Mm ;|fp gezonde sportgezonde buiten CHIEF WHIP 1 C%ERUIHRI11ING FRANKENBERG N.V. KAMPEEREN? rÈh ■<r V'''vv-.a bevorderd. DIE thee doet je Hoed! lucht... .als toppunt van de beste sigaret voor Agenda De Vries. Alkmaar j de R., alhier. Wij kunnen daarmed* moéiliik beginnen. Er zouden tal van der. eeliike verzoeken voor allerlei doeleinden inkomen, en wij zouden den een niet kun. nen weigeren, wat wy den ander zouden stoomvaartlijnen. £uchtoaact de postvluchten. HEILOO AKERSLOOT Weecieacht Verwachting: Alkmaar, Zaterdag. TELEFOONCEL VERMELD. Hedennacht is door een onbekende blijkbaar een dronken individu de telefooncel op het Nassauplein grondig vernield. De telefoon lag /anmorgen naast de cel op den grond. De politie zoekt natuurlijk naar den dader. POLITIEBERICHTEN. Gistermiddag te omstreeks drie uur is een 9-jarige jongen, wonende alhier, van een vrachtauto gevallen, waar hij opge klommen was en daarbij verwond aan de knie en het oog. Na door dr. Dijkhuizen ter plaatse te zijn verbonden, werd hij per ziekenauto naar zijn woning vervoerd. De chauffeur van de vrachtauto treft in dezen geen schuld. Bij den heer J. B. Vogelpoel aan het Heiligland no. 11» alhier is komen aanvlie gen een bruine postduif, met aan de poot een ring, genummerd 70868 Holland 39. DE POSTFANFARE HEEFT EEN MASCOTTE. De N.V. Heuseveldt alhier heeft aan de Postfanfare een fraaie pop cadeau gegeven. De Postfanfare heeft deze naar Amster dam gezonden en de kleermaker, die de uniformen van de corpsleden maakte, heeft ook deze pop van een keurig Postfanfare- uniformpje voorzien. De mascotte heeft den naam George gekregen de voornaam van den dirigent en zal voortaan, op de groote trom geplaatst, aan alle uitvoeringen en marschen deelnemen. Het is te hopen, dat de Georges zoowel de levende als de mascotte het corps in de toekomst veel lauweren zullen doen plukken. DRIE RAADSLEDEN LIETEN DEN TERMIJN VERLOOPEN. Gister kregen te Stompetoren de drie nieuw gekozen raadsleden de heeren Witte- veen, v. d. Wal en Slot bericht van den burgemeester, dat hun raadszetels verloren zijn gegaan, door het niet inzenden van hun geloofsbrieven. Opvolgers zijn van de lijst Witteveen: de heeren Duprée en mevr. Witteveen, voor het „gemeentebelang" de heer J. Brouwer. WAGEN IN DE SLOOT GEREDEN. Gisteravond te omstreeks 6 uur reed de 18-jarige B. uit Westwoud met een auto met een dusdanige snelheid over den Van Houtenkade, dat hij in de bocht bij den Heilooërdijk zijn wagen niet voldoende meer in bedwang had en in de aldaar lig gende sloot reed, tengevolge waarvan de wagen licht beschadigd werd. Persoonlijke ongevallen deden zich daarbij niet voor. B. bleek niet in het bezit van een geldig rij bewijs te zijn. Door de politie is proces verbaal opgemaakt. HET LUCHTBESCHERMINGS- PERSONEEL WORDT OPNIEUW INGEDEELD. Het Hoofd van den L.B.S.D. verzoekt ons opname van het volgende: In verband met een noodzakelijk gewor den wijziging in de opstelling der posten en de vorming eener algemeene reserve is wijziging van de indeeling van het per soneel van den L.B.S.D. eveneens ge- wenscht geworden. Dientengevolge zal iedere vrijwilliger dezer dagen een nieuwe indeelingsbeschik- king thuis gestuurd krijgen. Ik verzoek alle vrijwilligers daarvan goede nota te nemen en, mocht deze mede- deeling aanleiding zijn tot inlichtingen, zich tot mij te wenden (kantoor Waag gebouw). Zij, die in de reserve zijn ge plaatst, hebben daardoor geen minder be langrijke functie gekregen, doch alleen een andere. Tevens verzoek ik mij van elke adres verandering voortaan onmiddellijk opgave te doen, liefst schriftelijk, te mijnen kan tore. PROVINCIALE INSPECTIES VOOR WERKVERRUIMING. De minister van sociale zaken heeft van gisteren af de rijksinspecties voor de werkverschaffing opgeheven en heeft voor elke provincie een inspectie van den rijksdienst voor de werkverruiming inge steld. De zetels dezer inspecties zijn Hee renveen, Groningen, Assen, Zwolle, Arn hem, Utrecht, Alkmaar, 's-Gravenhage, Middelburg, 's-Hertogenbosch en Hoens- broek. Aangewezen zijn als hoofd van de in spectie Noordholland ir. W. M. van Ros- sum du Chattel te Alkmaar. Hem worden toegevoegd ir. H. F. E. H. Kohlbrugge en ir. F. L. A. Maandag. Aan de Middelbare Technische school te Amsterdam zijn o.a. bevorderd van de le naar de 2e klas voor de afdeeling Werk tuigbouwkunde: L. J. W. Walraven te Alkmaar en van de 2e naar de 3e klasse afdeeling Bouwkunde J. Rus Jz. te Heiloo. RIJWIELPADVEREENIGING NOORD-KENNEMERLAND. Algemeene vergadering in liet Waaggebouw, bureau va:i de V.V.V. De heer mr. J. P. Bosman opende gistermiddag deze schaarsch bezochte vergadering met een uiteenzetting van de taak der vereeniging, die belangrijker is dan velen wel denken. Haar taak is: letten op het verkeer en het aanleggen van rijwielpaden los van de groote wegen. Deze vereeniging heeft nog niet zoo heel veel paden aangelegd, maar de drie, welke zij heeft, staan bovenaan wat degelijkheid betreft, maar bovendien gaf en geeft zij wenken ten aanzien van het aanleggen van rijwielpaden door anderen. Spr. her innerde eraan, hoe de vereeniging inder tijd een geheel uitgewerkt plan had voor een rijwielpad van Bergen over Schoorl naar Camperduin, waarvan de kosten 35900 zouden bedragen. De gemeente Schoorl.zou daarvan 7000 hebben bij te dragen, maar de gemeenteraad was er tegen, zoodat het bij het plan .leef. Maar nu heeft dezelfde gemeente op haar grondgebied het plan geheel alleen uit gevoerd. Spr. deelde verder mede, dat de ver eeniging is vertegenwoordigd geweest op de jaarvergadering van de federatie van rijwielpadvereenigingen, welke te Baarn is gehouden (het volgende jaar te Alk' maar) en dat daar licht is opgestoken over wat en hoe de andere vereenigingen doen Het houden van voeling met elkaar heeft geleid tot subsidie-verleening ad 50 door de Prov. Staten, zelfs met terugwerkende kracht over 1937. Bovendien is door ge zamenlijk werken uitzicht verkregen op een bijdrage uit het Wegenfonds. Ten slotte dankte spr. het bestuur voor de bloemhulde ter gelegenheid van zijn 40-jarig huwelijk. Uit het jaarverslag, gelezen door den administrateur, den heer R o m u n d e bleek, dat het ledental, hoewel veel te klein in verhouding tot het aantal fietsers eenigszins toeneemt. De financiën zijn ge zond, dank zij de subsidies (waar voor 1939 nog bij komt een bijdrage van de gemeente Alkmaar) en den steun van de Bouwmaatschappij Bergen aan Zee. Er worden besprekingen gevoerd met Bergen over een verbinding met het nieuwe rij wielpad in Schoorl. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Van den heer Zeiler te Bergen aan Zee was bericht ingekomen van ontslagname als bestuurslid, zooals hij ook voor tal van dergelijke functies in andere vereenigin gen had bedankt. Besloten werd, dat in de vacature zal worden voorzien op de volgende vergade ring. Onder instemming werd goedgekeurd het schrijven van den voorzitter aan den heer Zeiler met dankbetuiging voor wat deze in het belang der vereeniging heeft gedaan. De beide periodiek aftredende bestuurs leden, de heeren mr. Judell te Bergen en H. L. baron Taets van Amerongen te Bergen aan Zee, werden zonder tegen- candidaten herkozen. De rekening en verantwoording van den penningmeester over 1938 werd goedge keurd op 1369.16 in ontvangsten en uit gaven met een saldo van 641.70. Als leden der kascommissie werden voor 1939 benoemd de heeren v. d. Hoek en Otten. Het rijwielpad HeilooEgmond Over het onderhoud van voornamelijk het rijwielpad HeilooEgmond werd langdurig gesproken. Het bleek, dat het recht van uitweg, dat aan een aanwonen- den landbouwer is verleend, aanleiding geeft tot moeilijkheden doordat hij het rijwielpad laat berijden met een zware melkauto. De meening werd geopperd, dat dit kan worden tegengegaan, omdat het recht van uitweg alleen geldt voor den toestand zooals die bestond ten tijde van het verleenen daarvan, zoodat de man b.v. ook verplicht kan worden tot het oprui men van het door hem gelegde vonder. In die richting zal verder onderzocht worden. Voorts is gebleken, dat visrcherlieden meermalen tegels uit het pad nemen en ze dan rechtop langs den kant zetten, en ook dat zij het prikkeldraad, hetwelk op last van het polderbestuur bij de brug is aan gebracht, doorknippen. Middelen zullen worden beraamd om door toezicht op het pad dergelijke daden te voorkomen. Aandrang op openstelling van de duinpaden. De voorzitter bracht een verzoek over van den heer Bruul te Heiloo om te ageeren voor openstelling van de paden in de duinen voor fietsers. Spr. wees erop, dat in die richting al onderhandelingen zijn gevoerd met het Staatsboschbeheer, dat echter gedurende Juni, Juli en Aug. geen toegang voor fietsers wil geven, voorna melijk met het oog op brandgevaar. Spr. begreep dit standpunt niet goed, want naar zijn meening zullen voetgangers in dit op zicht gevaarlijker zijn dan fietsers. Het zou prachtig zijn, als openstelling van de wegen in de duinen kon worden bereikt. Baron van Fridagh (Schoorl) had geen bezwaar tegen het doen van nieuwe pogingen om daartoe te komen, maar meende toch te moeten opmerken, dat vele groote-stadsmenschen, die misschien in hun woonplaats zich stipt houden aan de verkeersregelen, allen eerbied voor der gelijke bepalingen verliezen zoodra zij buiten zijn. Spr. gaf daarvan verschillende staaltjes. Wat het brandgevaar betreft, vreesde spr., dat fietsers vaak rookende zich ook op fietspaden in de bosschen zul len begeven en dan wel degelijk een ge vaar kunnen worden door het wegwerpen van eindjes sigaar of sigaret. Van voet gangers is nog wel te verwachten, dat zij het vuur zullen uittrappen. Goedgevonden werd ten slotte, dat nog eens bij het Staatsboschbeheer pogingen zullen worden gedaan om tot het beoogde doel te komen. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde voor het theoretisch tandheelkundig examen le gedeelte de heer J. P. Kokkes te Alkmaar. Geslaagd voor hét diploma Bakkers vakschool v. h. stat. van maalderij en bak kerij te Wageningen de heer P. Scheltus alhier. EINDEXAMEN MID. TECHN. SCHOOL TE HAARLEM. Voor het eindexamen van de M. T. S. te Haarlem zijn o.a. geslaagd voor de afdee ling Weg- en Waterbouwkunde P. J. Jongens te Alkmaar, voor de afdeeling Werktuigbouwkunde P. J. Keyman te Alk maar en P. Spits te Beverwijk, voor de afd. Electrotechniek H. J. M. Fischer te Alk maar, R. van Graft te St. Pancras en B. S. Sieswerda te Wieringerwaard. De heer J. de Jager slaagde voor het eindexamen M. T. S. voor Bouwkunde te Amsterdam. TENT-EVANGELISATIE. De evengelisatie-tent van den Gemeen- schapsbond zal van Zondag 16 Juli tot en met Zondag 23 Juli wederom op het Doe- lenveld staan. Eiken avond zullen hier sprekers van verschillende kerkelijke ge zindten de Evangelieboodschap brengen. O. a. worden hier verwacht: Ds. Bielke van Haarlem, Dr.ten Boom van Hilver sum, Ds. de Haan van Haarlem, Ds. Nij- dam van Middenmeer, Ds. Warners van Alkmaar, en de evangelisten Joh. de Heer van Driebergen, Hoekendijk van Heem stede, Kuiper van Hilversum, Meijer van Heiloo, van Oostveen van Alkmaar, van Prattenburg van Driebergen, en van Zeyl van Zandvoort. Tevens worden bijzondere middag samenkomsten van jongelieden op de bei de Zondagen gehouden, en een speciale vrouwensamenkomst op Donderdag 20 Juli, alwaar o. a. ook mevr. van Zeyl van Zandvoort hoopt te spreken. Mevr. LabbertéKits van Arnhem zal wederom haar medewferking verleenen. ZITTINGEN VOOR HET AANVRAGEN VAN KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN. Kostelooze merken kunnen alleen wor den verstrekt aan hoofden van gezinnen, die niet aangeslagen zijn in de Rijks inkomstenbelasting en een rijwiel voor de uitoefening van hun beroep noodig hebben. Gemeenten Alkmaar en Oudorp: ten kantore van den Rijksontvanger op 18, 20, 25, 27 Juli, 1, 3 en 8 Augustus van 18.00 20.00. Gemeente Bergen: tén huize van den Assistent-Dienstgeleider te Bergen op 18 en 20 Juli van 18.0020.00, op 22 Juli van 15.0017.00, en op 25 en 27 Juli van 18.00—20.00. Gemeenten Broek op Langendijk en Zuid-Scharwoude: ten huize van den Assistent-Dienstgeleider te Broek op Lan gendijk op 26, 27, 28 en 31 Juli van 20.00—22.00. Gemeente Heerhugowaard (behalve de wijken D en E nos. 1 tot en 77): ten huize van den Assistent-Dienstgeleider te Heer hugowaard op 17, 18, 19, 20 en 21 Juli van 9.00—10.00 en van 19.00—21.00, benevens op 22 Juli van 9.0011.00 (voormiddags). Gemeenten Koedijk en Sint-Pancras: ten huize van den Assistent-Dienstgeleider te Koedijk op 20, 21, 27, 28 en 31 Juli van 19.00—21.00. Gemeenten Noord-Scharwoude, Oud karspel en Heerhugowaard (wijken D en E nos. 1 tot en met 77): ten huize van den Assistent-Dienstgeleider te Noord-Schar woude op 24, 25, 26 en 27 Juli van 19.30- 21.30 en op 29 Juli van 15.00—17.30. Gemeenten Schoorl en Warmenhuizen: ten huize van den Assistent-Dienstgelei der te Schoorl op 22 Juli van 16.00—18.00, 25 Juli van 18.0020.00, 27 Juli van 19.00—21.00, 29 Juli van 16.00—18.00 en op 2 Augustus van 18.0020.00. Gemeenten Schermerhorn, Oterleek en Zuid- en Noord-Schermer: ten huize van den Assistent-Dienstgeleider te Stompe toren op 20, 21, 22, 24 en 25 Juli van 19.00—21.00. Gemeente Egmond aan Zee: ten huize van den Assistent-Dienstgeleider te Eg mond aan Zee op 25 Juli van 18.00—20.00, op 31 Juli van 19.0021.00 en op 1 Augustus van 18.0020.00. Gemeente Egmond-Binnen: op 27 Juli van 18.0020.00 en op 3 Augustus van 19.00—21.00. Gemeente Heiloo: ten huize van den Assistent-Dienstgeleider te Heiloo op 25 en 27 Juli van 19.00—21.00, op 29 Juli van 14.00—16.00 en op 1 en 2 Aug. van 19.0021.00 uur. .Volgens elk systeem' Plannen en advie zen kosteloos. Van 16 t/m Zondag 23 Juli in de tent P het Doelenveld, eiken avond 8 uur, evang - lisatie' bijeenkomsten; verschillende spie kers, zang en muziek; Donderdagmiddag d uur, 'speciale vrouwenbij eenkomst. Tentoonstelling. Bergen. Van 15 Juli t/m 13 Aug. ten toonstelling van schilderijen van Germ- ae Jong en Kees Boendermaker. Kunstzaai Boendermaker, Loudelsweg. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, (vijfde week) De onsterfelijke wals (rom.); hoofdrollen Mi- liza Korjus, Fernand Gravey en Luise Kaï- ner. Toegang bóven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Om 30.000 dollar (hum.); hoofdrollen Kathe von Nagy en Georges Rigaud. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddagvan 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zondag 16 Juli. 7 uur, Alkmaarsche wielerbaan, sport- propaganda-avond Turnlust en wielerwed strijden. Sted. Muziektuin, concert door Jonkers zangkoren. Kermis te Schoorldam, bal in zaal Mantel. Maandag 17 Juli. Kermis te Schoorldam, tooneeluitvoering in de zaal van Mantel. Dinsdag 18 Juli. Kermis te Schoorldam, bal in zaal Mantel. Donderdag 20 Juli. 8 uur, Sted. Muziektuin, concert koren van Paul Kok. Groote keuze kompeer- artikelen bij ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 16 Juli is de apotheek van B. H. J, Schouten; Emmastraat 64, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. OPENBARE U.L.O. SCHOOL. Bevorderd van kl. I naar kl. II: J. Beets, H. Biermans, L. Blaauw, H. Burger, St. Coster, G. Daalhoff, I. Grei- danus, J. de Groot, H. Hofstaetter, L. Israëls, G. Oosterlee, T. Pastoor, P. Prins, G. Reuling, Gr. de Reus, N. Schinkel, K. Schouten, J. Spierenburg, H. v. Straalen, Tr. Twisker, J. v. d. Vegt, P. de Vries, C. de Boer, A. Dijkstra, H. v. d. Hoef, L. Arentsen, C. v. d. Beek, P. Bobeldijk, O. Boskamp, K. Burger, Ch. Destrée, Gl. v. Esseveld, J. Geensen, G. Greve, A. Jans- ma, J. de Jong, N. Kaan, A. Klomp, L. Koppen, T. v. d. Linden, J. Mantel, C. Otjes, N. Renooy, C. v. Schoorl, M. Sie- ben, R. de Wit, M. Bont, P. Nicolai, W. Glas, Kl. Dekker. Niet bevorderd 16. Van kl. II naar III: B. v. Ammers, P. Blok, T. Boots, M. v. Eenennaam, N. Eldermans, H. Fokkert, N. Halff, J. Hoogland, B. Jonker, H. Kamp, Tr. Kamper, G. Klein, G. Leertou wer, G. Leguit, N. Miessen, M. Schuur man, P. Wit, G. Zwart, J. Blaauboer J Blom, A. v. d. Brink, Kl. Dekker' C Driessen, C. v. Dijk, L. v. d. Gragt P Hooyenga, E. de Jager, M. Kes, N. Kool, T. Prins, J. Willemse, T. v. d. Aakster, Fr. Bos, R. Buisman, O. de Jong, S. Kei zer, A. v. d. Meulen, Tr. Mink, N. Parma M. Posthumus, T. Semeins, J. Spit, n! Stikkel, B. v. Winsum, I. Jenkens, R. Elte. Niet bevorderd; 12. Van klasse III naar examenklasse: A. Adams, D. v. Amstel, D. Boonacker L. Boszhart, A. Driessen, H. Gol, W. v. d.' Hoff, C. de Jong, J. Jorritsma, B. Keus S. Koppijn, J. Kort, T. Langereis, M. Lem mers, L. de Ley, B. Mulders, N. Nool A Plas M Prins W Quirijns, G. Sch^ltus! G. Sleutel, Kl Vellinga, A. Volger, M. Vos, L. de Vries, D. Waal, P. Hofstra, A. Blaauboer, C. Bleh W. Blom, M. Bouwes, H. Brinkman, P. Greidanus, N de Haas J. Hoorns, B. Koeman, S.' Koeten A' Kroon, H. Mensink, P. Pusch, J. v. Ree- nen, J. Roskam, D. Sevenhuysen P So venhuysen, T. Sieben, A. v wp7pi t Wiedyk, A. Groot, T. Spoelsüï T. de Niet bevorderd: 6, M. U. L. O.-EXAMENS. Gister werd het diploma B behaald door: P. E. de Leeuw en B. van den Broek te Haarlem, H. N. Appel te Alkmaar G Mink te Warmenhuizen en C. Wijnberg té Beemster. Voor diploma A zijn geslaagd* H. G. Preijer, G. E. Oly, H. Leyen, L J de Korver, M. Ofman en B. van der Meu len te Alkmaar, J. Roosendaal te Bergen c L Brand te Beemster C. J. Gouda en T a Groote te Purmerend, G. Potgieser t Se RijP J* Kramer, R. Abbenes, E. van a ?Veen én K. Hollander te Den Helder, j d Bovenschen te Beverwijk en J. Veer tC Af°°wezen 6 candidaten. CORRESPONDENTIE. toestaan. Red. Alkm. Crt. PREDIKBEURTEN. BROEK OP LANGENDIJK, Doopsgez. Gem., 8 uur n.m., ds. mr. J. A. Oosterbaan. Kon. Holl. Lloyd. Salland thuisr. 15 Juli om 4 uur van Las Palmas. Rotterdamsche Lloyd. Kota Iten 13 Juli van Lorenzo Marqués. Baloeran 14 Juli 11 uur van Gibraltar. Kota Gedeh pass. 14 Juli 13 uur Teneriffe. De positie der postvliegtuigen was gister: Uitreis: Emoe te Calcutta; Nandoe te Basra. Thuisreis: Pelikaan te Karachi; Oehoe te Rangoon. Hedenmorgen om 6 uur vertrok van Schip, hol het vliegtuig Gier met als gezagvoerder Scholte. Aan boord bevond zich 39.8 kg. briefpost en 168 X kg. vracht. Aan boord bevinden zich 8 passagiers. Onderweg stappen er nog acht in. BIoc veiling, Zwarte Bessen, Aan de veiling „St. Willibrordus", had de eerste bloc-veiling van zwarte bessen plaats. Aangeboden werd 2937 k.g. Kooper werd de heer J. Polak te Zaandam voor 35.50 per 100 k.g. De prijs hoewel niet laag is ongeveer de helft lager dan in 1938. Emballeur benoemd. Door het bedanken van den heer J. Kam per (die door ouderdom de functie niet meer kan vervullen) is in tijdelijken dienst (de benoeming is aan de leden) als emballeur aan de veiling „St. Willibrordus" benoemd de heer C. J. Admiraal. Op Donderdag 27 Juli 1939 zullen Dijkgraaf en Heemraden van den Binnen geesterpolder te Akersloot schouw houden over de in dezen polder gelegen wate ringen. i Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Enkele regenbuien me' kans op onweer, meest zwaarbewolkt, warmer, zwakke tot matigen wind uit zuide* Hjke richtingen. Buitenlandsch weeroverzicht. Het centrum van het depressiesyste®"1 over de Britsche eilanden, dat sedert g^te' J1-*- inderde, v®r' zuidoostelijk® ren weinig van diepte veranderde, plaatste zich langzaam in züidoosiew- richting en ligt thans over zuidwest-Entf®" land. De koele luchtmassa's, die noordwest Frankrijk hadden bereikt, dron gen hedennacht tot in ons land door/ deden bij ons de bewolking toenemen brachten afkoeling en plaatselijk regen. v aanvoer van warme vochtige lucht ov zuidoost-Frankrijk noord-Italië en Zwi's land bleef aanhouden en veroorzaakte het Alpengebied zware onweders. 0°^ ...jj ons land en Duitschland kwamen onweer voor. Tengevolge van den aanV°ij van warme lucht steeg de temperatuu *,w Auv.ii», auseg ae ieiuy*-Aav Duitschland, Denemarken en zuid-Zwe ot boven normaal. Het 'hoogedrukgebied over den w"j,.n5 nam in beteekenis toe. Het strekt zich tl» uit van Groenland tot in de tropen. k. De zich oostwaarts uitbreidende stijging deed de wind over Ierland P1?8 y Hik tot stormkracht aangroeien. Het 13 j dat gebied nog steeds zwaarbewolkt veel regenval. JL Ket hoogedrukgebied in Oost-EuroPa iets in beteekenis af, doch behoudt groote uitgestrektheid. In Scandinavië 8 de luchtdruk en het weer klaarde in Zweden op. LICHT OP1 ndere voor rijwielen, motorrijtuigen cn a voertuigen van 21.48 tot 4.24 uur licht °r

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2