8 Cngetand ftadiopcoqcatmta „Commissie moeilijkheden bakkersbedrijf". Verbruikersbelang voldoende vertegenwoordigd. Scherpe maatregelen tegen roekelooze autorijders. ||N KANT EN KLAAR TOER naar Conden EEN ZEEREISJE NAAR ALKMAAR HARWICH en terug Oud-hoogleeraren contra collega's. Om de benoeming van dr. J. Romein. De „Oranje" kiest zee. Proeftocht van Nederlands snelste mailschip. Controle op correspon dentie van de Duitsche vluchtelingen. Geen schending van het briefgeheim Nieuwe vaccinezending naar China. 205.071 werkloozen in het begin van Juni. vrouwen geheel werkloos TWEEDE BLAD Op de vragen van het Tweede Ka merlid I. H. J. Vos (lib.) inzake de sa menstelling der „commissie moeilijkhe den bakkerybedrijfheeft de minister van economische zaken o.m. als volgt geantwoord Het is inderdaad juist, dat de minister, na overleg met zijn ambtgenoot van sociale zaken, by beschikking van 22 Mei j.1., een commissie heeft ingesteld, welke een on derzoek zal instellen naar de oorzaken van de in het bakkerybedrijf bestaande econo mische moeilijkheden in den ruimsten zin, alsmede zal aangeven, of en, zoo ja, welke maatregelen van regeeringswege zouden dienen te worden genomen tot op heffing of vermindering dier moeilijkheden. By de samenstelling van deze com missie heeft de minister zich in de eerste plaats laten leiden door de over weging, dat, zooveel als zulks met het oog op de noodzakelijke beperking van het aantal leden der commissie moge lijk was, alle belangryke groepeeringen van direct belanghebbenden in de ge legenheid moesten zyn een voordracht voor de benoeming van één of meer leden in te dienen. Dientengevolge zyn dan ook in de com missie vertegenwoordigers opgenomen van het georganiseerde en van het ongeorgani seerde bakkerybedrijf, van de meelfabri kanten, van de arbeiders-organisaties en van de organisaties van wederverkoopers. De minister meent, dat aldus het georgani seerde bedrijfsleven voldoende is vertegen woordigd. Het verbruikersbelang voldoende gewaarborgd. In de tweede plaats zyn in de commissie opgenomen eenige personen, op wier oor deel in deze materie, in verband met hun publiekrechtelijke functie, bijzonder prijs wordt gesteld. Naar het oordeel van den minister zullen deze leden, die in de com missie het algemeen belang vertegenwoor digen, daarbij tevens voldoende de ver- bruikersbelangen kunnen vertegenwoordi gen. De minister voegt daaraan toe, dat hij niet inziet, op welke wijze een afzonderlijke vertegenwoordiging van de verbruikersbe- langen, gesteld al, dat hij deze noodzake lijk zou hebben geacht, practisch mogelijk zou zyn geweest. Over de instelling en samenstelling dezer commissie zijn de nijverheidsraad en mid- denstandsraad niet geraadpleegd. De minister is intusschen gaarne bereid het rapport van de ingestelde commissie te zijner tijd aan deze adviesinstanties voor te leggen. Overlegging aan de organisaties van het bakkerybedrijf is naar de meening van den minister overbodig, aangezien, zooals reeds werd uiteengezet deze organisaties in de commissie zijn vertegenwoordigd. Het is den minister niet duidelijk, wat, voor wat betreft het bakkerybedrijf, kan worden be doeld met de „organisaties van de georga niseerde verbruikers". Hij meent te dezen aanzien bezwaarlijk een toezegging te kunnen doen inzake overlegging van het rapport. Op de vragen van het Tweede Ka merlid van Lidth de Jeude (lib) in verband met een aanrijding op 18 Mei 1939 te Lonneker, veroorzaakt door een onder invloed van sterken drank ver keerenden autobestuurder heeft de mi nister van Waterstaat als volgt geant woord: De minister kan zich voorstellen, dat in dit excessieve geval het rechtsgevoel naar andere middelen verlangt dan volgens de gewone strafvorderingsregeling nu eenmaal ten dienste staan. Toch zou het minder juist zyn, alleen met het oog op dergelijke uiterste gevallen, aanstonds een andere re geling in het leven te roepen. Dit stand punt is, zij het niet in uitdrukkelijke be woordingen, ook ingenomen bij de tot standkoming van de wegenverkeerswet. Ingevolge artikel 36, derde lid, dier wet kan de bestuurder van een motorrijtuig, die onder den invoed van alcohol een doo- delyk ongeval veroorzaakt, met gevange nisstraf van ten hoogste drie jaar worden gestraft. Voorloopige hechtenis kan echter, enkele hier niet ter zake diende geval len buiten beschouwing gelaten, slechts worden toegepast in geval van een misdrijf, waarop gevangenisstraf van vier jaren of meer is gesteld. Voor excessieve gevallen als het onder havige heeft bij de regeling van de wegen verkeerswet de opsporingsambtenaar de bevoegdheid het rijbewijs in te vorderen van den bestuurder, die onder den invloed van alcohol op den weg wordt aangetroffen. De minister bevordert zooveel mogelijk, dat de wegenverkeerswet spoedig in wer king zal treden. De inwerkingtreding is evenwel mede afhankelijk van het tot stand brengen van een organisatie voor de keu ring van motorrijtuigen ingevolge genoem de wet, waarbij de verkeersbonden mede werking verleenen. Deze organisatie is nog niet geheel geregeld. Op vragen van Bönninghausen (n.s.b.) over roekelooze autobestuurders hebben de ministers van Waterstaat en Justitie geant woord, dat de wegenverkerswet het den rechter mogelijk zal maken, den bestuur ders, die zich aan roekeloosheid of dron kenschap schuldig gemaakt hebben, de be voegdheid, motorrijtuigen te besturen, voor den tijd van vijf jaren en in geval van her haling binnen vijf jaar voor den tijd van tien jaren te ontzeggen. li PER MAATSCHAPPIJ „ZEELAND" eiken Donderdag In Juli en Augustus STERK VERLAAGDE SPOORBILJETTEN Reiskosten Vllsslngen Londen twee nachten logies in goed hotel te Londen, maaltijden, sightseeing, -f «J O 50 ALLES INBEGREPEN: I «'i Inlichtingen bij de Stations, Reisbureaux en Maatschappij „Zeeland"te Vliseingen PER MAATSCHAPPIJ „ZEELAND" den eenen dag heen, den daaropvolgenden dag terug 5 IIIkl.treinjllkl.boot,Incl.logies 50 H en ontbijt aan boord alechte/ a l B 1 „Ondergeteekenden, emeriti hoogleer aren aan d$ Universiteit van Amsterdam, protesteeren tegen de verklaring van hun collegae (gepubliceerd in de dagbladpers van 20 Juni j.1.) omtrent de benoeming van dr. J. M. Romein, daar genoemde collegae huns inziens hiermede hun competentie te buiten zyn gegaan; alsmede tegen de poging hun adres aan den mi nister kracht by te zetten door middel van verdachtmaking van iemands nationale gevoelens." (w.g.) prof. Tj. de Boer, prof. K. R. Gallas, prof. G. Mannoury, prof. J. J. Salverda de Grave, prof S. R. Steinmetz. Onder commando van den commo dore van de stoomvaart-maatschappij „Nederland", kapitein B. A. Potjer, is het nieuwste mailschip van deze maatschappij, de „Oranje", vanmorgen voor een driedaagsche technische proeftocht naar de Noordzee ver trokken. Langzaam en statig voer het machtige 20.000 ton metende bouwwerk van Neder- landsche Scheepsbouwindustrie, geëescor teerd door een aantal sleepbooten, over het IJ, aan beide oevers staarden duizenden Amsterdammers „hun" schip na, het in gedachten een goede reis wenschend, niet alleen voor dezen proeftocht, doch ook voor de vele reizen, welke het na den eersten overtocht naar Indië, welke op 6 Septem ber a.s. zal aanvangen, zal maken. In het begin van Juli 1937 werd de kiel gelegd en sindsdien concentreerde de grootste belangstelling voor den scheeps bouw hoe veel andere schepen er ge durende de afgeloopen twee jaren ook in Amsterdam werden gebouwd zich op de „Oranje". Een van de groöte gebeurte nissen tijdens de feestweek ter gelegenheid van het veertigjarig regeeringsjubileum van de koningin in September 1938 was de tewaterlating van de „Oranje" door onze landsvrouwe. De bouw van de „Oranje". Het nieuwe vlaggeschip van de Stoom vaart Maatschappij „Nederland" welks bouw eenige jaren voorbereiding en studie heeft gekost de uiteindelijke afmetingen en de indeeling van het schip zijn ge groeid uit meer dan vijftien ontwerpen heeft een lengte tot de lastlijn van 605 voet en 8 duim, een breedte van 83 voet en zes duim en een holte tot het promenadek van 63 voet en acht duim. Het aantal slaap plaatsen voor passagiers eerste, tweede en derde klasse bedraagt 665 en vierde klas se nog 52, terwijl de laadruimte een in houd heeft van ongeveer 280.000 kubieken voet. Vergeleken by de tot nu toe voor den dienst op Indië gebouwde mailbooten ligt het grootste verschil in de snelheid. De „Johan van Oldenbarnevelt" en de „Marnix van Sint Aldegonde", die den zeeweg naar Batavia afleggen met een gemiddelde snelheid van 163/» mijl per uur, varen over het traject van Genua naar Tandjong Priok 20 a 21 dagen. De „Oran je", welks gemiddelde snelheid berekend is op 21 mijlen zal er slechts zestien dagen voor noodig hebben. Deze grootere snel heid is na heel veel proefnemingen be reikt. Boven de waterlijn wijkt de „Oranje" in vorm ook van de meeste andere koop vaardijschepen af. Het schip heeft, zooals vele oorlogsschepen, een sterke dwars- scheepsche insnoering en kan daardoor gemakkelijk van andere schepen onder scheiden worden. De bedoeling van deze insnoering was om, met behoud van de noodzakelijke breedte op de lastlyn, in het bovenschip gewicht te sparen en het dekpantser te verkleinen. Bovendien is hierdoor een goede hutindeeling, zoowel uit commercieel oogpunt als ten gerieve van de passagiers, verkregen. Elk der drie hoofdmotoren van 't schip ontwikkelt 12.500 p.k. bij 145 omwentelingen per mi nuut. In de electrische centrale aan boord bevinden zich vijf dynamo's welke een to tale capaciteit van 6000 K.W. hebben. De modernste technische installaties zijn op de „Oranje" aanwezig, zoowel voor de voortstuwing en navigatie en alles wat hiermede verband houdt als voor de in richting van salons en verblijven, van passagiers en bemanning. Motoren, hulpmotoren en technische in stallaties zijn alle reeds op de werf en ge durende de laatste weken tijdens het af werken van het schip in het dok beproefd. De groote proeven zullen gedurende de eerstvolgende dagen tijdens den tocht op de Noordzee worden genomen. Ruim vijfhonderd genoodigden hebben gevolg gegeven kan de uitnoodiging van de directie van de Stoomvaartmaatschappij .Nederland" om als eerste pasagiers dezen proeftocht mede te maken. Op vragen van het Tweede Kamer lid Donker (s.d.a.p.) betreffende het inbreuk maken op het briefgeheim ten aanzien van Duitsche vluchtelin gen, hebben de ministers van justitie en van binnenlandsche zaken als volgt geantwoord: Toezicht op de correspondentie van Duitsche vluchtelingen heeft uitslui tend plaats voor zoover dezen in kampen of tehuizen zijn opgenomen. Dit toezicht is noodzakelijk. Op het briefgeheim (art. 166 der grondwet) wordt ten deze geen inbreuk gemaakt, aldus de minister. In de kampen en tehuizen, welke op grond van het vreemdelingenreglement voor vluchtelingen zijn ingericht, pleegt uitgaande post bij de kampleiding open te worden ingeleverd en zooveel mogelijk te worden gelezen. Ten aanzier. van de binnenkomende post heeft uitzonde ringen daargelaten opening plaats, doch lezing pleegt, hier slechts steekproefsge wijze te geschieden. Van personen, te wier aanzien bijzondere waakzaamheid ge- wenscht is, wordt uiteraard alle correspon dentie doorgelezen. In het belang der orde en tucht in de kampen en tehuizen kan aan de zeer ge schakeerde bevolking vooral in den eersten tijd geen ongecontroleerd contact met on bekende derden, meest vreemdelingen, worden toegestaan. Voorts dient er tegen te worden ge waakt, dat vreemdelingen, die door de Nederlandsche regeering in door haar be heerde kampen zijn opgenomen, zich op ontoelaatbare wijze over buitenlandsche toestanden, enz. uitlaten. Dit laatste zou trouwens ook de belangen der in het buitenland wonende' familieleden kunnen schaden. nf Nu het met betrekking tot de in de kampen opgenomen vluchtelingen noodige onderzoek inmiddels grootendeels is vol tooid en hun in sommige opzichten wat meer vrijheid van verkeer is toegestaan kunnen worden, zijn de ministers voorne mens, met handhaving van de controle op correspondentie naar het buitenland, te bevorderen, dat zoowel de opening als de lezing van de overige correspondentie worde l iperkt tot die gevallen, waarin zulks om bijzondere redenen wenschelijk wordt geacht. Morgen, 28 Juni, zal tusschen twee en drie uur 's middags te Rotterdam een zending van 50 kisten, bevattende tetra- vaccine tegen cholera, typhus en para- typhus voor 250.000 personen, ingeladen worden in het s.s. „Gaasterkerk" van de HollandOost-Azië Ljjn, liggende in de Rijnhaven te Rotterdam, Deze verscheping geschiedt door het comité voor hulpverleening aan de burger bevolking van China, dat deze hoeveelheid vaccine heeft kunnen bekostigen uit de op brengst van de straatcollecte, die indertijd te Rotterdam is gehouden. Het instituut voor tropische hygiëne te Leiden heeft het vaccine vervaardigd en de HollandOost- Azië Lijn zal da zending kosteloos naar China vervoeren. Ter gelegenheid van deze verscheping, die een treffend blijk van de offervaardigheid van de Nederlandsche bevolking is, zal een kleine plechtigheid gehouden worden. Vele leden van het comité, Chineesche studenten en te Rotterdam woonachtige Chineezen zul len by de inscheping tegenwoordig zyn, ter wijl o.a. de Chineesche gezant en dr. M. van Blankenstein naméns het comité kort het woord zullen voeren. Een dochtertje van den gezant zal de eerste kist helpen inla den en door de Chineezen zal een Chinee sche drakendans uitgevoerd worden. De plechtigheid begint om twee uur. Volgende zendingen zyn in voorberei ding. Giften hiervoor kunnen gestort wor den op giro 2040, ten name van N.V. Lissa en Kann, den Haag,-met vermelding „China hulp". Vragen over verdachte auto's. - Het Tweede Kamerlid van Vessem (n.s.b.) heeft vragen gesteld aan den minister van defen sie, waarin hij zegt, dat auto's van de n.s.b. aan de grensbewaking als verdacht zyn op gegeven. Hij vraagt, waarom dit gebeurd is. Voorts zou een van deze auto's zyn in be slag genomen en vernield. De coloradokever gesignaleerd te Maastricht. - In een perceel bouwland, be- teeld met aardappelen, te St. Pieter, naby Maastricht, zijn drie coloradokevers aange troffen. By een nader onderzoek bleken zich ter plaatse nog honderden larven te bevin den. De Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen is van deze vondst in kennis gesteld. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling deelt de volgende resul taten mede van de verzameling door het centraal bureau voor de statistiek van de voorloopige gegevens over de week 5 t/m. 10 Juni 1939. Arbeidsbemiddeling. Op 10 Juni 1939 waren by de organen der openbare arbeidsbemiddeling inge schreven 282.052 werkzoekenden (267.625 mannen en 14.427 vrouwen). Hiervan waren 205.071 (195.342 mannen en 9.729 vrouwen) werkloos en waren 60.843 personen door over heidshulp tewerkgesteld bij cultuur technische en administratief daarmede gelijkgestelde werken, blijkbaar waren er dus 16.138 personen als werkzoe kende ingeschreven, die in het vrije bedrijf werkten, doch ander werk zochten. Werkloosheidsverzekering In de week 5 t/m. 10 Juni 1939 waren bij gesubsidieerde vereenigingen J t werkloozenkas aangesloten 58G.518 De sonen, waaronder 77.020 landarbeiders Van de 509.498 verzekerden buiten de landarbeiders was het werkloosheidsper centage 18.3 (in de vorige verslagweek 99 t/m. 27 Mei 1939. was dit percentage 18 81 In de overeenkomstige verslagweek van Juni was het werkloosheidspercentage de laatste jaren als volgt (in het tijdvak Mei tot en met November worden bij d berekening van de percentages de land*5 arbeiders buiten beschouwing gelaten)- 1932 24.6 1933 24.6 1934 24.8 1935 29.4 1936 30.9 1937 24.3 1938 23.4 1939 18.3 Telling. Op 1 April 1939 heeft weder een telling plaats gehad van het aantal geheel werk loozen en het aantal tewerkgestelden bij werkverruimingen onder de als werkzoe kende ingeschrevenen bij de organen der- openbare arbeidsbemiddeling. De volgen de cijfers zijn hieraan ontleend: Leeftijdsgroepen 1424 jaar 2550 jaar 51 jaar en ouder Totaal mannen geheel werkloos 38.689 158.774 59.900 257.363 mannen tewerkgesteld by werkver ruimingen 4.636 55.020 11.056 70.712 tezamen 43.325 213.794 70.956 328.075 7.462 4.538 1.021 13.021 STICHTING BEVOLKINGSONDERZOEK ZUIDERZEEPOLDERS. Medische studenten nemen aan den arbeid deel. Voor het eerst nemen medische studenten van de universiteit van Amsterdam deel aan het werk van cle stichting voor het bevol kingsonderzoek in de drooggelegde Zuider zeepolders. Leider is dr. A. de Froe, hoofd assistent van prof. Woerdeman. In de eerste plaats zullen alle schoolkin deren in de Wieringermeer anthropologisch onderzocht worden, zoodat de lichamelijke eigenschappen van dit deel van de polder bevolking in het jaar 1939 ook in de toe komst bekend zullen zijn. Daarna zullen de onderzoekingen tot de volwassenen worden uitgebreid, en wel tot diegenen, die door hun afkomst en dcor hun verhouding tot den polder daarvoor het meest in aanmerking komen, dat zijn de pachters en hun gezin nen. Voor de stichting wordt op een nieuwe wijze materiaal verzameld. De studenten hebben een practicum, zooals zij dat tot nog toe niet kenden. Indien deze poging slaagt, zou zich hieruit een traditie kunnen vor men, die en voor de kennis van het Neder landsche volk en voor de medische opleiding nuttig zal kunnen zyn. Vergelijkt men het cijfer der geheel werkloozen en tewerkgestelde mannen tezamen met het overeenkomstige cyfer van 1 April 1938, dan blijkt, dat in den loop van een jaar het totaal aantal met 28.736 of 8 is terugge- loopen. Het aantal in de groep 1424 jaar is verminderd met 12.191 of 22 het aan tal in de groep 2550 jaar met 14.857 of 6K en het aantal in de groep van 51 jaar en ouder met 1.688 of 2 53 JAAR IEDEREN DAG EEN ADVERTENTIE IN DE COURANT. Een bekende Amerikaansche firma, die zich specialiseert in kwesties over patenten en handelsmerken, adver teert nu reeds 53 jaar achtereen, eiken dag dat de courant uitkomt. De zaak kan zich in een gestadigen groei verheugen. In al dien tijd is de tekst der annonce niet gewijzigd en evenmin is het be scheiden formaat vergroot. Hieruit blykt weer eens, dat de regelmaat, waarmede men in de dagbladpers adverteert, een der voor naamste factoren is, die het succes van reclame bepalen. Woensdag 28 Juni. HILVERSUM, 301,5 M. (VARA- uitz.) 8— Gr.pl. (8.16 Ber.) 9.30 Onze keuken, causerie. 10.VPRO- morgenwyding. 10.20 Voor arb. in de Continubedr. 12.Gr.pL 12.15 Ber. 12.17 VARA-orkest. 1.Gr.pL I.15—1.45 VARA-orkest. 2.— Voor de vrouw. 3.Voor de kinderen. 5.30 Esmeralda. 6.Orgelspel. 6.28 Ber. (6.30 RVU: Causerie „Leven en dood vanuit godsdienstig standpunt belicht". 7.— VARA-kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Vocaal concert. 7.30 VPRO: Meisjeszangclub van de V. C. J. G. 7.35 Cursus „Jeugd 1939". 7.50 Meisjeszangclub van de V. C. J. G. 7.558.Toespraak: Tot slot. 8.05 Herh. SOS- en 8.07 ANP-ber., VARA-Varia. 8.17 De VARA-Zo- merprijsvraag. 8.20 Gr.pl. 9. Radiotooneel. 10.ANP-ber. 10.10 VARA-orkest en solisten. 11.Fan tasia. 11.3012.Jack de Vries' Internationals en solist. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (NCRV-uitz.) (6.307.Onder wijsfonds voor de Scheepvaart)8. Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gr.pL (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.Gr.pl. II.15 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 12.— Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Quintolia. In de pauze gr.pL 2.— Gr.pl. 2.30 Voor jeugdige postzegel verzamelaars. 3.— Quatre-mains en gr.pl. 3.45 Gr.pL 4.45 Gelukwen schen. 5.— Voor de jeugd. 5.45 Gr. pi. 6.10 Causerie: Filmt U nog niet? 6.25 Gr.pL, ber. 6.30 Taalles en cau serie over het Binnenaanvarings- regl. 7.Ber. 7.15 Land- en tum- bcuwcauserie. 7.45—7.55 Trekpaard fokkerij in Nederland. 8.— ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Arnh. Orkest- vereen. 9.15 Uit Brugge: Rep. 10.15 ANP-ber. 10.20 Gr.pL (10.45—11.— Gymnastiekles). 11.50-12— Schrift lezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 Pianovoordr. 12.10 Orgelspel. 12.35 Pianosyncopations. 12.50 Leonardi's Weensch orkest en solisten. 1.20 2.20 BBC-Wels orkest mmv. solist. 3.20 Radiotooneel. 4.4.15 Karak terimitaties. 4.20—5.10 Vesper. 5.20 Rep. 5.30 H. Hall en zijn orkest. 6.20 Ber. 6.45 Wetenschappelijk over zicht. 7.05 OrgelspeL 7.20 BBC- Mannenkoor en solist. 7.50 Act. uitz 8.20 BBC-orkest. 9.20 Ber. 9.50 Uit New York:- Causerie over Irving Berlin (met muzikale illustraties) 10.20 BBC-Harmonie-orkest. 11.05 Oscar Rabin's dansorkest en solis ten. 11.50 Gr.pL 12.15—12.20 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. 11.20 Het Derveaux-orkest. 12.30 Zang. 1.25 Gr.pL 2.35 Zang. 3.30 Gr.pL 3.35 Vioolvoordr 3.50 en 5.05 Zang. 5.25 Het William Cantrelle-orkest. 6.35 Zang. 6.50 Vioolvoordr. 7.20 Zang met toelichting. 7.50 Zang. 8.50 Progr. gewijd aan Auvergne. 10.20 12.20 J. Clergue's orkest, het Noyon-koor en solisten. KEULEN, 456 M. 6.50 Omroepklein- orkest. 8.50 Gr.pL 12.20 Vliegeniers orkest. 1.35 Militair orkest. 2.30 Po pulair concert. 3.40 Gr.pL 4.20 Om roeporkest. 7.35 Gr.pL 8.30 Om roeporkest en -vrouwenkoor en solisten. 11.12.20 Omroepklein- orkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 Het Pro Nova-kwartet. 6.50, 7.20 en 7.45 Gr.pL 8.20, 9.05 en 9.50 Omroep orkest. 10.30—11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gr.pL 5.20 Dans muziek (grpl) 555 Gr.pL 7.05 Zang. 7.35 Gr.pL 8.20 Les Troyens a Car- thage", opera. 10.3011.20 Gr.pL en zang. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Militair orkest. 9.20 Radiotoo neel met gr.pL 10.20 Ber. 10.40 Trio concert. 11.05 Ber. 11.20—12.20 Zie Keulen om 11. GEMEENTELUKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.20, Radio PTT Nord 10.20—12.20, Brussel VL 12.20—14.20, Keulen 14.20—15.20, Leipzig 15.20—16.20, Keulen 16.20— 16.50, Lond. Reg. 16.5017.20, Brus sel Fr. 17.20—18.20, Lond. Reg. 18.20 19.05, Brussel Fr. 19.0519.20, VL 19.20—19.35, Keulen 19.35—20.20, Brussel VL 20.20—20.30, Parijs R. 20.30—23.05, Weenen 23.05—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Parys Radio 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.309.50, Luxemburg 9.5010.35, Lond. Reg. 10.35—12.10, Droitwich 12.10—14.20, Lond. Reg. 14.20—16.20 Droitwich 16.20—18.50, Brussel VL 18.5019.05, Droitwich 19.05—19.50, Lond. Reg. 19.5020.20, Droitwich 20.20—24.—. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6