I Agenda ictorfa water FRANKENBERG N.V. |i Stad en Omgeving. Jhi&ticaties £uchtoaaet LEDERWAREN. 1 «ar GEZOND EN DORSTLESSCHEND GROOTE KEUZE. LAGE PRIJZEN. OTERLEEK EERSTE BLAD 2. ffl-r Alkmaar, Vrijdag. DE KAASMARKT. De kaasmarkt was hedenmorgen dank zy het mooie weer druk bezocht o.a. door de afd. Hilversum van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren. De dames en heeren misten nog juist het ruitersteekspel van elf uur en waren daarvoor zoo geïnteresseerd, dat zij tot twaalf uur op de markt zijn ge bleven om er op dat uur nog een klokslag langer van te kunnen profiteeren. Er waren weer heel wat scholen en de leerlingen met hun onderwijzers hadden groote belangstelling voor de Alkmaarsche kaasjes en nog grootere voor onze stedelijke ijsco-venters. Voor den tocht naar Broek op Langendyk waren vier candidaten. Het is nog maai heel weinig, maar bij V.V.V. begint men toch te constateeren, dat er een groeiende belangstelling is voor het Rijk der Duizend Eilanden. „Alle begin is moeilijk", moet men in Broek op Langendijk maar denken. Ook de Alkmaarsche kaasmarkt heeft tijd noodig gehad om wat het vreemdelingen- bezoek betreft haar plaatsje onder de zon te veroveren. Het weer, de vele kaaswimpels en het kleurrijke marktbeeld werkten dezen mor gen in alle opzichten samen om het bezoek aan Alkmaar zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Wat de kaas betreft want die is er ook nog bleek er een hoeveelheid van 118.000 K.G. aangevoerd. Voor kleine fabriekskaas werd 18 betaald, voor kleine boerenkaas 20 en voor boerencommissiékaas 20.50, alles met een goeden handel. EEN TELEURSTELLING. Onze correspondent te Egmond aan Zee meldt: Op den laatsten dag voordat de militai ren der luchtdoelartillerie hun intrek zou den nemen in de geheel gerestaureerde vroegere openbare lagere school, kwam het bericht dat hun komst voorloopig is uitge steld. Om welke reden zulks geschiedt en tot hoe lang de komst der miitairen uitge steld is, is nog niet bekend. Daar echter reeds veel materiaal is aangevoerd, zijn voorloopig bij de uitgangen der school ter bewaking schildwachten geplaatst. NOORD-HOLLANDSCHE LEVENS VERZEKERING MIJ. N.V. VAN 1891 TE ALKMAAR. Aan het jaarverslag over 1938, uitge bracht in de op 27 Juni 1939 gehouden algemeene vergadering van aandeelhou ders ontleer.en wij het volgende: Het totaal verzekerde kapitaal bedroeg op het einde van het boekjaar 1938 56.269.339.Op 31 December 1937 was de stand 50.710.775.zoodat het ver zekerd bedrag in 1938 vermeerderde met 5.558.564. Het aantal polissen vermeer derde met 40.573. De premie-reserve berekend volgens de netto- en Zillmermethode, steeg tot 6.352.881 (v. j. 5.795.550). Het sterfte cijfer in 1938 was gunstig voor de afdee- ling levens- en volksverzekering resp. 36.83 en 47.25 (v. j. 37.78 en 48.75 van de verwachte sterfte. De gemiddelde gekweekte rente over 1938 liep terug van 4.23 tot 4.10 zoo dat de marge tusschen haar en de percen tages, gebruikt voor de berekening der premie-reserve nog voldoende is. Niette min is voor dt nieuwe inschrijvingen van 1 Januari 1939 af overgegaan to verlaging van den gebruikten rentevoet. Op het effectenbezit bedroeg het koers verlies 9.403.71, terwijl op de vaste eigendommen, kantoorinventaris en debi teuren een bedrag van 59.959.14 werd afgeschreven. Aan de extra-reserve werd wederom een bedrag van 25.000.toe gevoegd, waardoor deze thans gestegen is tot 650.000.—. De winst- en verliesrekening over 1938 vermeldt o.a. als: credit: premiën 2.048.396.07 (v. j. 1.768.032.56); renten 168.954.80 (v. j. 188.051.03); netto-huren 94.549.01 (v. j. 71.842.05); winst op beleggingen 10.333.84 (v. j. 58.000.17). Debet; uitkeeringen 608.119.72 (v. j. 516.809.—); afkoop 165.417.83 (v. j. 190.991.83); onkosten 868 741.11 (v. j. 870.637.26); waaronder afsluitprov. 211.59C.22 (v. j. 216.006.51) en voor incassoprov. 271.451.95 (vorig jaar 246.974.62). Het dividend is bepaald op 53.voor aandeelen le serie en 33.— voor aan- deelen 2e en 3e serie. Tot commissaris werd herkozen prof. mr. B. M. Taverne. WERK GEGUND. Van de 22 woningen door de heeren gebr. Schoonewil en Jonker aan de Frie- scheweg, alhier te bouwen is het lood-, zink- en sanitairwerk gegund aan den heer S. Erkamp, 2de Landdwarsstraat en het electriciteitewerk aan den heer A. M. van Laar, Varnebroek. KAPSALON GEOPEND. Morgen opent de heer Bertus Schrasser een naar de eischen des tijds ingerichte kapsalon genaamd „Rembrandt" in de Rembrandstraat no. 57. Er is een flinke ruime salon met winkel. Een groote voor raad artikelen trekt aller aandacht. Wij twijfelen er niet aan of de heer Schrasser zal zijn weg wel vinden. OPBRENGST. De collecte voor het fonds Gewapende Dienst (fonds voor oud-militairen) heeft opgebracht in Alkmaar 73.50 en in Bergen 21.79. EEN GELUKKIG PAAR. Te Utrecht slaagden voor het doctoraal examen in de medicijnen o.m. mej. L. A. R. A. Corman te Heiloo en haar verloofde J. M. v. d. Berg te Utrecht. RIJKSKWEEKSCHOOL EINDEXAMEN. Nuttige handwerken groep II. Geëxamineerd zes candidaten afgewezen geen. Geslaagd de dames: M. Bruin, M. Klimp, G. Langbeek en C. van der Worp te Alkmaar; D. Saai te Zwaag en J. van Vee- nendaal te Limmen. GESLAAGD. Te 's-Gravenhage slaagden voor examen gemeenteadministratie o.a. heeren A. M. J. Maters D. Ofman te Wormer. het de te Beverwijk en EEN SERENADE. De Postfanfare heeft gisteravond op haar maandelijkschen rondgang een serenade gebracht aan mr. J. P. Bosman, voorzitter van V. V. V., die gisteren juist 40 jaar getrouwd was. NIEUWE ZAKEN EN DE VESTIGINGSWET. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar geeft belanghebbenden met aandrang in overweging, niet tot vestiging of overneming van bedrijven (die onder de Vestigingswet-Kleinbedrijf vallen) over te gaan, noch zich daarvoor geldelijke op offeringen te getroosten, of onvoorwaar delijk verbintenissen aan te gaan voor en aleer de vereischte vergunning van het departement van economische zaken of van de Kamer van Koophandel is ver kregen. In enkele gevallen n.1. hebben zich per sonen gevestigd en daarvoor financieele opofferingen getroost zonder een vergun- nig der Kamer te hebben in de ver wachting deze wel te zullen verkrijgen. Bij haar beslissing mag de Kamer zich echter uitsluitend laten leiden door de be palingen van de Vestigingswet-Kleinbe drijf 1937 en daarbij behoorende uitvoe ringsbepalingen. De vraag, welke voorbe reidingen de belanghebbenden reeds heb ben getroffen in de verwachting, dat de vergunning inderdaad zal worden verkre gen, kan geen gewicht in de schaal leggen. Wanneer blijkt, dat aan de vereischten voor het verkrijgen van een vergunning niet is voldaan mag de Kamer zich ook door het besef, dat door weigering daarvan belanghebbenden niet alleen teleurstel ling, maar ook financieele schade wordt berokkend (daar zij de geopende of over genomen zaak na weigering der vergun ning weer zullen moeten sluiten) niet laten weerhouden om de aanvraag af te wijzen. Met aandrang wordt hen, die van plan zijn een zaak te vestigen of over te nemen in overweging gegeven, tijdig bij de Kamer de vereischte vergunning aan te vragen of de noodige inlichtingen in te winnen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie, Kerkplein en aldaar te bevragen op alle Woensdagen en Zaterdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen, als ge vonden gedeponeerd op 17 Juni tot en met 24 Juni 1939: portemonnaie met inhoud, sleuteltje, badpak met handdoek, kinder- taschje, boekje over handelsrekenen, rozen krans in étui, witte handschoen, notitie boekje, lot Staatsloterij, 2 kerkboekjes, sleutel, rugzak, broekknijper en een huis sleutel. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 17 Juni tot en met 24 Juni 1939: loupe, J.Spit, Jan van Scorelkade 22; portemonnaie met in houd, G. Vader, Landstraat 35; broche, J. van de Meer, Achterweg nr. 2; kanarie, A. P. E. van de Berg, Overdiestraat 65; rozen krans, P. Groot, Kwakelpad 7; vergulde broche, W. Brakenhof, Oudorperdijkje 50; portefeuille met inhoud, B. Vierstra, Kwee- renpad 20; portemonnaie met inhoud, S. Druif, Oudegracht nr. 14; rijwielsnelbinder, J. Vliegenthart, K. van 't Veerstraat nr. 75; blauw mutsje, Opdam, Nieuwpoortslaan 61; geel kinderhoedje, Romar, Fnidsen 13; kin dercape, C. Kaandorp, Fnidsen 68; blauw boordje, L. Weelenkamp, Nassauplein 11; touw met ring, G. Schats, Oosterburgstraat 14; rijwielsnelbinder, W. Neefkes, Scher- merweg 26; donkerblauwe handschoen, L. Admiraal, Stuartstraat 46; riem, G. B. Moeijes, Van Leeuwenhoekstraat 61; visch- net, P. Schuijt, Omval 25; doos met blik- groenten, Groentenveiling, kantooruren 912, 25; rywielbelastingmerk, L. Mad- der, Keizersraat 22; bruin étui, W. van Hugten, Wildemanstraat 24; lorgnet in doos, A. Kooy, Lindenlaan 15; linnen boodschap- pentasch, R. Erkamp, Lindenlaan 63; ring met steentje, A. Leek, Vermeerstraat 46; portemonnaie, H. IJssels, Jan van Scorel kade 24; marschmedaille AmersfoortAlk maar, H. Langenberg, Toussaintstraat 16; hamer, R. Helderman, Wollebrandtstraat 20; zilveren rozenkrans, S. Ligthart, School straat 6; pakket boeken, G. P. Hoolwerf, Vogelenzang 11; handdoek met badpak, P. Knip, Grensstraat 8; damesportemonnaie met inhoud w.o. sleutels, rozenkrans, J. van de Velde, Ramen 8; hondenhalsbandje, R. Dingejan, Westerweg 276; broche met han ger, Th. Kaandorp, Dr. Scheepmankade 18; rywielbelastingmerk, M. Adrichem, Zan- dersbuurt 8; portemonnaie, J. Kuilenboer, Tuinstraat 52; vulpen, Bijl, Payglop 5; kope ren gewicht, F. W. Pronk, Dr. Schaepman- kade 23; vulpen, P. Geurst, Brouwerstr. 16. Wanneer men weder in het bezit is van he' verloren voorwerp, wordt men verzocht h an kennis te geven aan het Bureau van Politie alhier. Bioscopen. Victoria-theater. De onsterfelijke wals (rom.) Hoofdrollen Miliza Korjus, Fernand Gravey en Luise Rainer. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie 8 uur, 2 hoofdnum mers, Booloo (jungle-film); hoofdrol Colin Topley. Doctor Rhythm (hum.); hoofdrollen Bing Crosby en Mary Carlisle. Toegang bo ven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. V Drinkt geregeld II AANBESTEDINGEN. De hoofdingenieurdirecteur van den Rijkswaterstaat te Haarlem heeft heden aanbesteed het uitvoeren van grondwerken en het aanbrengen van een verharding van cement-beton met kantstrooken van klinkerkeien op de rijbaan van een vak van weg nr. 9, gedeelte AlkmaarStolpen en van weg nr. 10, Stolpenden Helder, benevens het maken van parkeerplaatsen met een verharding van cement-beton langs enkele vakken van deze wegen. Laagste inschrijfster was de N.V. Neder- landsche Bazalt Maatschappij te Zaandam voor 131.850. Voorts heeft de hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Haarlem van daag aanbesteed het aanbrengen van een deklaag van asphalt-beton op een ge deelte van de rijbaan van weg nr. 9, ge deelte VelsenAlkmaar onder de ge meente Heiloo en op eenige vakken van de rijwielpaden van dat weggedeelte onder de gemeenten Heemskerk, Castricum, Limmen en Heiloo met bijkomende werken. Laagste inschrijfster was de N.V. As- phalt- en Wegenbouwbedrijf „Neuchatel" te Amsterdam voor 29.750. INGEKOMEN PERSONEN. C. Buisman, R.K., dienstbode, Schouten straat 2, van Wormerveer. A. Bakker, N.H., z.b., Krelagestraat 1, van Callantsoog. A. P. de Vries, Ger.K., bakker, Spoor straat 62A, van Haarlem. J. Beets, D.G., melkventer, en dochter, Koningsweg 82a, van Hoorn. J. de Bruin, geen, dienstbode, Luttik Oudorp 28, van Dantumadeel. M. A. Gieling, R.K., dienstbode, Comansstraat 37, van Ob'dam. S. Terpstra, R.K., slager, Langestraat 32, van Amsterdam. J. Plie- ger N.H., machinist NS. en gezin, Dahlia straat 7, van Groningen. A. Godthelp, N.H., remmer NS, en gezin, Eikelenbergstr. 38, van Zevenbergen. G. den Hollander, Ger.K., onderw. O.L.O., Kweerenpad 15, van De Bilt. A. J. Doffer, R.K., glazenwas- scher, Oudegracht 142, van Lichtenvoorde. B. Kloosterboer, N.H., leerL verpL, Pr. Julianalaan 14, van Sint Pancras. E. Schreurs, N.H., huisjuffr., Langestraat 70, van 's-Gravenhage. Y. van der Harst, R.K., dienstbode, Wilhelminalaan 9, van Bergen. M. J. E. Wouters, R.K., z.b., Ro zenstraat 3, van Valkenswaard. M. Wes- ter, R.K., dienstbode, Kennemerpark 7, van Zijpe. G. A. M. Bakde Wolf, R.K., z.b,, Lyceumstraat 34, van 's-Gravenhage. J. E. Gewin, N.H., pianoleerares, Emmastraat 31, van Heemstede. A. v. Straaten, geen, serveerster, Landstraat 49, van Bergen. P. T. Rijper, R.K., slager, Ritsevoort 9, van Beemster. A. de Hoop, geen, ondermach. NS, en gezin, Bottemannestraat 8, van Zwolle. W. van Zwanenburg, geen, h. i/d huish., Wilhelminalaan 4, van Oudorp. N. G. Baltus, R.K., banketbakker, Hofdykstraat 17, van Amsterdam. A. Haagsma, N.H., dienstbode, Pr. Julianalaan 14, van Nieuwe Niedorp. H. B. Ros, R.K., z.b. en echtg,, Tulpstraat 14, van Stoutenburg. Wed. C. van Bodegraven, N.H., z.b., Pr. Julianalaan 14, van Schoorl. J. G. Balsters, N.H., adj. onderoff. luchtdoelart., en gezin, Fr. Hals straat 12, van Amsterdam. A. Ridder, N.H., dienstbode, Wilhelminalaan 7, van Enkhuizen. M. C. MetselaarRegeer, N.H., z.b., Stationsweg 15, van Schermer- horn. C. G. C. Kraneveld, Rem., z.b., Wes terweg 102a, van Leiden. E. de Boer, N.H., koopman, Voormeer 35, van Bolsward. W. K. Hanseier, N.H., verpleegster, Wilhel minalaan 11, van Haarlem. J. Schut, R.K., werkster, van Everdingenstraat 18, van Akersloot. A. W. Schoenmaker, R.K., ser- geant-maj. luchtd.art., en gezin, Fr. Hals straat 13, van Zuilen. J. P. Verberne, R.K., stucadoor-opperman, Lindenlaan 16, van Haarlem. F. G. M. Vaal, R.K., directrice rusthuis, Comanstraat 18, van Amsterdam. VERTROKKEN PERSONEN. E. Szitas, R.K., z.b., van Snaarmanslaan 66, naar Kakospalota (Hon.) F, Claus, R.K., strijkster, van Boezemsingel 63, naar Hildesheim (Dl.) J. van Veen, N.H dienstbode, van Spoorstraat 52, naar Noord- scharwoude. F. P. E. van der Vis, geen, h. i/d huish., van Houtweg 201, naar Am sterdam. Wed. J. A. Fiesler, Ev.L., z.b., van Burg. Palingstraat 19, naar Bloemen- daal. G. Zwikker, N.H., etaleur, van Lan gestraat 88, naar Assen. C. W. Aben, R.K., winkelchef, en gezin, van Ridderstraat 2a, naar Voorburg. J. J. C. Snel, geen, z.b., van Pr. Julianalaan 14, naar Dordrecht. W. C. de Vries, N.H., schoenmaker, en echtg., van Stationstraat 11, naar den Helder. A. van Wieringen, R.K., koopman, van Oude gracht 114, naar Beverwijk. F. Stap, geen, z.b., en gezin, van Laat 120, naar Sneek. H. de Goede, R.K., z.b., van Kennemerstraat- weg 7, naar Uitgeest. P. Koning, R.K., z.b., van Druivenlaan 27, naar Egmond aan Zee. N. J. P. Eenhoorn, N.H., wielrenner, van St. Annastraat 7, naar Hamme. N. H. Keyser, D.G., z.b., van Emmastraat 31, naar Haarlem. H. Phaff, N.H., z.b., van Zocher- straat 43, naar Zaandam. T. R. Teitsma, Ger.K., teek.opz., van Houtweg 28, naar Wie- ringermeer. A. M. Haas, R.K., z.b., van Nieuwpoortslaan 104, naar Amsterdam. G. P. Tuin, R.K., dienstbode, van Luttik Oudorp 52, naar Schoor] M. F. W. Beu- deker, N.H., monteur, van Nieuwesloot 41a, naar Rotterdam. W. C. Oostendorp, geen, vakwerkman PTT, en echtg., van C. W. Bruinvisstraat 28, naar den Helder. H. Vogelezang, N.H., koopman, van Voormeer 35, naar Haarlem. A. van Heijningen, N.H., grondwerker, van Nieuwesloot 89, naar Haarlemmermeer. DE GEMEENTERAAD VAN OTERLEEK „OP STAP". De heer S. Heringa te Stompetoren schrijft ons: „Alzoo is besloten, heeren, dat aan het Centraal Neutraal Ziekenhuis te Alkmaar verlenging der subsidieering is verleend en hiermede sluit ik dan deze belangrijke raadsvergadering", aldus de voorzitter, bur gemeester J. Posch. Een gezellig napraatje volgde en van het ziekenhuis tot de voor treffelijke inrichting Westerlicht, waarvan de heer Posch al vele jaren 2e secretaris is, was slechts één pas. „Heeren, ik noodig den raad uit met mij een bezoek aan Wester licht te brengen, opdat u allen persoonlijk met deze stichting voor „ouden van dagen" kunt kennis maken, ook onze nestor, die daar nog lang niet thuis behoort en dien we er dan ook niet achterlaten". Deze uitnoodi- ging van onzen burgemeester werd natuur lijk gaarne aangenomen. En zoo ging dan de raad met zijn voor zitter en den gemeenteveldwachter Woens dag op stap. De laatste, aan wien de zorgen over de bescherming van lijf en goed der ingezetenen onzer gemeente is opgedragen, fungeerde nu als chauffeur. Behalve over eigen leven, had hij nu te waken over dat van een wethouder en twee raadsleden. De eerste auto werd bestuurd door den burge meester. De tocht ging eerst naar Grootschermer, waar het gerestaureerde raad- en rechts- huis onder leiding en voorlichting van bur gemeester Kolb werd bezichtigd. Uitvoerig is in dit blad over dit raadhuis, dat dagtee- kent van 1639, geschreven. Voldoende ach ten wij het dus hier te vermelden, dat alle bezoekers verbaasd waren over wat zij za gen en hoorden, en gaarne sporen we tot een bezoek aan, vooral hen, die liefhebbers zijn van oude bouwkunst. Dien dag reed een propagandawagen van de „Fino" rond en arriveerde tijdens ons oponthoud te Groot schermer. Onze edelachtbaren achtten zich niet te hoog, 'n kop kippensoep(?), die hun door een aardig meisje werd gepresenteerd, te proeven en ze toonden zich zeer voldaan over het geserveerde. Voor het vertrek be tuigde onze burgemeester, in goed gekozen woorden, zijn collega dank en daarna namen allen met een stevige handdruk afscheid van den vriendelijken burgemeester van Zuid en Noordschermer. De motoren gingen draaien en weg reden de auto's over Driehuizen naar de stichting Westerlicht te Alkmaar, waar het gezelschap al spoedig arriveerde. Vriendelijk werden we ontvangen door den directeur, den heer Maats. Waar bleef chauffeur Vierstra met zijn wagen en kostelijke last? Toen deze r.a tien minuten nog niet was gearriveerd en de burgemeester zich ongerust maakte over zijn veldwachter en drie-zevende raad, merkte zeker iemand ondeugend op: „de heeren zullen onderweg eens opgestoken hebben". Geen wijntje of Trijntje, maar een band- lek had dit oponthoud veroorzaakt en ge lukkig kondigde de claxon spoedig de aan- komstvan het edele viertal aan. Binnen wachtte ons in de bestuurskamer een geurig kopje koffie en daarna een glaasje port. Na 'n gezelligen kout werd ge noemde kamer verwisseld met de recreatie zaal, om de meisjes gelegenheid te geven de tafel te dekken voor de lunch, welke de burgemeester ons aanbood. Heerlijk lieten wij ons het voorgediende smaken en maken hier een compliment aan Westerlichts keu ken. De burgemeester kreeg, in zijn kwaliteit als gastheer, een welverdiend bedankje voor zijn lumineus idee en zijn onthaal. Nu volgde een rondgang door het ge bouw. Laat ik alleen dit mogen constatee ren; Westerlicht kan concurreeren met de eerste klasse hotels; men leeft er zoo vry als in die inrichtingen; de pensionprijs hangt, als daarin, af van de kamer of ka mers, die men bewoont; de consumptie is voor allen gelyk. Westerlicht is in een woord een model „tehuis voor ouden van dagen". Vergeten mag niet worden, dat er uitstekend gezorgd wordt voor zieken en hulpbehoevenden. Een bezoek aan een der vertrekken met vier bedden van de zieken- huis-afdeeling verplaatste ons in gedachten naar een ziekenzaaltje in een der beste zie kenhuizen. Laten de leden der burgerlijke armbe sturen der omliggende plattelandsgemeenten het voorbeeld volgen van Oterleeks magi straat en zij zullen zich beijveren hunne oudjes met behulp van gemeentelijken steun en die van armvoogdij en diaconie een wei verzorgden ouden dag.te bezorgen. Dan gaat de levenszon op voor hen, voor wie zij ter kimme neigt. Nadat ook hier een raadslid-amateurfoto graaf van het gezelschap een „kiek" had ge nomen, werd onder warme dankbetuigingen afscheid genomen om nog een bezoek te brengen aan het nieuwe raadhuis van Sint Pancras. Burgemeester Kroonenburg ontving het bezoek minzaam in zijn residentie. Onder het genot van een heerlyk kopje thee en het onmisbare sigaartje, vertelde de burgemees ter ons, hoe men van de éénkamerwoning (raadzaal, secretarie, trouwzaal) gekomen was tot het tegenwoordige eenvoudige, doel matige, geriefelijke raadhuis. De toestand van voorheen was congruent met het raad huis v^ Oterieek (raadhuis plus woning van het hoofd der school). En zyn byzon- dere blydschap sprak de heer Kroonenburg er over uit, dat uit zyn raad stemmen wa ren opgegaan voor de verbouwing. Dit raad huis kan den nieuwen raad van Oterieek tot KIEZERSLIJSTEN KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat de door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hol lands Noorderkwartier, aldaar, VOORLOO PIG VASTGESTELDE KIEZERSLIJSTEN (afdeeling Grootbedrijf en Kleinbedrijf) van 1 tot en met 14 Juli a.s. voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage zijn gelegd. Alkmaar, 30 Juni 1939. De Burgemeester voornoemd F. H. VAN KINSCHOT! DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van den heer A. W. Vendel, alhier, om een verlof B verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Luttik Oudorp nr. 73. Binnen twee weken na dagteekening de zer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 29 Juni 1939. F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. VERANDERING VAN INRICHTING JULIASCHOLEN EN MARIASCHOOL. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 28 Juni 1939 heeft vast gesteld het navolgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gelezen een adres dd. 3 April j.L van het Bestuur der R.K. Meisjesscholen al hier, verzoekende medewerking te willen verleenen voor de verandering van in richting van het gymnastieklokaal der Juliascholen en Mariaschool, gelegen aan de Emmastraat, door vervanging van het mastiek dak door een pannendak, alsmede het in een behoorlijken toestand brengen van de vochtmuren; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage nr. 56 tot het verslag van 's Raads hande lingen; Overwegende, dat de aanvrage voldoet aan de in artikel 73 der Lager-Onderwijs- wet 1920 gestelde eischen; Gelet op de artikelen 72 an 75 dier wet; Besluit I. de gevraagde medewerking te ver leenen; II. de uit het besluit onder I voortvloeien de uitgaven te zijner tijd nader te regelen bij suppletoire begrooting. Binnen dertig dagen, te rekenen van heden, kan ieder ingezetene en het schoolbestuur van dit besluit in beroep komen bij Gedeputeerde Staten van Noordholland. Alkmaar, 30 Juni 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT p —emeester. A. KOELMA. Secretaris voorbeeld dienen, als hy besluiten mocht tot verbouwing van wat men weieens een beetje oneerbiedig „een oude kast" noemt. Persoonlijk ben ik ervan overtuigd, dat, als vandaag of morgen door B. en W. van Oter ieek werd voorgesteld, het complex raad huis-school om te bouwen tot een bruikbaar „regeeringsgebouw", dit voorstel zonder hoofdelijke stemming door den ouden raad zou worden aangenomen. Wat de nieuwe zal doen? Aannemen, al zou het ook zyn met 4 tegen 3 (de nieuwelingen). Zeer voldaan over dit leerzaam bezoek, werd hartelijk afscheid genomen van onzen gastheer en voorlichter en werd de steven huiswaarts gewend. Men grijpt in Oterleeks raad elkaar wei eens in de haren (voor zoover ze nog aan wezig zyn), maar vele raadsvergaderingen en deze gezamenlijke tocht hebben bewe zen, hoe eendrachtig en vriendschappelijk deze „vroede mannen" kunnen zyn. Het wekt dan ook geen verwondering, dat in de troebele dagen van de verkiezing, de burge meester zijn oordeel over den raad, waar van een deel door de bekrompen geest zou worden uitgebannen, uitsprak; „Laat mij den ouden raad maar behouden, ik heb pret tig met hem samengewerkt" en na den stem dag: „Ik betreur het heengaan van de drie". Moge de nieuwelingen zich dit voor gezegd houden en de voetstappen drukken van hen, wier zetels zij gaan innemen en zoo mo gelijk „betere gemeentebelangers" zijn. Donderdag 29 Juni is, na 7 of 8 weken misere, de Dorpsweg opgeleverd. De bur gerij is dankbaar en voldaan over het compromis indertijd gesloten tusschen ge meenten en 't polderbestuur. We hebben thans een juweeltje van een Dorpsweg waar we trotsch op kunnen zijn. Het werk is uitgevoerd door het personeel van de we genbouwers J. Ooms uit Avenhorn die dat wel is toevertrouwd. We zijn er echter wel bekaaid afgekomen met de riooleering eI) in natte perioden kan dat wel eens last veroorzaken. Ook kan de waterleiding ons wel eens parten spelen, wat ook denzelfden dag al gebeurde. Bij het perceel van J. In sprong een buis wat een bres in den nieu wen weg veroorzaakte. Ook de vele hekken die hier en daar achteruitgezet of opgetrok ken zijn geven een mooi chachet aan het geheel. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Valk Athene, de Buizerd Jodhpur en de Torenvalk Ban- doeng. Op de thuisreis landden de Nandoe tc Medan en de Emoe te Jodhpur

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2