Aqmda VRAAG EN AANBOD JluAlicaties WeetAecicfd Mooi gebruind ïïxicqec&i&e Stand HEILOO NOORDSCHARWOUDE JCetk óL School Gezonde voeten met fanda w JuUtbou» Denkt U er aan Uw voor ZATERDA" op te geven? Alléén 2de handsch o"e(iere" EERSTE BLAD Alkmaar, Donderdag. HERMINA ANNA SIEBERT COSTER t Te 's-Gravenhage overleed gister op den leeftijd van 74 jaar, onze oud-stadge- noote mejuffrouw Hermina Anna Siebert Coster, die zich voor eenige jaren met haar vriendin mej. van Eybergen, destijds teekenleerares aan de handelsschool alhier, te 's-Gravenhage vestigde. Bij de oudere Alkmaarders zal mej. Coster in de herinnering blijven voort leven als een vrouw met een warm menschenhart, die in Alkmaar veel stil leed heeft geleenigd. Haar verscheiden laat ook bij ons een leegte achter, omdat zij een der dochters was van den stichter onzer vennootschap, wijlen den heer Herman Siebert Coster. BAKKERSFIETS TE WATER. Bij de brug bij het Klein Nieuwland over den Nieuwlandersingel is een onbeheerd staande bakkersfiets te water gereden. Een jongen duwde ertegen aan en kon den drie wieler op het critieke moment niet vasthou den, waardoor hij in het water terecht kwam. De lading, bestaande uit al hetgene, dat een bakkersfiets gewoonlijk herbergt, was volkomen bedorven. Met vereende krachten is de fiets weer op den wal getrokken. VLIEGENIERS IN EGMOND. De officieren en manschappen van den vliegdienst, die tijdelijk in Egmond aan Zee gelegerd worden, zijn thans alle aan gekomen. De officieren, ten getale van 17, zijn alle ingekwartierd in hotel Trompen berg. Woensdagmiddag heeft de comman dant zijn officieren officieel aan burge meester Eyma voorgesteld. De onderofficieren en manschappen, in totaal ruim 50 man, zijn ondergebracht in de vroegere openbare lagere school. MULO-EXAMEN. Gister werd het B-diploma oehaald door G. M. Muntjewerf te Alkmaar en J. W. Schotmar.s te Den Helder. Het diploma A is toegekend aan: W. Ch. J. Hollenberg, M. J. Houtkooper, A. M. P. A. Meijer en Ph. Tegel te Alk maar, S. J. Gijsberts, A. M. de Boer, A. Schoorl, J. Visser, H. Everhardus, P. Willemse en G. Boon te Den Helder, K. Veldhuis en J. J. A. Lieshout te Hoorn, IJ. van der Pijl te Wognum, P. Verhoef te Sijbekarspel, J. Dijkstra te Wieringerwerf J. P. Kikkert te Den Burg (Texel) en Kooy te Anna-Paulowna. Afgewezen werd één candidaat. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer P. Gootjes, slaagde voor het op 21 en 22 Juni te Am sterdam gehouden boekhoudexamen „Mer- curius". MAXIMUM-SNELHEID MOTORRIJTUIGEN. Intrekking maximum-snelheid rijwielen. Over eenigen tijd zullen in werking treden de Wegenverkeerswet en het Wegenver keersreglement. In laatstgenoemd reglement is voor de be bouwde kommen in het geheele land één maximum-snelheid bepaald voor motor rijtuigen en wel van 45 K.M. per uur. De gemeenten hebben daaromtrent in de toe komst dus niets meer te regelen, behalve ten aanzien van bepaalde wegen, waarop in het algemeen een zeer druk verkeer is. Voor dergelijke wegen kan n.L een maximum snelheid worden vastgesteld (door den Raad) van 15 K.M. per uur. Zoolang de nieuwe regeling nog niet geldt, heeft de gemeente uiteraard nog haar regelingsbevoegdheid krachtens de bestaan de wetgeving. Evenwel zijn onlangs de modellen voor de borden tot aanduiding van maximum-snel heden vervallen en door nieuwe vervangen. De gemeente heeft daarom de maximum snelheid eveneens op 45 K.M. bepaald. Zij voorkomt daardoor, dat met de inwerking treding der nieuwe wet weer nieuwe borden zouden moeten worden geplaatst. Om dezelfde reden heeft zij de maximum snelheid voor rijwielen ingetrokken. Men zij er echter op bedacht, dat de nieuwe regeling geen kracht heeft zoolang de borden niet zijn gewijzigd. Dit zal binnen korten tijd het geval zijn. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van W. Boorsma, reiziger te Bergen met benoeming van mr. Fruin tot rechter-commissaris en van mr. Zeiler tot curator. DE TENTZENDING. De bekende Maranatha-prediker en re dacteur van het Zoeklicht Johannes de Heer van Driebergen zal Vrijdagavond in de tent op het Doelenveld spreken. ALKMAARSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Gisteren slaagden voor het diploma hulp in de huishouding: E. Baas, J. Bulthuis, G. Koster, N. van Heerden, H. Hidding, A. M. van Vuure, C. S. Martin, W. J. Oostrom, al len te Alkmaar; C. Köhne te Beemster, N. C. Haasbroek te Bergen aan Zee; G. Blad te Bergen; A. Kalverdijk te Warmenhuizen; A. Nottelman te Petten en R. G. Nicolai te Wieringerwaard. Afgewezen 2. Voor het diploma costuumnaaien slaag den: A. Keizer, H. Timmer, T. Steenis te Alkmaar; K. Kloosterboer te St. Pancras en M. Knibbe te Grootschermer. Afgewezen 1. Voor het diploma dienstbode slaagden: A. Coster, C. de Moei, N. Michels, D. van Scheyen te Alkmaar, J. Hillen te St. Pan cras; G. Modder te Bergen. Met herexamen J. C. Lammers te Alkmaar en A. Vis te St. Pancras. Afgewezen 2. EINDEXAMEN R.H.B.S. TE HOORN. Voor het eindexamen R.H.B.S. met 5-jari- gen cursus te Hoorn (afd. B) zijn geslaagd: P. Althuizius, Opperdoes; J. Appel, Wog num; Maria Bakker, Berkhout; Ariëtte Best, Hoorn; S. Bos, Nibbixwoud; G. A. Brieffies, Hoorn; N. J. Groot, Westwoud (Binnenwij- zend); P. H. Groot, Hoorn; P. N. Klaver, Grootebroek; F. J. Kuijpers, Hoogwoud; J. J. Post, Hoorn; J. Roos, Hoorn; J. Ruiter, Wijdenes; D. Schuytemaker, Hem; J. Wil lig, Avenhorn; Greta Winkel, Hoorn; P. Verdoes, Hoorn (Rotterdam). Afgewezen 4 candidaten. GESLAAGD. Onze stadgenoot, de heer Th. Keesom, slaagde voor het Mercurius-diploma boek houden der Federatie-e::smens. Voor het te Amsterdam gehouden Mer- curius-examen boekhouden slaagde de heer C. van Westrienen, die eveneens het diplo ma boekhouden van de Ver. van Leeraren in de handelswetenschappen behaalde. DIERENBESCHERMING. Zwervend zijn aangetroffen twee jonge poesjes (wit en cypersch). Eigenaars of liefhebbers kunnen zich ver voegen bij den heer C. Verwer, inspecteur der Ned. ver. ter bescherming van dieren, Baanstraat, Alkmaar. Men wordt verzocht geen dieren bij hem aan huis te bezorgen. Wie een zwervend diertje aantreft, geeft het aan den inspecteur op die dan zorgt dat het zijn eigenaar of een nieuwen eigenaar krijgt. BANKETBAKKERIJ J. OUWEHAND HEROPEND. Morgen, 21 Juli, wordt de brood- en ban ketbakkerij van den heer J. Ouwehand op de Mient, nr. 4, heropend. Het perceel op de Mient heeft een ware metamorfose onder gaan. De winkel heeft vrijwel niets meer, dat aan de oude zaak herinnert. Hij is van binnen geheel met licht eikenhout betim merd, terwijl in de twee zijwanden een eiken bank is ingebouwd, die de gezel ligheid voor de wachtende bezoekers zeer verhoogt. Twee ruime étalage's zullen de cullinaire lekkernijen uit de bakkerij de plaats geven, die haar, de kwaliteit in aan merking genomen, volledig toekomen. De winkel van den heer Ouwehand is klein, doch door de verbouwing wordt eens te meer bewezen, dat het mogelijk is ook van een kleine ruimte door een gezellig inte rieur een aantrekkelijk geheel te maken. Niet alleen de inrichting van den winkel, ook de openingsreclame van den heer Ouwehand zal wellicht reden zijn den win kel eens een bezoek te brengen. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten 2e suppl. lijst 37. Aardrijkskunde; reisbeschrijvingen. 910.8M28 Martinson. Van de stookplaat. 910.8S86 Sterre, van der. Seer aanmerke lijke reysen gedaan door Jan Erasmus Reyning. 910.9Z44 Zweig. Magellan. (Duitsche tekst). 914.1T30g Thijsse. Onze groote rivieren. 914.5C38r Couperus. Reisimpressies. 914.8R82 Ruge. Norwegen. 915C46 Crow. Vierhonderd millioen klan ten. 915M36 Mechanicus. Een vojk bouwt zijn huis. 915.1B79 Bovene, van. „Hier is Indië 915.1B99 Bijlmer. Naar de achterhoek der aarde. j 915.1H22 Hana-Hupbach. Het land van de eeuwige zon. 917A42 Arntzenius. P., en C. Arntzenius. Op bezoek bij mensch en dier. 918M80 Moresco. Westwaarts. g 918.1B17 Balen, van. Ons gebiedsdeel Curagao. Oude geschiedenis. 930B93 Buck, de. Egyptische verhalen. g 930W84 Woolley. Ur der Chaldeeën, de stad van Abraham. Geschiedenis; Vaderl. en Algemeene. 941R65e Romein, J., en A. RomeinVer schoor. Erflaters onzer beschaving, dl. 2. 17e eeuw. 941.2G85 Guibal. Johan Willem Friso en zijn tijd. 941.2W26 Warnsinck. Drie zeventiende eeuwsche admiraals. 944S11 SackvilleWest. Jeanne d'Arc. 947F49 FülöpMiller. Raspoetin, de hei lige duivel. 949B90.1 Brugmans. Het keizerlijk Wee- nen. 951G33 Geschiedenis van Nederlandsch- Indië. Dl. 2. 960J49 Juta. Oom Paul (Kruger). j Ook voor jongeren. g Geschenk. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van J. VISSER te Den Helder, om een verlof A. verlof voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het üérceel NIEUWESLOOT nr. 55. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het vërleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 20 Juli 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, H. KLAVER, Lo. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Tot en met Zondag 23 Juli in de tent op het Doelenveld, eiken avond 8 uur, evange lisatie-bijeenkomsten; verschillende spre kers, zang en muziek; Donderdagmiddag 3 uur, speciale vrouwenbijeenkomst. Tentoonstellingen. ,,Wico Studio", Oudegracht 243, tot en met 12 Aug. scriiiderijen en etsen van Jo Besaan en werk van G. Lugthart. Bergen tot en met 22 Juli. Schilderijen expositie in het Dr. Dekkershuis. Bergen. Tot en met 13 Augustus ten toonstelling van schilderijen van Germ. de Jong en Kees Boendermaker. Kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, (vijfde week) De onsterfelijke wals (rom.); hoofdrollen Mi- liza Korjus, Fernand Gravey en Luise Ral ner. Toegang boven 14 jaar. Vrijdagmiddag van 26 uur ieder half uur vertooning van de Beatrix-filmvoor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie; 8 uur, hoofdnummer Om 30.000 dollar (hum.); hoofdrollen Kathe von Nagy en Georges Rigaud. Toegang voor eiken leeftijd. Vrijdagmiddag 26 uur, doorl. voorstel ling Beatrix-film en Holl. en buitenl. actua liteiten. Voor eiken leeftijd. City-theater, iederen middag van 2 uur af doorloopende voorstellingen van een half uur, Beatrix-film. Voor eiken leeftijd. Donderdag 20 Juli. 8 uur, Sted. Muziektuin, concert koren van Paul Kok. worden gelaat, hals en armen door AMILDA-zonnebruincrême. Voorkomt tevens vervellen en de zoo pijnlijke zonnebrand 'lacon 60 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. ALKMAAR. GEBOREN: Maria, d. van Petrus G. Wortel en A. M. Klaver. GETROUWD: Hendricus J. J. Revers en Dieuwertje M. M. Staa. Petrus H. Klaver en Bregitta G. Blom. Marinus N. Pranger en Wijpkje Godijn. Geslaagd. Voor de Vereen, v. Leeraren in Han delswetenschappen slaagde voor de Duitsche taal de heer H. Rode te Heiloo. Dinsdag hebben de leerlingen van de chr. school alhier hun jaarlijksch uitstapje gemaakt. De reis ging ditmaal eerst naar Schoorl, waar naar hartelust genoten werd van het spel in de duinen en in den speel tuin. Vervolgens reed men naar Camper duin, waar volop van de gelegenheid ge bruik gemaakt werd, eens lekker pootje te baden en te zwemmen. De volgende pleisterplaats was „de bedriegertjes" in Bergen. Na daar eenigen tijd gespeeld te hebben werd Alkmaar opgezocht, om te genieten van hetgeen te zien is in de hertenkamp en de apenkooi. Vroolijk zingende kwamen de feestgan gers 's avonds weer in het dorp terug. ZENDINGSFEEST IN HET MUZIEKPARK TE HEILOO. De Zendingsdag van de Ver. voor Inw. Zending in Noordholland en de afd. Alk maar en Heiloo van het Tasikmalaja-Comité der Nederl. Zendingsvereeniging hielden Woensdag hun zendingsdag in het gemeente bosch. Behalve de openingsspeech en het sluitingswoord waren een zestal sprekers aanwezig, terwijl het christelijk fanfare corps „Advendo" te Broek op Langendijk en het Gem. Koor onder leiding van den heer J. P. de Haas te Alkmaar den zendingsdag opluisterden. Circa 11 uur (een half uur over tijd) open de voorzitter, jhr. mr. dr. L. A. van den Brandeler te Alkmaar, de bijeenkomst. Ter wijl allen eerbiedig van hun zetels opston den, werd herdacht Broeder van Kempen, de man die een lange reeks van jaren zich voor denZendingsarbeid, dus voor God, gaf. Dank werd gebracht aan allen die mee werkten (den dag te voren en nu) en aan de Kerkvoogdij van de Ned. herv. kerk te Hei loo, die, zoo noodig, het kerkgebouw zal af staan. De voorzitter was verheugd, dat zoo- velen aan de roepstem gehoor gaven en gaf een beschouwing over het doel van den zen dingsdag „Predikt het Evangelie aan alle cretaturen," en niet het minst, zeide spreker, aan de moderne heidenen om ons heen: Weest allen zendeling in eigen omgeving", besloot spreker en bad Gods zegen over den landdag af. „Gehoorzaamheid". De heer J. K. Nieuwenhuis, evangelist te Edam, behandelde het onderwerp „Gehoor zaamheid". Wanneer God spreekt, hebben we te gehoorzamen, concludeerde spreker. Wan neer Hij ons roept, hebben wij als Zijn dienaren Zijn wil op te volgen. Ja, men zegt wel eens, dat God den mensch niet noo dig heeft (en spr. ontkende dat niet), doch Hij wil van onze diensten gebruik maken tot Zijn verheerlijking. Wanneer we bereid zijn als de groote, zoo niet de grootste Evan gelie-prediker Paulus, dan zullen wij het Evangelie uitdragen naar alle landen en naar alle windstreken. Het is een groote eer, dat de Heiland ons inschakelt in Zijn werk en van onze diensten wil gebruik maken. Een ander voorbeeld vinden we in Luther, den hervormer bij uitnemendheid, hij was gehoorzaam en, als Paulus, bereid tot offers, welke voor hen, gedreven door hun liefde tot de verbreiding van Gods Koninkrijk, Verwachting: Verwachting, geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur voor he g - heele land: Zwaarbewolkt met opklaringen. Enkele plaatselijke regenbuien met kans i onweer. Weinig verandering in temperaum Meest matige zuidwestelijke tot zuidenja wind. Buitenlandsch weeroverzicht. De depressie, die gisteren over het En- gelsche Kanaal gelegen was, verplaatst zich langzaam naar het noorden. De kern ligt vanmorgen over Engeland en is wat minder diep geworden. Aan haar zuidzijde worden over Frankrijk koele maritieme luchtmassa s naar onze omgeving en Duitschland aan gevoerd. De scheidingslijn tusschen de warme continentale lucht en de koeleie luchtmassa's, die uit het westen komen, lig hedenmorgen over midden-Duitschland, Zwitserland en zuid-Frankrijk. De afkoe ling ging over het algemeen gepaard met onweer en plaatselijk groote hoeveelheden neerslag. In ons land had Den Helder de grootste hoeveelheid (17 m.M.). Langs de genoemde scheidingslijn ontwikkelde zich in zuid-Frankrijk een nieuwe depressie, die daar opnieuw onweer brengt, maar nu aan het opvullen is. Op den Oceaan behoudt het gebied van hoogen luchtdruk een groote uitgestrektheid. Aan de noordzijde bij IJsland en Groenland is het aanzienlijk aangetast door storingen, die zich'in oostelijke richting bewegen. In de Poolzee is de luchtdruk gedaald. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Oostzee verplaatste zich van de Randstaten naar Finland en Lapland, en nam daarbij iets in beteekenis toe. Het weer in deze om geving is zonnig bij zwakken wind met nevel of mist in den vroegen morgen. AARDAPPELZIEKTE WAARSCHUWINGSDIENST. In het etmaal van des avonds 18 Juli tot des avonds 19 Juli is in Friesland de weers gesteldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 21.42 tot 4.32 uur licht op. geen offers waren. Gehoorzaam zijn, Zijn wil opvolgen en Hij helpt ons. Wanneer wij altijd en overal Zijn stem verstaan, dan be oefenen wij de gehoorzaamheid en zijn we nuttige arbeiders voor Zijn Koninkrijk. *„De akker is de wereld". Ds. H. van der Linde van Aalsmeer be handelde het onderwerp „De akker is de wereld". Het werk op den akker spreekt van Christus' verlossingswerk in deze wereld. De wereld is de akker, waar wij onzen arbeid kunnen verrichten voor Hem. Niet voor één volk of één ras, doch over de geheele wereld: één kudde en één Herder. De Vader heeft het werk aan zijn Zoon opgedragen en Hij wil dat wij onder Diens heerschappij staan. Geen heerschappij van dwang, doch van liefde voor Hem. God doet alles, ook het Zendingswerk en Hij brengt de aarde tot den hemel. Laten wij zóó met Hem en voor Hem den akker bewerken, dat wij aan de verbreiding van Zijn Koninkrijk werken en wij eenmaal van aangezicht tot aange zicht verheerlijkt zijn. „De Groote Kans". Ds. T. Visser van den Burg (Texel) sprak over het onderwerp „De Groote Kans". Die kans moeten wij benutten om ons te geven voor alles wat de Heiland van ons vraagt. Deze kans kunnen we op velerlei wijzen ge bruiken. Spr. ging daarop uitvoerig in en eindigde met zijn gehoor op te wekken die „Kans" niet onbenut te laten, daar God het vraagt. „Gehoorzaam aan Zijn stem". Ds. M. Foeken van Ilpendam behandelde het onderwerp „Gehoorzaam aan Zijn stem". Het moest niet zijn te hooren de stem van het ongeloof, de stem van de weield, doch van Hem. De gehoorzaamheid van een Petrus, die het groote wonder aan schouwde van de wonderlijke vischvangst. Voor Petrus was het geen .wonder", omdat hij op het eerste woord van den Meester ge hoorzaam was, door Zijn stem te hooren Men moet dit zóó opvatten, dat God het werk doet en wij maar hebben toe te kijken het is alleen zoo: „dat wij Zijn wil moeten'vol brengen en de rest doet God". „Van kracht tot kracht". De heer W. J. Gouweloos, zendeling, met ^t kracM" HebeS' °V6r "Van r-?u fewaagde van de ontzet tende moeilijkheden, die men moest over winnen om tegen de „geestenverdrijvers" in te gaan. Vele geestenverdrijvers maken, be- lust op eigen gewin, de menschen wat wijs De groote moeilijkheid werd echter over wonnen als zij zich bekeren tot het ware geloof. die „De stad op den berg". Ds. W. Willemse van Muiderberg behan- delde het onderwerp „De stad op den berg" Het groote verschil in Math. 28 omschreven werd uitvoerig belicht. Wat een verschil tusschen den gekruisigden Jezus en dien od den berg, waar Hij wees op de groote macht Hem gegeven in den hemel en op aarde En de apostelen hadden Hem eerst verstaan toen de H. Geest nederdaalde. Spr. besloot het Evangelie hoog houden en Hem dienen' dan zal klinken „Over weinig zijt ge ge^ Koolzuurhoudende zoutwaterbaden zorgen voor een betere bloedcirculatie. De stoffen, die Uw voeten hinderen, worden afgevoerd. U zult geen last meer hebben van koude- of wintervoeten, van vermoeide of ge- zwollen voeten. BADZO-voetbaden doen nieuw, kracht in Uw roetn i Ir oo men Koopt nog heden bi, Utv "potheketof erkend, Jrogist een pak BADZO tan l Kg. i 20 ent, vol- doend, voor d 4 voetbadm (Voor kuipbadenpakken van 3 K.G. 43 ct.) N.V. KON. NED. ZOUTINDUSTRIE - BOEKELO. VERKOOP VAN DOORGEDRAAIDE AARDAPPELEN. Na slechts korten tijd ingekuild te zijn geweest, worden de doorgedraaide vroege aardappelen thans weer verkocht. De prijzen van de na 16 Juli aangeboden versche aardappelen waren vry sterk opge- loopen. De tuinders konden in deze eerste week, waarin de handel, in aardappelen vrij was, meer maken dan in de voorafgaande week, toen de door de Ned! Groenten en Fruit Centrale vastgestelde regeling, met den garantieprijs van 4 per 100 kg. nog gold. Dit was een reden tot verheugenis, doch het was een vreugde van korten duur. De Nederlandsche Groenten en Fruit Centrale kan de ingekuilde aardappelen niet steeds laten liggen en nu de prijzen van de aard appelen aardig omhoog liepen, werd begon nen met den verkoop van de ingekuilde aardappelen. Dit begin is wel een weinig vreemd ge weest. Er was 's morgens tijdens de veiling geen bekendheid aan gegeven, dat er na de veiling ingekuilde aardappelen konden wor den gekocht. De prijzen op de veiling waren Dinsdag dan ook goed. Te Noord- scharwoude van 46 en te Broek op Langendijk van 3.505.20 per 100 kg. Na de veiling werden Dinsdag te Noord- scharwoude echter ingekuilde aardappelen aangeboden tegen een prijs van 3 per 100 kg. Verscheidene partijen werden door han delaren afgenomen, zoodat degenen, die 's morgens in de veiling hadden gekocht en ook met die aardappelen naar de markten moesten, een flink nadeel zullen hebben gehad. Tegen die goedkoope aardappelen uit den kuil konden zij nooit concurreeren. Woensdag was het nog iets erger. T0611 werden de minimumprijzen van de inge kuilde aardappelen vastgesteld op f 2 pef 100 k.g., ondanks de toch tamelijk hoogere prijzen van de versche aardappelen. Zooals te begrijpen is, zijn de noteeringen van da versche aardappelen hierdoor vrij belang rijk gedaald. Over dezen gang van zaken is wel eenige ontstemming waar te nemen, daar men niet goed begrijpt, waarvoor het noodig j®> dat de aardappelen tegen zulke lage Pru* zen van de hand moeten worden gedaan> terwijl uit de noteeringen voor de versche aardappelen is gebleken, dat de vraag vr!J goed was. Het zou nog te verdedigen zhn' dat bijv. voor export de minimumpty5' evenals gedurende den duur van de rege ling der Ned. Groenten en Fruitcentraie. lager werd gesteld dan voor het binne^ land, maar dat nu ook voor het binnen land zulke lage prijzen worden vast gestel wordt wel betreurd. Men verliest hierbij ook niet uit het o0®' dat de Nederl. Groenten en Fruiteend een prijs van 4.50 per 100 kg. heeft w te keeren, zoodat de Centrale, als 2 P 100 k.g. wordt gemaakt, 2.50 per 100 K* zal moeten bijpassen uit het door de fingen bijeengebrachte bedrag. n Het verder verloop van deze zaak vV°r met belangstelling tegemoet gezien. trouw geweest, gaat binnen in de ^eü des Heeren". I De zendingsdirector te Oegstgeest SP I over Doorgeven" en sprak daarna he feest W3S 6en g0Cd geslaagd Zen

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2