tBrngettijke. Stand Ayeada Jieck School T-u>vintiaal Itieuivs Weee&eeicht Verklaring van Roosevelt. Iso ationnisten remmen vredespolitiek. Italiaansche propaganda in Macedonië. Nieuws in 't kort. EGMOND AAN ZEE Buitenlandsch weeroverzicht. HEERHUGOWAARD EERSTE BLAD In de eerste persconferentie na het einde van de zitting van het congres heeft presi dent Roosevelt gezegd, dat de leden van het congres, die tegen de herziening van de neutraliteitswet hebben gestemd, zijn han den hebben gebonden, indien zij niet de goede kaart hebben getrokken bij hun gok spel, dat geen crisis uit zal breken voor de volgende zitting van het congres. De pres! dent voegde hieraan toe, dat hij practisch geen macht heeft om de Vereenigde Staten een poging te laten doen een uitbreken van een oorlog tegen te houden. Dit is een ern stige verantwoordelijkheid, welke zij op zich hebben genomen. De „Republique" wijst erop, dat Italië alle pogingen doet om het autonomisme der Ma- cedoniers te doen ontwaken. Afgezanten van Rome trachten de ServischMacedo nische bevolking aan de grenzen van Alba nië de meening bij te brengen, dat haar landslieden aan de andere zijde van de grens (Oost-Albanië telt een dertigtal Macedoni sche dorpen) sedert zij onder Italiaansche overheersching zijn gekomen, in het geluk baden. Bulgarije eveneens heeft evenzeer als Joegoslavië reden om zich ongerust te maken over het gekuip van Rome, dat met de Macedoniërs hetzelfde spel tracht te spe len als Berlijn met de Oekrainers. De over winningsbulletins van de as ten aanzien van Bulgarije zijn dan ook op zijn minst voor barig. Er is opnieuw sprake van een reis van Kiosseivanoff naar Londen en Parijs. En de BulgaarschRussische toenadering, die thans tot uiting komt in het bezoek van een twintigtal Bulgaarsche parlementsleden aan Moskou, is evenmin een actiefpost voor de as. Klandestiene immigranten in Pales tina. - Gisteren zijn 373 Joodsche vluchte lingen in Quarantaine ontscheept, nadat zij twaalf dagen voor de kust ten noorden van Tel Aviv hadden rondgekruist in een schip, dat de Panameesche vlag voerde, waarmede zij van Constantza waren gekomen. Het schip werd vandaag binnen de territoriale wateren ter hoogte van Tel Aviv door een Britschen torpedojager aangehouden en naar Haifa begeleid. Twee millioen sigaretten verbrand. - Dikke wolken tabaksrook trokken gisteren over de stad Christchurch (Nieuw-Zee- land) afkomstig van twee millioen Engel- sche sigaretten waarvoor geen invoerver gunning was verkregen en die derhalve op last van de autoriteiten verbrand moesten worden. Deze maatregel hield verband met de drastische invoerbeperking, waartoe de regeering in December j.1. besloten heeft. Vijf Duitsche mijnwerkers omgeko men - In de Duitsche mijn Hildesia nabij Hildesheim heeft zich een ontploffing voor gedaan, tengevolge waarvan vijf mijnwer kers om het leven zijn gekomen. Onder den trein gevallen. - Op den Poolschen spoorweg op Dantzigsch gebied heeft zich gisteren een doodelijk ongeluk voorgedaan. Voorbijgangers zagen hoe een man uit het venster van den rijdenden trein viel. Het bleek te zijn een in Zoppot wonende Duitscher van Poolsche nationali teit, die een kaartje van Laskowitz in Pom- merellen naar Gdynia bleek te hebben. De omstandigheden wijzen op een misdaad. In bezit van ontplofbare stoffen. - Een zekere. Edward Gill is door het hof te Glasgow (Eng.) tot tien jaar dwangarbeid veroordeeld wegens diefstal van ontplof bare stoffen en het in bezit hebben van slagladingen, staafjes geligniet enz. Italiaansche bevolking moet zich van gaspiaskers voorzien. - Alle bladen publi- ceeren een aankondig, waarin de bevolking aangeraden wordt zich zoo spoedig mogelijk van gasmaskers te voorzien en niet de sanc ties af te wachten, die de militaire autori teiten zullen nemen tegen degenen, die geen maskers zouden bezitten. Twee wagens van trein omgeslagen. - Twee wagens van een trein, welke van Puebla op weg was naar Matamoros zijn omgeslagen. Er zijn zeven dooden en acht gewonden. Dorp door orkaan vernield. - Het dorp Villeta in het departement Cundinamarca is door een orkaan geteisterd. De kerk en 150 huizen werden vernield, alle verbindingen zyn verbroken. Verbod van eenige publicaties. - De chef van de Duitsche rijkspolitie heeft bij decreet de verspreiding en den verkoop in Duitschland verboden van alle publicaties van „Promethee" te Parijs, van verschei den Poolsche bladen, boeken en tijdschrif ten, met namen Dziennik Bydgoski, van al le werken van Albert Grzesinski, den vroe- geren sociaal-democratischen commissaris van politie te Berlijn en van alle werken van Conrad Heiden, den schrijver der be kende biografie van Hitier. ALKMAAR. GEBOREN: Cornelia M. T., d. van Petrus Kok en A. A. Groot. Jan H., z. van Jacob de Graaf en H. C. de Bruin. Andreas M., z. van Jan Ruis en M. Berkhout. Maria A. T., d. van Bernardus Kaaij en C. de Goede. Willem, z. van Jan W. van der Neut en C. RoL GETROUWD: Klaas Tesselaar en Bregtje Hink. Har- me van Doorn en Neeltje van der Meulen. OVERLEDEN: Antje Ham, gehuwd met J. Schuijt, 68 jaar. Alkmaar, Woensdag. VEREENIGING TOT VEREDELING VAN HET AMBACHT. Bij de in Utrecht gehouden examens voor „gezel" slaagde onze stadgenoot, de heer H Rijs voor de afdeeling automobielmonteur. DE OPTOCHT VAN MAANDAG AVOND. Men wijst er ons op, dat niet het Leger des Heils, maar het Ned. Leger des Heils tot de deelnemers behoorde. GESLAAGD. Bij het op 8 Augustus gehouden hoofd akte-examen te Haarlem is geslaagd de heer C. B. Termaat te Alkmaar en niet Vermaat zooals abusievelijk gemeld werd. CARILLON-CONCERT. Het programma van te geven door P. A. van dagavond van 8.309.30 Prelude Sonatine Allegro Zegeklanken Speldewerksterslied 't Kantkussen Hemelhuis Mijne Moedertaal het Carillonconcert, Langen op Donder- uur, luidt: Watkin Pleyel Scheppers Diepenbrock Hullebroek BrandsBuys SLOOPWERK GEGUND. De directeur der gemeentewerken van Alkmaar heeft het afbreken van de boerde rij en verdere opstallen op het terrein aan den Bergerweg no. 141, volgens onderh. be stek no. 13-1939 gegund aan den heer J. P. Boot te Velsen (N.) 31 Juli 1.1. vond van dit werk de aanbe steding plaats waarbij de gunning werd aangehouden. De heer Boot was toen hoog- sten bieder met 151. TELEFOONNET ALKMAAR. Nieuwe telefoonaansluitingen in de maand Juli 1939. 3117 L. Polak, Brouwerstraat 31; 3172 M. M. Broers, Nieuwesloot 73; 3198 N.V. Bat. Import Mij., Kennemerstraatweg hoek Nieuwpoortslaan; 3425 N. J. Jonker, Rem- brandtstraat 9; 3437 H. v. d. Werf, Wester- weg 48; 3489 L. M. Loos, Westerweg C 71 te Heiloo; 4098 A. Kosters, Rijksstraatweg 425 A te Heiloo; 4065 J. A. te Winkel, Me- tiusgracht 13; 4197 Zr. D. Klerk, Frederiks- laan E 98 te Heiloo; 4230 Cor Coppens, Rit sevoort 58; 4263 N.V. Arbeidspers, Houtti! 20a; 4305 P. Raven, Bisschop Bottemanne- straat 12; 4325 A. Verhoeven, Kennemer straatweg 101; 4326 B. Verrijp, Friescheweg E 30; 4355 J. N. Schuyt, Burgemeester Pa lingstraat; 4363 J. H. Kunst, Laarmanstraat 204 te Heiloo; 4390 C. Bakker, Geesterweg 15. INGEKOMEN PERSONEN. L. J. Bogaert, R.K., sergeant luchtd. art., Kennemerstraatweg 81, van 's-Gravenhage. J. W. van Wilsem, geen, teekenaar Kad., en echtgenoote en kinderen, Rembrandtstr. 61, van Nijmegen. P. Semeins, geen, ass. acc.t, Corfstraat 38, van Amsterdam. A. M. Duinmeijer, R.K., echtgen. v. C. N. Vrouwe, z.b., Van der Woudestraat 30, van Egmond-Binnen. L. van der Schaaf, geen, echtgen. van D. Boetje, z.b., en zoon, Dahlia straat 11a, van Enkhuizen. H. Snijders, geen, kaashandelaar, en echtgenoote, N.H., en kind, geen, Oosterburgerstraat 5, van Oudorp. J. Hoogland, N.H., slager, Snaar- manslaan 44, van Haarlem. F. Blankman, G.K., kapper, Roemer Visscherstraat 3, van Alphen aan den Rijn. F. K. J. Köhl- brugge, E.L., kap. luchtd. art., en echtge noote, N.H., en kinderen, Kennemerstraat weg 39, van Utrecht. J. Bannet, N.I., z.b., Oudorperdijkje 2', van Schiedam. C. J. Schumacher, R.K., voeger, Westerlaantje 6, van Oosterhout. M. Bood, N.H., naaister, Koningsweg 55, van Anna-Paulowna. C. E. Vestering, R.K., dienstbode, Lyceum straat 80, van Purmerend. B. J. Janssen, R.K., opticiën, Laat 207, van Amsterdam. M. E. G. Hickmann, G.K., echtgenoote van R. H. Grotthaus, handelaarster, Ritsevoort 25a, van Amsterdam. M. Schenk, N.H., wed. van A. Kaan, z.b., Ritsevoort 32, van Wieringerwaard. L. Schrassen, N.H., kapper, Rembrandtstraat 57, van Bergen. P. de Waard, N.H., laadstationbed., Jan van Scorelkade 31, van Heemstede. A. M. Wes- seling, R.K., echtgenoote van P. L. Lambalk, z.b., Bruinvisstraat 21, van Ouder-Amstel. M. J. Evers, R.K., z.b., Druivenlaan 36, van Den Helder. M. Veldhuijs, R.K., dienst bode, Nieuwlandersingel 52, van Heemskerk. G, C. Jansen, R.K., winkeljuffrouw, Stationstraat 65, van Bloemendaal. VERTROKKEN PERSONEN. A. E. Blankendaal, R.K., dienstbode, van Costerstraat 7 naar Oudkarspel. H. P. van Kempen, R.K., buffetchef, van Zeglis 41 naar Halsteren. H. P. Tros, R.K., étaleur, van Verdronkenoord-46 naar Haarlem. A. Kaptein, N.H., verpleegster, van Prinses Julianalaan 14 naar Beverwijk. A. Olthof, geen, leerling-machinist, van Spoorstraat 72 naar Zwolle. P. C. van Rijn, N.H., opz. Rijkswaterstaat, van Comansstraat 25 naar Medemblik. H. R. Dhellemmes, geen, 11. mach. N. S., van Spoorstraat 72 naar Zut- phen. J. M. Sanderse, N.H., ondermach. N. S., en echtgen. en kind, van Nic. Beets- kade 17 naar Arnhem. G. J. C. Rusting, geen, wed. van J. Bakker, van Kennemer straatweg 152 naar Heiloo. A. Habiecht, R.K., pensionhoudster, en zoon, van Baan- singel naar Amsterdam. L. Jongmans geen, schüder, van K. van 't Veerstraat 57 naar Haarlem. D. Nol, geen, kinderjuf frouw, van Dirk Duivelsweg la naar Zaan dam. N. C. Obdam, R.K., z.b., van Prins Hendrikstraat 28 naar Haarlem. T. J. de Bakker, N.H., verpleegster, van Krelagestr. 6 naar Rotterdam. R. P. J. Wortel, N.H., chauffeur, van Dahliastraat 2 naar Oudorp. J. J. de Winde, N.H., z.b., en echtge noote, R.K., en kinderen, N.H., van Dahlia straat 2 naar Oudorp. H. Schuurman, geen, adm. P. W. B., van Emmastraat 4 naar Amsterdam. N. Visser, R.K., bakker, van Eikelenbergstraat 72 naar Edam. M. M. Boot, geen, dienstbode, van Kennemerstraat weg 37 naar Den Helder. A. Moene, G-K., hoofd bijz. L. S., en echtgen. en kinderen, van Lyceumstraat 55 naar Amsterdam. ARBEID VERKEERSPOLITIE. Bij de door de Verkeerspolitie dezer ge meente in de maand Juli 1939 gehouden controles werden 70 processen-verbaal op gemaakt, terwijl 43 personen werden ge waarschuwd terzake slechte remmen, stuur inrichtingen, spiegels, verlichting, onduide lijk letter en nummer, te snel rijden enz. De processen-verbaal werden opgemaakt voor de volgende feiten: Autorijden zonder goede remmen 5 Autorijden zonder geldig rijbewijs 2 Autorijden zonder zichtbaar letter en nummer 2 Autorijden en te veel personen naast den bestuurder 4 Autorijden en de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen 2 Autorijden zonder borden maximum wielbelasting 1 Auto plaatsen binnen 8 meter van den hoek 1 Auto gedurende den nacht op den weg laten staan 1 Autorijden en niet op vordering rijbe wijs vertoonen 1 Auto parkeeren op verboden plaats 1 Autorijden en verkeer op voorrangsweg geen doorgang vrijlaten 2 Motorrijden zonder geldig rijbewijs 6 Motorrijden en niet op vordering rij bewijs vertoonen 8 Motorrijden zonder spiegel 3 Motorrijden zonder goede remmen 3 Motorrijden zonder licht aan de vor- zijde 1 Wielrijden in verboden straat 4 Wielrijden en te breede last vervoeren 1 Wielrijden en geen richting aangeven 1 Wielrijden en links houden 4 Wielrijden links naast 2 andere wiel rijders 2 Wielrijden zonder bel 2 Wielrijden zonder wit achterspatbord 2 Wielrijden langs linkerzijde verkeers heuvel 2 Wielrijden zonder rood achterlicht 1 Wielrijden en veiligheid van verkeer in gevaar brengen 1 Wielrijden" en niet op bevel stil houden 1 Bakfiets besturen door personen be neden 16 jaar 2 Voorwerpen op den weg aanwezig zon der vergunning van B. en W. 2 Met voorwerp den weg versperren en verkeer belemmeren 1 Overtreding Winkelsluitingswet 1 Totaal 70 GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van Politie, Kerkplein, en aldaar te bevragen op alle Woensdagen en Zaterdagen van 11 tot 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevon den gedeponeerd in het tijdvak van 24 Juli tot en met 2 Augustus 1939: slot met ketting rieten vloermat; vermoedelijk doublé hor logeband; clip van japon; brillekoker met lorgnet; portemonnaie met ritssluiting en inhoud; glacé heerenhandschoen; enveloppe met papieren; kinderportemonnaie met in houd; portemonnaie rpet inhoud; snelbin der; kinderportemonnaie; oude rijwielbe- lastingmerken; zakkammetjes in etui; zwar te paraplui; blauwe centuur; sleutels; wan delaarsinsigne; bos sleutels; 1 paar regen pijpen; rijwielbelastingmerk. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen als gevonden aangegeven: 2 zijden kleedjes, K. Aukes, Snaarmanslaan 90; kin derportemonnaie m. inhoud, W. Bloothoofd, Stuartstraat 27; dameshoed, A. J. Mulder, le Landdwarsstraat 129; zilveren rozen krans, R. Vos, Rembrandstraat 27; 10 ritten- boekje autobusonderneming, Van Eek, Var- nebroek 2; bril in etui, M. Meijer, Baansin- gel 23; ketting van motorrijwiel, P. Jager, Wognumschebuurt 3; 1 paar kinderschoen tjes, J. Nuchter, Landstraat 15; portemon naie met inhoud, T. Kleverlaan, Verdron kenoord 51; groene vulpen, D. Disseldorp, Westerweg 284; rijwielbelastingmerk, J. v. d. Pol, Laat 162a; damesregenjas, kantoor Rotterdamsche Bankvereeniging N.V., Lan- gestraat; gladharige foxterrier, P. Havik, Tienenwal 18; weckthermometer, H. v. d. Meer, Bleekerskade 93; portemonnaie met inhoud, J. de Waard, Laat 78; gekleurde damesparapluie, Arbeidsbeurs; een gulden, Bekka, Laat 105; bruine portemonnaie met inhoud, M. A. v. d. Weerd, Blaeustraat 22; rood dasje, J. de Gulik, 2e Landdwarsstraat 30; nummerbord van auto, R. Houwing, Bergerweg 20; zilveren horloge, J. Douma, Nieuwpoortslaan 142; heerenhoed, R. Mei man, Boterstraat 8; gewicht van 2 h.g., N. Dieltjes, B. Bottemannestraat 1; vulpotlood, N. Stikkel, Verdronkenoord 119; postduif met ring, J, Kaptein, Kennemerstraatweg 76; dameshandschoenen, Prins, Forestus- straat 25; handboor, P. Hoogakker, Dijk graafstraat 56; nummerplaat van auto, De Vries Staringhstraat 2; mantelceintuur, P. Booij, Visscherslaan 17a; hondenpenning, C. H. Stikkel, Verdronkenoord 119; kous met kaartje wol, J. Steeman, St. Josephstraat 1; fototoestel, Wanner, Nieuwesloot 15; arm band. J. Hogervorst, Rippingstraat 27; da mesarmbandhorloge, Venneker, Laat 90; mes met onderdeden, W. T. S. Mat hijsen, Kennemerstraatweg 49; melksleutel, J. Jan- Tentoonstellingen. ,Wico Studio", Oudegracht 243, tot en met 12 Aug. schilderijen en etsen van JoBesaan en werk van G. Lugthart. Bergen. Tot en met 13 Augustus ten toonstelling van schilderijen van Germ. de Jong en Kees Boendermaker. Kunstzaai Boendermaker, Loudelsweg. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Jongensstad (rom.-sens.), reprise; hoofd rollen Spencer Traey en Mickey Rooney. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 8 uur, t/m Donderdag, hoofdnummer Student Razumov (De sa menzweerders), sens.; hoofdrol Pierre Fres- nay. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 9 Augustus. 8 uur, Alkm. wielerbaan, trainingswed strijden met Haarl. ploeg. 8 uur openluchttheater te Bergen, opvoe ring van De ingebeelde zieke. sen, Verdronkenoord 78; vulpen, J. Reijne, Tesselschadeschool, Laat; portemonnaie met inhoud, mevr. Huisman, Kooimeerlaan 62; zwartbont hondje, Leeuwenkamp, Stuart straat 85; rubber automatje, J, Pool, Nieuw poortslaan 21; oorknop met steen, D. Kui sten, Dahliastraat 23. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie alhier. DIRECTEUR G. P. J. VAN DER BURG VIERT ZIJN ZILVEREN PRIESTER JUBILEUM. In alle ~envoud heeft de heer directeur G. P. J. van der Burg te Bergen gister zijn zilveren priesterfeest gevierd. Voor deze gelegenheid waren de zusters UrSulinen uit alle oorden van hel bisdom Haarlem in haar moederhuis bijeen ge komen om in intiemen kring haar bemin den leidsman te huldigen. De viering droeg een uitsluitend kerke lijk karakter; uiterlijke pracht en praal was hieraan, overeenkomstig den^ensch van den jubilaris, niet verbonden. Op den vooravond celebreerde direc teur van den Burg een plechtig lof in de kapel van de stichting waarbij zijn familie en circa 400 zusters tegenwoordig waren. De kapel was in een ware bloementuin herschapen, 'n Keur van palmen, lelies, witte en gele gladiolen, witte en roode anjers sierden het priesterkoor en om zoomden de galerijen. Boven het priesterkoor waren met palm takken omgeven de jaren 19141939 aan gebracht. Eenzelfde versiering was ook aangebracht in de groote hal en den cor ridor, welke vandaar naar den kapel leidt. Gistermorgen heeft de jubilaris een plechtigen dankmis opgedragen. Hierbij waren tevens aanwezig de geestelijkheid uit de parochie en naaste omgeving en het geheele convent der paters Benedictijnen van Egmond. De feestpredicatie werd ge houden door pater Sijstermans, Montfor- taan, pastoor van de parochie „Maria Onbevlekte Ontvangenis" te Egmond aan Zee. De wisselende gezangen werden uitge voerd door het nonnenkoor. Des middags hield de jubilaris een druk bezochte receptie, terwijl velen nog door het zenden van bloemen en schrifte lijke gelukwenschen hun belangstelling toonden. Zooals reeds gemeld, zullen de kinderen op 9 September a.s., wanneer zij van de vacantie zijn teruggekeerd, het jubileum van haar directeur vieren. Vrijdag en Zaterdag weer feest te Egjmond aan Zee. De verdere feestviering ter eere van de geboorte van prinses Irene zal nu a.s. Vrij dag en Zaterdag plaats vinden. Vrijdagmor gen hebben de spelen plaats, waaraan on geveer 600 kinderen zullen deelnemen. Vrijdagmiddag zijn er wedstrijden voor volwassenen, waarna des avonds een licht- stoet door het dorp zal trekken, opgeluis terd door 3 muziekcorpsen. Vóór den aan vang daarvan zal de Alkmaarsche Postfan- fare door het dorp trekken vanaf de grenspaal en aan burgemeester Eyma een serenade brengen. De deelnemende kinderen trekken 's mor gens om 9 uur vanaf de nieuwe O.L. school door de Kerkstraat en de Voorstraat in op tocht naar het strand. De middagwedstrij- den beginnen 0m 2 uur, de lampion-optocht om 20.45 uur. Zaterdagmorgen om 9 uur beginnen de wedstrijden in het maken van zandfiguren s middags om 2 uur de volksspelen voor volwassenen. Tot slot is er Zaterdagavond om 8 uur een concert op het Pompplein, na afloop waarvan op de Noordzee een grootsch vuurwerk zal worden ontstoken Door de samenwerking van het Oranje- comite met het Strandfeest-comité beloven het schitterende feestdagen te worden. Een ieder wordt verzocht het feestelijk karak ter te verhoogen door uitsteken van de vlag (mg ""8811 Van versierin« verlich- De N.A.C.O. zal vanaf Alkmaar speciale busdiensten inleggen. Feest in de Prins Hendrikstichting Maandagavond hebben de oudjes der Prins Hendrik Stichting 0p hun wijze het feest van de blijde gebeurtenis gevierd Dank zu het gunstige windstille weder kon het fanfarecorps Lamoraal van Eg mond in den voortuin der stichting een concert geven. Waar voorts de oranie lampion-verlichting brandde en de elec- trische paddenstoelverlichting, bood dë tuin, met de klaterende fonteinen een Verwachting: Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Zwaarbewolkt tot betrok- ken, nu en dan eenige regen, weinig veran- dering in temperatuur, zwakke tot matigen zuidelijke tot westelijken wind. In den afgeloopen vier-en-twlntig uur voor de kust van Ierland een nieuwe storing tot ontwikkeling gekomen, die thans de luchtdruk over de Britache eilanden en rond het Kanaal doet dalen en aldaar by meest zuidelijken wind lichten regen brengt Een storingsfront, dat als uitlooper van eon de- pressiekern tusschen IJsland en Groenland is te beschouwen nadert eveneens Ierland aan de achterzijde van dit front worden weer koele luchtmassa's van polairen oor- sprong aangevoerd. Een uitlooper van het Azoren hoogedrukgebied heeft zich gisteren naar zuid-Frankrijk uitgebreid, doch neemt thans onder invloed van bovengenoemde storingen weer in beteekenis af. Sinds giste- ren is bovendien de hoogedruk over Scan dinavië aanzienlijk in beteekenis toegeno- men. In Finland en in Zweden lijn de tem peraturen nog ver hoven normaal. Over Duitschland is het luchtdrukverval klein. In het oosten zyn de temperaturen hooger dan in het westen, en aan de grens vaa de warmere en koudere lucht kwam het nog tot uitgebreiden neerslag. (Maagdenburg 51 mm met onweer). LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.11 tot 4.58 uur licht op. feestelijken aanblik. Honderden belang stellenden trokken dan ook naar de Stich ting en genoten den geheelen avond mee van de vroolijke, pittige muziek, die ten gehoore werd gebracht. Later op den avond trok het corps met marschmuziek rond den vijver. Vele oudjes sloten zich by deze muzikale rondwandeling aan en zoo werd het een ongedwongen, vroolijk en feestelijk gedoe, tot niet gering ver maak der toeschouwers, die er mede van genoten. Na afloop van het concert trok het fan farecorps, nog steeds onvermoeid spelen de, naar Egmond aan den Hoef, uitgeleide gedaan door het enthousiaste publiek. Zoo heeft het onze gemeente, dank zij het be stuur der Prins Hendrik Stichting, ook op den avond van den nationalen feestdag niet aan feestelijkheid ontbroken. Gevaarlijk spel. Tijdens het concert op het Pompplein beging een kampeerder de onvoorzichtig heid tusschen de dicht opeen gepakte menigte met voetzoekers te gooien. De politie had den dader dra te pakken en sloot hem van verdere feestviering uit door hem eenige uren vast te houden. De genen, die dit een wel wat zware straf vonden, wisten waarschijnlijk niet, dat een jongetje een brandwonde aan het hoofd bekomen had en zich onder dokters behan deling moest stellen, terwijl ook nog iemands kleeding verschroeid werd. De Oranjefeesten. Dat men ook hier feest kan vieren, is thans nog eens weer duidelijk gebleken. De burgerij, welke aanvankelijk van mee- ning was, dat er niets bijzonders zou ge beuren, werd hedenmorgen er mee in kennis gesteld per circulaire, dat op het Sportpark volksfeesten zouden worden gehouden. Een buurtcommissie, welke met het Oranjefeest 6 Sept. 1938 zich verdienstelijk had ge" maakt den Middenweg te versieren, was nu ook weer aan den arbeid getogen en reeds vroeg in den morgen hingen van de Buurt tot Basserweg de lampions, afgewisseld door guirlandes. Om ruim twee uur verzamelde zich ®®n groot gedeelte der burgerij op het Sport park om aan de uitgeschreven volksspelen deel te nemen. Hierop kan de commiss'®' welke deze had georganiseerd, met volle tevredenheid terug zien. Vooral de kinder wagenraces had de volle belangstelling- Voor deze rubriek waren er ruim 40 dee - nemers. Ter opluistering was aanwezig populaire muziekvereeniging H. U. G. welke de stemming er inhield. De v® ranen voetbalwedstrijd eindigde met geW spel, terwijl de uitslagen der andere brieken als volgt luiden: .e„ Kinderwagenraces: 1. mevr. G. N. 0 man, 2. C. Kieft, een extra 2e prijs Dekkers, 3. mevr. Dokter, 4. mej. B- 5. mej N. Gootjes. aeS Hardloopen met hindernissen voor da en heeren: 1. C. Kieft, 2. H. Lem, 3. mej. Pluister, 4. mej. L. Wagenaar. Tonkruien: 1. C. Kieft, 2. G. N. Oudem 3. K. Ruiter. Fietsen met hindernissen: 1. H. B® N. Beens. lAten* De buurtvereeniging, welke den M' weg had versierd, zal als blijk van voor de ning een som geld ontvangen gen moeite, terwijl aan dr. Zwarteveen cadeau zal worden aangeboden v0°r, (jes gevelverlichting. Zeer druk was j>®\ eö avonds op de buurt, om de verlich versiering te zien. Melk" :ursfl* Voor het examen van den melkcursus slaagden de heeren C. 00 ^„je Jn. Oudeman, Adr. de Goede en mej- Praat.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2