Een zoon van z'n Vader De naderende blijde gebeurtenis. GEMENGD NIEUWS. êSvdiPiMtif Beschadig mi/nietf GEBRUIK JxuiüetoH TWEEDE BLAD Iets over de voorbereidingen. Rond het paleis Soestdijk begint nu toch langzamerhand eenige spanning te komen, nadat het lang stil is ge bleven. De vele pensiongasten en kampeerders, die thans Baarn en Soest bevolken, houden zich geregeld in de nabijheid van het paleis Soest- dijk op, in de hoop iets nieuws te ver nemen, een hoop, waarin zij nochtans voorloopig beschaamd worden. In het paleis heerscht dezelfde kalme rust van altijd en niets wijst er nog op de naderende blijde gebeurtenis of het moest zijn, dat de behandelende geneesheer zich van tijd tot tijd op Soestdijk laat zien. Verschillende journalisten hebben reeds hun intrek in het badhotel of in hotel Trier genomen en ook de buitenlandsche pers is sedert Zondag vertegenwoordigd. In hotel Trier is thans een tijdelijk tele foonkantoor gevestigd, waar twee telefo nisten de 9 lijnen bedienen, waarmede dit bijkantoor met de centrale te Amsterdam is verbonden. Gister is het eerste gedeelte van het detachement rijksveldwacht, be staande uit 50 man, te Soestdijk aange komen. De installatie geschiedde op het terrein achter het gemeentehuis te Baarn in tegenwoordigheid van de wnd. fungee- rend directeur der politie, mr. Reijlingh, advocaat-generaal bij het gerechtshof te Ams'erdam, den districts-commandant van de rijksvéldwacht in het 7e district, den heer P. H. J. A. Herten te Utrecht, de burgemeesters van Baarn en Soest, resp. jhr. mr. G. C. J. van Reenen en mr. W. A. J. Visser, den commissaris van politie te Baarn, den heer F. B. Kipp en den inspec teur van politie te Soest, de heer A. F. Schreuder. Nadat de brigadecommandant van Lingen de troepen aan den district-com mandant had gepresenteerd, verzocht laatstgenoemde aan den fungeerenden di recteur de manschappen te inspecteeren, waaraan deze voldeed. Vervolgens hield de districts-comman dant voor d< manschaopen een toespraak, waarbij hij hen op hun moeilijke taak wees en het voor den troep een eer noemde voor deze functie te zijn aangewezen. Commissaris Kipp heeft daarna nog ge sproken en bracht daarbij in herinnering de goede samenwerking, welke tusschen rijks- en gemeentepolitie steeds geweest is. Gistermorgen zijn te Baarn vier stukken geschut aangekomen van de veldartillerie, welke zijn opgesteld in het Oranjepark en die tezamen de batterij vormen, welke bij de geboorte van een prins of een prin sesje saluutschoten zullen lossen. De bat terij staat onder commando van kapitein Nijnatten van de veldartillerie te Harder wijk. Gisternamiddag is dr. Colijn met zijn echtgei.oote in het badhotel te Baarn aan gekomen. De heer en mevrouw Colijn zul len daar een paar dagen verblijf houden. SCHOOL VOOR DIENSTPLICHTIGE ONDEROFFICIEREN-ADMINISTRATEURS. Vijftien-jarig bestaan gevierd. Gister herdacht de school voor dienst plichtige onderofficieren-administrateurs den dag, waarop zij voor vijftien jaar te Breda werd geopend. Sedert 1 April 1933 is deze school te Middelburg gevestigd. Ter viering van dit jubileum was het muziekcorps van het zesde regiment infanterie te Breda naar Middelburg gekomen. Nadat de commandant der school, majoor P. F. Kamm, de belangstellenden welkom had geheeten, sprak kolonel Berghuys na mens den minister en tevens als oud-com mandant der school. Hierna sprak nog de burgemeester van Middelburg. Namens het comité tot het behoud van het garnizoen bood de heer H. A. Enkelaar de school vijf siertrommels en twee klaroenen aan. Korporaal Rapati uit Amsterdam schonk namens de driehonderd leerlingen bfj dit huldeblijk zeven paar witte lange glacé handschoenen. Hierna defileerden de troepen eerst op het Molenwater, vervolgens in de Abdij voor de woning van den com missaris der .koningin en ten slotte op de Markt voor het stadhuis. 's Middags gaf het muziekcorps uit Breda een uitvoering op het Abdijplein, terwijl de dag is besloten met een voetbalwedstrijd en een feestavond voor de leerlingen. ERNSTIGE AANRIJDING. Op den hoek van den Loosduinscheweg en de Gaslaan te Den Haag is een tienjarig jon getje, doordat hij onvoorzichtig overstak, gisteravond aangereden door een personen auto. Het jongetje is in ernstigen toestand naar het gemeentelijk ziekenhuis aan den Zuidwgl gebracht. WILLIBRORD TENTOONSTELLING TE UTRECHT. De tienduizendste bezoeker. De tentoonstellingen, die door het natio naal herdenkings-comité in de kloostergang en in de kapittelzaal van den Dom te Utrecht zijn ingericht ter gelegenheid van het twaalfde eeuwgetijde van Willibrord den apostel der Nederlanden, trekken in nog steeds toenemende mate bezoek uit alle deelen van het land en uit het buitenland. Gister passeerde de tienduizendste bezoeker de controle, namens het tentoonstellings comité werd door jonkvr. dr. C. H. de Jonge aan deze tienduizendste een dame een fraai geïllustreerd boekwerk, gewijd aan de tentoonstellingen, overhandigd. EERSTE KAMER. Vergadering op 8 Aug. De Eerste Kamer komt op 8 Augustus weer bijeen ter behandeling van een aantal kleine wetsontwerpen. In de afdeelingen zal dien dag een groot aantal wetsontwerpen worden onderzocht, waaronder de supple- toire begrooting voor defensie van 33 mil- lioen en het ontwerp afwijking van de in artikel 1 van de tariefmachtigingswet opge nomen termijn. Op 9 Augustus zullen o.m. in behandeling komen de wetsontwerpen wijziging van de dienstplichtwet, het onder de wapenen blij ven van dienstplichtigen en in werkelijken dienst houden van dienstplichtigen, be nevens die wetsontwerpen van eenvoudigen, spoed-eischenden aard, waarover het eind verslag zal zijn vastgesteld. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBOND. Een nieuw dagelijksch bestuur. Naar aanleiding van de wijzigingen in de samenstelling van het hoofdbestuur van den Koninkl. Nederl. Middenstandsbond, ten ge volge van bedanken en overlijden van eenige leden, is in de laatst gehouden hoofdbe stuursvergadering een nieuw dagelijksch be stuur gekozen. Het bestaat uit de heeren: L. de Groot te Rotterdam (voorzitter), H. J. Peletier te Leeuwarden (onder-voorzitter), D. Swagerman te 's-Gravenhage (secretaris) en H. Harmeijer Jr. te Rotterdam (penning meester). Verder bestaat het hoofdbestuur uit de heeren: H. F. van Baaren te Enschedé, J. F. A. M. ten Berg te Utrecht, J. J. Korff te Amsterdam, G. R. Nap te 's-Gravenhage en J. Zon te Woerden NATIONALE BOND „HET MOBILISAT1EKRUIS". Gistermorgen is in „Parkzicht" te Rotter dam de algemeene vergadering gehouden van den nationalen bond Het Mobilisatie- kruis. De voorziter, luitenant-generaal H. A. Cramer, opende de bijeenkomst met de mededeeling, dat een telegram aan H.M. de koningin zou gezonden worden, waarin o.a. de vaste verzekering tot uitdrukking werd gebracht, dat de vereeniging altijd pal zal staan onder alle omstandigheden voor het vaderland en voor het vorstenhuis. Hierna verwijlde de voorzitter nog een oogenbük bij den overleden eere-voorzitter generaal Snijders en verzocht een minuut stilte. Hierna deelde spr. mede, dat het aantal bondsleden in stijgende lijn is en dat is niet het minst te danken aan de veranderde mentaliteit van een groot deel van het volk. Financieel staat de bond er eveneens roos kleurig voor en de taak van dit oogenbük (gemobiüseerden ontspanning bezorgen) wordt met kracht uitgevoerd. In talrijke deelen van het land zijn daartoe commissies gevormd, en zoo konden aan de verschillen de commandanten 1500 boeken en tijdschrif ten verzonden worden en aan de contact officieren 100 kisten met 5000 boeken. Het verslag van den secretaris werd goed gekeurd, evenals dat van den penningmees ter, waaruit o.a. bleek, dat het bezit van den bond aan het einde van het verslagjaar be droeg 6523,75, terwijl 868,82 aan steun werd uitbetaald, verdeeld over 37 gevallen, terwijl in enkele gevallen hulp werd ver leend bij sollicitatie. Hierna volgde de benoeming van eenige hoofdbestuursleden. Aftredend waren ds. P. Bootsma, D. ten Cate Brouwer en E. J. H. J. Schut. De heeren Bootsma en Schut zijn her benoemd. De heer ten Cate Brouwer is af getreden en in die vacature is niet voorzien. Goedgekeurd werd een voorstel van het hoofdbestuur tot het instellen van een on- derscheidingsteeken, uit te reiken aan hen, die zich ten opzichte van den bond geduren de geruimen tijd bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. De firma Begeer en van Kempen heeft een fraai kruis van verdien ste ontworpen, dat staande de vergadering reeds werd uitgereikt aan de eere-leden, mi nister van Dijk en aan generaal Terwisga. Ten slotte werd nog de vraag geopperd of het mogelijk is, de gemobiüseerden van thans in den bond te doen opnemen. Het hoofdbestuur zal hieraan de noodige aan dacht besteden. Maandag heeft een feesteüjke bijeenkomst plaats gehad ter viering van het 25-jarig bestaan van den bond. VREDESBETOOGING TE ROTTERDAM. Een aantal ingezetenen van Rotterdam toonde gister zijn vredeswil door bloem stukken en palmtakken neer te leggen bij het standbeeld van den onsterfelijken hu manist Erasmus op de Groote Markt. Een groot aantal bloemstukken sierde den voet van het standbeeld, sympathie werd betuigd door een aantal vereeni- gingen der vredesbeweging. Des middags omstreeks drie uur vond bij het standbeeld een korte plechtigheid plaats, waarbij allereerst het woord werd gevoerd door den heer J. A. van Sijn namens het comité ter herdenking van den eersten Augustus 1914. In zijn toespraak memo reerde de heer van Sijn, dat tal van ver- eenigingen spontaan hun adhaesie hadden betuigd aan het denkbeeld, deze plechtig heid e houden. Spr. zeide, dat het een groot voorrecht was dat een bijeenkomst als deze in Rotterdam kon en mocht plaats vinden en noemde het een eer, dat zich in deze ge meente het standbeeld van den grooten vredesapostel Erasmus bevindt. Spr. ci teerde een gedeelte uit Erasmus' „Oorlog" en vervolgens declameerde mevr. A. En denburg het gedicht: „Ik wou van Garmt Stuiveüng. De eenvoudige, indrukwekkende bijeen komst werd met een kort woord van den heer van Sijn gesloten. EEN MUSKUSRAT GEVANGEN TE HARDINXVELD. De visschers P. A. Maas en A. de Koning, die op de Merwede op de zalmvangst wa ren hebben in hun netten een muskusrat, ook wel bisamrat genoemd, gevangen. Deze dieren, die uit Noord-Amerika af komstig zijn, kunnen door graven in dijken gevaar opleveren. Reeds lang waren in de Duitsche wate ren aanwezig, en hun verspreidingsgebied breidde zich voortdurend westwaarts uit. De verschijning van deze ongewenschte waterbewoner in onze rivieren en kanalen was dan ook maar een kwestie van tijd. Dit is een zeer ongewenschte verrijking van onze fauna. DE BEGRAVEN BUIT. Enkele weken geleden werden te Rotter dam bij een oude vrouw eenige gouden sieraden, ter waarde van 30 gestolen. Van dezen diefstal werd de Rotterdammer L. S. verdacht en door de politie aangehouden. Wegens gebrek aan bewijs moest S. worden vrijgelaten. De dag daarop merkte een landarbeider te Zevenhuizen, dat aan den Middelweg, aldaar, door een man een bus in den grond werd verborgen. Tevoren had hij de plaats met voetstappen uitgemeten. Hij stelde de politie hiervan in kennis, cue terstond ging graven. Uit de bus de sieraden, die te Rotterdam ontvreemd ^""overleg met de Rotterdamsche politie zijn de Rijks- en gemeente-veldwachter te Zevenhuizen gaan posten. Dezer dagen kwam bovengenoemde langs den Middelweg fietsen, stapte ai juist op de plaats, waar de bus begraven was en ging in het gras zitten. Waarschijn lijk rook hij onraad en stapte direct weer op de fiets. De postende gemeente-veld wachter arresteerde hem en bracht S. naar het gemeentehuis, waar hem een verhoor werd afgenomen. De Zevenhuizensche po litie heeft S. ter beschikking gesteld van de politie te Rotterdam. De man ontkent. DE RIJKSRECHERCHECENTRALE. De eerste benoemingen. Bij Kon. besluit van 31 Juli zijn benoemd bij het departement van justitie: tot com missaris van rijkspolitie 1ste klasse: J. Gre- velink, thans hoofdinspecteur van politie der gemeente Rotterdam en tot commissa ris van rijkspolitie: P. Meyer, inspecteur tan politie 1ste klasse der gemeente Amsterdam. Dit zijn de eerste benoemingen voor de te vormen Rijksrecherchecentrale. De heer Grevelink zal in het bijzortder als commissaris voor den vreemdelingendienst van de Rijksrecherchecentrale optreden. Hij is indertijd al eens gedetacheerd geweest bij de grensbewaking en den vreemdelingen dienst. LOCOMOTIEF ONTSPOORD TE OSS. Geen persoonlijke ongelukken. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak zijn gisteravond op het stationsemplace ment te Oss een zware locomotief en een daarachter gekoppelden goederenwagon ge derailleerd. Omstreeks half 6 was men be zig met het rangeeren van goederenwagons op de emplacementen der exportslachte rijen toen de locomotief op een wissel bij wachtpost 37 plotseling uit de rails liep en gevaarlijk begon over te hellen. De stoker sprong ijlings van de locomotief doch kreeg geen letsel. De machinist echter bleef op zijn post en nam onmiddellijk maatregelen om verder onheil te voorkomen. De locomo tief werkte zich met de voorwielen in de spoorbaan vast en kwam zoodoende tot stil stand. Een direct daarachter gekoppelde wagon liep eveneens uit de rails, de andere wagens bleven in contact. De spoorbaan werd ter plaatse geheel vernield, terwijl er een vergaarbak van wissel- en seinpaal draden werd uiteengereten. Vooral het laatste veroorzaakte veel on gerief, omdat juist de seinpalen van de hoofdlijn naar de richting Nijmegen buiten werking werden gesteld. Hierdoor moesten de treinen onder geleide door het station Oss worden gebracht. De locomotief moest onmiddellijk worden gestut, daar het ge vaar van kantelen niet denkbeeldig was. Onmiddellijk werd met de herstellings werkzaamheden een aanvang gemaakt en omstreeks 10 uur kon de kraanwagen, die uit Nijmegen naar Oss was ontboden, met zijn werkzaamheden een aanvang nemen om de locomotief weer op het spoor te brengen. Het treinverkeer heeft door het gebeurde stagnatie ondervonden. VERLENGDE CONTINGENTEERING VAN VEEKOEKEN. Bij koninklijk besluit is de contingen- teering van veekoeken per 1 Augustus voor den duur van een jaar verlengd. De hierna genoemde basistijdvakken en percentages voor de berekening der auto nome contingenten zijn daarbij vastge steld: basistijdvak percentage Cocoskoeken 1.7.1931-1.7.1933 30 vh. br.-gw Grondnotenk. 1.8.1936-1.8.1938 80 vh. br.-gw. Lijnkoeken 1.8.1936-1.8.1938 80 vh. br.-gw. Sojakoeken 1.8.1936-1.8.1938 80 vh. br.-gw. Andere veek. 1.8.1936-1.8.1938 80 vh. br.-gw. Alle andere veekoeken Bovengenoemde percentages hebben alleen betrekking op de autonome contingenten, derhalve niet op de bij handelsverdrag ver lende contingenten, welke in vele gevallen hooger zijn. JAARVERGADERING N. O. G. Noodtoestand bij het onderwjjs In de gister gehouden vergadering Van het N O. G. heeft het hoofdbestuur een motie toegelicht, waarbij er bij de regee. ring op wordt aangedrongen ,dat door wii ziging van art. 191 der L. 0--wet weder verkregen wordt, dat slechts zij, die den titel van onderwijzer dragen er diensvol- u~ vnoVtfon aan hot amKf gens alle rechten aan het ambt verbonden kunnen uitoefenen de bevoegdheid hebben tot het zelfstandig geven van onderwijs in een klas. Aan de hand van cyfers werd no,, - - - aange toond, hoe groot de financieele nood is der onderwijzers. Het aantal sollicitanten n»ar een plaats is ontzaglijk groot. Deze motje beoogt aan dien toestand een eind te maken, o.m. door verlaging van de leer- lingenschaal en uitbreiding van den leer. plicht. De noodtoestand wordt geoamou" fleerd door misbruik te makon van werklooze akte-bezitters. Met algemeene stemmen werd motie aangenomen. de deze Zuiderziekenhuis te Rotterdam. - Gister is onder groote belangstelling geopend het Zuiderziekenhuis te Rotterdam, waarvan de voorbereiding 10 jaar heeft geduurd. Deze ziekeninrichting is bedoeld als te zijn een voorziening in de behoeften van het Zuide lijk deel der stad. Middenstandscongres. - Het 35e Na- tionaal Middenstandscongres, uitgaande van den Kon. Ned. Middenstandsbond, zal op 10 en 11 October a.s. te Hilversum wor- den gehouden. De jaarlijksch algemeene bondsvergade ring van den K.N.M.B. wordt, in aansluiting aan het congres, op Donderdag 12 October a.s. te Hilversum gehouden. Rotterdam Lloyd Rapide. - De Rotter dam Lloyd Rapide, rijdende in aansluiting op het vandaag te Marseille verwacht wor dende mailschip Sibajak zal morgen om 6.16 uur te Roosendaal en 7.33 te Den Haag H.S. arriveeren. In verband met de zware bezet ting zullen twee treinen rijden, welke kort na elkaar zullen aankomen. Joodsche kinderen naar Engeland. Met een D-trein arriveerde gistermiddag te 16.50 uur aan het station Oldenzaal opnieuw een transport van 146 Joodsche kinderen uit Praag. Nadat hun door het vluchtelingen comité ververschingen waren aangeboden, werd de reis naar Hoek van Holland voort gezet. Vandaar zullen de kinderen naar En geland oversteken. J. H. Paris overleden. - In den ouder dom van ruim 66 jaar is te Maastricht over leden de heer J. H. Paris, oud-voorzitter vta het gewest Limburg der s.d.a.p., oud-raads lid en oud-lid van Provinciale Staten van Limburg. IN BOSCH EN HEIDE Z'JTGUÖAST VOOC- BEAND6EVMR DU6 ODGEfVöl NEDE6L- - H6IDEMJ VIM OP ELKE BUS EEN BON VoÖrgÈsOiËnkÈNI W10JC31'4 Naar het Engelsch van RIDGWELL CULLUM. Door T. d. MADE. 52) In een half uur was het werk gereed. De vier mannen kwamen bij elkaar en spra ken fluisterend. Toen gingen ze uiteen, elk met een doel. Een man klom op den wagen en nam de leidsels van de paarden, terwijl een ander achter den wagen bleef staan wachten. De andere twee gingen naar het hotel. Vlak bij het huis gekomen, scheidden deze laatste twee. Een van hen ging door de achterdeur naar binnen en toen hij in het schijnsel van de olielamp kwam, bleek het, dat hij gemaskerd was Hij sloop zachtjes verder scherp luisterend of hij een verdacht geluid hoorde, klom de trap op en verdween boven op de donkere gang. Intusschen was zijn makker een anderen kant opgegaan. Hij ging naar de linker zijde van het huis, vanaf de achterdeur. Hij klom op de ijzeren brandtrap waardoor hij op de galerij kwam, die voor de ramen langs liep. Toen telde hij de ramen, die hij passeerde. Bij het vijfde bleef hij staan en bekeek het nauwkeurig. De Jalousie van binnen was neergelaten en hij bedacht nog eens, wat er allemaal was afgesproken. Hij wist, dat de klink binnen er zorgvuldig uit genomen was. Hij probeerde voorzichtig het raam open te schuiven. Het ging gemakkelijk, de scharnieren waren goed gesmeerd. Nu was het raam ver genoeg open. Het was volkomen geluidloos geschied, maar toch boog hij zich voorover en luisterde ingespannen. Ergens binnen klonk een zwaar ademhalen. Toen stapte hij voor zichtig met een been de kamer binnen, boog zich zoover mogelijk voorover en trok toen het andere been binnen. Hij stond even doodstil om zich ervan te vergewissen, dat de slaper in de andere kamer niets had gehoord, sloop toen naar de deur met behulp van een zaklantaarn. Snel trok hij den grendel weg en dadelijk trad de man binnen, die langs de achter deur in het hotel was binnen gegaan. Hij keek de kamer rond. Alles was er precies zooals hem was verteld. De kamer was vrij groot en een klein gangetje met zware gordijnen ervoor, scheidde het van de aangrenzende kamer. Dit was de zitka mer en ernaast moest de slaapkamer zijn. Hij beduidde den ander stil te blijven staan en liep naar de gordijnen, luisterde even naar de ademhaling erachter, schoof ze toen zacht opzij en verdween in de andere kamer. David Slosson schrok wakker uit een die pen slaap. Hij dacht, dat iemand hard zijn naam had geroepen. Maar toen hij wakker werd zag hij, dat de kamer pikdonker was en hij hoorde niets. Toen hij zich wou omkeeren, voelde hij iets hards en kouds aan zijn 'wang en een stem fluisterde: „Een woord van je en je gaat eraan. Houd je stil en spreek niet, dan gebeurt je niets". David Slosson wist, wat hem te doen stond. Hij was niet laf, maar zijn eigen er varingen hadden hem heusch wel de waar de van een revolver geleerd. Hij wist ook dat het een revolver was geweest, die hij tegen zijn wang had gevoeld, en geschrok ken en hulpeloos als hij was, bleef hij stil liggen afwachten, wat er verder zou gebeu ren. Toen gingen de gordijnen vaneen en er trad nog een man binnen, evenens gemas kerd en in prairiekleeding. Hij droeg een brandende olielamp in de hand. De eerste, die nog steeds de revolver vlak bij zijn slaap hield kon hij niet goed onderschei den. Hij zag enkel, dat hij gemaskerd was, net als die ander. De laatst binnengeko- mene zette de lamp op tafel en kwam naast het bed staan. Hij haalde een groot touw tevoorschijn. Slosson begreep wat er ging gebeuren en overlegde wat hem te doen stond. Alsof de man met de revolver zijn gedachte had geraden, beet hij hem toe: „Als je een kik geeft, schiet ik je hersens tot pap. Er is nergens hulp in de buurt. Zet dat maar uit je hoofd". De revolver werd hem dreigend voor ge houden en Slosson kon niet anders doen dan die twee laten begaan. De tweede man duwde hem een prop in den mond en knoopte dien stevig achter op zijn hoofd dicht. Toen dit was gebeurd, werden zijn handen met een touw vastge bonden. Toen pas werd de revolver wegge nomen en de agent in zijn kleeren gesjord, nadat men onderzocht had of er zich geen wapens in zijn zakken bevonden. Na een kwartier was men met dit alle3 gereed, de handen stevig op den rug ge bonden en zijn mond dichtgesnoerd. Zoo moest David Slosson die mannen volgen. Hij had zijn oogen en hersens gepijnigd om te trachten, uit te vinden wie deze mannen waren, maar vergeefsch. Zelfs hun groote gestaltes konden hem geen ophelde ring geven, nu hun gezichten achter die maskers waren verborgen. Het licht werd uitgedoofd. Zachtjes ver lieten ze de kamer en gingen de trap af. Zoo kwamen ze buiten, waar Slosson de twee andere gemaskerde gedaantes zag staan, een op den wagen en een er achter. Maar verder werd hem de kans op nadere beschouwing ontnomen. Hij werd opgepakt en in de kooi onder het hooi gestopt. Een der mannen stapte naast hem erin en bond nu ook zijn voeten nog vast. Daarna werd er nog meer hooi op den wagen gegooid, tot deze eruit zag als een gewone hooiwagen. De paarden trokken aan en David Slosson werd zich er van bewust, dat hij om de een of andere onver klaarbare reden gevangen genomen was. Mevrouw Carbhoy had zorgen. En als ze zich ergens bezorgd over maakte, werd ze zooals haar jeugdige dochter dat beliefde uit te drukken: „pittig!" Of dat nu inder daad haar toestand juist weergaf, doet hier niet ter zake. Het gaf althans weer wat Gracie ervan begreep. Vandaag deed het kind alles verkeerd Ze had haar gymnastiekonderwijzeres een kat" genoemd dien morgen, omdat deze het' had gewaagd haar tegen te spreken. Daarvoor had haar „pittige" moeder haar dien daa bonbons geweigerd. Daarop had ze allet fout gedaan op de dansles, die daarna kwam, waarvoor haar zakgeld die week werd ingehouden. Aan de lunch had ze ex pres den vrede verbroken door een elas ijswater op de met glas bedekte tafel om te keeren en daarna het glas stuk te gooien Voor straf moest ze toen naar de schoolka mer voor dé rest van den dag en mocht pa< om negen uur, toen het bedtyd was weer voor haar verbolgen moeder verschijn®. Toen de verontwaardigde Gracie voor haar moeder stond om aan haar kinderlij* ken plicht: „een nachtzoen te geven" voldoen, was laatstgenoemde nog „pittiger dan anders. Ze was op het punt een dikken brief in een bekend handschrift te openen. Gracie wist dadelijk, van wie dien brief kwam en in haar zucht om te plagen vroeg ze poeslief: „Naar welke zenuwinrichting stuurt u Gordon, als hy weer terug W Haar moeder keek haar koud aan, ter wijl ze de papieren uitvouwde, wees op de knop aan den muur en beval scherp: „Bel eens". Gracie gehoorzaamde, benieuwd wat er nu weer voor haar zou opzitten. Ze hoef® niet lang te wachten. Haar moeders kamer meisje trad binnen. „Zeg aan Huxton, dat hij miss GraC!en koffers pakt voor Tuxedo. Ze zal met den middagexpres vertrekken. Haar gouver nante gaat mee". w Het meisje verdween weer. Gracie f plotseling een en al boetvaardigheid smeekte: I „Stuur me alsjeblieft hiet naar buiten- mama. Het spyt me, wat ik vandaag 8 maal gedaan heb, werkelijk ma8r ben ook zoo zenuwachtig door dat ineens is weggegaan en die rare G°r die maar niet terugkomt. Heusch, jjj ik zal nooit meer ondeugend zijn. U me toch niet alleen wegsturen", vleide en drong zich tegen haar moeder aan''ja2 Jacky Molyneux zou me morgenmi mee uit rijden nemen in zijn auto en zouden naar de Garden City gaan en geeft me altijd zooveel roomijs. Stuur toch niet naar dat akelige Tuxedo!' (Wordt vervolgd*

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6