SPORT EN WEDSTRIJDEN Zij-crême beschermt tegen zonnebrand. Doos 20 ct. Een zoon van z'n Vader DE RONDE VAN FRANKRIJK. JxuMeton De voorbereiding der spelen van 1940. VRAAG EN AANBOD Vietto blijft leider in de algemeene rangschikking. Wederom'wint een Franschman een étappe. Het wielrennen en voetbal te Helsinki, De eerste wielerbaan in Finland. WOENSDAGS en ZATERDAGS. 35 cent per vijf regels, Naar het Engelsch van RIDGWELL CULLUM. Door T. MADE. DERDE BLAD ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 15 JULI 1939. Wielrennen. N a n t e s, 14 Juli. (Van een specialen A.N.P.-Verslaggever). De vijfde etappe van de Ronde van Frank rijk is wederom door een Franschman ge wonnen, n.L Fournier, die reeds eenmaal eerste werd. Het is wel opmerkelijk in deze ronde, dat nog geen enkele buitenlander een overwinning heeft behaald, met uitzonde ring van Romain Maes, die een halve etappe, die van Caen naar Vire, tegen het horloge, op zijn naam bracht. De Nederlanders hebben het er in deze betrekkelijk kalme vijfde etappe uitstekend afgebracht. Albert van Schendel heeft zich wederom goed ge klasseerd en eindigde als achtste. In de algemeene rangschikking zyn alle Nederlanders, met uitzonderring van Gommers, die zich echter precies ge handhaafd heeft, vooruit gegaan. Lambrichts steeg een plaatsje en kwam nu dertiende te staan. Albert van Schendel steeg van de 25e naar de 21e plaats, terwijl de Korver twee plaatsen omhoog klom. Ook Sijen ging vooruit en stond hedenavond 33e, Dominicus kwam op de 44e plaats en Anton van Schen del op de 48e. Ook Hellemons ging naar boven en stond na de vijfde etappe 59e. Treinloopen. Deze vijfde etappe was zeker de gemak kelijkste, welke de renners tot nu toe te verorberen hebben gekregen. Wel lag het aantal kilometers boven de 200, doch de veelal breede uitstekende wegen met weinig heuvels boden toch geen moeilijkheden. Alleen 7 k.m. na den start was er even van strijd sprake. Toen waren er stoutmoedigen tusschenuit gegaan, n.L Le Greves, die het sein tot den aanval had geblazen, Vlaemynck en Archambaud en ten slotte Romain Maes, die er echter voor zorgde, dat het peleton de vluchtelingen weldra kon inhalen. En toen brak er een rust aan, welke uren duurde. Renners en volgers „vielen in slaap", de handen gingen van het stuur, men maakte een gezellig babbeltje. De heuvels van de vorige etappen ver dwenen allengs meer en op het laatste ge deelte van de route was het landschap vrij wel vlak. Bochtig schoten de nu zeer smalle wegen door het vriendelijke landschap. Bij Saint Nazaire was het uit met het middag dutje. Er waren toen 146 van de 207 k.m. achter den rug en nu werd er op kop harder aan getrokken. Doch iedere uitlooppoging werd in de kiem gesmoord, waarbij vooral de Belgen zeer actief waren en rusteloos de wegloopers weer bij de groep brachten. Tenslotte werd bij Savenay, 30 k.m. voor Nantes, de snelheid zoo groot, dat er zich enkele groepen vormden, echter op zeer ge ringen afstand van elkaar. Mede door het feit, dat de weg steeds iets afliep, noteerden wij snelheden van 45 a 50 k.m. Voorop zaten o.a. Sylver Maes, Marcaillou, Fournier, Meu- lenberg, Archambaud en Albert van Schen- deL 5 k.m. voor Nantes liepen Romain Maes en Albert van Schendel nog uit, zij namen 200 meter op de acht anderen, doch juist bij het binnenkomen van de baan, werden beiden ingeloopen. Een onregelmatige sprint. De sprint op de baan te Nantes moest toen de beslissing brengen. De tien renners kwa men tegelijk de baan op, waarbij Albert van Schendel direct naar voren kwam. Helaas kreeg ook deze sprint, evenals die te Lorient, een onregelmatig verloop, omdat men ver gat de tweede groep, die 30 seconden er achter zat, bij de poort van de baan vast te houden. In volle sprint lagen de tien eersten, toen de renners van de tweede groep zich tusschen hen mengden. Van een sprint kwam zoodoende niets terecht. Fourier werd eerste en Albert van Schendel werd derde achter Frechaut. Ten minste, zoo zagen wij het, die speciaal op Albert van Schendel hadden gelet. Maar do verantwoordelijke leiders wisten het zelf niet, volkomen begrijpelijk overigens in deze ontzaglijke verwarring. Men noemde maar een aantal namen achter elkaar op en zoodoende werd Albert van Schendel als 8e geplaatst. Voor de klasseering wat den tijd betrof, wat dat niet erg. Alle tien renners werden toch ex aequo geplaatst, maar wel ontging onzen landgenoot door dit volkomen wille keurig vaststellen van den uitslag, een prijs. Anton van Schendel, Lambrichts, Domi nicus, de Korver en Sijen eindigden in het tweede peleton met ongeveer 30 seconden achterstand, terwijl Gommers in de derde groep zat met 2 minuten verschil op de eerste groep en Hellemons kwam onmiddel lijk na Gommers binnen. Toch heeft deze kalme etappe nog uit vallers gebracht. 80 k.m. na Lorient hadden de beide Zwitsers, Gross en Jaisli, een aan zienlijken achterstand, terwijl Mithouard eveneens teruggevallen was. Hij had met een zware inzinking te kampen en ondanks het feit, dat er in de groote groep, wat men noemt gewandeld werd boven de 28 a 30 k.m. kwam men toen niet uit slaagden Mithouard en de beide Zwitsers er niet in zich bij het peleton te voegen. Mithouard staakte ten slotte den strijd, evenals Gross en Jaisli. Bidinger, de laatste hedenavond in de al gemeene rangschikking, is volgers de regle menten geschrapt, zoodat er nog 69 renners in de ronde zijn. De algemeene rangschikking. De algemeene rangschikking luidt: 1. Vietto (Frankrijk) 28 min. 30 min. 26 sec.; 2. M. Clemens (Luxemburg) 28 uur 30 min. 32 sec.; 3. Disseaux (België) 28 uur 31 min. 32 sec.; 13. Lambrichts 28 uur 38 min. 39 sec.; 21. Albert van Schendel 28 uur 43 min. 9 sec.; 28. de Korver 28 uur 46 min. 18 sec.; 33. Sijen 8 uur 49 min. 8 sec.; 44. Do minicus 28 uur 52 min. 54 sec.; 48. Anton van Schendel 28 uur 57 min. 22 sec.; 57. Gommers 29 uur 7 min. 32 sec.; 59. Helle mons 29 uur 9 min. 57 sec. Het landenklassemem. 1. Frankrijk-West 85 uur 43 min. 43 sec.; 2. België-B 85 uur 49 min. 45 sec.; 3. Frank rijk 85 uur 52 min. 14 sec.; 4. Z.O. Frankrijk 85 uur 53 min. 4 sec.; 5. België-A 86 uur 3 min. 4 sec.; 6. Z.W. Frankrijk 86 uur 4 min. 14 sec.; 7. N.O. Frankrijk 86 uur 5 min. 7 sec.; 8. Nederland 86 uur 8 min. 6 sec.; 9. Luxemburg 86 uur 10 min. 20 sec.; 10. Zwitserland 86 uur 52 min. 1 sec. Nog slechts vijf ploegen zijn volledig met acht renners, n.L België, Nederland, Frank rijk, België-B en West Frankrijk. Zwitserland en Luxemburg hebben nog z"3 renners, terwijl Zuidwc: Trankrijk nog slechts vier renners over heeft. Olympische Spelen. (Van een specialen A. N. P.-verslaggever). Vlak bij Kapyla, waar het Olympisch dorp wordt gebouwd, aan den weg naar de bekende wintersportplaats, ligt het wieier- stadion, waar in den zomer van het vol gend jaar de Olympische wielerwedstrijden zullen worden gehouden. Het mag misschien verbazing wekken, doch het feit is er niet minder juist om: deze wielerbaan is de eerste in geheel Finland. Hetgeen een bewijs is voor de stelling, dat de wielrensport in dit land niet populair is. Met het bouwen van deze moderne 400 meterbaan hebben de organi satoren der spelen een tweeledige bedoe ling: allereerst zal men de Olympische wedstrijden op behoorlijke en doeltreffen de wijze kunnen organiseeren, voorts hoopt men door het bouwen van een vaste baan de wielrensport te stimuleeren. Er was oorspronkelijk een groote strijd ontstaan over het vraagstuk of de baan van hout dan wel van cement zou moeten worden geconstrueerd. Het is ten slotte cement ge worden. In September a.s. zijn ook de tribunes, welke tezamen een 8 a 9000 toeschouwers kunnen bevatten, gereed, zoodat de ope ningswedstrijden dan niet lang meer op zich zullen laten wachten. Waarmede men tevens ervaring kan opdoen, want waar het wielersport betreft, ontbreekt dit in Finland nog al eens. Op het uitgestrekte midden-terrein wil men in den winter yshockey of bandy spelen. Omtrent de baan heeft men zich laten voorlichten door buitenlandsche deskundi gen. De bochten loopen zeer flauw uit en de rechte einden zijn dan ook zeer kort. De wegwedstrijd wordt buiten Helsinki gehouden. Het traject loopt tot Porvoo en dient twee keer gereden te wordeD over een totalen afstand van 188 K. M. De weg is zeer bochtig en tweemaal ligt er zelfs een onbewaakte overweg in het traject, overigens niets bijzonders in dit land, doch de organisatoren verzekerden ons, dat men op den wedstrijddag geen moeilijkheden in verband met deze overwegen zou behoeven te verwachten. Vrijwel voortdurend zijn er stijgingen en dalingen in den weg en al leen op het nieuwe gedeelte over ongeveer 40 K. M. komen behoorlijke rechte stukken voor. Het weg-oppervlak bestaat uit zand en grint, doch met zal dit met een speciaal procédé behandelen, opdat de weg stofvrij zal zijn. De laatste 21 K. M. zijn geasphal- teerd. Primitief voetbal. Tijdens ons bezoek aan Helsinki zijn wij in de gelegenheid geweest in het Olympisch stadion een voetbalwedstrijd bij te wonen tusschen de Helsingin Jalkapallo Klubi, de kampioen van 1938 en de Helsingin Toverit, de vereeniging met de beste kampioens kansen voor dit seizoen. Slechts 3000 toe schouwers woonden deze ontmoeting, wel ke in de avonduren werd gespeeld, bij, zoo dat daaruit wel blijkt, dat de belangstelling in Finland voor voetbal niet buitengewoon groot is. Nu dient direct daaraan te worden toegevoegd, dat het spel ons niet is meege vallen. De techniek is zeer matig, het combina torisch vermogen van den Fin schijnt niet bijzonder ontwikkeld te zijn, zoodat samen spel een zeldzaamheid is. In de meeste ge vallen werden goed bedoelde individueele pogingen om tot scoren te komen opgezet, waarbij van tactiek geen moment sprake was. Het spel werd forsch maar absoluut fair uitgevoerd. Op Zondagen wordt niet gespeeld, doch men deinst er niet voor te rug twee of drie competitiewedstrijden in één week te spelen. Regelmatig zit er niet in, de clubs, welke aan de competitie deel nemen, regelen dat onderling. Het verte genwoordigend Finsch elftal zal waar schijnlijk wel beter spelen, doch hooge verwachtingen behoeft men hiervan niet te koesteren, waar wij vernamen, dat ver scheidene spelers van genoemde clubs ook in het nationale team uitkwamen. De grasmat in het Olympisch stadion is bijzonder goed. De bodem is uitstekend ge draineerd en zelfs in den winter, wanneer het land onder de sneeuw ligt, wordt dit terrein verzorgd. Overigens wordt ook aan de andere voet balvelden, waarop het volgend jaar de wedstrijden van het Olympisch tournooi plaats vinden, veel aandacht besteed, zoo'- dat het vertrouwen is gewettigd, dat ook dit onderdeel uitstekend in orde zal zijn. Er wordt, naar bekend, volgens beker systeem gespeeld tijdens de Olympische spelen. Reeds thans is het zeker, dat minstens tien landen aan het tournooi deelnemen en men kent het standpunt van den K. N. V. B. namelijk dat ook Nederland in beginsel bereid is met een ploeg uit te komen. Ver schillende wedstrijden van het tournooi worden in de provincie gespeeld, o.a. te Tampere, Viipuri, Turku en Hameenlinna. Dammen. OM DEN DAMTITEL VAN ALKMAAR. Deze week ging Dinsdag de 3e ronde van het Damkampioenschap van Alkmaar, waar na Donderdag de verschillende afgebroken partijen werden voortgezet. Een partij, welke Dinsdag werd uitgesteld, moest nu Donder dag worden afgebroken, in een voor wit betere stelling. Door een grooten blunder in het eindspel liet wit de zekere winst I gaan en moet hij nu nog afwachten of de partij te winnen is. De uitslagen luiden: Groep A. G. WoonijkP. J. Smolenaars 11 M. OudH. Roobeek 20 L. RavensteinC. A. de Bree 20. De uitslagen van de in deze groep voor gekomen afgebroken partijen zijn: P. J. SmolenaarsL. Ravenstein 02 P. J. SmolenaarsM. Oud 20 De stand is hier thans: Ravenstein 5 p.; Woonijk en M. Oud 4 p.; Smolenaars 3 p.; de Bree 2 p.; Zijlstra en Roobeek 0 p. Groep B. K. A. JakschtovL. Dammer 02 D. StamH. Linders 20 M. HemelsM. Oud 2—C In deze groep is de stand: Dammer 5 p.; Jakschtov en Hemels 4 p.; N. Oud en Stam 2 p.; Timmerman 1 p. en Linders 0 p. Groep C. P. BakkumP. de Wijn 02 J. N. MooijH. Kruider 20 G. OudshoornP. Veer afgebr. Hier is de stand: Mooij en de Wijn 4 p.; Veer 3 p. plus afgebr. partij; H. Kruider 2 p.; Oudshoorn 1 p. plus afgebr. part.; Bakkum en Vos 1 p. Zeilen. INTERNATIONALE MARINEZEIL WEDSTRIJDEN TE KIEL. Bij de internationale marinezeilwedstrij den, welke ook dit jaar te Kiel van 7 tot en niet 14 Juli zijn gehouden, heeft de ploeg der koninklijke marine de vierde plaats tusschen negen deelnemende nationalitei ten bereikt. De Nederlandsche ploeg, welke in 1939 koninklijke marine vertegenwoordigde bij deze zeilwedstrijden, bestond uit: kapitein luitenant ter zeer G. G. Bozuwa, leider te vens scheidsrechter, luitenant ter zee 3e klasse P. Busemaker, stuurman, luitenant ter zee 2e klasse J. Bussemaker, fokkenist Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend contant (Dinsdags en Vrijdags inzenden^ Gevraagd- een kano in prima staat. Brieven on "er letter Z 25 bureau van dit blad of telefoon 3141, Alkmaar. Te koop: Bel. Vrye D.K.W. motor van October, 1938 in prima staat, pr s 140.J. AMOUREUS, Straatweg A. 54, Alkmaar. Pracht Accordeon te koop: merk Armoniosa. Super. Camerano. Italië. Type 1939, 4 korig 120 b. 2 registers, p. klavier, winder volle klank, iets buitengewoons. SPOORSTRAAT 81, Alkmaar. Te koop: 1 machinale hijschlier, 1 kalkmolen met motor 5 p.k., 1 Lind- zaag voor handarbeid, 2 handwagens, 50 nieuwe kortelingen, 1 z. g. a. n. 2 persoons fabriekskano. Oudegracht 279 Te koop: een mooie z. g. a. n. 2 per soons kano. Te bevragen bij Jb. P. VERMEULEN, Langebuurt 2, Uitgeest. Te koop mooi Damesrijw. met rem- naaf 12, Damesrijw. z. g. a. n. met Torpedonaaf, nieuwe banden, lamp en achterlicht 15, mooi Jongensrijw. 9. LIJTWEG 21, Bergen. Ford '31 met achterdeur en brood stellingen, in prima staat. GARAGE v. d. KOMMER ZONEN, Breedstraat 32, Alkmaar. Tel. 2232. Tweede handsch Heeren- en Dames rijwielen in prima staat, waaronder 1 Simplex dames, zoo goed als nieuw, bij JAN BLOKLAND, Luttik-Oudorp 3. Te koop mooie autoped op prima banden, werkfiets met en zonder Torpedo. HOEVERKADE 4. Simplex Heerenrijwiel z. g. a. n. 20, Heerenrijwielen 17.50, 16.00. Damesrijwielen 17.50, 16, 15. Jongens- en Meisjesfietser 11, 12.50, 13.50. Nierop's Rijwiel handel, Heerenstraat 10. Tel. 3827. Te koop een in goeden staat zijnde Tandem. VARNEBROEK 23. Ter overname gevraagd een in goeden staat zijnde haard, liefst een Juventa. Brieven onder letter L 28 bureau van dit blad. en den officier-vlieger 3e klasse J. H. Stark, reserve. De Engelsche starbootbemanning wist dit jaar beslag te leggen op den Hinden burg-gedachtenisbokaal, den voor deze starbootwedstrijden uitgeloofden wissel- prijs, welke in 1937 door de Nederlandsche marine werd veroverd. Waterpolo. NEPTUNUS I—D.A.W. I 3—0. In een van weerszijden vlot gespeelden wedstrijd heeft D.A.W. wederom de meer derheid moeten erkennen van het aloude Neptunus, dat dit jaar met een zeer sterk zevental aan de competitie deelneemt. In dezen wedstrijd, die een talrijk publiek getrokken had, waarbij de voorzitter van den de vereen, met de volgende zeventallen de zeventallen met de volgende zeventallen in het water: Neptunus. IJ. Oostveen Dil Dekker Kluyver Kater Berkhout Pesie A. D. Imhülsen F. Mays D. A. Imhülsen G. Soecker H. Mriman P. Vogtschmidt J. Bos 37) „Ik zal je laten piepen, jou gemeen var ken", brulde Gordon. „Piep, of ik rammel je dood". Maar de man kon onmogelijk geluid ge ven met die handen om zijn keel geklemd. Hjj hijgde. Plotseling grepen zijn handen naar Gordon's oogen en hij stak een vinger naar diens linker oog uit. Gordon gooide zijn hoofd achterover, maar durfde zyn Prooi niet loslaten. Instinctief had hij maar één verweer: hij deed zy'n mond open en beet als een wolf in de hand, die hem trachtte blind te maken. Hy kreeg drie vingers te pakken en beet door tot op het been. De man onder zijn handen gaf een schreeuw en gleed slap op den grond. Gordon liet hem los. Met groote walging gaf hij hem nog een schop in zijn ribben en keerde zich toen van hem af. HOOFDSTUK XIV. Na den storm. Gordon haalde diep adem. Hij veegde het stof van zijn bezweet gelaat, zooals iemand dat haast onbewust doet na een groote inspanning. Zijn oogen bleven ech ter op zijn verslagen tegenstander gericht. Toen ging hij wat onzeker op zy en raapte zijn vilten hoed op. Daarna streek hij met zijn vingers door zijn haar en zette zyn hoed op, steeds strak het voorwerp van zijn afkeer aankijkend. Hazel staarde ook oplettend naar de be- weginglooze gestalte van David Slosson. Hij lag doodstil. Een vage angst bekroop haar. Gordon ademde nu weer normaal, maar zijn oogen bleven angstig. Hij liep op de uitgestrekte gedaante toe, bleef staan, zuchtte van verlichting en begon te lachen. „Best", riep hij uit, tot niemand in het bijzonder het woord richtend. Hazel begreep, dat ook Gordon een oogenblik lang hetzelfde had gevreesd- Nu ademde ook zij opgelucht. Toen keek zy op naar den overwinnaar, met een uitdrukking van onzegbaar groo ten dank in haar oogen. Gordon keek een andere richting uit, zoodat ze niets be hoefde te verbergen. Gordon's aandacht was bij de paarden. Een vreemde schroom weerhield hem er van naar Hazel toe te gaan. Hij voelde geen trots over zijn overwinning, enkel spijt tegenover haar over het voorgeval lene. Sunset en Slosson's paard stonden een eindje verder rustig samen te grazen en het gevecht had hen geen moment gestoord. Lady Jane stond alleen wat verderop en lette op niets en niemand, alsof ze zich had afgekeerd van hetgeen ze had gezien. Gordon bond het huurpaard aan een struik vast, en reed op Sunset weg om Lady Jane te halen. Toen hij terugkwam, be woog de man op den grond zich. Eén blik op hem was voor Gordon vol doende voor wat hij weten wou. Hy liep naar Hazel toe en zwijgend hield hij Lady Jane vast, zoodat ze op kon stijgen. Hazel ontweek zijn oogen, maar niet uit koelheid. Ze vreesde, dat haar blik hem datgene zou verraden, dat ze hem niet wou laten blijken. Ze was zeer ontroerd. Deze man had haar geholpen met zyn groote, mannelijke ridderheid. Ze voelde, dat ze dit van hem had kunnen verwachten. Gordon keek intusschen naar David Slos son, die alweer overeind zat. Toen Hazel in het zadel zat, liep hij op hem toe en zei koud: „Als je nog meer wilt hebben, kun je het krijgen. Maar als je ooit nog eens het hart hebt om op Buffalo Point of op de boerdery te komen, vermoord ik je!" David Slosson antwoordde niet. Hij keek de andere twee na, toen ze wegreden en de haat op zijn gezicht voorspelde weinig goeds voor hun toekomst als hij zijn kans schoon zou zien. De paarden draafden voort en hun be rijders zwegen eenigen tijd. Er was een eigenaardige schroom tusschen hen beiden gekomen. Er was zooveel te zeggen en uit te leggen. Geen van beiden wist recht, hoe of waar te beginnen, zoodat ze al tamelijk dicht bij huis waren, toen Gordon's gevoel voor humor de overhand behaalde. Ze lie ten hun paarden stapvoets loopen, om de dieren wat bij te laten komen. Gordon keerde zich half om in het za del; zijn blauwe oogen lachten. „Nou?" vroeg hy. De kinderlijke zachtheid van zijn vraag was voor Hazel voldoende om over de pijn lijke spanning heen te komen. Hij had haar weer geholpen, maar ditmaal tegen haar tranen. Ze lachte tegen hem met een vochtig waas van ingehouden tranen voor haar oogen. „Ik denk, dat Sunset wel een grooten he kel aan dezen weg zal hebben", zei Gor don, zyn uiterste best doend om onge dwongen te zijn. „Hij verdiende niet, dat hij er zoo van langs kreeg als daarstraks". „Arme Sunset", zei het meisje zacht. „Kan hij loopen?" „Of hij loopen kan. 't Is gewoonweg een expressetrein". Gordon's lach klonk. Hazel als muziek in de ooren en haar laatste spoortje van tranen verdween. Het was anders op het nippertje geweest. Ze had tijdens het ge vecht willen lachen en schreeuwen tege lijk. Daarna had ze willen uithuilen en nu was ze blij naast den man te mogen rijden, die in haar oogen een held was. „Ik moest Sunset eigenlijk mijn excuus aanbieden", praatte Gordon door, „en u eigenlijk ook. Ik vrees, dat ik u een naar schouwspel heb bezorgd. Ik wou, dat ik die vingers van dien vent er niet bijna had af gebeten. 't Is beestachtig. Maar anders wa ren mijn oogen eraan gegaan". Hazel wist niets te zeggen. Ze huiverde bij de gedachte, dat de man naast haar bijna blind was geweest. „Ziet u, dat is geen eerlijk vechten meer", vervolgde Gordon die voelde dat hij het moest verklaren. „Dat is niet menschelijk meer en nog erger dan de wilde dieren. Ik schaam me. Maar ik moest mijn oogen toch' redden Ik was bang, dat ik hem vermoord had". „Ik ben blij, dat dat niet gebeurd is", zei Hazel, maar ze voegde er snel aan toe: „maar niet om hem". Gordon knikte en zei: „Ja, hij verdiende het wel". Hazel keek hem plotseling met schitte rende oogen aan en riep uit: „Ik wou, dat ik een man was. Verdienen? Hij verdiende, alles wat leelijk was. Maar ik net zoo goed. Ik zal het nooit weer doen. Nooit! U hebt me gewaarschuwd. U wist het. En u redde me van de gevolgen van mijn eigen dwaas heid. Ik dacht, dat ik handig genoeg was, om hem aan te kunnen; ik dnnht dat ik knap genoeg was". Ze lachte bitter. „Ik dacht, dat ik zoo'n kerel kon overtroeven, omdat ik een boerdery kan beheeren en dingen kan, die maar weinig meisjes kun nen. Ik ben ten slotte net, waar hij me voor aan zag, en dat is een onnoozel boerenkind. Ik heb zoo'n hekel aan mezelf en als u niet gekomen was, weet ik niet wat er gebeurd zou zijn. Kon ik maar vechten zooals u. Het was reusachtig! En alles was mijn schuld". Een mengeling van gevoelens lagen ach ter haar woorden. Ze had een bittere min achting voor zichzelf en een groot berouw: maar uit haar heele manier van doen en uit al haar woorden sprak een groote warmte en een niet te verbergen bewonde ring voor den moed van haar redder. Al merkte Gordon er niets van dan is het toch nog te betwijfelen, of hij er de juiste beteekenis van begreep. Hy zelf was blij geweest haar te kunnen beschermen en het scheen hem op dit oogenblik toe, dat alleen Hazel Mallinsbee en haar welzijn voor zijn leven van belang was. Hij keek haar met een zachten blik aan en zei: „Het was uw schuld niet. Zoo iemand als hij zou elk meisje lastig val len". Toen begon hy te lachen en zei met de bedoeling haar te troosten: „Hij is een van de ervaringen van het leven en erva ringen zijn gewoonlijk niet prettig. Kijk eens, hoeveel hy ons geleerd heeft U hebt geleerd, dat je je met iemand, die een pak aan heeft, waarvan je hart in je lichaam omdraait, gewoonlijk liever niet moet inlaten. En ik^ heb geleerd, dat zulke laaghartige naturen altijd gemeene metho des gebruiken, zoowel in vechten als in zaken. Ik denk, dat we deze ervaring zul len begraven en trachten haar niet te ver geten. Maar er is nog iets anders gebeurd". Voegde hij er lachend aan toe. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9