Agenda Weec&ecicfU \%k HISTORISCH GENOOTSCHAP „OUD WEST-FRIESLAND". Per Salonboot naar de Zaanstreek en Amsterdam EERSTE BLAD Het wordt ernst met de kaascontröle. Algemeene vergadering in hotel Proot. ALKMAAR PACKET. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. Alkmaar, Woensdag. De voorzitter van het Kaascontrole Station „Noord-Holland", de heer G. Nobel, heeft in de voorjaarsvergadering van genoemd station een ernstig maan woord gesproken, waarin hij zijn teleur stelling uitsprak over het ontduiken van de bepalingen en waarbij hij er vooral zijn teleurstelling over uitsprak dat de meeste overtredingen geconsta teerd worden bij de best geoutilleerde fabrieken, waarvan men zou verwach ten, dat zij allereerst, in het belang van den goeden naam van het product de overtredingen zouden vermijden. De heer Nobel aarzelde niet te verklaren, dat, wanneer hierin geen verbetering kwam, hij niet zou aarzelen de regeering te ver zoeken de controle zelf ter hand te nemen. In den bond van op coöperatieven grond slag werkende zuivelfabrieken, dien de heer Nobel als oud-secretaris in het Kaascontrole Station vertegenwoordigt, heeft deze open baarmaking van het te hoog vochtgehalte in onze kaas, dermate ontstemming gewekt, dat de voorzitter de heer Jn. Blauwboer in zijn sluitingswoord van de algemeene vergadering van den bond, zoodat discussie niet meer mogelijk was, 'n afkeurend woord daarover uitte. Het bestuur van dien bond. dat o.i. den heer Nobel dankbaar behoorde te zijn voor zijn streven, een kwaad, dat den goeden naam van het HollandSche pro duct zoo zeer bedreigt, den kop in te druk ken, beraamde reeds plannen om den oud secretaris, die n.b. tot eere-lid was benoemd, door een ander in het Controle-Station te vervangen, onder het motief, dat contact door een lid van het dagelij ksch bestuur van den bond in 't controlestation wenschelijk is. Inmiddels besloot het bestuur van het Kaascontrole Station eer nader onderzoek in te stellen. Blijkens de aan de leden ver zonden circulaire, die wij hieronder publi- ceeren, heeft '.it onderzoek den heer Nobel geheel'in het gelijk gesteld. Wij zijn thans benieuwd of men het nu nog zal aandurven met voorstellen te komen om den heer Nobel door een ander te ver vangen. Wij hopen dit niet en vertrouwen er op, dat ook het bestuur van den bond in het belang van den goeden naam van ons N.H. product, krachtig zal samenwerken, om tot gezonde toestanden te komen. Mocht dit niet het geval zijn, dan hopen wij dat de ledenvergadering als één man den heer G. Nobel zal handhaven, beden kende, dat een goed vriend de feilen toont. De circulaire waarover wij hierboven schreven luidt als volgt: „Naar aanleiding van hetgeen onze voor zitter op de laatstgehouden algemeene ver gadering mededeelde betreffende het aantal ondergehalten in 1938, dat bij sommige be drijven op meer dan de helft der controle- dagen werd aangetroffen, vonden wij aan leiding onzen directeur op te dragen een nauwgezet onderzoek in te stellen en de resultaten ons in een overzichtelijk rapport over te leggen. Uit dit rapport is ons gebleken dat het aantal ondergehalten beneden 40,9 welke de ernstige ondergehalten zijn, die de waar borgen, welke aan het rijksmerk zijn ver bonden, inderdaad in gevaar brengen, in 1938 veel te groot Is geweest. Op grond hiervan heeft het bestuur be sloten een verzwaard boetestelsel in te voe ren en omdat het ons niet gewenscht voor komt, dat zoodar.ig op de interne grens wordt gewerkt, dat een bedrijf bijna bij elk bezoek ondergehalten in de bemonsterde kaas heeft, ook al zijn die ondergehalten voor het grootste gedeelte tusschen 40,9 en 41,5 worden bovendien door ons be stuur nog nader te treffen maatregelen be raamd. Tenslotte wenscht ons bestuur er nog op te wijzen dat naast de vele en ernstige af wijkingen er ook vele goede resultaten bleken te zijn ook bij groote fabrieken hetgeen onze volle waardeering verdient". (Reeds in een deel van ons vorig num mer geplaatst). BADHUIS HET WITTE KRUIS. Kweerenpad. In het badhuis van het Witte Kruis wer den gedurende de maand Juli de navolgen de baden genomen: kuipbaden 147, le klasse douche 124, 2e klasse douche 477 en 3e klasse douche 711. Werkloozen en hun gezin kunnen in het badhuis een douche bekomen ad 5 cent per persoon, op vertoon van hun stempelkaart, doch uitsluitend de eerste 4 dagen der week. FEESTELIJKHEDEN BIJ DE TE VERWACHTEN BLIJDE GEBEURTENIS. B. en W. stellen in bijlage 101 voor, om voor feestelijkheden bij de te verwachten blijde gebeurtenis in de prinselijke familie een crediet van 15O0 toe te staan. AANKOOP GROND. Ten behoeve van den bouw van een hoog spanningruimte voor het G.E.B. stellen B. en W. voor van de N.V. „Nooit Gedacht aan de Louise de Colingnystraat 52 M2. ter rein aan te koopen voor 1. VERBOD WOONHUIZEN IN WINKELS TE VERANDEREN. Ter voorkoming van een aantasting van het aspect van een straat of woonwijk, stellen B. en W. den raad voor de bebou wingsvoorschriften zoodanig tt. wijzigen, dat het voortaan verboden is, zonder ver gunning van B. en W. woningen tot win kels in te richten. VERKOOP GROND. B. en W. stellen voor aan de N.V. Bouw en Exploitatiemij. „Tolsduin" te Heemskerk een perceel bouwterrein ten zuiden van het Dr. Schaepmanplein, groot 830 M2., te ver- koopen voor 6650, ten behoeve van den bouw van vijf woningen. VERKOOP GROND. Voorgesteld wordt aan den heer J. Glas te Heiloo 736 M2. bouwterrein aan de Ferdi- nand Bolstraat te verkoopen voor 5152, voor den bouw van vijf woningen. LIJK AANGESPOELD. Gisteravond tusschen half acht en acht uur is aan het strand te Wijk aan Zee, 500 meter benoorden de Noorderpier, nog op het grondgebied der gemeente Velsen, het lijk aangespoeld van een naar schatting dertig jarigen visscherman. Het gelaat was ge schonden, waardoor het slachtoffer van de zee niet te herkennen viel. Het lijk was ge kleed, doch de kleeding droeg geen kentee- kenen. Uit de bretels maakt men op, dat men vermoedelijk met een Nederlander heeft te doen. Het lijk is gekist en naar IJmuiden overgebracht. DE TEIL MOET WEER VOL. Het nut van oude rijwiel belastin gmerken. Het mag nu zoo langzamerhand wel als bekend worden verondersteld, dat de oude belastingplaatjes (en ook andere koperen voorwerpen) voor de t. b. c.-bestrijding groote waarde hebben. Men herinnert zich, dat verleden jaar in de étalage der firma Spaander een groote teil werd geplaatst, waarin men, door een gleuf in de ruit, zijn oud belastingplaatje kon deponeeren. Zeer velen hebben deze inzameling ge steund en daarom heeft de heer Norde- mann thans op verzoek van het daartoe gevormde comité zijn étalage weder voor dat doel op dezelfde wijze beschikbaar ge steld. Het devies is dus ook thans weer „De teil moet vol!" Het spreekt vanzelf, dat ook gaarne, Onder voorzitterschap van den heer G. Nobel te Lutjewinkel werd heden in het hotel Proot een algemeene vergadering ge houden van het Historisch Genootschap „Oud West-Friesland". De vergadering was druk bezocht. Het vreemde van deze vergadering was, dat de ze niet door den oprichter dr. van Balen Blanken werd bijgewoond. De voorzitter heette bijzonder welkom den heer V. Kay te Hauwert, en deelde mede, dat burgemeester van Kinschot en de se cretaris mr. Koelma iets later zouden ko men. Spreker herdacht hierna wijlen den voor zitter dr. van Balen Blanken, wijlen den secretaris den heer Ruiterman en wijlen den heer Schuurman, historicus, aan wie de vereeniging veel dank verschuldigd was en wier verscheiden voor het bestuur een zeer groot verlies is. Nu zij niet meer zijn, zou het niet juist zijn in hun geest niet voort te werken. Wij zullen het werk voort zetten, zooals zij hebben gewild, met groo- ten dank in ons hart voor hetgeen zij voor het genootschap hebben gedaan. Karakter is het kenmerk van Ons Genootschap en zij waren mannen van karakter. Zoo lang wij leven zullen wij hen alszoodanig blijven ge denken. De rede werd door de aanwezigen staande aangehoord. Na lezing van de notulen, richtte de voorzitter een woord tot den heer Kay, die mede voor 15 jaar het initiatief voor de op richting van het genootschap nam en dien hij het eere-diploma namens het bestuur aanbood. De heer V. Kay bracht dank voor deze waardeering en deelde mede, dat het ini tiatief geboren was in een vergadering van de Mij. tot Nut van het Algmeeen te Alk maar, waarin de heer de Jong een lezing hield over het verbasteren van de West- Friesche namen en het belang bepleit werd van het beter verzorgen van de oude ar chieven. Spr. verheugde zich over de vlucht die het genootschap heeft genomen in het nut dat het door een betere archiefverzorging heeft verricht. Ingekomen was een dankbetuiging van de fam. van wijlen dr. van Balen Blanken voor de hem gebrachte hulde bij zijn over lijden. Van den heer Bossen was ingekomen een Kroniek van Aartswoud en Hoogwoud. De heer Lootsma, leeraar te Zaandam, bepleitte de wenscheljjkheid van de sa menstelling voor een dissertatie van de scheepvaart in West-Friesland in vroeger eeuwen. De voorzitter zeide, dat het bestuur gaar ne in die richting werkzaam zal zijn. Van West-Frisia te Utrecht was een verzoek ingekomen, om het genootschap te reorganiseeren, door afdeelingen te stich ten en het benoemen van 'n propagandist. De secretaris van West-Frisia zeide dat de West-Friezen in Utrecht eenige malen bijeenkomen om de liefde van West-Fries land gaande te houden. Spr. wilde derge lijke afdeelingen in heel het land. In de afdeelingen kan men maandelijks bijeenko men. De voorzitter stelde voor het voorstel om bericht en raad in handen van het be stuur te stellen. Conform besloten. Van den heer Sasburg, Benningbroek, was een voorstel ingekomen om in de wo ningen van de drie overleden bestuursleden gedenksteenen aan te brengen. De secretaris, de heer D. Brouwer, Enkhuizen, steunde dit voorstel. Besloten werd het bestuur op te dragen daarvoor de noodige maatregelen te nemen. De heer Portegijs, Nfbbixwud, stelde voor om den bundel aan te vullen met een kaartje van oud-West Friesland. Werd aan genomen. De voorzitter deelde mede, dat in den nieuwen bundel een studie van wijlen den heer Schuurman over het Schermeerland zal worden opgenomen. Het jaarverslag, dat eveneens van groote waardeering van de drie overleden bestuurs leden getuigde, werd conform vastgesteld. De secretaris deelde mede, dat de nieuwe bundel geheel aan hun nagedachtenis zal worden gewijd. De heer Rozelaar te Hoorn en de heer Brouwer te Enkhuizen zullen voortaan de bundels redactioneel verzorgen. De heer Galis te Hauwert bracht hierna verslag uit over de werkzaamheden van de commissie „Landelijk Schoon" over het jaar 1938. Pogingen om „De Tent" bij Andijk, thans jeugdherberg, te behouden, als West-Friesche bijzonderheid, staan er hopeloos voor. De daarin geplaatste schouw en het wapen gaan naar het Drechterlandsche huis te Hoorn. Ds. Boeke te Schoorl achtte het van bui tengewone beteekenis, dat historische ge bouwen voor de trekkende jeugd beschik baar worden gesteld en wilde, zoo mogelijk, nog trachten „De Tent" te behouden. De muggenplaag, de oorzaak, dat „De Tent" als jeugdherberg niet trekt, is tijdelijk. De voorzitter zeide, dat de financiën iets waren teruggeloopen en daarom werd, na vaststelling van het financieel verslag, een beroep op de leden gedaan om nieuwe leden aan te werven. Mevr. BuishandMolen en de heer D. Brouwer werden als bestuursleden her kozen. In de vacature van wijlen den heer K. Ruiterman werd tot bestuurslid gekozen diens dochter, mej. Ruiterman. Voor de vacature ontstaan door het over lijden van den heer Schuurman werd aanbe volen den heer T. Wortel, gemeente-archi varis te Alkmaar, die hij acclamatie werd gekozen. In de vacature wijlen dr. van Balen Blan ken stelde het bestuur voor den heer H. Galis uit Hauwert te Benoemen, waartoe eveneens bij acclamatie werd besloten. Tot leden van de commissie voor „Lande lijk Schoon" werden herkozen de heeren D. Saai Czn. te Alkmaar en H. M. Honijk te Venhuizen. Mevr. BuishandMolen bracht hierop rustig verslag uit van de jaarlijksche Folk- lore-dag gehouden in het Koloniaal Museum te Amsterdam. Dit verslag, op interessante wijze uitgebracht, verhoogde de gezellige stemming. Onder instemming der aanwezigen bracht de voorzitter de verslaggeefster dank. Een afgevaardigde van het Historisch Ge nootschap „De Kop van N.H." hield een langdurig pleidooi om de volgende vergade ring in Den Helder te houden. Het bestuur hield echter vast aan het voorstel om deze vergadering in De Rijp te doen plaats vin den, waartoe bij acclamatie werd besloten. De voorzitter richtte hierna een wel komstwoord tot den burgemeester en den secretaris van Alkmaar, die inmiddels ter vergadering waren gekomen, waarna onder de aanwezigen gratis eenige boekwerken werden verloot. De gemeente-archivaris, de heer T. Wor tel, vertelde hierna eenige bijzonderheden over „Het Huis van Achten" en „Het Hof Sonoy", waaraan na afloop van de vergade ring een bezoek werd gebracht. Ook over het Stadhuis, dat uit de middel eeuwen dateert en waarin de vergadering om twee uur door B. en W. werd ontvan gen, vertelde spr. eenige bijzonderheden Voorts vestigde spr. de aandacht op de m het Stadhuis en museum aanwezige schilde rijen uit de 16e eeuw. Speciale aandacht vroeg spr. voor de in de trouwzaal geëxpo seerde prenten over de Abdij van Nijenburg en voor de tentoonstelling Oud-Bergen het Stedelijk museum, waaraan ook een zoek zal worden gebracht. Na het gebruik van den koffiemaaltijd hotel Proot en de officieele ontvangst ten Stadhuize, werd met autobussen een rond rit in de omgeving gemaakt naar Nijenburg. de Willibrordusput, de Abdij te Egmond- Binnen, de fundamenten van het Slot te den Hoefj Bergen en Schoorl. In hotel Nassau-Bergen te Bergen Zee werd de thee gebruikt. Vermelding verdient nog, dat bij de rond vraag een dochter van wijlen dr. van Balen Blanken dank bracht voor de waardeering in de vergadering voor wijlen haar vader naar voren gekomen en de vereeniging aandenken aanbood een destijds aan dr. Balen Blanken door de vereeniging schonken plaquette ter plaatsing in een het bestuur te kiezen gebouw. De voorzitter aanvaardde dit in dank. De heer V. Kaaij deelde mede, dat nieuwe voorzitter in korten tijd de vereeni ging 100 nieuwe leden bezorgde en bracht hem, onder applaus der vergadering, daar voor dank. Burgemeester Kikkert uit Puimerend, wenschte den heer Nobel, die hij een echte Westfries noemde, toe nog lange jaren een goed opvolger van dr. van Balen Blanken te mogen zijn. De voorzitter sprak hierna een sluitings woord. in be- in ten aan als van ge- door de *k« !Su45 - 18,, in 45 14 u 15 u 45 18 u. van Alkmaar: 5u45 »7u*5 10 u ?'n ^V'ltour'f 17 Rijwielen enk. reie I 0.J0. Tarief: naar Mam enk. reis 0.40, «ingretour dagretonr f 0.15, Z dam i V.oo, Tentoonstellingen. Van 31 Juli tot en met 4 Aug. in het Wa pen van Heemskerk, Breedstraat, tentoon stelling van Renault-automobielen. „Wico Studio", Oudegracht 243, tot en met 12'Aug. schilderijen en etsen van JoBesaan en werk van G. Lugthart. Bergen. Tot en met 13 Augustus ten toonstelling van schilderijen van Germ. de Jong en Kees Boendermaker. Kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 8 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer De Schaakspeler (rom.-sens.); hoofdrollen Conrad Veidt en Fransoise Rosay. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer De 13 Lanciers (avonturen). Toegang boven 18 jaar. evenals verleden jaar, andere metalen worden geaccepteerd en dat evenzeer gif ten in geld dankbaar worden aangenomen. Bedenkt, dat de t. b. c. nog steeds vele slachtoffers maakt en dat elk middel om strijd ertegen te voeren, van harte ge steund dient te worden. De inzameling, thans weer ondernomen, komt ten bate van alle gezindten. BEEMSTER'S BURGEMEESTER. Intocht en installatie. Donderdag a.s. zal de nieuwe burge meester van Beemster, de heer W. C. Ni- naber, in zijn gemeente worden inge haald. Om half twee vindt de ontvangst van den burgemeester plaats bij de nieuwe brug bij Schermerhorn, van daar wordt gereden naar Midden-Beemster, vervol gens gaat de rit langs den Schermerhor- nerweg, Jisperweg, Hobrederweg en langs den Middenweg weer terug naar Midden- Beemster. Daar zullen de verschillende vereenigingen défileeren voor het raad huis en zal een welkomstlied gezongen worden. Om 3 uur heeft in de raadszaal de installatievergadering plaats en ten slotte zal in de bovenzaal van „Het Heerenhuis" de burgemeester de diverse vereenigingen ontvangen. INSPECTIETOCHT VAN MINISTER VAN DIJK. De minister van Defensie, dr. J. J. C. van Dijk, heeft gister een inspectietocht gemaakt in gezelschap van luitenant kolonel Dyxhoorn, hoofd van de 2e afdee- ling B. van het Departement van Defensie en van zijn adjudant kapitein mr. Kruis. Des ochtends bezichtigde minister van Dijk de in aanleg zijnde nieuwe vliegvel den te Valkeriburg (Zuidholland) en te Bergen en in den namiddag twee lucht doelbatterijen en een paar secties zoek lichten in den luchtverdedigingskring Am sterdam. GROOT WERK GEGUND. Aan P. Daalder's Aannemersbedrijf N.V. te Alkmaar is voor een bedrag van 205879 door Ged. Staten van Noordholland gegund het aanleggen van een aarden baan gedeel te provincialen weg AlkmaarSchagen tus schen het Noordhollandsch Kanaal en de nieuwe brug over de zuidelijke ringvaart van de Heerhugowaard, het aanbrengen van een gewalste fundeering voor de rijbaan met bijkomende werken in de gemeenten Alkmaar, Oudorp en Heerhugowaard; met uitvoering van een gedeelte kanaalvak. 27 Juli 1.1. vond van dit werk te Haarlem de aanbesteding plaats, waarbij de N.V. P. Daalder's Aanneembedrijf laagste inschrijf- ster was, en de gunning werd aangehouden. DE SEPTEMBERFEESTEN. In een gisteravond gehouden vergadering der financieele commissie van het Land bouw- en Middenstands-comité is besloten een circulaire tot Alkmaars burgerij te rich ten, ten einde de Landbouwfeesten van 26—28 Sept. a.s. zoo goed mogelijk te doen slagen. In de circulaire wordt het volgende ge zegd: Zooals bekend wordt te Alkmaar jaar lijks een Landbouwdag gehouden. Om nu door middel van dezen dag méér contact te krijgen tusschen platteland en stad heeft zich een comité gevormd, be staande uit afgevaardigden uit landbouw- middenstands- en andere organisaties, dat zal trachten het Alkmaarsch Landbouw- feest uit te breiden en daardoor de bevol- king van Alkmaar en omgeving méér tot elkaar te brengen dan tot nu toe het geval was. Dit jaar zullen deze feesten gehouden worden van 26—28 September a.s. Tot zijn groote voldoening heeft het Co mité de medewerking ontvangen van de Alkmaarsche Brandweer en de Ned. Spoor wegen, welke beide lichamen bereid ee vonden werden in het belang van Alkmaar hun feesten met die van den Landbouw te doen samenvallen, door de festiviteiten hunnerzijds een week uit te stellen Feest vieren kost echter geld, en daar het Comité niet m voldoende mate over Hi* middelen beschikt, doet het een beroep op Uw onmisbaren steun en wordt U do middel van deze circulaire in de seleen* heid gesteld Uw sympathie met het streven van het Comité te betuigen. Ven Reeds hebben verschillende organisaties en burgers in het fonds deelgenomen doch gaarne stellen wij ook U in de gelegenheid een financieele bijdrage in het fonds te storten, waaraan w(j tevens het dringend Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Regenbuien met kans op onweer, tijdelijk opklarend, weinig veran- dering in temperatuur, meest matige weste- lijke tot zuidwestelijke wind. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Azoren hield onveranderd stand. Een uit- looper hiervan strekt zich uit over Frank rijk en zuid-Duitschland. In deze omgeving heerscht over het algemeen windstilte of is de wind zwak en veranderlijk. De lucht is er zwaarbewolkt tot betrokken, terwijl de temperatuur hier over het algemeen steeg. Over de Britsche eilanden is de luchtdruk gisteren aanmerkelijk gestegen. Een front, dat gisterenmorgen over Ierland lag, bracht hier en daar nogal wat regen en plaatselijk onweer (Bristol had 16 mm). Dit front be reikte hedenmorgen vroeg onze kust en pas seerde ons land, hetgeen gepaard ging met regen en in het noorden ook met onweer. De IJslandsche depressie trok in zuidoostelijke richting en vulde daarbij wat op. Zij deed vanmorgen de luchtdruk in Ierland en Schotland dalen, terwijl het daar ook al regent. De depressie, welke gisteren in het noorden van de Botnische Golf was ge legen, is in noordoostelijke richting wegge trokken en daarbij flink opgevuld, zij bracht hier nog zwaren neerslag met onweer. (Te Sodankylae 32 mm en te Haparanda giste ren overdag 13 mm). LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.22 tot 4.51 uur licht op. verzoek verbinden dit niet zonder meer ter zijde te leggen. Mogen wij op Uw zeer gewaardeerden en hoognoodigen steun rekenen? Het Landbouw- en Middenstands- Comité. E. MAK G. MELGERS C. RUIJGH ANT. BRUIN W. ADMIRAAL J. TIMMERMAN Mochten er echter burgers zijn, die geen verzoek tot financieelen steun hebben ont vangen, en zich toch geroepen gevoelen het hunne bij te dragen tot het welslagen der feestelijkheden, dan zal het de financieele commissie aangenaam zijn, deze bijdrage per giro te ontvangen. Het giro-nummer van den heer Mak, Directeur der Alkm. Exportveiling en voor zitter der financieele commissie, is 56987. BLOEMENCORSO 31 AUGUSTUS. De commissie voor het bloemencorso alhier, te houden op 31 Augustus, ver zoekt ons mede te deelen, dat een groot aantal uitnoodigingen tot deelname zijn verzonden. Uit den aard der zaak echter kan het voorkomen, dat sommige stadge- nooten, die veel voor het doel van dit corso gevoelen en bereid zijn daaraan deel te ne men, geen uitnoodiging zullen hebben ont vangen. Deze stadgenooten worden ver zocht zich direct tot één der commissieleden te wenden. De commissie is als volgt sa mengesteld: V. P. Keysper, voorzitter, Wilhelmina- laan 9; G. A. Verkade, penningmeester, Emmastraat 50; P. Visser, secretaris, Em- mastraat I; N. P. Andriesma, Costerstraat 17; mr. A. Schenkeveld, Oudegracht 227! B. H. J. Schuten, Koorstraat 47; P. van der Waal, Bleekerslaan 5. •DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 glazenwasscher, steenbikker, 2 stratenmakers, 1 straten»-* opperman, 3 stuc.opperlieden, 1 granietwer- ker, 1 fundeeringwerker, 2 uitvoerders, betonvlechters, 12 voegers, 11 stucadoors, 22 opperlieden, 3 schilders, 11 metselaars. 138 grondwerkers, 29 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 2 autog.lasscher»» 2 afbramers, 4 bankwerkers, 2 blikslag®*™ 1 constructiewerker, 5 electriciens, 1 i«stru" mentmaker, 1 kernmaker, 1 kctelmaker, ketelmaker, 3 klinkers, 21 loodgieters, 2 werkers, 2 machinisten, 1 machineteekena 4 metaaldraaiers, 2 metaalslijpers, teurs, 4 plaatwerkers, 1 ponser, 2 ru^ herstellers, 1 rijwiellakker, 2 scheep»** wers, 2 scheepstimmerlieden, 8 smeden, stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhoudeh vuurwerkers, 2 wagenmakers, 4 ijzcrV i kers, 2 ijzerboorders, 2 zandbereiders, zandvormers. I4t. Groep voedings- en genotmidelen: 53 renmakers, 5 sorteerders, 2 tabaksbevver^. 1 kok, 7 slagers, 1 bierbottelaar, 1 k° stroopbrander, 7 chocoladebewerkers, velbereiders, 14 bakkers. j4 Groep verkeerswezen: 43 chauffeurs, verxeerswezen: «u cnaunv-- schippers, 2 exped.-knechten, 7 koetste"' pakhuisknechten, 24 magazijnbediende 1 emballeur, 3 kellners, 4 loopknechten. Groep houtbewerking: 8 meubelmak-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2