AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. Jkomnciaai Hieuw* eerste blad. (ongecorrigeerd), de coördinatie van het personenvervoer. WARMEMHUIZEN ST. PANCRAS Arrondissement» Rechtbank te Alkmaar. EENS PIONIERS EN NOG STEEDS AAN DE SPITS NgN.V. WILLEM VAN RIJN: EGMOND AAN ZEE Congres van den bond van bedryfs- autohouders in Nederland. Het vraagstuk van vrijwillige samen werking op het gebied van het personen vervoer in Nederland is van verschillende kanten belicht op het gisteren in den die rentuin te Rotterdam gehouden speciaal aan dit onderwerp gewijde congres van den bond van bedryfsautohouders in Ne derland. De bijeenkomst stond onder leiding van oud-minister ir. M* C. E. Bongaerts, alge meen voorzitter van den B ,B. N. De Nederlandsche oplossing van het vervoerprobleem moet volgens spr. zijn: vrijheid van handelen van de bedrijfsge- nooten in het kader van een onderlinge gebondenheid in het algemeen belang. Vandaar dat dit congres tot bespreking van het coördinatieprobleem is bijeenge roepen. De opvatting van het autovervoer. Vervolgens sprak het lid der Tweede Kamer, de heer J. 3 c h 111 h u 1 s, onder voorzitter der afdeeling personenvervoer in den B. B. N., het onderwerp: „samen werking op het gebied van het personen vervoer, gezien van het standpunt van het autovervoer". Hij betoogde o. m. dat de erkenning door het railvervoer van de noodzakelijk heid om aan het auto-wegvervoer een belangrijk deel van het personenvervoer toe te vertrouwen de vraag nog onbeant woord laat, in hoeverre in de practijk die erkenning zal leiden tot aanvaarding eener rol in de gezamenlijke taak, welke ook het wegvervoer bevredigend zal ach ten en evenzeer kan het omgekeerde wor den gezegd. Veel hangt af van de advies commissie in deze kwestie. Het zal zaak zijn er van uit te gaan, dat grondslag der coördinatie zal dienen te z"'« het algemeen belang. De samenwerking tusschen weg- en railvervoer zal beide vervoersvormen in staat stellen al hun aandacht te besteden aan de volmaking der outillage en van de het publiek geboden service. Wanneer de samenwerking zich inderdaad zal ontwik kelen overeenkomstig de nu bekende wederzijdsche bereidwilligheid, zal de spoorweg de plaats gehouden, die hem in dit stadium van de voortschrijding der verkeerstechniek toekomt. Het standpunt voor het railvervoer. Ten slotte was het woord aan prof. Goudriaan, die het standpunt van het railvervoer uiteenzette. Spr. verklaarde o. m., dat de directie der Nederlandsche Spoorwegen het bij eenroepen van dit congres ten zeerste had toegejuicht. De Nederlandsche spoorwegen hebben geen belang bij zwakke, verbrok kelde en elkaar onderling bestrijdende organisaties van het particuliere beroeps vervoer. Indien elk der vervoerstakken zou kunnen komen tot één centrale krach tige organisatie, zou dit de samenwerking met de spoorwegen, die van nature een eenheid vormen, ten zeerste bevorderen. Spr. weet, dat de B. B. N. vooral den Iaatsten tijd ontzaglijke vorderingen heeft gemaakt op dit gebied en wenscht den bond met zijn pogingen van harte succes. De geheel naar spr.'s gevoel sterk opge blazen tegenstelling, welke men wel eens maakt tusschen rail en rubber is een doodgewone alledaagsche tegenstelling tusschen twee verschillende technieken. Een a prioristische voorkeur voor de eene of de anderë is naar spr. stellige over tuiging absurd. Op de rail moet worden vervoerd, daar waar de rail het goedkoopst is en op den weg, waar deze het goed koopst is. Het helpt ons niets of wij elkaar al goed gezind zijn en het beste willen, als wij het niet eens zijn over één gemeenschappelijk doeL £n dat gemeenschappelijke doel, dat onze geheele samenwerking moet inspiree- ren en beheerschen, kan naar spr.'s over tuiging geen ander zijn dan er met ons allen naar te streven om Nederland te voor zien van een zoo doelmatig mogelijk wet kend vervoerapparaat en dus de economie van het Nederlandsche vervoerapparaat tot het hoogst bereikbare op te voeren. Indien wij er door samenwerking in kun nen slagen de totale kosten van het Neder landsche vervoerapparaat aanzienlijk te doen dalen, zal deze van alle kanten met vreugde worden begroet, ook zelfs wanneer men er aanvankelijk wantrouwend tegen over zou staan. De objectieve mogelijkheid om alle be langen tegelijkertijd te dienen, is alleen aanwezig, indien er geld op tafel komt, geld niet verkregen door het vragen van hooge prijzen aan het publiek, maar wel verkregen door een zoo sterk mogelijke verlaging van ons aller bedrijfskosten in onderling overleg. De N.S. bijv. hebben het grootste belang by goed geleide, rendeeren- de autobusbedrijven, taxibedrijven enz. Deze ondernemingen hebben een groot belang by een goed geleid, rendeerend spoorwegbe drijf. De directie van de N.S. rekent het niet tot haar taak te vechten voor eng chauvinistisch gezien belang van het railbedrijf. De N.S. is een onderdeel, een belangrijk, maar toch niet meer dan een onderdeel van het ge heele Nederlandsche vervoerbedrijf. Zij is bereid tot elke bedrijfsinkrimping, die de economie van bj:t geheele Nederlandsche vervoerapparaat kan dienen. De bittere ernst van dezen tijd legt ons dus den plicht op met alle kracht te streven naar de groot ste economie en alle kleine belangentegen stellingen ondergeschikt te maken aan het groote nationale belang. De vrijwillige samenwerking in het Ne derlandsche vervoerbedrijf, is nieuw. Nie mand, die iets nieuws onderneemt, kan te voren de garantie geven, dat hij slaagt. Maar wij moeten, aldus prof. Goudriaan, het pro- beeren en ons uiterste best doen om te slagen. DE MOORDAANSLAG TE LOSSER. Vier jaar gevangenisstraf geëischt. Het O.M. bij de arrondissementsrechtbank te Almelo vorderde gisteren vier jaren ge vangenisstraf tegen een fabrieksarbeider W. uit Losser, die in Januari van dit jaar een moordaanslag pleegde op een bejaard echt paar, de pleegouders van zyn vrouw, die onderdak hadden verleend aan W's dochter. Deze voelde zich verongelijkt door de be handeling, thans en was weggetrokken naar de pleegouders van haar moeder, het echtpaar de Boer. Daar was W. op zekeren dag gekomen en hy had zich zoo driftig ge maakt, dat hy de oude lieden met een mes had toegetakeld. De oude vrouw was dien tengevolge overleden, de man werd ernstig gekwetst, doch herstelde. Het O. M. eischte tegen W. vier jaren ge vangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regeering. CONGRES VAN DE ALG. NED. VER. VOOR VREEMDELINGENVERKEER. Op den eersten dag van het congres der A. N. V. V. dat vandaag en morgen te Leeuwarden wordt gehouden, hield mr. J. A. Willinge Gratama, uit Zwolle, lid der Prov. Staten van Overijssel, een voordracht over het onderwerp: „Overheid en vreemdelin genverkeer". Spr. betoogde, dat zonder daadwerkelijke en financieele medewerking der overheid een vruchtdragende bevordering van het vreemdelingenverkeer in Nederland niet mogelijk is. Pas sinds kort is het ryk overgegaan tot het toonen van grootere belangstelling in den V. V. V.-arbeid. In 1916, toen de A. N. V. V. ontstond, vroeg deze aan het rijk een subsidie van f 25.000, doch het rijk stond f 10.000 per jaar toe. Thans bedraagt de bijdrage van het ryk 100.000. Het rijk toont sinds 1936 groote groote be langstelling voor het vreemdelingenverkeer. Ook bij de lagere overheidsorganen neemt de belangstelling toe. Wij zyn dankbaar, maar niet voldaan, aldus spr. Ook een ton per jaar als rijksbijdrage is voor de propa ganda van Nederland in het buitenland en van Nederland in Nederland onvoldoende. Naar de laatste schatting geven buiten landers in Nederland per jaar ongeveer tien miliioen gulden uit. In Zwitserland is dit bedrag 147.000.000 gulden, in Frankrijk 249.000.000 gulden en in Belgie 29.000.000 gulden. Wat Nederlanders in het buitenland als toeristen uitgeven beloopt ongev. 40.000.000 gulden. Het bezoek aan Nederland kan daarom belangrijk vergroot worden. Spr. bepleitte vervolgens een wy'ze van samenwerking tusschen overheid en V. V. V. (ook de provinciale en plaatselijke V. V. V.'s), waarby de V. V. V. als een semie-officieel overheidsbedrijf wordt op- eevat, waarbij de overheid het particuliere 1 werk subsidieert en medezeggenschap in den gang van zaken heeft. Noodig is in elke provincie een provinciale V. V. V., waarbij groote invloed en groote financieele steun van de provinciale over heid vereischt zijn. Op deze wijze kunnen plannen in grooter verband worden opge maakt tot het verkrijgen van vreemde- lingenbezoek. PAARTJE IN DEN ECHT VERBONDEN. Zonder bevoegdheid daartoe te bezitten. Tegen den 28-jarigen ambtenaar ter secretarie K. van G. uit Heenvliet heeft de officier van justitie, mr. Hoeffelman, giste ren op de zitting van de Rotterdamsche rechtbank een geldboete geëischt van 60 subs. 15 dagen hechtenis. K. van G. heeft op 7 Mei 1936 het paartje StolkMaartje Rie- dijk in den echt vereenigd, zonder daartoe de bevoegdheid te bezitten. Dien dag was de gemeentesecretaris afwezig, omdat diens zuster trouwde. In zyn plaats zou de 45- jarige gemeenteveldwachter en ambtenaar van den Burgerlijken Stand B. H. de huwe lijksplechtigheid op het Heenvlietsche stad huis voltrekken. Juist evenwel voordat het trouwlustig paar arriveerde werd B. H. ge waarschuwd, dat er buiten het dorp een on geluk gebeurd was en B. H. toog direct, nu weer in de functie van veldwachter, naar de plaats des onheils. De ambtenaar ter secretarie heeft toen de huwelijksceremoniën op de gebruikelijke wijze verricht. Bij de terugkomst van B. H. vertelde van G. de kwestie en toen heeft B. H. de huwelijksactie onderteekend. Mr. Hoeffelman wees erop, dat de actie daardoor valsch is geworden. Tegen B. H. vorderde hij terzake van valscheid in geschrifte een geldboete van 150 subs. 25 dagen hechte nis. De officier wees in zyn requisitoir op de gevolgen fan een eventueele nietigverkla ring van het huwelijk voor de ouders en de twee kinderen, die ondertusschen uit het huwelijks geboren zyn. DRIEJARIG MEISJE ONDER AUTO GELOOPEN. Gisteravond is het driejarig dochtertje I van de familie G. te Berlicum, terwijl de I moeder een oogenblik op den weg stond te praten, den weg opgeloopen juist op het oogenblik, dat een auto bestuurd door den j heer V. N. uit Dinter kwam aangereden. Het kind liep recht tegen de auto op en kreeg de voorwielen over het lichaampje. Het kind werd in hopeloozen toestand opge nomen met twee gebroken beenen, een schedelfractuur en eenige diepe hoofdwon den. In levensgevaarlijken toestand is het kind naar het ziekenhuis overgebracht. PLATSTOOTERS VEROORDEELD TOT ZWARE STRAFFEN. Bejaarde dame hun slachtoffer. De rechtbank tr Arnhem heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen vier op lichters, die een bejaarde dame achtereen volgens voor een totaal bedrag van 25.000 tot 30.000 gulden hadden benadeeld. De rechtbank heeft in drie van de vier gevallen een aanzienlijk hoogere straf bepaald dan voor den officier van justitie was geëischt. H. de Z., te Utrecht, oud 38 jaar, tegen wien een gevangenisstraf van een jaar, met aftrek van het voorarrest, was geëischt werd veroord :eld tot een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en negen maanden zonder aftrek. De 33-Jarlge K. L. H. te Amsterdam, tegen wien een ge vangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek van het voorarrest, was geëischt werd ver oordeeld tot twee en een halfjaar zonder aftrek. De 46-jarige W. J. van B., te Amsterdam, tegen wien twee en een half jaar met aftrek van het voorarrest was geëischt, werd ver oordeeld tot de maximum straf, t.w. drie jaar gevangenisstraf zonder aftrek. Allen wegens oplichting meermalen gepleegd. De 53-jarige C. M. H. te Amsterdam werd wegens medeplichtigheid aan oplichting veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar. De eisch luidde twee en een half jaar gevangenisstraf. BESTRIJDING DER DRAAIHARTIG- HEID BIJ KOOL. Dr. Leefmans deelt mede, dat wederom koolgalmuggen verschenen zijn en dat hij het raadzaam acht vooral op die terreinen waar het vorige jaar matige tot ernstige schade door draaihartigheid is opgetreden tot nader bericht te spuiten met nicotine 1/10 pCt. of pyridine 2 pCt. met bijvoeging van 1)4 pCt. zachte zeep. Dit geldt zoowel voor sluitkool als voor bloemkooL EISCHEN VAN DE JAPANNEEZEN TE TIENTSIN. De Japansche militaire autoriteiten te Tientsin hebben als voorwaarde voor een regeling van het conflict volgens het D.N.B. de volgende vier eisohen gesteld: 1. Gemeenschappelijke Japansch-Britsche controle op en opsporing van terroristen in de concessie. 2. Volledige controle op anti-Japansche elementen in de concessie. 3. Volledige samenwerking voor de econo mische ontwikkeling in Noord-China en tot bestrijding van de invloeden die deze ont wikkeling belemmeren. 4. Overdracht van 48 miliioen joean zilver aan de voorloopige regeering te Peiping. VLIEGTUIGEN VOOR HONDERD PASSAGIERS. Functionnarissen van de Boeïng-vliegtul- genfabrieken te San Francisco (V.S.) heb ben verklaard, dat er plannen bestaan voor het in dienst stellen van reusachtige vlieg tuigen op de lijnen tusschen Amerika en Europa. Deze vliegtuigen zullen 100 passa giers kunnen vervoeren en een kruissnelheid van 320 kilometer per uur hebben. De span wijdte zal ongeveer 75 meter bedragen. Het Zeeweringenreglement. Herhaaldelijk blijkt, nu het seizoen we der is aangebroken, dat men niet voldoen de bekend is roet de bepaling van het Rijks Zeeweringenreglement, krachtens welke t verboden is zich op te houden in de duinen langs het strand, zulks met het oog op be schadiging van de beplanting der zeewe- rende duinen. Waar reeds verscheidene malen proces verbaal ls opgemaakt en onbekendheid met het verbod niet als excuus geldt, brengen wij het verbod hier nog eens in herinne ring. Aangifte als gevonden. In de week na Pinksteren is in de om geving van Schoorldam in den polder drij vende gevonden een vaarachuitje zonder mastbank. Daar hiervan nog geen aangifte bij de politie was gedaan, wordt de eige naar verzocht voor verdere inlichtingen zich tot de politie te wenden. Ongeluk met gymnastiekoefeningen. Naar wy vernemen, heeft het lid van Dasko, Annie Middelburg, het ongeluk ge had tijdens de gymnastiék-oefeningen in de zaal van den heer Slikker een gecompli ceerde armbreuk op te loopen. Wegens af wezigheid van de beide doktoren heeft zuster van der Pol de eerste hulp verleend. Later heeft de dokteres den arm gespalkt, en is het meisje naar Alkmaar vervoerd. Actie eigen Gemeente-ontvanger. Een adres aan den minister. Dinsdagavond werd in het gemeentelijk vergaderlokaal een vergadering gehouden van vertegenwoordigers, van verschillende groepen der burgerij, om te komen tot een actie om den gemeente-ontvanger plaatse lijk te laten blijven. In de vergadering werd besloten om het volgende telegram aan den Minister van Binnenlandsche Zaken te zen den. De burgers van Sint Pancras, op heden den 27 Juni in vergadering byeen, ten ein de te bespreken de vacature en eventueele benoeming van den ontvanger van Sint Pancras; Gehoord de bespreking in den raad dezer gemeente op 25 Mei 1939. Besluiten. Uwe excellentie beleefd te verzoeken het daarheen te willen leiden, dat de benoe ming van gemeente-ontvanger van Sint Pancras vry door den raad dezer gemeente geschiedt, uit de ingezetenen der gemeente, opdat geen combinatie met de gemeente Broek op Langendijk zal plaats hebben. De volgende gronden hebben ons genoopt, dit voor Sint Pancras zeer gewichtig feit te bespreken en het vorengenoemde besluit te nemen: In deze gemeente zijn eenige zeer ter zake kundige personen woonachtig die de functie van ontvanger uitstekend kunnen vervul len. Voorts is het voor de ingezetenen van Sint Pancras gemakkelijk en bovendien weinig tijdroovend, indien de funtionaris binnen de gemeente woonachtig ls, vooral met het oog op zaken, die een spoedige af wikkeling behoeven. Ten slotte geeft de combinatie van het ontvangersambt met Broek op Langendyk heden en in de toekomst geen financieel voordeel voor de gemeente Sint Pancras. Zitting van Dinsdag 27 Juni. De beurs bracht hem ten val. - Maar het waren slechts meisjes- beursen. VVVv BOUGIES AMSTERDAM (C.| KEIZIRJORACHT 171 TELEFOON 3 1 3 0 8 (4 1MNEN) Een candidaat voor de wielerbaan. De Haagsche bankwerker D. had op 2 Juni te Castrieum de racefiets van den opperman de W. gestolen. De fiets lag, omdat de W. aan den weg moest werken, langs den berm van den rijksweg. De 59-jarige Korsman zag den diefstal gebeuren, greep zyn eigen fiets en stoof den dief achterna. Na een ge weldige sprint haalde hij den dief in, greep hem vast en leverde hem aan de politie over. D. legde natuurlijk een volledige bekente nis af tegenover de rechtbank. Het bleek, dat hij al eenige keeren was veroordeeld en thans nog een proeftijd wegens een voor waardelijke veroordeeling doormaakte. Hij was een paar maanden geleden uit een ge sticht, waarin hij moest vertoeven, uit bal- oorigheid weggeloopen, omdat hy voor zyn zieken voet geen medische behandeling kon krijgen. De heer Korsman kreeg van de rechtbank complimentjes voor zijn kordaat optreden. De officier vorderde 1 jaar gevangenis straf tegen D. De verdediger, mr. Smal, bepleitte cle mentie. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH, LANDBOUWCBEDIET N.V. van Woensdag 28 Juni 1939. Vor.k STAATSLEENINGEN. 3—3% Neder 1. 1938 3 Ned.-lndië 1937 5% F jchl. m. verkl. BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 250 1277, Koloniale Bank1621/, Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL, Alg. Kunstzijde Unie CaTvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips GloeiL Gen. Bezit INDUSTR. OND. BUJTENL. Am. Smelting W/4 927. 19Vi« 116 1161/, 34 82Vi 337 1317/g 205»/, KAMERLEDEN ETEN OORLOGS- BROOD. Hedenmorgen heeft te den Haag een zeer voorname broodbezorger by twee zeer voor name klanten boterhammetjes afgeleverd. Om elf uur werden aan het gebouw van de Eerste Kamer voor vijftig personen, by het gebouw van de Tweede Kamer voor hon derd personen gesneden boterhammen be zorgd door het departement van economi sche zaken. Dit brood was het nieuwe oor logsbrood, dat aan de Kamerleden werd aangeboden als attentie voor het aannemen van de wet, waarbij dit brood het aanzijn kreeg. Ongetwijfeld zullen de honderd vijf tig volksvertegenwoordigers de wellicht be- legde boterhammetjes met extra aan dacht hebben gesavoureerd. DE AANKOOP VAN „ARTÏS". Deelneming van Noordholland aan de Staten voorgesteld. Ged. Staten hebben nu bij de Prov. Sta ten van Noordholland een voordracht inge diend om voor een vierde deel te partici- piëeren in den aankoop van „Artis". Ged. Staten hebben met het plan, dat tegenover het geldelijke offer de verkrijging van een stuk grond stelt, instemming betuigd en aan het gemeentebestuur van Amsterdam me degedeeld, de tot stand koming daarvan te zullen bevorderen. Wat de financiering van de uitgave be treft, meenen Ged. Staten dat, ofschoon daarvoor onroerend goed verkregen wordt, het niet juist zou zijn nu dit vermeden kan worden deze door een geldleening te dekken, omdat het bezit uiteraard on rendabel zal zijn. Een verdeeling over 2 jaren ten laste van de gewone middelen van de diensten 1940 en 1941 schijnt aangewezen. Deze diensten kunnen de uitgaven dragen, doordat daar aan ten goede komen de batige saldi van de diensten 1937 en 1938, welke batige saldi elk tot een bedrag van 250.000 gun stig beinvloed zijn door de omstandigheid dat ten behoeve van de wegen van het ter- taire wegenplan uitkeeringen van het ryk werden ontvangen, waarop by het samen stellen van de begrootingen dier diensten niet was gerekend. Subsidie t. b. c. De Provinciale Noordhollandsche Ver- eeniging ter bestrijding der t. b. c., heeft aan Het Witte Kruis voor het jaar 1939 een subsidie toegekend van f 145. Benoemd. De heer P. van der Pol thans werk zaam als bezoldigd kweekeling met acte aan de openbare lagere school alhier, is met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot klerk aan het huis van bewaring te Breda. Voor de Alkmaarsche Rechtbank had zich Dinsdagmorgen te verantwoorden de tim merman D. B. uit Hensbroek, die in de plaats van zyn inwoning zich in de winter maanden schuldig had gemaakt aan het stelen van taschjes en beursjes van jonge vrouwelijke dorpsgenooten. In totaal had hü een veertiental jonge vrouwen en meisjes beroofd. Zoo ging hy in December met een meisje schaatsenrijden en toen ze samen een toertje gemaakt hadden, merkte het meisje, dat haar beursje weg was. Een ander meisje had met den jongen timmerman ge danst, en ervoer later hetzelfde. Voorts stal B. taschjes en beursjes uit fietstasschen. B. bekende volledig. Op een vraag van den president antwoordde hy, dat hij vyftien gulden in de week verdiende, waarvan hij elf gulden aan zijn ouders gaf. Van de over- biy'vende vier gulden ging nog weer twee gulden af voor het onderhoud van zyn motorfiets. Zoodoende kwam hy geld te kort. De president, mr. Ledeboer, vond het heel erg, dat zoo'n jonge man zich de luxe van een motorfiets veroorloofde en aan een paar gulden in de week niet genoeg had. Een ry- keluiszoontje weet nog van een gulden over te houden, aldus de president. Verdachte zei hierop niets. Er was een reclasseeringsrapport van den heer Wiggers, waarin gunstig over B. werd gerapporteerd en waarin een voorwaarde lijke veroordeeling met strenge voorwaarden werd geadviseerd. De officier, mr. v. d. Feen de Lille, vond de manier van stelen, welke verdachte had toegepast, byzonder laaghartig. Toch zit er in den jongeman nog veel goeds. Zoo is hij heel yverig en leergierig. Wat die motorfiets betrof: dat was geen luxe, omdat verdachte dat voertuig noodig heeft voor zyn werk. Opzending naar een kolonie achtte spr. niet noodig, omdat verdachte werkzaam genoeg is. Verdachte moest echter voelen, dat hy verkeerd had gedaan en daarom vorderde spr. 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 7 maanden voorwaardeiyk met 3 proefjaren en oplegging van byzondere voorwaarden. De verdediger, mr. H. Schuurman vroeg, na zich accoord te hebben verklaard met het requisitoir en den verdachte een ellendigen jongen te hebben gevonden, een geheel voor waardelijke veroordeeling. 317, 187S 41> *7a 33'/ij 247, 127, W» JVia 357, Anaconda Bethleh. Steel Cities Service. General Motors Kennecott Copper Nortb American Rayon Rep. Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leatber3 CULTUUR MAATSCH. H. V A402 Java Cultuur 195 Ned. Ind. Suiker Unie 214 Verg Vorstenlanden 897, MIJNBOUW. Alg Ezplor. Mij. t 601/, Reaiang Lebong 100 PETROLEUM. Dordtscbe Petr, i 287*/, Kon Petr. 3027, Perlak 577, Phillips Oil 257, Stilt Union 67], Tlde Water 9»/^ RUBBERS. Amsterd. Rubber 1851/, Deli Bat. Rubber 130'/s Hessa Rubber 88 Oostkust i i i 111 Serbadiadi 831/4 27w Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia 1 Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka 1 Illinois Centra) l Southern Paciiie 9ü/1# Southern Ra Uw. 10*/, Union Paciiic 75 Can Pac37, tExclaim. "Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers 987, 721/, 106 IO71/4 140 190i/, 1517,* 217, ?Vl6 2.45-3.00 9574 928/4 1874 115 12574 161 115 34«/«.Va ei y» 335 131-74 202j-3j 31 18-Vi, 4 IVze-è 47/i, 327, 247, 12V« ll»/4 5Vie 347, 3947,-5 197 211 887, 607, 100 299j.300 57 257, 87, 97, 1837, 130 113 83 27, 727, 105 107 137 191 21'/, 97, 107, 37, New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 1.88'7, 8.81»/„ 75.52 4.997, 32.03 42.46 39.37% 45.42% 44.32% heden 1-887,, 8.827, 75.57% 4.997, 32.04% 42.48 39.40 45.45 44.35

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3