AMSTERDAMSCHE BEURS FRANKENBERG N.V. heiloo obdam koedijk wieringerwaard warmenhuizen schermerhorn texel st. PANCRAS oudkarspel noordscharwoude egmond aan zee bergen &ucgectijke Stand Jkownciaal Uieuws famU w Juui&ouw OMZET VAN B.E.T.-VEILING. $AeepstiidwQM 2%6 Java Cultuur 3 EERSTE BLAD Alkmaar, Donderdag. ALKMAARS OUDEN VAN DAGEN NAAR ART1S. Het Alkmaarsche comité voor autotoch ten van ouden van dagen heeft, onder lei ding van den heer Figée, secretaris van den Armenraad, gisteren weer een succesdag geboekt. Dank zij de sympathieke medewerking van een veertigtal autobezitters en enkele busondernemers was het mogelijk, gister middag met 360 ouden van dagen boven 70 jaar, alle uit een milieu, dat niet toelaat, zelfstandig plezierreisjes te maken, een be zoek aan Artis te brengen. De organisatie van een dergelijken grooten tocht is nog niet zoo eenvoudig, maar het comité heeft op dit gebied ervaring en daardoor was alles tot in de puntjes verzorgd. Promt half twee, hadden de autobestuurders zich met hunne gasten, die zij van huis hadden ge haald, in den muziekuin opgesteld. Iedere auto was voorzien van een Alkmaarsche vlag en een nummer; dit was ook het ge val met de zes autobussen, die in de Wil- helminalaan stonden opgesteld. Eén van de bussen (ook deze hadden de oudjes van hun woning gehaald) was niet op tijd ver schenen, doch de Alkmaarsche motorpolitie was zoo vriendelijk, ervoor zorg te dragen, dat deze bus, dia het tochtje langs den Westerweg, den Geesterweg en den Singel niet meemaakte, toen de filé den Straatweg passeerden, zich kon aansluiten. De heer Figée, die met de pers in den voorsten open wagen, bestuurd door den heer Grondsma, had plaats genomen, gaf precies op tijd het sein tot vertrek en tot de grens van Alkmaar, werd de vroolijk toegejuichte stoet, door de Alkmaarsche politie uitgeleide gedaan. Zoo'n lange file van auto's is bij het hui dige drukke snelverkeer geen kleinigheid en ofschoon de heer Grondsma geen groo- tere snelheid maakte dan 45 K. M. per uur, was het toch niet mogelijk, de file gesloten te houden. Op de grens van Zaandam was de motorpolitie van deze gemeente even eens aanwezig, die de stoet begeleidde tot de pont. Hier geraakte de file weer ge sloten, doch het duurde begrijpelijkerwijze geruimen tijd vóór alle auto's en bus sen naar de overzijde waren gebracht. De stemming leed hieronder evenwel niet in het minst, want de passagiers hadden zelfs nog oogen te kort om het drukke scheep vaart- en spoorwegverkeer door en over het Noordzeekanaal gade te slaan. De leider van den tocht zag zich hier echter voor een teleurstelling geplaatst. Hij had verwacht, dat aan de overzijde van het kanaal de Amsterdamsche motorpolitie aanwezig zou zyn om de leiding op zich te nemen. Toen dit niet het geval bleek, ad viseerden de heer Grondsma en de brand weercommandant, die ook den tocht mee maakte (in de file was zelfs een brand weerauto voor eventueele reparaties aan wezig, terwijl een transportauto van de firma Heusevelt als fouragewagen dienst deed) om dan maar zonder geleide verder te gaan, in de hoop, dat de Amsterdam sche motorpolitie wel in de Spaarndam- merbuurt aanwezig zou zijn. Ook dit bleek niet het geval te zijn, zoodat de bijna één kilometer lange stoet verder trok en op de Nassaukade tot staan werd ge bracht door oen geopende brug in het eerste gedeelte. Ook de verkeerslichten langs de Nassaukade waren oorzaak, dat de file meermalen verbroken werd. Dit was niet naar den zin van den heer Figée, die daar om dan ook bij de Overtoom „halt" com mandeerde om een bezoek aan het politie bureau aldaar te brengen om alsnog geleide te verkrijgen. Dit oponthoud vorderde ruim twintig minuten en was aanleiding tot een niet geringe verkeersopstopping. De be stuurders van de volgauto's begrepen in het minst niet, wat er aan de hand was. Zij be vroedden, dat de heer Grondsma autopech had, maar zagen tevergeefs naar maatrege len, die daarop wezen, uit. De Amster damsche straatjongens, nieuwsgierig als al tijd, vroegen den heer Grondsma, of hij niet wist, dat met groen licht moest worden doorgereden, en maakten allerhande rake opmerkingen. Eindelijk verscheen evenwel op dit drukke kruispunt de motorpolitie, die hevig ges- ticuleerende, den heer Grondsma beduidde, dat hij moest doorrijden. Toen de politie van den heer Grondsma vernam, wat er aan de hand was, was ze onmiddellijk bereid, om de tocht van ouden van dagen naar het centrum van de provincialen, Artis, te rijden en nu werd er, ondanks groen, rood of oranjelicht, doorgereden en om vier uur werd Artis bereikt. Blij, dat ze eens de beenen konden rek ken, betraden de gasten den fraaien tuin, waar ze, heerlijk in de open lucht, vóór het restaurant, van spijs en drank werden voor zien. Uit economische en rationeele overwegin gen waren wij geneigd, voor een derge lijken tocht, uitsluitend autobussen te pre- fereeren. Gistermiddag hebben wij begre pen, dat hoogere waarden aan auto's, be stuurd door de eipenaars, de voorkeur doen geven. De gemeenschapszin, die hier tus- schen de autorijders, hunne dames en de ouden van dagen tot uiting kwam, deed ons goed. De Alkmaarders vormden hier één familie; van rang en stand was geen sprake. De stemming onder de ouden was zelfs zóó goed, dat eenige van hen groepjes vormden en het: „Wie hee* van Alkmaar niet ge hoord?" inzetten. Van den burgemeester en dr Hofstee, den voorzitter van den Armenraad, die in Ruurlo vertoefden, kwam een telegram in met de beste wenschen voor den tocht, waarvan enthousiast kennis werd genomen. Na het gebruik van de noodige verver- schingen werd een uurtje gelegenheid ge geven om den dierentuin te bezichtigen. Een vrouwtje, dat met haar vriendin een groote leeuwin met jongen gadesloeg, maakte de opmerking, dat het haast onbe grijpelijk was, dat het goedig uitziende dier zoo gevaarlijk was; haar vriendin ant woordde, dat ze 't beest toch maar liever hier dan in de Alkmaarsche Hout ont moette. Om zes uur werd de terugtocht aan vaard en onder begeleiding van de Amster damsche motorpolitie, langs den overkant van het Y naar Zaandam gereden. Onder weg werden nog de laatste versnaperingen uitgedeeld. Over de pont stond de Zaan damsche motorpolitie gereed om de leiding over te nemen. Zonder stuornisscn werd om half negen Alkmaar bereikt. Onder luide signalen werd langs de Singel en de Handelskade naar het Waagplein gereden, waar de stoet werd ont bonden. Lang zal deze tocht onder de ouden van dagen een onderwerp van gesprek uit maken. Het comité heeft ons verzocht zijn' dank over te brengen aan allen, die op eenigerlei wijze, hetzij door het beschikbaar stellen van auto's, door het geven van cadeaux in geld of in natura, door het gereed maken en uitreiken der consumpties ook mevr. van Kinschot heeft zich ten deze zeer verdien stelijk gemaakt dezen tocht in alle op zichten hebben doen slagen. Mede dank zij het mooie zomerweer, is aan 360 personen een onvergetelijken dag bereid waarop het comité en alle deelnemers met voldoening en dankbaarheid kunnen terugzien. EEN „OMVAL" VERDWIJNT. Voor het bouwvallige cafégebouw aan den Omval, reeds tijden onbewoond, en ze ker de omgeving ontsierend, zal door den eigenaar, den heer Spanjaart, alhier een blok van drie arbeiderswoningen worden gebouwd. GROOT WERK GEGUND. Aan gebr. Min te Bergen is thans na aanbesteding door B. en W. dezer gemeen te per 26 Juni 1.1., waarbij de gunning was aangehouden gegund het maken van een verkeersweg ten NoordenOosten van Alkmaar vanaf den Kanaaldijk tot den Kraspolderdijk, het bestraten van den Kraspolderdijk en verdere bijkomende werken. Gebr. Min waren laagste inschrijver met een bedrag van 49.540. OUDE GEDENKPENNING GEVONDEN TE EGMOND AAN ZEE. Bij het afgraven van duinen in werk verschaffing te Egmond aan Zee, vond een werklooze een oude gedenkpenning van Prins Willem van Oranje. Het is een loo- den penning met de beeltenis van Willem den Zwijger. Het randschrift luidt: P(rins) v.(an) Ó.(ranje), met het jaartal 1572. Op de keerzijde staat ,De overwinning der Watergeuzen. Brielle. 1572. GESLAAGD. Bij de gisteren in het Koninklijk Con servatorium te den Haag gehouden saatsexamen voor muziek, slaagde onze stadgenoot G. Pranger, Spoorstraat 76, voor het hoofdvak piano. CONCERT IN DEN MUZIEKTUIN. A.s. Zondag zal er onder leiding van den heer A. v. Diepen een concert gege ven worden in den muziektuin te Alkmaar waaraan medewerken een in October 1938 opgericht mandolineorkest, dat, hoewel het nog kort bestaat, toch eenige nummers ten gehoore zal brengen. Verder zal mej. Gerda Pons uit Amsterdam die dezen winter wegens ziekte niet kon optreden in Alkmaar, eenige liederen en aria's zin gen. Het geheel zal worden aangevuld door een klasje van het kinderkoor het zang en dansclubje onder leiding van mevr. Offenberg en het Petten's dameskoortje. Het geheel belooft een aardig afwisse lend zomerprogramma te worden. Bijzonderheden vindt men elders in dit blad. TOEGANGSWEG NAAR HET VLIEGVELD. De geruchten als zou een toegangsweg naar het vliegveld te Bergen aangelegd worden vanaf den weg AlkmaarEgmond aan den Hoef zijn ongegrond gebleken. De minister van defensie deelt thans mede, dat, mede gelet op den voorgenomen aan leg van een toegangsweg vanaf den weg AlkmaarBergen aan een andere toe gangsweg geen behoefte zal blijken te be staan en deze bovendien weinig zin zou hebben, omdat uit veiligheidsoverwegin gen langs den rand van het vliegveld geen verkeer kan worden toegelaten. 100 vel AMERIK. BANKPOST. 100 lange imalle enveloppen, in keurige doos, met Ijjnenblad en vloei, slechts 95 cent. ALKMAAR. GEBOREN: Catharina V. F., d. van Pieter Burgering en F. Zonneveld. Ursula B. d. van Cor- nelis J. A. Huisman en E. A. Bonkhofer GETROUWD: Jan Licht en Trijntje Hoekstra. Frede- rik J. Klaver en Anm T. BrouwerLam- bertus Volgers en Reinoutje Sansta OVERLEDEN: Marijtje Ursem 44 jaar. W ARMENHUIZEN (Juni). Geboren: Johannes, z. van Anton Dekker en Anna Petronella de Groot. An- tonius Johannes, z. van Hermanus Wilhelmus Quant en Maria Groot. Jacob, z- Yan Klaas Swager en Margaretha Catharina Kleimeer. Anna Margaretha, d. van Jo hannes Groot en Antje Put. Getrouwd: Klaas Wit en Catharina Cornelia Jongejan. Theodorus Veul te Zijpe en Anna Maria Dekker. Huibert Struik te Almkerk en Cornelia Glas. Overleden: Jantje Mink, weduwe van P. de Geus, 71 jaar. OTERLEEK (Juni) Geboren: Catharina Clazina d. van C van Hekezen en A. M. Wilbrink. Tocht ouden van dagen Woensdag had de 12e autotocht plaats Het was reeds vroeg dag, want de tocht ging naar Soesterberg. Een zóó lange tocht is nog niet gemaakt. Heiloo boft altijd, ook nu was het weer schitterend weer. En met glundere gezichten togen een 267 personen in 48 auto's en twee afgeladen autobussen op weg. Een corsage, snoep, sigaren, alles en nog wat werd aangereikt en langs de Zaan streek toog men naar onze hoofd stad en vandaar naar Weesp, waar in den speeltuin Betlem de inwendige menscb werd versterkt. Aan tafel heette de voorzit ter, de heer J. L. Groot, de aanwezigen wel kom en bracht dank aan allen die den tocht mogelijk maakten. In het convooi waren ook opgenomen een dokter en een „autodokter" doch beiden hebben een gemakkelijken dag gehad. Van Weesp ging het langs Naarden en Bussum naar Hilversum. Het mooie raad huis, de studio's van de omroepvereenigin gen, trokken de aandacht en onder geleide van de motorpolitie van Hilversum, werden de mooie bosschen (o.a. het mooie Span- derswoud) en de villaparken „genomen" Daarna ging het naar Baarn en Soest. Even een blik langs het prinselijk verblijf in Soest en langs bosch en hei naar Soester berg, waar we omstreeks half drie aankwa men. Het was laat, doch daarom liet de uit gebreide lunch zich goed smaken. Het rui me terras van het restaurant „Soesterdal" gaf een mooie gelegenheid voor het nutti gen van den maaltijd en men kon op het militaire vliegveld het stijgen en dalen van de vliegtuigen bewonderen. Aan tafel heeft de heer H. Slotemaker ge sproken en dank gebracht aan mevr. Bam- mens en haar moeder, den heer J. L. Groot, al de dames en heeren, de autobezitters en de burgerij die door milde bijdragen den tocht mogelijk maakte. Vandaar vertrok men naar „De Gooische Boer" te Bussum waar andermaal de in wendige mensch werd versterkt. Omstreeks half zeven vertrok men weer en langs de zelfde route kwam men omstreeks 9 uur in Heiloo aan. Toen had men een 200 kilo meter gereden en was de langste tocht ge maakt. Het was als altijd een glorieu ze intocht. Begeleid door de politie en on der de vroolijke tonen van de beide corp sen trok men naar het raadhuis. Hier werd door den heer J. L. Groot, ook namens mevr. Bammens, dank gebracht aan allen, ook aan dr. van Driel, die we gelukkig niet noodig hadden, en hierna trok men weer huiswaarts. Postduif komen aanvliegen. Bij J Grootewillink, Nicolaas Beetsweg, is een postduif komen aanvliegen, gemerkt V A 2 7/3 5954. Dinsdag hield de dameskrans alhier haar laarlijksch reisje. Het weer leende zich hiervoor bij uitstek. De tocht is dit jaar naar Velserend en Bloemendaal geweest, in welke laatste plaats het bekende „Kopje" is aangedaan en het strand. 's Avonds te elf uur arriveerde het ge zelschap hoogst voldaan weer in het dorp. Het bestuur der afdeeling Koedijk van den Bond van Staatspensionneering besloot om weer even als de voorgaande jaren een uitgaansdag met de oudjes te houden in de maand Augustus. Zij zal daarom de volgende week met lijsten bij de burgerij langs gaan, in het ver trouwen dat dit voornemen even als 't vorig jaar de algemeene belangstelling zal hebben uitgedrukt in geld en giften in natura, als mede toezeggingen om met auto's dien dag behulpzaam te zijn. Ozen plaatsgenoot, de heer C. Bakker, slaagde bij het Dinsdag te Amsterdam ge houden examen als: zaakvoerder van een coöperatieve vereeniging. Onze plaatsgenoot, de heer H. Bruin, assistent bij den Voorlichtingsdienst voor de kleine boeren, behaalde op 4 Juli te Amster dam het diploma als zaakuitvoerder. De maandomzet der veiling was als volgt: Vroege aardappelen 194.850 kg. 223.450 kg. Rabarber 10.000 bos 925 bos De omzet bedroeg in Juni 1939 7340.96 tegen 16741.36 in Juni 1938. By de gister gehouden herstemmingen ter benoeming van een predikant bij de Doopsgezinde gemeente Burg-Waal-Ooster end werd benoemd met 93 stemmen ds. Gorter, op ds. de Herder van Franeker werden 77 stemmen uitgebracht. Ds. Gorter is thans Doopsgezind predikant te Ternaard in Friesland. Uitslag verkooping. Woensdagmiddag werd '"^„notaris den heer Boiiwstra ten °ve'blieke Verkoo- Leersum te Winkel, een p be_ ping gehouden van huis, sc de hoorende aan Tj. Koelemey- Kooper wer heer Jb. Groen Cz. voor 2700. Het bouwen van een woonhui® rekening van den heer A. Mooy in_ scharwoude is gegund aan den g schrijver, den heer K. Brurn te Oudkarspei. De heer Bruin had ingeschre 3165. Bij het op 27 en 28 Juni te Utrecht g houden examen voor Makelaar m rende goederen, uitgaande van nmeerde landsche Broederschap van gedipjo^rde Makelaars, slaagde de heer Jac. Pry Eervolle uitzending De heeren N. de Graaff en A;.ten,Br"f" gen-cate uit Egmond aan Zee zijn ei e door de K.N.A.U uitgekozen om ons land te vertegenwoordigen op de inteiian wedstrijden, die eind dezer week in Enge land gehouden worden. Met onzen natio nalen kampioen De Bruin zullen zy voor ons land uitkomen in de nummers discus werpen, op welk gebied zij reeds roe/11!»6 nationale onderscheiding verworven heb- Pols gebroken Mej. B. de Vrij kwam bij de gymnas tiekoefeningen Dinsdag te vallen en kwam zoo leelyk terecht dat zij haar pols op plaatsen brak en zich onder doktersbe handeling moest stellen. De samenstelling van den nieuwen raad. Bij den voorzitter van het hoofdstem bureau is bericht ingekomen van alle ge kozen raadsleden, dat zij hun benoeming aanvaarden. Voor de R.-K. zullen thans in den raad zitting hebben de heeren Miltenberg, Dingerdis, Ellis en Schmidt voor het Middenblok de heeren Macdonald Swaag, Voute en Vrije; voor de S.D.A.P de heeren den Das en dr. Hemelrijk en voor de V.-D. de heer de Jonge. Zoo goed als zeker kan verwacht worden dat de beide wethouders Macdonald en Miltenburg herkozen zullen worden. GOEDROOPE TOMATEN. Duitschland neemt niet af. De tomatenprijzen aan de West- landsche veilingen, die tegen het eind der vorige week nog tot 25 cent per kg. bedroegen, zijn sedert Vrijdag met groote snelheid gedaald, zc odat giste ren niet meer dan 8 cent per kg. be taald werd. De oorzaak van deze débacle ligt in een tijdelijk tekort aan Duitsche Genehmigun- gen. Het is n.1. de gewoonte, te wachten tot de beschikbare Genehmigungen uitgeput zijn, alvorens' nieuwe aan de handelaren verstrekt worden. Nu schijnt bij de uit gif te van de nieuwe Genehmigungen stag natie te zijn ontstaan, waardoor de export naar Duitschland werd lamgelegd. De aanvoeren zijn om dezen tijd van het jaar nog niet bijzonder groot, doch zoodra Duitschland uitvalt, verliest de markt haar houvast. Engeland heeft dan het rijk alleen; de afzet naar België en in het binnenland, hoewel belangrijk grooter dan enkele jaren geleden, heeft nog geen in vloed op de prijsvorming, zoodat de pryzen binnen enkele dagen volkomen instorten. NIEUWE VERPAKKING VOOR AARDBEIEN. Van belang voor den binnen - landschen handel. De Beverwijksche veilingen hebben in dit aardbeienseizoen een mooi succes ge boekt met de invoering van een nieuwe krat voor het verpakken van drie sloffen aardbeien. Er is veel vraag naar aardbeien voor versche consumptie en het is voor deze aardbeien, dat het krat bedoeld is. Men is wel bijzonder geslaagd in het model, het is frisch, sterk en handig en het laat zich uitstekend stapelen op vrachtwagens. Daar Beverwijk de laatste jaren zich meer gaat toeleggen op de teelt van ver sche consumptie, is het een buitengewone reclame, dat de Beverwijksche aardbeien nu zoo frisch en keurig op de markt ver schijnen. De veilingen hebben lang geaarzeld om tot de invoering over te gaan. Men wist vooruit dat een zeer groot aan.al kratten noodig zou zijn, met als gevolg een groote kapitaal-investatie, doch men vreesde tevens dat een krat gemiddeld hoogstens tweemaal zou circuleeren. Immers een fust blijft zoo licht bij den winkelier ach ter om in den winkel dienst te doen. Voorts is het een fust, dat één maand wordt ge bruikt en elf maanden van het jaar moet worden geborgen, wat pakhuishuur assu- ™''e,efn andere kosten met zich brengt Het blijft dus voor de veilingen de eerste jaren een riskante onderneming, doch men is zeer verheugd dat het krat met instem ming wordt gebruikt door tuinders en koopers. De veilingen hebben eerst lang zaam hun voorraad aangeschaft, om te zien of het krat „het doen" zou. Nu reeds circuleeren echter 40.000 kratten waar mede men de behoefte voor 1939 meent te kunnen dekken. Gedurende de maand Juni bedroeg de omzet bij de B.E.T.-veiling in totaal 171.905.02. Hiervan was aan groente 69.516.84 en aan aardbeien 111,388 18 Tn He overeenkomstige maand van 1938 h omzet f 131.038 80 en in Juni 1937 143 214-93, zoodat 1939 niet onbelangrijk hooger is. DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Het verloop van den aaidbeienhandel hliift zich gunstig ontwikkelen. De pryzen gian angzaam iets omhoog en de aan- loeren blijven vrijwel stationnair. De fabrieken besteden voor de Amazonen 35 ct per kg. en de binnenlandsche handel koopt de Moulin Rouge voor 80- 150 ct per slof. Dc aanvoer van Moulin Rouge' wordt echter steeds kleiner. Even als de pryzen is ook de kwaliteit van dit nroduct zeer uiteenloopend. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. MIJ. Berenice 4 Juli n.m. Gibraltai gepasseerd. Bodegraven 5 Juli v. Paita n. Salinas. Fauna 5 Juli van Algiers n. Amsterdam. Hebe 5 Juli v. A'dam n. Kopenhagen. Hermes 5 Juli te Stratoni. Oberon 5 Juli van Livorne n. Napels. Pluto 5 Juli v. A'dam n. Hamburg. Pygmalion 6 Juli 3 u. v. Hamburg n. A'dam Simon Bolivar 6 Juli e Barbados. Titus 5 Juli te Genua. Trajanus 5 Juli v. Oporto n. Sevilla. Vulcanus 5 Juli te Fiume. Juno 5 Juli v. Burgas n. Istanbul. Rhea 29 Juni van Guantanamo naar Land's End F. O. Colombia 6 Juli 4 u. v. Hamburg n. Sylte. Orpheus 6 Juli te Gdynia. Holland—Amerika Lijn. ■Jg' Edam 4 Juli n.m. van Havanna. Delftdijk 3 Juli n.m. te Christobal. Drechtdijk 3 Juli n.m. van L. Anglos H. DamsterdUk 4 Juli n.m. te Portland. Boschdijk 6 Juli v.m. te Antwerpen. Beemsterdijk 5 Juli v.m. te Boston. Rotterdamsche Lloyd. Weltevreden 5 Juli 5.10 u. v. R'dam. Indrapoera 6 Juli 2.30 u. te Rotterdam. Stoomv. Mij. Nederland. Saleier thuisr. 5 Juli te Amsterdam. Salawatti uitr. 5 Juli te Port Said. Marnix van St. Aldegnde thuisr. 5 Juli v. Genua. Johan de Witt uitr. 5 Juli v. IJmuiden. Poelau Laut uitr. 4 Juli te Sab&ng. Chr. uygens thuisr. 5 Juli van Batavia. Tabinta J. N. L. pass. 5 Juli Kaap de Goede Hoop. Simaloer thuisr. 4 Juli van Port Said. Taj andoen uitr. 5 Juli te Londen. Kon. Holl. Lloyd. Westland 6 Juli te Amsterdam. Waterland uitr. 5 Juli van Las Palmas. Amstelkerk uitr. 5 Juli 16 u. te Santos. OPGAVE VAN N00RDH0LLAND6CH LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 6 Juli 1939 Vor.kj STAATSLEENINGEN. 333-4 NederL 1938 947, 3 Ned.-lndië 1937 9W, 5H DuiUchL '30 m. verkL 17% B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank113 Handel Mij Cert, v. 250 1247, Koloniale Bank165Vt Ned. Ind. Handelsbank 114'/, INDUSTR OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Clocil. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Btbleb. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper North American Rayon Repubtic Steel Standard Brands 34 79 3357, 1281/, 204'/, 30 §1874 397, Steel coma 34»'/, 3951/, 185 209»/, 891/, 61 100 285 3007, 57»/, 25»/,» 87w 97, 1857, '8* 106'/, 82 2'Ae 97 711/, 101 106'/, 134 1917» 1441/, 20 8'V1« 107» 73 3»/» 2.45-3.00 917» 17»/, 112»/, 123»/, 162«/4 1141/s 337, 80 3387» 128-V, 205j-»/, 29% 18}-6/» 40 47» 32»/, HV» li HA» 574* 3417» 2% 393J-4* 187 209»/, 88'/,-9 U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. J^'i Ned Ind Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Esplor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hesse Rubber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn Java—China—Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot. TASB«S" Deli Batavia Oud» Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Illi"oia Central Southern Pacific Southern Reilw. Union Pacific Cao. Pac, av. iiiii,!! tExclaim. •Exdividend. JNoteering per 60. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers New-York 1.887,, Londen 8.817, 75.60 4.99'/, 61 1C0 28574 300J-1J 577. 25V» 87» 97» 1877,-8 130'/, 87'/|-8 98 71>A 101V4 107'/,-8 134-i/a 192'/, 145 20 8'»/» 9»/, 107» 3»/»-V» Berlijn Parijs Brussel (Belga) 32.03 Ztlrich Kopenhagen Stockholm Oslo 42.48 39.37 M 45.42 44.32 y, heden 1.88 T/a 8.81 75.60 4.99»/» 32.02 X 42.48 39.37 45.42)4 44.52

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2