kampeerders Penne-gevechten in Fleetstreet. 'Provinciaal Ttietms £ucfiivaact 4 De kranten-oorlog, een typisch Engelsch verschijnsel. „Tante Times" geen persona grata. EGMOND AAN ZEE BROEK OP LANGENDIJk OUDKARSPEL CAMPERDUIN HEILOO KOEDIJK SCHOORt GROOTSCMERMER SCHERMERHORN WIERINGERWAARD STOMPETOREN üjpfyQjpaSt* TWEEDE BLAD (Van onzen Londenschen correspondent). Er worden in de wereld tal van oorlogen gevoerd, en dank zij de onvermoeide arbeid van ons jour nalisten wordt u geen oogenblik de kans gegeven om dat te vergeten. Maar er is desondanks een nooit- ophoudende oorlog waar het groote publiek nooit iets van merkt. Dat is de oorlog tusschen de kranten on derling. De gemiddelde krantenlezer die jaar in jaar uit hetzelfde blad leest, heeft daar niet het minste idee van. Alleen hen die van beroeps- wege gedwongen zijn elke dag de heele pers door te nemen is het ge geven deze even interessante als amusante kranten-oorlog in al zijn wisselende gebeurtenissen te volgen. Misschien zal dit Nederlanders, zooals ambtenaren van regeerings-departementen en journalisten wier taak het meebrengt dat zij dagelijks alle Nederlandsche bladen moeten lezen, het met deze beschrijving van de kranten-oorlog als amusant en interes sant niet eens zijn. Zij zouden zelfs kunnen tegenwerpen dat er van die zoogenaamde kranten-oorlog in Nederland weinig te mer ken is. Ik wil het graag gelooven, want ik spreek hier niet over een Nederlandsch maar over een typisch Engelsch verschijn sel. Er zijn verschillende redenen waarom juist de Engelsche bladen elkaar voortdu rend zoo fel te lijf gaan. De voornaamste hiervan is, dat de Engelsche pers in vele opzichten nog het aspect van een gilde heeft tusschen wier leden een nauw persoonlijk contact bestaat. Niet alleen is het eigendom van de meeste Engelsche bladen in handen van een klein aantal menschen geconcen treerd, die daarbij nog vaak bloedverwanten van elkaar zijn, zooals b.v. de eigenaar van de Times een broer is van den eigenaar van de Observer, en de eigenaar van de Daily Telegraph een broer van den eigenaar van de Sunday Times, maar ook de geografische concentratie van vrijwel alle bladen in een straat, de befaamde Fleet Street, waar ieder' een iedereen kent, leidt er toe dat zoowel de nederigste journalist als de trotschte krantenkoning zich lid van een besloten ge meenschap voelt. Hij is niet zoo zeer een in woner van Londen als een inwoner van Fleet Street, en hij wordt zoodoende onver mijdelijk betrokken in het spel en den strijd die een onafscheidelijk deel zijn van elke gemeenschap die zich bewust een be sloten gemeenschap voelt. Spiegelgevechten in Fleet Street. Zoo komt het dat er in de Engelsche bladen telkens weer penne-gevediten geleverd worden, waar de buitenstaan der niets van begrijpt, en die dan ook niet voor den buitenstaander bedoeld zijn, maar slechts voor de leden van het Fleet Street gilde. Laat ik een voorbeeld geven. Eenigen tijd geleden begon de Daily Express een nieuwe rubriek onder den geheimzinnigen titel „Secret Service", waarin dit blad zonder vermelding van eenige bron allerlei zooge naamde „Inside information" over de inter nationale politiek tracht te geven. Onmid dellijk daarop verscheen in de Daily Mail (de groote rivaal van de Daily Express) een zeer geslaagde parodie op de rubriek van de Express. De gemiddelde Daily Mail lezer, die de Express nooit in handen krijgt, be grijpt er natuurlijk niets van, maar Fleet Street heeft plezier en daar is het om te doen. Journalistieke spiegelgevechten van dezen aard zijn voor den buitenstaander des te onbegrijpelijker, omdat men zich over het algemeen aan den stil-zwijgend aanvaardden stelregel houdt, dat de tegen stander nooit met name genoemd wordt. Zoo komt het herhaaldelijk voor, dat twee bla den elkaar dagenlang in hun hoofdartikelen bestoken waarbij blad A „een zeker blad" verwijt dat het zus of zoo gedaan heeft, en blad B dan weer riposteert dat „een zeker blad" het valschelijk beschuldigt, etc. etc., totdat de ongelukkige lezer zich begint af te vragen of de kranten nu eigenlijk voor zijn plezier of voor dat van de journalisten worden geschreven. De strijd gaat echter niet altijd tusschen twee bladen, soms ook sluiten alle bladen zich als een gesloten front aaneen om een lid van de gilde gezamenlijk aan te vallen. Dat is onlangs weer voorge komen, toen de Times de verontwaardiging van heel Fleet Street op zich laadde. De gewone krantenlezer heeft daar niet meer van gemerkt dan dat zijn lijfblad bezwaren tegen het optreden van de Times had (want in dit geval werd de schuldige wel bij naam genoemd) maar voor Fleet Street was het een schoon oogenblik dat in tal van journa- listen-café's veel vreugde heeft verwerkt. De Times is namelijk altijd zoo onverdrage- lijk dertig en hooghartig. Het blad wekt al tijd den indruk zich zoo mijlen ver boven de rest van de kranten-wereld verheven te voelen (het is dan ook bijna symbolisch dat het gebouw van de Times niet in Fleet Street maar een eind daarbuiten staat), dat heel Fleet Street er van geniet wanneer „Tante Times", zooals zij in de wandeling genoemd wordt, eens op een misstap betrapt kan worden. Ook lof Gelukkig is het echter niet altijd strijd in de kranten-wereld. Zoo nu dan werpt men elkaar ook bouquet- ten toe, maar ook de beteekenis van deze uitwisseling van complimenten blijft voor den buitenstaander vaak verborgen. Zoo zal hij b.v. in de Daily Epxress vaak complimen teuze dingen kunnen lezen over het werk van de Evening Standard. Wellicht denkt hij dan dat als zijn lijfblad een andere krant zoo in de lucht steekt deze andere krant in derdaad de moeite van het lezen waard is, en begint hij dus 's avonds de Evening Standard te koopen. En dat is ook de bedoeling, want de Daily Express prijst de Evening standard niet omdat het zoo'n goed blad is, maar omdat wat de ge middelde kranten-lezer kan geacht worden niet te weten de Evening Standard aan denzelfden eigenaar als de Express behoort. Dit systeem van zichzelf te prijzen wordt soms ook op andere wijzen toegepast. Ik héb b.v. een collega, die twee rubrieken voor zijn blad moet verzorgen, de diplomatieke en de parlmentaire correspondentie, en die zijn lezer telkens op de genoegelijkste manier voor den gek houdt door in zijn parlemen taire correspondentie te verwijzen naar „de notulen van onzen goed ingelichten diplo matieken correspondent", en dan den vol genden dag in zijn diplomatieke correspon dentie verwijst naar de „mededeelingen van onzen goed ingelichten parlementairen cor respondent". U ziet, wij journalisten kennen nog wel andere trucjes behalve het tradi tioneele berichten uit onzen duim zuigen, en nu ik het toch over uit den duim zuigen heb, kan ik net nalaten te besluiten met vermelding van het klassieke voorbeeld dezer eerbiedwaardige praktijk dat onlangs door de Daily Express is geleverd. Het blad vermeldde, dat een voorstander van Chur chili een stuk of wat insignes met den naam Churchill erop aan enkele Lagerhuis-leden had uitgedeeld. De correspondent van de Express voegde hier aan toe, dat hij op goede gronden kon mededeelen dat de milde gever niet minder dan tien millioen van deze insignes had laten maken. Twee dagen daarna kwam in een ander blad de ware ge schiedenis en bleek dat er in het geheel vijftig van de tien millioen insignes waren gemaakt. Maar kan het de Daily Express iets schelen? Neen, goede lezer, want ons journalistieke motto is en blijft nu eenmaal Je kan nooit zulk onzin verkoopen of het publiek gelooft het wel". De strandfeesten. Zooals dezen winter door de V. V. V. was besloten, zullen dit jaar in Juli en in Augustus strandfeesten worden georgani seerd. De eerste strandfeesten zijn nu Vrijdag en Zaterdag gehouden en zijn een grooter succes geworden dan men had durven hopen. In optocht trokken Vrijdagmorgen ruim 200 deelnemers met muziek door het dorp naar het strand, waar vóór den vuurtoren een ruim strandgedeelte voor de spelen was gereserveerd. Onder groote belang stelling der ouderen hebben de kinderen zich den geheelen morgen prettig ver maakt met allerlei spelen als touw trek ken, houtjes rapen, vlaggetjes steken en dergelijke. Vooral het nummer hardloopen met hindernissen viel als altijd weer bij zonder in den smaak, terwijl ook met zak- loopen vooral de belangstellende toe schouwers zich buitengewoon amuseerden. Het meedoen van enkele heeren droeg er mede toe bij de stemming er in te houden en zoo was het half één eer men er erg in had en waren alle wedstrijden vlot en prettig afgewerkt. 's Avonds tegen donker trok een groote liohtstoet, voorafgegaan door het feest comité in een open landauer en begeleid door de muziekcorpsen uit Egmondbinnen en Egmond aan den Hoef, door het dorp naar de Prins Hendrik Stichting, waar voor de oudjes enkele vroolijke nummers gegeven werden. Daarna ging het met een omweg naar het Pompplein, waar de stoet ontbonden werd. De muziekcorpsen gaven hier nog enkele nummers ten beste, zoo dat het nog lang een vroolijk vertier in het dorp was. Zaterdagmiddag had de feestelijke prijs uitreiking plaats in de groote zaal van De Vergulde Valk. Er waren heel aardige prijzen, die aan de volgende kinderen ten deel vielen: hindernis loopen: 1. Tom Eichhorn, 2. Roelof Eichhorn, 3. Dick ten Hove, 4. Kees Fopma, 5. Wilhelmina Broekema; balloopen: 1. Jaap je Mulder, 2. Wim Bak, 3. Elly Wasterval, 4. Liesjé Reigart; zakloopen: 1. Lijpje v. d. Pol, 2. Lien van der Hoven, 3. Jan van der Grijp, 4. Willy Faber, 5. Jopie Kniphorst; houtjes rapen: 1. Lenie Zuiderland' 2. Margo Mulder, 3. Kina Scholtzen, 4 Ina Bonnema; vlaggetjes steken: 1. Sjouke Fokkema, 2. Elly Wasterval, 3. Ineke Moerdijk, 4. Jaap Rommelaar; touw trekken: 1ste prijs Faber, Toet, Bromberg, Ditmars, Eskens en Jansen, 2de prijs Bos- schaart, Heusler, Hansen, Eichhorn Fod- ma en van der Grijp. De algemeene troostprijs voor de ver liezers, waarin ook de winnaars deelden was het optreden van den bekenden Alk- maarschen goochelaar, den heer Moretti Zooals het voor hem een klein kunstje is iets te voorschijn te tooveren, bleek het ook een klein kunstje de kinderen den ge heelen middag uitstekend bezig te houden met allerlei goocheltoeren, de één al ver rassender dan de andere. Doch ook de ouderen zagen geboeid toe, vooral bij de nieuwe kunststukken, waaruit bleek, dat ook op het gebied der goochelkunst nog steeds nieuwe vindingen worden gedaan en dat de heer Moretti de noodige afwis seling in zijn répertoire weet te brengen Zaterdagavond gaf het fanfarecorps Eensgezindheid uit Egmondbinnen geheel belangeloos een concert op het Pompplein. Het spreekt welhaast van zelf dat dit keurcorps de toehoorders vergastte op uitstekende, pittige, opgewekte muziek Onvermoeid werd het eene nummer na het andere ten gehoore gebracht en menig applaus bewees, hoe zeer het concert doormallen op prijs werd gesteld. Het was als van ouds een echt gezellig, vroolijk gedoe rond het Pompplein, dat zich zoo uitstekend voor dergelijke gelegenheden leent, ware het niet, dat het verkeer, vooral van de autobussen, dat moeilijk om te leiden is, nogal storend werkt. Tot laat in den avond heerschte een vroolijke drukte in het dorp, zooals ook menig za kenman tot zijn genoegen ondervond. Met hem zullen dan ook velen het feestcomité dankbaar zijn voor de goede organisatie dezer feestelijkheden. 7 maal de vierdaagsche. Onze plaatsgenoot, de heer J. L. Breet- velt, heeft ook thans weder met succes deelgenomen aan de vierdaagsche af- standsmarschen. Dit is thans reeds de 7de achtereenvolgende keer, dat de heer Breetvelt de vierdaagsche tot een goed einde bracht. Schoolfeest o.l. school. Het door de vereen. „Het belang der jeugd" georganiseerde schoolfeest voor de kinderen van de o.l. school is uitstekend ge slaagd. Zooals gewconlijk, was er een drukte van belang, toen de autobussen vertrokken. Het allereerst werd halt gehouden te Alk maar, waar in den out een mooie wande ling werd gemaakt. Daarna werd de zee op gezocht. Wat hebben jong, en ook oud, te Egmond aan Zee genoten van zee en strand. Koning voetbal zwaaide hier den scepter. De geleiders, die ook meededen, zullen den volgenden dag hun beenen wel gevoeld hebben. Na den inwendigen mensch te heb ben versterkt, ging het naar Bergen, waar in den bekenden speeltuin „De bedrieger tjes" eenigen tijd gezellig gespeeld werd. Vervolgens werd de reis voortgezet naar Camperduin, waar op het strand nog eeni gen tijd fijn genoten werd. Het laatste lust oord, dat aangedaan werd, was Schoorl. Daar hebben de Hnderen op het speelduin een prettig tijdje doorgebracht. Moegespeeld werd om ongeveer half acht de terugtocht naar huis aanvaard, waar velen de feestgan gers reeds stonden op te wachten. In de bijeenkomst in school heeft de heer Westenberg, hoofd der school, dank gebracht aan degenen, die dit reisje mogelijk hebben gemaakt door hun financieelen steun en de geleiders voor de verleende medewerking. De heer P. van de Molen, voorzitter van „Het belang der jeugd" heeft hierna nog het hoofd der school bedankt voor diens uit stekende organisatie van het feest, waarna allen zeer voldaan huiswaarts keerden. De eerste bloembollenveiling van de L. G. C. Voor de eerste droge bloembollen vei ling van de Langendijker Groenten Cen trale, welke Vrijdagmorgen ir het vei lingsgebouw alhier werd gehouden, be stond een goede belangstelling. Talrijke kweekers, maar ook een groot aantal bloembollenhandelaren waren gekomen, om deze eerste veiling mede te maken. In verband met den internationalen toestand is men uiteraard wel belangstellend naar den gang van zaken met een dergelijk pro duct, dat op langen termijn verkocht wordt, temeer, daar de Langendijker Groenten Centrale de bollen verkoopt on der de conditie van contante betaling waarvoor een korting wordt toegestaan van Yi per maand vanaf Augustus tot aan Mei a.s. De voorzitter van de veiling, de heer S de Boer Kz., heeft de talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toegeroepen en de beste wenschen uitgesproken voor een goed verloop van den handel. Hij ver wachtte, dat er op de volgende veiling wel meer bollen zullen worden aangevoerd Na deze korte inleiding werd met veilen begonnen. Er bleven, zooals te verwachten was, wee. meerdere partijen van de min der gevraagde soorten onverkocht, maar de algemeene indruk van deze eerste vel lingsdag was Wel, dat de prijzen, welke te Broek op Langendijk besteed worden, er best voor door kunnen en een vergelijking met die van andere veilingen zeer zeker kunnen doorstaan. De aanvoer was ongeveer 800000 stuks. Autobotsing. De heer Van L. alhier is Vrijdagmiddag bij het vliegveld Schiphol met zijn luxe auto tegen een zandauto opgereden, die, zonder dit kenbaar te maken, plotseling stopte. De auto van den heer Van L. werd zwaar beschadigd en de chauffeur liep een hersenschudding en een paar gebroken ribben op. Ook klaagde de heer Van L. over pjjn in de borst. Hjj zal voorloopig rust moeten houden. De a.s. wethoudersverkiezing. Naar wij vernemen heeft de afd. der Vrijz. Dem Bond zich uitgesproken vooreen wethouderscollege uit de linksche groepen, welke zich zullen uitspreken tegen de samenvoeging der Langendijker gemeenten en vóór het behoud der zelfstandigheid van Oudkarspel. Een der wethouders zal dan gekozen moeten worden uit de V.D. en de groep-de Boer en de andere uit de S4J.A.P., dat zal dan zijn de zittende wethouder H Bakker. Of de afd. der S D.AP. hiermedc accoord gaat, zal nog moeten 'let strand^. De V. V. V. Groet, Camperduin en geving hield ook nu wer haar traditi0!^ geworden strandfeest te Camperduin. Er een gezegde dat zij die de kinderen W - te vatten ook de ouders krijgen. OngetJ" aaar men principieel voorstander van feld zal deze gedachte bu het volijverig is hetgeen ook door den wethouder in de een feit ia dat door de perfecte organ^ laatste gemeenteraadsvergadering werd ver- van het kinderstrandfeest. de waardeerin„ k]aard der ouders voor het V. V. V. bestuur S Dinsdagavond wordt er een raadsvergade-1 groot is. ring gehouden en daarna zal de beslissing Omstreeks half twee werd uit Groet naa» vallen, wie er wethouder zullen worden Camperduin gemarcheerd. Een bandgezet Mocht deze verkiezing zich zoodanig on^- op een vrachtauto wist alras de vroolijk wikkelen, dan zou de r.k. groote voorstanders zijn samenvoeging der drie Langendijker ge meenten. Kermis op de St. WIlMDrordos- Stichting. Vrijdag was het kermis op de St. Willi- brordus-stichting. Wie de kermis, welke in niets afweek van een gewone kermis, e zocht, heeft wel ervaren hoe gelukkig de patiënten waren met draaimolen, schom mel, glijbaan en andere vermakelijkheden. Grooten aftrek hadden de kramerijen en niet te vergeten „het hoofd van Jut e broeders deelden in de vreugde van de pa- tiënten en hielden een oogje in het zeil.. Het fanfarecorps „St. Ceacilia" luisterde de feestelijkheden op. Bezoek van de christelijke jeugd gemeenschap. Bij den doortocht naar Alkmaar heeft Heiloo de eer en het genoegen gehad de in ternationale jeugdgemeenschap te mogen ontvangen. Blijkbaar vond ht hoofdbestuur of federatiebestuur van de V.V.V. het over bodig om de plaatselijke V.V.V. met het be zoek van een 1000-tal menschen uit 5 we- reldeelen bekend te maken, maar de V.V.V. heeft gelukkig ook andere bronnen om het groote nieuws te vernemen. Omstreeks half 10 kwamen een 500 tal bezoekers per extra trein aan en het groote gezelschap in inter nationale kleederdrachten had de groote be langstelling van de bewoners van den Hee- renweg, waar men passeerde. Wandelend langs de Willibrordusput en het witte kerk je ging men door het bosch naar Alkmaar, s Namiddags ongeveer half drie kwam een andere groep uit Alkmaar, waar op het groote parkeerterrein van, „de Rustende Jager" de 500 bezoekers de thee gebruik ten. Hier werden zij door het bestuur van de V.V.V. ontvangen. Hierna werden de gasten door genoemd bestuur langs den Raadhuisweg (noordzijde) langs de kerk en de Willibrordusput, via den Heerenweg naar het station gebracht, waar de bezoe kers met een extra trein van 3.45 naar Am sterdam vertrokken. Ook onze middenstand heeft nog eenigzins van het korte bezoek geprofiteerd. Souvenirs van Heiloo (en niet te vergeten klompen) werden gekocht en meerdere bezoekers(sters) gingen op witte of geverfde klompen in den trein! Jammer was dat de V.V.V. ter elfder ure eerst ken nis kreeg van het bezoek. Anders had men de gezelschappen verrast met muziek van een der fanfarecorpsen. Onbewaakte overwegen. Door de dagelij ksche besturen der ge meenten Koedijk en St. Pancras worden po gingen aangewend, daarbij gesteund door invloedrijke personen, vooral uit laatstge noemde gemeente, om de twee onbewaakte overwegen welke in de gemeente Koedijk zijn gelegen, maar waardoor de bewoners uit St. Pancras veel bange oogenblikken doormaken, weer bewaakt te krijgen. Dit vooral na het ernstige ongeval van recenten datum en de geruchten dat men bij de N.S. overweegt men ook den derden overweg in de gemeente Koedijk onbe waakt te doen worden. Als men nagaat het bijzonder slechte zicht bij dezen overweg vooral, uit zuidelijke richting en dat daar twee keer per dag meer dan 200 schoolkinderen passeeren en het bijzonder drukke autoverkeer langs dezen weg gadeslaat, dan mogen geen motieven ongebruikt worden gelaten om dezen en ook de nu al reeds onbewaakten overwegen be waakt te houden en weer te krijgen. Vroeger werden de hekken bediend vanaf den nu nog bewaakten overweg, dit zou nu toch zeker ook weer mogelijk zijn. dus de r.k. wethouder stemming bij de kinderen te wekken I tnen dan ook de lange stoet van de Bommer niet meer gekozen worden, daar I toen dan 0ok de lange stoet op Camperduin aankwam was het enthousiasme van de kinderen zeer groot. Op het strand werden de kinderen na» de leeftijden in groepen verdeeld en men de vele spelen een aanvang. Met veei enthousiasme streden de deelnemers- -sters naar de eerepalm, terwijl alle kin. deren eenige malen werden gctracteerd Dank zij het mooie weer kan het V. y V.-bestuur weer op een zeer geslaafd strandfeest terugzien, waarbij de vele en goede voor-bereidingen een vlot verloo- pen feest hebben bevorderd. Hulde aan de V. V. V. Groet—Camper, duin en omgeving en haar vele enthousias" te leden. Het feest is voor onze gemeente telkenjare een zeer goede propaganda. Voor de oudere gasten was 's avonds een bal georganiseerd op het terrein van café „De Staande Leeuw" van P. Huiberts te Groet, waarvoor als steeds veel belangstel- ling was. Vierdaagsche successen, Ook enkele ingezetenen onzer gemeente hebben met succes deelgenomen aan de Vierdaagsche te Nijmegen. Voor de derde maal heeft mevrouw van Foreest thans aan dit wandelevenement met goed gevolg deelgenomen, terwijl ook Jhr. van Foreest als commandant van het detachement van de koninklijke marine het Vierdaags Kruis heeft bemachtigd. Onze Rijksveldwachter brig. tit. A. Beek heeft thans reeds voor de negende maal aan de Vierdaagsche deelgenomen en wij hopen hem het volgende jaar getooid met de gou den kroon op 't vierdaagsche Kruis te zien terugkeeren. Geslaagd. De heer P. H. van Os, hoofd der school alhier, slaagde te Utrecht voor de acte Fransch. l'itstapj. Ook in Schermerhorn wordt van de ge legenheid om uitstapjes per autobus te ma ken ruimschoots gebruik gemaakt. Reeds twee buurtgezelschappen maakte een reisje door de Veluwe naar Arnhem en omstreken. De afgeloopen week werd met de kinderen van de r. k. school een tocht gemaakt naar Bakkum en IJmuiden en met de kleinen naar Bergen en Egmond aan Zee, die van de openbare school trokken langs de duinstreek en strand naar Haarlem en omstreken en die van de chr. school naar Bergen en Schoorl. Zondag 30 Juli maakte de bridge-club een reisje door het Gooi met als einddoel een schouwburgbezoek in Amsterdam. Resten nog de winkeliersvereniging «ft Spar" op 16 Aug. en de ouden van dagen op 30 Aug., zoodat er slechts weinigen i len overblijven, die aan de gemakkelijke gelegenheid, welke het reizen per autobun biedt om de schoonste gedeelten van land te bezoeken, niet profiteeren. DE POSTVLUCHTEN. De positie der Indie-vliegtuigen gister: uitreis: Wielewaal te Basra, Oehoe to Bandoeng, Valk te Rangoon; thuisreis- Torenvalk te Rangoon, Gier te Basra. Jen overstaan van notaris J. Koomen heeft Zaterdagavond in hotel „Veerburg" te Anna Paulowna de afslag plaats gehad van 2 huizen en 3.17.70 h.a. bouwland eigendom van de erven wijlen W. Benema. De uitslag was als volgt: Huis, schuur en erf, groot 13.22 aren in- ImH °P 156°' afgemijnd °P f 300, door G. Huis, loods en tuingrond, groot 0.1215 d^G^erliJs' 127°' 3fgemijnd «*'100 Na verschillende combinatie en opbod staa"d* °P 5972.58 op 300 werd afge- mynd door den heer Jb. Visser te Callants oog voor de N.-H. Levensver. MU te A1Ï" maar wat betreft het huis met 3.30 20 h a bouwland voor 4412.58. terwijl het hul en erf aan den Molenvaartsweg groot 13 22 Aren gekocht werd door den hr A V 7 L wijk te Anna Paulowna voor f lRsn Het totaal bedrag werd alzoo 6272.58. POGING TOT VERBETERING VAN DUURRECORD. Twee jeugdige Amerikaansche vlie4®*i Springfield (Illinois, V.S.) de gebroed^ Moody, willen trachten het duurrecom voor lichte vliegtuigen, dat op 218 uur te verbeteren. Zij bevinden zich thans i 170 uur in de lucht. Zij voorzien zich levensmiddelen door middel van een k< voorzien van een haak, waarmede zij op een vrachtauto bemachtigen. ïoe vaker brandalarm- ies te minder bosch Onze plaatsgenoote Geslaagd. slaagde te Amsterdam voor^ hef'G K°°^ boekhouden (Mercurius). examen VERFRAAI UW BIBLIOTHEEK. Onze binderij 0jeu*' oude b o e k e n 0 - BINDERIJ N.V. I1EKN1S. COSlEB

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8