y* ^Buitenland Rechtszaken De voorbereiding van de spelen te Helsinki. De onderhandelingen in Moskou. Maisky op het foreign office. Italiaansche journalist uitgewezen. In antwoord op Italie's maatregel. Amerikaansche pers laakt houding van den senaat. „Psychologische aanmoediging tot de nazi's." Ciano bij Franco. Bespreking onder vier oogen. Itatië zou Triest hebben „verpacht" aan Duitschland. Nieuws in 't kort. SPORT Zal te Amsterdam in 1940 ook het olympisch vuur branden? DERDE 3LAD ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 13 JULI 1939. De Russische ambassadeur te Lon- •den, Maisky, heeft gister een bezoek ge bracht aan het foreign office. De diplo matieke redacteur van Reuter verneemt dat nieuwe instructies gezonden wor den aan den Britschen ambassadeur in Moskou. Men verwacht dat daar bin nenkort een nieuwe ontmoeting tot stand zal komen, waar sommige der op den voorgrond tredende moeilijkheden zouden kunnen worden opgehelderd. Na de besprekingen, welke Zaterdag en Zondag te Moskou zijn gevoerd door de ver tegenwoordigers van Frankrijk en groot Britannië eenerzijds en Molotov ander zijds, hebben de regeeringen van Frankrijk en groot Brittannie in volledige overeen stemming aanvullende instructie gezonden aan haar vertegenwoordigers tot voortzet ting der onderhandelingen. Volgens te Londen, ontvangen inlichtin gen is het niet onmogelijk, dat reeds van daag een nieuw onderhoud zal plaats vin den van Fransche en Britsche ambassa deurs met Molotof. Op vragen in het Lagerhuis betreffende de vorderingen der Engelsch—Russische onderhandelingen, heeft Chamberlain ver klaard, dat hij voor het oogenblik niets had toe te voegen aan zijn verklaring te dien aanzien van twee dagen geleden, antwoor dende op een aanvullende vraag of de Brit sche regeering een spoedige publicatie wil de overwegen, van alle voorstellen, die van beide kanten naar voren gebracht zijn, reide Chamberlain: waarschijnlijk zal er een publicatie komen van de naar voren gebrachte voorstellen voor wij gereed zijn, maar ik acht het op het oogenblik niet wenschelyk. Het zou kunnen leiden tot verdere verwijten. De Fransche regeering heeft besloten, den correspondent van de „Popoio di Roma" en „Stampa", Conceto Petinatto, uit het land te zetten. Deze maatregel is genomen als antwoord op de uitwijzing door Italië van Robert Guyen, den cor respondent van het Journal te Rome en op grond van de bedrijvigheid, die Pe tinatto in Frankrijk ontplooide. Men doet opmerken, dat zich te Rome nog slechts drie Fransche journalisten bevinden, terwijl er nog meer dan 23 dagbladcor respondenten te Parijs zijn. Het besluit van de Fransche regeering den Italiaanschen journalist Pettinato uit te wijzen, wordt door de Italiaansche pers scherp becritiseerd. De „Regime Fascista", het blad van Fari- nacci, noemt het Fransche volk „verweke lijkt en gedegenereerd" en de Fransche re geering een regeering van „dwazen en mis dadigers". Het blad schrijft verder te ho pen, dat „onmiddellijk represailles zullen worden genomen. Alle Italiaansche journa listen moeten uit Parijs teruggeroepen worden en de vertegenwoordigers van de Fransche pers te Rome moeten naar hun land worden teruggebracht." Het blad be sluit met de woorden: „gelukkig leven we in een internationaal klimaat, dat doet ho pen, dat eens alle, thans nog uitstaande rekeningen, vereffend zullen worden". Men verwacht, dat president Roo- sevelt binnenkort de neutraliteitswet zal behandelen, ofwel in een bood schap aan het congres, ofwel in een radiorede. Naar verluidt heeft de president gister met minister Huil de wegen en middelen besproken om de neutraliteitswet van de commissie voor buitenlandsch^ betrek kingen over te brengen naar den senaat. Huil heeft evenwel geweigerd mede te deelen, waartoe besloten is. Ondertusschen heeft de pers harde dingen gezegd over de commisie van den Senaat. De bladen van het Scripps-Howard Concern verklaren, dat de Senaat een psychologische aanmoediging heeft gegeven tot een nieuwen overval van de nationaal- socialisten. De „Baltimore Sun" publiceert eerf spot prent, waarop een senator met een storm lantaarn aanmoedigende signalen geeft aan Hitier en Mussolini. In de wandelgangen van het congres is men van meening, dat het nog wel eenigen tijd zal duren, alvorens de regeering stap pen doet tot heropening van de debatten over de neutraliteitswet. De senatoren, die net standpunt van Roosevelt steunen, too ien zich weinig enthousiast voor onmid dellijke hervatting der besprekingen en 2ien geen reden, de zaak te overhaasten voordat de andere in behandeling zijnde wetsontwerpen van de baan zyn. Volgens hen heeft de senaat nog genoeg legislatie ve werkzaamheden op zijn programma staan om tot Augustus bijeen te moeten blijven. Senator Pittman heeft tegenover de pers verklaard, dat het goed zou zijn, wanneer het congres gedurende Augustus en September bijeen bleef: de Europeesche situatie zal het dan, naar zijn meening, mogelijk maken, zich rekenschap te geven VMt nU^ V3n teSenwoordi£e neutra- Graaf Ciano is gisteren in Spanje aan gekomen. Hij reisde meteen door naar San oebastian, waar hij een ontmoeting had met Franco. Zy hadden een langdurige bespreking onder vier oogen. Gisteravond is geen communiqué meer gepubliceerd, men ver onderstelt, dat vandaag een officieele nota aan de pers zal worden overhandigd. Span jaarden zoowel als Italianen bewaren het grootste stilzwijgen over deze bespreking. Men meent te weten, dat het onderhoud tot geen enkel positief besluit heeft geleid en dat het niet meer was dan een nieuwe uiting van de nauwe vriendschap tusschen Spanje en Italië. Men sluit niet de moge lijkheid van een verklaring uit, waarin nog eens uiting wordt gegeven aan de overeen stemming van hun standpunten op ideolo gisch gebied, en de grondslagen worden ge legd voor cultureele en economische sa menwerking, doch waarin tevens de verze kering wordt gegeven van de politieke en militaire onafhankelijkheid van Spanje, waarvoor Franco herhaaldelijk verklaard heeft, zorgvuldig te waken. In de omgeving van Ciano werd trouwens reeds uit voor zorg verklaard, dat de minister geenszins voornemens was, het onderhoud op con creet terrein te brengen, waarbij weder- zijdsche verplichtingen zouden zijn aange gaan. Een speciale verslaggever van de „Excelsior" in Zwitserland schrijft, dat gisteren te Zürich berichten binnen kwamen, volgens welke Italië de haven van Triëst voor den tijd van tien jaar aan Duitschland zou hebben verpacht. Duitschland zou toestemming hebben ge kregen, te Triëst nieuwe silo's en groote dokken te bouwen, en het zou voornemens zijn er een luchtvaartbasis aan te leggen. Ook zouden er scheepsbouwwerven worden opgericht. Zeker is, dat de Duitschers op het oogenblik in de haven van Triëst groo te werken uitvoeren. Sedert de inlijving van Oostenrijk werd de geheele uitvoer van dit land over Ham burg geleid en heeft Triëst 1.200.000 ton van zijn vervoer verloren. De strijd aan de grens van Mandsjoe- kwo. - Woensdag heeft volgens Domei een sterke troepenmacht van Buiten Mongolië, bestaande uit 200 tanks en een gemotori seerde afdeeling, gepoogd onder dekking van. artillerievuur de grensrivier over te steken. De aanvallers werden evenwel door de Mandsjoekwo-Japansche troepen afgeslagen en teruggedreven. Benesj naar Londen. - Benesj begeeft zich, vergezeld van zijn vrouw, met de „Washington" naar Londen. De Tsjecho- Slowaaksche oud-president heeft een aan stelling tot professor aan de universiteit van Chicago aanvaard. Men verwacht bijge volg, dat hy in den winter naar de Ver- eenigde Staten terugkeert. Bij zijn vertrek naar Europa heeft Benesj tegenover de pers uitdrukking gegeven aan zijn overtuiging, dat zijn land in een zeer naaste toekomst zyn vrijheid zal terugkrij gen en dat hij niet twijfelt aan de toekomst zijn vrijheid zal terugkrijgen en dat hij niet twijfelt aan de toekomstige ontwikkeling van Tsjecho-Slowakije. Driehonderd politici gearresteerd. - In Slowakije zyn driehonderd politici van het „oude regiem" gearresteerd. Onder hen be vinden zich Milan Hodza, de vroegere mi- nister-president, Vavro Srobar, minister van Slowakije en verscheidene oud-Kamer- leden en senatoren. Engelsche gevangenen uit Spaansche gevangenis. - Vier kanonniers van de Brit sche artillerie te Gibraltar, die de vorige maand de Spaansche grens hadden over schreden en door de Spaansche autoriteiten waren gevangen genomen, zijn uit de mili taire gevangenis te Lalinea ontsnapt. Zij zijn half gekleed en half verhongerd te Gi braltar teruggekeerd. De Britsche grens wacht heeft hen een goed maal gegeven en vervolgens in arrest gesteld. Grammens in actie. - De Belgische bla den melden, dat Grammens vanmorgen de examenzitting gestoord heeft, die" georgani seerd was door de administratie der registraties. Grammens beweerde, dat dit examen illegaal was. Hij ontrukte een can- didaat het hem overhandigde papier en ver trapte het. Er werd proces-verbaal opge maakt tegen Grammens, die werd overge bracht naar het gebouw van het gerechts hof. Volgens de Derniere Heure is Grammens gearresteerd en ingesloten. In zijn cel sloeg hij terstond alle ruiten stuk, weshalve hij waarschijnlijk vervolgd zal worden wegens vernieling. Mijnongeluk in Italië. - Een ontplof fing van mijngas heeft vier slachtoffers geëischt in de Lignietmyn San Giovanni Valdarno in Toscane (Italië). Een vijfde arbeider kreeg zware brandwonden. Treinongeluk in Roemenië. - Een Roe- meensche troepentransporttrein heeft een ongeluk gehad bij het station Flianda: één persoon werd gedood, tien gewond. De kerkvervolging in Duitschland. Osservatore Romano maakt melding van een aantal maatregelen, welke den laatsten tijd in Duitschland tegen de r.katholieke kerk zijn genomen. Het blad meldt met name, dat de minister van eeredienst en onderwijs in Beieren de sluiting heeft gelast van het op leidingsinstituut voor missionnarissen te Freising en dat een hotel te Feldkirchen, dat onder leiding van religieuzen staat door de staatspolitie in beslag werd genomen. Ongeregeldheden in de Ver. Staten. Te Harlan (Kentucky, V.S.) is gisteren in de buurt van een mijn van de „Mahan El lison Coal Compar.y" een vuurgevecht ge leverd tusschen een afdeeling van de na tionale garde en stakende mijnwerkers, tij dens het gevecht werd een mijnwerker ge dood. Drie mijnwerkers en een der man schappen van de nationale garde werden gewond. De gouverneur heeft direct bevel gegeven versterkingen naar Harlan te sturen, die voorzien zijn van twee tanks en een aantal machinegeweren. Ieren veroordeeld. - Twee Ieren, Dug gan en Mac Nessa, zijn gisteren door de rechtbank te Manchester (Eng.) veroordeeld tot twintig jaren dwangarbeid, daar zij in het bezit waren bevonden van ontplofbare stoffen. Zij waren beiden lid van het Iersche republikeinsche leger en hebben geweigerd zich te verdedigen. Cojnplot tegen Chileensehe regeering, - De Chileensche autoriteiten hebben uit de verklaring van een zestal personen, die Zondag werden gearresteerd wegens het verwekken van ongeregeldheden, de over' tuiging gekregen, dat een uitgebreid com plot is gesmeed tegen den staat. Hieraan wordt toegevoegd, dat het plan omver ge' worpen is. Na huiszoeking bij den Span jaard Solei, den leider van de Ibanistische jeugd, zijn verscheidene personen gear resteerd. Tet blad „La Opinion" bericht, dat de samenzweerders beschikten over vijftien millioen piasters. Ontploffing aan boord van vliegtuig moederschip. - Gisteren heeft zich aan boord van het vliegtuigmoederschip „Ranger" te Norfolk (V.S.) een ontploffing voorgedaan, die leidde tot het uitbreken van een brand, welken men echter na drie uur meester kon worden. Verscheidene matrozen werden ge wond. De oorzaak van de ontploffing is niet bekend en hiernaar zal een officieel onder zoek worden ingesteld. De brand schijnt be langrijke schade te hebben aangericht en men verwacht, dat de Ranger in het dok zal moeten worden opgenomen. Hittegolf in Zuid-Spanje. Spanje wordt op het oogenblik door een hittegolf getiesterd. Te Sevilla heeft men gisteren een temperatuur van meer dan 50 graden Celsius in de schaduw gemeten. Tot dusver zijn reeds elf personen tengevolge van zonnesteek overleden, waarvan zes in de provincie Cordoira. Verkeersvliegtuig neergestort. - Nabij het vliegveld te Sevilla (Sp.) is gisteren een verkeersvliegtuig van de lijn Sevilla Madrid kort na den start brandend neerge stort. Het kwam terecht op een chemische fabriek, waar het een ontploffing veroor zaakte. Alle inzittenden, wier aantal nog niet bekend is, kwamen om het leven. In de fabriek brak tengevolge van de ontploffing een brand uit, waarvan de blussching door gebrek aan water werd bemoeilijkt. Fransche parlementsleden in Engeland. - Een kleine, maar invloedrijke deputatie van Fransche Kamerleden, onder wie de oud-minister van koloniën, Moutet, is giste ren in Londen aangekomen om met een aantal leden van het Engelsche parlement de wegen en middelen te bespreken, ten einde een oplossing te vinden voor het tegenwoordige probleem in het Verre Oosten. Na een lunch in het Lagerhuis werd een formeele bijeenkomst gehouden in een der vertrekken van het Hoogerhuis. AUTOMOBILIST VEROORDEELD. Een piraat van den weg. De twintigjarige B. uit 's-Gravenzande is door den kantonrechter te Delft veroordeeld tot een week hechtenis en ontzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen voor den tijd van één jaar. Hij heeft op Tweeden Pinksterdag te 's-Gravenzande een zestien jarig meisje met een auto aangereden en is daarna doorgereden. De verdachte is reeds tal van malen ver oordeeld, o.a. driemaal wegens baldadigheid en driemaal wegens het rijden zonder rij bewijs. De ambtenaar van het O.M., die den ver dachte een piraat van den weg had genoemd, had twee weken hechtenis geëischt. Ouderdom? Wat styf van leden? Klagen over rheumatiek? Kom! Zoo érg zal 't wel niet wezen! Wees toch vroolyk, fief en kwiek! Doe aan lichte sport of zoo Doe aan aan de H. L O.! Olympische Spelen. ZOMERGENOEGENS. Het Olympisch dorp. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever)- Rusteloos wordt in de Finsche hoofdstad aan de voorbereiding der Olympische Spelen gewerkt. In het sta dion worden de tribunes vergroot. Als men met dezen arbeid gereed zal zijn, kan het stadion bijna 65.000 toeschouwers bevatten. In het bosch achter het stadion wordt de rotsmassa met dynamiet gespleten, verrich ten de boormachines dagelijks haar normale taak: hier zyn de omtrekken van het zwem stadion al duidelijk zichtbaar en de bodem van het groote wedstrijdbassin van 50 meter is reeds gereed. Wij hebben kunnen consta- teeren, dat het bassin overal 2.20 meter diep zal worden, er zal dus geen diep en ondiep gedeelte zyn, waardoor een drempel zou zijn ontstaan, welke moeilijkheden zou veroor zaakt hebben. Deze wijziging in den aam vankelijken opzet kan dus zeer gelukkig genoemd worden. Trouwens, uit alles is ons wel gebleken, dat de Finnen gaarne van raadgevingen profiteeren. Zoo is het een uit stekende gedachte in dit zwemstadion vóór de spelen enkele belangrijke wedstrijden te organiseeren, opdat men voldoende ervaring kan opdoen. Maar aan den anderen kant hebben wij kunnen constateeren, dat de bochten van de athletiekbaan vrij kort en dus scherp zijn. Dit moge voor de loopers der lange afstanden gunstig zijn, voor de athleten op de 200 meter en de 400 meter is dit feit zeker niet aangenaam. Vooral dege nen, die op de 200 meter de binnenbaan heb ben, komen met te groote vaart uit de bocht, indien zy zich althans niet inhouden Daar dit laatste wel het geval zal moeten zijn, zullen de tijden op de 200 en ook op de 400 meter te Helsinki wel niet meevallen. Bij het Olympisch dorp komt ook een athletiekbaan van precies dezelfde afmetin gen als die in het stadion. De deelnemers kunnen dus van tevoren oefenen en aan deze omstandigheden wennen, doch uit een en ander blijkt, dat het Finsch organisatie comité iets te veel gedacht heeft aan eigen athleten (lange afstand loopers) en te wei nig op de buitenlandsche athleten, die in het algemeen op de kortere afstanden uitblin ken. Nieuwe hotels verrijzen uit den grond, de hoofdtribune van het roeistadion is bijna klaar, het cement op de wielerbaan wordt gestort, vrachtauto's brengen ontzaglijk veel materiaal naar Kapyla, waar het Olym pisch dorp wordt gebouwd. Met vereende krachten wordt gewerkt aan de verwerke lijking van de plannen, welke reeds jaren op papier stonden, doch nu in de practyk kunnen worden uitgevoerd. Maar daarnaast heeft het organisatie comité nog tijd nieuwe plannen uit te den ken om het Olympisch ideaal zoo veel moge lijk te benaderen. Het denkbeeld van den fakkelloop van Olympia naar Helsinki wordt nader uitgewerkt. In de eerste plaats is na tuurlijk de medewerking noodig van de landen, waar de estafette door heen gaat. Het is de bedoeling, dat het vuur den zelfden weg zal afleggen als in 1936, toen het van Griekenland naar Berlijn werd gebracht, Van Berlijn uit zijn er twee mogelijkheden, n.L via de Baltische landen naar Helsinki, of via Scandinavië. Voor dit laatste denk' beeld bestaat de meeste sympathie, omdat na Denemarken, Zweden en Noorwegen in dit laatste land is men bijzonder enthou siast voor dezen loop de estafette het Noorden van Finland bereikt en de weg naar Helsinki dwars door eigen land gaat. Wan neer men over Tallinn gaat, ziet de Finsche bevolking practisch niets van den loop. Aan den anderen kant is er ook een nadeel ver bonden aan de route over de Scandivanische landen. Men heeft verscheidene pontveeren te gebruiken, o.m. over de Sont, maar nu heeft .men het stoute plan opgevat, de bran dende fakkel door zwemmers over het water te laten brengen. Het Olympisch vuur over de geheele wereld. Maar in kringen van het organisatie' comité loopt men met een nieuwe ge dachte rond. Tegelijk met het Olym pisch vuur te Helsinki wil men in alle steden van de wereld, waar Olympi sche Spelen zijn gehouden, dus te Athene, Parijs, St. Louis, Londen, Stock holm, Antwerpen, Amsterdam, Los An- geles en Berlijn, het vuur laten branden. In negen groote steden der aarde zal tegelijk met Helsinki, 14 dagen lang, het vuur hoog oplaaien, een symbool voor millioenen menschen van de verbonden heid met het Olympisch ideaal. In dezen geest zal het organisatiecomité zich binnenkort tot de nationale comité's van de landen, waar deze steden gelegen zijn, wenden met het verzoek om goedkeu ring van en medewerking aan het plan. En zoo bestaat dus de mogelijkheid, dat einde Juli, begin Augustus het Olympisch vuur opnieuw van den Marathontoren van het Olympische stadion te Amsterdam zal laaien, met diep donkere wolken, een vreemde gloed verspreidend in het avondlijk duister. Het Olympisch dorp. Niet alleen mannen, maar ook talrijke vrouwen werken aan den bouw van het Olympisch dorp. Er is in Finland een gebrek aan arbeidskrachten en zoo moet men niet verwonderd zijn, in dit land op de bouwwer ken vrouwen te ontmoeten, die vaak gespe- cialiseerden arbeid verrichten. Gelegen in de schaduw van dennen, sparren en berken verrijzen in één der buitenwijken van Hel sinki, het district Kapyla genaamd, 30 hui zen. Zy worden gebouwd door een maat schappij en het organisatiecomité behoefde niets anders te doen dan het complex te huren. Na de spelen zullen de huizen door particulieren worden bewoond en reeds thans staat het vast, dat er in den zomer van 1940 geen papiertjes op de ramen behoeven te worden geplakt met de woorden: te huur. De liefhebberij voor deze huizen is zeer groot. Dat komt eendeels voort uit den wo ningnood, welke er te Helsinki heerscht en anderdeels uit het feit, dat de huizen in een prachtige omgeving liggen, modern en com fortabel ingericht worden en last but not least: er zit iets aantrekkelijks in de idee een huis te bewonen, waarin eens een wereldrecordhouder speerwerpen of een fameuze sprinter of een Marathonwinnaar heeft gelogeerd. Het groote administratiegebouw is al ge reed. Daar zal ook de commandant van het dorp, overste Valkama, zyn tenten opslaan. In de lente van 1940 is het dorp klaar, maar reeds nu heeft men een prachtig overzicht, wat hier tot stand wordt gebracht. En een paar Saunabaden zullen niet ont breken, zy worden gebouwd te midden van de hei-witte huizen der athleten. De biblio theek van het district Kapyla is eveneens gereed. Het gebouw ligt op het grondgebied van het Olympisch dorp en het is de bedoe ling, dat tijdens de spelen deze bibliotheek als ziekenhuis wordt ingericht. Waterpolo. D.A.W. n—D.W.R. Hl 4—3. Productieve reserves. In een, mede door de vele doelpunten aan- trekkelyken wedstrijd hebben de DA..W.-ers hun Haarlemsche tegenstanders eronder kunnen houden, waarmee zij meer deden dan redelijkerwijze verwacht mocht worden. Sinds het weer meespelen van Caarls is het zevental belangrijk in kracht vooruit ge gaan, en nu de jongere spelers geleidelijk meer routine krijgen, is D.A.W. II weer een tegenstander, waarmee rekening gehouden moet worden. Direct van het begin af werd door beide zeventallen sterk op den aanval gespeeld, hetgeen den geheelen wedstrijd zoo zou blij ven. Daarby bleek, dat ook D.W.R. III over snelle spelers beschikte, D.A.W. echter was zoo gelukkig het eerste doelpunt te scoren door middenvoor Dijkstra, die hard in den hoek schoot. Kort daarna was het de beurt van D.W.R., waarvan de middenvoor uit een voorzet van dichtbij doelpuntte. Een vrije worp werd door Hoogland bij den vrij liggenden Caarls geplaatst, die on gehinderd kon opzwemmen, waarvan een zeer mooi doelpunt het gevolg was. Rust 2—1. Ook na de rust werd door beide partyen met groote energie gespeeld, waarbij het D.W.R. al spoedig gelukte hoog in te schie ten. Toen echter Dijkstra weer het eerst bij den bal was na het uitzwemmen, bracht tac tisch samenspel tusschen Hoogland en Caarls deze laatste in vrije schietpositie en met een ver boogschot verdween de bal onder de lat, waardoor D.A.W. opnieuw de leiding had. Bijna had van der Pol, die van der Wilk verving, den voorsprong vergroot, maar de keeper redde ten koste van een rner. Een oogenblik later echter was het Quast, die zich na een algemeenen aanval snel vrij zwom en in volle rush hard in- kogelde (42). Door opzwemmen van de D.W.R. achter- spelers bleef de stry'd nog steeds spannend, maar tot meer dan één goal, een halve mi nuut voor het einde gescoord, liet D.A.W. het niet komen, waardoor thans van gevaar voor de onderste plaats niet meer gespro ken kan worden. Wielrennen. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Gloarec wint de derde etappe. Ton van Schendel tweede. De derde etappe van de Ronde van Frank rijk van Rennes naar Brest over 244 km. is gewonnen door den Franschman Gloarec in den tijd van 6 uur 52 min. 30 sec. Ton van Schendel werd tweede met 13 seconden achterstand. De uitslag luidt: 1. Gloarec (Frankrijk) 6 uur 52 min. 30 sec.; 2. Ton van Schendel 6 uur 52 min. 43 sec.; 3. de Lathouwer (België) 6 uur 52 min. 55 sec.; 4. Gionello (Frankrijk) 6 uur 53 min. 14 sec.; 5. Le Greves (Frankrijk) 6 uur 53 min. 20 sec. Albert van Schendel, Hellemons, Lam- brichts, Dominicus, Gommers, de Korver en Sijen gingen in een peleton van 56 renners, allen in denzelfden tijd van 6 uur 53 min 20 sec., als negende over de eindstreep. De algemeene rangschikking luidt: Fontenay (Frankrijk) 18 uur 8 min. 35 sec.; Vietto (Frankrijk) 18 uur 10 min. 45 sec.; Tassin (Frankrijk) 18 uur 10 min. 46 sec., 4. Mat. Clemens (Luxemburg) 18 uur 10 min. 51 sec.; 16. Lambrichts 18 uur 16 min. 15 sec., 34. de Korver 18 uur 23 min. 54 sec.; 35. A. van Schendel 18 uur 24 min.; 38. Sijen 18 uur 25 min.; 45. Gommers 18 uur 26 min. 54 sec.; 46. Dominicus 18 uur 27 min. 8 sec.; 55 Ton van Schendel 18 uur 33 min. 14 sec.; 66. Hellemons 18 uur 44 min. 9 sec. Het landenklassement luidt: 1. West Frankrijk 54 uur 35 min. 2 sec.; 2. Frankrijk 54 uur 41 min. 45 sec.; 3. België 54 uur 42 min. 52 sec.; 9. Nederland 55 uur min. 9 sec.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9