Aqwda TRiUMPH ELKEN DAG PREFEREEREN DUIZENDEN NIEUWE ROOKERS DE BESTE I? SIGARET |i Stad en Omgeving. i| Thouindaal Ttieuws Heidebrand op Texel. De wethoudersverkiezing. Nieuwe toespraak van Forster. Vaandel-uitreiking aan de S.S.-Heimwehr. EGMOND AAN ZEE ZUIDSCHAPWOUDE HEILOO e" EERSTE BLAD Alkmaar, Zaterdag. 70 H.A. ver.oren. In de onmiddellijke nabijheid van de dennebosschen op de Westermient te Texel is gistermiddag door onbekende oorzaak 'r. ernstige heidebrand uitgebroken. Gelukkig bevonden zich talrijke personen, vooral kampeerders en militairen in de na bijheid, die terstond het blusschingswerk aanvingen. Ondanks de ingespannen po gingen om het vuur te stuiten, ging een op pervlakte prachtige heide van 70 H.A. ver loren. Dank zij het feit, dat de wind uit een gunstige richting kwam, bleven de bosschen gespaard. Daar er geruimen tijd geen regen was gevallen heeft 't vlug ingrijpen Texel voor eén groote ramp behoed. Speciaal de ge- pensionneerde voorwerker de heer Boon heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt. Burgemeester Kamp, de opzichter van gemeentewerken Tiessen en de boschwach ter Epe waren bij het blusschingswerk aanwezig. De afdeeling der S.D.A.P. hield gister avond in De Unie een vergadering ter be spreking van de vraag of de soc.-dem. frac tie al of niet een lid voor de wethouders functie beschikbaar zou stellen. De geringe belangstelling demonstreerde zich in de opkomst van slechts 16 leden. Desondanks werd het vraagstuk breedvoe rig besproken. Van drie kanten werden be zwaren aangevoerd en opgemerkt, dat men het in de gegeven omstandigheden, nu men niemand met ervaring beschikbaar kon stel len, wenschelyker acht, zich te onthouden. Tenslotte werd aangenomen, dat men wel iemand beschikbaar zou stellen, omdat men het toch wenschelijker vond ook in de keu ken van het stadsbestuur aanwezig te zijn. Nog werd opgemerkt, dat de heer Coerls boven den heer Couwenhoven de voorkeur verdiende, aangezien deze de kaderschool van de partij had doorloopen en op de lijst van candidaten voor de Prov. Staten, op voorstel van den heer Couwenhoven, op een betere plaats was gezet, omdat hij, naar het oordeel van den heer Couwenhoven zelf, meer in de mars had. Een discussie over de personen werd echter niet toegelaten, aan gezien de raadsfractie uitmaakt wie be schikbaar zal worden gesteld. De geringe opkomst op deze vergadering wijst er op, dat de leden weinig belangstel ling voor het vraagstuk hebben. De positie van de soc.-dem. fractie, die straks namens de spc.-dem. kiezers over het vraagstuk het woord zal moeten voeren, wordt daardoor echter niet versterkt. EEN AANRIJDING. Gistermiddag werd de heer Jan den Hartigh, bediende bij den kruidenier Haijtema, zoodanig door een auto in de Koorstraat aangereden, dat zijn arm op twee plaatsen, werd gebroken. De autobe stuurder, die teveel naar rechts reed, be merkte van het ongeval blijkbaar niets, want de auto reed door. Na in het Centraal ziekenhuis door dr. Frederjkse te zijn behandeld, kon het slachtoffer zich huiswaarts begeven. Aangezien er geen getuigen bekend zijn geworden, wordt hun, die nadere inlich tingen omtrent, deze aanrijding kunnen geven, verzocht zich bij de politie bekend te willen maken en zich daartoe te ver voegen aan het bureau van politie, afd. verkeer. zoo'n gezin plaats grijpt. Maar aan de uitzending zijn financieele bezwaren ven bonden en wel niet alleen voor wat be treft de verpleegkosten. Hoewel met moeite, konden deze steeds bijeen worden gebracht, maar er is méér noodig. Het blijkt n.1. steeds dat de vrouwen, die uitgezonden moeten worden, geen vol doende kleeding hebben. Reeds lang bed legerig soms, met zeer groote financieele moeilijkheden te kampen hebbende, is moeder er bij de aanschaffing van kleeding en schoeisel steeds overgeschoten. Eerst de kinderen, dan de man en dan pas de moeder, maar zoodra zij aan de beurt is, zijn de beschikbare geldmiddelen uitgeput. Waar kan men nu om kleeding en schoeisel aankloppen? Natuurlijk bij het Alkmaarsche Kleeding- en Dekking comité! Maar om te helpen is geld noodig. Geld voor aankoop van mantels, japonnen, schoeisel, onderkleeding en al datgene wat noodig is, indien men elders moet worden verpleegd. En daarom wend il mij tot u. Helpt in deze gevallen en wel door het geven van een financieele bijdrage. Geeft en vermeld er bij: „Voor hulp bij uitzen ding van verzwakte moeders". Zendt nog heden uw gift aan den penningmeester van het Alkmaarsche Kleeding- en Dek kingcomité, den heer S. E. Leuw. Hofdijk straat 10, postgiro nr. 6329 (Nutsspaar- bank). Dé ontvangen en nog te ontvangen be dragen zullen alleen en uitsluitend voor bovengenoemd doel worden besteed. Het ontvangen bedrag is echter nog veel te gering. Het is mogelijk, dank zij de schitterende gift ad 25, met deze be dragen één uitzending te financieren. Er Uitsluitend in metaalverpakhing. Blijft kraahversclu een o.a. Gouwleider Forster heeft gisteravond te Dantzig bij de uitreiking van een vaandel aan de S. S. Heimwehr toespraak gehouden, waarin hij zeide: „In het bijzonder in de laatste maanden heeft de politieke toestand zich zoo ontwikkeld, dat Dantzig door den staat, welke de vrije Stad volgens het besluit van den volkenbond zou be schermen, voortdurend wordt bedreigd en er op moet rekenen op een dag door Polen te worden overvallen. De Poolsche staat, welke er door den vol kenbond toe uitverkoren was, verdediger te zijn van Dantzig, is plotseling de eenig mo gelijke aanvaller geworden. In dezen drei genden toestand bleef ons niets anders over dan dat wij er naar uitzagen, hoe wij ons zelf zouden kunnen helpen. Iedere zich van haar verantwoordelijkheid bewuste staats leiding, om het even in welk land, zou niets anders hebben gedaan. Wij hebben er voor gezorgd, dat Dantzig en zijn bevolking niet meer weerloos zijn. In tijden, zooals thans, zijn niet de doode letters van een of ander verdrag, of van een of andere grondwet toonaangevend, doch de drijfveer tot zelf behoud van 400.000 menschen. Het was voor ons, als verantwoordelijke mannen bij voorbaat duidelijk, dat, wanneer wij afweerorganisaties zouden stichten, wij haar de voor dat doel noodige meest moderne wapens zouden geven, die bestaan. Een dezer afweerorganisaties vormt gij in de S. S. Heimwehr. De naam Heimwehr zegt op zichzelf reeds alles. Gij, jonge kame raden, hebt u enkele weken geleden in Dantzig vrijwillig gemeld, toen men u zeide, waarom het ging. Gij wilt als jonge Dantzi- gers niet terzijde staan, wanneer het er op aankomt, de eigen haardstede te bescher men. In korten tijd zijt gij afgericht. Uw enthousiasme en de vreugdevolle overgave over aan de zaak heeft het mogelijk ge maakt, dat gij in betrekkelijk weinig weken soldaten zijt geworden. Op u, zooals op uw kameraden in de landspolitie, bouwt de be volking van Dantzig haar verwachtingen. Gij zijt er toe bestemd, de mooie oude Duit- sche stad en haar menschen in geval van een Poolschen overval te beschermen, hetzij deze van binnen-, hetzij van buitenaf komt". Tenslotte reikte Forster als gouwleider en vertegenwoordiger van den „Führer" com mandant Goetze het vaandel uit, dat een doodskop voor het Hakenkruis en daarnaast het Runenteeken der SS. en het wapen van Dantzig vertoont. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat het vaandel steeds hoog in eere zal worden gehouden. BRANDOEFENING ALS BRANDALARM BESCHOUWD. De brandweer uit Schagerbrug werd dezer dagen in den nacht telefonisch ge alarmeerd in verband met een brand, wel ke zou zjjn uitgebroken in 't kinderherstel lingsoord „Trein 8.28" nabij Petten. Toen de motorbrandspuit binnen den kortst mogelijken tijd Petten had bereikt, bleek dat van brand geen sprake was of was geweest. In het herstellingsoord had men slechts een brandoefening gehouden. Het personeel van het herstellingsoord was blijkbaar zoo danig door deze midden in den nacht op komende oefening in de war gebracht, dat het de oefening als alarmeering voor een werkelijk uitgebroken brand beschouwde. Door dit misverstand werden minder ge- wenschte maatregelen getroffen en werd o.m. in allerijl de brandweer van Zijpe te Schagerbrug telefonisch in het geweer ge roepen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 20 Augustus is de apotheek van B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. zijn echter meerdere gevallen. Geeft daar om alsnog een bedragje, u doet er een goed werk mede. Volgende week hoop ik een langere lijst van ingekomen bedragen te kunnen pu- bliceeren. Stelt mij hierin niet teleur. U verricht met het zenden van een "ift een zeer goede daad. zen werden verklaard de candidaten van groep één. Van evenredige vertegenwoordi ging werd afgezien, zoodat de vertrouwens- raad zal bestaan uit personen die door de meerderheid van het bestuur werden gesteld en er dus een onbevredigde minderheid blijft. Zij die voor een nieuwe stemming waren, stelden zich op het standpunt, dat deze, in gevolge de gedane toezegging, dat die ge houden zou worden wanneer protesten te gen de geopende bus waren ingekomen, moest worden ingelost, aangezien er 37 pro testen waren ingediend. Deze minderheid van 't bestuur verwachtte wel geen anderen uitslag, doch oordeelde, dat de gemaakte. ---, V*Wiantunnier fout een nieuwe stemming vorderde. De Drama m Shanghai (dram.), hoofdroliPn meerderheid van het bestuur wilde, met het Louis Jouvet en Christiane Mardayne. Tno oog op de kosten, de nieuwe stemming ver- I gang boven 18 jaar. In het voorprogramni." o.a. het bloemencorso te Bergen a Tentoonstellingen. Bergen. Tentoonstelling van schild van Kees Boendermaker. Kunstzaal pjen dermaker, Loudelsweg. ^en- Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Affair (rom.), hoofdrollen Irene Dunne Charles Boyer. Toegang voor eiken leeft- Zondag om 2 uur, 4.15 uur en 8 uur stellingen. Woensdagmiddag, half drie, matinee Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdn en voor. mijden. De vertrouwensraad wordt 1 Sept. geïn stalleerd, waarna onmiddellijk tot de ver kiezing van een nieuw bestuur wordt over gegaan. o.a. net Dioemencorso re Bergen. Zondag van 2 uur af doorloopendo stelling. V00r- Woensdagmiddag, half drie, matinee Victoria-theater, 8 uur, hoofdnum». Lord Jeff (rom.), hoofdrollen r Bartholomew en Mickey Rooney. boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende v stelling. 00r* Woensdagmiddag, half drie, matinee Roxy-theater, 7.45 uur, twee hoofd'num Maandag 21 Augustus 75 jaar. Weinigen, die mers: a. De aanhouder wint (amus ■kt_nnwnrtmtroot In/rvi:__!- _1a°0tcl» Freddie Toegang MR. DR. A. BARON ROELL 75 JAAR. De commissaris der koningin in Noord holland,. mr. dr. A. baron Röell, wordt Noordhollands eersten magistraat gadeslaan ronen Dick Powell en Olivia de Havilla h* in zijn arbeid, zullen zich kunnen realisee- j, Moto de geheimzinnige (sens.) honM j fUnCtlOnnflriS I Dntnn T Ciwa Tnortnnrf KntrAv. 1 O rol ren, dat deze scherpzinnige reeds dezen hoogen leeftijd bereiken zal. Sinds 1915 vervult hij onafgebroken zijn hooge functie in het statige Provinciaal Gouvernementsgebouw in Noordhollands hoofdstad, waar tijdens zijn ambtsvervul ling veel tot stand is gebracht in het belang van het gewest en zijn talrijke bevolking. Mr. dr. baron A. Röell werd 21 Augustus 1864 te Den Haag geboren. Hij studeerde aan de universiteit te Leiden en promoveer de 4 April 1892 tot doctor in de Staatswe tenschap op dissertatie „Wetgeving op de huisvesting van arbeidende klassen" en op S. O. S. De heer F. schrijft ons: In vervolg op het stukje dd. 22 Juli 1939 waarbij werd toegezegd de ingekomen be dragen in dit blad te verantwoorden, volgt hieronder de opsomming der ontvangen gelden: Gestort bij de Nutsspaarbank door 2.50 5.— Mevr. B.M. den heer H. Gestort bij den penning meester van het Alk. Klee ding- en Dekkingcomité door Mevr. Sch1. Mevr. N. N25. In totaal is dus ontvangen 33.50 Hoewel het comité met dankbaarheid deze bedragen in ontvangst heeft genomen en hiervoor buitengewoon erkentelijk is, meen ik toch dat nogmaals deze aange legenheid onder de aandacht van de lezers (essen) van dit blad moet worden gebracht, daar vermoedelijk wegens uit- stedigheid of andere oorzaken, niet vol doende op het verzoek is gereageerd. Wat is n.1. het geval? In onze gemeente komt het nogal veel vuldig voor dat vrouwen van minder goed gesitueerde medeburgers door zorgen en moeilijkheden zoodanig zijn verzwakt, dat uitzending naar een herstellingsoord nood zakelijk is. Deze uitzendingen kosten ech ter veel geld en gelukkig is het nog steeds gelukt de benoodigde bedragen bijeen te brengen en tot uitzending over te gaan. De resultaten, met deze uitzendingen ver kregen, zijn schitterend. De gezondheids toestand der vrouwen en moeders ver betert in een herstellingsoord geweldig. Zij krijgen wederom de kracht en den moed om de zorgen van het dikwijls groote gezin op zich te nemen. Welk een zegen voor het gezin, indien moeder weer sterk en krachtig en met nieuwen levensmoed in het gezin is teruggekeerd. U zult het van nabij moeten aanschouwen, om te kunnen begrijpen welk een ommekeer in AFSCHEID J. HOEKMEIJER. Vanmorgen, toen de grootste drukte op onze zetterij achter den rug was, zijn de machines enkele minuten stop gezet, om dat directie en technisch personeel af scheid gingen nemen van een der zetters: den heer J. Hoekmeijer, die ongeveer 33 jaar aan de N.V. Herms. Coster en Zn., gedien had. De heer Hoekmeijer ging met vervroegd pensioen, verliet dus vrijwillig onze zaak, om plaats te maken voor een jongere. De heer C, Krak, directeur, heeft den scheidende toegesproken en in enkele har telijke woorden hem het vaarwel toegeroe pen. Spr. vond dit afscheid sympathiek, omdat nu een jongere werklooze typograai zijn plaats kan innemen. De heer Krak herinnerde er aan, dat de heer Hoekmeijer het wel en wee op deze zaak gedurende meer dan 33 jaar had mee gemaakt, dankte hem voor zijn trouwe plichtsbetrachting en bood hem een enve loppe met inhoud aan. De heer J. Brouwer, chef der technische afdeeling overhandigde den scheidende daarna een cadeautje namens het per soneel, waarna de heer W. Harsevoort hem dank bracht voor de kameraadschap en zijn besluit, waardoor thans een jongere weer werk kan krijgen. Namens het hoofdbestuur van den Typo grafenbond bracht spr. den directeur dank voor het feit, dat hij 'n Alkmaarsche werk looze als nummer één op de lijst had ge plaatst om den heer Hoekmeijer te vervan gen. Met een enkel, sober woord dankte di heer Hoekmeijer voor de woorden en de cadeaux, waarna allen persoonlijk afscheid namen van den oud-gediende. Peter Lorre. Toegang boven 18 jaar. lederen middag, half 3, hoofdnummer Moderne Tijden, hoofdrol Charlie Chaplin Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2—7 uur doorloopende voorstellingen. Zaterdag 19 Augustus. „Het Wapen van Heemskerk", dansen. Zondag 20 Augustus. 2 uur, Alkm. Wielerbaan, wedstrijdeij. „Het Wapen van Heemskerk", dansen'. Kermis te Oterleek. Maandag 21 Augustus. Kermis te Oterleek; uitvoering K. N. K. 8.30 uur, in het Logegebouw ledenvergadè- I ring van de afd. Alkmaar Kinderhulp. Dinsdag 22 Augustus. Kermis te Oterleek. GESLAAGD. Gister slaagde te Utrecht voor akte Fransch 1. o. onze vroegere stadgenoot broeder Amantius, in de wereld J. Veel, thans te Laren (N.-H.) RIJTIJDENWET 1936. De Commissaris van Politie te Alkmaar vestigt in verband met de op 13 Augustus j.L ingevoerde Rijtijdenwet de aandacht van de hoofden of bestuurders eener onderneming, Waarin personen al of niet voortdurend werkzaam zijn als bestuurder van een m torrijtuig, w.o. ook begrepen worden per sonen, die voorwaardelijk of onvoorwaar delijk zijn erkend als of gelijkgesteld met handelsreizigers of particuliere chauffeurs, op de verplichting een chauffeursregister aan te houden, hetwelk moet voldoen aan de wettelijk gestelde eischen en welke in den handel worden gebracht volgens een vastgesteld model, op den omslag waarvan tevens het desbetreffend artikel van het Rijtijdenbesluit is vermeld. Niet nakoming van deze verplichting levert een strafbaar feit op. Het chauffeursregister is dus ook ver plicht, als de patroon zelf ook als bestuur der van een motorrijtuig optreedt. Het register moet dus thans reeds aan wezig zijn in elke onderneming, waarin iemand werkt, die voor een werkboekje in aanmerking komt. Nadere inlichtingen wor den zoonoodig verstrekt aan het Bureau van Politie. DE VEREENIGING ZIEKENHUISVERPLEGING ALKMAAR EN DE VERTROUWENSRAAD. In de Donderdag gehouden bestuurs vergadering van de „Vereeniging Zieken- huisverpleging Alkmaar", waarin de mee ningen sterk tegen elkander botsten, werd met 4 tegen 3 stemmen besloten, de gehou den stemming voor het instellen van een vertrouwensraad geldig te verklaren. Geko- dezelfden dag op stellingen tot doctor in de Rechtswetenschap. Gedurende korten tijd was hij adjudant commies eerste klasse aan de provinciale griffie van Gelderland, in Arnhem. Al spoe dig werd hfj benoemd tot commies-chef aan de provinciale griffie van Overijssel, te Zwolle, welke functie hij bekleedde tot zijn benoeming in 1898 tot burgemeester van Leeuwarden. In 1904 volgde zijn benoeming tot burge meester van Arnhem en ruim vijf jaar later, in 1910, tot burgemeester van Amsterdam. Ook dit ambt vervulde baron Röell onge veer vijf jaar. In 1915 werd hij benoemd tot commissaris der koningin, in de provincie Noordholland, welke functie hij thans nog bekleedt. Baron Röell was vele jaren voorzitter van het bestuur van het Amsterdamsche Concertgebouw, van het Koloniaal Instituut en van de Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen. Ook was hij lid van het college van curatoren der gemeentelijke universiteit van Amsterdam. In Juli 1927, ter gelegenheid van zijn 12X>-jarig jubileum als commissaris der ko ningin, is voldoende gebleken, hoezeer zijn werk in breeden kring werd gewaardeerd. Mr. dr. Röell heeft in alle functies, die hij bekleedde, steeds getoond een warme be langstelling te bezitten voor de zaken be treffende zijn ambt, doch tevens daarbuiten. In zijn laatste ambt heeft hij o.a. een be langrijk aandeel gehad in de totstandkoming van het Gooische Natuurreservaat. Verlenging werkverschaffing. De minister van sociale zaken heeft goedgekeurd de voortzetting tot 30 Decem ber a.s., onder voorbehoud van het recht tot tijdelijke onderbreking om inkrimping, van de volgende gemeentelijke werkver schaffingen: 1 plan diverse werkzaamheden in de gemeente, 2 afgraven en egaliseeren van terreinen, 3 verbeteren van bestaande Programma Oranjefeest. In de vergadering van het Oranje comité alhier werden de lijsten, waarmee de comité-leden in de gemeente hadden gecirculeerd, ingeleverd. De opbrengst was bevredigend. Men zal hierdoor in staat zijn, den kinderen een mooi feest aan te bieden. Het programma van deze feestelijkheden, welke zullen worden gehouden op 31 Aug. a.s. luidt als volgt: 30 Aug., dienst in de herv. kerk. Donderdagmorgen half negen opstelling kinderoptocht in de Koog; 9 uur aanvang optocht door het dorp, opge luisterd door de beide plaatselijke muziek korpsen. Gehoopt wordt, dat de kinderen, die in dezen optocht meeloopen, door ver sieringen (rijwielen, autopeds, enz.) het feestelijk karakter zullen verhoogen. Van wege het Oranjecomité zal groen beschik baar worden gesteld. Voor de mooiste versieringen worden prijzen uitgeloofd. 11 uur: terugkomst der kinderen en trac- tatie in de zalen van de heeren P. Kramer en Th. Rijper, 's middags 3 uur: optreden voor de schoolkinderen van een gooche laar-humorist en zoo mogelijk vertooning van een film. Hier tusschendoor tractatie en na afloop uitreiking van de herinne- ringscadeaux. 's Avonds 8 uur: gecostu- meerde fakkeloptocht door het dorp, waar voor enkele prijzen zullen worden hé- schikbaar gesteld. t Het werd gewenscht geoordeeld, da enkele dagen van tevoren opgave wer gedaan van deelname aan de verschilled feestelijkheden. Met het oog op de aan schaffing van fakkels werd opgave hie - voor gaarne spoedig ontvangen. wegen en bermen in de gemeente, 4 inboe ten en omleggen en onderhouden van onge- i maken vfnAeeï0sSpCohrtveldPlantSOenen' 5 I BlROEK OP LANGENDUK Vergoeding lager onderwijs. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft de vergoeding krach tens artikel 56 der lager-onderwijswet 1920 over het dienstjaar 1938 voor onze gemeen te vastgesteld op 11.569.88, zoodat de ge meente nog een bedrag van 729.88 tegoed heeft. Strandloopers opgepast. De burgemeester heeft, met het oog op voorgekomen ernstige ongevallen, de aan dacht van visschers, strandloopers en op- koopers van metalen erop gevestigd, dat het hanteeren van 'n zoogenaamd gloeiïngs- patroon, afkomstig van een zeemijn, groot gevaar voor ontploffing meebrengt. Bij het vinden ervan wordt daarom dringend aan geraden zich tot de bevoegde autoriteiten te wenden, opdat deze de hulp kunnen in roepen van een deskundige der artillerie- inrichtingen aan de Hembrug of van de weermacht, voor onderzoek en demontee ring. Het ging op de vierde droge bollenveiling van Vrijdagmorgen van iet Langendijker Groenten Centrale al veel beter dan op de derde. F,r waren wat minder kooplieden opgekomen, aanvoer was ook iets minder, maar waren er nog pl.m. 2 millioen bolle de veiling. Het grootste gedeelte va aanvoer kon niet geplaatst worden. enkele partyen werden afgenomen- achterstand in de betalingen blij j steeds te bestaan, hetgeen aan den niet ten goede komt. wer<Jen, De prijzen, welke besteed "wpyT DVT Murillo z. 11 J z. 10 l.-i f}JL de Berlin z. 11 1.351.45; 12 1.80; z. 11 l waren: DVT Murillo z. 11 li35i Electra z. 12 1.80; z. 10 combe Yellow z. M. T. Sonja z. 12 1.30; Darw- Rose - -J2 land z. 12 1.35; Darw. Bartigon 4„. 1.30; Darw. Clara Butt i LjYel" EVT Rose Luisante z. 12 1-60, loy Picotee z. 12 1.35; Darw. 1* 11/1, alles per 100 stuks. UIKI\on Scha**', Vrijdagmorgen heeft in ^d, waard een auto-aanrijding p ,uidcen 13 welke zonder persoonlijke on® afgeloopen. mM Een vrachtauto van de nu uc vemenmigsavond zoo wi i I recd terug het erf heeft is het fanfarecorps „Eensgezindheid" n'et bemerkend®> dat ?tPSchagen bereid gevonden om a.s. Woensdag 8en ™elkauto van R; B' U' lïis concert te geven I aanrijden. Een botsing was CoP' Geslaagd. Voor het examen van coupeuse is ge- Gratis concert van Eensgezindheid. In'",dLTerf1ittingSaV°nd 200 laat Plaats N. gevonden om a.s. gratis concert te geven. B. en W hebben voor dat doel gratis het muziekpark, de muzieknis en stoelen afge staan. °nver$U* De melkauto kwam, na eerst eC"eCht hebben omgereden, in de sl°0,_„o vTaC werd geheel vernield. De auto werd beschadigd aan andei"e de mo torkaP-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2