Een zoon van z'n Vader thuiUetou 5ÏÏ Pe agent had om iets te Koninklijk Nederlandsch landbouw-comité. J. Mendes da Costa overleden. Nestor der Neder'andsche beeldhouwers. Het zakenkabinet bijna gereed. De wijziging van de vestigingswet- kleinbedrijf. Naar het Engelsch van RIDGWELL CULLUM. Door T. v. cL MADE. TWEEDE BLAD Verschillende verzoeken aan de regeering. Onder voorzitterschap van den heer H. D. Louwes te Ulrum werd op Woensdag en Donderdag de gecombineerde vergadering van de eerste afdeeling en het bestuur te 's-Gravenhage gehouden. Omtrent de in deze vergadering gedane mededeelingen en genomen besluiten valt het navolgende te vermelden. Militaire verloven. Opnieuw werd van gedachten gewisseld omtrent het verleenen van landbouwverlof aan onder de wapenen geroepen landbou wers en landarbeiders. In het bijzonder werd er de aandacht op gevestigd, dat de vergoeding, welke wordt ontvangen voor de afwezigheid van den landbouwer-be drijfsleider, minder bedraagt dan het loon van den persoon, die hem moet vervangen, wat onjuist moet worden geacht. Besloten werd om eventueel in vereeni- ging met de andere centrale landbouwor ganisaties bij de betreffende officieele in stanties stappen te doen ten gunste van een verhooging dezer vergoeding. Steun aan kleine boerenbedrijven. Ingekomen was een klacht, betreffende den steun aan de kleine boerenbedrijven. Als gevolg van het verhoogen van de nor men voor de uitkomsten der verschillende gewassen, terwijl het basisloon op het on voldoende peil van 9 per week bleef ge handhaafd, is de steun aanmerkelijk ver laagd. Onder de gesteunde kleine boeren is soms een noodtoestand ontstaan, zoodat zij bij het burgerlijk armbestuur moeten aan kloppen om onderstand. Komt er geen ver betering, dan zullen zij zich niet op hun bedrijfjes kunnen handhaven. Besloten werd eventueel in samenwerking met de confessioneele centrale landbouworganisa ties stappen te doen ten gunste van een verhooging van het totaal bedrag dat be schikbaar is voor steun aan de kleine boe- ren-bedrijven, waardoor het mogelijk zal worden de bovengenoemde normen te ver lagen of het basisloon te verhoogen. Kalverschetsen. Besproken werd het voorstel om vanwege de centrale landbouw-organisaties pogingen in het werk te stellen om voor elke op het bedrijf gestorven of uit nood geslachte koe of pink een extra kalverschets beschikbaar te stellen. De vergadering was van oordeel dat, aan neming van dit voorstel op zoodanige wijze inbreuk zou maken op de rundveeteeltrege- ling, dat deze even goed zou kunnen wor den opgeheven. Besloten werd zich tegen het voorstel uit te spreken. C. L. O. controle mengvoeders. De vergadering vereenigde zich met het denkbeeld van het instellen eener meng voedercontrole door den handel onder toe zicht van het rijk. Uitdrukkelijk werd ech ter de wensch uitgesproken dat de C. L. O. controle niet zal worden samengevoegd me* de controle van den handel, doch volkomen zelfstandig zal blijven. Wettelijke regeling inzake kinder bijslagverzekering. De vergadering constateerde, dat bij de behandeling van het wetsontwerp kinder bijslagverzekering in de Tweede Kamer vrijwel geen rekening is gehouden met de door het Kon. Nederl. Landbouwcomité in zijn adres aan genoemde Kamer uitge sproken wenschen. In verband hierbij werd besloten er bij de Eerste Kamer op aan te dringen, het wetsontwerp te verwerpen. Ontwerp Landbouwbedrijfs- regelingswet. Het wetsontwerp-bedrijfregelingswet, waar van het onderzoek in de afdeelingen der Tweede Kamer reeds is begonnen, werd besproken aan de hand van een door een kleine commissie uitgebracht toelichtend rapport. Besloten werd de bezwaren ertegen uit een te zetten in een adres aan den minister vah economische zaken. Roggesteunregeling. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld omtrent de steunregeling voor rogge oogst 1939. Besloten werd deze aangelegenheid in de eerstvolgende vergadering van de C. L. O. ter sprake te brengen en voor te stellen dienaangaande stappen te doen bij den mi nister van economische zaken. Tenslotte werd nog de hoop uitgespro ken, dat deze regeling, welke ten opzichte van het verleden een aanzienlijke vooruit gang beteekent, niet zou mislukken, door dat de roggemarkt kort na den oogst zoo danig zou worden overvoerd, dat eventu- eele overname door de centrale onmogelijk zoude worden. Na geruimen tijd reeds ziek te zijn geweest is gisteren op ruim 75-jarigen leeftijd in zijn woning te Amsterdam overleden de nestor der Nederlandsche beeldhouwers, dr. Josef Mendes da Costa, tot op zeer hoogen leeftijd een der voornaamste figuren onder de beel dende kunstenaars in Nederland. Zijn ontwikkeling viel in een periode van opbloeiend cultureel en geestelijk leven in Nederland. De vernieuwing, die als gevolg van de aanvankelijk slechts litteraire bewe ging van '80 ooi. de beeldende kunst, en de architectuur in ons land onderging, beïn vloedde den jongen beeldhouwer Mendes da Costa, die eigenlijk de pionier eener nieuwe, nationale Nederlandsche beeldkunst werd. Tot op hoogen leeftijd bleef hij, zonder zich te buiten te gaan aan extremistische experi menten, open voor den invloed van nieuwe denkbeelden en nieuwe vormen, waardoor zijn werk in den besten zin van het woord j modern bleef, en ondanks de rust die er van uitging, toch product van den tijd, waarin hij leefde. Josef Mendes da Costa werd op 4 Nevem- l ber 1863 te Amsterdam geboren en bezocht daar de Quellinusschool, waarna hij ging werken op de steenhouwerij van zijn vader. Het was geen kunstenaarswerk, dat hij hier verrichtte, doch hier leerde hij de grondbe ginselen van het ambacht, het hanteeren van het ruwe, weerbarstige materiaal. Zijn eerste artistieke vorming kreeg hij op de kunstnijverheidschool in het Rijksmuseum te Amsterdam, waar hij de acte M.O. voor boetseeren haalde en leeraar werd op de zelfde school. Inmiddels vervaardigde hij verschillende werkstukken, waaruit een duidelijk verzet tegen het academisme bleek, en tezamen met Zijl, Nieuwenhuis, Dijsselhof en Zwollo richtte hij de kunstenaarsgroep „Lea" op, die den strijd tegen het academisme en im pressionisme aanbond en zocht naar een klassieke wetmatigheid in de uitdrukkings vorming van de beeldhouwkunst. Met Zijl heeft Mendes da Costa eenige jaren samen gewerkt. Na een periode, waarin hij vooral ge bruiksvoorwerpen van aardewerk ontwierp, had hij eenige jaren van voornamelijk kleinwerk, doch tal van groote beeldhouw werken, vaak in samenwerking met beken de architecten, wier bouwwerken door hem versierd werden, werden in de volgende jaren door hem vervaardigd, bijbelsche voorstellingen, straattypen, veel werk in brons, o.a. van Spinoza en Vincent van Gogh, zijn beeld „de verloren zoon", de groep „de liefde", beeldhouwwerk in de be stuurskamer van Berlage's beursgebouw te Amsterdam, in het gebouw der verzeke ringsmaatschappij „Utrecht" aan het Dam rak te Amsterdam, en voor het Bazels ge bouw van de Nederlandsche Handel Maat schappij in de hoofdstad, het prachtige mo nument van generaal de Wet, temidden der heidevelden en bosschen van het landgoed „De Hooge Veluwe", eenige allegorische figuren in het Kröller Muilermuseum al daar, een borstbeeld van mr. P. J. Troelstra voor het Troelstra-oord te Beekbergen, de kop van Herman Heyermans te Amsterdam, eenige der eikenhouten figuren in de raads zaal te Amsterdam, de voorstelling „vor mend denken" eveneens in hout, ter gele genheid van het jubileum van H. P. Berlage, en tal van andere werken. DE CONTINGENTEERINGSPOLITIEK De gevolgen voor de industrie. De minister van economische zaken heeft aan de Staten-Generaal oen nota aangeboden over de gevoerde contingen- teeringspolitiek en hare gevolgen. Deze nota geeft een overzicht van de toepassing der crisisinvoerwet en sluit aan op den inhoud der drie voorgaande nota's over de contingenteeringspolitiek, welke respectie velijk in November 1932, April 1934 en September 1936 aan de Staten-Generaal werden aangeboden. De nota bevat in de eerste plaats een algemeen overzicht, waarin minister Steen- berghe een uiteenzetting geeft van de grondslagen der contingenteeringspolitiek en van de wijzigingen, welke hierin in den loop der jaren zijn opgetreden. Vervolgens wordt een beschouwing ge wijd aan de verdere richtlijnen, welke bij de uitvoering der crisisinvoerwet worden gevolgd. In het bijzonder wordt daarbij aandacht gewijd aan de vaststelling en uitgifte der contingenten. In het derde gedeelte van de nota komen de resultaten der gevoerde contingentee ringspolitiek aan de orde. Hierin worden allereerst behandeld de omvang van den gecontingenteerden invoer en de bemoeie nissen ten aanzien van den uitvoer. Daar na worden de verschillende resultaten der contingenteeringspolitiek meer in het bij zonder nagegaan ten aanzien van de ge steunde bedrijfstakken. Hierbij wordt vooral ook aandacht geschonken aan de werkgelegenheid, het verloop der produc tie en aan de prijzen. Tenslot'.^ bevat de nota een viertal bij lagen, waarvan drie met statistisch mate riaal. Deze geven een uitgebreid overzicht van het verloop van de werkgelegenheid en de omzetten in de gesteunde bedrijfs takken en van het aandeel van de Neder landsche industrie in het binnenlandsche verbruik, een en ander over de jaren 1931 tot en met 1938 DE 4000STE WEGWIJZER VAN DEN A.N.W.B. Onthulling door Z.K.H. prins Bernhard. Vrijdag a.s. zal de 4000ste wegwijzer van den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. ge plaatst worden te Bilthoven, aan den pro vincialen betonweg van Soestdijk naar Utrecht, waar deze weg Zich splitst in de richtingen Maartensdijk en Bilthoven. Dit gedenkwaardige feit heeft prins Bern hard, eere-voorzitter van,, den A.N.W.B., aanleiding gegeven, zich bereid te verklaren dezen wegwijzer te onthullen. Laatste phase van de kabinets formatie. De parlementaire redacteur van het Hbld. schrijft: Naar men veilig mag aannemen, is de poging van dr.- Coïyn om een kabinet te vormen op het oogenblik vrijwel ge slaagd. De verschillende besprekingen, welke de formateur deze week heeft gevoerd, moeten hem de overtuiging hebben bijgebracht, dat hij op voldoen de bekwame medewerkers kan reke nen, om weldra aan de koningin zijn toekomstige ambtgenooten ter benoe ming voor te dragen. Het schijnt thans reeds vast te staan, dat op zijn minst drie ministers uit het demis- sionnaire kabinet in het nieuwe ministerie zullen overgaan. Toch schijnt het ons niet juist van een reconstructie te spreken. Hoogstwaarschijnlijk zal de nieuwe regee- ringsploeg zich dan ook aandienen als „za kenkabinet". De behartiging van 's lands defensie, zoowel in het moederland als in de overzeesche gebiedsdeelen, de bestrijding der werkloosheid en gezonde staatsfinanciën zullen de hoofdpunten van het regeerings- programma moeten zijn. Daar de definitieve samenstelling van de groep der aan de koningin ter benoeming voorgedragen ministers nog niet schijnt te zijn geschied, geven wij de volgende namen onder alle reserve. Met dr. Colijn als pre mier en minister van algemeene zaken blij ven in ieder geval de heeren dr. van Dijk en mr. Patijn als beheerders "SP- departementen van defensie {unc. landsche zaken in hun tegenwoordige tie. Verder schijnt het ook vast te mr. J. A. de Visser, de procureur-gene van het gerechtshof te Arnh<em, zetelen op het departement vai ^ce 'esi_ wijl men aanneemt, dat de ou h er dent van den Raad van Ned.-Indie de heer C. W. Bodenhausen, als minister ciën zou fungeeren. her_ Jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude neemt hoogstwaarschijnlijk zijn ou aan waterstaat; hij wordt ook als van economische zaken genoemd. Wat de verdere bezetting der zetels van het te vormen kabinet betreft, hoor in Haagsche politieke kringen metsiw dan gissingen. Men was het er g over eens, of de heeren van Buuren en bi - temaker de Bruine wel of niet deel zo uitmaken van het nieuwe kabinet. Wat hiervan ook moge zijn, de publicatie van het toekomstige ministerie zal wel niet al te lang op zich laten wachten. DE KOMENDE BLIJDE GEBEURTENIS. De viering in de hoofdstad. Bedriegen de voorteekenen niet, dan laat het zich aanzien, dat ter gelegenheid van e heugelijke gebeurtenis in ons Koninklij Huis de grootste oranje-betooging georgani seerd wordt, welke ooit op den Dam bijeen kwam. Vrijwel het geheele hoofdstedelijke vereenigingsleven zal daarbij vertegenwoor digd zijn. In één week werden ruim 10.0UU deelnemers ingeschreven, waaronder ve e turnvereeaigingen, wandelclubs, winkeliers- vereenigingen, militaire vereenigingen, buurt-organisaties, enz., terwijl eveneens reeds enkele muziekcorpsen hun belangc- looze medewerking toezegden, teneinde het geheel muzikaal op te luisteren. Door het centraal comité zijn nu de vol gende bepalingen vastgesteld: indien vóór 3 uur n.m. de geboorte bekend is geworden, zal dienzelfden avond de betooging plaats vinden. Anders op den daarop volgenden avond (nationale feestdag). Bekendmaking der geboorte op Zaterdag, na 3 uur of op Zondag brengt' mede dat de betooging op Maandagavond (nationale feestdag) wordt gehouden. Aan de monumentale versiering in het Damplantsoen, welke als décor van de Dam-betooging is bedoeld en door den bur gemeester, dr. W. de Vlugt, zal worden in gewijd, zijn de werkzaamheden reeds be gonnen. Bezwaren van verschillende zijden tegen een langeren spertijd. Aan het voorloopig verslag van de Twee de Kamer over het wetsontwerp tot wijzi ging der Vestigingswet Kleinbedrijf 1937 ontleenen wij Tegen de meeste der technische wijzigin gen wélke in dit wetsontwerp worden voor gesteld, werden bij het afdeelingsonderzoek geen bezwaren ingebracht. Met name kon men zich vereenigen met het voorstel tot het heffen van een vergoeding voor de be handeling van beroepen tegen beslissingen van kamers van koophandel en voor het af geven van bewijsstukken, op grond van het bezit waarvan de houder geacht wordt aan de vestigingseischen te voldoen. Ernstig bezwaar werd echter van ver schillende zijden gemaakt tegen het voorstel om den z.g. spertijd zoo noodig anderhalf jaar te kunnen doen duren. Sommige leden waren van oordeel, dat de toepassing van deze wet niet onverdeeld gunstig kan worden geoordeeld. Verscheidene andere leden hadden tegen de voorgestelde verlenging van den maxi mumduur van den spertijd eveneens ernstig bezwaar. In stede van een verlenging van den sper tijd voor te stellen, behoorde de minister er naar te streven de behandeling van verzoe ken tot het stellen van vestigingseischen sneller te doen verloopen. Van de zijde dezer leden werd er nog de aandacht op gevestigd, dat tot nu toe in verschillende gevallen met een spertijd van veel minder dan een jaar kon worden vol staan. Eenige leden, die eveneens tegen de voor gestelde verlenging bezwaar hadden, noem den ook de toelichting van dit voorstel on voldoende. 43) „Wat?" Mallinsbee wees verwijtend op de sigaar en zei: ,,'t Is er een van ander halve dollar, jongen". Maar Gordon was buiten zichzelf van opwinding. Hij was plotseling weer een en al hoop en al had die sigaar duizend dollar gekost, had hem dat op dit oogen blik niets kunnen schelen. „Maar begrijpt u dat dan niet" schreeuw de-hij bijna, „de president van de Union Grayling en de Ukatan is mijn vader!" „James Carbhoy?" „Ja, ja. Ik heet Gordon van Henslaer Carbhoy". Plotseling ging Gordon weer zitten en moest lachen. Hij raapte zijn sigaar weer op en veegde zorgvuldig het stof van het vochtige eind af. „Is James Carbhoy je vader?" De sigaar interesseerde nu ook Mal linsbee niet meer. Al zijn aandacht was gevestigd op het lachende gezicht tegen over hem. Gordon knikte en opnieuw stak hij zijn sigaar in zijn mondhoek. „Heb je iets in het zin?" „Zeker", knikte Gordon, „een heele boel. Het gevechtsterrein heeft zich gewijzigd. Nou gaat het pas goed beginnen! Had ik daar maar eerder aan gedacht! De Union Grayling en Ukatan! Dat 's toevallig. Het gaat nu niet meer om Slosson. 't Is vader en zoon geworden, hard tegen hard! Ik moet mijn ouwe heer er onder krijgen, 't Is kolossaal! Wie had dat gedacht! Ik moet mijn geld nu verdienen van mijn vader. En hij stuurde me er op uit om hem te toonen, wat ik kon!" „Maar hoe? Ik zie nog niet „Hoe, hoe?" Gordon bedaarde wat. En hy begreep, dat hij de zaak tot nu toe alleen van den humoristischen kant had bekeken. Zijn hersens begonnen te werken. Hoe moest hij dat voor elkaar krijgen? Mallinsbee keek hem eenigen tijd zwij gend aan. En intusschen ontwierp Gordon het eene wilde plan na het andere, maar geen er van scheen met eenige mogelijk heid kans op succes te hebben. Hij wist, dat hij nu een van de bekwaamste finan ciers van het land tegenover zich had, die in een zaak als deze, zijn eigen zoon ge woon „als ieder ander" zou beschouwen. Hij moest en zou hem overtroeven, maar hoe? Een heele poos zag Gordon geen oplos sing. Toen schoot hem plotseling iets te binnen. Hij herinnerde zich, dat hij zijn vader's geheim privé-code nog bij zich had. Als Slosson maar tot zwijgen kon worden gebracht. Hij sprong weer op en riep juichend: „Ik heb het, mr. Mallinsbee! U zei, dat het er niet op aan kwam, hoe we het aan legden den ander te krijgen, waar we hem moeten hebben, behalve moord. Helpt u mee aan het meest wiide en krankzinnige plan, dat denkbaar is? We kunnen win nen, en we komen voor niets aan geld. We kunnen maken dat mijn vader het depot hier bouwt, en zelfs zonder te moorden. Doet u mee?'' „Waaraan?" vroeg een meisjesstem in de verandadeur. Gordon draaide zich met een ruk om en Mallinsbee keek lachend naar zijn dochter, die onopgemerkt was binnengekomen. „Een plan om zijn vader te overtroeven, kind", lachte Mallinsbee. „Zijn vader?" Hazel keek met vragend, lachende oogen den man aan, die haar gis teren had gered. „Ja, James Carbhoy", zei haar vader, de president van den spoorweg". Hazel's oogen werden groot van verba zing en haar lach verdween. „Je vader is de millionnair James Carbhoy?" vroeg ze. En de lichte spijt in haar stem moest iedereen opvallen, die minder opgewonden was dan Gordon. Maar hem ontgingen zulke kleinigheden op dit oogenblik. Hij dacht nergens aan dan aan zijn plannen. Hij liep naar de deur én deed die op slot, en daarna sloot hij even eens het venster en grendelde het. Toen zette hij een stoel voor Hazel klaar naast haar vader en trok ten slotte zijn eigen stoel naderbij en ging zitten. „Luister eens, ik zal jullie iets vertel len zei hij grinnikend zich verkneuke- end van plezier, „we zullen dien ander rijgen, waar wij hem willen hebben en die ander is: mijn goede oude vader!" za- niet het HOOFDSTUK. Het huis aan het meer. In den loop van de volgende paar dagen, onderging de atmosfeer in Snake's Fall een groote verandering. Alle twijfel was ver dwenen. Het probleem van de aanstaande „boom" was geheel en al opgelost en in de gesprekken van de dorpelingen werd Da- vid Slosson een eer bewezen, alsof hij een generaal was, die een veldtocht gewonnen had en de kleine luidjes, die er het meest van zouden profiteeren, keken hem aan met groote bewonderende oogen en zagen in hem een Napoleon op financieel terrein, die omteoovenrenan dUbbeltje zou De menschen, die wat meer kijk op ken hadden, spraken hun oordeel er over uit en verwonderden zich over het geva en weer anderen, die reeds een zoe winstje hadden gemaakt, verkneukelden zich, wreven zich vergenoegd in h« u «.ken he. dat vangen in den zak en wezen tenslotte met hun vingers naar het voorhoofd. Toch bhS men gespannen toezien, wat er vervolgen zou gebeuren en zij, die een ver v00ruit zienden blik hadden, hielden de Zl* ui op Buffalo Point gevestigd. Volgens hen was het niet denkbaar, dat Buffal^ zich zonder slag of stoot buiten zou laten sluiten. En men was benieuwd, wanneer worden !"g "°ot «even rond," Wat David Slosson zelf betreft nadat h\\ ae eerste stappen had gedaan, die de toe komst van Snake's Fall hadden verzekerd was hy ongenaakbaar. Hij hield verblijf h' Peter Mc Swain's hotel, waar hy eèn slaapkamer en een zitkamer had welke A Jore leden kopden zich met de voor- gestekte verlenging van den spertyd volko- raöatVdeebeSsingen van den minister om. f toelating of weigering van nieuwe on. ^nemingen op de belanghebbenden wel Ten indruk kunnen maken van will,. fen,r erkenden deze leden. Zy waren ech- ïr overtuigd, dat hier in werkelijkheid van W Weer"andere teden Verklaarden het hier- U en weergegeven bezwaar tegen de snelle en uitgebreide toepassing der vestigingj. wet geenszins te deelen Deze toepassing be bouwden zij slechts als een bewijs, dat nïerdaad van een noodtoestand in het mid- kan wonden ,o,prok.„. Een pleidooi voor afwijking van de eischen van vakbekwaamheid bepaalde gevallen. Eenige leden meenden, dat in de eerste -laats behoort te worden vastgelegd, dat ln kleine plaatsen, waar winkels, waarin aller lei uiteenloopende artikelen verkocht wor- den, onmisbaar zijn, met minder vakbe- kwaamheid voor de verschillende in zulke winkels uitgeoefende branches kan worden volstaan. Men kan nu eenmaal niet van één mensch eischen, dat hij in verschillende branches dezelfde bekwaamheid bezit als iemand, die slechts in één daarvan werk- zaam is. En ook kan men niet eischen, dat zulk een winkelier zich tot één branche be perkt, want dan zou zyn zaak geen bestaan ir.eer opleveren en werden ook zyn klanten gedupeerd. Ook voor wat men zou kunnen noemen de seizoenbedryven achtten deze leden de thans geldende regeling niet bevredigend. Er zyn b.v. groentenhandelaren, die in den winter, als hun groentenzaak weinig werk geeft, brandstoffenhandelaar zyn. Ook in zulke' gevallen behoort huns inziens een af- wyking van de overigens geldende eischen van vakbekwaamheid mogelyk te zyn. In het algemeen zouden zy zulk een afwyking wenschen voor alle gevallen, waarin een bepaald bedryf slechts als een nevenbedrijf wordt uitgeoefend. Eindelyk drongen deze en eenige andere leden aan op het verleenen van vrystelling van de vestigingseischen aan zoons, die hun vader in diens bedryf willen opvolgen. Sommige leden drongen in verband met de voorgenomen principieele herziening van de vestigingswet, wel^e reeds een onder werp van vooronderzoek aan het departe ment van economische zaken uitmaakt, op nieuw aan op het tot stand brengen van een bedrijfsregistratie. VAN DRIE HOOG GEVALLEN. Geen noemenswaardig letsel. Gistermiddag was een 47-jarige bewoner van een perceel in de Vrolikstraat te Am sterdam op drie hoog op zyn platje bezig een losse deur te schilderen. Op een gege ven oogenblik verloor de man zyn even wicht en hy tuimelde met deur en al in de diepte. Hier werd 's mans val gebroken door eenige waschlynen, die hem opvingen, waarna hij in tweede instantie terecht kwam in den weeken grond van den tuin. Deze óngewone daling had den man slechts een lichte hoofdwonde bezorgd. Ter observatie is hy opgenomen in het O. L. vrouwengasthuis. DE UITVOERING VAN DE ELECTRICITEITSWET.1 De regeeringspersdienst meldt: Het ligt in het voornemen van den minister van wa terstaat te bevorderen, dat de algemeene maatregel van bestuur, ter uitvoering ven artikel 12 van de electriciteitswet, tegen 1 Januari 1940 zal worden uitgevaardigd. Bü die voorziening zullen met name voorschrif ten worden gesteld omtrent installatie-ma terialen. Vermoedelyk zal nog gedurende een belangryk deel van het jaar 1940 de mogelijkheid van verhandeling van mate rialen, welke niet ten volle aan de voor schriften voldoen, blijven opengesteld. VOOR TWEEDUIZEND GULDEN WISSELS GESTOLEN. Uit het kantoortje van een houthandel op de Elandsgracht te Amsterdam is een porte feuille welke op het bureau lag, inhoudende een partij wissels tot een bedrag van onge veer 2000 ontvreemd. Men heeft de debiteuren inmiddels reeds gewaarschuwd, zoodat de dief waardelooze paperassen in plaats van geldwaarden heeft. laatstgenoemde hy als zyn kantoor had in gericht. Hier leefde hy zoo goed als on zichtbaar voor de buitenwereld, waar schijnlijk omdat zyn gezicht nog niet toon baar was en verder om er zyn haat te koes teren Het was ook niet onmogelyk, dat hU zici neelemaal moest concentreeren om de manipulaties, die hy had verricht, volledig uit werken. Hoe het ook zy, de eerste da gen na die groote gebeurtenissen hield de agent van de spoorwegmaatschappy z'c'1 zooveel mogelyk schuil. Mc Swain was zeer nieuwsgierig. HU had Plotseling het idee, dat David Slosson het eenige wezen was, dat er hier op aarde nog op aan kwam, dat is te zeggen, zoo dacht Peter er over, nadat hy dien eersten dag van de groote veranderingen by Mallinsbee en oi don in het kantoor was geweest. Peter Mn goed ho- u hy piot* al gedien- IIC(, naruoor wag geweest eter Mc Swain was altyd een goed hO' te houder geweest, maar nu werd hy plo*' se! mg tegenover Slosson een en al gedien- kikken of Peter haastte zich, het hem w verschaffen. Hy was al dien tyd ongeveer met van Slosson weg te slaan. "an?" hwam ook Mike Callahan vake' m het hotel, en hy' nam er zelfs eenig«n Xzu"mtrek- Een plotselinge vriend- P ontsproot er tusschen hem en Peter, die zoo opvallend was, dat de dorpelingen met anders verwachtten, dan dat het hotel binnenkort door hen beiden zou worden 2°k dit 8eschiedde na den avond, n 9a,lahan te zamen met Peter op Buffalo Point was geweest. Het was even- iT/rr?em£' dat' zoodra Peter afwezig rw' 'u llahan zyn plaats als beheer der van het hotel innam (WorJt vervolgd)-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 4