Agenda ^fcheepstiiditiQm VRAAG EN AANBOD Gezonde voeten met jBucqediike Stand. Jlcowttdaat Hieuwt BERGEN WESTWOUD OUDKARSPEL ST. PANCRAS URSEM Dankt U er aan Uw vaar ZATERD*6 ap ta geven? Alléén 2de handsclt ooedorDD- 35 cent per vijf EERSTE BLAD Alkmaar, Donderdag. 25-JARIG JUBILEUM A. J. TER HORST. Vandaag vierde de hoofdagent-administra teur A. J. ter Horst zijn 25-jarig jubileum als politieman. Wie den heer ter Horst kent, weet, dat deze dag niet onopgemerkt zou voorbij gaan. Zijn levensdevies is geweest: „Wie veel liefde heeft voor anderen, zal veel liefde ontmoeten". Daardoor is het hem, die belast is met den vreemdelingendienst, de regeling voor de vergunningen van café- en restau ranthouders, de dierenbescherming enz., mogelijk geweest.velen tot zegen te zijn. Een modern politieman vervult een opvoedkun dige taak en moet zijn een man van veel zijdige ontwikkeling. Zoo'n man is de heer ter Horst, die zich in het volle vertrouwen van zijn chef, commissaris Walraven, mag verheugen. Ook op organisatorisch gebied neemt de heer ter Horst een belangrijke plaats is. Zoo is hij onder meer hoofdbestuurslid van den Nederlandschen Politie Voetbalbond, een organisatie met 54 afdeelingen en 2300 leden. Voor deze organisatie neemt de heer ter Horst de functie van competitieleider waar en dat hij dit goed doet, bewijst het feit, dat deze organisatie, toen hij daarmede begon, slechts 12 afdeelingen met 600 leden telde. De jubilaris bracht den feestdag in fami liekring door. Reeds vroeg kwamen vele bloemstukken, telegrafische en schriftelijke gelukwenschen in, terwijl de heer Walraven hem persoonlijk kwam complimenteeren. Van het Alkmaarsche politiecorps Ver scheen een deputatie, die den heer ter Horst een fraaien bureaustoel offreerde. Een bijzonder bezoek was dat van een collega uit Bloemendaal, den heer G. Zwar- teveen, die met den heer ter Horst in En schedé een politiecursus had gevolgd en 27 Juli 1914 bij de politie te Tiel werkzaam werd gesteld, toen gelijktijdig de heer ter Horst in Hoorn werd benoemd en dus even eens zijn 25-jarig jubileum vierde. Een stevige Haagsche bobby, oud-inwoner van St. Pancras en leerling van den heer ter Horst, kwam den jubilaris ook persoonlijk gelukwenschen. 8 Februari 1917 kwam de heer ter Horst in Alkmaar in den straatdienst. De uitvoe ring van de huurcommissiewet was zijn eerste werk op administratief gebied, daarna ging hij over bij de recherche, om twee jaar later door commissaris van Griethuijzen bij de administratie werkzaam te worden ge steld, waar hij thans de Vraagbaak is voor velen. Wij hopen, dat deze sympathieke politie man nog vele jaren zyn belangrijke taak bij het politiecorps zal kunnen blijven vervul len. CONGRESBEZOEKERS IN ALKMAAR. Zooals men weet, wordt in Amsterdam een congres voor de christelijke jeugd ge houden, dat geopend is door Z.K.H. Prins Bernhard. Zaterdag komen 500 congressisten om 11 uur met een extra boot Van de Alkmaar Packet naar Alkmaar. Terzelfder tijd arri veert hier een tweede groep, eveneens van 500 congressisten per trein uit Amsterdam. Beide groepen maken een tocht door de stad, waarbij speciale gidsen hun de merkwaar digheden van de Victoriestad zullen toonen. De groep, die per trein gekomen is, gaat om 2 uur terug met de Alkmaar Packet, de groep die per boot is gekomen, vertrekt per trein weer naar de hoofdstad. SPIONNAGE IN HELDERSCHE DUINEN De duinen in de omgeving van den Hel der zijn practisch geheel afgesloten, zoo schrijft men aan het Hbld. Hier en daar hebben de militaire autoriteiten toestem ming gegeven voor het openhouden van een smal pad naar zee, maar overigens kan men de duinen als „potdicht" kwalificeeren. De bewoners van de Marinestad vinden het uiteraard niet leuk, maar ze kennen nu een maal de consequenties van het wonen in een vestingstad en „nemen" het. Wie schetst echter hun verbazing, toen zij gisteren achter het prikkeldraad een mans persoon zag kruisen, met in zijn bezit niets meer, maar ook niets minder dan een foto toestel. Ook had hij kaarten bij zich, waarop hij af en toe aanteekeningen maakte. De verbazing van de Nieuwediepers kende geen grenzen, en men was ervan overtuigd op heeterdaad een spion te hebben betrapt. Inmiddels zette de spion met verbijsterende brutaliteit zijn werk voort. Hij liep door duinvallen, beklom de heuvels en maakte maar aanteekeningen. Op een gegeven oogenblik kruiste een af gesloten pad zijn weg, maar ook dat bleek geen bezwaar. Hij wandelde er rustig op voort, totdat het oog van den dienstdoenden schildwacht werd getrokken door de ver schijning van den burger. De landsverdediger wreef zich de oogen uit en vroeg zich af of hij waakte of droom de. Een burger in de duinen.... dat was wel het ergst wat zich denken liet. Oogenblikke- lijk nam hij maatregelen, die een goed re- cruut in dergelijke gevallen pleegt te ne men: hij hield den spion aan en informeer de op weinig vriendelijken toon, wat hij uit spookte in de afgesloten duinen. De spion bleek geenszins uit het veld geslagen te zijn en gaf antwoord. Helaas onverstaan baar voor den schildwacht, die nu geen oogenblik meer in twijfel verkeerde, dat hij een gevaarlijk persoon had ontmaskerd. En zoo werd het militaire apparaat in werking gezet. De schildwacht deed mede- deeling aan zijn superieuren, en al spoedig verscheen de commandant op het terrein, die terstond een verhoor aanving. De spion gaf zich uit, toppunt van brutaliteit, voor Britsch geleerde. Hij studeerde krijgskundi ge historie en zou van het ministerie in den Haag speciale toestemming hebben ontvan gen om zijn onderzoekingen tot in de Hel- dersche duinen voort te zetten. Men nam dit alles maar niet zoo voet stoots aan. Tenslotte waren de stafkaarten en het fototoestel niet te onderschatten, ter wijl de zich geleerde noemende man zich met papieren niet legitimeeren kon. Die la gen volgens hem in het hotel in Alkmaar. Er werd een Heldersche politieagent als coureur naar de Kaasstad afgezonden, ten einde de papieren op te halen. Na eenige uren was hij terug en het bleekdat het inderdaad een bekend Engelsch historicus was. DE FEESTEN TE ALKMAAR IN SEPTEMBER A.S. De secretaris van het feestcomité verzoekt ons opname van het volgende: Nu de komende feesten in onze stad een meer vasteren vorm hebben aangenomen, waarvan bereids in dit blad van Dinsdag 16 Juli een uitvoerige uiteenzetting werd gegeven, blijkt dat niet alleen vele vereen! gingen met dit doel instemmen, doch ook dat particulieren het groote belang begrij pen, hetwelk daaraan voor de neringdoen den uit onze gemeente voort kan spruiten. Zoo heeft de eigenaar van hotel Wanner op de Nieuwesloot een groot zilveren lan wertak beschikbaar gesteld voor het voet balelftal, dat op den 27en September te hou den wedstrijd, als winnaar uit het strijdperk treedt. Ware het niet oneerbiedig tegenover den milden gever, zoo zouden wij hier een echt Nederlandsch spreekwoord doen volgen, van indien een schaap over den dam is, volgt de rest vanzelf. KORTEBAANDRAVERIJ TE BERGEN. Woensdagmiddag werd wederom bewezen dat de talrijke zomergasten in Bergen een nationale draverij weten te waardeeren Ook de eigenaars van paarden komen graag naar Bergen. Van de 33 ingeschreven paarden waren er 26 opgekomen, w.o. die van de beste stallen uit het land. De baan was uitstekend ver zorgd. Het publiek kreeg verschillende spannende ritten te zien. Vooral die in den 3den omloop tusschen Flora Mc. Elwyn en Zonnestraal, was buitengewoon spannend. Beide paarden gingen gelijk door de fines In een tweede rit was Flora Mc.Elwyn win naar en kwam daardoor in de prijzen. In de eerste rit tegenover Windekind, werd door Flora Mc.Elwyn winnaar. De 2de won Win dekind en hoewel Windekind, wanneer Flora Mr. Elwyn rechts liep, geen schijn van.kans had, won Windekind tot ieders verbazing den 3den rit, die door den pikeur van Flora Mc.Elwyn bijna zonder gang werd gereden, naar later bleek, omdat hij veronderstelde, dat de rit niet doorging, aangezien Winde kind door het lint was gereden, hetgeen de starter niet had gezien, doch door verschil lende getuigen werd bevestigd, zoodat de Koninklijke daarover nog een officieele klacht te behandelen krijgt, omdat de star ter, de heer Jac. de Wit, tot ontevredenheid van zeer velen, de rit geldig had verklaard. Om tien voor zeven werd tenslotte de wed strijd beëindigd. Na een woord van dank aan allen, die tot het welslagen van de hard draverij hadden medegewerkt, door den heer Klomp, reikte de burgemeester, mr. H. D. A. van Reenen, met een toepasselijk woord de prijzen uit. De uitslag is de vol gende: lste prijs 250 Xuthus, eigenaar K. Wijk Jr. te Haren (Groningen), berijder H. Men- singa, die winnaar werd van de door het ge meentebestuur beschikbaar gestelde verguld zilveren medaille. 2de prijs 75 Windekind, eigenaar P. Kra mer te Nijland, berijder P. Kramer. 3dep rijs f 40 Flora Mc.Elwyn, eigenaar M. J. Kout te Amsterdam, beróder J. van Leeuwen Jr. Voorts werden nog drie troost- prijzen van 5 toegekend. GESLAAGD. Voor het Mercuriusdiploma Nederland sche handelscorrespondentie slaagde te Am sterdam o.a. de heer B. Schurer, alhier. Mej. J. P. Visser, alhier, slaagde te 's-Gra- venhage voor het examen handteekenen L.O. PRIJS BEHAALD. Op het gisteren gehouden nationaal con cours te Zeist, uitgeschreven door den „Ring Utrecht", van den Kon. Bond van Chr, zang- en oratoriumvereenigingen in Neder land, behaalde het Ned. herv. kerkkoor, dir. J. F. de Haas, in de eere-afdeeling een len prijs met 322 punten. SPECIALE TOCHT VAN DE ALKMAAR PACKET. Zooals elders in dit nummer blijkt, zal de Alkmaar Packet op Woensdag 2 Augustus 'n specialen tocht maken naar Broek in Wa terland, Edam en het eiland Marken. De salonboot vertrekt om 7.45 uur uit Alkmaar. De inschrijving sluit Maandag a.s. OPENING EN SLUITING DER JACHT. De Commissaris van Politie te Alkmaar maakt bekend, dat de jacht op Korhanen in alle provincies, behalve Friesland en Drente zal zijn geopend van 7 October 193927 Januari 1940 en van 13 April 1940—15 April 1940. Op Korhanen voor alle provincies behalve Groningen, van 7 October 1939— 11 November 1939. Op Fasanten van 7 October 1939 27 Januari 1940. Op Fasantenhennen van 7 Octo ber 193930 December 1939. Op Houtsnippen van 7 October 193927 Januari 1940. Op Hazen van 7 October 1939—30 December 1939. Tentoonstellingen. „Wico Studio", Oudegracht 243, tot en met 12 Aug. scnilderijen en etsen van Jo Besaan en werk van G. Lugthart. Bergen. Tot en met 13 Augustus ten toonstelling van schilderijen van Germ. de Jong en Kees Boendermaker. Kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Een moeder beschuldigd (tendenzfilm), hoofd rollen Walter Abel, Frieda Inescort, Neil Hamilton e.a. Toegang boven 18 jaar. Extra in elke voorstelling de Beatrixfihn. Tot en met Donderdag eiken middag van 26 uur ieder half uur, vertooning Beatrix- film, voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Kozakkenbloed (dram.-sens.), hoofdrollen Akim Tamiroff, Leif Erikson, Francis Far mer, Lynne Overman. Toegang boven 14 jaar. In het voorprogramma de prinses Beatrix-film. Tot en met Donderdag eiken dag van 2 tot 6 uur doorloopende voorstelling; vertooning van de Beatrix-film en Hoil. en buitenl. actualiteiten. Voor eiken leeftijd. (Voor stelling duurt een uur met Popeye-film). City-theater, in alle avondvoorstellingen (aanvang 8 uur), vertooning van de Beatrix- film. lederen middag van 2 uur af doorloopende voorstellingen van 30 min., Beatrix-film. Toegang voor alle leeftijden. Badzo voetbaden openen de poriën en verbeteren de bloedcirculatie. Pak van 1 K.G. a 20 cent, voldoende voor 3 d 4 voetbaden. N.V. KON. NED. ZOUTINDUSTR1E - BOEKELO. Op Patrijzen van 31 Augustus 1939 tot 30 December'1939. Op Watersnippen van 31 Juli 1939 tot 6 April 1940. Op Eenden, behalve bergeenden en eidereenden van 24 Juli 1939 10 Februari 1940. Op Ganzen van 31 Juli 19396 April 1940. Op Meerkoeten en op Goudple vieren van 31 Juli 193910 Februari 1940. Dat het vangen van eenden, behalve bergeenden en eidereenden door middel van eendenkooien zal zijn toegestaan van 31 Juli 193924 Februari 1940. Dat het vangen van watersnippen door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, zal zijn toegestaan van 31 Juli 1939—6 April ,940. Van eenden, behalve bergeenden en eidereenden van 24 Juli 193910 Februari 1940. Van meerkoeten van 31 Juli 193910 Februari 1940. Van ganzen van 31 Juli 19396 April 1940. Van de goudpluvieren van 26 Augustus 1939—30 Maart 1940. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL ALKMAAR. Gisteren werd het getuigschrift van de primaire opleiding uitgereikt aan: Annie Bakker, Nelly Bakker, Janny Beu- deker, Dientje Boonstra, Tiny Bruin, Annie van den Dam ,Marie Dingemans, Gerda Eendebak, Ans de Graaf, Nel Jimmink, Mien Kaay, Stijntje Lam, Jaanie Leeg water, Coba Oosterwijk, Rietje Paulisse, Dina Sik, Maap Steijn, Gerda Stolte, Ida Tiemstra, Jo Vasbinder, Hermanna de Vries, Jannie Zeeman. Van de eerste naar de 2de klas primaire opleiding werden bevorderd: Willy van der Bil, Nel Blokdijk, Rie de Bood, Jannie Boon, Trijntje de Boorder, Guus Brouwer, Klaar Dalenberg, Griet Glazekas, Truus ten Haaf, Gonda Heyligers, Tiny Huiberts, Marietje Iemenschot, Belia Jager, Vook Klerk, Beitske Kleymeer, Annie Kolk, Anneke Koster (voorw.), Gré Lampe, Geerie Mans, Riet Meiman, Annie Mienis, Tiny de Moei, Annie Mulder, Trien van der Neer, Jo Nieboer, Jo Rike, Ali de Ruyter, Geerie de Ruyter, Trijnie de Ruijter, Tiny Schoehuis, Annie Schot, Ali Slot, Bets Smiers Truus Smorenberg, Jannie Swager, Rietje Verburg, Gerarda Visser, Tiny de Visser, Corrit Voorthuy- zen, Adri Wagenaar, Grietje Wijn, Kikky Zonneveld, Truus Zonneveld. Niet bevorderd 1 leerling. Opleiding hulp in de huishouding. Van de eerste naar de 2de klas werden bevorderd: Bep Bakker, Marie Boersma, Lini Brink man, Catrien Dammes, Betsy Degens, Truus Einwachter, Geertje Evers, Adri Fluyter, Rie Keysper, Kuuk Keysper, Rie Kramer, Ineke Minderhoud, Guus de Moor, Riet Mos, Co van Rijn, Leni Schermerhorn, Jansje Schoen, Berty Schutten, Attie Tie- mens, Agaath Visser, Tine de Wit. Voorwaardelijk: Jo Leestemaker, Miep Rolff, Annie Rommel, Tien Slooten, Tiny Swakman. Niet bevorderd 1 leerling. Opleiding costuumnaaister. Van de eerste naar de tweede klas werd bevorderd: Jo Butter, Corrie Hemels, Pietje Hiem- stra, Annie Jager, Jannie Jongejans, Geesje Kolk, Ali Kuitwaard, Bep Luiten J voorw.), Janny Madderom, Femmy Spij kerman, Betsy Struijs, Lies van Tilborg, Cor Twisker, Geer Wagenaar, Klaziena Wijker. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Opleiding dienstbode, a* 9de klas werden Van de eerste naar de bevorderd: Bets Asjes, rvnnt Jannie Cnossen, Marie Drost, Agn h Imanse, Trien Kaandorp, Liesje Griet Bobbeldijk. Corrie Drost imanse, irien Kaar.r, hh (voor Harmke Leegwater, Jenny JTine yan ^er waardeüjk), Annie Pronk Weide. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.33 tot 4.41 uur INGEKOMEN PERSONEN. E. Boom, geen, winkeljuffrouw Nieuwe sloot 87, van Sneek. - J. G. Wilms NJL los arbeider, K. van 't Veerstraat 9, yan Apeldoorn. D. Jorritsma, geen aoj. techn. ambt. G. W., en echtgencote en kin deren, Jan van Scorelkade 59, van Arn hem. - M. P. Lina, R.K., dienstbode, Oudorperdijkje 24, van Heemstede. M. van Dijk, R.K., zonder beroep, Lange- straat 95, van Amsterdam. H. *uuaei, LdH., off. Leger des Heils, Limmerhoek 4U, van Vlaardingen. J. Bek, geen, zonder beroep, Houttil 36, van Hilversum. Prins, geen sergeant luchtd.art., de" gracht 140, van Amsterdam. A. Mulder, R.K., dienstbode, Bergerweg 78, van Hei- loo. K. H. van Ham, geen, arb. choc fabriek, Tuinstraat 1, van Hoorn. C. J Mol, geen, hoofdonderwijzer, en echtge- noote, N.H., en zoon, Rippingstraat 16, van Anna-Paulowna. T. Haring, R.K., kan toorbediende, Achterweg 27b, van Haar lem. j. b. Bergamin, OBisCl, sergeant luchtd.art., Oudegracht 140, van Amster dam. T. Dijkstra, N.H., hulp in de huis. houding, Middenstraat 31, van Spanbroek L. B. Kersting, R.K., winkelchef, en echtgenoote en kinderen, Laat 145, van Amsterdam. A. Koops, geen, echtgen van J. Haveman, en kinderen, 2e Kabel straat 5, van Vlaardingen. G. C. de Feijter, geen, vertegenwoordiger, Stations weg 40, van 's-Gravenhage. D. Maas, R.K., dienstbode, Stationsstraat 46, van Texel. S. van Gorkum, G.K., grond werker, Friescheweg 8, van Andijk. A Tiet, R.K., dienstbode, Macl. Pontstraat 30, van Oudorp. N. J. Buur, R K, zonder beroep, Westerweg 18, van Venray. Ch Everhard, EvL., slagersknecht, Oudegracht 125, van Zaandam. S. A. de Bruin, geen, kwartiermeester, Westerweg 282, van Amsterdam. Th. P. J. Reekers, R.K., sergeant capitulant, Oudegracht 140, van Amsterdam. VERTROKKEN PERSONEN. M. M. Doets, geen, echtg. v. C. Molenaar, z. b., van Kanaalweg 22 naar Den Helder. A. Karssemeijer, R.K., echtg. v. M. P. van der Himst, huishoudster, en kinderen, van Kennemersingel 10. naar Apeldoorn. P. Schuit, R.K., dienstbode, van van Everdin- genstraat 7 naar Wognum. C. J. Klaver, R.K., z. b., van Heilooërdijk 31 naar St. Michelsgestel. M. Bloetjes, R.K., dienst bode, van Hekelstraat 14 naar Bergen. J. Stoop, R.K., dienstbode, van Stationsweg 60 naar Castricum. J. van Veen, N.H., dienst bode, van Spoorstraat 9 naar Noordschar- woude. W. Godijn, geen, echtg. v. M. N. Pranger, z. b., van Oudorperdijkje 31 naar Barsingerhorn. M. N. Pranger, N.H., stoker machinist, van Spoorstraat 62a naar Barsingerhorn. B. C. M. de Munk, R.K., z. b., van Oudegracht 194 naar Den Helder. J. J. Randshuizen, R.K., bakker, van Nieuwpoortslaan 92 naar Laren. N. F. Brands, N.H., echtg. v. C. Kloosterboer, z. b., en kinderen, van Heilooërdijk 7 naar Heiloo. G. Filmer, R.K., dienstbode, Kennemer- park 3 naar Heiloo. A. C. A. Swart, R.K., echtg. v. A. N. A. Greuter, z. b., van Ritsevoort 15 naar Heiloo. J. H. Buut- veld, geen, echtg. v. T. W. Mittertreiner, z. b., van Sandersbuurt 27 naar Hoorn. H. J. Pors, N.H., wed. v. J. D. Bloemen, z. b., van Kennemerstraat 39 naar Amsterdam. ALKMAAR. GEBOREN: Petronella M., d. van Willem Smit en M. C. Noom. Willem J., z. van Willem Hoo- geveen en J. Hoevenaars. GETROUWD: Johannes L. Vaars en Neeltje Doves. SCHEEPVAARTLIJNEN. K. N. S. M. Agamemnon 26 Juli van Patras n. Bougie. Aurora 26 Juli 16.30 u. Dungeness gep. Colombia 26 Juli te en van Madeira naar Barbados. Deucalion 26 Juli v. A'dam n. Hamburg. Hercules 26 Juli e en van Constantu naar Burgas. Poseidon 25 Juli van N. York n. W -Indië Saturnus 26 Juli van Morphou Bay naar Rotterdam. Stoomvaart Mij. „Nederland". Simaloer thuisr. v. IJmuiden 26 Juli Christiaan Huygens thuisr. v. Genua 26 Juli Marmx van St. Aldegonde uitr. van IJmui- den 26 Juli. Saleier uitr. van IJmuiden 26 Juli Poelau Roebiah huisr. van PortSoedan 2o JUll. Enggano S. J. P. L. te Calcutta 25 Juli Mapia J. N. L. van Batavia 26 Juli Tarakan Fjordenreis te Merok 26 Juli. Kon. Hoil. Lloyd. Volendam 26 Juli voormiddags te N. York Rott. Lloyd. Ameland 25 Juli 17 uur van Freetown Palembang uitr. 26 Juli 12 u. v. Port «ïaid Slamat thuisr. 26 Juli 11 u. v. Colombo. HollandAmerika Lijn. Edam 26 Juli n.m. te Antwerpen. Damsterdijk 25 Juli n.m. te Christobal. wieringermeerland dat tegenvalt. In hoofdzaak wegens landgebrek ter olaatse zijn er verschillende gemeentebestü. ren in onzen omgeving, we noemen 0.m Langendijk en Wervershoof. toe overg^ hun gemeentenaren land m de Wiermger. meer te doen verschaffen. Alzoo ook de gemeentebesturen van Ob. dam en Hensbroek, die in combinatie pi^ 16 Hectaren kregen toegewezen aan den Ouwelanderweg en Alkmaarscheweg. Dit perceel blijkt thans evenwel voor den tuinbouw ongeschikt. De grond is daaren- boven buitengewoon zwaar te bewerken zoowel by droogte als meer vochtige weers! gesteldheid. Daarbij valt ook de oogst tegen. Met ingang van dit jaar zijn deze lande rijen voor een termijn van drie jaren ge. pacht geworden. Evenwel wiüen de pach. ters na dit eerste jaar het land graag los. laten. Deze tuinbouwers uit Obdam en Hens- broek overwegen reeds stappen te onder- nemen om tot een oplossing te geraken. Merkwaardig genoeg blijken deze pach- ters het met dit perceel alleen slecht getrof. fen te hebben, daar een nabij gelegen per- ceel, eveneens aan den Ouwelanderweg, in gebruik bij gemeentenaren van Nieuwe Niedorp, een uitstekend gewas te zien geeft. De a.s. geboortefeesten. In de Woensdagavond ten raadhuize ge- houden bestuurs- en buurtcommissieverga- dering is besloten op den dag, na het bekend worden van de geboorte van een Oranje telg, feestelijkheden te organiseeren. Des avonds zal Bergens Harmonie een rondgang houden en op de navolgende kruispunten, welke door de gezamelijke buurtcommissies zullen worden versierd, feestliederen ten gehoore brengen, t.w. RussenBreelaan; J. OldenburglaanDr. van Peltlaan; bij den Lindenboom; Loudelwegs—Ruïnelaan; de Hertenkamp en DorpsstraatSt. Antonius- straat. Voorts zal een dansvloer worden aange legd, waarvan de verlichting en versiering ten laste komt van de buurtcommissie, aan wie de plaats van den dansvloer zal worden toegewezen. Tot dekking van de onkosten zal dezer dagen den ingezetenen een inteekenljjst worden aangeboden. Wat de viering van de verjaardag van H.M. de koningin betreft, is besloten weder om volksfeesten te organiseeren op den Vin- kenlaan. Door een geldelijke bijdrage van het ge meentebestuur zullen de schoolbesturen in de gelegenheid worden gesteld feestjes voor de kinderen te organiseeren. Route rondgang Bergen's Harmonie, De route van Bergen's Harmonie^ op den verlichtingsavond op 2 Aug. a.s. is als volgt vastgesteld: afmarsch 9 uur: Kerkstraat Dorpstraat, Kruisweg, St. Antoniusstraat, Loudelsweg, Kruisweg, St. Antoniusstraat, Molenstraat, Jan Jacoblaan, Ruïnelaan, Dorpstraat, Hoflaan (retour), Raadhuis straat, Breelaan, Vijverlaan, Breelaan, repe titielokaal aan de Karei de Grootelaan. Geslaagd. Voor de hoofdacte slaagde te Haarlem de heer P. Vugt, alhier. Kwajongenswerk of diefstal? In den nacht van Dinsdag op Woensdag is de handwagen van den schilder D., alhier, waarschijnlijk door eenige kermisbezoekers °P doorreis uit Dirkshorn, ontvreemd. Woensdagmorgen heeft men den wagen weer opgespoord. Hij stond in Noordschar- woude. Benoeming kantoorhouder. Tot kantoorhouder bij de P.T.T. te Sint Pancras is benoemd de heer S. Blom, brie venbesteller-stationhouder te Ursem. Goedkeuring woningbouwvereetu- ging blijft nog maar uit. Van bevoegde zijde vernamen we dat voor het bouwen van acht woningen voor reke" ning van de woningbouwvereeniging Joseph" alhier, waarvan 19 Juni de aanbe steding plaats vond, vanuit Den Haag nog steeds geen goedkeuring is ontvangen. De termijn van drie weken, gedurende welke de inschrijving geldig was, is °u reeds ruimschoots verstreken. Men verklaarde ons dat de oorzaak va» dezen gang van zaken .naar alle .wa?> schijnlijkheid gezocht moet worden in feit dat de begrooting van den architecw den heer Jos. L. Overtoom, Scha£e 21000) aanmerkelijk beneden het be^a der laagste inschrijvers, de heeren J° en Baas, alhier was 25950). Hierbij evenwel te worden aangeteekend dat de begrooting in December 1938, dus pl.m- eL half jaar voor de aanbesteding, opgeiTl8 was. uitsluitend con*0®

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2