Agenda KIJKEN is KO OPEN bij CLOECK SPAANDER Co. N.Y. fyibticaties lüeee&ecickt EERSTE BLAD HOE ALKMAAR DEN NATIONALEN FEESTDAG VIERDE. De beste Heerencostuums en Maatkleeding worden nu voor zeer lage prijzen aangeboden Militair zwemfeest in Pesie's bad. notarieel examen. fiets gestolen. zomeruitstapje buurtver- eeniging „kinheii.i." Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. Alkmaar, Dinsdag. De vrij onverwacht gekomen geboorte van prinses Irene welk een symbolische naam! maakte dat Alkmaar eigenlijk ge heel onvoorbereid was voor het vieren van feest. Dat Alkmaar overigens wel feest w i 1 vieren, mag wel bekend worden veronder steld, maar zooals het nu was, kon men geen echt feestelijk gestemde menschenme- nigte verwachten, die haar vreugde zou uiten in hossen en zingen, zooals de Alk- maarders zoo graag mogen doen. Er waren zoo goed als nergens versieringen aange bracht, zoodat alleen de vlaggen, die in vol doende aantal onze straten sierden sinds Zaterdag; op feest wezen. En daarom ver wonderde het ook niet, dat Zaterdag en Zondag eigenlijk van feestvieren geen sprake is geweest. Maar gister, op den nationalen feestdag, is het toch wel iets anders geworden. Er zat in figuurlijken zin muziek in de lucht. Des middags waren vele zaken en voor namelijk kantoren gesloten of werden de werkzaamheden vroeger dan gewoonlijk be ëindigd, zoodat reeds vroeg in den middag, gelokt door het mooie weer, zeer velen bij de straat flaneerden, die men daar an ders op dien tijd nooit ziet. Kortom, het was vrij druk in de binnenstad en daar kwamen natuurlijk de straatorgels de oud-vaderlandsche pierementen werke lijke muziek brengen en toen kwam er iets feestelijks over onze goede oude stad. Hoe meer de avonduren naderden; hoe drukker het werd en toen het tegen zes uur liep, bewoog zich een inderdaad groote menschenmenigte in de richting van het oude stadsgedeelte, allen in afwachting van den optocht van vereenigingen met vaandels en banieren, die tegen half zeven zou worden opgesteld op het aloude Waagplein, dat zoo vaak het middelpunt vormt van feestvieringen in de stad der Victorie. Merkwaardig, dat ook hier het beruchte „Alkmaarsche kwartier tje" weer opgeld moest doen: een aantal deelnemers (en daaronder twee muziek korpsen) kwamen pas tegen 7 uur of zelfs nog even daarna, zoodat het ongeveer kwart over 7 werd eer de stoet zich in beweging zette, om allereerst de richting van de Lan- gestraat te nemen, waar op het bordes vóór het raadhuis de plaatselijke regeering als vertegenwoordigster van de koningin de hulde der vereenigingen in ontvangst nam. Behalve B. en W. en den gemeentesecreta ris waren daar de meeste raadsleden, eenige hoofdofficieren van het garnizoen, bestuurs leden van de Oranjevereenigingen en eeni ge andere autoriteiten en natuurlijk de dames van de aanwezige autoriteiten. Onder het spélen van marschen en vader- landsche liederen marcheerde de stoet in flinken pas. Hij werd geopend door de kra nige postfanfare, waarop volgden groepen groote en kleine padvinders (sters), de chr. meisjesvereeniging Waakt en Bidt (met de „Driehoekmeisjes") en de chr. gymnastiek- vereeniging Odis. Dan kwam weer een mu ziekgezelschap Soli Deo Gloria en vervolgens de burgerwachters en -wachte ressen in uniform, de dames en heeren van het Roode Kruis, afd. Alkmaar, eveneens in uniform, de Kath. Jongemannenvereeniging, het Leger des Heils, een paar groepen van onthoudersvereenigingen en dan de brand weer met vier van haar roode auto's, die zoo nu en dan haar loeiend geluid lieten hooren, waarop het muziekgezelschap Sint Caecilia de rij sloot. Zooals men uit deze opsomming ziet, mocht de stoet zich laten zien, al hebben we vele vereenigingen gemist, die eigenlijk als deelneemsters verwacht hadden mogen worden. Door een aantal straten in de stad vrij wel overal stonden groote groepen men- schen langs den kant werd gemarcheerd, Koning Zog naar Parijs. - Bevestigd wordt, dat ex-koning Zog van Albanië gis termiddag per auto naar Parijs vertrok ken is. Nog steeds onrust in Abessinië. - Ge durende de politie-operaties in Abessinië gedurende de maand Juli zijn twee offi cieren en vier zwarthemden gesneveld. Verder zijn 22 officieren en minderen ten gevolge van ziekte of „dienstoorzaken" om het leven gekomen. Britsche nachtvlucht boven Frank rijk. - Het Engelsche ministerie van lucht vaart deelt mede, dat Britsche escadrilles Dinsdag nachtvluchten boven Fransch ge bied zullen maken. De vluchten beginnen te 20 uur. Bombardementsvliegtuigen, behoo- rende tot de luchtmacht van „Oostland" zul len tot Beauvais vliegen en vandaar terug- keeren naar Engeland, om een aanval op de verdedigingswerken van „Westland" te ondernemen. Uitbreiding van de Italiaansche „poli tieke politie". - De Italiaansche staatscou rant publiceert een decreet, waarbij een crediet van acht millioen lire beschikbaar wordt gesteld voor ontwikkeling van de „politieke politie". Noodweer in de omgeving van Wilna.- De omgeving van Wilna (Polen) is door hevig noodweer geteisterd, 688 huizen en schuren werden vernield, twee personen werden door neervallend puin gedood. De te velde staande gewassen werden vernietigd. Ook de omgeving van Krakau is door on weer geteisterd, twee personen werden door den bliksem gedood, terwijl bij een brand in een boerderij, welke door het inslaan van den bliksem is ontstaan, een meisje van 15 jaar en een kinl van 7 maanden om het leven kwamen. waarna weer op het Waagplein werd aan geland. Daar was, vlak bij de muziekinstal latie van de firma K.O.H., een spreekge stoelte opgericht met luidsprekerinstallatie, zoodat de rede van den burgemeester voor allen op het ruime plein goed verstaan baar was. De deelnemers aan den optocht stonden hierbij op het middengedeelte, ter wijl het publiek in groote drommen langs de kanten stond. Bij het opmarcheeren hadden padvinders goede diensten bewezen als orde-regelaars. Burgemeester van Kinschot begon met als een behoefte uit te spreken „op deze voor onze gemeente belangrijke plek het woord te richten tot de deelnemende ver eenigingen en corporaties en tot alle ande ren", in verband met de heugelijke gebeur tenis in ons koningshuis. In de laatste jaren zoo vervolgde hij hebben wij meermalen gelegenheid gehad om mee te leven met het vorstenhuis: eerst in de dagen van rouw, toen koningin Emma en prins Hendrik waren heengegaan en de koningin en haar dochter alleen achterble ven, daarna met de groote vreugde en den rijken zegen, die het Oranjehuis deelachtig werd: de onverwachte verloving van de kroonprinses, haar huwelijk, de tijd van spanning, welke voorafging aan de blijde gezinsvermeerdering, die ons land verrijk te met een aardige prinses, de kleine Bea trix; daarna was er ruime gelegenheid om trouw en aanhankelijkheid te toonen bij het 40-jarige regeeringsjubileum van H.M. en thans zijn we hier weer bijeen op Alkmaars oude plein om te getuigen van de gevoelens, die ons bezielen bij de heuge lijke gebeurtenis in het welbekende paleis te Soestdijk, gevoelens van dankbaarheid tegenover God, die ons zulk een rijken zegen schonk in moeder en kind; gevoelens ook van innig meeleven en trouwe gehecht heid aan het Oranjegezin, zooals we die niet meer hadden gekend sinds het huwelijk van den lateren koning Willem III met Sophia van Würtemburg in 1839. Spr. wees vervolgens op de zoozeer ver anderde positie van prinses Juliana: eerst was zij met haar rijke hoedanigheden als kroonprinses jarenlang het middelpunt van Nederlands bevolking, thans is zij de gema lin van prins Bernhard, die door zijn onge kunsteldheid en hartelijkheid aller hart voor zich innam. De geboorte van de kleine Beatrix heeft in het oude paleis in Soestdijk weer veel veranderd. Spr. dacht aan de schattige film, die ons haar deed zien, als zij door gangen en zalen en in den tuin trippelde. En binnen niet al te langen tijd zullen er twee jonge kinde ren zijn, die slechts ruim een jaar in leeftijd verschillen, stoeiend en lachend, het paleis vullen met kinderlijke vroolijkheid. Ziedaar, een gelukkige uitbreiding van het vorstelijk gezin. De mogelijkheid van eenzaamheid is verdwenen en omgezet in breederen familiekring, waarin de toekomst nog vermeerdering kan brengen. Velen onzer Alkmaarsche medeburgers hebben vandaag hier wegens afwezigheid met vacantie niet van hun vreugde kunnen doen blijken, zooals zij dat wèl deden in 1938 en daarom hebben de Oranjevereeni gingen besloten het eigenlijke feest om de blijde geboorte te doen samenvallen met het feest van 31 Aug., zoodat dien dag nog ge tuigd zal kunnen worden van de gevoelens van vreugde over de blijde gebeurtenis in ons vorstenhuis. Dank bracht spr. hierop aan allen, die op eenigerlei wijze meewerkten aan de feest viering van thans. Wij hebben, zoo eindigde spr., vandaag den naam van de jonge prinses gehoord en gelezen, een naam die getuigt van aanhan kelijkheid en liefde der ouders voor groot moeder en familie laten wij een driewerf hoera doen weerklinken! Luid klonk dit hoera over het plein, weer kaatst door de huizenrijen. Met het zingen van de twee bekende cou pletten van het Wilhelmus, door St. Caecilia begeleid, werd de plechtigheid beëindigd, waarna het plein langzamerhand leeg stroomde. Na den optocht was er eigenlijk pas een echt feestelijke stemming over de stad gekomen. De mu ziekkorpsen maakten wandelingen en sleep ten heele drommen jongelieden met zich mee, zingend en hossend, breede rijen vor mend, arm in arm, van beiderlei kunne, waarbij zich onze soldaten niet onbetuigd lieten. En lang bleef het nog vroolijk en opgewekt in de stad, zoowel in de straten als in de verschillende café's, vooral die in welker zalen dansmuziek werd gegeven. Bijzondere kerkdienst in de synagoge. Op verzoek van B. en W. werd door het kerkbestuur der israël. gemeente een bij zondere kerkdienst uitgeschreven, ter her denking van de geboorte der prinses. Deze dienst had gistermorgen te 10 uur plaats. In de met oranje versierde en geheel verlichte synagoge waren vele gemeenteleden aan wezig. Ook de wetsrollen waren van feest- kleedij voorzien en met hun siertorens ge tooid. De leeraar, de heer A. de Wolff, die dezen dienst leidde, reciteerde eenige psal men en sprak vervolgens de gelegenheids rede uit. Als tekst koos hij het eerste en laatste vers van Psalm 100: „Een dank- psalm, juicht voor den Eeuwige gansch het and. Want goed is de Eeuwige, eeuwig ci=U£ ZUn ^nade en van geslacht tot ge- aïn r ZIJn..trouw"- Spreker bracht dank n™ uV e weder Z«n Uefde aan het het «n Oranjehuis getoond heeft, en den Dit OrarT ueslacht deed geboren wor den. Dit Oranjehuis, waaraan het Ned volk en ook het Joodsche deel der bevolking zoo veel te danken heeft. Met God en ofan°e zal het ons steeds wèl gaan. Met de bede dat God moeder en kind voortdurend ge zondheid moge schenken, besloot spreker zijn rede. Tentoonstellingen. „Wico Studio", Oudegracht 243, tot en met 12 Aug. schilderyen en etsen van JoBesaan en werk van G. Lugthart. Bergen. Tot en met 13 Augustus ten toonstelling van schilderijen van Germ. Jong en Kees Boendermaker. Kuns zaa Boendermaker, Loudelsweg. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Jongensstad (rom.-sens.), reprise; hoo rollen Spencer Tracy en Mickey Rooney. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie, 8 uur, t/m Donderdag, hoofdnummer Student Razumov (De sa menzweerders), sens.; hoofdrol Pierre Fres- nay. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 8 Augustus. Kermis te Oudorp. Kermis te Groet; dansen in café Huiberts. Woensdag 9 Augustus. 3 uur, van Reenenpark te Bergen, bloe mencorso. 8 uur, openluchttheater te Bergen, opvoe ring van De ingebeelde zieke. Hierna werd met geopende Arke een bij zonder gebed gereciteerd en daarna het ge bed voor het koninklijk Huis, waarmede deze plechtige dienst geëindigd was. De blijde gebeurtenis in ons Vorsten huis gevierd met een zwemfeest voor de korperaals en manschappen. Ondanks de zeer korte voorbereiding is het feest buitengewoon geslaagd, dank zij den heer Pesie die spontaan geheel belang loos zijn prachtige inrichting ter beschik king stelde en tevens op verschillende num mers de technische leiding op zich nam. De algemeene leiding berustte bij den sergeant le kl. de Kloe, bijgestaan door sergeant le klasse v. Welb terwijl de verdere jury be stond uit de heeren J. van Dijk, F. Leguit, H. Pesie Jr. en Sr. en P. Pesie. Bijzondere luister werd bijgezet door de aanwezigheid van den burgemeester en zijn echtgenoote, den regiments- tevens garni zoenscommandant, den maj. Verhaart, den afd.-commandant den kapitein v. Meijhui- zen, de officieren en onder-officieren met hunne dames. Het programma omvatte de volgende nummers: 1. 50 meter schoolslag; 2. blindeman; 3. 50 meter vrije slag; 4. steekspel op vlot (niet- zwemmers); 5. 50 meter rugslag; 6. 50 meter hinderniszwemmen; 7. steekspel op vlot (zwemmers). Voor elk nummer waren enkele prijzen beschikbaar gesteld, die echter enorm wer den uitgebreid, door eenige ingezetenen uit Alkmaar. Dit* blijk van medeleven werd door de militairen op hoogen prijs gesteld. De uitslag van de wedstrijden luidt als volgt: 50 meter schoolslag: 1. kl. Gieling, 2. kl. Vervat, 3e kl. Bekkum, 4. kL Veldhuis, 5. kl. Lauda. Blindeman: 1. kl. de Jager, 2. kl. Buur- sink; 3. kL Elsinga, 4. kl. Marijs, 5. kL Sie- bert. 50 meter vrije slag: 1. kl. Bollée, 2. kl. v. Bekkum, 3. kl. Kuiper, 4. kl. Haast, 5. dpi. Cohen. Steekspel op vlot (niet-zwemmers): 1. kl. Bosch, 2. kl. Versteeghe, 3. kl. Reichardt, 4. kl. Dijkstra, 5. kl. Worst. 50 meter rugslag: 1. kl. Bollée, 2. kl. Mon- tagne, 3. kl. Gieling, 4. kl. Haast, 5. kl. Lauda. 50 meter hinderniszwemmen: 1. kl. Bollée, 2. kl. Gieling, 3. kl. Postma, 4. kl. Siebert, 5. kl. Worst. Steekspel op vlot (zwemmers): 1. kl. Ot- tens, 2. kl. Monterie, 3. kl. Veldhuis, 4. kl. Henstra, 5. kl. Kalsbeek en kl. Kuiper. Na afloop der wedstrijden werd overge gaan tot uitreiking der prijzen. De burge meester reikte met een toepasselijk woord aan de winnaars de prijzen uit. Tot slot nam de majoor Verhaart het woord. Hij dankte in de eerste plaats den burgemeester en echtgenoote voor diens tegenwoordigheid, vervolgens den heer Pesie voor zijn beschik baar stellen van zijn badinrichting en alle milde gevers uit Alkmaar, de officieren en onder-officieren en zij die hebben mede gewerkt tot het doen slagen van dit mooie zwemfeest. Een extra woord van dank aan den leider, den sergeant le klasse de Kloe is hier op zijn plaats. Na nog gememoreerd te hebben, dat dit sportfeest in het teeken staat van ons Oran jehuis werd besloten met een driewerf hoera voor ons nieuw prinsesje, prinses Juliana en H.M. de koningin. Vermeld zij nog, dat toen de militairen het terrein betraden van Pesie's bad, toeval lig het Wilhelmus uit den luidspreker klonk, waarbij zij allen den militairen groet brachten. De feestdisch. Na de zwemwedstrijden wachtte den mili tairen een smakelijke feestdisch. Te 13.15 verzamelden zij zich op de binnenplaats van de school. Tot aan een rijk overladen tafel gezeten, sprak de majoor Verhaart de tafelrede uit, geheel gewijd aan de verheu gende geboorte. Te voren was er stilte ge geven. Deze en de volgende speeches wer den met zoodanige ovaties beantwoord, dat daaruit overduidelijk bleek, hoe de militai ren zich verknocht gevoelen aan het Huis Oranje Nassau. Tot aller genoegen en blijdschap was ook Alkmaar's burgemeester, die reeds bij de zwemwedstrijden door het uitreiken der prijzen blijk van belangstelling had gege ven, aanwezig en sprak eveneens de aan wezigen toe. Hierna zette ieder zich aan den door de koks werkelijk vorstelijk toebereiden BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter aigemeene kenms dat in het Gemeenteblad van Alkmaar r.rs. 1672 en 1673 zijn opgenomen de beslui ten van den Raad dier gemeente van 28 Juni 1939 waarbij zijn vastgesteld een Verordening tot wyziging van de Verordening tot vaststeUing van het getal der gemeentelijke scholen, waarin gewoon en uitgebreid lager onderwijs wordt gegeven; een Verordening tot wijziging van het Raadsbesluit van 25 Juni 1936 (Gemeenteblad nr. 1535) tot wijziging van de Verordening tot regeling van het gewoon en uitgebreid lager on derwijs. Deze verordeningen zijn heden afgekon digd en gedurende drie maanden ter ge meente-secretarie ter lezing gelegd. Zy zyn aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar. Alkmaar, 8 Augustus 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. R. VEENDORP, Lo.-secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1674 is opgenomen hun besluit van 25 Juli 1939 waarbij is vastgesteld een instruc tie voor den stadsuurwerkmaker. Dit besluit is heden afgekondigd en gedu rende drie maanden ter gemeente-secretarie ter lezing gelegd. Het is aldaar tevens in af druk, tegen betaling der kosten, verkrijg baar. Alkmaar, 8 Augustus 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. R. VEENDORP, Lo.-secretaris. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer H. Verveld, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van zijn bakkerij, door het bijplaatsen van een electromotor van 1*4 P.K. voor het aandrijven van een deeg machine, in het perceel Appelsteeg nr. 1. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling op DINSDAG, 22 Augustus a.s., voormid- dags te ELF uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemel- den dag kunnen de verzoeker en hij, die be zwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 8 Augustus 1939. Burgemeester en Wethouders var. Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. R. VEENDORP, Lo.-secretaris. feestdisch. Als extra-attractie werd bij de koffie een door den burgemeester aangebo den sigaar genoten. Ook de cantine-beheerder was niet achter gebleven en zorgde voor het z.g. „natje". Nadat gedurende de stilte allen in hun gebeden het koninklijk Huis en in het bij zonder de jonggeboren prinses hadden her dacht, werd de tafel opgeheven. EEN ONGEWONE BRAND. Een weg in brand geraakt. Gistermiddag omstreeks half 4, toen ar beiders bezig waren met herstellen van den weg AlkmaarAkersloot ongeveer halver wege laatstgenoemde plaats, geraakte ten gevolge van het overkoken van den teerketel de inhoud daarvan in brand. In een ommezien stond een oppervlakte van ongeveer 25 meter lengte van den weg in brand. Van blusschen was geen sprake. Het geheele pas herstelde gedeelte van het wegdek brandde weg en pas daarna kon men met zand het vuur dooven, waarmee de ongewone brand was afgeloopen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, doordat de werklieden spoedig een goed heenkomen hadden gezocht. Voor deel I van het notarieel examen is gister te den Haag geslaagd de heer F N Erdtsieck, alhier. Zaterdagavond is een nieuwe fiets van den heer P. B. uit Noordscharwoude, toen hij het rijwiel eenige oogenblikken onbe heerd voor het gebouw van V. en D liet staan, gestolen. Wie gistermorgen tegen tien uur in de omgeving van het station was, bespeurde wel dat er iets bijzonders te doen was zooveel blijde kinderen stonden er opge steld om uit te gaan. 't Was de buurtver- eemging Kinheim", die met de kinderen naar Schiphol trok. Onder het zingen van het clublied werd m den trein plaats genomen en de reis ving aan. In Amsterdam werd eerst een tochtje gemaakt met de gemeentepont over 't IJ daarna een mooie tramrit. Met de boot werd naar Schiphol gevaren. Nu hadden zy oogen te kort. Van alle kanten kwamen vliegtuigen binnen en vertrokken ze. On der leiding van twee gidsen werd een rondgang cp het vliegveld gemaakt, zeer veel was hier te zien en de kinderen vroe gen van alles. Na in 't restaurant van Schiphol den inwendigen mensch wat versterkt te heh ben werd de boot weer opgezocht. Nu was het doel de speeltuin Schinkelhaven in Amsterdam. Hier werd nog een paar uur vertoefd, naar hartelust is hier gespeeld Na verschillende tractaties werd weer een mooie tramrit gemaakt naar het stati™ Om plm. 8 uur kwamen de kinderen in Alkmaar aan en na het zingen van het clublied togen ze zeer voldaar over dit mooie reisje huiswaarts. Voor het bestuur was deze dag druk doch nu allen weer behouden binnen zijn' kan men op een geslaagd uitstapje terug zien. Meest zwaar bewolkv, nu en dan eenige regen, zwakke tot matigen, zuidelijke tot Wes, tel ijken wind, weinig verandering in tetnpe. rat uur. Het storingsfront van de depressie bii IJsland, welke weinig van plaats veranderde en iets in diepte toenam, trok langzaam over Engeland en west-Frankrijk verder Het gaf in Frankrijk plaatselijk aanleiding tot zwaren regenvaL Zoo had Nantes giste ren 20 mm neerslag, terwijl Chateauroux hedenochtend 32 mm meldde. Een storings front, dat zich gisteren over midden-Frank rijk vormde, bracht in oost-Frankrijk on- weer en in Zwitserland regen, terwijl het ons land gisteravond regen bezorgde. In het noordoosten van ons land kwamen eveneens nog onweders voor. Over midden-Europa nam de luchtdruk af, zoodat zich thans van de Middellandsche Zee tot de Oostzee een vrijwel gradientloos gebied uitstrekt, waarin de bewolking vrij zwaar is en in den och tend mist en grondnevel voorkwam. De de- pressiekern, welke gisteren over noord- Denemarken lag, verplaatste zich naar de Noorsche zee. Langs haar koudfront dat zich over zuid-Scandinavië, de Belgische staten naar oost-Polen uitstrekt, kwamen onwe ders voor, die in Noorwegen met veel regen gepaard gingen. Het hoogedrukgebied over de Poolzee en noord-Scandinavië nam iets in beteekenis af. Een nieuwe depressie, wel- ke ten zuiden van Groenland over den oceaan in oostelijke richting trekt, tast het hoogedrukgebied ten westen van de Azoren aan. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en ander» voertuigen van 21.13 tot 4.56 uur licht op. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER. 1 Augustus tot 8 Augustus 1939. Nieuwe zaken: Heiloo: F. J. Jensch, Rechte Hondsbos- schelaan J 17, aannemer. Wijzigingen: Alkmaar: Bierhuis „De Otter", Kooltuin 3, café; overgegaan aan J. Otter. Bergen: Kl. de Goede, Karei de Groote laan 2, smederij en rijwielhandel; overge gaan aan G. Th. de Goede. Oude Niedorp: H. Fyma, Dorpsstraat 68, broodbakkerij; overgegaan aan L. Fyma. DISTRICTS-ARBEIDERSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 2 stratenmakers, I stratenm.- opperman, 3 stuc.-opperlieden, 1 tegelzetter, 1 granietwerker, 1 fundeeringwerker, 2 uit voerders, 7 betonvlechters, 12 voegers, 8 stucadoors, 22 opperlieden, 5 schilders, 11 metselaars, 135 grondwerkers, 31 timmer lieden. Groep Metaalindustrie: 3 autog.lasschers, 2 afbramers, 3 bankwerkers, 2 blikslagers, 1 constructiewerker, 5 electriciens, 2 fitters, 1 instrumentmaker, 1 kernmaker, 1 ketel maker, 3 klinkers, 2 loodgieters, 2 ljjnwer- kers, 2 machinisten, 1 machineteekenaar, 4 metaaldraaiers, 2 metaalslijpers, 7 mon teurs, 3 plaatwerkers, 1 ponser, 1 rijwiel hersteller, 1 rijwiellakker, 2 scheepsbou wers, 2 scheepstimmerlieden, 8 smeden, 4 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouden vuurwerkers, 2 wagenmakers, 4 ijzerwer- kers, 2 ijzerboorders, 4 zand vormers. Groep Verkeerswezen: 43 chauffeurs, 1' schippers, 2 exped. knechten, 7 koetsiers, 21 pakhuisknechten, 24 magazijnbedienden, 1 emballeur, 4 loopknechten. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 53 sigarenmakers, 5 sorteerders, 2 tabaksbe werkers, 1 kok, 6 slagers, 1 bierbottelaar, 1 koffiestroopbrander, 5 chocoladebewer kers, 3 zuivelbereiders, 14 bakkers. Groep Houtbewerking: 9 meubelmakers, 3 stoffeerders, 3 mach.houtbewerkers, kistenmaker, 1 fabriekstimmerman. Groep Handel: 19 vertegenwoordigers, winkelbedienden, 1 colporteur. Groep Boek- en Steendrukkerijen: 1 let" terzetter, 4 boekdrukkers. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven: 1 tuinlieden, 27 landarbeiders, 2 bloemiste0. Overige beroepen: 4 boekbinders, 3 was schers, 1 kleermaker, 1 rietwerker, schoenmakers, 1 port.huisknecht, 1 vel veider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, zakkenstopper, 2 papierbewerkers, 1 ve5f keringsagent, 2 incasseerders, 1 secr.am naar, 1 bedrijfsleider, 2 controleurs,, 1 maker, 1 reclameteekenaar, 2 boekbin e 13 kantoorbedienden, 38 transport- 206 arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie - overige beroepen 8. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 ia in diverse beroepen: 12. Vrouwelijk personeel: 3 kantoorbedie® den. Alkmaar, 5 Augustus 1939. De Directeur, v. d. HEUVEl"

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2