Een zoon van z'n Vader 2euMetow tweede blad Mussert imiteert hitier. „Piet Boer" beschrijft „Sein Kampt". In Duitschland gevangen genomen. Reden onbekend. Zweefvliegtuig neergestort. Inzittende gewond. Familietwist te Stein. Bejaarde vrouw ernstig gewond. Opkomst lichting 1940 zal normaal geschieden. Nieuwe Tweede-Kamer leden benoemd. Naar het Engelsch van RIDGWELL CULLUM. Door T. v. cL MADE. In de nnzi-pers vragen diverse annonces de aandacht voor een onlangs in Duitsch- land verschenen boek, waarover het „Utrechtsch Nieuwsblad" nader weet in te lichten, zijn eigen beschouwingen aan die mededeelingen toevoegend: „De auteur van het boek noemt zich „Piet Boer", haar wij mogen aannemen een schuil naam, waarachter zich een der helden van het Nederlandsche nazidom dapper verbor gen houdt. Het boek heet „Mussert, Entste- hung und Kampf des niederlandischen Na- tionalsozialismus", en is dus als een parellel van Hitler's „Mein Kampf" te beschouwen. Het werd uitgegeven bij den „Deutscher Hort Verlag" te Herrsching bij München, de stad der Hitlerpartij, en het kost „steif kartoniert, sehr gute Ausstattung, Abbildun- gen im Text, Groszoktav" slechts R.M. 7.20, zoodat het, gelijk de bedoeling is, talrijken Duitschers in handen kan komen. Hoort, hoe de uitgever in een prospectus, dat den om slag van het boek met Mussert (in uniform natuurlijk) in beeld brengt, de nieuwe uit gave aanprijst: „Unbeirrt führt Mussert, der Begrunder der N.S.B., seinen Kampf für Hollands Frei- heit gegen alle die dunklen, im Grunde anarchistischen Gestalten und Gewalten, denen bei uns in Deuischland langst das Lebenslicht ausgeblasen wurde durch den Willen des Führers. Piet Boer zeigt uns in seiner knappen, anschaulichen und schwun- vollen Schrift, dasz auch der Niederlande ein neuer Morgen bescheiden sein wird durch den Glauben und die Tat eines ster ken und reinen Mannes: Anton Adriaan Mussert". Aan de achterzijde van het prospectus vindt men, ter bestelling van het boek over den „sterken en reinen man" een bon, die de gelegenheid opent om Piet Boer's „knappe, anschauliche en schwungvolle" meesterwerk bij een boekhandelaar aan te vragen. Deze, in het Duitsch gedrukte, want voor Duitsch gebruik bestemde, bon, is op gesierd met 't driehoeksembleem van de N.S.B., waarop in het hart de Nederlandsche leeuw prijkt. Burgeroorlog in Nederland Voorts geeft op die achterzijde de uit gever een proeve van Piet Boer's „voorlich ting" over zijn vaderland. Piet zegt o.m.: „Immer gröszer werden die Scharen de- rer, die nich mehr arbeiten dürfen, weil eine herrschende Clique an ihrer Arbeit nichts verdient" (sic!! Red. U. N.) Der ge- genseitige Hasz im Volke wird gröszer, Brüder werden gegen Brüder gehetzt (niet door de N.S.B. natuurlijk! Red. U. N.), ein dauernder Bürgerkrieg ist entstanden (sic!!, Red. U. N.) in den einst so rührigen, starken Nlederlanden". Als redder uit den nood komt dan, vol gens Piet Boer wel te verstaan, Anton Adri aan Mussert: „Man sieht sie heranmarschieren, die stets wachsenden Legionen erwachter, junger Kampfer (dit „stets wachsen" doelt vermoe delijk op de daling van het N.S.B.-percen- tage van 7.8 op 3.8 tusschen 1935 en 1939 Red. U. N.) „Der Boden erzittert unter dem Dröhnen ihrer Schritte. Hou zee!" Anti-Nederlandsch geschrijf. Wij stellen vast, aldus het U. N., dat de verschijning van dit boek in Duitschland (waar niets, zeker niets politieks, verschijnen kan zonder Berlijns medeweten en instem ming) een daad van bijzondere onvriende lijkheid van de Duitsche jegens de Neder landsche regeering beteekent. Maar ten op zichte van den auteur en van de beweging waartoe hij behoort, is er sprake van schaamteloos anti-Nederlandsch gedrag. Wil de heer Mussert ons redden, het zij zoo. Maar indien hij daartoe zóó openlijk in stemming gaat zoeken bij de buren, en in Duitschland ons land laat afschilderen als 'n poel van verderf en narigheid, heeft hij bitter weinig van de diefde voor volk en vaderland" waarvan hij en de zijnen zoo hoog opgeven. Wij voor ons hebben liever te doen met menschen, die althans tegenover den vreemdeling hun land in eere houden, ook al maken zij 't Engelsche „right or wrong, mij country" niet tot hun devies. Door Piet Boer's boek te laten verschijnen heeft de N.S.B. voor den zooveelsten keer bewezen, dat zij, gelijk wij eerder betoogden, een volstrekt Duitsche affaire is, waarmee rechtgeaarde Nederlanders ter dege moeten oppassen en waarvan zij zich met veront waardiging dienen af te wenden". Bij de familie van den heer J. Drenth, ambtenaar bij de registratie en domei nen te Alphen aan den Rijn, is bericht ontvangen, dat de heer Drenth zich te Dusseldorp in hechtenis bevindt. De heer Drenth, die o.m. de zaken behar tigde van een in Duitschland wonenden Ne derlander, ontving Maandag van dezen een telegram, waarin hem werd verzocht on middellijk naar Duitschland te komen. De heer Drenth voldeed aan dit verzoek, doch gisteren zond hij aan zijn echtgenoote een brief, waarin hij mededeelde, dat het tele gram slechts ten doel had gehad hem over de grens te lokken, daar de in Duitschland wonende Nederlander reeds was gearres teerd en hij zelf bij zijn aankomst in Duitschland onmiddellijk in hechtenis werd gesteld. Omtrent de reden van de arresta tie is niets bekend. De familie van den heer Drenth heeft zich tot den minister van buitenlandsche zaken gewend met het verzoek inlichtingen daaromtrent te -willen inwinnen. Op het oefenterrein van de Arnhemsche zweefvliegclub nabij Teriet is gistermid dag een zweefvliegtuig van deze club neergestort. In het toestel was gezeten de heer van Lamsweerde uit Nijmegen. Deze was kort tevoren met het vliegtuig opge stegen. Op omstreeks twintig meter sloeg de kabel plotseling los. Het toestel had toen nog een onvoldoende hoogte bereikt om in de lucht te kunnen blijven, het daal de snel en stortte neer. De heer van Lams weerde viel met hej hoofd tegen den snel heidsmeter en liep een hersenschudding en een hoofdwonde op. Per ziekenauto werd hij naar het ge meente-ziekenhuis overgebracht en aldaar ter verpleging opgenomen. Het vliegtuig werd zwaar beschadigd. Gisteravond te ongeveer acht uur ontstond oneenigheid tus schen den 60-jarigen landbouwer Driessen en diens echtgenoote in hun woning te Stein. De man dreigde zijn vrouw met een re volver. De vrouw wist echter te vluchten, waarna de man het wapen richtte op zijn ruim 60-jarige alleen wonende zuster. Deze werd door een viertal ko gels aan hoofd en schouders ge troffen. In hoogst zorgwekkenden toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. De man vluchtte na zijn daad en sprong in het Juliana- kanaal, waar hij door de gemeentepolitie, die direct ter plaatse was, uit werd ge haald en gearresteerd. De man bleek reeds enkele maanden te lijden aan zwaarmoe digheid. Men meldt ons van de zijde van het de partement van defensie: In de dezer dagen te verschijnen leger orders zal worden bekend gemaakt, dat de eerste ploeg der lichting 1940 op 4 October a.s. in werkelijken dienst zal komen. Deze bekendmaking geschiedt in afwachting van de binnenkort verschijnende indeelingsbe- schikking 1940. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het tijdvak van 1 tot 10 Oc tober het normale tijdvak van opkomst van deze ploeg is. Door bijzondere omstandigheden moest het vorig jaar van bedoeld tijdvak worden afgeweken en is de eerste ploeg van de lichting 1939 op 24 October 1938 in werke- jjken dienst gekomen. De voorzitter van het centraal stembu reau heeft tot leden van de Tweede Kamer benoemd verklaard: In de vacature-Albarda den Bommer te Amsterdam. In de vacature-de Geer prof. dr. J. R- Slotemaker de Bruine te Wassenaar, en in de vacature-van den Tempel den heer B. C. Franke te Amsterdam. De heer J. Bommer is secretaris van den nationalen woningraad; de heer B. C. Franke is bestuurslid van de afd. Amster dam van den Centralen Nederlandschen Ambtenaarsbond. HET N. L O. G. EN DE MISSIE. Schriftelijk beantwoorde vragen. De minister van koloniën, de heer Weiter, heeft ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer van Poll (r. k.) betreffende een atcie, welke het N. I. O. G. zou voeren ten opzichte van de missie en de zendingen in Nederlandsch-Indië ge antwoord: Blijkens door het hoofdbestuur van het Nederlandsch-Indisch onderwijsgenootschap aan den directeur van onderwijs en eere- dienst gedane mededeelingen hebben drie leden van de afdeeling Soerakarta van dat genootschap een bezoek gebracht aan den plaatselijken vertegenwoordiger van Mo- hammadijah aldaar, evenwel niet namens het hoofdbestuu», doch op eigen initiatief. Het doel van dit bezoek zou, volgens die mededeelingen geweest zijn, samenwerking te bereiken ten aanzien van het bezoeken van de openbare school door kinderen van Mohammedaansche ouders. Een actie tegen arbeid van zending en missie zou niet door bedoelde afdeelingsleden zijn beoogd. In verband met het vorenstaande behoe ven de vragen 2 en 3. geen beantwoording. FAILLISSEMENTSAANVRAAG NALATENSCHAP DR. F. MANNHEIMER. Naar gemeld wordt, is door de firma Mendelssohn en Co. Amsterdam en de bewindvoerders een aanvrage tot faillietverklaring van de nalaten schap van wijlen dr. F. Mannheimer bij de rechtbank te Amsterdam inge diend. HOFSTEDE GEHEEL IN DE ASCH GELEGD. Terwijl de bewoners van de hofstede van A. Kersbergen te Achthaven, gemeen te Lexmond, aan het melken waren, brak brand uit in den hooiberg, welke vlak by het huis s'ond. In korten tijd stonden ook de hofstede en de schuren in vlammen. De brandweer kon niet verhinderen, dat alle gebouwen tot den grond toe afbrandden. Slechts een gedeelte van den inboedel kon in veiligheid wórden gebracht. Men vermoedt, dat hooibroei de oorzaak van den brand is. ZWARE BINNENBRAND ïE DEN HAAG. Niemand thuis. Gistermiddag te ongeveer drie uur is brand uitgebroken in het perceel Sophia- laan 11 te Den Haag, dat bewoond wordt door jhr. O. F. A. M. van Nispen tot Seve- naer, oud-gezant te Brussel en te Rome. Jhr. van Nispen en zijn echtgenoote ver toeven momenteel in Zwitserland en zij zouden gisteren naar Den Haag terug keeren. Het huis was bewoond door een huis knecht en twee dienstboden, die bij het uitbreken van den brand evenwel niet thuis waren. Om 1 uur belde een tuinmansknecht aan het perceel aan, doch hem werd niet open gedaan, waarna hy door een zijpoortje in den grooten tuin kwam. Bezig met zyn werkzaamheden zag hij te ongeveer drie uur, dat uit een der dakramen dikke rook wolken opstegen. Telefonisch waarschuw de hij de brandweer, die spoedig met twee motorspuiten aanwezig was. Men ver schafte zich toegang tot de woning en het vuur, dat woedde op de zolderverdieping, werd met twee stralen op de waterleiding bestreden. De vuurhaard was waarschijn lijk gelegen in de dienstbodenkamer. De oorzaak van den brand is nog niet vastgesteld. VALSCHE RIJKSDAALDERS IN OMLOOP. Ook te Utrecht aangeboden Donderdag is op het bureau van het Gem. Electrisch Bedrijf te Utrecht ont dekt, dat er ook daar valsch geld in om loop is, waarop de recherche dadelijk een uitgebreid onderzoek is begonnen. In den namiddag kwam een oude man de electriciteitsrekening betalen; geheel te goeder trouw stortte hy o. m. 'n rijks daalder, maar groot was zijn verbazing toen de ambtenaar hem verzekerde, dat het geldstuk valsch was. Het bedrog was uiterst moeilijk te ont dekken, omdat de munten meesterlijk waren nagemaakt. Kleur, gewicht en klank stemden wonderlijk met echte overeen en de ambtenaar heeft de ver- valsching slechts ontdekt door den afwij kenden stand der beide munthelften. Bij den gewonen rijksdaalder staan de beeldenaar en het wapen op de andere zijde in tegengestelde richting evenwijdig aan elkaar; bij den aangeboden rijksdaal der vertoonden zij een hoek. Op 5 Aug., den geboortedag van Prinses Irene, werd op het postkantoor te Oldenzaal eenzelfde rijksdaalder aangeboden en de recherche die aanstonds een uitgebreid onderzoek is gaan instellen heeft zich dienaan gaande onmiddellijk met de recherche te Oldenzaal in verbinding gesteld. VACANTIESCHUIT GESTRAND. Een oude visschersschuit „Alderamin" genaamd, waarmee een viertal Rotter dammers op vacantietocht uit Veere wa ren vertrokken is onder Oostkapelle, 1 Yi K.M. van Domburg op het z.g. Ze vende Strand op de kust geloopen en lek geslagen. Bij eb ligt het vaartuig droog. Het stranden schijnt een gevolg te zijn van een defect aan het roer. De vier opvarenden hebben alles wat waarde had aan wal gebracht en hebben hun bivak in een tent in de duinen opgeslagen. Een deskundige zal onderzoeken, of de boot, welke al niet een erg zeewaardigen indruk maakte, in zulk een conditie kan worden gebracht dat de tocht kan wor den voortgezet. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gistermiddag werd de 65-jarige E. B. M. uit Nieuwer Amstel, die met een kleinzoon een uitstapje maakte naar Zaandam en voor de terugreis op weg naar de boot was, op de westzijde te Zaandam, ter hoogte van het Floratheater door een kermiswagen gegrepen en zoo ernstig gewond, dat hij. in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis moest wor den overgebracht. Eenige uren later is hij aan de bekomen kwetsuren overleden. in SCHEEPVAARTVEREENIGINGEN ADRESSEEREN. Steun aan slachtoffers van oorlogsschade. De Scheepvaartvereeniging Noord te Amsterdam en de Scheepvaartvereeniging Zuid te Rotterdam hebben aan den minis ter van sociale zaken een adres gezonden, waarin zij aandringen op den grootst mogelijken spoed bij het treffen van een regeling ten behoeve van eventueele slachtoffers van oorlogsschade. Het is met het oog op de voedselvoor ziening een nationaal belang van de eerste orde, betoogen adressanten, dat het werk in de havens in critieke tijden voortgang kan vinden. Noodzakelijke voorwaarde is, dat de werkers in de havens de zekerheid hebben, dat zij of hun nagelaten betrek kingen tegen de gevolgen van eventueele oorlogsdaden financieel behoorlijk be schermd zijn. DE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de „Pelikaan" Rangoon en de „Oehoe" Basra. Op de thuisreis landden de „Nandoe" te Basra en de „Gier" te Rangoon. EEN SPOORWEGNUMMER VAV~*"^ „REIZEN EN TREKKEN" De N. R. V. heeft in verband 'met spoorwegjubileum een van de WekelijW u' afleveringen van haar orgaan „Reizen Trekken" uitgegeven als Spoorwegnuinn,611 Dit nummer is thans verschenen en ruimen zin aan den spoorweg gewijd Het blad opent met een artikel van nr dr. ir. J. Goudriaan, president-directeurT' Nederlandsche Spoorwegen, over het N derlandsche Spoorwegbedrijf, en be7i verder artikelen over „De dienstregdk, voorheen en thans" door H. Asselberéh „Stationsrestauraties", „Veiligheid in h»t Spoorwegverkeer", „Een bezoek aan a tractie", „De beteekenis der N. S. in het h? dryfsleven". De heer D. Schiferli behandek de vraag: Zouden wy onze spoorwegen kunnen en willen missen?, de heer A. Pi, ters: De spoorweg en de N. R. V. Verdere artikelen zijn: De locomotief onder narcose door v. Zw.; De Spoorbiljetten-automaat' Het parate en verjongde treinvervoer, en al' lerlei mededeelingen over de spoorwegtarief ven. Verder de gewone mededeelingen, dé agenda der nog uit te voeren reizen, een ver slag over de pas uitgevoerde Amerika-rels met 120 deelnemers, enz. Het spreekt vanzelf, dat de illustratie is aangepast aan den tekst. Tal van foto's over het spoorwegbedrijf, locomotieven, inte rieurs van personenwagens, stationsrestau raties, spoorbruggen, dienstregelingen, en dergelijke voltooien het geheel. GEVAL VAN VERDUISTERING? De Amsterdamsehe justitie heeft gisteren aangehouden den directeur van een finan- cieele instelling, dr. D. H. B., verdacht van verduistering van een pak effecten ter waarde van 12.500, uitgegeven door een Uirechtsche financieringsmaatschappij en eigendom van een Hagenaar. Na verhoor is de verdachte weer op vrije voeten gesteld, terwijl de eigenaar der aandeelen den of- ficier van justitie heeft verzocht, verder geen werk van de zaak te maken. Deze laatste had de effecten aan B. ter hand gesteld om een bepaald object te fi- nancieren. In plaats hiervan beleende hij de incourante aandeelen zonder er den eigenaar in te kennen. Met een derden persoon ging hij met de opbrengst zaken doen. Het ongeluk wilde voor B., dat de effec ten, waarop jarenlang geen dividend was uitgekeerd, 4 V, gaven. De eigenaar wilde van dit voordeeltje profiteeren en eischte de effecten, nominaal waard 25.000, doch af gestempeld op 50 terug. Dr. B. kon aan dezen eisch geen gevolg geven. De eigenaar stapte naar het hoofdbureau en op de af deeling handelspolitie, waarvan inspecteur Dijkstra de leiding heeft, deponeerde hij een klacht tegen B. wegens verduistering. Dr. B. gaf een andere lezing van het geval Zooals boven gemeld, heeft de eigenaar tenslotte verzocht, verder geen werk van de zaak te maken. ~5« Dr. B. deed indertijd naar zijn zeggen dikwijls zaken met de vroegere Spaansche regeering. Jaren geleden onderhield hij connecties met Barmat. Volgens zijn ver klaring heeft hij van een Spaansche Uni versiteit en van een Amerikaansche hooger onderwijsinstelling een doctorsbul ontvan gen. Herhaaldelijk heeft de handelspolitie proces-verbaal tegen den man opgemaakt, zonder dat evenwel later tot een vervolging kon worden overgegaan. Rijwieldief te Groningen aangehouden. - Het aantal fietsen, dat te Groningen ge stolen wordt, was sedert Augustus schrik barend toegenomen. Bij het politie-onderzoek werd een adres gevonden en zoo kon de dief opgespoord worden. Het is de 44-jarige K. H. uit Groningen. Een groot aantal rijwielonderdeelen en niet minder dan dertig fietsen werden bij hem in beslag genomen. Inmiddels is ook een rijwielhersteller gearresteerd, verdacht van heling. De man, de 42-jarige W. R., eveneens uit Groningen, zou van den dief de fietsen hebben opgekocht. De .mannen zijn inge' sloten en worden ter beschikking gesteld van den officier van justitie. 67) Vijf minuten later werd zijn aandacht in een andere richting getrokken. Er wa ren nog meer geluiden te hooren, die van vlak by het huis schenen te komen. Zijn opwinding nam toe. In al die weken had hij geen spoor van zijn gevangennemers gezien. Nu waren ze waarschijnlijk vlak bij en hielden de wacht. Hij vroeg zich af, of ze hier misschien eiken nacht waren ge feest, zonder dat hij ze ooit had opge merkt. Het was moeilijk te begrijpen, waarom die menschen zich buiten verzamelden. Hij hoorde hen fluisterend met elkaar spreken en onderscheidde duidelijk het getrappel van hun paarden Hij wenschte, dat de maan scheen, zoodat hij iets zou kunnen zien. Nu werden de geluiden in de verte lui der, en de mannen beneden begonnen min der voorzichtig te spreken, waaruit James Carbhoy opmaakte, dat er iets ernstigts op til was. Hij nam plotseling een besluit en stond öp. Hij liep snel naar de deur en opende die. Het huis was doodstil. Hij ging de trap af en liep naar de deur van de zitkamer, waar hij even bleef luisteren. Toen deed hij voorzichtig de deur open en keek naar binnen. De lamp brandde en naast de ta fel, die reeds gedekt was voor het ontbijt van den volgenden morgen, zat Mallins- bee's dochter met haar rug naar hem toe gekeerd. Hij ontdekte vervolgens tot zijn leedwezen ook het gele gezicht van Hip-Lee by een der vensters. Hy ging echter toch naar binnen en Ha- zel keerde zich om. Hy keek naar haar ernstig, eenigszins betrokken gezicht, zoo dat de man den indruk kreeg, dat ze erg geschrokken was. „Wat is er aan de hand?" vroeg hy on gewoon bruusk. Het meisje bekeek hem oplettend. Ze vreesde wantrouwen op zyn gezicht te zul len lezen, en een zucht van verlichting ont snapte haar, toen ze bemerkte, dat haar vrees ongegrond was. „Dat probeeren wy ook al te weten te komen", antwoordde ze met een half ang- stigen, hulpeloozen blik. De man slikte het antwoord, dat hy in de mond had, weer in en bedacht, dat ze Mallinsbee's dochter was en bovendien zeldzaam charmant. Aan eerstgenoemde wenschte hy niets te laten blijken, terwijl hy tegenover laatstgenoemde alle hoffe lijkheid aan den dag wilde leggen. „Onze oppasser is op zyn post, en er komt iemand hierheen", zei de millionnair. „Als het hier niet zoo rustig was, zou ik haast denken dat er onraad is". „Ja, dat idee heb ik ook", zei Hazel be zorgd. Ze had al haar acteertalenten ver zameld en zou die zoo goed mogelijk ge bruiken. „Ik zou wel eens willen wat er gaande is". weten, „Het lijkt me, dat het de mannen zyn die ons gevangen hebben genomen", merk te Carbhoy droog op. „U denkt, dat onze familie te weten is gekomen, waar we zyn en dat ze ons nu te hulp komen?" De millionnair lachte om de onschuldige, vragende oogen, die, zooals hy wist, hem glashard belatafelden. „Dat bedoelde ik piet bepaald", zei hy. „Misschien beginnen de moeilijkheden nog niet dadelijk". Hy keek naar den Chinees, die als een sfinx bij de gordijnen stond. „Moet hy daar blijven?" vroeg hy, het meisje bijna smeekend aanziend. Hazel trok de stoute schoenen aan en wimpelde de vraag zoo goed mogelijk af: „Trek u niets van hem aan. We kunnen er niets aan doen. Ik durf hem niet te be ledigen". Ze deed, alsof ze huiverde. De millionnair lachte, waarover het meisje zich verwonderde. Ze zou graag wil len weten, wat de reden van dien lach was. Ze deed echter nog steeds alsof ze erg ang stig was. Ze zou haar rol tot het einde vol houden. „Luister", Carbhoy keerde zich om en luisterde ingespannen. Het meisje volgde zijn voorbeeld. De millionnair keek eenigs zins ongeloovig. Een schot klonk. Het werd beantwoord door een schot van vlak by het huis. De grijze oogen van den millionnair drukten twijfel uit. Hy vloog op het venster af duwde den gehaten Chinees opzij, opende het gordijn en gluurde naar buiten. Hazel was tevredengesteld. Ze had gezien, dat de schoten hem bezorgd hadden gemaakt. Hij was werkelijk onder den indruk. Toen klonken er weer twee schoten, men hoorde heesche stemmen schreeuwen en vloeken en gestamp van paardenhoeven. De man by het vester zweeg. Hy zag de vuur stralen uit de geweren schieten en onder scheidde vaag de bewegende gestaltes. Maar wat er nu eigeniyk gaande was, kon hy niet ontdekken. Hazel stond vlak by hem. Ze legde plotseling haar hand op zijn arm als zocht ze steun. Ze hield haar adem in, terwyl ze over haar heele lichaam tril de en zei fluisterend: „Lieve Hemel". Carbhoy keek haar eens aan. Zyn gezicht stond gespannen van opwinding. Met zijn andere hand klopte hij het meisje bemoedi gend op den arm en zei, zonder dat zijn stem eenige vrees verried: „Er wordt daar geschoten. Maar dat moe ten ze zelf weten Doch de rest van zijn zin was onhoor baar door het geschreeuw buiten. Weer klonken er schoten en het geplof van de kogels m den muur van het huis was dui- delyk hoorbaar. Hazel probeerde den man weg te trekken en zei: „Kom hier vandaan, als het u blieft Als ze op dit raam mikken Doch de millionnair wou niets missen van hetgen er buiten voorviel. Het gevaar waarin hy verkeerde, deerde hem niet en hy maake zich dan ook vastberaden uit Hazel s greep los. «Ga jij maar daar zitten, mijn kind" zpï hij vriendelijk. „Ga van dit raam weg' Ik wilAn'7at er *ebeurt. Nou, ze schieten goed, hé Zijn oogen schitterden van opwinding Hazel sloeg hem gade met een gezicht waarop vrees was te lezen en ze kon niet anders dan de grootste bewondering voe len voor den vader van haar vriend voor de zooveelste maal gevoelde ze sP9 over de rol, dien ze tegenover hem m spelen. Ze ging gehoorzaam van het raam we terwijl het lawaai buiten nog steeds nam. Er werd onophoudelijk geschoten van alle kanten schenen er kogels op huis neer te hagelen. te „Ze schijnen van twee richtingen 88 vallen', zei de millionnair over zijn 1 der. Jfe Toen hy omkeek, had hij medelijden het angstige gezicht van het meisje. keek geen enkele maal in de richting den gehaten Chinees. In zijn hart zo hem niets sniften, wanneer er toeval hem niets spijten, wanneer er schot dien naren kerel omver ten. Hij vroeg zich af, wat dit geveeh lijk te beteekenen had. Wie waren.,„^ zou vallers? Zou Slosson in de buurt z>J en Harker een onderzoek hebben in8e8 ,po- zou nu de politie hem trachten op ,je jn ren? Alles scheen mogelijk. Hij -yjint elk geval stellig, dat het om zijn b te doen was. voort- Het gevecht duurde nog steed Het leek haast onwaarschijnlijk, j{on- de twintigste eeuw nog zulke ding ggn den gebeuren. Het deed hem denken aan ru- en de romantiek van vroegere tijden, c„ we vloekende kerels, en drinkP8 pjezie' hij kreeg een soort jongensach ig ot in het geval. Hij dacht er niet aan mgll. verre het nu blijkbaar dood-ang enk«' je hierin betrokken was. Hij n8® medelijden met haar. verV°^

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6