s Wijziging der defensie-begrooting-1939. Verhooging van ruim 33 millioen voorgesteld. Voor kazerneering, magazijnen en materiaal. Verbetering van ons strafstelsel. Werkgemeenschap voor jeugdige voorwaardelijk veroordeelden. Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant De gevallen van besmetting met mosterdgas. Geen verzuim, aldus de minister. GEMENGD NIEUWS. TWEEDE BLAD Ingediend is een ontwerp ven wet tot wijziging en verhooging ven het echtste hoofdstuk (Defensie) der ryksbegroo- ting voor 1939. Aan de Memorie van Toelichting ont- leenen w\j het volgende: De aanschaffingen en voorzieningen, waarvoor in de onderwerpelijke suppletoire begrooting gelden worden aangevraagd, kunnen behoudens enkele uitzonderingen in twee groepen worden verdeeld. In de eerste plaats worden bedragen op gebracht voor datgena ten aanzien waarvan in de Memorie van Toelichting op het XVIIIe hoofdstuk der rijksbegroting voor 1939 werd uiteengezet, dat een verhooging van de aanvankelijk noodig geachte kapitaals uitgaven was te verwachten. Het betreft hier de uitgaven voor de maritieme wal- inrichtingen (zie hierna onder zeemacht), voor magazijnen van de landmacht en voor kazerneering. In de tweede plaats is het in verband met de tijdsomstandigheden geboden om ver schillende voorzieningen, hie volgens den aanvankelijken opzet der plannen eerst in den loop van een aantal jaren zouden wor den Ingevoerd, met spoed ter hand te nemen. In hoofdzaak betreft dit aanschaffin gen van geschut en munitie voor zee- en landmacht, alsmede van voorraden inten dance-goederen. Het gaat hier in feite om hiaten en tekorten, die niet langer besten- 'digd mogen blijven. Van deze gelegenheid wordt tevens ge bruik gemaakt om aan Art. 4 der wet van 24 Februari 1939 een nieuw lid toe te voegen, waaromtrent het volgende moge worden medegedeeld. Aangezien de in September 1938 buiten gewoon onder de wapenen geroepen dienst plichtigen reeds na korten tijd weder met groot verlof gezonden konden worden als gevolg van de toen ingetreden ontspanning in den internationalen toestand, was het mogelijk de uitgaven beperkt te houden tot een bedrag van ongeveer 3 millioen. Nu de internationale omstandigheden het in April j.L wederom noodzakelijk maakten over te gaan tot de buitengewone oproeping uitwendige veiligheid werd het niet noodig geacht om hiervoor een buiten gewoon crediet aan te vragen. Van het bij de wet van 30 September 1938 toegestane bedrag kon namelijk met toepas sing van Art. 24 der Comptabiliteitswet 1927 97 millioen worden toegevoegd aan de defensiebegrooting voor het dienstjaar 1939. Artikel 4 der wet van 24 Februari 1939 tot vaststelling van de Defensiebegrooting 1939, dient dan echter te worden aangevuld met een bepaling, als voorkomende in Art. 3 van bovengenoemde wet van 30 September 1938 betreffende het buitengewoon crediet van 100 millioen. Vliegkampen. Voor de marine-vliegkampen is in totaal noodig: voor „de Kooy" 467.500; voor „de Mok" 294.000; voor Schellingwoude 262.100;voor Veere 216.000. Daarenboven voor terreinuitbreiding van „de Kooy" nog een bedrag van 50.000. Voor aanbouw, aankoop, bewapening en uitrusting van schepen, vaartuigen en vlieg tuigen is een hooger bedrag van 1.354.000 aangevraagd. Voor materieel der artillerie met toebe- hooren, geniematerieel en uitgaven vcor de militaire luchtvaart is een hooger bedrag van 18.890.000 aangevraagd. Voor nieuwe gebouwen en werken is een verhooging gevraagd van 3.125.000, waar van bestemd is f 2.200.000 voor magazijnen voor berging van materieel en munitie. Voor kleeding, uitrusting, ledergoed, ver- plegingsvoertuigen en verdere intendance- goederen wordt een verhooging gevraagd van 7.247.000, waarvan bestemd is voor aanschaffing van intendancegoederen 6.932.000. Dit ontwerp van wet heeft tengevolge een verhooging van den geheelen dienst met 33.141.655, waarvan een verhoo ging met 32.226.000 op den kapitaal- dienst. „De plannen om een werkkamp of werkgemeenschap of hoe men het noe men wil, door jeugdige voorwaardelijk veroordeelde personen op te richten" zoo vertelde de bekende Amster- damsche oud-kinderrechter mr. G. T. J. de Jongh in een persgesprek na deren hun verwezenlijking. De grond, waarop het gebouw verrijzen zal, waarin voorloopig een 30 jonge man nen van 17—20 jaar gehuisvest wor den, is op de grens van Noordholland en Utrecht gelegen en de aanbesteding zal een dezer dagen plaats vinden". De geldmiddelen zijn nog niet geheel bij een, doch dank zij het initiatief en den fi- nancieelen steun van het genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen ge looft men over de bezwaren heen te kun nen stappen. Er wordt onderwijl een be roep gedaan op de medewerking van par ticulieren en de algemeene sympathie blijkt van dien aard, dat er alle reden is om te hopen dat de uitkomst niet ver van de ver wachting afligt (giro no. 221377 van mr. G. T. J. de Jongh te Amsterdam). De plan nen verdienen dan ook aller instemming. Gevangenisstraf onvruchtbaar. Het is toch van algemeene bekendheid dat ons strafstelsel voor de zoogenaamde volwassenen zacht uitgedrukt aan een groote mate van steriliteit lijdt. Wat is on vruchtbaarder uit het oogpunt van bestrij ding der criminaliteit dan onze gevangenis straf? Hoeveel jonge menschen werden door dat stelsel op den goeden weg terugge bracht, die zij in een onbewaakt oogenblik hebben verlaten? Het is ongelukkig maar waar, dat dit aantal minimaal is. En dit is niet noodig en daar het niet noodig is, mag met de invoering van een beter systeem ook geen dag en geen nacht gewacht worden aldus de grijze voor vechter voor een betere zorg voor de ver waarloosde jeugd. In deze nieuwe inrichting leeren de jongelui weer werken. Zij leeren weer hun spieren gebruiken. Zij leeren wat geregelde arbeid is, wat orde, tucht en tempo beteekenen. Zij leeren, dat er in het leven geestelijke waarden zijn, die niemand ongestraft mag verwaarloo- zen, zij leeren zooveel vakkennis, dat zij na een halfjarig verblijf en inspan- nenden arbeid opnieuw in het produc tieproces kunnen worden ingeschakeld. Want er zijn gelukkig nog bedrijven, speciaal in de metaalindustrie, waarin be hoefte is aan jonge kerels met zekere vak kennis. Op die wijze en met training in de fris- sche gezond buitenlucht wordt hun gees telijk evenwicht weer hersteld. „Wel", zegt moeder, als zij na een half jaar haar Arie terugziet, „wat ben jij een andere kerel geworden, wat zie jij er goed uit, wat heb jij andere oogen in je kop en wat loop je rechtop". „Ja", zegt Arie met trotsch, „en wat het voornaamste is, ik heb iets geleerd, waar mee ik een goed loon kan verdienen, je zult zien moeder, wij gaan een veel beter leven tegemoet". En Arie geeft moeder 'n flinken pakkerd. Zie daar, in het kort, het doel en de strek king der nieuwe onderneming. a Laten wij er allen onze schouders onder zetten, aldus mr. de Jongh. BRAND IN LOODS VAN DE HEMBRUG. Zware rookwolken stegen gistermiddag op boven de artillerie-inrichtingen aan de Hembrugheden ten dage heeft de mensch niet veel noodig om direct het erg ste te denken. Wilde geruchten deden dan ook de ronde: er zou een ontploffing zijn, men had den hevigen slag van 'n ontploffing zelfs gehoord. Verslaggevers snelden in pa niek weg, de telefoon rinkelde bij alle diensten, welke bij een dergelijke gelegen heid gealarmeerd plegen te worden: politie, brandweer, geneeskundige dienst. Bij infor matie ter plaatse bleek slechts een oude lattenloods, gelegen aan het einde van het terrein der artillerie-inrichtingen, in brand te staan. Onmiddellijk was de eigen brand weer ter plaatse om het vuur te blusschen. In de loods lag afval, dat door olie nogal vet v/as, zoodat 'n dichte, zware rook zich kon ontwikkelen. De oorzaak van den brand is niet bekend. Het mag een geluk genoemd worden, dat de loods zoo ver van de eigen lijke inrichtingen verwijderd lag, anders had de brand wellicht ernstiger gevolgen kunnen hebben. DE COÖRDINATIE VAN HET GOEDERENVERVOER. Amendement-v. Braambeek. De heer van Bra^jnbeek c.s. (s.d.a.p.) heb ben een amendement ingediend op het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de wettelijke grondslagen voor de coördinatie van het goederenvervoer, zoo mede regeling van de intrekking der wet van 5 Mei 1933. Van dit amendement is de strekking, dat schadelijke vergunningen moeten kunnen worden ingetrokken, te meer wijl uit het wetsontwerp niet blijkt, dat het in de be doeling ligt om de vergunningen voor be paalden tijd te verleenen en men dus voor altijd met dit nadeel zou moeten blijven zitten. Het komt intusschen billijk voor, in dit geval van intrekking der vergunning de daardoor geleden schade te vergoeden. ZWAARMOEDIGE VROUW SNEED ZICH IN DE POLSEN. Bejaarde moeder door den schrik overleden. In een benedenhuis aan het Barentszplein te Amsterdam heeft zich gistermiddag een drama afgespeeld. Een ongeveer 40-jarige vrouw, die in behoeftige financiëele omstan digheden verkeerde en daardoor den laat- sten tijd aan zwaarmoedigheid leed heeft zich gistermiddag in tegenwoordigheid van haar bejaarde moeder in de polsen gesne den. De oude vrouw schrok zoodanig, dat zij dood bleef. De dochter werd na verbonden te zijn naar het Wilhelminagasthuis ver voerd. 2 Amilda-crême, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 ct Op vragen van het Tweede Kamerlid van Sleen (s.d.a.p.) betreffende de be smetting met gifgas van arbeiders bij het verrichten van werkzaamheden op de terreinen van de artillerie-inrichtin gen aan de Hembrug heeft de minister van defensie het onderstaande geant woord. Zee personen besmet. Bij het verrichten van graafwerk in Mei 1.1. op een gedeelte van het terrein der ar tillerie-inrichtingen aan de Hembrug zijn negen werklieden en hun baas, die in dienst van een aannemersfirma waren, in aanra king gekomen met resten van chemicaliën. Deze chemicaliën bevatten mosterdgas, welke stof tot de „gifgassen" moet worden gerekend. Zes werklieden hebben hun werk zaamheden moeten staken, van wie vijf thuis onder doktersbehandeling kwa men, terwijl voor den zesde verpleging in het ziekenhuis gewenscht werd ge acht. Het bekomen letsel van laatstbe doelde bestaat uit een aantal blaren op verschillende deelen van het lichaam en moet als ernstig worden beschouwd. Zijn huidige toestand is intusschen gun stig te noemen. In hoeverre de aandoening tot stoornis van blijvenden aard zal leiden, is thans nog niet te zeggen. De overige drie werklieden en de werkbaas werden in loopende behande ling genomen bij den geneeskundigen dienst van de fabriek. Behalve de in het ziekenhuis opgenomen arbeider zijn thans nog 2 arbei ders onder geneeskundige behandeling; de overige getroffenen zijn allen hersteld en hebben het werk hervat. De hiervoren bedoelde chemicaliën waren een vijftal maanden geleden op deskundige wijze, volgens de hiervoor gebruikelijke me thode, na voorlichting en onder toezicht van chemici op een daartoe uitgekozen plaats, welke zoo wei van het eigenlijke fabrieks terrein als van de verdere omgeving door en hek was afgesloten, ter neutraliseering begraven, in de vaste overtuiging der des kundigen, dat ze aldus in korten tijd hun activiteit zouden verliezen. De gesteldheid dezer chemicaliën maakte het practisch onmogelijk de activiteit vooraf te neutraliseeren. Het ongeval moet worden toegeschreven aan een samenloop van omstandigheden, waarvoor geen personen kunnen worden aansprakelijk gesteld. Van verzuim kan hier niet gesproken worden. - De deskundigen staan voor een nieuw feit, n.1. dat de activiteit dezer in den grond begTaven chemicaliën na ruim vijf maanden nog niet geheel verdwe nen was. Een rapport oyef ~^jft bedrijfsongeval wordt ter griffie gedepoheerd. Toen gebleken was, dat zich hier een voor deskundigen onverwacht feit voordeed, zijn aanstonds de noodige maatregelen getrof fen, ten einde door aanwijzing van speciale stortplaatsen en het geven van voorschrif ten, welke de behandeling en neutralisee ring van schadelijke stoffen regelen, te trachten dergelijke ongevallen in de toe komst zooveel mogelijk te voorkomen. DE „ORANJE" VOOR HET EERST NAAR ZEE. Te kwart voor een is de „Oranje", het nieuwe mailschio van de Stoomvaart Mij. Nederland, gistermiddag in de nieuwe sluis te IJmuiden aangekomen. Gedurende de vaart door het Noordzee kanaal werd te elf uur sloepenrol voor de passagiers gehouden, opdat de opvarenden in geval van nood hun plaats in de redding boot zullen weten te vinden. De oefeningen werden met groote opgewektheid verricht, vooral ook omdat de weersomstandigheden voor deze eerste reis van de „Oranje" bizon der gunstig zijn. Het was helder zomerweer, niet te warm, met een zwakken wind uit zuidwestelijke richting. Om half een was de „Oranje" de Velser brug vlot gepasseerd en even later gleed het vaartuig, waarvan de eigenaardige romp- bouw zeer opvalt, geassisteerd door twee sleepbooten, de sluis binnen. Na een opont houd in de sluis van ongeveer een half uur is de „Oranje" naar zee vertrokken. Op de buitenhavens en ook op de zuiderpier waren honderden aanwezig om het imposante schouwspel gade te slaan. Een draadloos ANP-telegram van boord van de Oranje meldt o.m.: De eerste dag van den technischen proef tocht van het nie iwe mailschip der Stoom vaart Mij. Nederland, de Oranje, werd be gunstigd door prachtig weer. De stemming onder de genoodigden, die met veel belangstelling de onderscheidene technische proeven, welke met de Oranje werden genomen, volgden, was zeer goed. Deze technische proeven betreffen in de eerste plaats de ankerproeven, waarbij de beide ankers om beurten worden gevierd en dan gelijktijdig worden ingehaald. Daarop volgden de stuurproeven en die der mo toren. Gisteravond te zes uur bevond de Oranje, welke in noordelijke richting vaart, zich op 53 graden 33 minuten Noorderbreedte. JOEGO-SLAVISCH OPLEIDINGSSCHIP TE ROTTERDAM. Officieren ten stadhuize ontvangen. Gistermiddag heeft het gemeentebestuur van de Rotterdam de officieren van 't Joe goslavische opleidingsschip „Jadran", dat op het oogenblik een bezoek aan de stad brengt, op het stadhuis ontvangen. Behalve burgemeester P. J. Oud en de wethouders, waren in de groote burgerzaal o.m. aanwezig de consul van Yoego-Slavië, dr. Josep Sibe Milicic en van Frankrijk de heer R. C. E. ImbaultHuart. Zoowel mr. Oud als de kapitein van het Yoegoslavische opleidingsschip hebben het woord gevoerd. INDUSTRIALISATIEMOGELIJKHEID IN INDIE GROOT. Prof. van Iterson in Nederland terug. Met het Indiëvliegtuig Wielewaal, onder commando van gezagvoerder Both, is gister middag uit Nederlandsch-Indië op Schiphol aangekomen prof. dr. F. K. Th. van Iterson, lid van de directie der Nederlandsche Staatsmijnen. Prof. van Iterson heeft op kosten van het Indische gouvernement een reis gemaakt naar Nederl.-Indië ter bestudeering van het vraagstuk der industrialisatie. Hij heeft de resultaten hiervan vastgelegd in een rap port, dat aan de Nederlandsche regeering ii aangeboden. Gevraagd naar de conclusies van zijn rap port, zeide prof. van Iterson bij aankomst op Schiphol, dat het hem niet vrij stond iets omtrent den inhoud van het rapport mede te deelen. Wel wilde hij mededeelen, dat de kennismaking met Indië voor hem groote verrassingen had gebracht en dat de moge lijkheid van een toeneming van industriali satie in Indië en vooral op Java, waar de bevolking nog steeds aanzienlijk toeneemt, zeer zeker aanwezig is. VEREENIGING VAN NEDERLANDSCHE ARBEIDSBEURZEN. Jaarvergadering te Rotterdam. In „Tivoli" te Rotterdam kwam gis teravond de Vereeniging van Neder landsche Arbeidsbeurzen in jaarver gadering bijeen onder voorrzitterschap van den heer W. Drees, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De vergadering werd o.a. bijgewoond door den heer R. Dijk, wethouder van Rotterdam, den heer mr. H. J. Morren, adjunct-directeur van den rijksdienst der werkloosheidsver zekering en arbeidsbemiddeling, die den directeur ir. R. A. Verwey verving en den heer Th. van Lier, referendaris bij dien dienst. In zijn openingswoord wees de voorzitter o.a. op de belangrijke toeneming van het aantal leden in den jongsten tijd en op de medewerking, die de vereeniging heeft ver leend bij het tot stand komen van de cur sussen voor de opleiding van maatschappe lijke werkers ook van ambtenaren bij de arbeidsbemiddeling welke cursussen thans reeds in onderscheiden plaatsen worden ge houden. Leeuwarden werd aangewezen als plaats, waar in 1940 de algemeene vergadering zal worden gehouden bij de periodieke aanwij zing van bestuursleden door de leden werd opnieuw aangewezen de heer J. E. van Riet. directeur der Gemeentelijke- en Districts- Arbeidsbeurs te Rotterdam, terwijl als nieu we bestuursleden werden aangewezen de heeren L. HoogeJoorn, wethouder voor sociale zaken te Meppel en D. J. Baauw, lid der commissie van toezicht op de Gem. Arbeidsbeurs te Wageningen. De aftredende secretaris, de heer Anth. Folmert, 's-Gravenhage werd bij acclamatie her kozen. De heer van Riet bracht den he Folmert, die gedurende 25 jaar w secretariaat waarnam, hartelijken dankvoo zijn arbeid ten behoeve van vereenieino arbeidsbemiddeling. 6 K en Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over een voorstel der commissie van toe zicht op de arbeidsbeurs te Vlissingen inI zake het feit, dat bij de uitvoering van werken van overheidswege geen bepaline wordt opgenomen ten aanzien van het aan houden der loonen, vastgesteld by collec tieve arbeidsovereenkomsten. De voorstell ster, wenschte, dat de vereeniging zich zou wenden tot de regeering en haar verzoe ken wel te willen bevorderen, dat voortl aan dezelfde bepalingen worden opgenol men en dat in de bestekken het betrekken der arbeiders door middel van de plaatse, lyke organen der arbeidsbemiddeling ver" plicht worde gesteld. Besloten werd dat het bestuur hierover gegevens zal verzamelen en zich tot de re geering zal wenden. Jongen sinds tien dagen vermist, Sinds Zondag 18 Juni j.1. wordt een 18-jarige jongen, Jan Wortel genaamd, vermist. Hij had eenige dagen in een tentenkamp te Hol- landsche Rading doorgebracht en was Zon dagavond om elf uur met een aantal andere jongens in Amsterdam teruggekeerd. Hy echter niet naar huis gegaan en sindsdien heeft men niets meer van hem gehoord. De jongen had er zich wel eens over uitge laten, dat hij graag eens er op uit zou willen trekken en men vermoedt, daarom dat hij de wijde wereld is ingegaan. In dit verband verzoekt de commissaris van politie, chef van het bureau kinderpoli tie te Amsterdam, namens de ouders de op sporing. Signalement: lang pl.m, 1.73 M., flink postuur, breede schouders, rechte houding, donkerblond krullend haar (scheiding in het midden), bol gezicht, bruine gelaatskleur, blauwe oogen, draagt kampeerkleedlng, blauw-rood geruite blouse, donkerblauw klettervest, licht khaki-korte pantalon, blauw geblokte kousen, bruine molières, heeft by zich grijze trui met roode padvin. dersdas, voorzien van riempje. Is in bezit van zwart ry wiel merk „Benzo", voorzien van kettingkast, torpedonaaf en electrische verlichting „Simplex". Een handvat ontbreekt. Ketel kokend water over het lichaam. - Zaterdag is er by de familie P. te Heerlerheide een tragisch ongeluk ge beurd, waarvan het jongste kindje het slachtoffer is geworden. Het kindje, zestien maanden oud, is in een onbewaakt oogen blik in de nabijheid van het fornuis geko men, waarop een ketel met water stond te koken, Het trok aan den ketel en kreeg den inhoud over het lichaam. Overdekt met brandwonden werd het kindje opgenomen. Maandag is het aan de gevolgen overleden. |oeoeoeo JlilcUopC(HfCtUtUHQl Donderdag 29 Juni. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO- uitz.) 8.Orgelspel. 8.15 Ber. 8.17 Gr.pl. 10.Morgenwyding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest. 11.Voor de vrouw. 11.10 Omroeporkest en solist. 12. Gr.pl. (12.15 Ber.) 12.30 Avro-Amus. orkest. 1.Accordeonensemble „The Broadway Serenaders". 1.15 De Romancers, soliste en de Broad way Serenaders. 2.45 Deel. 3.10 Avro-Aeolianorkest (opn.) (3.45 Ber.) 4.Voor zieken en thuiszit tenden. 4.30 Rep. 5.Jeugdhalfuur. 5.30 Avro-Amus.-orkest en solisten. 6.28 Ber. 6.30 Sporthalfuur. 7. Avro-Meisjeskoor en Orgelspel. 7.40 Curagao, causerie. 8.ANP-ber„ Radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Stafmuziek van het 6e Reg. Inf. 9. Deel. 9.45 Omroeporkest, mannen koor „Kunst naar Kracht" en solist. 11.ANP-ber. Hierna Avro-Dance- Band. 11.4012.Orgelspel (opn.) HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (8.—9.15 en 11.—2KRO, de NCRV van 10.11.en 2.12. 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr. pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pi. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 Carillonbespeling. 12.30 KRO- orkest. (1.151.30 Gr.pl.) 2.Gr.pi. 2.15 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 3.Vrouwenhalfuur. 3.30 Gr. pl. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gr.pl. 5. Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 NCRV-Harmonie-orkest (opn.) en gr.pl. (6.30 Ber.) 7.— Ber. 7.10 Journ. overzicht. 7.40 Gr.pL 7.45 7.55 Verwachtingen en zorgen der Oecumenische beweging, causerie 8 ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Christ. Öratoriumvereen. „Stem en Snaren" en solisten. 9.45 Gr.pi. 10.— ANP-ber., act. halfuur. 10.30 Gr.pL (10.4511.Gymnastiekles). 11.5012. Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.45 Gr.pi. 12.05 Reg. Williams' Swing kwartet. 12.20 OrgelspeL 12.50 Radiotooneel (opn.) 1.20 B. Ho- wells Band. 2.052.20 Accordeon- solL 3.10—3.30 Deel. 3.35 Sted. orkest Bournemouth en solist. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Rep. 5.30 Het Joseph Lewis-orkest. 6.20 Ber. 6.40 Voor de boeren. 7— BBC-orkest en solist. 8.— Uit Genève: Causerie over Zwitserland: 1. „The Politica! tradition". 8.20 Gev. progr. 9.05 Radiotooneel. 9.20 Ber. 9.35 Toe spraak. 10.20 Korte kerkdienst. 10.40 Jack Hylton en zyn Band. 11.40 Gr. pl. 12.15—12.20 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. 12.35 Gr.pL I.25 Visciano-orkest. 2.35 Zang. 3.35 Cembalovoordr. 4.35 Vioolvoordr. 4.50 Zang. 5.25 Kamermuziek. 6.05 Radiotooneel 7.20 Giardino-orkest. 8.50 Nat. orkest, Raugel-koor en solisten 10.50 en 11.2011.35 Gr.pL KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pL 7.35 O. Fricke's orkest. 8.50 Omroepklein- orkest. 12.20 en 1.35 Omroeporkest. 2.303.20 Populair concert. 4.20 L. Eysoldt's orkest en het vroolyk instr. kwintet. 5.50 Omroepkoor, so listen en spreker. 6.50 Gr.pL 7.30 en 8.30 Populair concert. 9.35 Gr.pL II.Septet-concert. 11.3512.20 Kurt Rehfeld's kapeL mandoline orkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.; 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Omroep- dansorkest en gr.pL 1.502.20, 5.20 en 6.50 Gr.pL 8.20 Omroepdans- orkest en gr.pL 9.20 Omroepsymph.- orkest en solist. 10.3011.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.502.15, 5.20, 6.35 en 7.35 Gr.pL 8.20 en 9.35 Radio orkest. 10.3011.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Weensch Symph.-orkest en so listen (opn.) 10.20 Ber. 10.40 Piano voordracht. 11.05 Ber. 11.20—12.20 Nedersaksen-orkest. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.20, Radio PTT Nord 10.20—11.20, Normandië 11.20—11.50, Radio PTT Nord 11.50 —12.20, Brussel VL 12.20—14.20, Keulen 14.2015.20, Normandië 15.20—16.20, Keulen 16.20—17.20, Brussel VL 17.20—18.05, Radio PTT Nord 18.05—18.50, Brussel Fr. 18.50—19.20, Parys R. 19.20—20.20, Keulen 20.2021.20, Brussel VL 21.20—22.10, Keulen 22.10—22.20, Brussel VL 22.20—23.20, Parys R. 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.—9.20, Parys Radio 9.209.30, Radio PTT Nord 9.3010.05, Luxemburg 10.05— 10.35, Lond. Reg. 10.35—12.05, Droit- wich 12.05—12.35, Lond. Reg. 12.35 —13.35, Droitwich 13.35-17.05, Lon- don Reg. 17.05—17.20, Droitwich 17.20—18.40, D.-sender 18.40—19.—, Droitwich 19.20.Lond. Reg. 20.—20.20, Droitwich 20.20—24.—. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6