Een zoon van z'n Vader htcMiett: ffeLa/Zïotmc/" JxuMetcm Colijn confereert met fractie-voorzitters. met Bejaard echtpaar liep tegen een auto. Beiden zeer ernstig gewond. Minister Funk in ons land. Toespraken van Funk en Steenberghe. Treinontsporing te Bedum. Drie licht gewonden. jaarvergadering nederlandsch kankerinstituut. zuid-limburg. iïÏÏfïR--a. - k°nl"dezéTiieenkomJ'. welke «eleid werd Op deze _rmiSSaris der konmgin in de door den yan sonsbeeck, GEMENGD NIEUWS. Naar'het Engelsch van RIDGWELL CULLUM. Door T. v. d. M A D E. TWEEDE BLAD De conferentie van dr. Colijn met de voorzitters van de zes Tweede- Kamerfracties heeft van vier uur tot kwart over zes geduurd. Omtrent het resultaat van deze conferentie werden geen mededee- lingen verstrekt. VOORSCHRIFTEN INGEVOLGE DE VEILIGHEIDSWET. De minister van Sociale Zaken heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid om advies aanhangig gemaakt een voorontwerp van een algemeenen maatregel van bestuur als bedoeld in Artikel 19, eerste lid, der Veilig heidswet 1934. Het voorontwerp strekt ertoe uitvoering te geven aan Artikel 19, eerste lid, der Vei ligheidswet 1934, hetwelk bepaalt, dat het hoofd of de bestuurder eener onderneming verplicht is te zorgen, dat in zijn onder neming bij algemeenen maatregel van be stuur aangewezen werktuigen, toestellen, vaten of gereedschappen niet worden ver vaardigd, verkocht, verhuurd, afgeleverd of ten verkoop, ter verhuring of ter aflevering voorhanden gehouden, indien deze niet aan bij dien algemeenen maatregel gestelde vei ligheidsvoorschriften voldoen. De bepalingen van het voorontwerp be vatten eenerzijds voorschriften, welke aan geven, dat de in het ontwerp genoemde machines zoodanig moeten zijn gecon strueerd, dat de noodige beveiligingen kun nen worden aangebracht, anderzijds zijn voorschriften opgenomen, waarbij verlangd wordt, dat de machines bij verkoop, afleve ring, enz., zijn voorzien van algemeen aan vaarde en in de practijk doelmatig gebleken beschuttingen. Waar de uitvoering van de beschutting op verschillende wijzen mogelijk werd ge acht, is een algemeene omschrijving ge geven, doch is tevens in de redactie een duidelijke aanwijzing voor een doelmatig type van een beschutting opgenomen. Aangezien de ervaring heeft geleerd, dat slechts volledig ingekaste tandraderen af doende beschutting bieden tegen gevaar van knelling, is deze wijze van beschutting bij machines, waar dit practisch goed door voerbaar is, voorgeschreven. OP fflPT BLIKJE VELERLEI KNAX-RECEPTEN VERKRIJGBAAR IN BLIKJES VAN 5 EN 10 STUKS Q&2$'04Q3^ Gisteravond is in de Lusthofstraat te Rot terdam een ernstig, tragisch ongeluk ge beurd. Een bejaard echtpaar, de heer en mevrouw E. van de WeteringNieuwen- dijk, 79 en 80 jaar oud, wonende in de Rubensstraat alhier, wilde de Lusthofstraat oversteken, toen een auto voorbijreed, de oude menschen bemerkten dit niet en liepen de auto aan, het gevolg was dat beiden achterover op den rijweg smakten. Beiden liepen zeer ernstige verwondingen op. De man had een hersenschudding, een fractuur aan beide beenen en aan de sleutel beenderen en de vrouw een hersenschud ding, een fractuur aan de rechterbovenarm en aan het rechteronderbeen, terwijl aan het hoofd een groote scheurwond was toege bracht. Beiden zijn met een ziekenauto in hoogst ernstigen toestand naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd, en daar opgenomen. Men vreest voor hun leven. GED. STATEN GEKOZEN. In de provincie Friesland was het college van gedeputeerden als volgt samengesteld: 1 r. k., 1 s. d., 2 a. k., 1 v. d. en 1 c. h. u. De samenstelling is thans: 2 s. d., 2 c. h. u., 1 a. r. en 1 v. d. De samenstelling van het nieuwe college in Zuidholland is: 1 s. d., 1 a. r., 2 r. k. en 1 lib. De minister van Economische Zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, heeft zijn Duitschen collega, minister W. Funk, die op het oogen- blik hier te lande vertoeft, in kasteel Oud- Wassenaar gisteravond een diner aange boden, waaraan o.m. aanzaten de minister van Waterstaat, mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, de minister van Koloniën, Ch. J. I. M. Weiter, de Duitsche gezant, graaf J. von Zechburkersroda, de Nederlandsche gezant te Berlijn, jhr. mr. H. M. van Haersma de With en voorts vele Nederlandsche en Duitsche persoonlijkheden. De minister van Economische Zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, hield een tafelrede, waarin hij o.m. den nadruk legde op de goede betrekkingen van ons land met Duitschland. Hij uitte den wensch, dat deze betrekkingen zich in gunstigen zin zouden ontwikkelen tot nut van beide landen. Minister Funk zeide o.m., dat Nederland en Duitschland niet alleen door oude na buurschap zijn verbonden, maar ook door nauwe economische banden en verplichtin gen, welke berusten op vervulling van de behoeften van de economie van beide landen. De persoonlijke gedachtenwisseling met minister Steenberghe heeft er niet weinig toe bijgedragen, om de goede eco nomische betrekkingen tusschen beide lan den nog nauwer aan te halen. Hiertoe werkte mee de wetenschap, dat beide landen weder- keerig de beste klanten van elkaar zijn. De stappen, die aan beide kanten onder nomen worden om zich voordoende moei lijkheden te overwinnen, zijn het bewijs ervan, dat ook tusschen ongelijksoortige economische systemen een gemeenschappe lijk resultaat kan worden bereikt, indien men slechts den moed heeft zich van dogma en theorie vrij te maken en dat doet, wat verstandig en wat noodzakelijk is. Gistermiddag heeft minister Funk een bezoek gebracht aan het Deutsches Heim te Den Haag. Vandaag zou dr. Funk in gezelschap van den minister van Buuren, ir. de Blocq van Kuffeler, directeur-generaal der Zuiderzee werken en eenige andere heeren een excur sie maken over en langs het IJsselmeer. Gisteren in den vooravond heeft mevrouw Steenberghe op „Meerrust" te Warmond mevrouw Funk ontvangen. Hierbij waren mede aanwezig mevr. Weiter, echtgenoote van den minister van Koloniën, mevrouw van Buuren, echtgenoote van den minister van Waterstaat, en mevrouw van Haersma de With, echtgenoote van den Nederland sehen gezant te Berlijn, en eenige andere dames. Gistermiddag is even voor 't station van Bedum de uit Groningen binnen komende lokaaltrein die om 12.11 uur vandaar naar Delfzijl was vertrokken, waarschijnlijk tengevolge van een ver keerden wisselstand, ontspoord. De lo- comotièf bleef in de rails, doch de twee personenrijtuigen en de bagagewagen derailleerden, waarbij zij in schuinen stand op de spoorbaan bleven staan, ten gevolge van den schok en het bre ken van eenige ruiten werden drie reizigers licht gewond. Het waren de handelsreiziger S. Hoog straat uit Amsterdam en de 35-jarige me vrouw S. Smaal uit Delfzijl en haar tien jarig zoontje. Twee dokters waren spoedig ter plaatse. De heer H., die schaafwonden aan het hoofd had gekregen, kon na verbonden te zijn, zijn reis vervolgen. Mevrouw S., die wonden aan hoofd en armen had opgeloo- pen en het jongetje, dat eenige schrammen en builen had gekregen en zeer geschrok ken was, zijn per ziekenauto naar hun woonplaats overgebracht. Aangezien er bij het station dubbel spoor ligt, ondervond het treinverkeer geen ver traging. Onmiddellijk werd met het oprui- mingswerk begonnen. Aan het eind van den middag had men een der rijtuigen weer op het goede spoor gebracht. DE BRAND TE BLARICUM. Drie huizen vernield, het vierde behouden. Omtrent den brand te Blaricum kan na der worden gemeld, dat gisteren om twee uur het gevaar voor uitbreiding was gewe ken. De brand is begonnen in een dubbele villa in het gedeelte, dat bewoond werd door de familie Prins, die er voor eenigen tijd logeerde. De andere helft zou de vol gende week eveneens door zomergasten worden betrokken. De vlammen sloegen over op het rieten dak van de aan den overkant gelegen villa van de familie van Tetterode, welke evenals de twee eerstge noemde panden geheel is afgebrand. De vierde villa, bewoond door de familie B. J. van der Kolk, kon behouden blijven, alleen het rieten dak had vlam gevat, doch men slaagde er vrij spoedig in het vuur te doo- ven. Het huis heeft weinig schade gekre gen. Deze laatste villa grensde niet onmid dellijk aan het brandende huis van de fa milie van T., doch was daarvan gescheiden door een ander perceel, dat dank zij de be dekking met dakpannen, eveneens voor het vuur kon worden gespaard. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets bekend. EEN BEZOEK. DAT ONTAARDDE IN EEN VECHTPARTIJ. „Goeden morgen, buurvrouw, hoe maakt u het?" „Gut mensch, wat heb ik je in lang niet gezien". Ongeveer op dezen vriend- schappelijken toon begon gisteren aan de deur van een woning in de Gieterstraat een gesprek tusschen de bewoonster van dit per ceel en haar drie vroegere buurvrouwen en aanvankelijk was de stemming zoo mild, dat men besloot een kopje koffie in de huiska mer te gaan drinken. Alles zou in vrede en rust zijn verloopen, en men zou gemoedelijk onder het genot van een kopje troost over de warmte heb ben zitten keuvelen, ware het niet, dat een der vrouwen op een gegeven oogenblik een oude veete over een zolderverdieping had aangeroerd. In den beginne poogde men elkaar met den mond te verslaan maar toen het g.heele re pertoire Jordaansche scheldwoorden niet voldoende bleek te zijn om de gastvrouw, tegen wie de gasten zich hadden gekeerd, murw te maken, nam men zijn toevlucht tot het meubilair. In minder dan geen tijd was de keurige huiskamer in een chaos herscha pen, en had de bewoonster een serie klap pen opgeloopen, welke haar noopten de wijk te nemen naar het politieposthuis Wester straat. Het bleek, dat zij er leelijk af was gekomen. De G.G. en G.D. werd gewaar schuwd en zij moest naar het Wilhelmina- gasthuis worden overgebracht, waar zij met een hersenschudding en verschillende hoofdwonden ter verpleging is opgenomen. In de bibliotheek van het J Leeuwenhoek-huis aan de S P te Amsterdam is gistermiddag d in ging „het Nederlandsch kankennstituu algemeene vergadering bijeengekomen In deze biJeenko.net hield de tojomtW. prof. dr. H. T. Deelman een rede over kankerontdekking en kankercritiek r»n het jaarverslas, dat vervolgens werd uitgebracht en goedgekeurd, ontleenen wij h6DeVi!ighet vorig jaarverslag aangek°^|£ de plannen tot uitbreiding van het consul tatie- en behandelingsgebouw, zijn tot een goed einde gebracht en in het afgelo°Per_ jaar kon worden overgegaan tot de ope ning van deze nieuwe gedeelten van he Antoni van Leeuwenhoek-huis, hetgee met eenige plechtigheid geschiedde. Het kapitaal der vereeniging is hierdoor en d de inrichting eener hoogspanningsinstalla tie, aanzienlijk aangesproken. .-„„„«ï Ook dit jaar werd het internationaal contact met onderzoekers op het gebiea van het kankrvraagstuk zooveel mogeliji aangehouden. Van prof. C. Bonne kwamen uit Incne geregeld de rapporten binnen over de on derzoekingen, welke aldaar, met steun der vereeniging, door hem worden geleid. Gedurende 1938 werden verschillende besprekingen gehouden inzake het P10 bleem der sociale kankerbestrijding, op welk gebied de vereeniging „Het Groene Kruis" bijzondere belangstelling toonde. Ook in 1939 zal de vereeniging in de baten der zomerpostzegels mededeelen en wel in dezelfde verhouding als dit den eersten keer het geval was. In het afgeloopen jaar werd in het labo ratorium van 801 (vorig jaar 790) patënten voor het eerst weefsel voor pathologisch anatomisch oftderzoek ontvangen, zoodat op 31 December 1938 mikroskopische praepa- raten van 9875-patiënten in het archief aan wezig waren. In 1938 bezochten 1025 (v. j. 968) patiën ten voor het eerst de spreekuren in de kli niek. Bij 811 (735) hunner werd behande ling op haar plaats geacht. Uit vorige jaren werden 323 patiënten behandeld. Van de in totaal 1134 (1056) pa tiënten werden 663 (653) in de kliniek op - genomen, terwijl 471 (363) in loopende be handeling bleven. Hoewel nu het aantal der röntgen-con- tactbehandelingen van 425 tot 679 opklom, toonde het cijfer der radiumbestralingen niettemin geen verdere daling, doch zelfs een vrij belangrijke stijging. Het aantal der gewone röntgenbestra- lingen (dieptebestralingen) gaf een duide lijke verhooging te zien. Het bedroeg 35944 (v. j. 31880), toe te schrijven aan de ver hooging van de totale dosis noodig als ge volg van de verlenging der bestralingspe riode. Het aantal operaties bedroeg 430 (450). Het aantal consulten beliep dit jaar 6703 (6336), waarmede de stijgende lijn op regelmatige wijze is voortgezet. Het getal der verpleegdagen beliep 13364. „LIEFHEBBER" VAN TANDEMS GEARRESTEERD. Enkele rechercheurs van de Amsterdam- sche politie hebben gisteren een goeden slag geslagen. Reeds sedert eenige weken werd door de politie te Amsterdam en ook in verschillende andere gemeenten, een on geveer 23-jarige Amsterdammer gezocht, die er een gewoonte van had gemaakt, tandems te huren en deze in plaats van te gebruiken en terug te brengen, te verkoopen. Van de opbrengst genoot de man een vroolijk leven tje en door zijn „arbeidsterrein" zoo ruim mogelijk te maken nu eens was hy in de hoofdstad, dan weer signaleerde men hem in het oosten van het land gelukte het den jongeman uit de handen der politie te blijven. Deze bleef echter op haar qui vive en toen de man vanmorgen in een cafetaria aan het Rembrandtsplein een kopje koffie wilde drinken, verschenen daar twee re chercheurs die hem beleefd doch zeer drin gend vroegen met hen mede te gaan. Voor- loopig is hij in verzekerde bewaring ge steld. Vandaag wordt hij voor den officier van justitie geleid. Alleen al aan het bureau Marnixstraat waren ruim tien aangiften tegen hem gedaan. 1)E K L. M EN HET VLIEGVELD IN latief van het provinciaal bestuur tt ^gistermiddag in één der van dit gev gouvernementsgebouw te zalen van bijeenkomst gehouden van Maf £n van Provinciale Staten en van de .mnrdigers der gemeentebesturen vertegenwo gn op weiker financieelen in Zuid-Lm afmleg van een vliegveld den voorge" en op welke financieelen STStfteer A. Plesman, directeur van de T M een inleiding over de beteekenis an hef luchtvaartverkeer in dezen tijd, hii tevens een beeld gaf van de mogelijkheden to d. toekom.. v.n i,„t verkeer door de lucht. Daarnaast legde de heer Plesman den nadruk op de mogelijkheden van ontwikke lingvan het Binnenlandsch Luchtvaartver- keer op het aandeel, dat Limburg hiervan kan hebben, en op de perspectieven, welke snelle verbindingen naar alle zijden voor het zakelijk en industrieele leven in Zuid- LDebUhferUpiensmTnnkon niet definitief toe zeggen dat het vliegveld Zuid-Limburg persé steeds zal „bevlogen" worden door de T M al gaf hij den commissaris der koningin toe. d.t de erv.rtag me. he. „lieg. veld Twente waarschijnlijk hier niet zoo behoeft te worden gevreesd. Prov. Staten zuUen over enkele weken inzake de totstandkoming van een vlieg veld in Zuid-Limburg te beslissen krijgen. MERKWAARDIGE VONDST BIJ URK. Gistermiddag heeft in de nabijheid van Urk de zandzuiger „Kennemerland" van den zeebodem gehaald een stuk van een bovenkaak, waarschijnlijk afkomstig van een diersoort, die reeds lang is uitgestor ven, aldus het Hbld. Toen er stagnatie kwam in de levering van zand stelde het personeel van den. zuiger een onderzoek in in de zuigpijp, in de verwachting, daar een grooten steen te zullen vinden, hetgeen wel vaker voor komt. Er kwam echter uit de pijp een stuk van een bovenkaak te voorschijn, waarin de geweldige kiezen bijna alle nog aan wezig waren. De kiezen waren ongeveer zoo groot als de platte kant van een lucifersdoosje; het stuk skelet zelf had een lengte van ongeveer 50 cm. Door de neus gaten kon men gemakkelijk zijn arm steken. De vondst is te Urk aan den wal gebracht en ter bewaring overgedragen aan de directie der Zuiderzeewerken. De koningin op een zendingsfeest. De koningin heeft gistermiddag een bezoek ge bracht aan een zendingsfeest op de Raap horst, een koninklijk landgoed aan de Leid- schestraat te Den Haag, waar dr. F. J. Fok- kema, rector van de Nederlandsche Zen dingsschool, het woord voerde. Gistermor gen hield dr. Colyn daar een redevoering. Aanrijding te Rotterdam. - Gisteravond is op den Stadionweg te Rotterdam een ernstig ongeval gebeurd. Uit de richting Rotterdam naderde een personenauto, be stuurd door den heer A. K., wonende te IJselmonde. Uit een zijlaan kwamen op een fiets de 16-jarige J. Stolk met een meisje, beiden wonende te Rotterdam, plots den rij weg oprijden. De fiets werd gegrepen en de jongen een eind medegesleurd. Hy kreeg zeer ernstige verwondingen en is ln be- wusteloozen toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Merkwaardige practijken van een steuntrekker, - Bij de Amsterdamsche politie is door een winkelier aangifte gedaan van flesschentrekkery. In zyn winkel vervoeg de zich n.L een werklooze, die verschillende waren bestelde. Op zijn verzoek werden deze goederen bij hem thuis bezorgd, doch in- plaats van de waren te betalen, schreef de man op de nota „betaalbaar op het bureau van maatschappelyken steun". Zooals te verwachten is, voelde maatschappelijke steun er niets voor deze rekeningen te vol doen, zoodat de winkelier geen geld ontving. 29) „Op Zondag is het in Snake's Fall maar een dooie boel'V riep hij uit. „Ik hing wat in mijn hotel rond en ik had de smoor in, dat een dozijn whiskeys me niet hadden kunnen opkikkeren. Ik verveelde me zoo gruwelijk, dat ik tenslotte een span paar den heb gehuurd in de hoop wat interes sants te vinden". En met een blik op Ha- zel, waarvoor Gordon hem met het groot ste genoegen had afgeranseld, voegde hij eraan toe: „En dat is me gelukt". Dit speelde zich onder de veranda af. Maar later, tijdens den maaltijd deden zijn grofheden bij Gordon bijna de maat over- loopen. Slosson nam van het begin af een nonchalante, zelfgenoegzame houding aan en hij richtte steeds het woord tot Hazel of haar vader, Gordon daarbij zoo goed als geheel negeerend, waaruit bleek, dat hun antipathie wederzijdsch was. Op alles, wat hij zag, had hy een op- of aanmerking, vanaf het eenvoudige meubi lair van de kamer, waar ze aten en het eten dat werd opgediend en de manier, waarop het was klaargemaakt, tot het rij- costuum, dat Hazel droeg, toe. Hij liet geen gelegenheid voorbij gaan het leven op een boerderij, waar haar vader Hazel toe ver oordeeld had, zooals hij zei, af te kammen en het leven in de groote stad, zooals hij het kende, op te hemelen. En zoo viel hij van de eene grofheid in de andere in de vaste veronderstelling, dat hij dat onnoo- zele gansje imponeerde. Op de mannen lette hij amper en wat Mallinsbee betrof, die at uit zijn hand, dacht hij. Nog nooit in zijn leven had Gordon zoo'n korvee meegemaakt, als dezen maal tijd, waarnaar hij eerst zoo verlangend had uitgezien in het gezelschap van vader en dochter, noch had hy ooit tevoren zoo de beteekenis van zelfbeheersching gevoeld en wat het nog moeilijker maakte, was het feit, dat Hazel iets van zijn gevoelens scheen te hebben gemerkt. En uit een ge amuseerd knipoogje in zijn richting bleek, dat het ook Mallinsbee niet ontgaan was. Toen kwam de ontknooping. Na den maaltijd loste Hazel haar kruit. Slosson had op zijn lompe manier zitten praten over een veebedrijf, op een wijze, waaruit duidelijk bleek, dat hij er met al zijn ver waandheid geen grein verstand van had. Ten slotte beweerde hij, dat het veebedrijf had afgedaan: hij wist er alles van, want hy had het zelf gezien. Alleen in graan- en gemengde bedrijven was er nog wat te doen. Hij was lang genoeg in de prairie ge weest: je kon hem niets wijs maken. „Ik zal u eens bewijzen, dat uw opinie niet geheel en al juist is", zei Hazel be leefder, dan haar bedoeling was. Gordon bemerkte, dat er iets tintelde in haar oogen. „Laat eens zien", vervolgde ze, „het is licht tot een uur of negen. Ik wil niet, dat u, nadat het donker is, over de prairie moet, want u zou wel eens kunnen verdwalen". Ze lachte. „Ik zal u een paard leenen, als u kunt paardrijden tenminste", voegde ze er weifelend aan toe, „en dan zullen we tot het avondeten het bedrijl rondrijden. Daarna hebt u nog ruimschoots tijd om in Snake's Fall te komen, zonder te verdwalen". Gordon wou lachen, maar hield zich in. Mallinsbee grinnikte hardop. David Slos son keek Hazel scherp aan met zyn zwarte spleetoogen en werd vuurrood. Toen dwong hy zich tot een lawaaierigen lach en riep familiaar uit: „Dat is een voorstel, miss Hazel, ik ver dwaal zoo gauw niet en paardrijden kan ik ook wel als het moet". „Geef hem mijn Sunset maar", bromde Mallinsbee. Maar Hazel schudde haar hoofd en zette groote oogen op. „U kunt iemand met de ervaring van mr. Slosson niet beleedigen door hem zoo'n oud beestje als Sunset aan te bieden", ver maande ze haar vader. En zich daarop tot Slosson wendend, vervolgde ze: „Sunset is een oud hobbelpaard. Maar er is een prach tig vurig beestje van drie jaar oud, dat ik pas heb afgereden. Wou u die niet liever hebben?" vroeg ze ondeugend. Het was duidelijk, dat Slosson maar lie ver Sunset had gekozen. Maar hij zou zich niet laten kennen tegenover, dat prairie kind, zei hij bij zichzelf. En dus wou hij het 3-jarig paard hebben, wat den eersten vroo- 1 ijken glimlach op Gordon's gezicht te voor schijn riep, sinds Slosson op de boerderij was. Binnen een half uur bracht een knecht de twee paarden voor de veranda. Hazel's merrie, met haar schrandere oogen, een en al leven, was een lust voor het oog van een paardenkenner. Het andere paard, dat schichtig was en wilde oogen had, was ook mooi, maar van een heel andere schoonheid. Hazel bekeek de zadels. Toen liep ze op Slosson toe, die bedachtzaam zijn snor op streek, en keek hem met haar vriendelijk ste lachje aan. „Zal ik eerst eens even op uw paard gaan zitten!" vroeg ze. „Hy is nog al wild en steigert vaak en ik zou niet graag wil len, dat hy u een trap gaf". Maar tot Slosson's eer moet worden ge zegd, dat hy zich groot hield. Met een half boos gebaar liep hij de waranda af en nam het paard van den grijnzenden staljongen over. Hij begreep nu, dat hij ertusschen genomen werd. „Als u mij voor den mal wilt houden moet u vroeger opstaan, miss Hazel" riep hy, maar hy lachte, als een boer die'kies pijn heeft. In een oogwenk zat hy in het zadel maar even snel was hy er alweer zoowat uit, want het paard begon te steieeren „Hou vast", riep Hazel. David Slosson deed zijn best. Hij hield zich vast aan het zadel en drukte zijn hie len in de flanken van het paard. Hij leek op een matroos, die schipbreuk had gele den en nu zijn evenwicht trachtte te bewa ren op een ton in een woelige zee Maar hii hield het zadel stijf vast. En toen het schichtige paard zijn onwelkomen last niet kwijt raakte, gaf het na eenige oogenblik- ken zijn pogingen op. David Slosson ging triomfantelijk recht op zitten en z'n bleek gezicht blaakte van ijdelheid. „Dat is me een ruiter!" bromde Mal linsbee, luid genoeg dat Slosson het kon hooren, toen ze wegreden. „En of", gaf Gordon nog luider ten ant woord. „Ik zie niets liever dan mooi paard rijden". Toen de paarden in galop in de richting van de vallei weg reden, keken de twee mannen elkaar lachend aan. „Hazel kry'gt haar kans", zei Mallinl- bee, aan zijn baardje trekkend. „Dat maakt het des te prettiger eraan te denken als mijn beurt komt", zei Gordon scherp. David Slosson was zeer ingenomen met zichzelf. Hij was zoo in zijn nopjes, dat hij toevallig niet van het paard was gevallen, dat zijn ijdelheid geen grenzen kende. Hij zou dit meisje en haar vader wel eens 1'* ten zien, wie hij was. Als ze hem er tus schen wilden nemen, moesten ze maar ko men. Hij zette er al gauw een flinken g>l°»' in. Hij keek uitdagend zijn metgezel aan en riep: „Laten we om het hardst rijden". Het meisje lachte terug en antwoordde „Ik volg u wel". Ze had haar woorden afgewogen. Slos son's oogen glommen van ijdelheid en hii hamerde net zoo lang in de flanken vin het paard, tot het dier vooruit snelde. Ma*r Hazel s merrie bleef op schouderhoogte <n draafde rustig voort onder haar vertrouw de handen. (Wordt vervolgd-)

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6