Een zoon van z'n Vader fauiMetoa Wereldconferentie van christen-jeugd. Boodschap van de koningin. De vierdaagsche afstands- marschen te Nijmegen. Naar het Engelsch van RIDGWELL CULLUM. Door T. v. d. MADE. beloonde ijver. het verkeersdrama bij eindhoven. een gladde WEG. TWEEDE BLAD Prins Bernhard spreekt de deelnemers toe. In een plechtige, zeer indrukwekkende openingszitting van de eerste Wereldconfe rentie van christelijke jeugd, die 1600 jonge christen-mannen en -vrouwen uit 70 landen der aarde bij elkaar brengt, heeft prins Bernhard gistermiddag in het Concert gebouw te Amsterdam de volgende bood schap van H. M. de koningin voorgelezen: „Het is mij een genoegen u, die uit alle deelen der wereld zyt samenge stroomd, thans in mijn land vereenigd te weten. Mijn goede wenschen vergezellen u bij uwe werkzaamheden. Moge het der jeugd van de geheele wereld gegeven zijn door gemeenschappelijk overleg en gezamenlijken arbeid, te streven naar de oplossing van de problemen, die in deze moeilijke tij len niet alleen de jeugd, maar de geheele menschheii bezighouden. Dat jn de dagen, die vóór u liggen de geest, door welken Christus in eiken mcnrch doordringt en die alle tegenstellingen en problemen tot oplossing helpt brengen, u allen tot richtsnoer zij". Nadat prins Bernhard deze koninklijke boodschap had voorgelezen, sprak hij in het Engelsch als volgt: „Mede nam»nr prinses Juliana, ver welkom ik aLe afgevaardigden uit on geveer 70 landen op de eerste Wereld conferentie van christenjeugd. Temid den van de donkere wolken, die ons in deze dagen omringen, is het voor jonge menschen moeilijk met een gevoel van verantwoordelijkheid voor hun eigen leven en voor het leven van hun mede- menschen op te groeien. De wetenschap, dat de christenjeugd van de geheele wereld afgevaardigden heeft gezonden naar Nederland om uit drukking te geven aan hun hoop en hun wil om in het christendom te vinden het ware licht, waarin alle problemen gezien moeten worden, vervult ons met grooten moed. Ik ben er van overtuigd, dat de roep van het evangelie: „ut omnes unum sint" (opdat allen één zijn) een roep is, die in deze tijden tot ons jonge menschen komt als een speciale roeping. Moge God u op Zijn wijze zegenen: gedurende de conferen tie én als u de resultaten van de be sprekingen in uw eigen land zult terug- dragen". De groote zaal van het Concertgebouw was tot op de laatste plaats bezet. Nog nimmer is er in de wereid een confe rentie gehouden, welke een méér inter nationaal karaïter droeg dan deze. Van de balustrades hingen de vlaggen van tiental len naties, boven het podium tegen het orgel hing een groot doek met als op schrift „Christus Victor", en tegen de speel tafel van het orgel was op een achtergrond van rood, wit en blauw een groot portret van de koningin aangebracht. Toen prins Bernhard, die werd begeleid door de leden van het organisatiecomité, (n de zaal ver scheen, speelde het orgel het Wilhelmus. Er volgde een indrukwekkend moment, toen het orgel het bekende lied „Groote God, wij loven U" inzette, dat staande werd meege zongen door allen, die in de zaal aanwez'g waren. De Zwitser H. L. Henriod, voorzitter van het organisatiecomité, sprak vervolgens een inleidend woord, waarna hij de leiding van de conferentie overdroeg aan den Neder lander, dr. W. A. Visser 't Hooft, secr.-gen. van het voorloopig comité van den Wereld bond van kerken. Dr. Visser 't Hooft richtte in zijn toe spraak een woord van welkom tot de genoo- digden, in het bijzonder tot prins Bernhard. Nadat de prins hieraan gevolg had gege ven, gaf dr. Visser 't Hooft den hoogen be zoeker de verzekering, dat de boodschap van de koningin in de harten der deelnemers een diepe echo heeft gevonden. We kunnen niet dankbaar genoeg zijn zoo zeide spr. dat onze conferentie, die tot titel draagt „Christus Victor" gehouden mag worden in een land, welks regeerènde vorstin meer dan eens en onlangs nog in een indrukwek- kenden oproep tot dit volk en tot andere naties haar eigen vertrouwen heeft uitge sproken in de woorden: „Christ avant tout" Ook gaf spr. namens de deelnemers uiting aan zijn groote dankbaarheid voor de woor den, die de prins mede namens prinses Juliana had gesproken. Hij verzocht den prins de eerbiedige groeten der deelnemers aan prinses Juliana over te brengen. De minister van onderwijs, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, heeft de conferentie hierna geopend met een korte toespraak in het Fransch, Duitsch en Engelsch, waarin hij de beteekenis van deze samenkomst in het licht stelde en uiting gaf aan zijn groote vreugde, dat de conferentie in Nederland wordt gehouden. Nadat dr. Visser 't Hooft nog een korte toespraak had gehouden, werden de 70 ver tegenwoordigende naties achtereenvolgens afgeroepen en gingen de afgevaardigden, wier land werd genoemd, staan om zich op deze wijze aan de andere deelnemers voor te stellen. Met het zingen ven „O God, our help in ages past", waarna de aartsbisschop ve^ York de conferentie in gebed voorging, is de openingszitting gesloten. 's Avonds heeft de aartsbisschop van York eveneens in het Concertgebouw, een godsdienstoefening geleid. OPLICHTING MET PREMIELOTEN. Een arrestatie. Op verzoek vas den burgemeester van Bathmen werd te Winterswijk aangehouden de daar, voorheen te Deventer, woonachtige A. O. Omstreeks 1931 tot 1934 bewerkte de aan gehoudene in zijn omgeving de boerenbe volking met het doel premieloten te ver- koopen. Velen werden toen het slachtoffer en kochten stukken, die pl.m. 20 waarde hadden, voor 300 gulden. Regelmatig moest op deze stukken geld gestort worden. Toen op verzoek den aankoop van dergelijke Lukken, verloor O. van lieverlede zijr. klanten, die meerendeels weigerden verder te betalen. Dezer dagen kwam O. echter weer naar Bathmen om verschillende van zijn oude klanten te verrassen met de mededeeling, dat ze een grooten prijs hadden getrokken. Bij menschen, die al jaren niets meer gestort hadden, verklaarde hij de mogelijkheid hier van door het zóó voor te stellen, alsof de maatschappij zelf had doorbetaald om de winst voor haar klanten niet verloren te laten gaan. Aan de ontvangst van den ge wonnen prijs zat nu de voorwaarde vast, dat weer een nieuw premie-lot moest worden gekocht, waarop dadelijk 6.50 moest wor den betaald. Eén der oude klanten van O. was nog zoo onverstandig hierop in te gaan. De gewonnen groote prijs bleef echter na tuurlijk achterwege. Wegens oplichting is daarom thans O. aan gehouden en is aan diens praktijken zoo doende een einde gemaakt. Na de vlaggenparade werd kapitein Breunese gehuldigd. Op den Bijleveldsingel te Nijmegen waren gisteravond duizenden tezamen geloopen voor de tradioneele vlaggenparade, welke ook ditmaal onder leiding van kapitein E. C. C. W. L. baron van Heeckeren van Brand - senburg werd gehouden. Onder de vele ge- noodigden waren verscheidene vertegen woordigers van het burgerlijk- en militair gezag, onder wie burgemeester en wethou ders van Nijmegen, de commandant van de koloniale reserve overste Slagter en ver tegenwoordigers van den N.B.L.O., deputa ties van binnen- en buitenlandcche groepen, waaronder de Duitschers, Denen, de Belgen, de Franschen, de Engelschen en de Zwitsers. De kapel van de Koninklijke Marine onder kapelmeester Leistikow en de Nijmeegsche Postharmonie gaven bij zonderen luister aan de vlaggenparade. Achtereenvolgens werden onder het spelen van de verschillende volksliederen de Bel gische, de Deensche, de Duitsche, de Engel- sche, de Fransche, de Zwitsersche, de Neder- landsche en ten slotte de officieele N.B.L.C - vlag in de masten geheschen. Elke nationale groep begroette haar vlag naar 's lands wijs en de Duitsche Reichsjugend bracht aan elke vlag den Hitlergroet. Na deze plechtigheid maakten alle deel nemers een défilé langs de autoriteiten en rond de vlaggen. Aan het slot der plechtig heid trad de dames- en heerengroep van de V.I.V.O. uit Hilversum met hun leider naar voren om ron treffende hulde te brengen aan kapitein Breunese en zijn echtgenoote, waarbij mevrouw Breunese met roode anjers vereerd werd. Den kapitein werd een fraai geborduurd kussen aangeboden, waar op de Nederlandsche Leeuw was aange bracht, rustende op een fond van diep groene en oranje kleuren. De leider van V.I.V.O. sprak den kapitein op hartelijke wijze toe en verzocht hem in deze bijzondere gave een bewijs van dank te zien van alle leden van V.I.V.O. voor de genoeglijke uren van ont spanning en ontwikkeling genoten tijdens de vele vierdaagsche marschen, door hen in Nij megen meegemaakt. Kapitein Breunese aan vaardde dit door de leden zelf vervaardigde sierkussen in groote dankbaarheid en waar deerde vooral het feit, dat dit kunststuk door eigen leden was gemaakt, onder devies: „arbeid adelt" en „willen is kunnen", met welke laatste leuze ook de meeste wande laars hun jaarljjksche marschen volbrengen. HOSPITAAL-KERKSCHIP „DE HOOP". De eerste kruistocht met het vernieuwde schip. Men schrijft ons: Zaterdag kwam het hospitaal-kerkschip De Hoop de haven van IJmuiden binnen na het volbrengen van zijn eersten korten kruistocht onder onze haringvisschers. Het geheel vernieuwde, tot een keurig motorschip omgebouwde zeilschip heeft dezen eersten tocht voorspoedig volbracht. Op dezen proeftocht heeft het schip be wezen, dat het zich heel wat sneller kan bewegen dan voorheen en niet meer van wind en weer afhankelijk is. De gansche bemanning is ten zeerste voldaan over de vernieuwing van het schip. Deze eerste reis werd meegemaakt door dr. G. de Ridder te Hedel en ds. A. Luteyn te Nijkerk, terwijl op den tweeden tocht ds. J. W. Maas uit Boxtel en dr. A. van Duyvendijk uit Oudewater zullen mede gaan. Deze reis zal van den 31sten Juli du ren tot den 2den September. 45) „Nee, en dat is maar goed ook, ze ver dienen niet beter. Ze hebben ons zoolang in onzekerheid gelaten. Dit dorp is u heel veel dank verschuldigd en ik ben er blij om. Ik gun het u liever dan die lui daar ginds. We zullen u hier nooit vergeten en het zal u geen windeieren leggen ook". Slosson knikte en zei vergenoegd: „Over een paar dagen zullen de men schen eens wat zien. Hier!" Hij haalde het code-bericht te voorschijn en liet het Peter triomfantelijk zien. „Je mag het gerust le zen als je wilt, je zult er toch niets van snappen, maar ik zal je vertellen, wat er in staat. Het beteekent, dat mijn maat schappij haar gang hier kan gaan. Snake's Fall is gemaakt, meneer, geheel en al en met Mallinsbee hebben we niets meer te maken. Ik ben er blij om, dat ik dit zoo voor elkaar heb gekregen". Peter nam het papier. Hij griste het den ander haast uit de hand en las het. Hij be greep de woorden niet en kon ze dus niet allemaal onthouden. Maar met een oogop slag had hij het adres gelezen en de eerste zes woorden ervan. Daarna gaf hij het terug. „Stuurt u het zelf weg, meneer?" vroeg hij terloops, doch met een bonzend hart. Slosson knikte. „Ja, dat doe ik zelf wel. Ik ga nu dade lijk naar het telegraafkantoor". Hij vouwde het papier op en zei: ,,'t Zal niet lang meer duren, of die lui van Buffalo Point betee- kenen niets meer". „Dat is hun verdiende loon", zei Peter scherp. „U hebt groot gelijk, meneer, ris keer niets en stuur het zelf weg. Wat ben ik blij, dat u hier bent gekomen. U brengt hier fortuinen. Neem me niet kwalijk, me neer, maar er schreeuwen een paar klan ten om wat te drinken in de bar". Slosson lachte en zei: „Ga je gang maar. De menschen hier hebben nu geld genoeg om wat te 'vertee ren en later nog meer. Ik ga ook weg". Hij verdween door de volle gelagkamer naar buiten, terwijl Peter naar zijn privé kantoortje snelde en dadelijk daar aan zijn lessenaar ging zitten, waar hij op een stuk papier schreef, wat hij zich nog van het code-bericht kon herinneren. Toen stond hij op en vloekte binnensmonds. Hij bleef eenigen tijd staan nadenken over den man, met wien hij zoo juist had ge praat. Toen mompelde hij. „Ik ben benieuwd. Steve Mason is een beste vent en hij verdient daar op dat te- legraafkantoortje niet al te veel. Ik ben nieuwd Daarna verliet hij het kantoortje en snelde naar de veranda en bleef daar staan uitkijken tot hij de gestalte van David Slosson uit het telegraafkantoor zag ko men. Gordon en Hazel Mallinsbee reden tus- ZOMERKAMPEN VRIJZ.-DEM. JONGEREN. Het zomerkamp der vrijz. dem. jongeren organisatie is door den wethouder der ge meente Oosterbeek, den heer A. Koning te Renkum, geopend, nadat namens het hoofd bestuur de heer H. Harmsen een kort ope ningswoord had gesproken en de aanwezi gen een welkom had toegeroepen op Jo- hanna Hoeve, waar het kamp is gevestigd. Op verzoek van den hoofdkampleider heeft wethouder Koning de bondsvlag ge heschen. Gister zijn de kamp-deelnemers op het gemeentehuis te Renkum door den wethou der ontvangen. schen de heuvels, Gordon op Sunset, en Hazel op haar bruine merrie. Beiden reden in vroolijken galop in den frisschen mor gen door de bosschen en valleien. Vanaf het oogenblik, dat Gordon wist, dat Slosson de agent van zijn vader was, verkeerde hij in een soort koortsachtige vreugde. Op zijn aandringen was het kan toor op Buffalo Point gesloten, om op deze wijze den indruk te vestigen, dat ze geheel en al waren verslagen, en zoo waren er nog meer kleinigheden veranderd. Maar Mallinsbee zelf had voorgesteld, dat Gor don zijn verblijf zou verplaatsen naar de boerderij en geen gebruik te maken van Mike Callahan's' aanbod om bij hem in den huurstal in te trekken. Het was een prachtige zomerdag. Een heerlijke frissche bergwind woei over de heuvels. Beide rijders tintelden van levens vreugde, en hun paarden schenen het even eens te voelen. Maar er was nog iets: bei den verkeerden in een staat van groote opgewondenheid, na al die lange, saaie uren van de laatste weken in het kantoor op Buffalo Point te hebben doorgebracht. Ze reden door een dal met aan weers zijden begroeide heuvelruggen van een paar honderd voet hoog. In de verte blonk een witte bergtop in de zon en voor hen uit golfden onafgebroken heuvels, mijlen ver, steeds hooger wordend tot waar de Rockies begonnen. De rijders waren vol bewondering voor de prachtige natuur met al die dalen, bosschen, bergriviertjes en heuvels rondom hen en zij konden zich haast niet van de bekoring losmaken. Met aangeboren ken nis van de heuvels gaf Hazel zonder vra gen de richting aan. De heele streek was Vóór den aanvang der in Mei en dit jaar gehouden examens ter wrkW van het middenstandsdiploma_alge handelskennis, werd bekend gebakt de minister van economische zaken bes had een zilveren medaille uit te loven hem of haar die het beste examen zou a leggen. Bij gelijkheid van cijfers zou deze medaille worden toegekend aan de( )g die onder de moeilijkste omstandigheden ^Na^orgwldige schifting onder de duizen- deii geslaagden is gebleken, dat deze unieke onderscheiding moet worden toegekend aa den heer E. J. van Dijk, geboren 7 Augustus 1909, wonende te Schouwerzijl in Gronin g6Deze candidaat, een werklooze bakkers knecht, komt voort uit een behoefüg g"^ met tien kinderen. Hij heeft de lagere school niet geheel kunnen doorloopen, want op zijn twaalfde jaar reeds moest hj «et zijne er toe bijdragen om in de behoeften van het groote veedrijvers-gezin te voo 21 In' zijn zestiende levensjaar stond zijn vader hem toe een vak te leeren en jongeman koos dat van bakker. Hij bleef in dit bedrijf werkzaam tot dat hij in April van dit jaar buiten betrekking geraakte. Na de lagere school heeft hij geen ander onderwijs meer genoten, dan dat, benoo ïg voor het thans behaalde diploma. Voor het bezoeken van den cursus moesi hij telkens 28 k.m. per rijwiel afleggen. Aangezien zijn vak hem niet toestond op de werkdagen te studeeren, besteedde hij daaraan den Zaterdagavond en den geheelen Zondag. Hij behoord tot de ijverigste leer lingen en bleek over een goed verstand te beschikken. Van Dijk heeft zijn lessen zelf moeten be kostigen uit zijn weekloon, want zijn moe der, die reeds eenige jaren weduwe is, was niet in staat iets bij te dragen. Thans ziet deze doorzetter zijn onver moeid streven bekroond met de ministe- rieele onderscheiding. COMMISSIE INZAKE WERKTUIGEN- CREDIET. Gister geïnstalleerd. Op het departement van economische za ken is gister geïnstalleerd de commissie voor toewijzing van het „werktuigencrediet", welke installatie namens den minister van economische zaken is geschied door dr. H. M. Hirschfeld, directeur van handel en nijver heid. Het werktuigencrediet zal speciaal dat deel van den middenstand, hetwelk kan wor den aangeduid met „ambacht en kleine in dustrie", in staat stellen tot het financieren van technische objecten. Het zal de taak der commissie zijn, de normen voor de credietgeving vast te stel len en een beslissing te nemen op de aanvra gen, welke haar, vergezeld van een prae- advies, door de Nederlandsche middenstands- bank zullen worden voorgelegd. Voorzitter der commissie is dr. Groeneveld Meyer, administrateur bij het departement van economische zaken. WONING TE UTRECHT AFGEBRAND. Zorgen om den bewoner. Gistermorgen omstreeks half zeven is brand uitgebroken in een huisje in de Gast huissteeg te Utrecht, een soort hofje in de nabijheid van de Biltstraat. De bewoner, een ruim vijftigjarige man, door de bewo ners van het hofje met den naam Keesje aangeduid, was nergens te vinden, zoodat men zich reeds op het ergste voorbereidde. De man scharrelde in afbraak, voorname lijk hout. Dagelijks bracht hij groote stuk ken hout naar huis. Van deze stukken hout maakte hij kachelhoutjes, welke in groote partijen opgeslagen waren op de bovenver dieping van de woning en dus een dankbare prooi werden van de vlammen. Het huisje ging geheel in vlammen op. Toen men daar na een onderzoek ging instellen om een spoor te vinden van den bewoner, verscheen de man in levende lijve op het terrein van den brand, op deze wijze een einde makend aan de ongerustheid, welke bestond. Aan de politie deelde Keesje mee, dat hij omstreeks half zes in den ochtend met zijn buurman nog een kop koffie in de woning had gedronken. Daarna waren zij uitgegaan. De koffiepot had hij op een petroleumpitje op de kachel nabij de schoorsteen laten staan. Aangenomen wordt thans, dat het petroleumpitje is omgevallen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. in den zomer als een open boek voor haar getrainde oogen. Mijlen ver in den omtrek kende ze eiken heuvel, t$k bosch en elk ruischend riviertje. Het was, zooals ze Gordon al vaak had gezegd, haar wereld en thuis en hier behoorde ze. „Ik zou binnen vijf minuten verdwalen" zei Gordon, toen ze uit het dal kwamen en op een smallen weg reden tusschen twee rotsen, begroeid met kreupelhout en hees ters, zoodat er nauwelijks plaats voor hun paarden was naast het beekje, dat er stroomde. „O, ja", riep Hazel, die voorop reed over haar schouder. „En zoo denk ik, dat ik net zoo gauw zou verdwalen in jouw New York Je volgt me maar en dan beloof ik je, dat je op tijd voor het avondeten weer thuis zult zijn". Toen riep ze lachend: ;fi"e.rl,e® onz® lunch alsjeblieft niet uit je zadeltasch, anders vergaan we over een uur van den honger". Gordon onderzocht na deze waarschu wing zijn tasch. Deze was echter goed ge sloten. Hij volgde de merrie op den voet Daarop kwamen ze op een oud spoor dat heelemaal begroeid was. Het was er moeilijk rijden, maar Hazel reed zondeï aarzelen verder Na een halve mijl begon nen de groote heuvels aan weerszoden hen m te s uiten en verderop bemerkte Gordon dat het spoor zoo nauw werd dat ze er amper tusschen de rotsen door konden Hu vroeg zich af, hoe ze hier weer'uit moesten komen. Toen zag hij dat w=,Ii plotseling plat op den nek van haar merrii ging liggen en op hetzelfde oogenblik riep ze hem waarschuwend toe: „Pas op die rotsen daar!" Gordon volgde onmiddellijk haar voor n„t een der overlevende kinderen in uo jevensgevaar. nmfrent het verkeersongeluk op den Geldropschenweg tc Eindhoven kunnen nTmededeelen, dat de dronken chauffeur fp,morgen, na verhoor door de politie, fn v E voeten is gesteld. Hü bleek inde,, °p nadat hij de aanrijding had veroor- ,"ki 'oir och om het gev.1 bekom. meren een nabijgelegen café bezocht te Ebben, waar de politie hem heeft gear. ^Omtrent den toestand van de slachtoffers, pip in het St. Joseph-ziekenhuis zyn opge- nomen vernamen wü. dat de moeder nog «leeds 'in levensgevaarlijken toestand ver keert. Bij een der kinderen, namelijk het oudste meisje, is ook een schedelbasisfrac- tuur geconstateerd, zoodat de toestand ern- «tieer is dan men vermoedde Men vreest dan ook voor haar leven. Het jongste meisje, evenals de vader, maken het redelyk wel. Het overleden meisje is zes jaar oud, het oudste meisje zeven jaar, terwijl het jongste kind bijna drie jaar oud is. In den namiddag is vanwege de justitie sectie op het lijk ver richt. Twee ernstig en eenige licht gewonden. Te Hasselt-Velden kwam gistermorgen een auto van het instituut Stokershorst te Neder- weert, komende uit de richting Venlo, in botsing met een uit de richting Nijmegen naderende auto, waarin ds. Reynders uit Zuidwolde (Gr.) met vijf jongens en een medepassagier waren gezeten. In de eerste auto zaten drie passagiers. Ds. Reynders kwam met den schrik vrij, de vijf jongens werden allen licht gewond. De mede-passa gier echter en de bestuurder van de andere auto werden ernstig gewond. Zij werden, evenals de beide andere heeren uit Neder- weert, die lichte verwondingen opliepen, per ziekenauto naar Venlo overgebracht. De overigen werden, na ter plaatse te zijn ver bonden, met een vrachtauto naar Venlo ver voerd ter verdere behandeling. Beide auto's waren op de tramrails terecht gekomen, zoodat de Maasbuurtspoorweg niet kon passeeren. Als vermoedelijke oorzaak van het onge luk wordt genoemd het slippen van een der wagens tengevolge van het natte wegdek. MOTORRIJDER TE WATER GERAAKT EN OVERLEDEN. Tengevolge van autobotsing. Toen de veertigjarige winkelier L. Vos te Smilde (Dr.) per motorfiets te Kloosterveen nabij Smilde een vóór hem rijdenden melk wagen wilde passeeren, botste hij tegen een hem tegemoetrijdende personenauto, met het gevolg, dat hij in de Drentsche hoofdvaart terechtkwam. De chauffeur van de auto sprong hem direct na en bracht hem op net droge, waar bleek, dat hij overleden was. Het motorrijwiel werd geheel vernield. De politie stelt een onderzoek in. OUDE MAN DOOR AUTO AANGEREDEN. Gistermorgen omstreeks kwart voor twaalf heeft op den Oostzeedijk te Rotter dam een ernstig ongeval plaats gehad, waarvan de 86-jarige voetganger J. Vlag, wonende in de Paulus Potterstraat, het slachtoffer is geworden. Bij het oversteken van den rijweg is de oude man aangereden door een motorrijder; hij werd tegen de straat geslingerd en kreeg een gecompli ceerde rechterbeenbreuk .en een fractuur aan den linkerpols, terwijl het linkerbeen gekneusd werd. Bovendien kreeg de man een bloedende wonde aan het voorhoofd. De man is in ernstigen toestand in het zie kenhuis aan den Coolsingel opgenomen. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Een auto aangereden. Gisteravond is op den onbewaakten over weg aan den Veenweg te Rotterdam, tijdens een hevige regenbui, waardoor het zicht zeer slecht was, de personenauto van den tuinder J. W. van B. uit Hillegersberg door de loco motief van een goederentrein gegrepen, welke trein op weg was van het station D. p* naar het station Maas. De achterzijde van den auto is totaal vernield. De heer van B.. die alleen in den wagen zat, kwam met den schrik vrij. De trein heeft ongeveer eèn kwartier oponthoud gehad. beeld en bleef vlak achter haar, toen ze een nauwen doorgang binnenging, die wel wat op een tunnel leek. Het was hier nog veel moeilijker rijden; 't was er bijna don ker, ondanks de smalle spleet boven hen. De lage struiken verborgen het spoor go- heel en al en het beekje naast hen was hier breeder en dieper. Gordon werd bezorgd, niet zoozeer voor zichzelf als wel voor Hazel. Zijn paard Sunset stond rotsvast, maar de merrie werd schichtig. Hij keek naar Hazel. De rit scheen haar echter niet in het minst te hin deren. Haar merrie werd nu ook al weer rustiger. Dat kwam door het volledige ver trouwen in het persoontje op haar rug» dacht Gordon. Hij keek uit naar het eind® van dezen mysterieuzen tunnel, maar hij kon niet verder dan vijftien meter voor zich ui zien. Plotseling hoorde hij Hazel's vrooüjk®n lach en ze vroeg: ..Is het hier niet mooi? Net een sprook jesland". Toen voegde ze er waarschuwend aan toe: „Nog even gebukt, we zijn et haast door". De paarden liepen voort. Gordon v°nl* het sprookjesland maar zoo-zoo en blu er bijna uit te zijn. Even later zag hij Hazel zich oprichten in het zadel. Hij volgde voorzichtig haa voorbeeld en haalde opgelucht adem. dak werd hooger en er kwam meer llC" te voorschijn. z.ou het met onze lunch zy.n. zei Gordon. „Ik heb al verscheiden malen tegen den rotsmuur aangestoot® Duurt het nog lang?" (Wordt vervolgd)'

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6