Aqenda Dr. Degenaar Weerbericht £uchtoaart JjuiezondeH Stukken Sport Marktberichten Advertentien DIENSTBODE, Taxi-chauffeur Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. Victoria-theater. De onsterfelijke wals Op de Alkmaarsche wielerbaan. Net voor den beslissenden slag kwam de regen. ALBERT JAN HAZES, in den ouderdom van bijna 60 jaar. JAN SMIT, is tot nadere aankondiging afwezig. EERSTE BLAD 3 Geldig: van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Meest matige, later afne mende zuidelijke tot zuidwestelijke wind gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen iets warmer overdag. In het laatste etmaal is de luchtdruk in Frankrijk en Engeland sterk gestegen. Het gebied van hoogen luchtdruk op den oceaan ten westen van Portugal breidde zich over Frankrijk en het zuidelijk deel van centraal Europa uit en vormde een verbinding met het continentale over de Baltische staten, De depressie op den oceaan blijft stationnair doch vult thans aan de zuidzijde regelmatig op. Langs haar zuidrand dringen koele maritieme luchtmassa's in het vasteland binnen. De afkoeling was hedenmorgen voortgeschreden tot in midden-Duitschland. De daarmede gepaard gaande regens bleven beperkt tot het westen van ons land. De atmosfeertemperatuur was hedenmorgen te Soesterberg in alle niveau's 7 a 8 graad la ger dan gisteren. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.54 tot 4.15 uur licht op. MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! DRUKKERIJ N.V. HERMS. COSTER ZN ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320. DE POSTVLUCHTEN. Uitreis: Pelikaan te Medan (wegens slecht weer). Oehoe te Basra. Thuisreis: Gier te Athene; Zilverreiger te Rangoon. Hedenmorgen is de „Wielewaal" met als gezagvoerder Sillevis naar Indië vertrokken. Meegenomen werd 429 kg briefpost, 36 <4 kg. pakketpost en 278 y, kg. vracht. CANDIDAATSTELLING EN VER KIEZING VAN EEN VERTROU- WENSRAAD VOOR DE VER- EENIGING „ZIEKENHUISVER- PLEGING". Mijnheer de Redacteur, Nu wij het stembiljet hebben ontvangen en dus de namen alsmede de indieners daar van bekend zijn, zij het ons veroorloofd daarvan het een en ander te zeggen. Beginnen wij dan met groep I, welk is inge diend door de grootst mogelijke meerder heid van het bestuur en door J. Zwart en 53 anderen. Wat toch is het geval? Deze groep bevat, het stembiljet geeft het trouwens aan, precies dezelfde namen als die welke oorspronkelijk als voorstel voor de laatstge houden vergadering waren ingediend door mr. Scholten e.a. Op die bewuste vergade ring is dat voorstel evenwel verworpen, waarmede dus automatisch de ingediende lijst was vervallen. Wel werd in principe besloten een vertrouwensraad in te stellen en deze bij enkelvoudige geheime stemming te laten verkiezen. In alle daarvoor in aan merking komende hier ter plaatse verschij nende dagbladen werd daarna door het be stuur een advertentie geplaatst, behelzende dat ieder lid candidaten kon stellen. By de candidaatstelling moest echter een schrifte lijke bereidverklaring gevoegd worden van eiken candidaat. Het heeft ons in hooge mate verwonderd, dat bij groep I en II een viertal namen dub bel voorkomen, waarvan de candidaten al leen een bereidverklaring hebben geteekend voor groep II, dus niet voor lijst I, (en waarvan 1 persoon zelfs via deze courant verklaard had, nog vóór de hierboven ge houden vergadering, een candidaatstelling voor groep I niet te kunnen accepteeren) desondanks ziet het bestuur er geen bezwaar in deze personen op dubbele lijsten te hand haven. Er is evenwel meer. Bij groep in, bestaande uit slechts 5 personen komen een drietal namen voor welke eveneens bij groep I staan vermeld. Hebben deze men- schen een bereidverklaring voor groep I in gediend, terwijl ze daarnaast nog met een eigen lijst uitkomen? Dat zou toch ondenk baar wezen? Doch aangenomen, dat het wel zoo zou zijn, wat o.i. niet mogelijk is, dan is het toch voor een bestuur absurd deze per sonen op dubbele lijsten te handhaven. Want wie met een eigen lijst uitkomt, geeft daar mede toch te kennen, dat de andere lijst niet goed is? Hoe is het dan mogelijk dat deze mensdhen, uit eigen wil wat wij wagen te betwijfelen eveneens op groep I voorkomen? Deze handelwijze van het be stuur, we zullen het zachtjes uitdrukken, getuigt niet van goeden smaak en juist in zicht. Maar daarnaast weten we ook, dat vele anderen geen bereidverklaring voor groep I hebben ingediend. Daarmede mist deze ingediende lijst o.i. elke rechtsgeldig heid en moet rechtens worden ingetrokken. Nu nog even een opmerking over het feit dat de grootst mogelijke meerderheid van het bestuur zich party stelt voor groep I. Door dit partij stellen diskwalificeert het be stuur zichzelf. Immers we krijgen nu een vertrouwensraad, die als eerste taak heeft Bioscopen. (rom.) Hoofdrollen Miliza Korjus, Fernand Gravey en Luise Rainer. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie 8 uur, 2 hoofdnum mers, Booloo (jungle-film); hoofdrol Colin Topley. Doctor Rhythm (hum.); hoofdrollen Bing Crosby en Mary Carlisle. Toegang bo ven 14 jaar. de verkiezing van een nieuw bestuur. Het is dus vanzelfsprekend, dat het bestuur zich angstvalig buiten deze zaak houdt. Moreel is elke inmenging van die zijde uit den booze. Uiteraard geldt in elke organisatie de regel, dat het bestuur er nauwgezet op toeziet, dat een stemming door niets wordt beïnvloedt het bestuur de nog te houden stemming. Dan is de houding van de „kleinst mogelijke minderheid" heel wat correcter, Die heeft zich tenminste, hoewel ook van die zijde wel een voorkeur zal aanwezig zijn niet uitgesproken. We willen er alléén nog dit van zeggen, dat het naar onze meening niet oirbaar is voor een bestuur hetwelk zichzelf respecteert, dat het zijn eigen kie zers aanwijst, want daar komt het toch practisch op neer. Geachte Redactie, u vriendelijk dankzeg gend voor de verleende plaatsruimte. H. v. d. AAKSTER. W. KAMSTRA. VERKIEZING VERTROUWENSRAAD. Mijnheer de Redacteur! Daar wij slechts éénmaal ons hebben bereid verklaard een candidatuur voor den vertrouwensraad te aanvaarden en wel op de lijst van blok II, staan wij stom verbaasd, hoe het mogelijk is, dat wij thans ook op blok I voorkomen. Nimmer zijn wij na de gehouden leden vergadering door mr. Scholten of bestuur daarvoor gevraagd, zoodat het onmogelijk was, dat wij een candidatuur daarvoor kon den aanvaarden. Daar was vastgesteld, dat een candidaat een schriftelijke bereid verklaring moest teekenen, betwijfelen wij ernstig, of blok I daardoor wel rechtsgeldig is. Wij stellen er dan ook prijs op te ver klaren, dat wij niet willen worden be schouwd, als candidaat van Blok I, doch alleen voor Blok II wenschen uit te komen W. J. BULENS. F. H. GREVE. 't Was gisteravond minder druk op de Alkmaarsche wielerbaan dan ge woonlijk het geval is op de Woensdag avondwedstrijden en de wedstrijden waren ook een tikje minder interessant dan de vorige keeren. En toen het goed zou worden, toen het eindelijk zou ge beuren, verraste ons een donderbui. En meteen was het spel afgeloopen. De nieuwelingen reden eerst weer twee series over 30 ronden om in totaal tien plaatsen in de finale. De jongelui leeren het al aardig: ze jagen zoo weinig mogelijk en laten het liefst de beslissing op een eind spurt aankomen. Bovendien kennen ze el kaar, laten een zwakke broeder wel eens even loopen, maar om een serieuzen vlucht te ondernemen, dat wagen ze niet, weten de, dat ze dan toch geklopt worden juist op een oogenblik, dat ze „leeg" gereden zijn! Spectaculair spel bleef dan ook in beide series achterwege en het eenige, wat nog gememoreerd mag worden is, dat Veer man, de sterkste in de eerste serie, juist voor de beslissing een lekken band kreeg. Gelukkig mocht hij in de tweede serie een nieuwe kans verdedigen en dat deed hij zeer goed. Eerst probeerde hij een ronde te nemen (wat natuurlijk niet gelukte) en toen het op den eindspurt aankwam, plaat ste hij zich tweede achter zijn ploeggenoot Bijster. In de finale werden tenslotte geplaatst: Peters, van Dijk, Wester, Verhagen, Klein- hout, Bijster, Veerman, Berkhout, Ekkers en Schilte. De finale was natuurlijk voor de Haar lemmers Bijster en Veerman, die den ge- heelen rit domineerden. Zij waren opper machtig en wonnen op hun gemak. Maar het jonge rennertje van Dijk verdient een extra-compliment: pas anderhalve week op de baan en dan reeds zóó rijden! Dat belooft wat. De uitslag was: 1 Bijster; 2 Veerman; 3 van Dijk. De eerste serie der amateurs en onafhan- kelyken leverde een verrassing op: 't ging vrij snel, er werd herhaaldelijk zonder succes gedemarreerd, en tegen het einde trok Blok er tusschen uit waar de rest el kaar bleef beloeren, kreeg hij een kans, om ver weg te komen. Peters ging er vier ronden voor het einde achteraan, toen kwam de eindspurt en het gevolg was, dat Blok, totaal zonder eindspurt, toch in de finale kwam met Peters, Groot, Anderie- sen en ten Wolde. In de tweede serie lieten de sterksten elkaar niet los en het gevolg was, dat eerst Taverne en daarna Joop Schipper een ron de wisten te nemen. In de eindspurt, die zeer vroeg werd ingezet, liet Kuilboer zich verrassen; hij zat achter in het peleton en toen de voorsten al in volle spurt lagen, moest hij nog beginnen! Zoodat zich plaat sten: Taverne, Schipper Evers, Panman en Bos. De finale werd gereden over 60 ronden met drie klassementen. Ook nu weer lieten de favorieten elkaar niet los en kregen geen kans, om een ronde weg te loopen. Peters won het eerste klassement voor Groot, in de volgende series profiteerde Taverne van de onderlinge concurrentie en liepen netjes een ronde uit. Evers liet zich bij het tweede klassement insluiten, zorgde tenslotte in het laatste klassement voor een fraaie eindspurt, maar kwam juist een punt te kort, om nog tweede te wor den. 1 Taverne; op 1 ronde: 2 Peters, 6 ptn.; 3 Evers, 5 pnt. Na de pauze volgde een zeer levendige koppelwedstrijd voor nieuwelingen en het publiek heeft kunnen genieten van een zeer langdurige jacht, ingezet door Bijster- Veerman. Lang, heel lang hielden Ekkers Zomerdijk stand, maar tenslotte moesten zij evenals de andere koppels, een ronde ver lies boeken. Ook in den eindspurt waren Bijster Veerman den sterksten, zoodat zij zeer royaal wonnen. 1 Bijster—Veerman, 8 pt.; Op 1 ronde: 2 de JongPeters, 6 pt.; 3 Verhagen Berkhout, 4 pt.; 4 SchilteRavestein, 2 pt. En toen zou het hoofdnummer komen de koppelwedstrijd voor amateurs en onaf- hankelijken. Onmiddellijk na het startschot begon een jacht, die tientallen ronden duurde. EversGroot hadden den strijd ingezet, lang bleef hun voorsprong vrij ge ring, maar geleidelijk werd de voorsprong vergroot. En op den duur was er slechts één koppel, dat nog weerstand kon bieden: MatzenKuilboer. Een gelegenheidskoppel, dat verrassend goed reed; twee renners, die er een zeer snelle race konden inhou den. Net was het eerste klassement verreden en met klein verschil door Groot gewon nen voor Panman, te Wolen en Matzen, toen het begon te regenen. En zoo misten wy het tweede duel: want KuilboerMatzen zouden ook op een ronde gezet worden volgens de plannen van GrootEvers. Misschien wordt dat duel een volgende keer wel gehouden JAN PRONK TWEEDE IN KOPENHAGEN. Dinsdagavond reed Jan Pronk, die voor het eerst door de N. W. U. was uitgezon den en het zonder Guus Schilling moest stellen, op de wielerbaan te Kopenhagen. In deze voor hem totaal onbekende omge ving, zonder eenig contact met landgenoo- ten, moest hij zich meten met een groot aantal Deensche sprinters, die op de baan door en door thuis zijn. Pronk veroverde zonder moeite een plaats in de finale door zijn serie tegen Brask en Christensen van kop af te winnen. Laatst genoemde was de favoriet, die met een lengte geslagen werd. Pronk's tijd over de laatste 200 meter was 12.2 sec. In de finale kwam Pronk uit tegen Erik- sen en Andersen. Van hen was laatstge noemde de gevaarlijkste man en deze werd door den Alcmariaan dan ook goed in de gaten gehouden. De twee Denen waren het gloeiend met elkaar ééns en onze landge noot, het gevaar beseffende, trachtten te voorkomen, dat hij ingesloten werd. Op 400 m. nam hij daarom al den kop, voerde het tempo geleidelijk op en toen Andersen demarreerde, sloeg Pronk diens aanval re soluut af. Even had hy echter te veel aan dacht geschonken aan dezen Deen en daarvan profiteerde Eriksen. Deze dook plotseling naar beneden, wist Pronk onder de roode streep te passeeren en gaf onzen stadgenoot een flinke duw, om ruimte te krijgen. Een felle eindspurt volgde, waarbij Andersen er niet aan te pas kwam. Pronk kwam echter niet meer over Eriksen heen en verloor met een kwart-wiel. In een handicap-race over 2000 m„ waar aan 30 renners deelnamen moest Pronk 200 meter voorgift geven. Toen er vier van de zes ronden gereden waren, lag hy echter al aan den kop, maar zijn lange spurt was te veel geweest en in dien eindspurt had Pronk te kort aan adem. Hij verloor daar door, terwijl hij met meer ervaring den rit had kunnen winnen. Zoo verliep Pronk's eerste wedstrijd in Kopenhagen. Vrijdag rijdt hij er nogmaals. Wellicht brengt dien dag hem nog mooiere successen, vooral als hy zijn verkoudheid dan is kwijt geraakt. Bridge. HET INTERNATIONAAL TOURNOOI IN DEN HAAG. De strijd aan de bridgetafels wordt in Den Haag met onverflauwde kracht voort gezet. De temperatuur is stijgende en in Den Haag waar het zeker een aantal gra- de warmer is dan in Alkmaar, begint de hitte zich al te doen gelden. Eenige deelne mers zagen er ten minste niets in om hun jasje uit te trekken. De Engelschen bleven bij de avondwedstrijden geheel in styl en verschenen in smoking, 't Deed toch wel prettig aan. Natuurlijk zyn van de eerste drie dagen diverse uitslagen te vermelden, doch de journalisten hebben er feitelijk nog maar heel weinig aan, omdat het nog maar voor- loopige resultaten zijn. Immers de tweede helft van den wedstrijd kan elk voorloopig resultaat wijzigen: voorsprong omzetten in achterstand en omgekeerd. Na Woensdag komen de definitieve resultaten.. Algemeen wordt er geklaagd over het tempo van den wedstrijd. Er zijn teams, die over de 12 spellen zeer lang werk heb ben. Aan één tafel had men b.v. voor 6 spellen 7 kwartier noodig. De avondwed strijden beginnen meestal ruim half negen en om half 2 in den nacht is men dan nog aan den uitslag bezig. Sommige deelnemers vinden ook het aantal van 24 spellen te klein, omdat een paar ongelukkige spellen, niet voldoende meer geneutraliseerd kun nen worden. Het spel van de Hollanders hebben wy in de ontmoetingen tegen De nemarken en Noorwegen nauwkeurig ge volgd. Iets te optimistisch is hun bieden waren de gebr. Goudsmit wel. Zij vertrouw den op hun speelcapaciteiten, maar zooals mr. E. C. ons zei, er zijn geen spelers meer by waar men wel iets tegen wagen kan. Verrassende resultaten van spellen zijn te melden. Productieve doublé's van lage contracten kwamen meermalen voor. De heeren Goud smit wonnen eenmaal 800 p. op een twee- klaverspel van de tegenpartij (3 down. kw. ged.) en eenmaal 500 p. op een tweehar- tenspel (3 down. ged.) Zij boden zelf o.a. een mooi 7 harten-spel, waarop de Denen in de andere kamer van Beumei Suyck en Eenhorn 5 ruiten lieten spelen (1 down) In den wedstrijd HongarijeDuitschland opende een der Duitschers met - harten op harten 4 sec. Zij kwamen tot 2 r. en gingen 2 down 100). Voor Hongarije zat er 4 harten kwetsbaar in. Een groote merkwaardigheid was zeker het volgende (Paul Stern, de groote leider van het eertijds beroemde Weensche team (nu in Engeland) zei ons tenminste, dat hij zooiets nog zelden in een internationaal tournooi had medegemaakt). In de ontmoe ting DuitschlandJoego-Slavië speelden de Zuid-Slaven op een spel 3 kl. gedou bleerd en maakte het contact, terwijl er voor Duitschland zoowel 7 h. als 7 sch. in zat. Dit deprimeerde het D.-team zóó, dat zij weinig goeds meer konden doen en met 48 matchp. (op 12 spellen) van Joego-Sla vië verloren. Waar het echter in dit tour nooi alleen op aankomt of men van 24 spellen tegen een bepaald land een posi tief aantal matchp. heeft, om l wedstrijd- punt te krijgen, hoeft dit getal van 48 niet te deprimeeren. Tegen Noorwegen staat Holland b.v. voorloopig 2 matchp. achter, Wint Holland nu het tweede machtgedeel te met 3 p. dan is de wedstrijdpunt ver diend. Wint Holland met 1 machtpunt, dan is ook de heele match tegen Noorwegen verloren. Hieruit zal men voor zich zelf wel kunnen uitmaken, dat ook dit wed strijd-systeem nog verre van ideaal is. Het Hollandsche damesteam speelt zeer verdienstelijk en wist b.v. gisteren weer 'n mooie overwinning op Frankrijk te beha len. De Engelsche dames lijken ons iets sterker en het zal om de eindoverwinning in deze afdeeling wel gaan tusschen Ne derland en Engeland. Paul Stern, die de Engelsche dames heeft getraind volgt steeds met groote belangstelling de ver richtingen der ladies. Aardig is het dikwijls om na afloop van een spel het napraten te beluisteren tus schen de paren. Berekeningen enz. gaan in het Engelsch, maar als het spel uit is, gaat men in eigen taal verder. En als men dan b.v. de Noren en Hongaren aan één tafel onderling hoort redeneeren over de droeve mogelijkheden, is het slechts een chaos van klanken waar men niets van verstaat, maar soms wel iets van kan begrijpen. Nu zijn Hongaarsch en Noorsch ook niet juist de gemakkelijkste talen! Spoedig komen nu de definitieve uitsla gen. Hierover en over sommige spellen een volgende maal. Gisteravond, of liever van nacht om twee uur, konden de eerste 5 definitieve uitslagen bekend worden gemaakt. In de laatste ronde werden n.L de tweede 12 spellen gespeeld in de landenontmoetingen der eerste ronde van Maandag. Nederland kwam nu weer tegen Duitschland, verloor deze tweede ont moeting met 11 matchp. en heeft dqs den geheelen wedstrijd tegen D. met 13 matchp. verloren. D. krijgt 1 wedstrijdpunt N.O. Het totaal aantal wedstrijdpunten aan 't slot beslist over de volgorde. Alleen bij een eventueel gelijk aantal wedstrijdpunten in den einduitslag beslissen de matchpunten. De andere vier uitslagen waren: Finland wint van Denemarken met 51 matchp. Zweden wint van Engeland met 11 matchp. Hongarije wint van Italië met 15 matchp. Joego-Slavië wint van Noorwegen met 1 (zegge één) matchp. België was in deze ronde vrij. Hedenavond worden voor Nederland de wadstrijden beslist tegen Finland en Italië. Bij de dames-wedstrijden zijn nog geen definitieve resultaten. De kansen staan vry- wel gelijk. In de beslissende match tegen Duitschland speelden voor Nederland de gebr. Goudsmit en de heeren Polak en Müller uit Rotterdam. Waterpolo. D. A. W. I—F. M. I. 1—1. Na een matig gespeelden wedstrijd heeft D. A. W. een puntendeeling moeten accep teeren tegen het Heldersche F. M., dat versterkt was door het meespelen van Van der Water van Bruinvisschen, terwijl D. A. W. Mays miste. Reeds enkele minuten na het begin had Soecker succes met een hard ingeschoten bal, en ook daarna verkeerde het F. M.- doel herhaalde malen in ernstig gevaar, waardoor het scheen alsof het maken van doelpunten slechts een kwestie van tijd zou zijn. Schijnbaar dachten ook de spelers daar zoo over; het combinatie-spel vlotte goed, maar goals bleven uit, mede doordat de links-voor enkele malen tegen de paal schoot. Bleef keeper Bos voor de rust vrij wel werkeloos, na de rust veranderde het spelbeeld geheel; wel schoot van der Wilk een maal vlak voor het doel gekomen tegen de paal, maar ook F. M. zag nu enkele schoten tegen de doelpalen afstuiten, totdat tenslotte een hard, doch houdbaar schot doel trof. Wel scoorde Meiman nog in de resteeren- de minuut met een omhaal, doch dit doel punt werd wegens staan afgekeurd, zoodat het einde met een puntendeeling kwam. AMSTERDAM, 6 Juli 1939. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Groote muizen 4.40—4.80; Kleine muizen 3.20—3.40; NoordholL bl eigenheimers 5.50—6, Blanke eigenh. 5 5.50. Alles per 100 kg. Aanvoer 235000 kg. SCHAGEN, 6 Juli 1939. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 3 Paarden 120—185; 45 Geldekoeien (vette) 170—250; 5 Kalf- koeien 75205; 5 Graskalveren 20 30; 66 Nuchtere kalveren 5—16; 120 Schapen (vette) 12—16; 55 Lammeren 4—6; 9 Bokker en geiten 1.50—10; 10 Varkens (magere) 28; 4 Varkens (vette) 4850 cent; 48 Biggen 1017; Konijnen 0.40f 1; Kippen 0.600.90 en 55000 kipeieren 3.15—3.85. HOORN, 6 Juli 1939. Op de heden te Hoorn gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 6 stapels kleine boeren kaas 19 en 1 stapel boerencommissiekaas 20. Totaal 7 stapels, wegende 2222 kg. De handel was goed. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Juli 1939. (Langendijker Groenten veiling). 27000 kg Roode kool 2.103.20; 500 kg Peen 4; 15000 kg Tomaten: A 7.709.90, B 9.80 11.40, C 7.30 en CC 4.10; 448000 kg Aardappelen: Schotsche muizen 44.70, Drielingen 2.50—3.10, Kriel 1—1.20, Blauwe Eigenheimers 5.706.90; 45 kg Slaboonen 32.70; 12 kg Druiven (Franken- thalers) 55; 600 kg Zilveruien (nep) 9 9.70. Aan de veiling werd in Juni 1939 aange voerd: 3637974 kg (2924704) vroege aardap pelen; 276311 kg (296938) Tomaten; 45522 bos (59277) Rabarber; 3677 stuks (49311 Bloemkool; 16745 bos (11781) Peen. De omzet bedroeg in Juni 1939 239.259.77, tegenover in Juni 1938 323.847.61. De tusschen haakjes geplaatste cijfers ge ven aan van Jur 1938. NOORDSCHARWOUDE, 6 Juli 1939. (Noordermarktb nd). 160 stuks Bloemkool 4.505.30; 285900 kg Aardappelen: Bon ken 4, exp. 3; Schotsche muizen 4 4.60, exp. 3, Drieling muizen 2.503, Blauwe Eigenheimei 4.405.10, Kriel 11.20; 65P kg Tuinbconen 22.40; 650 kg Zilveruien: nep 9.8010.80 en drieling 3.70. PURMEREND, 5 Juli 1939. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: Sch. muizen 45.20 en Kleine Sch. muizen 2.503.70, Dubb. slaboonen m. dr. 2937, Snijboonen: Stok 2628 en Stam (breede) 1326, Tuinboon en 1.501.80, Peulen 1125, Doperwten 511, Gew. Blauwschokkers 8, Blauwe Blauwschokkers 8, Roode Aalbessen 11 24, Zwarte bessen 3033, Klapbessen 1018, Tomaten: A 1719 en C 17, Spinazie 1013, Postelein 37 en Prei 24.50 per 100 kg; Aardbeien 38 58 cent per doosje; Komkommers 25 en Bloemkool 217 per 100 stuks; Sla 0.501.20 en Andijvie 0.501.60 per 100 krop; Rabarber 6f 8 en Wortelen 3 7 per 100 bos; Druiven (Frankenthalers) 4650 cent per kg. WARMENHUIZEN, 5 Juli 1939. 71450 kg Aardappelen: Schotsche muizen 44.20, grove 4 en drielingen 2.502.80; Eigen heimers 4. Heden nam de Heere plotse ling van ons onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Uit aller naam, J. HAZES-h-MULDER. Den Helder, 4 Juli 1939. Vijzelstraat 66. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 7 Juli a.s., op de Algemeeue Be graafplaats te Huisduinen. Vertrek vanuit het sterfhuis Vijzelstraat 66, des namid dags 1.30 uur. Heden overleed zacht en kalm, onze beste Vader, Be huwd-, Groot- en Overgroot vader, de Heer Wedn. van ANTJE KREYGER, in den ouderdom van bijna 87 jaar. Uit aller naam, P. SMIT. IJmuiden-Oost, 4 Juli 1939. Zeeweg 276. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 8 Juli a.s. te Anna Paulowna. Ver trek huis voorin. 11.30 uur, op de begraafplaats n.m. 2 uur. Onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons 40-jarig Huwelijk ondervonden. P. DE GEUS. M. DE GEUS—BAS. Koedijk, 6 Juli '39. Voor direct gevraagd een voor dag en nacht. Zelfstandig kunnen werken en koken. Hotel Meenderink, Lochem. Tel. 470. gevraagd voor direct voor de zomermaanden. GARAGE GROOT, Egmond aan den Hoef.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3