AMSTERDAMSCHE BEURS KimKOOPELCLOECK JUomtciaai 7lieuw*_ WeerAeticht 'Publicaties OUDKARSPEL EGMOND BINNEN EGMOND AAN ZEE BERGEN KOEDIJK Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. TWEEDE BLAD nieuwen, een ander gedeelte ouden tijd heeft. Spr. stelde voor, het adres voor kennisgeving aan te nemen, waartoe de raad besloot. B. en W. stelden voor, het Noordelijk en Zuidelijk Kerkpad te Veenhuizen aan het openbaar verkeer te onttrekken. Van kerk voogden en notabelen van de N. H. kerk is een verzoek ontvangen, dit niet te besluiten, daar nog verscheidene personen van de paden gebruik maken. Hiervan was den voorzitter niet veel gebleken, maar toch stelde spr. voor, het besluit niet te nemen. Na eenige besprekin gen, waarbij naar voren kwam, dat er wel gebruik van de paden werd gemaakt, al was het dan niet zoo heel veel, werd besloten, dit voorstel aan te houden. Vastgesteld werd hierna de vierde be- grootingswijziging 1939. B. en W. stelden voor, een tiental wonin gen onbewoonbaar te verklaren en wel: Kilpad B 213, van J. Veldman, Hondenweg G 72, van wed. J. Boots, Kabelpad G 237 van P. Does, Kabelpad G 231 van mej. T. Oudhuis te Amsterdam, Hensbroekerweg G 229 van C. Berkhout; Kabelpad G 219 van D. Brink, Küpad B nos. 118 en 119 van E. Groot; Berkmeerdijk E 61 van C. Kuiper, Middenweg H 69 van wed. K. Blom en Middenweg B 153 van het r.k. kerkbestuur van de parochie van den H. Dionysius. Hierover zal na afloop der vergadering in comité worden besproken. De begrooting 1938 werd gewijzigd. Ten behoeve van de slootdemping in Heerhugowaard-Noord stelden B. en W. voor, 2700 M3. grond aan te koopen van den heer J. Oudeman tegen 0.25 per M3. Bij de besprekingen, welke hierop volg den, zeide de voorzitter, dat de grondprijs wel wat hoog was gevonden, maar dat dit er toch weer uitkomt met de baatbelasting. De heer Dekkers meende dit ook. Het land wordt er toch mooier door? De heer Oudeman zeide, dat dit niet het geval was. Het land verarmt er door. Verder stelde de heer Laan nog voor, te trachten een paar meter grond langs een sloot, welke toch uitgebaggerd moet worden, aan te koopen. De heer Krom vond het wel een duur plannetje. We moeten ook met de belangen van de aanwoner.den rekening houden. Na eenige discussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Hiema ging de raad in comité ter bespre king van de onbewoonbaarverklaring der woningen. T.a.v. de woning van mej. de wed Blom werd een principe-besluit ge nomen. Hierover zal nog gesproken moeten worden. De heer Poland stemde tegen het voorstel t. a. v. de woning van mej. de wed. Boots. Alle andere voorstellen werden met algemeene stemmen aangenomen. De raad sprak zich met 4 tegen 3 stemmen un tegen samenvoeging der gemeenten Zuidscharwoude, Noord scharwoude en Oudkarspel. De gemeenteraad vergaderde Maan dagavond onder leiding van burgemeester Wijnveldt. Bij den aanvang van de verga dering verzocht de heer C. Borst, eenige vragen te mogen stellen over het congres van de vereeniging van Ned. Gemeenten. Dit werd toegestaan. Op herhaald verzoek van den minister van sociale zaken stelden B. en W. voor, over te gaan tot het aanstellen van een controleur voor de straat- en huiscontrole op de steunverleening. B. en Wgevoelden niets voor aanstelling van een controleur in samenwerking met Zuidscharwoude en Noordscharwoude. Als er gecontroleerd moet worden, zullen B. en W altijd over den controleur moeten kunnen beschik ken. Het aantal gesteunden is hier altijd gering, zoodat er weinig controle noodig is. Dat kunnen B. en W. zelf wol. B. en W. ontzegden de raadsleden van de andere gemeenten het recht, critiek op de houding van B. en W. van Oudkarspel uit te oefe nen zonder de redenen van hun houding te kennen. B. en W. stelden voor, een ver goeding voor den controleur vast te stel len van 100 per jaar, waarin door het rijk 50 wordt vergoed. B. en W. heb ben den heer Jac. Kroon Cz., gemeente opzichter, bereid gevonden als controleur op te treden, zoodat zij voorstellen dezen te benoemen met ingang van 1 Juli 1939. Na eenige besprekingen van informato- rischen aard werd het voorstel aangeno men. Ontvangen waren eenige verslagen. Het nadeelig saldo van de U.L.0 school te Noordscharwoude was 454,89, waarvan 151,63 voor rekening dezer gemeente komt. Het volgende jaar zullen wjj weer reeht hebben op een derden leerkracht, zeide de voorzitter. De rekening van de teekenschool te Zuidscharwoude was eveneens ontvangen. De kosten voor de vijf leerlingen uit Oudkarspel, welke deze school hebben bezocht, zullen in totaal 46,60 zijn. In verband met de opheffing van de noodslachtplaats in deze gemeente stelden B .en W. voor de betreffende verordening en de gemeensch.regeling met Alkmaar dienovereenkomstig te wijzigen. De heer Mosk wil, naar de voorzitter mededeelde, zijn slachtplaats niet meer beschikbaar stellen, daar het niet loo- nend is. De heer Borst vroeg of nu de gelegen heid om goed en goedkoop vleesch te krij gen voorbij zal zijn. De voorzitter vreesde er wel voor. Hij zal het onderzoeken. De doode dieren moeten nu alle naar Alk maar worden vervoerd. De schaduwkant is, dat hierdoor wel eens een beestje be graven zal wohden i.p.v. naar Alkmaar gebracht. Ook de heer Kostelijk deelde dit be zwaar. Spr. geloofde niet, dat goedgekeurd vleesch weer naar Oudkarspel vervoerd zal kunnen worden van uit Alkmaar. De gemeenschappelijke regeling voor de gemeensch. gasfabriek werd op verzoek van Ged. Staten eenigszins gewijzigd, in verband met eenige noodige aanvullingen, alle van administratieven aard. B. en W. stelden voor, een gedeelte Westfriesche binnendijk en de ondergrond van het transformatorhuisje onder Koe dijk, aan het Hoogheemraadschap over te dragen in eigendom. Het hoogheemraad schap wil er 605 voor betalen. Aange nomen. Hierna werd besloten, voor de gasfabriek een kasgeldleening aan te gaan van 5000. De heer Kostelijk merkte hierbij op, dat het standpunt van de vorige vergadering nog niet zoo slecht was; in de gascommis- sievergadering is er wel een half uur over gesproken. De raadsbesluiten tot het aangaan van een kasgeldleening ten behoeve van het gasbedrijf en een vaste leening voor de gemeente van 4500 werden gewijzigd. In het laatste besluit werd opgenomen, dat bij versterkte aflosing voor 31 December 1944 een boete va.i 1 verschuldigd zal zijn. Vervolgens werd een suppl. begrooting 1938 vastgesteld. Het laatste punt der agenda was het voorstel van de B. en W.'s der drie noor delijkste gemeenten van den Langendijk, om aan de Kroon tc verzoeken, deze ge meenten tot één te vereenigen. De voorzitter verdedigde dit voorstel. Hij blijft voorstander, ondanks hetgeen er van zijn standpunt gezegd wordt. Zijn persoonlijke belangen zullen op den ach tergrond blijven. Mischien krijgt spr. voor het „vette" baantje, dai hij hierdoor zal verliezen, wel een vetter baantje terug. Spr. ontwikkeld zijn argumenten, ont leend aan de practijk, t.a.v. het onderwijs, de vermindering van de werkloosheid, de verbetering van den woningbouw, de op lossing van het verkeersvraagstuk, waar na hij opmerkte, dat de voordeelen niet onmiddellijk te zien zullen zijn. Men moet in de toekomst kijken. Veie sociale en cultureele verbeteringen zullen kunnen worden aangebracht. He. dorp Oudkarspel zal altijd blijven bestaan. Als grootste argument voor de samenvoeging bracht spr. in het veld het feit, dat als in 1922, in den gouden tijd, dus Broek medewerking had verleend, de gemeenten één zouden zijn geworden. Nu, in dezen slechten tijd, nu alle zeilen bij den mast moeten en de gemeenten noodlijdend of er dicht aan toe zijn, is er zooveel te meer reden, om sa men te gaan. De heer Jb. de Boer zeide. tegenstander te blijven. Spr. was dit, omdat Oudkar spel niet meer op zichzelf zijnde, zijn dorpscentrum verliezen zou, hetgeen scha de zou opleveren. Door den trek naar Noordscharwoude zou Oudkarspel veel verliezen. Financieele voordeelen zag spr. niet. Eerder belastingverhooging dan ver laging. Toekomstmuziek noemde spr. de plannen t.a.v. de werkloosheidsopheffing en den aanleg van de nieuwe weg langs den Langendijk. Mevr. PaarlbergHartland wilde haar stem aan deze zaak onthouden, doordat de verkiezingsuitslag een flinke wijziging in den raad zal brengen. De heer Borst ontwikkelde als voorstan der zijn ideeën. De communisten, die zich als voorstanders hebben doen kennen, heb ben gced gezien. De kiezers hebben hen niet in den steek gelaten. Spr. betreurde het standpunt van mevr. Paarlberg en ver wachtte dat de S.D.A.P. zich voor samen voeging zal uitspreken. Wat Broek betreft, misschien dringt de regeering zelf wel aan op samen voeging. De heer Rijper verwonderde zich over het standpunt van den heer de Boer. In Ha renkarspel gaat het toch ook goed al staat het raadhuis in Dirkshorn. De heer P. Kostelijk was tegenstander. Spr. wilde Oudkarspels Belang, waarvoor hij hier zit, behartigen. De cijfers aan vaardde spr. niet. Is het juist, dat in 1922 de Overheid tegen samenvoeging met Broek was? De voorzitter ontkende dit. De minister heeft wel geprobeerd of na de afwijzing van Broek de drie andere bijeen wilden, doch dit wilde men toen niet. De heer Kostelijk, zijn rede vervolgende, zeide, niet te gelooven, dat de werkloosheid zou worden opgeheven, waarop de voor zitter zeide, dat dit bedoeld werd door middel van werkverschaffing. De heer H. Bakker is eigenlijk wel voor stander van samenvoeging, doch hij sloot zich aan bij de woorden van mevr. Paarl berg. De gedachten van den nieuwen raad kunnen wel heel anders zijn. Die wii hij eerst eens hooren. Er zal wel zoo weinig mogelijk in de ge meente overblijven, geloofde spr. De voorzitter zeide, dat het moeilijk is te zeggen hoe het na de samenvoeging zal gaan. Het zal worden: „Draagt elkanders lasten". Na de samenvoeging heeft men in ieder geval 6000 ingezetenen en een veel grootere oppervlakte als grondgebied. Met den nieuwen raad heeft men nu nog niets noodig, zeide de voorzitter tot de beide s.d.a.p.-leden. Men moet niet van een ster venden raad spreken. De heer Kostelijk zal ook Oudkarspels be lang steunen als hij voor samenvoeging stemt. Als er geen vcordeel in zit, zal de mi nister vast geen voorstel tot samenvoeging doen. De houding van den heer Bakker was voor den voorzitter onbegrijpelijk. Hij acht te het de plicht van den heer Bakker, zijn handteekening gestand te doen. Ook de heer Kostelijk keurde de houding van den heer Bakker sterk af. Hij had het beter gevonden als de heer Bakker ge zegd had, 't juist nog met den ouden raad, met wie hij vele jaren heeft samengewerkt, te willen behandelen. Spr. vreesde, dat de heer Bakker onder V.D.-vlag wilde gaan varen. De heer de Boer zeide, dat als men berouw kreeg over het besluit, men niet meer terug kon. De heer Rijper keurde ook de houding der s.d.a.p.-leden af. Spr. heeft by zijn beslis sing het oog gericht gehouden op de toe komst. De heer Borst zeide, dat het voor deze ge meente van belang is, dat de goedgesitueer- den naar Noordscharwoude trekken. De be lastingbetalers zullen tenslotte allen naar Noordscharwoude gaan. Hoe durft de heer Bakker dit standpunt innemen, riep spr. uit, en in de voetsporen stappen van den reactionnairen heer Ootjers. De arbeiders van Oudkarspel zullen er hun spijt over uit drukken. Weth. Bakker verdedigde zijn houding. Hij meende het recht te hebben dit standpunt te hebben. De voorgeschiedenis bespreken de, zeide spr., dat het stuk hem den eersten avond na zijn thuiskomst uit het ziekenhuis ter teekening is aangeboden door den bur gemeester. Door dit te teekenen, heeft hij niet te kennen gegeven er voor te zijn. Hij wilde eerst ccntact hebben met ingezetenen. De afd. der s.d.a.p. gevoelde niet voor de samenvoeging. Als de meerderheid van den nieuwen raad tegen samenvoeging zou zijn, zou spr. er niet voor willen stemmen. Onder de v.d.-vlag vaart spr. niet. De voorzitter kwam hier nog weer op terug, waarbij hij nogmaals den nadruk leg de op het feit, dat de heer Bakker zijn hand teekening gezet had. Het speet den voorzit ter, dat de heer Bakker deze niet gestand doet. De voorzitter zeide op een vraag van den heer Bakker, dat wanneer hij wist dat de komende raad tegen de samenvoeging was, hij toch voor zou stemmen. Wij zullen ook den nevenraad nog krijgen. Na nog eenige besprekingen zeide de heer Borst, dat hij niet bang was, dat de r.k. en andere rechtsche partijen na de samenvoe ging de meerderheid zouden krijgen. Na verloop van tijd, als de regeering met de thans gevolgde politiek doorgaat, zal de r.k staatspartij ook in twee klassen uiteengaan. Tenslotte werd de vergadering een oogen- blik geschorst, om de s.d.-fractie de gelegen heid te geven, zich te beraden. Na herope ning deelde de heer Bakker mede, dat zijn fractie geen tegenstander is van de samen voeging, maar dat zij, gezien de samenstel ling van den nieuwen raad, haar stem er niet aan geven kan. Hierna werd het voorstel met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Voor stemden de hee- ren Bommer, Rijper en Borst. De heer Borst stelde hierna zijn vrager.: Waarom hebben B. en W. het congres van de Vereen, v. Nederl. Gemeenten niet bij gewoond?, was de korte inhoud hiervan. Spr. vestigde de aandacht op zijn toelich ting bij de gem.begrooting t.a.v. de fin. verhouding tusschen rijk en gemeenten. Op het congres van de Vereen, v. Ned. Ge meenten hadden B. en W. dit naar voren moeten brengen. De voorzitter antwoordde, dat dit niet mogelijk was. Daarvoor hebben wij de af- deeling N.Holland der vereeniging. Ten slotte ging de heer Borst accoord met de toezegging, dat op de afdeelingsvergadering van de Vereen, v. Ned. Gemeenten deze zaak aan de orde zal worden gesteld. Bij de rondvraag stelde de heer Borst neg een vraag over de baggerregeling. Uit de beantwoording door den voorzitter bleek, dat er een nieuwe mogelijkheid bestaat voor het baggeren van plantenbanen. Gegadig den moeten zich zoo spoedig mogelijk op geven bij den correspcndent der arbeidsbe middeling ter gemeente-secretarie. Daarna sluiting. ALKMAAR. GEBOREN: Johannes C., z. van Johannes W. J. Schot ten en C. G. Rodenburg. Aafje, d. van Nicolaas Sman en A. de Zeeuw. GETROUWD: Henri J. M. van Kessel en Gertrudis G. E. M. Wagenaar. OVERLEDEN: Frederik S. W. Verschuur, gehuwd m. D. M. Hulst, 59 jaar. KANALEN IN NOORDHL'LLAND. Arbeid in werkverschaffing voor 410.000. In het halfjaarlijksche verslag over de werkzaamheden aan de provinciale kana len en wegen in Noordholland wordt me degedeeld, dat het eerste gedeelte van het kanaal OmvalHuigendijk, met keersluis bij den Omval en voetbrug bij het Kerke- pad te Oudorp, gereed is. De bovenbouw van de basculebrug over de genoemde keersluis en het bewegingswerk voor de brug werden eveneens voltooid. Een vak van het kanaal Fuigendijk Oudkarspel, met losplaats, vaste gewapend- betonbrug en aansluitende weggedeelten, gelegen in de gemeenten Sint Pancras, Broek op Langendijk, Zuid-Scharwoude en HeerhugoWaard, werd na openbare aan besteding opgedragen voor 110 400. Dit werk is thans in volle uitvoering. In den weg AlkmaarNiedorper Ver laatSchagen is de bouw van de spoor- weghefbrug over de ringvaart van den polder Heerhugowaard bij Boterhuizen nagenoeg voltooid. De kanaalvakken in de jemeenten Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp a Winkel wor den thans in werkverschaffing uitge voerd. Met den minister van sociale zaken werd overeengekomen, dat voor het maken van deze werken een bedrag vun 410.000 voor de noodige hoeveelheden ijzer, hout, Bonna-buizen en straatklinkers door de provincie zal worden betaald. De totale kosten van dezen inkoop zullen ongeveer 105.00 bedragen. Het maken van een vak van het kanaal Alkmaar—Zes WielenHuigendijk, het vernieuwen van de Halvemaansbrug en het maken van aansluitende dijk- en weg gedeelten, met bijkomende werken, in de gemeente Oudorp, werd na openbare aan besteding voor 61.450 opgedragen. Deze werken zijn. thans in uitvoering. Herdenking Adelbertus. Zondag is te Egmond-Binnen de jaar- lijksche Sint Adelbertus-viering gehouden, ter herdenking van Adelbertus, die om streeks het jaar 700 in Kennemerland het christendom heeft gepredikt en op den 25sten Juni gestorven is. De heer N. L. A. Lammerlaan. vicaris- generaal van het r.-k. bisdom Haarlem, droeg des morgens op de plek, waar het overschot van Adelbertus begraven ligt, de plechtige Hoogmis op en hield daarbij de herdenkingsrede; des middags celebreerde de heer J. F. Franse terzelfde plaatse een plechtig Lof, waarna men de traditioneele processie hield. A.s. Zondag is er een pro cessie naar den z.g. Adelbertus-put. Autobus-concessies. Bij K.B. zijn ongegrond verklaard de be roepen, ingesteld door de Naamlooze Ven nootschap Nederlandsche Autocar Onderne ming „N.A.C.O." te Purmerend, tegen de beschikkingen van de commissie reglement autovervoer personen, waarbij onderschei denlijk aan J. van der Pol en aan P. C. de Graaff, beiden te Egmond aan Zee, vergun ning is verleend voor de uitoefening van een autobusdienst tusschen Egmond aan Zee en IJmuiden,'uitsluitend tot vervoer van leden van de bemanning van visschersschepen, welke in de haven van IJmuiden binnen vallen of aldaar uitvaren. Vergunning verleend. Bij K.B. van 23 Juni 1939 is vergunning verleend tot het aannemen van de benoe ming tot „officier d'academie" aan mejuf frouw Th. H. Ch. Maschmeyer, assistente voor de Fransche taal aan de gem. uni versiteit van Amsterdam, wonende te Ber gen. De laatste les. Maandag 26 Juni werd de laatste les gegeven in het vervaardigen van belde- gced uit goedkoope grondstoffen (Voor lichting ten piattelande). De lessen werdén door 17 viouwen ge volgd en weroen trouw bezocht. De secretaresse-initiatiefneemster, mevr. ButterGrin dankte de leidster, mej. Gerritsma uit Bergen, voor haai werk en prettigen omgang. Zij sprak cte hoop uit dat wanneer rnet September ie nieuwe cursussen beginnen velen weer van de nuttige inste Hng zulien ge bruik maken. Namens de cursisten werd de juffrouw een bloemetje geoffreerd. OPGAVE VAN NÜORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRF.DIET N.V. van Dinsdag 27 Juni 1939. Vor.k. STAATSLEENINGEN. 3—334 Nederl 1938 9VI, 3 Ned -ludië 1937 9<3% 534 F <-hl m verkl 19 BANK INSTELLINGEN. Amsletd Bank 117'/, Handel Mpii Cerl v. 250 129 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR ONO BINNENL. Alö Kunslriide Unie Calve Delll CerL Nederl boid Lever Bro» Philip» Glueil Gem Bezit INDUSTR OND BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh Sleel Cities Servue. General Motors Keiinecott Lopper Nor tb American Rayon Rep Sleel Standard Brands. Sleel comiD U S Lealher CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg V orstenl-nden MIJNBOUW. Alg hsplur Mij. Rediang I ebnng PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Phillips Oil 253/4 Sl II l'.iiun 8%. Tide Waler9 %6 RUBBERS. Arosterd Rubber Deli Bal Rubber He&sa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc Rubber 23/ig SCHEEPVAARTEN Holland -Amerika lijn Java—lhina -Japan lijn Kon Ned Stoom!.out Scheepvaail Unie TABAKKEN Deli Baiana Oude Deli Seuembah AMER SPOORWEGEN. Atchisoo lopeka llli-voi« Central Southern Pacific Soulhem Roilw. Union Pacific Cao P«c tExclaim. "Exlividend |Noteering per 5U x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden pCt WISSELKOERSEN AMS'I ErtDAN. OFFI'REEL. Vorige koers 164'/, 115'/, 34'/, 82% 338'/., "2f/w 205 31'/. 19»/S 41% 4a/ifi 33 24% 12%# II'/, Vs 35% 3% 400 194% 215% 8t% 60 100 289% 30 z% 3'% 187 1 >2 89 UI 85'/, 99% 71 106% 10,% 140 193'/, 1C0* 21% W,* V,3/m 10% <5% 3V.o '.45-3.C0 95% uW, IV-Vs 116 12-,% 162% 116'/, 34 82% 337 13F/.-2 ..05% 31'/, '8% 41'% 6 4%-"/l6 tt'/-.6 24% 12'/, 11%6-J 5'% 55 KV.6 3 '02 lv5 214 89% 60'/, 100 237% 302- i 5/ 25% 8%« 1 5-6 132 88 2"/.a 98% '2% 1U6 '07% I 8 190% 157* 21% ■"'/is 0l,/|6 'O3/, ,5 MAURITS WAGENVOORT TACHTIG JAAR. De bekende roman- en tooneelschrijver journalist Maurits Wagenvoort te Den Haag' is heden tachtig jaar. Reeds op zijn negen tiende jaar wijdde hij zich aan de journa listiek. Als Vosmeer de Spie schreef hij brieven in het Dagblad voor 's-Gravenhage en Zuidholland Onder dezen naam lan ceerde hij ook zijn eersten roman; Een passie. In 1892 is hij, de rustelooze, gaan reizen, in twee en twintig jaren heeft hij tal van lanaen bezocht en er over geschre ven Zijn te boek gestelde reiservaringen zijn boeiend en interessant. Hij schreef o.m. Maria Magdalena s loutere liefde; Kara- vaanreis door Zuid-Perzië; Oostersche mo menten aan den Nijl; Rococo Italië; De Vrijheidszoeker, Een stuk leven; de romans: La Romanini; Het koffiehuis met de roode buisjes; De droomers; Het stijfhoofdig bruidspaar: Elly's beproeving. Voorts de toonpelstukken: Casanova in Amsterdam; De zwaan onder de ganzen; Om de Konings macht; Huwelijk van een Oranje-Prinses. Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Helder tot licht bewolkt, dioog weer, warmer, meest matige wind uit zuidelijke richtingen. Over geheel west-Europa 's de luchtdruk aanzienlijk gestegen, vooral over Frankrijk heeft de hooge drukking zich ontwikkeld. Daardoor klaarde het weer hier op en nam de wind, behalve .at: de kust, nog verder in kiacht af. Hier en daar kwam ochtendnevel voor, evenals dat in ons land het geval was. Tengevolge van de heldere nacht daalde de temperatuur te Schipho' vannacht tot 3 gra den. Ook in Engeland en Schotland is het weer rustig met in het noorden nog zware bewolking. Gisteren vertoonden zich voor het eerst sinds langen tijd zwakke depres sies bij Ierland, die weinig te beteekenen hebben. Het front drt gisteren over zuid en midden-Duitschland gelegen was en daar nog vrij veel regen bracht (te Frankfort 34 mm) is thans opgelost. De gisteren ge noemde depressiekernen over Scandinavië trokken af naar de Poolzee. Zij veroorzaak ten nog zwaren ragen in noord-Zweden en Finland. Te Sodankylae en Kuopio werden resp 25 en 14 mm neerslag afgetapt. Heden morgen steeg de luchtdruk hier overal sneL LICHT OP! Voor rijwielen, motorriituigen en andere voertuigen van 21.56 tot 4.09 uur licht op. New-York Londen Be rijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 1.88% 8.81% 75.55 4.99'% 32.04 42 46 39.37 34 45.42)4 44.32 heden 1-88%. 8.81'%. 75.52 34 4.99'/. 32.03 42.46 39.37 34 45.4234 44.3234 HINDERWET. Heden is op de gemeente secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de Standaard Amerikaansche Petroleum Compagnie N.V. te 's Gravenhage om ver gunning tot het uitbreiden en wijzigen van haai opslaginrichting voor petroleumpro- ducten op haar terrein aar. den Schermer- weg nr. 70 loor het plaatsen van een elec- trischen pomp van 134 P K, het verzwaren dei bestaande electrir.ohe pomp voor het verpompen van petroleur met een motor van 534 P K., het verplaatsen der electrische straatpomp en wijziging daarvan in een handpomp, het maken van een vatenvullmg het verplaatsen der petroleum-kannenvul- inrichting met ondergronds"he 6000 L. tank en het plaatsen van twee ketels voor het op slaan van gasolie, resp. groot 30 en 40 M3> Bezwaren tegen deze uitbreiding kunne" worden ingediend ten stadhuize, mondeling op DINSDAG 11 Juli a.s., voormiddags te ELF uur en schriftelijk vóór of op dien tijd- Gedurende drie dagen vóór gemelden dai kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer ge meente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 27 Juni 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOEL MA, secretaris,

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8