De „Oranje" voor een proefvaart vertrokken iZudii&aact PuBlicaties Admiraal Ciano. f Groote brand te Londen. Al het brandweermateriaal uitgerukt. De Fokker G. 1 te Brussel Geslaagde demonstratie. TWEEDE BLAD STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Agamemnon 27 Juni te Patras. Alkmaar 27 Juni te Amsterdam. Aurora 27 Juni van Volos n. Thessaloniki. Berenice 27 Juni van Barin n. Malta. Costa Rica 27 Juni van Curagao naar Santa Marta. Cottica 27 Juni v. Madira n. Barbados. Doros 27 Juni te Amsterdam. Hebe 27 Juni te Amsterdam. Mars 27 Juni 16.45 u. Ouessant gepass. Oberon 27 Juni te Genua. Orestes 27 Juni v. Havre n. A'dam. Orion 26 Juni te Cura^ao. Pygmalion 28 Juni te Amsterdam. Stella 27 Juni v. A'dam n. Brake. Tiberius 27 Juni 2 u. Finsterre gepass. Triton 27 Juni van Algiers n. A'dam. Stoomv. Mij. Nederland. Joh. van Oldenbarnevelt uitr. van Suez 27 Juni. Kota In ten S. J. P. L. te Kaapstad 27 Juni. Poelau Bras thuisr. te Londen 27 Juni. Soemba uitr. te Batavia 27 Juni. Moena thuisr. van Batavia 27 Juni. Poelau Tello thuisr. v. Batavia 26 Juni. Tawali J. N. L. van Batavia 26 Juni. Kon. Holl. Lloyd. Montferland uitr. 26 Juni 21 uur te Mon tevideo. HollandAmerika Lijn. Volendam 27 Juni v.m. te New York. Statendam 29 Juni 19 uur G. T. verwacht te Plymouth. Rotterdamsche Lloyd. Tapanoeli thuisr. 27 Juni 1 uur passeert Pantellaria. Kota Inten J. P. L. 27 Juni te Kaapstad. Dempo uitr. 27 Juni 15 u. v. Gibraltar. Palembang thuisr. 27 Juni 17 uur te Havre vermodelijk 29 Juni v.m. van Havre. Garoet thuisr. 27 Juni 5 uur pas. Perim. Kota Agoen J. N. L. 27 Juni 21 uur van Kaapstad. Sitoebondo uitr. 28 Juni 4 u. pass. Ouessant Ameland 28 Juni 10.40 u. van Vlaardingen. Baloeran thuisr. 28 Juni 11 u. v. Colombo. y*s i »i - Minister-president dr. H. Colijn op weg het parlement. Het vertrek van de „Oranje" uit de haven van Amsterdam, Stefani meldt uit Luca, dat graaf Costan- zo Ciano gisternacht op zijn villa Ponte Mo- riano plotseling is overleden. Graaf Ciano bevond zich gisteren te Livorno en vertrok om tien minuten over half elf per auto naar Ponte Moriano. Onderweg werd hij ziek en toen hij een uur later op zijn villa was aan gekomen, blies hij vrijwel onmiddellijk den laatsten adem uit. Gravin Ciano, die haar echtgenoot vergezelde, deelde onmiddellijk de doodstijding mee aan haar zoon, den mi nister van buitenlandsche zaken, die dade lijk naar Ponte Moriano is vertrokken. Ook de minister-partijsecretaris heeft zich dade lijk daarheen begeven, terwijl hij vanoch tend werd gevolgd door den minister van onderwijs. De overledene was op 30 Aug. 1876 te Li vorno geboren. In 1891 werd hij cadet bij de marine en in 1898 benoemd tot officier. Als luitenant ter zee onderscheidde hij zich in den Italiaansch-Turkschen oorlog als commandant van het gerequireerde s.s. Sy- racuse en later in den grooten oorlog eerst als luitenant ter zee eerste klasse en ver volgens als kapitein-luitenant, als comman dant van den kruiser Misorate en den tor pedojager Zeffiro. In 1917 werd hij inspec teur van de vloot en op 10 Febr. 1918 on derscheidde hij zich door met een escadrille van drie duikbooten 90 mijl ver in de Dar- danellen door te dringen en daar ten anker liggende schepen tot zinken te brengen. Hij keerde onder het artillerievuur en de lucht- bommen der Turken terug en kreeg wegens zijn betoonde dapperheid de gouden me daille. Was in 1917 zijn bevordering tot ka pitein-luitenant al bij keune geschied, nu werd hij onmiddellijk bevorderd tot kapi tein ter zee. Aan het eind van den oorlog werd hij ter beschikking gesteld en op 13 Juli 1923 volgde zijn bevordering tot schout bij-nacht. Graaf Ciano behoorde tot de oudste mede werkers van Mussolini. Hij heeft verschil lende ministerieele posten bekleed en wel achtereenvolgens commissaris van de koop vaardij, minister van posterijen en minister van verkeerswezen. Dit ambt heeft hij tien jaar lang bekleed en daarin heeft hij zich onderscheiden door het rendabel maken der spoorwegen en de electrificatie. Sinds zijn aftreden als minister was hij president van de Kamer. De Italiaansche bladen wijden uitvoerige artikelen ter gedachtenis aan den overle dene. De Popoio di Roma zegt. dat met hem een van de populairste figuren van het fascisti- tische Italië verdwijnt, een held en een van de oud-strijders van de partij. Mussolini naar Ponte a Moriano. Mussolini vernam het overlijden van Con- stanzo Ciano, toen hij zich in Romagna be vond. Per vliegtuig en per auto begaf hij zich naar Ponte a Moriano. Ook minister Ciano is in allerijl naar het sterfhuis ver trokken. De bladen wijden hun geheele frontpagi na aan het overlijden van den voorzitter der Kamer. Zij herinneren aan de wapenfeiten van den overledene en aan zijn politieken arbeid. Gisteravond is te Londen een zware brand uitgebroken in het hartje van de City. Onmiddellijk werd met al het be schikbare brandweermateriaal van de Londensche County Council uitgerukt, om de enorme vuurzee te bestrijden. De brand bleek te zijn uitgebroken in een uit vijf verdiepingen bestaand warenhuis op den hoek van de Barbican en de New Zealand Avenue, op een steenworp afstand van het Metro-Station van Aldersgate. Geweldige watermassa's werden in het vuur geslingerd, dat reeds spoedig acht groote pakhuizen had aangetast, waarvan er vier al spoedig uitgebrand waren. In korten tijd stond het water een voet hoog in de Aldersgatestreet. Groote vlammen sloegen van gebouw naar gebouw over, terwijl een zware rookmassa tot hoog boven de City op steeg. Het postkantoor in Barbican zelfs werd bedreigd door het voortvretende vuur. Tot negen uur gisteravond was niet be kend of ook menschenlevens verloren zijn gegaan. Toen het vuur uitbrak bevonden zich ongeveer 100 mannen en vrouwen in de verschillende gebouwen. Velen slaagden er in over de daken te vluchten. Schade van een millioen pond? Men vreest dat de groote brand een schade zal aanrichten, die tot een millioen pond sterling zal stijgen. Een honderdtal brandspuiten van allerlei soort met in het geheel 400 brandweerlieden waren ter be strijding van de vuurzee naar de brandende gebouwen gedirigeerd, het grootste aantal, dat ooit in Londen voor de bestrijding van één brand gebruikt is. Voorts zijn brand weren buiten de County Council gewaar schuwd zich gereed te houden, wanneer het noodig mocht zijn elders in het district een brand te blusschen, aangezien de brandweer van de County Council alle materiaal in dienst gesteld had van den strijd tegen dezen brand. Hoe de fraaie eetzaal van het nieuwe schip er uit ziet, een daling ingetreden. Moulin Rouge bracht het van 65 tot 85 ets. per slof, terwijl voor de fabrieken 42, 25 tot 28 cent per K.G. werd betaald. Afgaande op de berichten omtrent het totaal mislukken van den aardbeienoogst op de Zuid-Hollandsche eilanden, waar de fa brieken gewoonlijk enorme hoeveelheden plegen te koopen, zou men te Beverwijk een zeer hooge markt verwachten. Ongetwijfeld is ook nu nog de prijs uitstekend, vooral in vergelijking met dien van het vorige jaar, toen de regeering zich zelfs genoodzaakt zag groote hoeveelheden aardbeien tegen den minimum-prijs uit de markt te nemen. Maar toch is de sensatie van de vorige week eraf. Intusschen beginnen ook de Amazonen weer los te komen, de soort, welke zoo geducht van de vorst te lijden had gehad. De kwa liteit loopt dan ook tamelijk uiteen. Zij vin den voor het meerendeel hun weg naar de fabrieken. Algemeen verwacht men dat het aardbeienseizoen dit jaar van korten duur zal zijn. Gelukkig is het koele weer van de laatste dagen een krachtige medewerker om het snel rijpen van de vruchten te voorko men. Zooals reeds kort gemeld heeft de fa- brieksvlieger van de N. V. Nederlandsche vliegtuigenfabriek Fokker, de heer G. Son- derman in het begin van de vorige week een Fokker G. 1, uitgerust met Bristol Mercury 8 motoren voor de Belgische auto riteiten te Brussel met toestemming van den Nederlandschen minister van defensie, gedemonstreerd. Allereerst demonstreerde Sonderman het toestel voor de generaals Duvivier, commandant der luchtverdedi ging, Hiernaux, chef van het luchtwapen, Legros en vele andere hoofdofficieren. Met een totaal gewicht van 4800 k.g. voerde hij een kunstvlucht uit, welke zeer de bewondering der Belgische generaals wekte aangezien men dergelijke kunst- vluchten met een tweemotorig toestel van zulke afmetingen en zulk een gewicht voor onmogelijk had gehouden. Achtereenvolgens maakte Sonderman twee duikvluchten, waarvan een zonder en een met gebruikmaking van de speciale lucht- remmen, welke de duiksnelheid sterk ver minderen. Gedurende den laatsten duik draaide het toestel 180 graden om zijn lengte-as, ten einde de bestuurbaarheid in den duik te demonstreeren. Vervolgens maakte hij zes DRANKWET (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van den heer R. SCHREURS, alhier, om een VERLOF B. verlof voor den verkoop van alcohol vrijen drank ter plaatse van verkoop in het perceel Verdronkenoord nr. 121. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof i11" dienen. Alkmaar, 28 Juni 1939. F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DRANKWET (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van den heer J. H. VAN AMSTEL, alhier, om een VERLOF B. verlof voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop 'n bovenzaal van het perceel Laat nr. 120. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof dienen. Alkmaar, 28 Juni 1939. Burgemeester en Wethouders F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Rapporteur Schouten naar de Tweede Kamer. De muzieksalon aan boord van de „Oranje'

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8