Agenda FRANKENBERG H.V. IDeerbedcht MODERNE KANTOOR De doodstraf geëischt tegen Besteiro. Het vonnis volgt later. zen. J. Feld, R.K., serg.-majoor adm. Verwachting: r m 56> naar Barsingerhorn. EERSTE BLAD Bioscopen. Bioscoop Harmonie, hoofdnummer Zaza (rom.-dram.); in de hoofdrollen Claudette Colbert en Herbert Marshall. Toegang bo ven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater. De onsterfelijke wals (rom.); Hoofdrollen Mlliza Korjus, Fernand Gravey en Luise Rainer. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Maandag 10 Juli. Café Kok te Rustenburg, dansmuziek Harry Lobrink ar,d his boys. Alles voor het bii De procureur-generaal te Madrid heeft tegen Julian Besteiro, den oud-voorzitter van den verdedigingsraad van Madrid, die gisteren voor den krijgsraad is ver schenen, de doodstraf geëischt. De krijgsraad, voor welken Besteiro te recht stond, bestond uit drie generaals, een kolonel en drie luitenant-kolonels. Besteiro is de eenige, die in Spanje is gebleven van allen, die thans daar de „groote verantwoor delijken" aan den burgeroorlog worden ge noemd In een geschreven verklaring, welke vóór het verhoor door den secretaris werd voorgelezen, verklaarde Besteiro dat hij nog meer uitgesproken anti-communist is dan anti-fascist. Anderszins wenschte hij dat Spanje voorzichtig zal zijn in zijn buiten- landsche politiek en hij wijst er op dat vol gens zijn meening de toekomst van het land vooral een nauwe vriendschap met Portugal tot grondslag moer hebben. Hierna las de secretaris de acte van be schuldiging voor, welke is opgesteld door de militaire commissie en waarin wordt uiteengezet op welke wijze de beklaagde zich heeft verstaan met geheime elementen van de Falange te Madrid om de overgave van de stad voor te bereiden. De secretaris las vervolgens een groot aantal documenten voor over de activiteit, welke Besteiro in het verleden heeft ontwikkeld. De openbare aanklager heeft vervolgens den beklaagde een aantal vragen gesteld. Hij vroeg hem of hij Azana in Febr. 1936 den wettigen presi dent achtte. Besteiro merkte op dat er eenige formeele reserves te maken waren. Hoewel de openbare aanklager zijn vraag drie keer nader preciseerde kreeg hij geen volkomen sluitend antwoord van Besteiro. Ook op de vraag of Besteiro de anarchis ten en socialisten verantwoordelijk achtte voor een groot aantal misdaden, die de com munisten tijdens den oorlog hadden begaan, kwam geen duidelijk antwoord van Besteiro en de aanklager zag vervolgens van een verder verhoor van Besteiro af. Na een pauze hield hij vervolgens een requisitoir, waarin hij zich langen tijd bezig hield met de figuur van Besteiro, die hij beschouwde als een van de voornaamste personen van de Spaansche revolutie. Hij heeft door zijn werk het volksfront aan een overwinning geholpen. Aanklacht en verdediging. Wat zijn pogingen om de overgave van Madrid voor te bereiden betreft, zei de openbare aanklager dat dit werk was van iemand, die nog iets trachtte te redden op het oogenblik, dat alles verloren was en dat hij door te Madrid te blijven de vlag van zijn doctrine trachtte te verbranden aan de fakkel van de revolutie om op deze wijze later in staat te zijn opnieuw zijn actie te beginnen. Tenslotte verklaarde hij dat Bes teiro schuldig moet worden geacht aan mili taire rebellie en hij eischte zichtbaar ont roerd de doodstraf. Hierna nam de verdediger van Besteiro het woord. Hij zette uiteen hoe van het begin van den oorlog af Besteiro geweigerd had het volk tot den strijd op te zetten en hoe hij daardoor in tegenspraak kwam met de leiders. De uitnoodiging om naar de kroning van George 6 te gaan, had hij aan vaard, omdat Azane hem verklaard had dat het een vredesmissie betrof. Besteiro heeft te Londen den persoon van den president vertegenwoordigd en niet de strijdende re- geering. Besteiro heeft trouwens te Londen geen enkel belangrijk onderhoud gehad. Wat betreft zijn werk sedert het begin van dit jaar en tijdens de communistische machtsperiode verklaarde de verdediger, dat Besteiro zich als een ridder heeft ge dragen. Van de oprichting van den defensie raad af is Besteiro in contact geweest met een geheimen agent van de nationalisten. Hij verrichtte op deze wijze vredeswerk, dat bestemd was om Spanje te redden. Besteiro, zeide tenslotte de verdediger na citaten uit redevoeringen en artikelen van Besteiro te hebben voorgelezen, heeft gewerkt uit een inspiratie, overeenstemmend met die van de nationale syndicalisten. Besteiro is niet ge vlucht, omdat hy naar zijn overtuiging geen enkel misdrijf had gepleegd. Gedurende de heele zitting luisterde Bes teiro kalm toe, zelfs met eenige onverschil ligheid. Na het pleidooi van zyn verdediger vroeg hy het woord. Met eenige woorden schetste hij zyn houding en vervolgens be dankte hy den openbaren aanklager, die zijn eerlijke bedoelingen had erkend. De rechters zullen in een geheime bijeen komst beraadslagen over het vonnis. Vrouw aan den schandpaal. - Er staan strenge straffen in Duitschland op het ver oorzaken van verkeersongelukken. Volgens de Berliner Börsenzeitung heeft de politie te Solingen bij Keulen een 61-jarige vrouw, die in dronkenschap oorzaak was van een ongeluk, op een plein te kijk gesteld. Alkmaar, Maandag. ALKMAAR KRIJGT DRIE BABYBRANDSPUITEN. Ten dienste van de Luchtbescher ming. Alkmaar heeft, ten dienste van de Luchtbescherming van de regeering drie babybrandspuiten cadeau egkregen, welke in de brandweerkazerne zullen gestald worden. Maandagavond komen er twee aan en Dinsdagmorgen de derde. De spuitjes zullen Dinsdagmorgen vóór het stadhuis afgele verd worden en daarna beproefd worden. BIJ HET OVERLIJDEN VAN „ENKA". In vergetelheid gestorven Daan van der Zee schrijft aan het Vbl. over het overlijden van mevr. A. Tjaden Van der Vlies: Met Enka is een zeer merkwaardige fiuur uigt de voor-oorlogsjaren heenge gaan. Zij was het, die de vaan van het socialisme ontplooide in de kringen der rechtzinnige protestanten met haar in 1906 verschenen brochure „Kan een rechtzinnig christen socialist zijn?" En zy was het eveneens, die gedurende het bestaan van den Bond van Christen-Sociali. ten als zyn geestelijke leidster fungeerde. Ofschoon na den wereldoorlog een nieuw tijdperk is ingetreden, dat zelfs de jaren kort voor dien oorlog tót snelle geschiede nis heeft gemaakt, zullen de ouderen onder ons nog weten, welke beroering het op- optreden van Enka in de christelijke krin gen heeft teweeg gebracht Zij apelleerde aan het christelijk geweten. Zij eischte het verzet van dit geweten tegen een maat schappij-constructie, waardoor dagelijks en massaal de christelijke ethiek werd ge hoond. Zij vond in het socialisme de maatschappelijke bevrediging voor de eischen van haar christelijke zedeleer. Gedurende korten tijd was zij ook lid en propagandiste van de S.D.A.P. Maar daar was haar terrein niet. Haar terrein was dat der dwalende christen, die tot een maatschappelijk beleven van hun belyde- nis moesten worden geprikkeld. Zij nam het op voor de misdeelden in de maat schappij omdat zij het in wezen opnam voor het christendom. Met het verloopen van de beteekenis van den Bond van Christen-socialisten, welks schrale erfenis schijnt overgenomen door de Christen-Democratische Unie, raakte ook de figuur van Enka op den achtergrond. En zoo is zij tenslotte in openbare vergetelheid heengegaan. Maar ik, die zooveel jaren met haar mocht sa menwerken, w'1 haar hier toch even ge denken, omdat zij een moedige vrouw is geweest, die de worstelingen van haar eigen ik tot publieke worstelingen dorri maken tot hi levan de maatschappelijk misdeelden. Voor mijn eigen leven heeft zij een bijzondere beteekenis gehad. Moge haar geest, haar zoo diep-onrusti- ge geest, ten slotte rust vinden in een eeuwigen vrede. LEERLINGEN VOOR DE FRÖBELSCHOLEN. Elders in dit blad vindt men een bekend making over de aangiften van nieuwe leer lingen voor de Bosch-kleuterschool en de Elise van Calcarschool. STAATSEXAMEN VOOR MUZIEK 1939. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen orgel (middelbaar onderwijs) heer G. C. Pranger te Alkmaar. de GESLAAGD. De heer J. P. Schotsman alhier is te Am sterdam geslaagd voor het examen licha melijke oefening M. O. NAT, ZANGWEDSTRIJD HAARLEM. Wederom behaalde de heer Johan Brands een eersten prijs, thans met het gemengd koor „Vox-Humana" te Santpoort in de eerste afdeeling. Het gemengd koor „Vocaal Alkmaar" behaalde op het nationaal concours, giste ren te Haarlem gehouden, met 323 punten, hoogste aantal in haar afdeeling een eerste prijs. Voor dit koor en haar dirigent, wiens 10e eerste prijs het is welke hij met zijn koren behaalde, een mooi succes. BELANGRIJKE WEGWERKEN GEGUND. De Provinciale Waterstaat van Noord holland heeft het bestek no. 222 gegund aan N.V. De Geruischlooze Weg, Heemstede voor 135880. Dit bestek omvat a: het aanbrengen van een deklaag van teersteenslag of ander ge- lykwaardig materiaal op de fundeering van het gedeelte van den provincialen weg KoedijkHeerhugowaard tusschen de Burg gracht en de Oostzijde van de schutsluis te Noordscharwoude, alsmede van de gedeel ten van den provincialen weg Alkmaar Schagen tusschen den Huigendyk en den spoorweg AlkmaarDen Helder en tus schen de Oostzijde van de schutsluis te Noordscharwoude en de Weelbrug, bene vens het aanbrengen van rijwielpaden langs deze wegen; b: het verbreeden van den aarden baan van het gedeelte van den Boterweg tus schen den spoorweg Alkmaar—Den Helder en een punt op ongeveer 775 meter ten Noordoosten van den westelijken ringvaart van de Heerhugowaard, Oudorp, Sint Pancras, Harenkarspel en Oude Ni'edorp Te Haarlem vond 22 Juni 1.1. de aanbe steding van dit werk plaats, waarbij N. V De Geruischlooze Weg laagste inschrijfster was. ORGELCONCERTEN BRAM BRUIN. Het programma voor het eerste oi gel concert door den heer Bram Bruin op Dinsdagavond 11 Juli van 8.159.15 uui in de Doopsgezinde Kerk aan de Koningsweg, vermeldt o.m. merken van Jan Zwart, Joh. Seb. Bach (Toccata und Fugo-D moll), G- B. Handel (Concerto), Max Reger (Choral- vorspiele), Th. Dubois (Toccata) en Bram Bruin (Finale). BOERDERIJBOUW GEGUND. Na aanbesteding per 1 Juli 1.1., waarbij de gunning was aangehouden, heeft het bouwbureau fa. F. H. Ringers Zn. te Alkmaar thans gegund namens de N. V. Noordhollandsche Levensverzekering Maat- schappy', eveneens te Alkmaar, het bouwen van een boerderij aan het Noordhollandscn Kanaal in de gemeente Zype aan den heer D. de Leeuw Wz. te Sint Maartensbrug, die met de bedragen a 8700 en b 8450 op twee na laagste inschrijver was. LEERZAME AVOND EN DUIN WANDELING. Men schrijft ons: Als er ooit gezegd kan worden, dat een weekeind van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling goed slaagde, dan is dit zeker het geval voor het weekeind, dat Zaterdag en Zondag hier ter stede is gehouden en waaraan ruim 70 personen deelnamen. Reeds Zaterdagavond heerschte er in de groote zaal van het gebouw van den Alk- maarschen Bestuurdersbond een goede stem ming onder de vele deelnemers uit den om trek van Alkmaar. De zaal was geheel ge vuld, toen de voorzitter van het Gewest Noord-Holland Noord, de heer O. Belie, den avond met een kort woord opende. Hoewel de temperatuur nu niet direct geschikt was om in een bedompte zaal te zitten, is het den heer Sipkes uit Haarlem gelukt om gedu rende den geheelen avond de onverzwakte aandacht van zijn gehoor te houden. Spr. begon met een beknopte uiteenzet ting van de grondsoorten van ons land, vroeger en nu; haar ontstaan en de bestand- deelen. De avond was gewijd aan den plan tengroei in de duinen, zulks ter inleiding van de duinwandeling van Zondag. Een mooie serie plaatjes toont ons duide lijk den strijd van den mensch tegen de zee, zooals b.v. door rietbeplanting, terwijl de natuur door het vormen der duinen ons daarbij een handje helpt. Hoe rijk zijn echter onze duinen aan flora. Dit is ons nog eens pp dien avond duidelijk geworden uit de schitterende kleurenfoto's, genomen in Bergen, het Woud, Castricum en de eilanden Schouwen en Voorne. Een oogenblik staat spr. stil bij de voort planting der bloemen, daarbij tevens wij zend op de planten-sociologie (het als regel bij elkaar groeien van verschillende plan ten). De wateronttrekking aan de duinen is funest. Temeer als men weet, dat b.v. Am sterdam tweemaal zooveel water uit de dui nen haalt als er per jaar inkomt. Ook Zee land lijdt aan deze kwaal. Waar men het water aan de duinen onttrekt, is dit in den plantengroei merkbaar. Lijdt daardoor reeds de plantengroei een groote schade, even groot is deze door de konijnen, welke vol gens spr. op enkele plaatsen ten onrechte in bescherming worden genomen, al gelden hierbij wel persoonlijke belangen van de eigenaars. Aan het einde van zijn goed gedocumen teerde inleiding riep spr. aller medewerking in om ook de duinflora te beschermen. Zondagmorgen vertrokken de deelnemers naar de Berger duinen, waar men den ge heelen dag onder bekwame leiding heeft doorgebracht. Het waren twee mooie dagen, waarvan het resultaat zal zijn, dat men door dezen avond en de excursie de deelnemers de liefde tot de duinflora heeft bijgebrach Wat naast de bescherming van dieren en vogels van evengroote beteekenis is. Het instituut kan over deze dagen meer dan tevreden zijn. MAANDAGMARKT. Men schryft ons: Als wij den gang der varkensmarkt ge durende v.e laatste drie weken en de persberichten van de Ned. Veehouders centrale in dien tijd beschouwen, dan zou den wij geneigd zijn de meening te uiten dat de zwaarmesters thans aan het voor speen komen te liggen. Niet alleen toch dat heden de varkens prijzen weder 1 ct. aantrokken nl. tot 27 cl. als hoogste prijs met een vlotten handel, doch tevens is uit het laatste persbericht toch eindelijk de erkenning van het zwaar- mestersgebied gekomen n.1 geen ontvangst door de regeering van zware varkens an ders dan uit Noord- en Zuidholland Utrecht Misschien was het nu wel gewenscht dat by de opgave van levering aan de regee ring ook de nummers gegeven zouden moeten worden om gescharrel van Oost naar West te voorkomen. Ook de overige handel gaf een levendig beeld. Al zullen alle koeien niet geplaatst zyn, de markttendens was in den aanvang geheel gelijk aan de vorige week niette genstaande vooral Purmerend, doch ook Schagen, lager noteerden. Wel deed ruime aanbod van onrijpe koeien soort niet geheel prys houden. Bij nuchtere kalveren was 0.50 per zeis voor de lichtere kalveren schering inslag. De graskalveren geraakten even eens vryvlot uitverkocht op gelyke basis. De schapen werden, vooral wat de pere betreft, vlot verkocht op een van 21 a 22 ct. Van de paarden was de aanvoer kleiner met vry goeden handel. het deze kg en rij- basis v,„ ALKMAAR van kennis, dat in nel rfi 1667 1668 en Alkmaar nrs. 1665, 1666 166/ 1669 zyn opgenomen debe April/n SMTu'ni Tw waarbij rijn vastgesteld. f gn in- vobelasling .9 e„ invorder.» van rechlen voor toste door den gemeente-reiniging lieweaen (Beerputten belasting); Verordeningen tot wyziging de meene salarisverordening voor de a.nbte- "'"en Terordening tot wijziging deralfe- nicene loonverordening voor de werklieden. Deze verordeningen zyn heden afgekon digd en gedurende drie maanden gemeente-secretarie ter lezing gelegd. Zy zijn aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 10 Juli 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. R. K. E. H. B. O. TE ALKMAAR. Mer; schryft ons: De vorige week zijn hier in Alkmaar de examens voor het Eenheids-Diploma R. K. E. H. B. O. geweest. Door de buiten gewoon goede zorgen van de eerw. zusters van het Elisabeth-ziekenhuis, waren we in staat om dit op juiste en prachtige wyze te doen verloopen. Daarvoor aan de eerw. moeder en assisteerende zusters onzen har- telijken dank. In drie avonden deden 54 candidaten examen, waarvan er 48 hun diploma be haalden. Examinator was dr. Dijkhuizen, verder waren nog aanwezig de heeren dok toren Sluijmer en Leeuwenberg. Er staan nu klaar voornamelijk voor de Alkmaarsche bevolking, 48 E. H. B. O.-ers, die te allen tijde bereid zijn de eerste hulp te verleenen, wanneer het mocht zijn dat iemand een ongeluk zou overkomen. Dit is een werk ten dienste van de bevolking. Mogen wy op aller sympathie en mede werking rekenen, wanneer we ter gelegener tijd eens komen aankloppen om hulp, voor uitzetting van materiaal, om zoodoende alles, wanneer het noodig mocht zyn, direct bij de hand te hebben. Zij, die voor dit mooie en gemeenschappe lijke doel iets willen missen, kunnen zich als donateur opgeven bij den heer de Boer, Houttil 19, Alkmaar en mevr. Paleari van Nieuwkuijk, Paul Krügerstraat 11, Alkmaar. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ LANGESTRAAT 85. Inschrijving van nieuwe leden (2e halfjaar 1939) voor het halve contributiebedrag. Nieuwe aanwinsten 2e suppl. lijst 36. Nederl. dichtkunst; opstellen. 811C46 Crone. De vroolijke dichtkunst. 811D64o Denker. Onvoltooide symphonie 811V53o Verioey. Oorspronkelijk dicht werk 2dln. 814B80 Braak, ter. Het tweede gezicht. Nederl. romans. B33.6 Beek, van. De cirkel sluit zich. B60.3t Blaricum, van. Tessa. (Verv. op Meisjesstudenten in Parijs). B67.5 Boer. Catherina en de magnolia's. C28.5 Clercq, de Zubli. Het eeuwig lied (J.) E12.4 Eckmar. Drie doode dwergen. E12.4s Eckmar. Spoken te koop. E49.3rd Eysselsteijn, van. Het raadsel van den dertienden December. H54.7v Hers. Moeders voorbeeld, (j.) M15.8p Made, van der. Pelgrimsreize. 47.4 Mens Mensen zonder geld. t M71.5 Molenkamp. Het nieuwe lied. R39.7m ReuHng. Senta Meloni, lerare solozang. S62rd Sinclair, de. Rare dingen op den Leeuwenburg. S891v Stoke. Luchtvacantie. V14w Valkhoff. De wolkenkrabber, (j.) t V91.2h Vries, Anne de. Hilde. W17m Walch. De magische schaal. In het Nederl. vert. romans. F37.3k Földes. Kruis of munt. M34.4 Maurier, du. Rebecca. P44.5 Philtine. Obsessie. W10 Wa-Sha-Quon-Asin. Pelgrims der wildernis, j is ook voor jongeren, t is christ. INGEKOMEN PERSONEN. G W. Hoek, ec^itg. J. Langerveld, N.H Westerweg 84, van A'dam. - R. Boerman weduwe van P. A. Vermeer, N.H Nic' Beetskade 17, van Haarlem. J M San derse, N.H., ondermachinist N.S., en 'echte '""er. Nic 17, tS H- de Joode, geen, controleur melk- vereeniging en echtg., N.H., en ™S,n Brouwerstraat 13, van Heiloó r Oort, N.H., kappersbed., Nieuwpoortslaaï 47, van Groningen. - C. OosterhuTs z k Geestersingel 27, van Koog aan de Zaan A. C. Hassing, R.K., d.b., Drebbelstraat in van den Haag. - N. J. Wasterval N H koopman galanterie» en echte- F" «ohtg. en e» Medemblik. H. Faber Th w Van 51. van Haarlem. - O A MbS'E,"?8 Z/b., Kooltuin 31, van Emmon jq' Blankenstein, N.H., z.b Heul Den Helder. - K.'van VVeer DG ,T en echtg., Prinses Julianalaan 14 van h!" ren (Gr.) c. M. van HMaSk rk logementhouder, en echtg. en Kooltuin 13. van Vianen - K K LK"_j FXRY4'vmw«2 r.eldie van hedenavond tot morgenavond nopveer 19 uur: Meest matige later afne. a westelijke tot noordwestelijke of noordelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, geen ?egen van beteekenis, weinig verandering m temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Het depressiegebied, dat zoo langen tijd stationnair in het westen gelegen heeft is thans naar het zuiden van Noorwegen ge- tmkken Op den oceaan is een uitgestrekt eT vlak gebied van hoogen luchtdruk tot ontwikkeling gekomen, dat zich geleidelijk oostwaarts over de Bntsche eilanden en de Golf van Biscaye uitbreidt. Over de Noor- sche zee en de Noordzee zyn de winden naar noord en noordwest gedraaid. De mari- tiem polaire strooming, die thans in cen traal Europa binnendringt, bracht sterke afkoeling in oost-Duitschland en in Bohe- men en Polen. In het oosten ligt nog een secundaire depressie. Randstoringen van het opvullend gebied van lagen luchtdruk in het noorden geven het weer in de omgeving der Noordzee een onzeker karakter, met nu en dan perioden van betrokken weer met lichten regen. AARDAPPELZIEKTE WAARSCHUWINGSDIENST. In het etmaal van 's avonds 7 Juli tot 's avonds 8 Juli is op de Zuidhollandsche eilanden de weersgesteldheid critiek ge weest voor het optreden van aardappel ziekte. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.52 tot 4.20 uur licht op. luchtdoelart., en echtg.. Bergerweg 22, van Amsterdam. K. van den Berg, geen, groentenventer en echtg. en zoon, Tuin straat 55, van Zaandam. P. M. Moeren hout, R.K., serg.-maj. luchtdoelart. en kinderen, Rozenstraat 15, van Amsterdam. E. Koopman, R.K., d.b., Langestraat 2, van Bergen. P. Bonthond, Ger. kerk, schoenmakersknecht, St. Annastraat 30, van Winschoten. S. Boosman, N.H., kin- derjuffr., Nieuwlandersingel, van Haar lem. H. de Vet, geen, tuinder, Hoever- weg 15, van Schoorl. C. A. Boots, R.K., d.b., OuJegracht 283, van Schoorl. G. de Kloe, geen, serg. Ie kl. luchtdoelart. en echtg., N.H., en kinderen, Rembrandtstraat 58, van Amsterdam. G. J. Bakker, R.K, d.b., Kennemersingel 1, van Heiloo. W. Abbo, R.K., epediteur, en echt. en kinde ren, Jan van Scorelkade 20, van Bergen. J. Hink, R.K., chauffeur-monteur, Tuin straat 4, van Oudenbosch. J. Godthelp, L.d.H., z. b., van Den Haag naar Eikelenbergstraat 38. J. van Dijk, geen, conducteur N. S., en gezin, N.H., van Oudorp naar C. W. Bruinvisstraat 29. A van Heusden, N.H., adj. onderoff.-instruc- teur luchtdoelart., en echtg., van Amster dam naar Rembrandtstraat 74. M. Buter, r.k., echtg. van G. KuHboer, van Zuidschar- woude naar Baansingel 16a. J. T. Jacobs, R.K., Deken, van Wognum naar Verdr.Oord 76. J. M. M. Drieman, R.K., huishoud ster, en G. E. van der Moolen, dienstbode, van Wognum C 96 naar Verdr.Oord 76. J. M. Koopman, z. b., wed. v. C. Zagt, van Baarn n. Nic. Beetskade 16. J. S. Drenth, geen, fotograaf, en gezin, van Leeuwarden naar Tulpstraat 16. W. K. Kuyters, geen, z. b., van Epe naar Geestersingel 5. H. C. van Harderwyk, R.K., serg. luchtd.art, van Amersfoort naar Stationstraat 5. D. de Boorder, geen, varensgezel, van Haarlem. G. Dekker, R.K., dienstbode, van Zijp® naar Tienenwal 34. VERTROKKEN PERSONEN. G. J. Boom, bankwerker, R.K., van Land- straat 10 naar den Helder. M. J. Maars, d.b., geen, van Stationsweg 1 naar Huizen< M. Jansen, z.b., N.H., van Tuinstraat 38 naar Meppel. W. J. Oudshoorn, naaister, -H-, van Zocherstraat 32a naar Amster dam. C. Veldman, d.b., R.K., van Ly ceumstraat 33 naar Heerhugowaard. van Twisk, wed. van J. van Amstel, z.b, N.H van Steynstraat 20 naar Voorburg. - A. Evers, bakkersknecht, N.H., van Omval 11 naar Hensbroek. M. Konyn, d.b., R.&» v.an,tr°"de6racht 283 naar Zaandam. - A. W. Daans, R.K., dienstbode, van Vefdr* Oord 76, naar Limmen. F. van der Gragt, R.K., stratenmaker, van Klein Nieuwland 33, naar Hoorn. A. T. Brouwer, geen, z.b, van Schermerweg 4, naar Zaandam. Wed' A. B. J. Lehman, N.H., ass. huish., van Heul 7a, naar Amsterdam. A. H. M. de Boer, B K., z.b., en gezi-van Uitweg 2, naar den Helder. G. Th. A. Jonkers, R.K., bank werker, van Oudegracht 147, naar 's Bosch. J. C. Levering, R.K., kantoorbediende, en gezin, van Linder.laan 82a, naar Rheden. N Hoogeboom, R.K., bakkersknecht, van Kabelstraat 21, naar Koedyk. J. Metse laar, R.K. chauffeur, van Eikelenbergstraat zi, naar Amsterdam. MC Kostelijk» geen, kantoorbediende, van Roemer Vis- scherstraat 15, naar Utrecht. J. M- v®rf' hey, geen, Stuartstraat 61, naar Amst. -J; Kater, geen, grondwerker, van Spoorstraat naar Barsingerhorn. A. A. Vreven» na?r' 7radl°teleerafist, van Spoorstraat van SpTr tralt SR8160"' S'G grond"e J naai^PV? S' R K" va" Lindcnlaan 75, naar Heüoo. - T. Molenaar N.H., z.b.. va" VUder"1 rT1 72' naar Warner. - J' H' n DahHa'ot uitvoerder, en gezin, va» qi, f naar Tiel. F. Reek. 8ccn' Stuartstraat 28, naar Hilversum. J* Va'

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2