"AkKERM* De Dieren-Jamboree s 7'Ssfetoos? Snoet 7lededattd Ouetzee JUoimciaal Hieuw BEVERWIJK §0000000 jjadiopcoQcamum €>0000001 GEMENGD NIEUWS. De ronde van Frankrijk, Fournier wint de eerete étappe. Zeilwedstrijden op het Alkmaarder Meer. En een feestavond vooraf. BURGERBRUG UITGEEST NOORDSCHARWOUDE TWEEDE BLAD Moe en afgemat thuisgekomen? Neem vlug een "AKKERTJE"! U it dan spoedig weer frisch en fit, als door een wonder! AUTO REED LINKS VAN DEN WEG. Wielrijder aangereden en overleden, Gisteravond is op den Baarlooscheweg te Blerick de 45-jarige wielrijder Helmink uit Blerick door een uit de tegenovergestelde richting komende personenauto, welke links van den weg reed, gegrepen en tegen den grond gesmakt. De man was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het Sint Josephziekenhuis te Venlo overgebracht. KIND DOOR AUTOBUS AANGEREDEN EN OVERLEDEN. Gistermiddag is de zesjarige Geertje Alte- na uit Ede kort na het uitgaan van de school, op den Rijksweg Ede—De Klomp, toen zij aan de linkerzijde van den weg liep, door een autobus uit Veenendaal aange reden. Met ernstige verwondingen moest zij naar het Julianaziekenhuis te Ede worden vervoerd, waar zij een uur na aankomst overleed. Internationaal muziekconcours te Genève. - Aan het internationale muziek concours, dat dezer dagen te Genève werd gehouden, werd o.m. voor de afdeeling zang door 48 dames, uit bijna alle landen der wereld, deelgenomen. De dames Frieda Ella van Hessen uit Amsterdam en Leonora Blok uit Bussum werden bij de eerste negen gekozen, waar voor beiden het diploma voor uitmuntende uitvoering (Excellente Execution) werd uitgereikt. Driehonderd gulden verduisterd. - De veertienjarige looper van een verzekerings bank te Amsterdam, die er Woensdag met een bedrag van driehonderd gulden van doorging, is gisteren te Scheveningen gevat. De jongen had van het geld goede sier ge maakt, zich in nieuwe kleeren gestoken, groote ritten per taxi gemaakt en onder een valschen naam in een hotel te Schevenin gen vertoefd. Maar toen hij uit deze bad plaats briefkaarten naar zijn familie ging zenden, werd hem dit noodlottig en in kor ten tijd liep hij tegen de lamp. Bij zijn aanhouding had hij nog tachtig cent in zijn portemonnaie. Hij had niet alleen de driehonderd gulden verbrast, maar bo vendien nog tachtig gulden schuld gemaakt. Steekpartij te Amsterdam. - Gister avond heeft zich in de Marnixstraat te Am sterdam een steekpartij voorgedaan. Zekere S., wiens vrouw met een anderen man leeft, ging over dit geval met zijn rivaal eens „praten". Hij belde by dezen persoon, T. ge naamd, aan, waarna een kort „geprek" ont stond. S. voelde zich toen bedreigd en trok een schoenmakersmes, waarmede hij T. ste ken in hoofd en buik toebracht. De getrof fene moest door den Gen. Dienst naar het Wilhelmina-gasthuis worden overvoerd. S. werd ingerekend en in het bureau Raam poort ondergebracht. Mond- en klauwzeer. - In de week van 25 Juni tot en met 1 Juli deden zich de vol gende sterfgevallen tengevolge van het mond. en klauwzeer voor: 9 runderen, 6 kalveren, 5 varkens en biggen. Bescherming van de Haagsche bevol king tegen luchtaanvallen. - B. en W. van 's-Gravenhage hebben aan den gemeente raad een voorstel gedaan tot het uitvoeren van openbare schuilplaatsen in gewapend beton en van andere voorzieningen in ver band met de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen. Het totaal van het voor deze maatregel geraamde bedrag is f 1.050.000. Het college stelt voor een geld- leening voor dit bedrag aan te gaan en deze leening in 10 jaarlijksche termijnen af te lossen. Door autobus aangereden en gedood. - Gisteren is de veehouder J. Baron uit Ap pelscha, toen hij, komende uit een zijweg den Appelschasterweg wilde oversteken, aangereden door een autobus van den dienst E.D.S. B. werd meegesleurd en bleef ernstig ge wond liggen. Toen een geneesheer arri veerde, bleek hulp niet meer mogelijk te Zijn. Spoedig daarop is de man overleden, MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! DRUKKERIJ N.V. HERMS. COSTER ZN. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320. Wielrennen. Gisteren is de Ronde van Frankrijk aan gevangen met de eerste etappe van Parijs naar Caen, een afstand van 215 K.M., het was een zeer levendige koers en de Neder- landsche renners hebben een zeer belang rijk aandeel gehad. Deze eerste rit werd in de sprint gewonnen door den Franschman Fournier in den tijd van 8 uur 21 min. 57 sec. in een groep van negen renners op de baan te Caen. Lambrichts bezette een eervolle zesde plaats. Er zijn geen renners op den eersten dag uitgevallen. De uitslagen luiden: 1. Fournier (Frankrijk) 6 uur 21 min. 57 sec.; 2. Romain Maes (België); 3. Marcel Kint (België); 4. de Lathouwer (België); 5. Tas- sin (Frankrijk); 6, Lambrichts (Nederland); 7. Galateau (Frankrijk); 8, Storme (België); Passat (Frankrijk); allen zelfden tijd. 11. A. van Schendel, Gommers en Sijen in 6 uur 22 min. 13 sec.; 54 werd Dominicus in 6 uur 24 min. 30 sec.; 55 werd de Korver in 6 uur 24 min. 35 sec.; 85. T. van Schen del 0 uur 32 min. 10 sec.; 70 werd Hellemons in 6 uur 34 min. 6 sec. Het landenklassement luidt: 1. Fransche Noordoostploeg 19 uur 5 min, 23 sec.; 2. België A-ploeg 19 uur 5 min. 51 sec.; 3., 4., 5. en 6. N e d e r 1 a n d, met de renners Lambrichts, A. van Schendel, Sijen, België B-ploeg, Fransche Westploeg en Fran sche Zuidwestploeg in 19 uur 6 min. 23 sec. WOENSDAGAVOND NAAR DE BAAN! Germania komt. Woensdagavond zullen de Haarlemmers eens niet komen, om de trainingswedstrij den op te luisteren, maar de directie der wielerbaan heeft thans de Amsterdamsche vereeniging „Germania", die o.a. Jan Derk- sen onder haar leden heeft, uitgenoodigd. Een groot aantal renners komt naar Alk maar, o.a. John Stern, A. Floor, Bep Schef- fer, v. Gelder, Remkes, v. Vliet, enz. enz, Stern werd onlangs nog eerste in een 5 K.M.-wedstrijd op de Vekabaan, Bep Schef- fer heeft dit seizoen al een groot aantal overwinningen geboekt, ook op de Alkmaar- sche baan en in Assendelft, van Gelder is welbekend geworden door zijn opneming in de N.W.U.-ploeg en Floor heeft op de Veka baan vooral zijn krachten getoond. Germania komt dus met een goed ploegje renners en de Alkmaarders zullen haar han den meer dan vol hebben aan de Amster dammers. Watersport De Noordhollandsche zeilvereenigin- gen, die hun domein op het Alkmaar der Meer hebben, zijn Zaterdagavond en Zondag „en grande familie" bijeen geweest in Akersloot. Dien Zaterdag avond hebben zij feest gevierd in het hotel „De Ooievaar" en op dien winde- rigen Zondag hebben zij onderlinge wedstrijden gehouden. Voor de zeilers was de Zondag na tuurlijk nummer één en het mag voor hen allen een prettige gedachten zijn, dat ongeveer tachtig inschrijvingen voor de verschillende klassen genoteerd mochten worden. Een winderige Zondag! Het gevolg daar van was, dat de zeilers al hun stuurkunst noodig hadden en voortdurend op alles be dacht moesten zijn en dit temeer, omdat de wind niet. regelmatig was. Elk oogenblik toch kon men een extra harde vlaag ver wachten en wee degene, die daarop niet verdacht was. Hij maakte kennis met het water van de Meer. En zoo kon het gebeu ren, dat verschillende zeilers wel aan den start kwamen, maar nimmer de finish zagen. En tochde zeiler heeft dit liever dan een drijfpartyDe Hollandsche zeiler is pas in zijn element, als er een flinke bries staat, als hij eigenlijk een reef in het zeil moet hebben en het dan toch nog waagt om met volle zeilen er van door te gaan. Die harde wind veroorzaakte natuurlijk moeilijkheden bij den start en eigenlijk heb ben we maar één zeer scherpe start gezien: die van den heer Boersma, die als 't ware „in het schot" startte. En waar zijn concur renten juist nog een slag gemaakt hadden, kreeg de Alkmaarder meteen een fraaien voorsprong, dien hij niet weer afstond. Overigens waagden de deelnemers zich, niet al te dicht bij de startlijn, zoodat van een gesloten start bijna geen sprake was Verschillende wedstrijden waren zeer spannend en leverden vanaf het eilandje een prachtigen aanblik. Het zou ons echter te ver voeren, als we deze wedstrijden nader gingen beschouwen, zoodat we hier met de uitslagen volstaan: Drakenklasse: 1. 't Hondebosch van J. W Boersma, Alkmaar; 2. Moriaan van H. Hai lie, Zaandam, Z.Z.V. Olyhipiajollen: 1. Poppedijntje van C Bruynzeel, Z.Z.V,; 2. Windfall van S. Bing ham, Z.V.V. 12 M2 Sharpies: 1. Wardy van J. Vorst De Onderlinge; 2. Slee van C. Mohr, De On derlinge, 10 M2 B.M. (certificaat); 1. Woelwater van C, Zant, De Onderlinge; 2, Koet van W. J, de Jongh, De Onderlinge; 3. Unrest van J, de Vries, Uitgeest, 16 M2 B.M.-klasse A met middenzwaard 1. Thetis van J. Vermeulen, Uitgeest. 10 M2 B.M.-klasse A met vaste kiel: 1 Zwarte Hoek van W- Vleeschman, Uitgeest 2. Argus van J. Swart, De Onderlinge. 16 M2 B.M.-klasse B, beginnelingen: 1. Ali van G, Willemse, Uitgeest; 2. Njord van J. Bruin, De Onderlinge; 3. Swallow van Bakker, De Onderlinge. Zaanklasse: 1. Wardy van C. Steyger, De Onderlinge. B.M,-klasse A: 1. J. Glandorf, De Onder linge. B.M.-klasse B: 1. Joker 2 van D. Stam, De Onderlinge; 2. No name van J. Scholle, De Onderlinge. 12 Voetsjollen: 1. Sterntje van R. Aten Jr„ Z.Z.V. Gemengde open klasse: 1. Anna Marie van P. Oly, De Onderlinge; 2. Beatrix van C Kabel, De Onderlinge. De feestavond Zooals gezegd, werd er Zaterdagavond feest gevierd in de Ooievaar te Akersloot. Een revue van den heer Rol uit Wormer- veer, getiteld „Tusschen start en «finish", welke revue indertijd geschreven werd ter gelegenheid van het eerste lustrum van de zeilvereeniging te Uitgeest, werd opgevoerd en waar bij deze revue eigenlijk alle aan wezige vereenigingen betrokken waren, moest het succes wel zeer groot zijn. Aan het slot van den avond bracht de heer Hallie, secretaris der Zaanlandsche zeilvereeniging, dank aan de spelers en aan de vereeniging „Uitgeest", waarna men nog lang bijeen bleef voor het bal. Voetbal: HET SCHEIDSRECHTERS-TOURNOOI TE DEN HELDER. Voetballende scheidsrechters. Alkmaarsche successen. De heeren arbiters hebben dit jaar hun tournooi gehouden in Den Helder en eens laten zien, dat ze naast het hanteeren van de fluit, ook nog meesters in de „bal-be handeling" zijn. Vooral de refs uit onze onmiddellijke omgeving hebben daar blijk van gegeven, want niet minder dan twee bekers en een medaille verhuisden naar de Alkmaarsche medaille-kast. De Alkmaarsche scheidsrechters boekten de volgende resultaten: Zaandam IIAlkmaar 04 AlkmaarDen Helder 22 AlkmaarZaandam I 10 AlkmaarDrechterland 20 Zoodat ze in den stand de volgende cijfers verkregen: Alkmaar 4 3 1 0 9—2 7 De overige wedstrijd-resultaten waren: DrechterlandZaandam II 31 Zaandam IDrechterland 10 DrechterlandDen Helder. 01 Zaandam IDen Helder 00 Zaandam IIDen Helder i 00 Zaandam IZaandam II 20 De Alkmaarsche arbiters hadden dus beslag weten te leggen op het hoogste aan tal (7) winstpunten en werden dus niet al leen winnaar van den eersten prijs, maar namen meteen den wissel-beker van de Zaandammers over en in verband met het fraaiste doelsaldo, werd ook de beschikbaar gestelde medaille meegenomen. Voorwaar een prachtig resultaat, dat door de volgende arbiters over de vier gespeelde wedstrijden werd behaald: Affourtit, Wiese, Koelink, W. Hartland, Stokman, Jb. Hartland, G. Mulder, Hart, Horst, G. P. Hartland, Nierop, Bloothoofd, Kuitwaard en Godijn. De fraaie prijzen zijn in het sigarenmaga zijn „Hartland" waar ze In de étalage voorloopig een plaatsje hebben gekregen te bezichtigen. Zoowel het corps van Zaandam I als Den Helder behaalde vijf winstpunten en hier moest dus om den tweeden en derden prijs worden geloot. De Zaankanters waren ds gelukkigen. 63. „Zo jongelui", zei de tandarts. „Ik hoef niet te vragen wie het slachtoffer is. Ga hier maar zitten". Daarop bekeek hij de pijnlyke kies. ,,'t Zal wel kou zijn dokter", begon Joko. „Hij ging even taartjes halen en toen hij terug kwam keek hij scheel van de pijn," 04. Na 't onderzoek kreeg Big een geweldig pak watten tegen de pijnlijke wang aan en daaromheen nog een flink verband. „Dat komt er van, als je al die dozen met lekkers alleen leeg eet. Het leek wel voorraad voor een weeshuis", zei dokter Vos. H. L. O.-NIEUWS. Zwemavond. De H. L. O.-beoefenaars geven blijk de gedachte van de Harmonische Lichaams- Ontwikkeling goed te begrijpen en tevens serieus te trainen voor het diploma. Want naast de athletiek, waarvoor twee maal per week geoefend wordt, is er reeds driemaal gewandeld en kwam ook het Idee naar vo ren om gezamenlijk te gaan zwemmen. Dit verlangen bleef niet onverhoord, zoodat, dank zij het mooie aanbod van den heer Pesie, nu een dergelijke gezamenlijke zwemavond georganiseerd kan worden. Om practische redenen, mede doordat de leider aanwezig moet zijn, is daar één der sportparkoefen-avonden voor uitgekozen en wel: a.s, Donderdag. Dien avond zal er dus niet op het sportpark geoefend kun nen worden, doch wordt alles verplaatst naar Pesie's natuurbad: daar zal behalve gezwommen, ook hard geloopen, ge sprongen en gebald worden, alles in groeps verband en onder leiding. Zij, die loopend heen gaan (en dat zijn natuurlijk de meesten), vertrekken precies om 7,30 uur van de Bergerhout; de fietsers zorgen om 7,45 uur bij den ingang te zijn, Op vertoon van de H. L, O.-trainingskaart krijgt men voor een toeschouwerskaartje recht van toegang en een zwembad. Bij ongeschikt zwemweer: te frisch, veel wind, zal het zwemmen uitgesteld worden en wordt er wel op het sportpark getraind. KROKODILLEN IN KWALA LEPAN. Reeds vijf slachtoffers gevallen. Naar wij vernemen wordt te Kwala Le- pan (in het Pangkalan Brandasche) in de laatste dagen zeer veel last ondervonden van een groot aantal krokodillen die de Soengei Lepan bevolken. Er zijn reeds vijf menschen als slachtoffer gevallen en in ver band hiermede is de hulp der veldpolitie in geroepen om de ondieren te verdrijven, al dus de Deli Crt. van 28 Juni. Kwala Lepan ligt twee dagen varen met een sampan stroomopwaarts de rivier en uit deze plaats dringen vrijwel geen berich ten tot de meer bewoonde wereld door. Kro kodillen zijn er de eenige regelmatige be zoekers en de bevolking is hier zoo gewend aan geraakt dat men er nauwelijks acht op slaat. Volgens thans ontvangen mededeelingen is hun aantal in den laatsten tijd echter enorm uitgebreid. De bevolking vertelt dat de „Boeajas" zoo brutaal zijn geworden, dat zij de visschers die er 's nachts met hun sampan op uit trekken, aanvallen, de bootjes omslaan en de inzittenden verorberen. Meerdere visschers vielen zoodoende reeds als slachtoffers. Aangezien de bevolking met de haar ten dienste staande middelen geen kans zag de dieren te verjagen, is nu een gewapende patrouille veldpolitie verzocht hulp te ko men bieden. Het einde van den aardbeienoogst nadert. De aanvoeren van de aardbeien begin nen nu zoo snel af te nemen, dat het einde van de campagne al weer in het zicht komt Het seizoen spoedt zich snel ten einde en de dagelijksche aardbeien-veilingen zullen weldra weer tot het verleden behooren. Gebrek aan water heeft dit ontijdige einde van den aardbeienoogst nog bevorderd. De vruchtjes kunnen niet toekomen, zij ver schrompelen, waardoor de napluk waarde loos wordt. Gelukkig voor de tuinders, die nog oogsten kunnen, blijven de hooge prijzen zich handhaven. Voor de Moulin Rouge werd tot 1.30 als hoogste prijs besteed. De Amazonen brachten het 3238 cent per k.g. op. De veilingen hebben een bijzonder snel verloop, want in een ruim anderhalf uur tijd passeeren de aanvoeren de veiling- klokken. Geslaagd. De heer J. Boon Jr. is aan de slagers vakschool te Utrecht geslaagd voor het di ploma vakbekwaamheid en handelskennis. Brand. Maandagmorgen brak brand uit in het perceel bewoond door den heer Vergunst aan den Meldijk, beter bekend als het voor malige café De Halve Maan van den heer P. Velzeboer. Da brand ontstond bij eenig hout dat op zij van het huis was geplaatst. Het vuur greep snel om zich heen doch het was spoe dig ontdekt en wldra was hulp ter plaatse. Toen de brandweer was was het gevaar al reeds geweken en de brand gebluscht. Over de oorzaak van den brand is niets bekend. Een rijwielpad. Maandag is men begonnen met het aanleggen van het rijwielpad langs den nieuwen provincialen weg. Dit rijwielpad zal aansluiten op dat van De Weel naar Schagen. Binnenkort zal ook begonnen worden met den aanleg van den vluchtheu vel op het kruispunt Dorpsstraat—Nieuwe Weg. Weer thuis. Het zoontje van den heer W. alhier, dat eenige dagen geleden vermist werd en wiens opsporing door de politie was ver zocht, is weer thuis. Men heeft hem in Am sterdam opgespoord. Woensdag 12 Juli. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (VARA-uitz.) 8.— Gr.pl. (8.16 Ber.) 9.30 Keukenpr. 10.— VPRO-mor- genwljding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedr. 12,Gr.platen. 12.15 Ber. 12.17 Het VARA-orkest. I.— Gr.pl. 1.15—1.45 Het VARA- orkest. 2.Voor de vrouw. 3. Voor de kinderen. 5.30 Esmeralda. 5.50 Het VARA-orkest. (6.28 Ber.) 6.40 Causerie over handschrift, kunde. 7.VARA-kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Vocaal concert. (7.30 VPRO: Muziek. 7.35 Cursus „Jeugd 1939". 7.50—8.— Muziek). 8.05 Herh. SOS- en 8.07 ANP-ber. en VARA-Varia. 8.15 De VARA- Zomerprijsvraag. 8.17 Die verkaufte Braut, opera (le en 2e bedrijf). 9.40 Rep. 10.— ANP-ber. 10.10 De staatsrechtelijke beteekenis van de Fransche revolutie, causerie. 10.30 Bravour en charme. 11.Gr.pl. II.30—12.— Orgelspel. HILVERSUM, 301,5 M. (NCRV- uitz.) 8.Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gr.pl. (9.30—9.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.— Gr.pl. 11.15 Pianovoordr. en gr.pl. 12.Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Stichtsch Salon-orkest en gr.pl. 2.— Gr.pl. 2.45 Klein Christ. gemengd koor en gr.pl. 3.30 Trio Beute Zepparoni—Hemerik en gr.pl. 4.45 Felicitaties. 5.— Voor de jeugd. 5.45 Gr.pl. 6.10 Filmt U nog niet?, cau serie. 6.25 Gr.pl. en ber. (6.30 On derwijsfonds voor de scheepvaart: Taalles en causerie over het Bin- nenaanvaringsregl.) 7.Ber. 7.15 Land- en tuinbouwcauserie. 7.35— 7.55 Gr.pl. 8.— ANP- en herh. SOS- ber. 8.15 Gr.pl. 8.30 Jaarvergadering van het Nederl. Zendelinggenoot schap. 10.— ANP-ber., act. halfuur. 10.30 Gr.pl. 10.45 Gymnastiekles. 11 Klarinet, altviool en piano. 1L30 Gr.pl. Ca. 11.50—12.— Schrift lezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Het BBC-Midland-orkest. 12.20 Liedjes bü de piano, 12.35 Gr.pl. 12.50 H. Engleman's kwintet. 1,20 Rep. 1,50 Gr.pl. 2.05 H. Fryer's orkest. 2.50 Pianovoordracht. 3.20 Pianoduetten. 3.40 Dansmuziek (gr.pl.) 4.20 Ves per, 5,10 Tusschenspel. 5,20 Gr.pl. 5.50 Rep. 6.20 Ber. 6.40 Sportpr. 7.Intermezzo. 7.05 Inleiding vol gende uitz, 7.10 Eerste acte van de opera „Don Pasquale". 7.55 Inter mezzo, 8.Wetenschappelijk over zicht. 8.20 Radiotooneel. 8.35 Caba- retprogr. 9.20 Ber. 9.50 Radiotoo neel. 10.10 Dans-eabaret. 10.50 Man- tovani's dansorkest en solisten. 11.50 Gr.pl. 12.15—12.20 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. 9.—9.20 Gr.pl. 11.20 Het Bailly-orkest. 12.30 Zang. 1.10 J. Evrard's orkest. 2.05 Gr.pl. 2.35 Zang. 2.50 en 3.30 Gr.pL 2.35 Cellovoordr. 3.50 Zang. 4.05 Pianovoordr. 5.05 Cellovoordr. 5.25 Gr.pl. 6.35 Zang. 6.45 Cellovoordr. 7.25 Zang met toelichting. 7.50 Pianovoordr. 8.25 Gr.pL 8.50 Vocaal en instr. solistenconcert. 9.55 Radio tooneel. 10.2012.20 E. Bigot's orkest, het Gouverné-koor en solis ten. KEULEN, 456 M. 6.50 H. Hage- stedt's orkest. 8.509.50 Het Kur- orkest Bad Meinberg. 12.20 Hans Bund's orkest. 1.35 Het Omroep- kleinorkest. 2.30 Populair concert, 3.40 Gr.pl. 4.20 Het Kur-orkest Bad Meinberg. (5.20—5.S0 Gr.pL) 6.50 Pianovoordr. 7.35 Gr.pL 8.30 Dans muziek (gr.pL) 8.50 Zar und Zim- mermann, opera. 11.25—12.20 Het Kleine Amusementsorkest en solis ten, BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, 1.30—2,20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest. 8.50 Gr.pL 9.05 Radiotooneel met muziek. 10.05 en 10.30—11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Omroepdansorkest. 12.50 Gr.pL 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 en 5.55 Omroepdansorkest. 6.35 Orgelconcert. 7.05 Zang. 7.35 Gr.pL Gr.pL 8.20 La poupée, opera. 10.30 Rep. 10.50—11.20 Dansmuziek (gra- mofoonplaten). DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Militair orkest. 9.20 Radiotoo neel met muziek (opn.) 10.20 Ber. 10.40 Trio-concert. 11.05 Ber. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum, Lijn 3: Keulen 8.10.20, Norman- dië 10.20—12.20, Brussel VL 12-20 14.20, Keulen 14.20—15.20, Lond. Reg. 15.2016.20, Keulen 10.20 17.20, Brussel VI. 17.20—19.05, Fr. 19.05—19.20, Keulen 19.20—22.20, Brussel VI. 22.20—23.—, Keulen 23.-24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.—9.20, Radio PTT Nord 9.20—9.50, Luxembourg 9.50—10.35, Lond. Reg. 10.35—12.20, Droitwich 12.2013.20, Lond. Reg. 13.20—15.20, Droitwich 15.20—17.50, Brussel Fr. 17.5018.20, Droitwich 18.20—20.—, Lond. Reg. 20.—20.40, Droitwich 20.4024.—, Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7