AMSÏERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. |i Stad m Om i| Agenda ^ftheepstiidingen m m KJ De wethoudersverkiezing. rijtijdenwdt 1936. auto rijders opgepast! geslaagd. een geslaagd concert. BROEK OP LANGENDl De Alkmaarsche Courant boefje herleeft! HEERMUGOWAARD 57% 25% 7% EERSTF. BLAD. Alkmaar, Donderdag. De tien leden der linksche fracties verga derden Woensdagavond ten stadhuize. Be stoten werd aan den heer Venneker, die namens de r.k. en prot.-chr. raadsfracties de raadsleden op Maandag j.1. tot een geza menlijke bespreking had bijeen geroepen, het volgende mede te deelen: le. De linksche fracties zijn bereid gedu rende de komende zittingsperiode met de rechtsche fracties samen te werken, indien deze zich accoord verklaren tot een college, bestaande uit vier wethouders. 2e. Van deze vier wethouders zullen twee worden aangewezen door de samenwerken de rechtsche fracties, twee door de samen werkende linksche fracties. De linksche fracties zijn in staat en be reid twee wethouders aan te wijzen. Indien op deze wijze tot een overeen stemming kan worden gekomen, meenen zij dat een werkmeerderheid ontstaat, die slechts het gemeentebelang ten goede zal kunnen komen. Het bovenstaande communiqué ontvingen wij van de linksche fracties. Aangezien hierin niet vermeld wordt wie van links als wethouder zullen worden aan gewezen, zijn wij eens op informatie uitge trokken, waarbij ons is gebleken, dat nie namens de tien linksche raadsleden kan v/orden gesproken, doch hoogstens namens de soc.-dem.- en de V.D.-fractie plus mr. de Groot, aangezien de heer Bonsema zich van de samenwerking heeft teruggetrokken en de heer Stoutjesdijk aan het door mr. de Groot gespeelde spel niet meedoet, omdat hij zich op het standpunt stelt, dat de Libe^ rale Staatspartij, wanneer deze twee perso nen beschikbaar heeft, allereerst menschen van eigen partij naar voren dient te bren gen. Wij hebben ons hierop tot den heer Bon sema om inlichtingen gewend, die zich on middellijk bereid verklaarde deze te geven, omdat hij zich op het standpunt stelde, dat zijn kiezers recht hebben te weten, hoe er voor de vorming van het dagelij ksch be' stuur gehandeld wordt. De heer Bonsema deelde ons mede, dat de heer Sietsma ter vergadering niet aanwezig was. In zijn openingswoord deelde de heer v. d. Vall mede, dat Zijn fractie had beslo ten den heer Bonsema voor het wethou derschap uit te sluiten, waarop mej. Carels namens de V.D.-fractie mededeelde, dit standpunt te deelen. Mr. de Groot verklaarde, dat zijn fractie niet vergaderd had, doch dat hij persoon lijk ook deze meening was toegedaan. Mr ae Groot verklaarde voorts, dat ook hij op het standpunt stond, dat geen nieuwelingen voor het wethouderschap in aanmerking moesten komen, doch dat hij voor den heer Couwenhoven een uitzondering wilde ma ken, omdat hij dezen, in de paar raadsverga deringen die de heer Couwenhoven had bij gewoond, als een goed raadslid had leeren kennen. Voorts deelde hij mede, dat z.i. de V.D.-fractie den tweeden wethouder van links moest aanwijzen. De heer Bonsema verklaarde ons, dat hij in dit onelegant optreden aanleiding had gevonden, de heeren te verzoeken hem niet meer voor bijeenkomsten van links uit te noodigen, omdat hij zich geen tweede maal daaraan wenschte bloot te stellen, er aan toevoegende, dat hij zich alle vrijheid voor behield, waarna hij de vergadering heeft verlaten. Nader vernamen wij, dat besloten werd, dat de soc.-dem. fractie een lid zal aanwij zen en dat de V.D.-fractie en de liberalen een tweede lid zullen aanwijzen, dat dan door de soc.-dem. zal worden overgenomen. Hiervoor zal men Maandagavond bijeenko men, terwijl de afd. der S.D.A.P. voor Vrij dagavond in een spoedvergadering is bijeen geroepen om te beslissen of de soc.-dem. fractie al of niet een wethouder beschik baar zal stellen. De heer Stoutjesdijk, die zich ten zeerste gegriefd gevoelt, dat mr. de Groot met de soc.-dem. en de V.D.-fractie besprekingen heeft gevoerd zonder met zijn eigen frac tiegenoot eenig overleg te plegen, heeft kenbaar gemaakt, dat hij Maandagavond niet ter vergadering zal verschijnen. Het standpunt van mr. de Groot kan ook allerminst onze bewondering hebben. Hij toch verklaarde in de openbare verkiezings vergadering van de Liberale Staatspartij, dat hij als gestudeerd man geruimen tijd noodig heeft gehad om zich als raadslid in te werken. Zijn verklaring, dat de heer Couwen hoven die n.b. drie raadsvergaderingen heeft bijgewoond en in de eerste vergade ring waarin hij het woord voerde het vol doende zei te achten als hij tienmaal sloeg, wanneet dit maar éénmaal raak was zich als een goed raadslid heeft doen kennen, is hiermede in strijd. Wij willen niets afdoen aan de intelligentie van den heer Couwen hoven, doch zijn toch van oordeel, dat mr. de Groot hierdoor eigen intelligentie te laag aanslaat. Wij kunnen ^volkomen begrijpen, dat de sterkste linksche fracties zich op het stand punt stellen, dat allereerst in eigen fracties naar personen moet worden omgezien voor de wethoudersfuncties, doch betreuren het ten zeerste, dat een bezadigde persoon lijkheid als mej. Carels aan het politieke spel meedoet om bij voorbaat een goed wet houder uit te schakelen, omdat de heer v. d. Vall dat om politieke redenen wil. Het ar gument, dat de heer Bonsema thans als eenling zitting heeft, is geen argument. Ook wijlen mr. Sluis en de heer Jb. Cloeck hebben vele jaren op eminente wijze als eenlingen deel van het college uitge maakt. Wij kunnen helaas niet anders dan con- cludeeren, dat men partijbelangen zwaarder dan de stadsbelangen laat wegen, hetgeen wij met het oog op den ernst der tijden ten zeerste betreuren. Dat ook bij rechts persoonlijke sympa thieën zwaarder wegen dan bekwaamheid, blijkt wel uit het feit, dat een meerderheid van de R.K. fractie besloot naast dén heer van Slingerland den heer Keijsper als wet houder te candideeren. Moge men alsnog tot het inzicht komen, dat dergelijk gedoe niet anders ten gevolge kan hebben dan dat meerderen, tot schade van het nationale belang, beu van de poli tiek worden. KNOEIERIJ MET SCHILDERIJEN. „Eigen werk" verkocht in Bergen. De politie te Bergen heeft proces-ver baal opgemaakt tegen den schilderijen koopman G. Sch., die tijdelijk in de Kerk straat een handel in schilderstukken drijft. Gebleken is n.1., dat hij schilderijen aan den man tracht te brengen, die zijn hand- teekening dragen en bij nader onderzoek niet van hem afkomstig blijken te zijn. Wel geeft hij zich als de maker van deze doe ken uit. Reeds heeft de politie enkele van deze z.g. „eigen werken" in beslag genomen en ter beschikking van de justitie gesteld. Ook in de toekomst zal de politie tegen dergelijke practijken met kracht optreden. De commissaris van politie te Alkmaar vestigt nogmaals de aandacht op de Rij- tijdenwet, waarvan de bepalingen ingrij pender zijn dan door belanghebbenden tot nog toe werd gedacht. Het werkboekje is in het algemeen ook veie scht voor de vele zelfstandige nering doenden, die met een auto of motordrie- wiemi hun klanten bedienen, zooals melk handelaren, kruideniers, bakkers, brand- stoffenhandelaars, groentenhandelaars, enz. Ook grossiers, die met een vrachtmotor rijtuig of bestelauto rijden, dienen een werkboekje te hebben; evenzoo zij, die een bodedienst onderhouden en als bestuurder van een vrachtauto optreden. Vertegenwoordigers, die tevens bestel lingen uitvoeren, moeten ook in het bezit zijn van een werkboekje. Practisch komt het er op neer, dat alle patroons en hoofden van ondernemingen, die zelf voor hun bedrijf een motorrijtuig op meer dan twee wielen besturen, in het bezit moeten zijn van een werkboekje, tenzij het betreft het besturen van een personenauto alleen voor het bezoeken van relaties, e. d. (dus niet tevens het be zorgen van waren). Voorts wordt er op gewezen, dat zij, die een werkboekje bezitten, in hun vrijen tijd geen motorrijtuig (met uitzondering van tweewielers) mogen best-uren, ook niet voor het maken van uitstapjes. Voor inlichtingen wende men zich tot het Bureau van politie, alhier, alwaar ook de werkboekjes verkrijgbaar zijn. In verband met de inwerkingtreding van het rijtijdenbesluit is door de politie te Broek op Langendyk tegeq een chauffeur proces-verbaal opgemaakt. De heer j. j. van der Meer te Heiloo is gister te Amsterdam geslaagd voor het examen ter verkrijging van het diploma V. E. V. van sterkstroommonteur. Duizenden hebben gisteravond in Bergen genoten van het door de V. V. V. aange boden concert waarop „De Stem des Volks", „Bergens Mannenkoor" en de Koorvereeniging Bergen", onder leiding van hun respectievelijke dirigenten, een zestal nummers ten gehoore brachten. Aanvankelijk werd nog eenigen hinder ondervonden van het verkeer langs de Kerkstraat-Breelaan, zoodat het bij her haling wenschelijk is, dat de zangers zich inplaats van tegenover het kerkgebouw, opstellen tegenover de Ruïne. Later was deze hinder geringer. De zang klonk in den wondermooien zomer avond prachtig. De zangers gaven zich geheel. Tot slot werd onder groot enthousiasme van het publiek gemeenschappelijk het „Liedje van den Bergenaar" gezongen. Hierin ligt een aanwijzing om in de toe komst gemeenschappelijk eenige liederen in te studeeren. De proef is echter ge slaagd. Bewezen werd dat voor een derge lijk concert op het mooie ruïneterrein bij de talrijke gasten, groote belangstelling bestaat. Schijnwerpers plaatsten de kerk en zangers in een fantastisch licht. Hulde aan de V. V. V. voor dezen avond. Kunstzaal Boen- Te.i toonstellingen. Bergen. Tentoonstelling van schilderijen van Kees Boendermaker, dermaker, Loudelsweg. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Met 'n kwartje de wereld rond (kom. avon turen); hoofdrol Fernandel, de koning van den lach. Toegang voor eiken leeftijd. Victorla-theater, 8 uur, hoofdnummer Jongensstad (rom.-sens.), hoofdrollen Spen cer Tracy en Mickey Rooney. (Geprolon geerd). Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, twee hoofdnum mers: a. Kom je ook achter de tralies? (hum.), hoofdrollen Slim Summerville en Tony Martin; b. 100 mannen en 1 meisje (amus.), hoofdrollen Deanna Durbin en Leopold Stokowski. Toegang voor alle leef tijden. lederen middag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer The story of Vernon and Irene Castle (hist dansfilm), hoofdrollen Fred Astaire en Gin- ger Rogers. Toegang boyen 14 jaar. Vrijdag 18 Augustus. 1 uur, City-theater, voorstelling van Love Affair (rom.); hoofdrollen Irene Dunne en Charles Boyer. Toegang voor eiken leeftijd. In de vergadering van het bes"t7 Oranjevereeniging is besloten de de feestelijkheden te houden op 31 's Morgens 9 uur optocht der det navoW a.s. Aug. deren met muziek door het Hnr„S°ho.OIk'n. t dorp kinderspelen op het terrein in het land. 's Middags 2 uur ^aahia buiten. volksspelen kruiwagenrijden met hindernissen v W'°' Pa. ren boven 18 jaar, fietsen met hin<T sen voor jongens en meisjes rn's- jaar. Stoelendans van voor personen bovif*"? jaar. Hardkloeten voor jongens en m 18 boven 16 jaar. 's Avonds 8 uur conce f de plaatselijke muziek- en zangvere °°r en na afloop schitterend vuurwerk en'gin& deskundige leiding van de firma R^et te Leiden. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. (ONGECORRIGEERD). NEDERLANDSCHE TOURISTEN VERDWAALD EN GERED. Vier Nederlandsche touristen in Zwitser land waren bij het beklimmen van de Piz Lumbreda in Graubünden verdwaald ge raakt. Aan een van hen gelukte het met veel moeite het dorp San Bernardino te berei ken. Vandaar vertok een reddingcolonne, die Donderdagmorgen de touristen onge deerd beneden heeft kunnen brengen. Zij hadden den nacht in de open lucht moeten doorbrengen. Door de politie alhier is aangehouden een jongen, die een tweetal banketbakkers hier ter stede heeft opgelicht voor een be drag aan gebak, hetwelk hij meenam, terwijl hij tevens nog een bestelling opgaf aan een bepaald adres, welk adres bij de bezorging van het bestelde gefingeerd bleek te zijn. Toen hij deze truc nog eens trachtte toe te passen bij een banketbakker in de Lange- straat kon hij worden aangehouden. Het bleek te zijn een 13-jarige knaap, afkomstig uit Oudenbosch en te Bergen in pension. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. Door de politie alhier is aangehouden een 15-jarige jongen uit Alkmaar, welke bij een tweetal wapenhandelaren uit deze gemeente kans heeft gezien een revolver uit de étalage weg te nemen. Daar een dezer revolvers defect was, verzocht hij een arbei der, op dezelfde fabriek werkzaam, deze revolver ter reparatie te geven aan een wa penhandelaar. Deze fabrieksarbeider bracht de revolver toevallig bij den ouden eigenaar terug, waardoor deze diefstal gemakkelijk werd opgehelderd. Door de politie is proces verbaal opgemaakt. DE DUIZEND EILANDEN IN TREK! Gistermiddag bracht een groot Haagsch gezelschap, leden van de Aardappelen- en Fruitvereeniging aldaar en bestaande uit 261 personen, een bezoek aan Alkmaar en omstreken. Nadat het gezelschap per Alkmaar Packet naar hier was gekomen, heeft het een middagbezoek gebracht aan de duizend eilanden. Met .'eertien motorbooten trok men door het waterrijke land en dank zij een goed georienteerden gids werd het een interessante en leerrijke tocht. Natuurlijk was de veiling het hoogtepunt der excur sie en vol belangstelling heeft men ge luisterd naar de poulaire uiteenzetting van den veilingmeester. Ongetwijfeld zullen deze Hagenaars evenzoovele propagandisten geworden zjjn voor de reis naar de „duizend eilanden!" VERTROKKEN PERSONEN. J. A. M. Volwater, R.K., z.b., van Fnidsen 57 naar Alkemade, Roelof Arentsveen. N. Bosman, R.K., vertegenwoordiger, en echt- genoote en kinderen, van Prins Hendrik straat 24 naar Groningen. S. Former, N.H., wed. van R. Peereboom, van St. Jacobstraat 26a naar Beverwijk. J. Slik ker, N.H., analist, en echtgenoote en kinde ren, van Vogelenzang 4 naar Heiloo. M. C. Broeders, R.K., winkeljuffrouw, van Verdronkenoord 103 naar Oosterhout. G. Steenman, geen, winkeljuffrouw, van Van Houtenkade 8 naar Heiloo. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen vertrok de Oehoe van Schiphol met als gezagvoerder van Vee- nendaal. Aan boord van dit vliegtuig bevond zich 413 k.g. brjefpost, 4 k.g. pakketpost en 215)4 k.g. vracht. DE „EMOE" OP SCHIPHOL. Het Indië-vliegtuig Emoe is om 14.06 uur op Schiphol geland. OUDE MAN DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Vanochtend is op den onbewaakten over weg te Terschuur de 73-jarige W. van Maanen door den sneltrein Apeldoorn Amersfoort gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer, dat doof was, kwam van een landweg gewandeld en werd vermoe delijk verblind door de zon, waardoor hi; den naderenden trein niet heeft opgemerkt JONGEN DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Gisteravond is de twaalfjarige P. H. van der L. te Wagenborgen, gèmeente Termun- ten, bij het oversteken van den weg door een vrachtauto gegrepen. De jongen werd naar zijn woning overgebracht, waar hy vannacht is overleden. HET DRAMA TE AMSTERDAM. Onderzoek naar een bruin lederen koffer. Onder leiding van den waarnemend com missaris van politie te Deventer, den heer J. A. Wuyster, wordt op het oogenblik naarstig gezocht naar een gesloten bruin lederen koffer, welke door een schipper van een hier liggend vaartuig uit België is opge- vischt, doch weer in het water gegooid van één der grachten. Het onderzoek naar dezen koffer houdt verband met het drama, dat zich te Amsterdam heeft afgespeeld. TWEE CHINEEZEN BESCHULDIGEN ZICHZELF VAN MOORD. In brieven welke aan den gouverneur van Hongkong en aan de Britschen gezant in Sjanghai gericht zijn, beschuldigden zich twee Chineezen van moord op den douane inspecteur Tsjen Hsjih Sjang te Tientsin. Zij verklaren zich bereid, zich ter beschik king te stellen van de autoriteiten te Hongkong, indien men hun belooft onpar tijdig over hen te oordeelen en hen niet aan de Japanneezen uit te leveren. Deze zelfbeschuldigingen hebben alge meen opzien verwekt. Zooals bekend, heeft de eisch der Japanneezen, vier van den zelfden moord beschuldigde Chineezen in de Britsche concessie te Tientsin uit te leveren, tot het incident van Tientsin aan leiding gegeven. In Japansche kringen staat men sceptisch tegenover deze zelfbeschuldigingen, en ge looft men, dat met deze brieven de in Tient sin garresteerde vier Chineezen behoed moeten worden voor uitlevering aan de Ja panneezen. NAAR EEN DUITSCHE BEZETTING VAN BRATISLAWA? De „Times" meldt uit Bratislawa: Uit niet-officieele, doch zeer betrouwbare, bron wordt vernomen, dat binnenkort een Duit- sche militaire commandant zich in Bratis lawa, de hoofdstad van Slowakije, zal ves tigen. Voorts doet het feit, dat de kazernes gedeeltelyk ontruimd zijn om Duitsche troepen te kunnen legeren, vreezen, dat met een officieele Duitsche bezetting van de Slowaaksche hoofdstad rekening moet wor den gehouden. De steden langs het dal van de Waag als mede Trencin en Zilina (Zlin) zyn nog drukker met troepen bezet dan gewoonlijk en allé wegen welke naar Zilina leiden, het voornaamste knooppunt der Slowaaksche spoorwegen, zijn voor particulier vervoer verboden. De versterkingen in het dal van de Waag zijn volledig bezet, en de in Slo wakije wonende Hongaren die ter gelegen heid van de feesten van St. Stephanus naar Boedapest willen reizen, vertellen, dat het voor de Slcrwaken bijna niet mogelijk is om naar Hongarije te komen. DE FRANSCH-BRITSCHE BELOFTE TOT HULPVERLEENING. De berichten welke de Britsche regeering de laatste dagen bereiken, toonen aan, dat de toestand ongewijzigd is, aldus schrijft de diplomatieke correspondent van de' „Daily Telegraph", waaraan hij toevoegt, dat zich geen ontwikkeling voordoet, welke eenig initiatief van Fransch-Britsche zijde schijnt noodig te maken, en dat ook geen enkel ini tiatief schijnt overwogen te worden. De gemaakte afspraken zijn sinds lang zoodanig in gereedheid, dat zij terstond uit voering kunnen geven aan de Fransch- Britsche belofte aan de andere Europee- sche landen, n.1. dat een maximum aan ge- wapenden bijstand voor hen ter beschik king staat, indien zij, of hun vitale belangen door de asmogendheden bedreigd zouden worden. De correspondent verneemt voorts, dat deze afspraken zoodanig zijn uitgewerkt, dat zij automatisch in werking zouden tre den. Dit feit is aan de Duitsche deskundi gen en propagandisten, die de laatste dagen in Engeland geweest zijn, duidelijk ge maakt. AGENT DER GESTAPE IN ZWEDEN GEARRESTEERD. Het Zweedsche blad „Social-Democraten" meldt, dat een agent der Gestapo is gear resteerd, die zich uitgaf voor een uit I Duitschland gevlucht communist en die on der verscheidene namen werkte. Voorts zijn aanklachten ingediend tegen andere personen, o.m. een jong kantoorbediende en verscheidene Zweedsche nat.-soc. Deze spionnen trachtten inlichtingen te krijgen over aantallen arbeiders en productiecapa citeit der fabrieken, over emigranten uit Duitschland enz. Begunstigd door het prachtigste zom eer dat men zich denken kan, hehh de ouden van dagen weer hun dag gehad Het was dit jaar een jubileum-dag h het de tiende maal was, dat er een' u'f gaansdag voor de oudjes was georgan seerd en laat ons direct maar zeggen a'f ook deze dag uitstekend geslaagd is Om precies negen uur werd afgêrede vanaf café Rus en na een paar maal st0Ba pen voor pech van auto no. 2 en nadat n een rund van een wissen dood werd gered kwam men op de eerste pleisterplaats, Vel' zerbeek, aan, waar de koffie werd gebruikt en brood gegeten. Hierna werd gereden naar Zandvoort, waar bij het Noorderbad werd halt gehouden en eenigen tijd aan het prachtige Noordzeestrand werd vertoefd Wy zagen zelfs ouden van dagen zich ja zee begeven en zij hadden de grootste pret al werden zij wat nat. Na 'n mooien rit door het prachtige Kennemerland werd in Bak- kum nog eens halt gehouden en allen ge! tracteerd, waarop de reis werd voortgezet langs den duinkant naar Schoorl, om bij café „de Roode Leeuw" nog eens te verpoo- zen. Allen hebben zich nog naar hartelust vermaakt in den speeltuin en bij 't zandduin. Hoogst voldaan keerde men weer in Hu- gowaard terug, waar de trouwe H. U. G. 0. als steeds weer present was-met een wel kom in vroolijke muziek. De heer A. Kooij dankte allen die hadden meegewerkt om dezen dag te doen slagen en memoreerde meteen dat het een lus trum-jaar was. Namens de ouden van da gen voerde de heer G. de Jong het woord, om allen dank te brengen voor den zoo' schitterend geslaagden dag, waarna allen onder de muziek van H. U. G. O. de zaal verlieten en door de chauffeur weer wer den thuisgebracht. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 17 Augustus 1939. STAATSLEENINGEN. 3-3K NederL 1938 3 Ned-lndiê 1937 5K DultschL '30 m. verkL BANK-INSTELLIN3EN. Amsterd. Bank Handel Mij. C®rt v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alö. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert NederL Ford Lever Bros Philips GlociL Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting ..*1.1 Anaconda Bthleh. Stee) Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel .,,11 Standard Brands Steel coma: U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. 1 Redjang Lebong 1 s 1 PETROLEUM. Dordtscbe Petr. t Kon Petr. Perlak 1 Phillips Oil 1 SI *11 Uuion 1 STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aurora 16 Aug. te Lissabon. Barneveld 17 Aug. 5 uur te Antwerpen. Berenice 16 Aug. v. R'dam n. A'dam; 16 Aug. te Amsterdam. Boskoop 14 Aug. v. Curagao n. Liverpool. Doros 16 Aug. te Gothenburg. Douro 15 Aug. v. Pto Barrios n. Cristobal. Hebe 16 Aug. 19 u. v. Hamburg n. A'dam Hercules 16 Aug. v. Piraeus n. Kimassi. Iris 15 Aug. te Bordeaux. Manto 16 Aug. n.m. Azoren gepass. Mars 16 Aug. 23 u. Finisterre gepass Oberon 16 Aug. v. Valencia n. Piraeus' Odysseus1 161 Aug. v. A'dam n. Hamburg. Orestes 15 Aug. v. Curagao n. Cristobal Pencles 17 Aug. te Barbados. Pluto 16 Aug. v. Oporto n. Vigo Pygmalion 16 Aug. v. Istanbul n. Yerakini Socrates 16 Aug. 10 u. v. Barbados Plymouth. Stella 16 Aug. v. A'dam n. Kopenhagen. Titus 16 Aug. 8.15 u. Ouessant gepass Ulysses 16 Aug. v. Thessaloniki n Izmir Vulcanus 16 Aug. te en v. Oran n. Barcelona Stoomv. Mij. Nederland. Joh. de Witt, thuisr. v. Batavia 16 Aue Poelau Bras uitr. te Sabang 16 Aug Chr. Huygens uitr. v. IJmuiden 16 Aug Joh. y. Oldenbarnevelt thuisr. v r.Pn,to 16 Aug. uenua Poelau Laut thuisr. v Aden 15 Aug Kota Tjandi J N. L. v. New York 16 Aug lijn uuion r Tid. Water 8 RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust 1 Serbadjadi Intcrc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika JavaChina—Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Illi "ois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific 1 Can. Pac. tExclaim. §Noteering per 50. Vor.k. 94 V, 93 18% 132 110% 1631/, 112 78 34S% 123% 197% §33% 19% 45'/. 47is 35% 26% 12% 51/w 368/18 2% 390% 194 215% 84 67 100 284 296% 57% 247. 8 185 140 927a 114 89% 2%« 96% 71% 102 108% 120 187 141% 208/4 9% 12% 75 2.45-3.C0 94V, 17% 132% 1054-5) 162% 111 36VA 78 128%-J 197% 33% 19Hb 44 4% 347, 25%-V, 14%. 12% 5%. 3% 27s 387%-8 191 212 84 67 280 292 8 187J-% 92 114 70% 100 108% 120 188 141% 20»/, 8% 10% 12% 75 3% •Exdividend. x) ex-coup®» Prolongatie vorige koers WISSELKOERSEN AMSTERD^ New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo OFFICIEEL. Vorige koers 1.86'/« 8.71 74.75 4.93 31.63 42.06 38.90 44.9214 43.80 bedeo 1.86/» 8.73# 74-93 4.947' 31-70 42.14 45.02# 43.90

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2