TRiüMPH ELKEN DAG PREFEREEREN DUIZENDEN ■MM ROOKERS SmVERUJARmi DE BESTE IS SIGARET Aymda Tlieuws koedijk fnatste Aecichteti WeeiAericfit eerste blad Dr. Colijn geslaagd. WIERINGERWAARD HENSBROEK OBDAM SCHAGERBRUG Alkmaar, Zaterdag. f DE WETHOUDERSVERKIEZING. Onder leiding van den voorzitter, den heer Venneker, heeft gisteravond de R.K. Raadsfractie de mogelijkheden besproken, die de uitslag van de raadsverkiezing voor de samenstelling van het nieuwe college biedt. Het standpunt, dat, nu de raad om is, er ook een rechts college gevormd moet worden, lijkt ons geen juist standpunt, aangezien de raad wel door het kiesstelsel om is, doch niet krachtens de uitspraak der kiezers. Op rechts toch werden 7495 en op links 8644 geldige stemmen uit gebracht. De oplossing van het vraagstuk is bo vendien zeer moeilijk geworden, aange zien thans de beschikbare personen meer nog dan de in aanmerking komende par tijen een rol spelen. Op de 9 leden tellende R.K. fractie volgt als sterkste groep de S. D. A. P. met 4 leden. Den heer v. d. Vall zal 't als ambtenaar van den Raad van Arbeid niet mogelijk zijn een zetel te aanvaarden, Gezien het feit, dat hij als Statenlid het voor de gemeente zoo gunstige electrici- teitsbedrijf in handen van de Provincie heeft willen brengen, lijkt het ons met het stadsbelang bovendien niet vereenig- baar hem op den wethouderszetel te plaatsen. De andere beschikbare leden van deze fractie missen zelfs nog elke ervaring als raadslid, wanneer men het stadsbelang beoogt en dit moet toch voor raadsleden boven het partijbelang gaan dan lijkt het ons uitgesloten iemand die pas raadslid is geworden tot wethouder te benoemen. Voor de V.-D., die bij de verkiezing gewonnen heeft geldt hetzelfde, aangezien ook de heer Sietsma als ambtenaar van, het Hoogheemraadschap zich niet be schikbaar kan stellen. Mej. Carels, die reeds eerder vele jaren deel van den raad uitmaakte, beschikt wel over de noodige gewonnen heeft, geldt hetzelfde, aangezien vrouw Blaauwboer een verdienstelijk soc.-dem. wethouder is geweest, heeft ge leerd, dat vooral voor onderwijszaken een vrouw als wethoudster nog zoo gek niet is. Van de liberalen kunnen Mr. de Groot en de heer Stoutjesdijk als gegadigden worden aangemerkt. Gezien het feit, dat de wethouder van financiën door sociale zaken overbelast is, achten wij het niet uitgesloten, dat de heer Stoutjesdijk, die in de commissie voor sociale zaken veel goed werk heeft ver richt, met deze taak wordt belast. Naar verluidt bestaat er een mogelijk heid dat de heer Hoytink zich beschikbaar kan stellen. In dat geval zou deze voor de bedrijven in aanmerking kunnen komen, doch gezien het feit, dat de heer Bonsema meer stemmen verkreeg dan op de A. R. lijst werden uitgebracht en gezien het feit, dat deze als wethouder van de bedrij ven uitstekend werk heeft verricht, zal, wanneer men het stadsbelang het zwaarst wil laten wegen, de aftredende wethouder de voorkeur verdienen. De R-K. fractie heeft de verschillende mogelijkheden onder de oogen gezien en besloten met de verschillende fracties een bespreking te hebben, die nog voor de 3 Augustus te houden raadsvergadering zal plaats hebben. Hoewel de R.K. fractie geen standpunt heeft bepaald, zal het vermoedelijk wel moeten gaan in de richting van een col lege van vier personen. Wie van de R.K. wethouders zullen worden werd nog niet besproken. Naar wij vernemen heeft de heer Klaver medegedeeld, dat hij zich niet meer als zoodanig beschikbaar wil stellen. Wanneer het college uit vier wordt samengesteld, dan rijst nog de moeilijkheid of Ged. St. goed zullen vinden, dat het totaal-bedrag voor de wethcuders weer op 6000 wordt gebracht. Wanneer de thans beschikbare 4500 ovéft vier wethouders verdeeld moeten worden, dan zal het, dit is ons bekend, wethouder van Slingerland niet mogelijk zijn zich langer beschikbaar V. stellen. Zooals men ziet moeten ei nog vele moeilijkheden worden opgelost Van den heer Grondsma, die geen wet houder wil worden, is ons bekend, dat hij voor de samenstelling van het college vóór alles het stadsbelang wil laten gelden. GESLAAGD. Voor het examen boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de Handels wetenschappen slaagden o. a. de heeren Kalb, Mollevanger, W. Brandsma, J. de Nijs, G. M. Dekker en mej. R. van Amstel, allen te Alkmaar en de heer Blomberg te Heiloo, terwijl de heeren Dekker en de Nijs eveneens slaagden voor het examen Boekhouden „Mercurius". Voor het examen Nederlandsche Han delscorrespondentie slaagden mej. B. Bijl en de heeren Bossert en Godijn te Alk maar. Te Haarlem is geslaagd voor de hoofd- acte de heer L. J. Bakker te Alkmaar. OUDE FIETSRIJDER DOOGEREDEN. Hedenmorgen tegen 12 uur kwam de ruim 70-jarige Wortel, wonende aan de Ropjeskuil, per fiets over het weggetje langs het gerechtsgebouw. Hoewel hij op een voorrangsweg kwam, heeft hij waar schijnlijk niet voldoende gelet op het ver keer aan den Geestersingel. Een vrachtauto van den sneldienst G. van Twisk van Heer- hugowaard op Amsterdam reed hem van achteren aan, met het gevolg, dat W. op den weg tuimelde en bijna onmiddellijk was overleden; vermoedelijk had hij een her senschudding bekomen, alhans was uiter lijk niets van een verwonding te merken. Pastoor D. Mol diende het slachtoffer het H. Oliesel toe. De fiets was vrijwel onbeschadigd ge bleven. EXAMEN M. U. L. O. Gister is het diploma B behaald door: P. J. Louwe te Zijpe en A. Schuit te Ha renkarspel. Voor het A-diploma zijn geslaagd: J. C. Sluis, E. Smit, C. E. van Marle, J. Groot en W. Rendertsma te Enkhuizen, J. T. Prikkel, M. A. de Kat, M. Ruiter en C. Timmerman te Andijk, P. de Jonge te Wieringermeer, G. J. Verveld te Boven- karspel, A. C. Ferf te Wormerveer, A. Witte te Den Burg (Texel), J. van Hoorn en F. Buys te De Cocksdorp (Texel), K. Meurs te Opperdoes, T. Hoekstra te Wie- ringerwerf, E. P. Lindenbergh te Sloot- dorp. Afgewezen één candidaat. OPENING NIEUWE ZAAK. In het perceel Ritsevoort 58 opent heden middag de heer Cor. Coppens een lood- gietersbedrijf en een- zaak in sanitaire artikelen gevestigd. De zaak maakt een keurigen indruk en waar de heer Coppens reeds jaren als vak man zijn sporen heeft verdiend, zal het ge- wenschte succes zeker niet uitblijven. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN DE BEEMSTER. De Staatscourant bevat heden het be richt, dat tot burgemeester van de Beemster, met ingang van 1 Augustus is benoemd, de heer W. C. Ninaber, die in 1931 den heer Kikkert als burgemeester van Koedijk opvolgde. Als leider van de raadsvergaderingen wist burgemeester Ninaber steeds op verdienstelijke wijze den raad te bewegen bij de onderwerpen te blijven, waardoor een vlugge behande ling van zaken mogelijk bleek. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Toegelaten zijn tot het eerste jaar o.a. Afd. Bouwkunde en Weg- en Water bouwkunde (theoretici): J. F. Duin te Schermerhorn en J. J. Zwart te Bever wijk. Practici: L. G. van Erkelens te Heiloo, J. Schoen te Nieuwe-Niedorp, A. Vis te Oudkarspel en P. Vriesman te Petten, Afd. Werktuigbouwkunde (theoretici): F. Beyers en A. B. P. Strubbe, beiden te Alkmaar. Afd. Electrotechniek: H. C. Wardenaar te Schagen. Afd. Vliegtuigbouwkunde (practici) G. J. J. van Dok te Alkmaar. Afd. Scheepsbouwkunde (theoretici) J. G. Burlage te Alkmaar. Tweede studiejaar (bijzondere cursus) afd. Weg- en Waterbouwkunde H. Lester- huis te Alkmaar. Afd. Werktuigbouwkunde (bijzondere cursus) F. J. Kuypers te Hoogwoud. Uitgereikt is het getuigschrift vereischt voor toelating tot het examen voor L.N.0 aan de heeren J. H. Bruin, K. Molenaar en J. Jansen van Jorksveld te Alkmaar en J. van Erkelens te Helioo. DIERENBESCHERMING. Zwervend is te Heiloo aangetroffen een hazewindhond (reu witte punt aan den staart) een jong wit poesje op de Dr. Schaepmankade en een cyp. poesje op de Laat. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen tusschen 6'A en 71/2 uur bij den heer C. Verwer, inspecteur dieren bescherming, Baanstraat te Alkmaar. Te Koedijk is aan komen loopen en thans verzorgd bij den heer J. Tienjema, Oostwijk nr. 202, een jonge hond (1-jarige Herder, zwart en bruin, reu). Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen aan bovenstaand adres of bij mevr. dr. den Hartogh te Koedijk. Na. 25 Juli wordt hij naar 't abattoir gebracht. S. O. s. Men schrijft ons: Lezeressen en lezers, maakt u zich in vel band metbovenstaand opschrift niet bezorgd. De nood, waarvoor ik uw aandacht vraag, is wel hoog, maar de redding is nabij, want met uw hulp kan redding worden gebracht U zult natuurlijk vragen, wie is in nood er. hoe kan hulp worden geboden; zie hier het antwoord op deze vragen. In onze gemeente komt het herhaaldelijk voor, dat vrouwen van minder goed gesi tueerde medeburgers door zorgen en moei lijkheden zoodanig zijn verzwakt, dat uit zending naar een herstellingsoord noodza kelijk is. Deze uitzendingen kosten echter veel geld en gelukkig is het nog steeds ge lukt de benoodigde bedragen bijeen t( brengen en tot uitzending over te gaan. D< resultaten, met deze uitzendingen verkre gen, zijn schitterend. De gezondheidstoestand der vrouwen en moeders verbetert in een herstellingsoord geweldig. Zij krijgen we derom de kracht en den moed om de zorgen van het dikwijls groote gezin op zich te ne men. Welk een zegen voor het gezin, indien moeder weer sterk en krachtig en met nieu wen levensmoed in het gezin is terugge keerd. U zult het van nabij moeten aan schouwen, om te kunnen begrijpen welk een ommekeer er in zoo'n gezin plaats griJP Maar aan de uitzending zijn financieele be zwaren verbonden en wel niet alleen vooi wat betreft de verpleegkosten. Hoewel met moeite, konden deze steeds bijeen worden gebracht, maar er is meer noodig. Het blijkt n.1. steeds dat de vrouwen, die uitgezonden moeten worden, geen voldoen de kleeding hebben. Reeds lang bedlegerig soms, met zeer groote financieele moeilijk heden te kampen hebbende, is moeder er bij de aanschaffing van kleeding en schoeisel steeds op overgeschoten. Eerst de kinderen, dan de man en dan pas de moeder, maar zoodra zij aan de beurt is, zijn de beschik bare geldmiddelen uitgeput. Waar kan men nu om kleeding en schoei sel aankloppen? Natuurlijk bij het Alkmaar- sche Kleèding- en Dekkingscomité! Maar om te helpen is geld noodig. Geld voor aankoop van mantels, japonnen, schoei sel, onderkleeding en al datgene wat noo dig is, indien men elders moet worden ver pleegd. En daarom wend ik mij tot u. Helpt in deze gevallen en wel door het geven van een financieele bijdrage. Geefs en vermeldt er bij: „voor hulp bij uitzending van ver zwakte moeders". Zendt nog heden uw gift aan den penningmeester van het Alkmaar- sche Kleeding- en Dekkingscomité, den heer S. E. Leuw, Hofdijkstraat 10, postgiro nr. 6329 (Nutsspaarbank). Bij velen uwer is er reden om dankbaar en gelukkig te zijn; hier is een zoon of dochter overgegaan op school of geslaagd voor een examen; een ander maakt plannen om de vacantie elders door te brengen. Twijfelt daarom niet, geeft een klein be dragje voor de uitrusting van deze vrouwen en ik geef u de verzekering dat u een goede daad hebt verricht en geheele gezinnen er u dankbaar voor zullen zijn. Doe het direct, anders zou u het kunnen vergeten en dat is uw bedoeling niet. De verantwoording der ontvangen bijdra gen geschiedt de volgende week. OPBRENGST COLLECTE. De gister gehouden speldjesdag ten be hoeve van de Stichting Steunfonds van de vereeniging tot bevordering der belangen van t.b.c.-patiënten in Nederland heeft op gebracht 188.59. CAFE HEROPEND. Het café Sportlust, aan den Westerweg, op den hoek van den ingang naar het r.k. voet balterrein, is gisteravond onder veler be langstelling heropend. De nieuwe bewoner, de heer W. Molenkamp, is een vooral in sportkingen goed bekende figuur, zoodat, vooral sportbroeders gaarne zullen gaan ver- poozen in het geheel gemoderniseerde en daardoor een gezellig zitje biedende café. Een nieuw bijgebouwde vergaderzaal zal ook zeker het hare ertoe bijdragen om „Sport lust" tot een gezocht centrum te maken. Nu reeds waren van verschillende kanten bloem stukken gezonden als evenzoo vele bewijzen van medeleven. COVOTO. Men verzoekt ons opname van het vol gende: De data der voorstellingen in het a.s. seizoen vanwege het Comité voor Tooneel- uitvoeringen te geven zijn vastgesteld op 18 Oct., 16 Nov., 12 Dec. en 19 Jan. Dit wordt het 15e speeljaar en ter gelegenheid daarvan zal den abonné's buiten een zeer gevarieerd programma van de nieuwste successtukken van eerste rangs-gezelschap- pen op een nader te bepalen datum een extra voorstelling worden aangeboden. EEN MOOI STUK WERK. Aan de wagenmakerij van den heer J. Visser, Pieterstraat, alhier, is gister voor Zuurbier's groentenbedrijf een wagen ge reed gekomen, die in een minimum van tijd gemetamorfoseerd kan worden in een groentenhal. Wij hebben hierbij te doen met een eigen ontwerp van den heer Visser, die alleen op dracht kreeg dat de eigenaar een gesloten cabine wenschte, die niet hooger mocht zijn dan 2 M. Dit werkstuk doet den heer Visser alle eer aan. Het bewijst, dat hij zijn vak nog met groote deskundigheid en liefde uit oefent. De opdracht is zoo uitgevoerd, dat de eigenaar de voordeelen heeft die een me chanisch voortbewogen wagen biedt, als electrisch licht, richtingaanwijzers, hand- en voetremmen, geruischlooze gang, maar tevens het economisch voordeel, dat deze rijdende groentenhal door een paard getrokken kan worden en dus vry is van de dure autobelasting. De bestuurder zit als in een auto, in een gesloten cabine. Voor fijne groenten be schikt men over een glazen vitrine en het groote voordeel is, dat alle groente voor regen en zon beschut is, terwijl ze door stel lages overzichtelijk geëtaleerd kan worden. Deze wagen die een lust is voor het oog is gebouwd volgens het principe „breng geen dood gewicht aan uw voertuig" en loopt daardoor als een veertje. „Volgenseiksysteem Plannen en advie- zen kosteloos. ORANJE-FEESTEN. Van het bestuur van de Algemeene Oran- jevereeniging alhier vernemen wij, dat de vereeniging zich voorstelt ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de koningin en met het oog op de te verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin diverse feestelijkheden te organiseeren. Behalve een spontane viering van een eventueel geboortefeest, besloot het bestuur deze feesten zooveel mogelijk op den 31sten Augustus te combineeren, en dien dag dan ook voor onze stad tot een werkelijken feestdag te maken. Tot een van de onderdeelen van het feest, die veel voorbereiding eischen, zal behooren een in den middag van dien dag te houden groot Bloemencorso op het ge meentelijk sportpark. Het bestuur stelt zich voor door een per- lisatie-bij eenkomstenverschülend kers zang en muziek; Donderdagmiddag uur,'speciale vrouwenbijeenkomst. Tentoonstellingen. „Wico Studio", Oudegracht 243, tot en 12 Aug. schilderijen en etsen van Jo en werk van G. Lugthart. en- Bergen tot en met 22 Juli. Schild expositie in het, Dr. Dekkershuis. Bergen. Tot en met 13 Augustus ten toonstelling van schilderijen van Germ-_ Jong en Kees Boendermaker. Kunstzaa Boendermaker, Loudelsweg. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Een moeder beschuldigd (tendenzfilm), °o rollen Walter Abel, Frieda Inescort, N Hamilton e.a. Toegang boven 18 jaar. Extra in elke voorstelling de Beatrixfilm. Tot en met Donderdag eiken middag van 2—6 uur ieder half uur, vertooning Beatrix film, voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Kozakkenbloed (dram.-sens.), hoofdrollen Akim Tamiroff, Leif Erikson, Francis Far mer, Lynne Overman. Toegang boven jaar. In het voorprogramma de prinses Beatrix-film. Tot en met Donderdag eiken dag van 2 tot 6 uur doorloopende voorstelling; vertooning van de Beatrix-film en Hoil. en buitenl. actualiteiten. Voor eiken leeftijd. (Voor- stelling duurt een uur met Popeye-film). City-theater, in alle avondvoorstellingen (aanvang 8 uur), vertooning van de Beatrix- film. lederen middag van 2 uur af doorloopende voorstellingen van 30 min., Beatrix-film. Toegang voor alle leeftijden. Zondag 23 Juli. 2 uur, Sportpark Alkmaar, draverijen met attracties. 7.30 uur, Sted. Muziektuin, concert Stem des Volks met Kinderkoor. 1 uur, Zangconcours te Schoorl; 7.30 uur bal bij Schuyt. 2.30 uur, bal in zaal Oudejans te Ursem. fecte regeling en door een groote deelname dit bloemenfeest tot het glanspunt van den dag te maken. Daartoe is uit het bestuur een commissie gekozen, bestaande uit de heeren V. P. Keijsper, N. P. Andriesma, G, A. Verkade, B. H. J. Schouten en P. Visser, die de organisatie van dit corso op zich zal nemen. De commissie heeft reeds een rege ling ontworpen, waardoor aan het corso diverse beduidende prijzen en eenige aar dige attracties zullen zijn verbonden. Dezer dagen zullen de uitnoodigingen tot deelname worden verzonden. De commissie zou het zeer op prijs stel len wanneer aan dit corso door talrijke par ticulieren, zaken, vereenigingen enz. zou v/orden deelgenomen. De voorbereiding voor dit feest kan thans beginnen, men kan gaan zoeken naar ideeën, naar ontwerpen van een mooi versierden wagen of auto. De commissie zal zelf met een eerewagen buiten mededinging aan het corso deelne men. HIJ GAF ZICH TEN ONRECHTE ALS VERTEGENWOORDIGER UIT. De heer Joh. Lauwers, Payglop, verzoekt ons ook op deze plaats te willen vermel den, dat iemand zich in eenige omliggende plaatsen als zijn vertegenwoordiger uit geeft, terwijl de firma nimmer een ver tegenwoordiger heeft gehad. Voor bijzonderheden zie men elders in dit nummer. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 23 Juli is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. Oe andere apotheken zijn gesloten van s avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is wordt gedurende de daarop volgende week de nachtiendst waargenomen. in «wonkvanm NTZKi IN polen t inskl een in uniform loopende bewoner vanDantzig, is oP Poolsch gebied resteerd, beschuldigd van spionnage. Bij het zfen van de Poolsche grenswacht trachtte T inski te ontkomen, maar na twee waar. schuwingsschoten gaf hij zich over. Ophalen van huisvuil. Maandag 7 Augustus zal begonnen wor den met het ophalen van huisvuil. De kosten zullen bedragen voor elk ge zin 10 cent per maand. Aan den Kanaaldijk moet het vuil fust aan de sloot worden geplaatst. Staatspensionneering Vrijdagavond vergaderde het bestuur van de afdeehng Koedijk van den Bond voor Staatpensionneering met de rijders van luxe auto die zich opgaven om op den uitgaans dag te rijden. Besloten werd met de 50—65-jarige Woensdag 9 Aug. een rondrit te maken via Schoorl, Bergen, Castricum, Haarlem, waar gegeten zal worden en daarna naar Amster dam, om aldaar een rondvaart door de Brach ten te maken. Vervolgens gaat het via Midden-Beemster weer naar Koedijk, waar men pl.m. 8 uur weer hoopt te arriveeren. op via Ongecorrigeerd. Opdracht aanvaardt. 's-G ravenhage, 22 J uli. De regeeringspersdienst meldt: Dr Colijn heeft de hem verstrekte ~.in<r vnn een XJ i vv dracht tot vorming van aanvaard. op. kabinet UUstaUend in metaatverpahhhg, Blijft kraahversch, WISSELKOERSEN AMSTERDAM.^ .Vorige koers heden 1.867/» 1.86'/, 8.74'/» 8.74M 75.— 75.— 4.95'/» 4.91 31.76 81.753$ 42.16 42.18 39.05 39.05 45.10 45.05 43.9IX 43.95 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo CORRESPONDENTIE. Er is aan ons adres een brief bezorgd voor den heer H. de Rover, „Vogeldeskundige", Inderdaad heeft de heer de Rover wel eens iets over vogels in onze courant geschreven. Het adresboek vermeldt evenwel zooveel „Rovers", dat wij niet weten waar onder hen de vogeldeskundige schuilt. Waarschijn lijk wil de betrokkene den brief wel aan ons bureau komen afhalen. Red. Alkm. Crt. Een mooie promotie, Onze plaatsgenoot, de heer A. Ouden dijk, thans dienstdoende als 3de stuurmal bij de Kon. Ned. Stoomvaart My., is aange steld tot lsten stuurman en gaat als zoodanig half Augustus voor 1jaar naar West-Indië. Boerderij moet worden gesloopt De boerderij van den heer Jb. Groot Pz. aan het Zuideinde over de hooge brug moet worden gesloopt, daar ter plaatse een nieuwe brug met opritten moet worden gemaakt. Voor 1 September moet de boer derij verdwenen zijn. Molenaar benoemd. Uit 19 sollicitanten is tot molenaar van den polder door het dagelijksch bestuur be noemd de heer C. Reus, aldaar. Aanrijding. Doordat de motorrijder geen voorrang verleende vond Donderdagavond ongeveer 7 uur op de wegkruising Belkmerweg- Schagerweg onder de Stolpen een botsing plaats tusschen een luxe auto en een m°' torrijwiel. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Het motorrijwiel werd {L gehavend, van de auto brak een ruit. gemeentepolitie maakte proces-verbaal °Pj_ Verwachting, geldig van hedenavond morgenavond ongeveer 19 uur: Eenige rep* met kans op onweer, zwaarbewolkt tot trokken, tamelijk koel weer, zwakke matigen zuidwestelijken wind. In de weersgesteldheid over west- midden-Europa kwam sinds gisteren weinig verandering. De luchtdrukverscnm bleven gering, zoodat vrijwel in het gebied zwakke veranderlijke win u heersehten. Het kwam in vele plaatsen onweersontwikkeling, waarbij zware reg vielen. Zoo ontlastte zich boven Paris onweersbui, welke 31 m.M. regen bracn ook m Engeland, west-Duitschland cn jj9, ons kwamen zware buien voor. LJ°ven land ligt nog steeds een depressie waarvan het gisteren genoemde sto f fonts in den afgeloopen nacht tot ov Britsche eilanden doordrong. Het dee" ej barometers dalen, terwijl in Ierl*pez« Schotland reeds vrij veel regen viel- storing, die zich thans langzaam "V QVÉr richting beweegt, deed de windkracb de omgeving van het Kanaal iets toen Uj. Over zuid-'en midden-Frankrijk en Duitschland breidde zich een uitlooPer het Azoren hoogedrukgebied uit. ^0cb De temperatuur vorderde er wein'S-ogg- bleef nog beneneden normaal. drukgebied over Scandinavië nam P lijk in beteekenis af. Hier en daar we zeer veel kouder Zoo daalde de tem.PeJ te Karlstadt 11 graden en te Ingö Te Andanes werd het 6 graden wan1" LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en «5 uir voertuigen hedenavond van 21.40 tot licht op.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2