falviKamer lu6t ente Van morgen af gewone retours één maand geldig (tot uiterlijk 5 september 1939) J. MAREES-OUDES, SCHORTEN REIST NU PER SPOOR MET EEN ZOMERRETOUR/ CIRCA 25°/o BESPARING Is U ook reeds ge bruiker van ons prima Kalfsvleesch in de meest bekoorlyke en fleurigste uitvoeringen Larigestraat 47, Alkmaar, Met MIDZA. Voor betere kwaliteit de Modelslagerij TELEFOON 2.7.8.3. HUIGBROUWERSTRAAT 12 Eigen filialen in alle voorname plaatsen in Nederland ZIJPE TEXEL TWEEDE BLAD. met ritssluiting, korte mouw, gelijk een japon 1.89 Zwarte of donkerblauwe Onderjurken, voor zware dames 1.45 - 1 60 - 1.85 - 2.20 Beige Kampeerbroeken 1.19 Bijpass. Ruitblouaei voor eiken leeftijd. LAKENS 2 pers. m. zoom 98 ct. Pracht laken met ajour, in Yictoria-linnen 160/3Vs el 1.65 Ook dezelfde kw. per el 150 - 160 - 180 breed 45 50 60 Wij brengen mooie Dameskousen, Moderne Sportkousen, voor jongens en meisjes. Aanbevelend, Payglop 11. Tel. 2739. HEILOO, Raadhuisweg. De zaken waar U gezellig en goed koopt. per 5 ons Karbonade 30 ct. Gehakt 35 ct. Lappen 40 ct. Nierstuk 50 ct. Fricandeau 50 ct. Blinde vinken 60 ct. Biefstuk, Oesters 60 ct. Gelardeerde kalfslever 16 cent per ons. Steeds voorradig kalfstongen, zwezerikken, levers. Lamsvleesch vanaf 20 ct. p. pond. Heerlijke lamsbout 50 ct. p. pond. Wee«l actueel met adverteere n En zeer actiei mei étaleeren, enorm laqe Bijzonder fijn bandschoentje met zeer aparte hak. In blauw met wit en rood met wit. Zeer modieus Origineel gevlochten bandschoen tje, chic en elegant. In wit, rood, l'blauw en London Tan Kinder Zomerschoentjes in de allerleukste modelletjes. In wit met rood afgewerkt, maat 18 Zeer mooi. vanaf Grieksche Sandalen met of zonder neus, in bruin en wit. Prima pasvorm, vanaf maat 18 Soepel en luchtig. Origineel hand- gevlochten voorblad. Prettige dracht. In zwart en bruin Buitenge woon mooi en zeer chique Zomermolière. Heerlijk luchtig. In prach tige combinatie London Tan en donker bruin QemeeHteeadm Dinsdag vergaderde de raad van Zijpe onder leiding van burgemeester mr. D. Breebaart. Na de opening feliciteerde de voorzitter de aanwezige heeren-raadsleden met hun herbenoeming tot 'lid van den raad en sprak zijn spijt er over uit, dat mevrouw VriesmanSlot niet in den nieuwen raad zal terugkeeren. Vervolgens werd medegedeeld, dat het uurloon voor de werkverschaffing is ver hoogd tot 27 cent. Een dankbetuiging van den georganiseer- den middenstand te Zijpe voor toegezegde subsidie voor den z.g. middenstands-spoed cursus, van welke subsidie evenwel geen gebruik behoefde te worden gemaakt in verband met de onverwachte gunstige fi nanciën. Bij Kon. Besluit van 23 Mei 1939 is goed gevonden, dat de N. V. autobusdienst „Noordholland" zijn bestaanden autobus dienst AlkmaarDen Helder v.v. uitbreidt met het traject PettenBurgervlotbrug Burgerbrug. De voorzitter merkte op, dat in het autobus-verkeer nu evenwel nog ontbreekt de schakel St. Maartensbrug Schagerbrug. Spreker hoopte dat ook deze verbinding tot stand zal komen. Een voorstel tot wijziging van de ge- meentebegrooting, dienst 1938, werd aan genomen. Aan de orde kwam een adres van de commissie tot het beleggen van inspectie vergaderingen voor het onderwijzend per soneel in de inspectie Den Helder, houden de verzoek om subsidie. B. en W symphati- seeren wel met het doel, maar om ten aan zien van andere groepen van ambtenaren consequent te blijven, stelden zij voor, af wijzend op het verzoek te beschikken. De heer Veltman was van oordeel, dat men hier geen vergelijking moet maken met andere groepen ambtenaren, omdat het hier gaat niet om de onderwijzers, maar om de belangen van het kind. Besloten werd met 10 tegen 1 stem afwijzend op het adres te beschikken. B. en W. stelden voor, den heer Joh. Bruin Cz. wederom aan te wijzen om na mens de gemeente als gevolmachtigde te stemmen bij de in 1939 te houden verkie zing van hoofdingelanden en hoofdingelan den-plaatsvervangers voor het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier. Dit voorstel werd aangenomen. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek van den georganiseerden midden stand te Zijpe om een subsidie van 150 benevens gratis gebruik van schoollokalen voor een te houden 3-jarigen cursus ter op leiding voor het examen voor dioloma al- gemeene Handelskennis, stelden B. en W. voor: a. Lokalen van de O. L.-school te Scha gerbrug gratis in gebruik te geven, onder de gebruikelijke voorwaarden: b. Een subsidie toe te kennen van maxi maal 150, waarbij aan B. en W. wordt overgelaten aan de hand van een over te leggen exploitatie-rekening het juiste bedrag der subsidie te bepalen; c. Een vertegenwoordiger van het ge meentebestuur om zitting te nemen in het cursus-bestuur te laten aanwijzen door B. en W. De heer Jansma vroeg of de subsidie voor den te Schagen gevestigden middenstands cursus blijft gehandhaafd, waarop de voor zitter antwoordde dat de raad hierover heeft te beslissen bij de behandeling van de gemeentebegrooting. De heer Jansma is voorstander voor een subsidie per leer ling. De heer Veltman wilde het verzoek aan houden om te kunnen beoordeelen of de cursus te Schagerbrug een opleiding waar borgt, gelijk aan die van den Schager- cursus. Na nog eenige besDreking werd het voorstel met algemeene stemmen aangeno men. Besloten werd tot verhooging van de in dertijd aan A. Rentenaar te St. Maartens brug toegekende vergoeding ingevolge art. 13 der L. O.-wet 1920 (vervoerkosten kin deren naar geref. school te Krabbendam). Aangenomen werd vervolgens een voor stel van B. en W. inzake overdracht van een gedeelte weg langs ds Noordzijde aan het Hoogheemraadschap N. H.-Noorder kwartier. Bij de rondvraag merkte de heer Velt man op, dat de werkloozen sinds kort wor den gedwongen op pad te gaan naar werk gevers om werk te zoeken. Spreker infor meerde welke de gevolgen zijn, indien de werkloozen hieraan niet wenschen te vol doen. De voorzitter zeide, dat de invoering van dezen maatregel hem niet bekend is, doch dat het een controle-maatregel zal zijn, welke door den controleur vooi^ de werk - verschaffing noodig wordt geoordeeld. De heeren Nannis en Veltman waren van oordeel dat de controleur hier afgezien van zijn goed werk te eigenmachtig is opgetreden. De voorzitter deed de toezegging de zaak te zullen onderzoeken. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdag ten raadhuize. De voorzitter deed de minder aangename mededeeling, dat aan de personen, die in de werkverschaffing hebben gewerkt en voor steun van de Zuiderzeewet in aanmerking komen, slechts 2/3 gedeelte van dien steun wordt uitgekeerd. De voorzitter deelde mede, dat reeds ge tracht is hierin verbetering te brengen, doch dat dit nog niet heeft mogen baten. Toch zal men nog meer pogingen doen. Of deze succes zullen hebben valt echter te betwijfelen. Aan mejuffrouw J. W. Dros, onderwijze res te Oudeschild, die gedurende ruim 34 jaren deze betrekking heeft vervuld, en om gezondheidsredenen ontslag heeft gevraagd werd dit gegeven op de meest eervolle wij ze, op door B. en W. nader te bepalen da tum. Het Kohier voor rioolgeld werd vastge steld op 1643.25, dat der hondenbelasting op 1630. Nadat de openbare vergadering eenigen tijd was geschorst, werd de heer M. van Harn voor den tijd van 1 jaar aangesteld tot stationschef van het luchtvaartterrein op een jaarwedde van 500 en emolumen ten. De gemeente heeft met het rijk een over eenkomst aangegaan omtrent het gebruiken van het Texelsche vliegveld in Eierland voor militaire doeleinden. Het rijk zal jaarlijks 2500 vergoeden. De overeenkomst geldt voor 5 jaar. Verder vergoedt het rijk de mindere pachtopbrengst van 500 en voorts de schade, die aan de grasmat van het vlieg veld wordt toegebracht. De voorzitter deelde mede dat vorig jaar voor 1400 schade is aangebracht, die door rijk in rekening zal worden gebracht. Over een bepaling, die het rijk hierbij maakt, dat binnen een straal van 1000 meter vanaf het vliegterrein, zonder toestemming niet gebouwd mag worden, werd langen tijd van gedachten gewisseld. Getracht zal wor den hierin nog verandering ie krijgen. Aan den heer C. de Wit werd het nagras van het vliegveld verpacht tot 1 Maart 1940 voor 250 en het grasgewas van een paar aangrenzende H.A. grond voor 75. Met het rijk werd een publiekrechtelijk en privaatrechtelijke overeenkomst aange gaan omtrent het verhuren van het Noord zeestrand. Als pachtsom zal 135 per iaar worden betaald. In de overeenkomst met de exploitanten der autobussen werd de volgende wijziging aangebracht. Aan den heer Reuvers te Cocksdorp zal voor het houden van dezen dienst, waarmede post en pakketten worden vervoerd, jaarlijks 3500 worden vergoed verminderd met de helft van hetgeen de bruto-opbrengsten meer dan 2500 bedragen Dit laatste bedrag was 2700. Deze wijzi ging werd aangebracht omdat omdat T. E. S. O haar subsidie voor deze diensten op gelijke wijze had verminderd. Besloten werd aan den heer Wieger-Bruin te Amsterdam op te dragen een uitbrei dingsplan te maken voor de geheele ge meente De kosten, die 2500 zullen be dragen, zullen geheel door de N. V. Tex, Electr. Mij. worden gedragen, omdat deze hierbij groot belang heeft. De heer Dros bracht de z. i. eigenaardige voorschriften van de z.g. Schoonheidscom missie in bespreking. De voorzitter deelde mede, dat de gemeente hiervan wel eens af wijkt, doch dat de adviezen dezer commissie dikwijls zeer nuttig zijn. DE HYPNOTISEUR EN DE KAT.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8