Een cycloon trok over het land. I tweede blad T. Wmiw»1 vs" acht woningen de daken afgerukt. Slachtoffer van oplichters plotseling overleden. Accoord in met Moskou zicht. Brand door onweer. Optimistische verklaring van Bonnet. oerderij afgebrand te hei- boeicop. Nieuwt in 't kort. beschadigden woningen; pastoor BOSCH- EN HEIDEBRAND. Nih^So^rmiClda® heeft te Heumensoord nabij Ce\.felIe bosch" en heidebrand gewoed, waarby anderhalve hectare heide en dennebosch aan het vuur ten gevallen. Vallende daken tien andere - Ars-kerk ernstig beschadigd; van tts licht en één ernstig gewonde; twintig zware cikeboomen ont worteld; verkeer gestagneerd. Wanneer de ernstige verdenkingen, die m I H 18 I justitie en politie koesteren tegen het be- Er wordt hier aan kwaadwillice brand- )aarde echtpaar Z. te Leidschendam, be- ichting eedacht n. „„i;*;_ I waarheid worden, dan zou zich in dat rus offer stichting gedacht. De politie van de meente Heumen stelt een onderzoek in. ge- Boerderij in de asch gelegd. - Gister avond is, vermoedelijk tengevolge van hooibroei, brand ontstaan in de kapitale wei Va" den heer W" A" Swartjes te het hevige onweder en de zware ™yhe (Oy.) De brand verspreidde zich snel. on welke zich gisteravond over brandweer stond machteloos tegenover flagreg j yan ons jancj hebben e vuurzee. Het woonhuis, twee schuren en f° -iin de inwoners van Woensel hooibergen zijn een prooi der vlammen middernacht opgeschrikt door een geworden. De inboedel kon slechts gedeelte- 'e^en gepaard gaande met een ulc worden gered. De schade wordt geschat noodw weike gedurende eenige se- °p 15 000 gulden en slechts ten deele door 'S W «""cl»™ werd. I verrek.rü,,, g.dekl. copu. i.iiMti werden afgerukt, Daken van huizen cikeboomen werden ontworteld en de elec- f fsche leidingen werden gestoord. i...Anrlor urorrlAn oron Het| mag dan ook een wonder worden fmoemd. In Vrouwenpolder. Tijdens een hevig onweer, dat Zondag avond boven een deel van Walcheren woed de, is de bliksem ingeslagen in de hofstede Meiwerf, onder de gemeente Vrouwenpol der, bewoond door den landbouwer Maas. De groote schuur, waarin landbouwwerk tuigen waren geborgen, diende ook voor stalling en twee veulens vonden den dood in het vuur, evenals een varken, dat aan vankelijk gered kon worden, doch in de vlammen terugriep. Het overige vee liep in de weide. Het woonhuis kon met veel moeite worden gespaard, doch de inboedel, welke men naar buiten had gebracht, heeft door de hevige slagregens veel schade be hield. De daken van deze huizen wer- I komen. Het pand en de inboedel waren ge- den afgerukt of stortten in. De brok- deeltelyk verzekerd. Ernstige brand te Rossum. Gisteravond te ongeveer half acht is de bliksem ingeslagen in een leegstaande schuur van den heer P. de Vries te Rossum De schuur brandde tot den grond toe af. De vlammen sloegen over naar de woning van den sigarenwinkelier Weverling. Ook dat huis is verloren gegaan. De brandweer hoopt, dat het aan de andere zijde gelegen heeft het aan de andere zyde gelegen huis van den slager de Koning kunnen behouden dit het aantal gewonden niet meer dan ,-ven bedroeg, van wie alleen een dertig- iiriee vrouw min of meer ernstig werd J troffen door een vallend stuk muur. Het feit, dat velen in de getroffen wijk nog „iet thuis waren van de kermis in Eind hoven, speelt daarbij een groote rol. Het was ongeveer kwart voor twaalf, toen een hevige rukwind ge durende enkele seconden over de ar-1 beiderswijk in het zuidwesten Woensel joeg. Op het Celsiusplein I werd een achttal woningen totaal ver- In den Franschen ministerraad heeft Bon net een algemeen overzicht gegeven van den internationalen toestand. Ten aanzien van de besprekingen te Moskou zeide hij, dat deze op de voornaamste punten practisch ten einde zijn gebracht. Slechts moeten in politiek opzicht nog enkele detailkwesties worden geregeld. De drie regeeringen ver schillen nog van meening over één der arti kelen van het pact n.L dat hetwelk betrek king heeft op de omschrijving van indirecte agressie, doch de indruk is, dat de bespre kingen op dit punt op fundamenteele moei lijkheden zullen stuiten. De militaire besprekingen zullen waar schijnlijk de volgende week geopend worden en evenwijdig loopen met de politieke onder handelingen. De Britsche militaire missie, die onder leiding zal staan van een gene raal van de luchtmacht en een admiraal, zal tegen het midden der volgende week naar Parijs vertrekken en vondaar naar Moskou, tegelijk met de Fransche militaire missie onder leiding van generaal Doumenc. stukken van deze daken kwamen weer op belendende woningen terecht, zoodat in het geheel ongeveer achttien woningen min of meer ernstig werden beschadigd. Twee vrouwen en vier kinderen werden gewond door brokken van het neervallend plafond of van de muren. Zij liepen schrammen op. Al leen een dertigjarige gehuwde vrouw in de Newtonstraat, die te bed lag, kreeg van een omvallenden muur een brokstuk op het gelaat, waardoor haar neus als het ware werd afge stooten. Deze vrouw is naar het Bin nengasthuis te Eindhoven vervoerd. Alle anderen konden thuis worden geholpen. Op het Pastoor van Arsplein werd de linker zijgevel van de kerk van den H. pastoor van Ars ernstig beschadigd. Een hoek werd uit den gevel losgerukt en een groot stuk muur waaide om In de Edisonstraat en op den Boschdijk en Oirschotschedyk werden zware oude eikeboomen, in het geheel een twintigtal, ontworteld. De neergevelde reuzen, Te Veldhoven (N.B.) Tijdens een hevig onweer gepaard gaande met een orkaan, is de bliksem ingeslagen in de kapitale boerderij van den landbou wer Tils te Veldhoven (N.-B.) De geheele boerderij brandde tot den grond toe af. De geheele inboedel en de pas ingehaalde oogst gingen in vlammen om. Alleen een stier en een varken konden in veiligheid worden gesteld. Toen de brand uitbrak, was de boer met zijn vrouw en kind bij buren op bezoek. DE SCHRIJVER A. DEN DOOLAARD MOET GEOPEREERD WORDEN. Ski-ongeval had ernstige gevolgen. Naar men zich herinneren zal, heeft de welke dwars bekende schrijver en Alpinist, A. den over den weg kwamen te liggen, versper- Doolaard, in het voorjaar in de Zwitsersche den het verkeer, doch richtten in hun val geen noemenswaardige schade aan. Reeds vanmorgen had het gemeente- personeel muren, dakpannen en boomen zooveel mogelijk weggeruimd, doch de straten, waar huizen werden vernield en Alpen, in de buurt van het Jungfaujoch, op een skitocht een gecompliceerde beenbreuk opgeloopen. Na geruimen tyd in het zieken huis te Wengen te zijn verpleegd, is hy on langs naar zijn tijdelijke woonplaats in Heide w. - (bij Antwerpen) overgebracht, met zijn been boomen ontworteld, zijn voor het verkeer evenwel nog in gips. Thuis echter vorderde afgezet. De beschadigde huizen zijn ge- meentewoningen. De plaats Woensel, welke 45.000 inwo ners telt, behoort tot de gemeente Eind- oven. De burgemeester van Eindhoven, e heer A. Verdijk, leidde persoonlijk de opruimingswerkzaamheden, welke door de brandweer geschiedden. Ook de genees- undige dienst was op het eerste alarm uit oensel onmiddellijk ter plaatse. aar electrische net was gestoord, n de electrische trein uit de richting te wm°nd' welke tfc twee uur des nachts ,oe"sel moest arriveeren, pas om vier in het station binnenloopen. Ook Orkaan boven Veldhoven Noordbrabant. in in Veldhoven heeft de orkaan ver- bonmo e boornen neergeveld. Twee liik en °P een huis, dat gedeelte- deden °rtte- Persoonlijke ongelukken van a f n*et voor- Honderden pannen iSenuWerden plagen; van het Palen U,tienet werden verschillende werd nfr*nield' te velde staande koren fruit ta i Sf^agen, terwijl ook aan het 1™t veel schade is aangebracht. Windhoos boven Ambt Vollenhove. Ambt-Vnnt °,mstreeks één uur heeft boven w°ed Haf V€ een zwaar onweer ge- windhont ,,gnPaard is gegaan niet een de jpm» ^elke m oostelijke richting over schade h«ef 'S Setrokken en ernstige Een K aangericht. boomen °°,mg,aard met vijfendertig fruit geel vern- la" heer van der Linde is meerde ko v u toren van de gerefor- fi°omen ian„ T*ft eveneens erg geleden, gerukt tv w'€6en zijn uit den grond totale schade is aanzienlijk. EN In ^n Kwaadwilligheid. I brand uiteph'^i Van. VriidaS °P Zaterdag is kinderen Vatl den vopk° an de groote boerderij de genezing minder snel dan verwacht werd en het geblesseerde been begon weer pijn te doen. Den Doolaard heeft zich toen laten onderzoeken door dr. Verbrugge, chef van de chirurgische afdeelingen van de Ant- werpsche ziekenhuizen, die constateerde, dat het gebroken been niet voldoende gegroeid was en een operatie noodzakelijk zou zijn, omdat den Doolaard anders niet meer de skiport of Alpinisme zou kunnen beoefenen. Hij is nu in het St. Camillesgesticht te Ant werpen opgenomen, waar de operatie van daag plaatsvindt. DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Toen de 65-jarige landbouwer D. Slager Zaterdagmiddag op de fiets uit een zijweg te Staphorst den rijksweg wilde oprijden en niet voldoende op het verkeer lette, is hy door een auto uit Zwolle aangereden. Hij werd met bloedende wonden aan het hoofd opgenomen en is 's avonds aan de gevolgen van het ongeval overleden. De auto, die in een heg tot stilstand kwam, is vrij aanzienlijk beschadigd, VIJFJARIG MEISJE DOODGEREDEN. Gistermiddag is te Wintraken (gemeente Munstergeleen) het vijfjarig dochtertje van den heer Daemen onder een auto geraakt en gedood. Het meisje stak, komende uit de dorps straat, onverwacht den rijksstraatweg Sit- tardHeerlen over om zich naar de ouder lijke woning te begeven, welke aan de over zijde van den ryksweg is gelegen. De auto kwam uit de richting Sittard en werd bestuurd door een dame uit Sittard. De kleine kwam onder den wagen en was op slag dood. De vader, die aan den deur van zyn wo ning stond, had het kind nog beduid te blij ven staan, maar het meisje had dit teeken niet begrepen en was doorgeloopen. Het lijkje is naar het lijkenhuis van het ziekenhuis te Sittard overgebracht. Het kind was het jongste in een gezin van negen E°eicop, £eh°uder de Jong te Hei- en j'jks reddpn e^oners konden zich nauwe- booiber- De toe af. het --«mer(, - geheele boerderij met *°e af. De do° ^,Ur brandde tot den grond boe; bepaalde zich een belendende brandweer kon het natdKrpSbrandweer ?**erjDeh°aden van let meer h! V,ianenache H Perceel t~l vf0 dan den larand tot v 06 oorzai 6 beP«ken. ^aadWjUj van den brand wordt in u. Werd var, gezocht- Eenige weken ge- ®len de gt,pri een van de Jong's beste H vele liter" ,af«esneden. Ook heeft Hen. ütera melk uit de bussen laten RIJWIELPAD VERZAKT TENGEVOLGE VAN DEN REGEN. Man van zijn rijwiel geslagen. De 37-jarige J. D. uit de gemeente Muiden is gisterenavond omstreeks twaalf uur door het gedeeltelijk wegzakken van het rijwiel pad langs den Muiderstraatweg tengevolge van slagregens, voorover van zyn fiets ge vallen. Voorbijgangers vonden hem be wusteloos en waarschuwden een geneesheer, die een hersenschudding en hoofdwonden constateerde. Nadat hem de eerste hulp was verleend, is het slachtoffer per ziekenauto I naar zijn woning vervoerd. tige dorpje onder den rook van 's-Graven- hage een misdrijf hebben afgespeeld, dat stootend is in verband met de omstandig heden waaronder het is gebeurd. Enkele weken terug is namelyk de com- mensale van het echtpaar z., een zekere mej. B., die tamelijk bemiddeld was, over leden. De politie te Leidschendam had zich reeds maanden tevoren beziggehouden met een paar financieele transacties tusschen mej. B. en het echtpaar, waar zij bij woon de. Die transacties wekten namelyk het vermoeden op, dat mej. B. door het echt paar Z. op ergerlyke manier zou zyn afge perst. Verdacht sterfgeval. Het overlijden van mej. B. kwam zoo on verwacht, dat de politie het onder deze omstandigheden geraden achtte een nader onderzoek in te stellen. De officier van justitie heeft derhalve last gegeven het stoffelijk overschot van mej. B., dat reeds ter aarde besteld was, op te graven. Dit is thans geschied ten einde dr. Hulst uit Lei den in staat te stellen sectie op het lyk te verrichten. Omtrent dit onderzoek is mo menteel nog niets naders bekend Wat de voorgeschiedenis van deze trieste affaire betreft, deelt De Crt. het volgende mede: Het eerst kreeg de politie van Leid schendam een waarschuwing van de re cherche uit de residentie, die nadere in lichtingen verzocht omtrent een zekeren z. Een man had getracht bij een bank te 's- Gravenhage een obligatie ver beneden de koerswaarde te verkoopen en had daarbij naar later bleek een valschen naam opge geven. De obligatie, die Z. wilde verkoo pen, was het eigendom van mej. B., de commensale. Desgevraagd verklaarde deze, haar kostbaas nimmer opdracht te hebben gegeven het stuk te verkoopen. Het echtpaar had „blanco volmacht". Toen het zoover was. kreeg de politie nog heel wat meer te hooren van mej. B. Ze vertelde dat het echtpaar Z. haar reeds verschillende malen gedwongen had blanco gezegelde papieren te teekenen. Ook ver miste zij verschillende waardestukken. De blanco gezegelde papieren zyn door het echtpaar gebruikt als volmachten. Met be hulp van die papieren heeft de vrouw zelfs de safe van mej. B. bij een spaarbank laten openen en zich van een spaarbankboekje 500 laten uitbetalen. De politie vond hierin voldoende aanlei ding om beslag te leggen op alle bezit tingen van mej. B., terwijl verder alle transacties, die het echtoaar Z. had verricht sedert mej. B. bij hen inwoonde, nauwkeu rig werden nagegaan. Het echtpaar be weerde, dat al deze transacties met volle dige toestemming van hun commensale wa ren geschied. Het lukte de politie nog een deel van het geld van mej. B. te redden, terwijl er voorts voor gezorgd werd, dat alle door haar geteekende volmachten nie tig werden verklaard. Dit onderzoek werd eind Juni afgesloten. Het overlijden verzwegen, De benadeelde dame had geen lust meer om nog langer by de familie Z. te blijven wonen. Zy bleek echter zoodanig onder invloed te staan van het echtpaar, dat zij aanvankelijk niet durfde te vertrekken uit vrees voor wraak. De poltie zocht en vond een ander pension voor mej. B. en juist wilde men deze dame verder assisteeren ten einde de verhuizing tot een feit te maken, toen plotseling bekend werd, dat mej. B. in den nacht van 8 op 9 Juli was overleden ten huize van de familie Z. De begrafe' nis op de Oosterbegraafplaats te Voorburg had zelfs reeds plaats gevonden. Terstond stelde de Leidschendamsche po litie een nieuw onderzoek in, waarby enkele zeer vreemde dingen aan het licht gekomen zijn. Toen men op last van den officier van justitie by Z. beslag kwam leggen op de bezittingen van mej. B., probeerde Z.'s vrouw een portemonnaie met 1200 tus schen haar kleeding weg te moffelen. Verder kwam uit bij een huiszoeking, dat mej. B. op 22 Juni n.b. den dag volgende op dien, waarop de politie had gezorgd, dat de oude volmachten werden ingetrokken een nieuwe volmacht had afgegeven. Daarby stond zij haar geheele bezit, waaronder twee huizen en een stuk grond aan 't echtpaar af. Verdachte „vondsten". Nog meer kwam aan het licht, wat in velband met alles wat zich reeds had afge speeld, uitermate vreemd leek. Mej. B. was omstreeks vier uur .in den nacht over leden, maar pas tegen den morgen had het echtpaar het noodig gevonden een dokter uit Voorschoten te ontbieden. Verder had het echtpaar geprobeerd het overlijden van mej. B. geheel stil te houden. Dat ten slotte een nicht van de overledene gewaarschuwd werd, was slechts op aandringen van den notaris. Maar geen van mej. B's kennissen in het dorp kreeg bericht en niemand mocht de overledene nog zien. Op 22 Juni is Z. gearresteerd en naar de marechausseekazerne te Wassenaar overge bracht. Later in den avond kwam zyn vrouw by de politie een portemonnaie met 300 deponeeren, die zou de politie bij het huisonderzoek over het hoofd hebben ge zien. De politie ging daarop nog maar eens zeoken by Z. thuis en zoowaar, er werd nog meer gevonden. Onder een kandelaar lag nog eens 300 en do vrouw kon geen aan nemelijke verklaring van de herkomst van het geld geven. De politie besloot daarop ook haar te arresteeren. 1 Op haar werden nog gevonden een porte- reden tot ongerustheid baarde, is hij van- monnaie met 200 en een spaarbankboekje, ochtend overleden, waar juist eenzelfde bedrag op was bijge schreven. Waar dat geld vandaan kwam, kon zij weer niet ophelderen. Verder bleek nog dat Z. by een Haagsche bank weer geld had gedeponeerd voor den aankoop van effecten. Nadat de man en de vrouw zyn verhoord, heeft men hen weer vrijgelaten. Thans Na vijf jaar nog niet uitgeslapen. - Te San Remo in Italië slaapt een man reeds vijf jaar en slechts zelden ontwaakt hij om eenig voedsel tot zich te nemen. De dokters, die hem behandelen, weten nog niet of het hier een geval betreft van hersenontsteking, of van slaapziekte verwekt door een steek van de Tsetsevlieg. Autobus in afgrond gestort. - Een auto bus met veertien inzittenden is op een berg weg nabij Tsjaor in Noord-Montenegro in een 300 meter diepen afgrond gestort, vijf personen werden gewond en zeven min of meer ernstig gewond. 45-urige werkweek op Fransche staats- bureaux. - Tot de in den Franschen mi nisterraad van Zaterdag genomen besluiten behoort er één, waarby de duur van de werkweek op de bureaux van den staat in het vervolg 45 uur zal bedragen. Turksche bemiddeling tusschen Roeme nië en Rusland. - De Parijsche „Excelsior" verneemt uit Londen: Volgen hier ontvan- gen berichten van gezaghebbende zijde, heeft het bezoek van koning Carol aan Istanboel resultaat opgeleverd. De president der Turk sche republiek zou aangeboden hebben, als bemiddelaar op te treden tusschen Roemenië en Rusland. Turkye, dat uitstekende betrek kingen met de Sovjet-Unie onderhoudt, schijnt voor het vervullen van deze rol in een goede positie te verkeeren. Duitsch-Japansche overeenkomst. Naar uit Berlijn gemeld wordt, in tusschen Duitschland en Japan een uitgebreide over eenkomst geparafeerd over het goederen- en betalingsverkeer. Deze overeenkomst voor ziet in de handhaving van het huidige han delsverkeer en bovendien in een aanzien lijke uitbreiding van het wederzijdsch han delsverkeer voor de toekomst. De overeen komst treedt per 1 October a.s. in werking. Inmiddels zullen eenige overgangsmaat regelen genomen worden. De sluiting van deze overeenkomst wordt in Duitschland en Japan met groote instem ming begroet, daar zy de wederzij dsche economische betrekkingen in het kader der tusschen beide landei. bestaande vriend schap verder moet versterken. wacht men het onderzoek van dr. Hulst af, ten einde te bepalen of mej. B. onder ver dachte omstandigheden is gestorven of niet. Mej. B. stend tt Leidschendam bekend als een zenuwpatiënte, zij was 56 jaar oud, toen zij overleed. Het echtpaar Z. moest be staan van het pensiongeld van mej. B. en een ouderdomsrente van 3 per week. Man en vrouw hebben den leeftijd van 70 jaar bereikt. TRAGISCH ONGELUK BIJ HET ZWEMMEN. Zondagmiddag waren eenige jongelui in de Vliet te Voorschoten aan het zwemmen en gebruikten daarby een stapel hout als afzetplaats voor een duiksprong. De 19- jarige H. van M. nam op deze wijze een sprong, doch is daarby waarschijnlijk met het hoofd tegen de basaltglooiïng gebotst. In bewusteloozen toestand en met een groote wond aan den schedel werd hij uit het water gehaald. De pogingen om door kunstmatige ademhaling en met behulp van een zuurstofapparaat de levensgeesten op te wekken, hebben gefaald. Tragisch was, dat de ouders van den jon genman op een vacantiereis waren en men hen niet kon bereiken, zoodat het stoffelijk overschot naar de woning van een familie lid is vervoerd. VAN ZIJN FIETS GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond was mr. Theo van Eyl met eenige kennissen per fiets op weg van Diessen naar Tilburg. Op een ^geven oogenblik geraakte hij vermoedelijk door een defect aan zijn stuur, zijn evenwicht kwyt en kwam te vallen. Bij den val liep hy een hersenschudding op. Hoewel zijn toestand aanvankelijk geen DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS. Dr. J. de Groot naar Baarn. Dr. J. de Groot, de geneesheer van prin ses Juliana, is dezer dagen naar Baarn ver trokken, waar hij zijn intrek heeft genomen in het Badhotel. Mexicaansche onteigeningen rechtmatig. - Volgens een bericht in Journal de Rouen heeft de rechtbank te Havre In de zaak der Mexicaansche petroleum een belangrijke uit spraak gedaan door de wettigheid te erken nen van de onteigening der petroleummaat- schappijen, zooals de Mexican Eagle, door de Mexicaansche regeering. De rechtbank was van meening, dat de Mexicaansche staat in overeenstemming met zijn souvereine rechten had gehandeld en dat het geen zin had eerst schadeloosstellingen uit te keeren aan de maatschappijen. Er wordt door de rechtbank verder een schadevergoeding toe gekend aan de Societe Petro Service en de Fransche koopers. Goede Graanoogst in Spanje. - Uit Madrid wordt gemeld, dat de graanoogst in Spanje buitengewoon goed belooft te wor den en voldoende zal zyn om geheel in de behoeften van het land te voorzien. Engelsche admiraal afgetreden. - De admiraal van de Britsche vloot, Sir Reginald Tyrwhitt, die in den wereldoorlog het bevel voerde over de vlootstrydkrachten te Har- wich, is afgetreden. Poolsch reserve-officier gearresteerd. - Gistermiddag heeft de politie van Dantzig te Kohling aan de grens van Polen en Dantzig een Poolsch reserve-officier, Bo- garskig enaamd, gearresteèrd, die zich per auto naar Dantzig begaf. De politie heeft in de auto van Bogarski een revolver gevon den. Men verwacht, dat de Poolsche commis saris-generaal te Dantzig heden by den senaat zal protesteeren. Hachelijke tocht van twee Duitsche vluchtelingen. - Twee Duitsche vluchtelin gen, die in een open bootje uit Oostende (België) waren vertrokken om te trachten de Engelsche kust te bereiken, zyn in uit- geputten toestand door een Britsche red dingboot opgepikt. Tydens den nacht stak de wind op en raakten de twee mannen in hachelijke po sitie. Bij het aanbreken van den dag werden zij opgemerkt door de kustwacht van Good- wyn. De reddingsboot werd uitgezet en zet te koers naar het bootje, dat vrijwel geheel was volgeloopen. De schipper van de red dingsboot verklaarde bij aankomst, dat het meer dan tijd was, want dat een uur later het bootje met zijn twee inzittenden in de golven zou zijn verdwenen. De beide vluch telingen zijn door de politie in arrest geno men; in afwachting van een nader onder zoek. Fransche politie let op spionnen. Sinds het begin van dit jaar is de Fransche politie, naar de „Matin" meldt, uiterst ac tief geweest in den contra-spionnagedienst. Zij heeft in totaal 25.000 enquêtes en 236 ar restaties verricht. Het feit, dat de Fransche recherche thans ook geheel Noord-Afrika bestrijkt en dat er te Algiers een politie- radio-post wordt opgericht, die rechtstreeks inlichtingen aan Parys zal verschaffen, wyst er wel op, aldus het blad, dat de politie voornemens is haar actie tegen de spionnen in Frankrijk nog aanzienlijk te verscher pen. Schatrijke Maharadja verdwenen. - De maharadje van Hathwa (Br. Indië), Guru Mahadeyasram Sahi, is spoorloos verdwe nen. Hij was met zyn gevolg bij Benares de Ganges overgestoken, en bepaalde daar na, dat slechts één hoveling hem naar Cha- pra zou vergezellen, waar hy, volgens zijn zeggen, zijn moeder wilde bezoeken. Op het station te Chapra verzocht hij den hove ling, op.hem te wachten, doch hij is sinds dien niet teruggekeerd. De maharadja is be zitter van landgoederen, die hem een jaar- lijksch inkomen van bijna twee millioen gulden opleveren. Hij erfde deze goederen in 1896, toen hy pas 3 jaar was, van zijn vader sir Kisj in Pratap Sahi. Aangezien de maharadja een zeer godsdienstig man is, vermoedt men, dat hij zijn gadi, koninklijke troon, heeft verlaten, om een sanjasi, een bedelmonnik, te worden. Onrust in Br. Indië. - Aan de Noord westelijke grens van Britsch-Indië hebben opstandige stammen twee aanvallen gedaan op Britsche grenstroepen, eo bij Rasmak, waarby de Britsche troepen het vuur be antwoordden en drie inlanders doodden en een op een troepentransport tusschen Tal Damdil. Hierbij werden twee inlanders ge dood en velen gewond. Jean Jaures herdacht. - In het Pan theon te Parijs heeft de socialistische partij den dood van Jean Jaures herdacht. In op tocht begaf men zich naar het Pantheon, waar bloemen werden gelegd op het graf van Jaures. Een delegatie heeft verder hul de gebracht aan de nagedachtenis van Briand, voor het monument aan de Quai d'Orsay. Congres der socialistische jeugd. - Gis terochtend is te Rijssel, ter gelegenheid van het viifde internationale congres der socialistische jeugd, waaraan wordt deelge nomen door delegaties uit België, Luxem burg, Nederland, Zwitserland, de Scandinavische landen, Bulgarije, Engeland, Polen en Rusland, een bijeenkomst gehou den onder leiding van Leon Blum. Ook le den van socialistische partijen uit Duitsch land, Oostenrijk en Tsjecho-Slowakye wa ren aanwezig. In zijn toespraak zeide Blum onder meer, dat de socialistische jeugd in de toekomst tot taak zal hebben den vrede en de vrijheid in de wereld te verzekeren. Vliegtuig neergestort. - Tijdens vlieg- demonstraties te Boulogne-Sur-mer (Fr.) is een toestel van het vliegkampschip „Bearn" gevallen. Het kwam terecht in een autoparkeerplaats en geraakte in brand. De bestuurder kwam in de vlammen om. Eeni ge toeschouwers liepen lichte brandwonden op. MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! DRUKKERIJ N.V. HF.RMS. GOSIER ZN.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7