AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. l?" &heepstifdiiiQen H.M. de Koningin vertoeft in het Paleis te Soestdijk. BEEHSTER Jhr. mr. D. J. de Geer. Rondom het paleis Soestdijk In afwachting. Honderden belangstellenden langs den straatweg. De Prins rijdt uit. SS"1""""' TWEEDE BLAD De nieuwe burgemeester ingehaald. Gistermiddag heeft de nieuwe burge meester van Beemster, de heer W. C. Ninaber, tot 1 Augustus burgemeester te Koedijk, zijn joyeuse entree gemaakt in zijn nieuwe gemeente. (ONGECORRIGEERD). Op de brug bij Schermerhorn werd de nieuwe burgervader begroet door de twee oudste leden van den gemeenteraad en het comité, dat den intocht organiseerde. In landauers, geëscorteerd door ruiters, reed de heer Ninaber met zijn gezin vervolgens naar Midden-Beemster, waar versieringen waren aangebracht. Voor het raadhuis werd een défilé gehouden en zongen de plaatse lijke zangvereenigingen en schoolkinderen welkomstliederen. Na deze ontvangst is de heer Ninaber in de raadszaal geïnstalleerd als hoofd der gemeente. Er was hiervoor zeer veel be langstelling, zoowel uit de gemeente als van elders. In de geheel met deputaties ge vulde feestzaal van het Heerenhuis heeft later op den middag een lange rij van spre kers het woord tot den nieuwen burge meester gericht. DE POSTVLUCHTEN. De Torenvalk is, van Indië komend, gis termiddag om 14.46 uur op Schiphol ge land. Op de uitreis arriveerde de Wielewaal te Bandoeng, de Uil te Jodhpoer en de Emoe te Athene. Op de thuisreis landde de Buizerd te Jodhpoer en de Pelikaan te Medan. GEBROEDERS MOODY NOG STEEDS IN DE LUCHT. De gebroeders Moody, die reeds in het duurrecord voor lichte vliegtuigen verbe terd hebben, waren 266 uur na hun opstij ging nog steeds niet geland. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Vrijdag Augustus 1939 Voi k, -.45-3.00 STAATSLEENINGEN. 3—3y, Nederl 1938 943/. 3 Ned.-Indië 1937 923/4 5J4 DuitschL '30 m. verkL 181/. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Baak135 Handel Mij. Ort. v. 250 12by< Koloniale Bank 1671/. Ned. Ind. Handelsbank 115 Vi INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie 385/18 Caivé Delft Cert. ?8i/s Ned?rL Fdfd349»/, Lever Bros1325/18 Philips '"MoeiL Gem. Bezit zOD/ï INDUSTR OND. BUITENL. Am. Smelting 35 Anaconda S21 ll/i6 Bthleh. Steel 48t/g Cities Service 4% Generaal Motors 36 Vs Kennecott Copper 27i5/16 North American Rayon 15®/s Republic Steel 13s/« Standard Brands 5y4 Steel comm 39'/4 U. S. Leatber3l/]6 CULTUUR MAATSCH. R V. A399'/. Java Cultuur 193 Ned. Ind. Suiker Unie 215 Vereen. Vorstenlanden ü7^/]6 MIJNBOUW. Alg. Ezplor. Mij. 66 Redjang Lebong 160 PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak i Phillips Oil SI '11 Uuion Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Illinois Central Southern Pacilic Southern Railw. Union Pacilic Caa Pac tExclaim. 'Exdividend. Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 2907. 3047. 667, 27 I 89/l6 87/8 194 1437, 93 1177, 917. 27. 997, 73 1021/t 1097. 131 1847, 1507, 221/ 108/-.S 5"/, 937. 187» 13U/,.5 128 166 11b 377.-7/, 78 34974 131*736 202 337s 207/, 47-736 47,6 36 7, 2616/i6 158/, 1373» 57,6 391%,- 37,6 399-400 193 2147, 878/s 65 100 2907, 3037, Een werkzaam politicus van den eersten rang. Minister van Staat, jhr. mr. D. J. de Geer, wien de koningin opdracht heeft gegeven tot vorming van een kabinet, is een van de meest vooraanstaande politici in ons land. Driemaal was hij minister en is thans nog lid van de Tweede Kamer, in welk college zijn woord groot gezag heeft. Hij is 14 Dec. 1870 te Groningen gebo ren. Na gymnasiaal onderwijs te Rotterdam en te Arnhem werd hij in 1889 als juridisch student aan de Utrechtsche universiteit in geschreven. In 1895 promoveerde hij op een proefschrift getiteld: „De grenslijn tusschen opzet en schuld". In 1901 werd hij lid van den Rotterdam- schen gemeenteraad, nadat hij reeds eerder op verzoek van Lohman juridisch redacteur van De Nederlander was geworden. Al spoedig deed hij zijn intrede in de Provin ciale Staten van Zuidholland, waarvan hy gedeputeerde werd. In'1907 werd de heer de Geer tot lid van de Tweede Kamer gekozen. Hij bleef Ka merlid tot 1921, toen hij de portefeuille van financiën in het kabinet-Ruys de Beeren- brouck kreeg. Tevoren was hij korten tijd burgemeester van Arnhem geweest. Na zijn ministerschap trad hij in 1925 weer in de Kamer, om spoedig daarop minister van binnenlandsche zaken en landbouw in het kabinet-Colyn te worden. In Maart 1926 het kabinet-Colijn was gevallen op de kwestie van het gezantschap bij den paus en daarna was er een lange kabinetscrisis geweest droeg de koningin den heer de Geer de formatie van een extra-parlementair kabinet op. De heer de Geer slaagde en werd minister-president en voor de tweede maal minister van finan ciën. In 1933 trad het kabinet af en de Geer werd toen tot minister van Staat benoemd. Voor de derde maal werd hij lid van de Tweede Kamer. Sinds 1933 is hij voorzitter van de Chr.-Hist. Unie en leider van de fractie dier partij in de Kamer. De heer de Geer was lid van verschillen de staatscommissies en is verder curator van de Groningsche universiteit en van het fonds ten behoeve van Indologische studies van de Utrechtsche universiteit. De plannen van jhr. de Geer. Bij zijn terugkomst te den Haag uit Soestdijk hebben wij den kabinetsforma teur, jhr. mr. D. J. de Geer, gevraagd wat zijn plannen inzake de kabinetsformatie zijn. Hij antwoordde ons het volgende: „Het Kamervotum van Donderdag 27 Juli zie ik als een ernstige misgreep. Maar ik heb mijn land te lief om hen, die deze mis greep begingen, op te jagen naar een con sequentie, die ik op dit oogenblik, en uit nationaal, en uit internationaal oogpunt, in hooge mate bedenkelijk acht. Uit partij- oogpunt, of als politieke sport, moge dit zijn charme hebben, het landsbelang eischt thans iets anders. Daarom heb ik my bereid verklaard een kabinet te vormen van de breedst mogelijke samenstelling, althans een poging daartoe te doen". LIJK OPGEHAALD. Vanochtend omstreeks zes uur ontdek ten visschers op 150 M. uit de kust bij Den Helder, dat een lichaam o, het water dreef. Het bleek te zijn het stoffelijk over schot van den Zaterdag j.1. bij het baden verdronken 16-jarigen G. Burger uit Den Haag. Hec stoffelijk overschot ir naar het marine-hospitaal overgebracht. van Gothenburg naar 8->%6 874 194V 1427, 937, 117 274 998/4 73 1027, 109'/, i3oy, 186 150 23'/4 108/w 38/16 Vorige koers heden New-York 1-88 >/16 1.877, Londen 8.80 8.787, Berlijn 75.45 75.37 J4 Parijs 4.98'/, 4.978/, Brussel (Belga) 31.95 31.90 Zürich 42.42 42.37 Kopenhagen 39.30 39.25 Stockholm 45.45 45.30 Oslo 44.22 y. 44.17# K. N. S. M. Ajax 4 Augustus Holtenau gepasseerd. Aurora 4 Augustus te Amsterdam. Bodegraven 3 Augustus 17 u. van Antwer pen naar Rotterdam; 3 Augustus 21 u. Vlissingen gepasseerd; 4 Augustus te Rot terdam. Doros 3 Augustus Aarhus. Ganymedes 3 Augustus 17.50 u. Ouessant gepasseerd. Irene 3 Augustus te Valencia. Juno 3 Aug. v. A'dam n. R'dam; 4 Aug. te R'dam. Mars 3 Aug. v. Sushak n. Dubrovnik. Medea 2 Aug. v. N. York n. L. Guaira. Merope 2 Aug. te Calamata. Notos 3 Aug. van Lissabon n. Olhao. Oberon 3 Aug. v. A'dam n. R'dam; 4 Aug te Rotterdam. Orestes 3 Aug. 10 u. Azoren gepass. Pluto 3 Aug. v. A'dam n. R'dam; 4 Aug. te Roterdam. Pygmalion 3 Aug. te Izmir. Rhea 3 Aug. 20.15 u. te Hamburg. Stella 4 Aug. te Haifa. Tiberius 3 Aug. n.m. Gibraltar gepass. Triton 2 Aug. te Valencia. Edam 4 Aug. v.m. te Antwrpen. Maasdam 2 Aug. n.m. van New Orleans. Zaandam 3 Aug. n.m. te New York. Statendam 3 Aug. n.m. van New York. Kon. Holl. Lloyd. Montferland 4 Aug. te Amsterdam. Stoomvaart Mij. „Nederland". Tawali J. N. L. van St. Vincent 3 Aug. Poelau Bras uitr. 4 Aug. van Suez. Tanimbar (in ballast) 2 Aug. v. N. Orleans Poelau Roebiah thuisr. 3 Aug. van Genua Marnix van St. Aldegonde uitr. 3 Aug. te Genua. Rott. Lloyd. Dempo thuisr. 3 Aug. 11 u. v. Singapore Indrapoera uitr. 3 Aug. 21 u. v. Colombo Bantam uitr. 4 Aug. 6 u. te Bremen Garoet uitr. 3 Aug. 16 u. pass. Ouessant. Kertosono 3 Aug. 17 u. Fernando Noronha gepass. a Kota Intez 4 Aug. te Soerabaja Kota Radja J. N. L. 3 Aug. v, Soekaboemi thuisr. 7 Aug. 6 verwacht Weltevreden uitr. 3 Aug. 18 u. v. Suez. Er is nog geen nieuws uit het paleis. Ook bestaat er op het oogenblik geen aanwijzing, dat het groote bericht nu zeer spoedig zal komen. Maar met voorspellingen daarover is het gesteld als met de weervoorspellingen Niets is veranderlijker dan het weer en de weerberichten komen ook niet altyd uit en de stemming kan heel snel weer omslaan. Hoe ongerust was men hier niet gisteren avond. Tenminste in het journalisten-kamp, Allerlei geruchten deden de ronde, waaraan de overkomst van zuster Boonstra uit Den Haag en het bericht, dat dokter de Groot zijn intrek had genomen op het paleis na tuurlijk weer nieuw voedsel gaven. Intusschen vernemen wij, dat dr. de Jor.g nog in Den Haag is en dit is wel een teeken dat wij nog even zullen moeten wachten. In hotel Trier bleven sommige journalis ten zeer laat op. Om vier uur 's nachts spookten er nog enkele rond. Nu en dan liep men naar het paleishek, maar het paleis be waarde zijn geheim. Geen enkel venster was verlicht, behalve het raam boven de hoofd deur, waardoor het licht van de vestibule scheen. Roerloos en verzonken lag het paleis in het stille blauwe maanlicht. Nu en dan flonkerde er een licht in de vensterruiten, maar dat was afkomstig van de vrachtauto's, die 's nachts met geregelde tusschenpoozen en in een constant tempo langs den straatweg voorbijschieten. Een eenzame bewaker met een electri- sche lantaarn gewapend, doet zijn plicht. Men ziet hem langzaam langs het gebouw loopen en constateeren, dat alle deuren en vensters op den beganen grond goed geslo ten zijn. Er heerschte diepe rust. Voorbereidingen. Vanmorgen zijn wij eens het dorp Baarn ingegaan, waar, nog wat schuchter, de eerste hand gelegd wordt aan de versieringen. Zoo brachten werklieden van de gemeente op den Brink snoeren oranje-bollen tusschen de boomen aan. Een enkele bewoner ziet men reeds bezig aan vlagversieringen van zijn huis. In het Oranjepark wordt een houten vloertje gelegd, waarop de jeugd straks zal dansen onder den opgerichten „vuurboom". Vandaag zijn ook de oefeningen begonnen met de kanonnen der saluutbatterij. Het zijn vier stukken veldgeschut, van het eerste regiment veldartillerie uit Harderwijk. Deze kanonnen zijn eergisteren te Baarn aangekomen en zij staan in het Oranjepark onder goede bewaking. Zoodra de waar schuwing doorkomt, dat de stukken in stel ling gebracht moet worden, rijden de ka nonniers de stukken naar een weiland bui ten het dorp bij den nieuwen weg naar Hoe velaken. Op dit weiland heeft de comman dant der batterij, kapitein van Nijnatten, ijzeren platen laten leggen, zoodat de ka nonnen op een stevigen ondergrond komen te staan en geen gevaar zullen loopen weg te zakken. Het in stelling brengen der stukken moet zoo snel mogelijk verloopen. Vandaar deze oefeningen. De stukken worden door ae manschappen zeiven naar het weiland ge trokken. Dit gaat namelijk veel vlugger dan met paarden tractie. De afstand is niet groot en het inspannen der paarden houdt veel te veel tijd op. Vandaag verliepen er precies acht minu ten tusschen het commando „gereedstellir.g innemen" en het eerst uiteraard „droge" saluutschot. Wij hooren, dat de commandanten der ver schillende saluutbatterij en met elkaar zul len wedijveren in het schieten. Ze willen allen het eerste saluutschot doen klinken. Wie zal het winnen? Het ernstige autobus-ongeluk bij Etten-Leur, gistermorgen, waarbij drie meisjes gedood en twee levensgevaarlijk gewond werden. Een foto van de als n sardine blikje opengereten autobus. Men hield hem voor een grilligen million- nair Na 14 dagen verdween mynheei met de Noorderzon, zonder de rekening betaald te hebben. Hij liet zijn koffertje achter. In een hotel aan den zoom van het Mast- bosch te Breda nam hij een kamer. Hij bleef er 8 dagen. De hotelgasten maakten aanmerking op zijn gedrag en de directie stelde zich in verbinding met de politie, die eens met den man ging praten. In zijn ba gage vond men een chèqueboek, dat op naam stond van een Hagenaar, wonende aan den Pompstationsweg. De Haagsche politie, van deze vondst in kennis gesteld, er.een rechercheur naar Breda en toen bleek, dat dit chèqueboek bij een inbraak op 25 Juli, dus een dag na 's mans ver trek uit Scheveningen, was gestolen. Op 25 Juli was er in een villa aan den P0mp. stationsweg ingebroken. De bewoners wa! ren op reis en de inbreker was binnenge" komen door een raam van de beneden, kamers aan den achterkant. De buit bel stond uit het chèqueboek, 2 koffers, waar! in de dader 2 pakken, dassen, schoenen en boorden had geborgen, twee gouden hor- loges en ongeveer 100. De man bekende deze inbraak en verder bleek, dat hij op 8 Juli uit de gevangenis was ontslagen. Hij had anderhalf jaar g€. zeten wegens eenige inbraken, diefstallen en oplichting in verschillende plaatsen van ons land. Hij is op transport naar der. Haag ge. steld. Het is de 28-jarige kellner F. K. van W. Hij zal voor den officier van justitie worden geleid. (Van onzen eigen verslaggever). SOESTDIJK, Donderdag. Steeds drukker wordt het de laatste dagen voor het paleis; aan den over kant van den straatweg, achter de koorden, welke het pas gezaaide gras beschermen, staan velen uren te kijken naar den witten gevel van het huis onzer Prinses, zonder dat zij iets anders zien dan de, zich zeer gewichtig voe lende, bakkersjongen, die de dagelijksche bestellingen komt hooren, of de rustig arbeidende tuinlieden op de smetteloos groene gazons. Gering in getal zijn de uitverkorenen, die toegelaten worden binnen de welbewaakte paleis hekken; vele honderden paren oogen volgen hen, tot ze uit het gezicht zijn verdwenen en ieders vraag is: „Wie zou dat zijn? Is dat de dokter soms?" En wanneer er een dame naar binnen wandelt, zijn er minstens tien alwetenden, die vertellen, dat dit nu de verpleegster, zuster Boonstra, is. DOOR ELECTRISCHE STROOM GETROFFEN EN GEDOOD. Verkeer raakte in de war Op het terrein van het Provinciaal Elec- triciteit Stroomleveringsbedrijf te Utrecht is een arbeider by het verrichten van een voudige werkzaamheden in aanraking ge komen met een hoogspanningsleiding en op slag gedood. Een gedeelte van het net geraakte in hst ongeeede, zoodat het grootste deel van Utrecht gedurende een uur van stroom verstoken bleef. Het verkeer ondervond eenige vertraging, doordat de verkeers lichten een uur lang niet functionneerden. Een onderzoek wordt ingesteld naar de juiste oorzaak. Vermoedelijk heeft de ar beider zich vergist in de cel, welke hij be- tradt. Opdracht is, om alvorens deze cellen binnen te gaan, deze eerst stroomloos te maken. EEN LASTIGE GAST. Flesschentrekker, inbreker, oplichter. Aan het einde van de vorige maand deed de directie van een van de grootste Sche- veningsche hotels bij de Haagsche politie aangifte van flesschentrekkerij voor 300. In het hotel was op 10 Juli een gast aan gekomen, die sjofel in de kleeren zat en uur in den middag rijdt alleen. Intusschen krijgen vandaag (Donderdag) de wachtenden toch wel een paar aardige momenten te beleven. Vroeg in den morgen al zwenkt de bekende gele Ford van prins Bernhard het hek uit, de prins in kapiteins uniform zelf aan het stuur. Het doel van de reis is niet moeilijk vast te stellen: de rij school te Amersfoort! Even na elf rydt de prins den paleistuin weer binnen en kwiek als men dat van hem gewend is, „neemt" hij de treden van het terras bij twee en drie tegelijk. Tegen twee Z.K.H. opnieuw uit, weer geheel maar nu in een gewoon colbertje, waarop de gebruikelijke anjer prykt. Lachend steekt hy de hand op als een groet naar de toe- stroomende menschenmenigte, een vroolijk sportief en innemend gebaar, dat vooral de dames-toeschouwers verrukt. Nog geen uur later zetten opnieuw de rijksveldwachters het verkeer op den straat- weg stop want uit de richting Amsterdam naderen twee groote. zwartgelakte wagens ™*"van, de voorste den Koninklijken Talrijk zijn de conferenties, welke Hare Majesteit in deze dagen van kabinetscrisis voert veel wordt er van Haar arbeids- kracht gevergd, juist nu. nu Haar gedach ten zoo vaak uit zullen gaan naar het ionse gezin te Soestdijk. net jonge Daarom, ook al ryde.n de auto's zóó vlug dat niemand gelegenheid vindt onze Lands' vrouwe te groeten - vóór men het ïh heeft gerealiseerd, staan de wagens al voor hM bordes - toch .ie, men ovaTstÏÏlS gezichten en men toont zich oprecht ver heugd nu een Moeder gelegenheid heof» vonden, haar eenige Dochter t f vT uren tot steun te zijn. moeilyke sta- en Singapore, uur te Genua Hare Majesteit is geheel alleen n/Tot wiens bagage bestond uit een handtasch tigen tred bestiigt zij het miHH„ u ter waarde van 1.50. Hij bleef hier 14 achter haar gaat een dagen en maakte het iedereen lastig. Wan- en mantels, zoodat de eevnictron fers neer hij sigaretten bij den portier bestelde de hand ligt, dat de Koninein I"8 V00r e" €t doosje kwam niet vlug genoeg naar hjd, en zeker tot morgen on ,^n?eren zijn zin, kreeg de portier een standje blyven. gen' op S°estdyk zal De ober, die hem na den eten koffie in- Een run od de f»i«f schonk, kreeg een uitbrander, wanneer er De dames van de RiiksteW onjstes. op het hoekje van de kan een vlekje zat. morgenuren zoo gczellicirs j"' ,le.111 de Tweemaal dineerde hij met een dame en Trier plegen te handwerken u tuin van toen hy haar op zijn kamer had genoo- fie drinken met de jounaiistn p?es daarop aanmerking was gemaakt, eveneens hun hoofdkwartier hier schold hij den chef de reception uit. Wan- slagen, krijgen het nu in een e °Pge- neer de wijn niet naar mijnheers wensch zend druk. Zes, zeven man staa ogwenk ra" gechambreerd was, werd de keldermeester gen voor het lessenaartje naad1 ur, drin" ter verantwoording geroepen. Bestelde hij en het discours is ditmaal smud buffet, postzegels by den picolo, dan kreeg het lijker dan in den ochtendstond „1°" zake" jochie heel wat te hooren als de zegels hem kou aan de lucht is. s er geen fiÜ, ll"e genoeg gebracht werden; con- „Juffrouw, geeft u my drineend a~ d™d 4 de deze lastige gast niets: zyn dam." „Juf, ik Rotterdam." „Juffrouw Gr~ dertoon maakte op alle gasten indruk.blijft Utrecht toch." „Ik krijg geen gehoor in cel zes, hoe komt dat nou?" „Vraagt u ook de kosten even?" „Juffrouw, nu is Am sterdam al klaar, en ik zit nog op den Haag te wachen." Zoogonst en kwettert het in de kleine ruimte, waar acht telefooncellen acht druk ke journalisten herbergen, die naar acht bla den telefoneeren, dat H. M. de Koningin op Soestdijk is gearriveerd Hetgeen op zich zelf inderdaad een saillant bericht genoemd mag worden. De fotografen haalden een kleine strop. Zij zeulden met zich ontzaglijke apparaten, die denken deden aan klein kaliber lucht afweergeschut, en waarmede zij, mocht men hen gelooven, op ongelooflijke afstanden nog zeldzaam scherpe foto's zouden kunnen maken. „Neen heeren", zegt de majoor van de rijksveldwacht, met wien allen het overi gens best kunnen vinden, „dat gaat niet. Met dat speelgoed komt u niet voor het pa- leis te staan." En daar zitten de heeren met hun zwaar kaliber toestel: de majoor is een machtig man, helder glanzend zijn tweemaal drie knoopen op zijn blauwe kraag, en als hij zegt „neen", dan is het debat gesloten. Zoo dat de heeren zuchtend alles maar weer inpakken en troost gaan putten uit de Triersche thee. Het hoofdkwartier der journalist®0, Eén kamer in hotel Trier is voor eiken bezoeker gesloten, tenzij hij verslaggever is van een der bladen, die met name g®" noemd worden op het papier, dat tegen deur is geprikt. Hier bevindt zich he hoofdkwartier der journalisten; men yin®1 gelde, met touw omwonden doosje luciferi Pel nieuws gespuid hebben, omdat-ze nog niet aangesloten zijn; sterk trekt voorts aandacht de beroemde kaars en het gelde met touw omwonden doosje lucifer dat naast de telex is gelegd, in geval er storing op het electrisch net komt. Die kaa en die lucifers zijn eigenlijk de clou v de telex-kamer, er is geen fotograaf blasé, of hy heeft er al een plaatje van i maakt! De buitenlandsche journalistieke bc'an^f stelling is op het oogenblik nog mat zyn pas enkele Engelsche journalisten, m men verwacht in het begin van de volg® week een grooter aanvoer. De volgend® nlandsche bladen of persagentschaPP zullen dan vertegenwoordigd zijn, door eigen reporters, hetzij door Neder sche correspondenten, Daily Mail, New Herald, Times, New York Times, Un iess, Daily Telegraph and Morninï gence Tel de la Presse, der Bund, „oir Berlingske Tidende (Kopenhagen), le efl (Brussel) en Associated Press, zoodat n ei kan zeggen dat de oogen en °°re op eel de wereld in de komende dag® soestdijk gericht zullen zyn! i.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8