Agenda De Spooktrein. Kroonprins van Italië ziek? Zwitsersch chirurg naar Rome. Oslo-staten confereeren. Woensdag begin der conferentie. De wethoudersverkiezing postduif komen aanvliegen. vrouw verdronken in de zuidervaart. oranje-vereenigingen. kanonskogels gevonden, inschrijvingen handelsregister 15 tot 22 augustus 1939. de groote kermis-revue „lach iederen dag" komt naar alkmaar! gevonden voorwerpen. ingekomen personen. Een nachtelijke opname in Heerhugowaard. Een boeven-reserve. EERSTE BLAD. maakt, dat zij de verdragen niet als eeuwig beschouwt en dat zij bereid is opbouwende voorstellen van de Japan- sche regeering in overweging te nemen, inzake wijzigingen, welke in de huidige verdragen gebracht moeten worden. Zij acht het evenwel noodzakelijk, dat alle partijen van het negen-mogendheden- verdrag, alsmede van de andere ver dragen, welke den toestand in China regelen, te gelegener tijd in de gelegen heid zullen worden gebracht haar op vatting naar voren te brengen en zoo een regeling tot stand te brengen, welke voor alle betrokkenen billijk is. In het Japansche communiqué worden de reeds bekende eischen der Japanners nog eens verklaard. „Indien de Britsche regeering voornemens is de inmenging van derde mogendheden uit te lokken, zoo besluit dit stuk, kan de Japansche regeering er slechts op wijzen, dat z« nimmer een dergelijke poging zal toestaan. Zij zou slechts tot resultaat heb ben, dat de toestand wordt gecompliceerd en de zaak wordt vertraagd". Terwijl men te Tokio deze verklaring pu bliceerde, heeft, naar Domei meldt, de op perbevelhebber der Japansche strijdkrach ten in Noord-China, generaal Soegijama vandaag een conferentie gehouden met zijn officieren. In zijn slotwoord heeft hij doen uitkomen, dat het noodig was doeltreffende maatregelen te nemen om het hoofd te bieden aan den toestand, welke het gevolg is van het feitelijke afbreken der Engelsch Japansche besprekingen. Men meent te weten, dat plaatselijke Ja pansche autoriteiten het plan hebben naar Engeland nota's te zenden, waarin een ter mijn zal worden gesteld voor de regeling der financieele kwesties te Tientsin. Het Zwitsersch telegraaf-agentschap bericht, dat een chirurg uit Zürich gis termiddag per vliegtuig naar Rome is vertrokken, na dringend ontboden te zijn om een lid van de koninklijke fa milie te opereeren. Te Zürich doet het gerucht de ronde, dat de Zwitsersche chirurg, die zich naar ge meld, per speciaal vliegtuig naar Rome heeft begeven, professor Sauerbruch uit Zürich is, die aan het ziekbed van den kroonprins van Italië zou zijn ontboden. Denemarken heeft de uitnoodiging van ae Belgische regeering tot een conferentie der Oslo-staten aangenomen. Denemarken zal op deze conferentie ver tegenwoordigd zijn door den minister van buitenlandsche zaken, Munch. De uitnoodiging van de Belgische regee ring tot een conferentie der Oslo-staten was in Stockholm gisteren nog niet ontvangen, doch werd ieder oogenblik verwacht. De minister van buitenlandsche zaken, Sandler, heeft reeds maatregelen getroffen om vandaag per vliegtuig naar Brussel te gaan. De Noorsche minister van buitenlandsche zaken, Koht, zal vandaag naar Brussel gaan om deel te nemen aan de conferentie van de Oslo-staten. Alkmaar, Dinsdag. In de gisteravond gehouden vergadering van de V.D.-raadsfractie en de fractie van de Liberale Staatspartij was van de libera len alleen mr. de Groot aanwezig, aange zien de heer Stoutjesdijk, ondanks door mr. de Groot en den voorzitter van de afdeeling aangewende pogingen overeenstemming tusschen mr. de Groot en den heer Stoutjes dijk tot stand te brengen, weigerachtig was gebleven aan de conferentie deel te nemen. Zooals wij reeds eerder berichtten heeft de heer Stoutjesdijk het in mr. de Groot hoo- gelijk afgekeurd, dat deze met andere frac ties een standpunt had ingenomen, zonder daarover met zijn eigen fractiegenoot over leg te plegen. De heer Stoutjesdijk had zich bovendien op het standpunt gesteld, dat, waar eigen menschen béschikbaar waren, de liberalen vóór alles eigen menschen moesten stellen. De afwezigheid van den heer Stoutjesdijk had gisteravond tengevolge, dat tusschen de V.D.-fractie en de halve liberale fractie geen overeenstemming werd bereikt. Zooals men weet was deze vergadering bedoeld om van links een candidaat aan te wijzen, die dan tezamen met de door de S.D.A.P. aan te wijzen candidaat van links zou worden ge steld. Nader vernamen wij, dat de kans, dat de heer Sietsma alsnog toestemming verkrijgt zich voor een wethoudersfunctie beschik baar te stellen niet is uitgesloten. Van bestuurszijde der S.D.A.P. deelt men ons mede, dat de Vrijdag gehouden afdee- lingsvergadering door 76 leden is bijge woond en dat in die vergadering met geen woord over de candidatuur Couwenhoven en Coerts is gesproken. Bij den heer D. Keppel te Noordschar- woude is 'n postduif komen aanvliegen; op een aluminium-ring stond vermeld *3* 38 7643, op een gummi-ring I 3423. Nederland gaat ook! Gistermiddag te 5 uur heeft de Bel gische zaakgelastigde den minister van buitenlandsche zaken uitgenoodigd deel te nemen aan de samenkomst van de Oslo-staten, welke Woensdag te Brussel zal plaats vinden. De minister van buitenlandsche za ken, mr. van Kleffens,' heeft de uitnoo diging aanvaard. Geen bemiddeling. Volgens inlichtingen uit officieele Belgi sche kringen is het programma voor de conferentie der Oslo-staten nog niet defini tief vastgesteld. Zooals in het officieele Communiqué wordt medegedeeld, dat is ge publiceerd na de bijeenkomst van het kabi net hedenochtend, zullen de Oslo-staten- vraagstukken welke aller belang betreffen, bespreken. In verband met den huidigen internatio nalen toestand is het duidelijk, dat ook de internationale vraagstukken door de te Brussel vereenigde mogendheden besproken zullen worden. Vernomen wordt evenwel, dat men ieder initiatief tot bemiddelen, hetzij door koning Leopold, hetzij door de Belgische regeering, in de huidige internationale geschillen, kan uitsluiten. Maandagmiddag is de echtgenoote van den heer Dirk Mienes, terwijl zij in de Zui dervaart kleeren spoelde in het water ge vallen. Een buurvrouw, die haar zag drij ven, waarschuwde de omwonenden. Dr. Koppen uit West-Graftdijk kon echter de levensgeesten niet meer opwekken. De on gelukkige vrouw, die slechts 37 jaar werd, laat een man met drie kleine kinderen na. Bloemencorso op 31 Augustus a.s. De commissie belast met de organisatie van bovenbedoeld bloemencorso, bericht ons, dat zij reeds een. flink aantal deelne mers heeft genoteerd, waaronder ver schillende, die met een mooi nummer uit komen. De commissie is er echter op gesteld, dat de deelneming nog meer uitgebreid wordt, zoodat het geheele Corso een inder daad mooi .geheel zal vormen. Zij herhaalt dus bij deze hare uitnoodiging tot deelna me en stelt de gelegenheid tot aangifte nog open tot Donderdag a.s., s avonds 6 uur, bij een der commissieleden: V. P. Keysper Wilhelminalaan 9; G. A. Verkade, Emma- straat 50; P. Visser, Emmastraat 1; N. P. Andriesma, Costerstraat 17; mr. A. Schen- keveld, Oudegracht 227; B. H J. Schouten, Choorstraat 47 en P. van der Waal, Blee^ kerslaan 5. Aan het Corso zullen eenige aardige at tracties verbonden zijn, ten eerste zal aan ieder deelnemend nummer een herinne ringsmedaille worden uitgereikt, terwijl de prijswinners naast hun prijs een gecalligra- feerde oorkonde zullen ontvangen. Aan de bezoekers op het Sportpark zal gelegenheid worden gegeven een raadsel op te lossen, waaraan prijzen van 50, 30 en 20 zijn verbonden. De commissie heeft voorts een 5-tal da mes en heeren bereid gevonden zitting te nemen in een jury, die over de toekenning der prijzen zal beslissen. De toegangsbewij zen zullen enkele dagen voor den 31sten Augustus bij voorverkoop verkrijgbaar zijn, waar omtrent eene nadere publicatie volgt. Werklieden, die de gracht achter de ijzer fabriek uitbaggeren, hebben gisteren zes oude kanonskogels naar boven gebracht. Een ervan was van hetzelfde formaat als die, welke in „het huis met den kogel" zit en dateert dus waarschijnlijk uit den tijd van het beleg. De andere projectielen had den een meer modern formaat langwer pig, maar zijn vermoedelijk ook al eenige eeuwen oud. De projectielen zijn gistermiddag opge borgen en vandaag zou een deskundige van de Hembrug de gevaarlijke voorwerpen onderzoeken. Nieuwe zaken Alkmaar „Benja", Voormeer 24, Voor schotbank enz.; A. M. Bregman, Kenne- merpark 1G, voetkunde enz.; H. Selder, Laat 149, winkelier in chocolade-artikelen. Den Helder: Sigarenmagazijn „Olym- pia", Keizerstraat 9, winkelier in sigaren enz. Wijzigingen: Alkmaar: Atep, Huigbrouwerstraat 2, winkel in galanterieën enz.; gekomen van Tentoonstellingen. Bergen. Tentoonstelling van schilderijen van Kees Boendermaker. Kunstzaal Boen dermaker, Loudelsweg. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Love Affair (rom.), hoofdrollen Irene Dunne en Charles Boyer. Toegang voor eiken leeftijd. Wuensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Drama in Shanghai (dram.), hoofdrollen Louis Jouvet en Christiane Mardayne. Toe gang boven 18 jaar. In het voorprogramma o.a. het bloemencorso te Bergen. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Lord Jeff (rom.), hoofdrollen Freddie Bartholomew en Mickey Rooney. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, twee hoofdnum mers: a. De aanhouder wint (amus.), hoofd rollen Dick Powell en Olivia de Havilland; b. Moto de geheimzinnige (sens.), hoofdrol Peter Lorre. Toegang boven 18 jaar. lederen middag, half 3, hoofdnummer Moderne Tijden, hoofdrol Charlie Chaplin. Toegang voor eiken leeftijd. Dinsdag 22 Augustus. Kermis te Uterleek. Meppel. „Alkmaarsche Bank N.V."; „Noord Hollandsche Levensverzekering Maat schappij N.V."; en Ass. Mij. „Het Groene Kruis" N.V., St. Laurenstraat; benoeming procuratiehouder. Bergen: „Zeetax" Volkers en van der Plas, Guurtjeslaan 3; benoeming gevol machtigde. Heiloo: K. Baas, Rijksstraatweg A 194, autogarage: nieuwe eigenaar, verplaatst naar Alkmaar. Den Helder: Casino Gebouw, Kanaal- weg 158; rechtsvorm gewijzigd. G. van Baaren en Zoon, Spoorstraat 36, rechtsvorm gewijzigd. Limmen: E. Pepping, Rijksstraatweg B 86, manufacturenhandel: overgegaan aan: A. J. W. J. Schneider. Bestuurswijzigingen: Heiloo: N. V. Kennemer Manege, Rijks straatweg A 472. Schermerhorn: N. V. Veekoekenfabriek „De Leerhoeve", A 77. Opheffingen Bergen: Zoutfabriek „De Volharding", Kanaaldijk 21, zoutziederij. Gedeponeerde stukken: De Minister van Economische Zaken heeft op 10 Augustus 1939 verlengd de op 10 Augustus 1938 algemeen verbindend verklaarde ondernemers overeenkomst inzake le verbetering van de toestanden in de wollenstoffenindustrie, en 2e leve- rings- en betalingscondities bij levering van Schoenen. Het is al weer geruimen tijd geleden, dat te Alkmaar een groote revue werd opge voerd. Er is daarom reden de directie van de N.V. Nationale Revue' te Amsterdam dankbaar zijn, dat zij het aandurft tijdens de komende kermis, zij het slechts drie da gen, de oude traditie om met de kermis weer eens een groote revue te brengen, te herstellen. Zondag 27, Maandag 28 en Dinsdag 29 Augustus aanvang 8.15 uur, worden in de groote Schouwburgloge van den heer Dassi, standplaats Doelenveld, 3 voorstellingen ge geven van de revue „Lach iederen Dag", in 1 proloog en 21 tafreelen. Medewerkenden zijn o.m. Kees Clairette Hammé, Stella Seemer o s' van Aerschot, het trio Ric-Rac en Roe Brox, Dries Krijn en Piet Brechts v 5 de 20 Nationale Revue-girls en een et onder leiding van Julius Susan. °rkest „Lach iederen dag" brengt de voor een t mistijd onmisbaren lach, maar ook een u aan décors en costumes. ScM De voorstellingen zijn geheel gelijk die in de groote steden. a&ti Wij twijfelen er niet aan of het zai Nationale Revue niet aan belanestir^ ontbreken. g8t#i Aanwezig aan het bureau van politic aldaar te bevragen op alle Woensdaeen 611 Zaterdagen tusschen 11 en 1 Uur |e volgende voorwerpen, als gevonden aca8* poneerd op 13 tot en met 19 Aug 1930. huissleute.l postwisselrecu, sleutel be regen jas, portemonnaie, bril, kindèrarm band, zwemabonnement ten name van A Nooy, Wormerveer, rijwielbelcstingmerk' rijwlelpomp, Lips-sleutel, nr. 16362. Aanwezig en te bevragen by de na volgende ingezetenen, onderstaande voor werpen, als gevonden aangegeven op n tot en met 19 Augustus 1939: vloermat, J. Hoed, Scharloo Nr. 1 g. handvat en lantaarnkop van rijwiel j' Put, Trompstraat 24; zwemabonnement' ten name van R. Kuyper, J. van de Broek' Baanstraat 6a; bankbiljet, Heuseveldt' Langestraat; taschje, A. Westerhof, Nico- laas Beetskade 70; koperen wieldop j Sterkenburg, Westerhofje 20; portemon.' naie met inhoud, R. van de Veer, Wester- weg 49; rijwielbelastingmerk met kentee- ken, C. Bregman, Oudegracht 15; rijwiel- belastingmerk, G. Hoebe, Molenbuurt 8- damesarmband met roode steenen, c! Kaandorp, Stationsweg 24; autonummer bord, A. Dekker, Wagenmakerstraat 14; wagenmoer, L. Beelenkamp, Piusstichting' Nassauplein; rozenkrans, K. Hessing, Kor te Landstraat 32; portemonnaie met in houd, dr. A. Schoo, Emmastraat; kinder- handtaschje, N. Nefkens, Schermerweg 26; damesarmbandhorloge, J. Himst, Houtweg 13b; vulpen, A. Kager, Spoorstraat 93; kinderschoentje maat 24, R. J. de Groot, Spanjaardstraat 17; strandbroek, A. dé Waard, Ramen 6. Aan komen vliegen bij J. den Das, wo nende alhier, St. Annastraat 6, een gele kanarie. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men ver zocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie alhier. C. J. Wester, R.K., z.b., Westerweg 10, van Koedijk. P. J. Kraneveldt, N.H., echtgen. van J. Kuijpers, z.b., Eikelenbergstraat 29, van Hilversum. G. A. Dolle, R.K., z.b, Nieuwesloot 27, van Wognum. J. Oud- maijer, geen, zetwinkelier, en echtgenoote en kinderen, Achterstraat 51, van Amster dam. J. Jelsma, G.K., agent-colporteur, Nieuwlandersingel 75b, van Den Helder. A. Groothuizen, R.K., dienstbode, Metius- straat 2, van Amsterdam. L. Koopmans, N.H., grondwerker, en echtgen., Westdijk 3, van Oudorp. F. Verstappen, R.K., z.b. Polderstraat 10, van Amsterdam. C. A. J. Mustert, R.K., echtgen. van J. Overtoom, Nassaulaan 17, van Rotterdam. J. B. Schurer, geen, kantoorbediende, Stations weg 154, van Amersfoort. A. H. Meijer, R.K., kellner, Langestraat 70, van Arnhem. C. van Schagen, geen, Houttil 5, van De Bilt. P. J. M. van Egmond, R.K., z.b. Houtweg 20, van Eindhoven. W. van Kampen, G.K., inspecteur transportbedr, en echtgen., N.H., Oudegracht 171a, van Haarlem. M. M. van Melle, geen, ü-h. Parkstraat 1, van Breskens. F. Reek, geen, fabr. arb., Stuartstraat 28, van Hilversum. We zijn onlangs, op zoek naar de dui zend eilanden, in het station Heeihugo- waard uitgestapt en we hebben geen oogenblik vermoed, dat we zoo kort daarna datzelfde ouderwetsche stationnetje nog eens op een middernachtelijk uur zou den binnenvallen terwijl er alleen nog maar een paar losse locomotieven zouden passeeren. Dat we gisteravond tegen twaalf uur op een partij spoorbiels zaten naast het station van Heerhugowaard was de schuld van de Cinetone uit Amsterdam, de be kende filmopname-maatschappij, die Heerhugowaard. had uitgezocht om er een treinscène op te nemen. In de ateliers in Duivendrecht had men in een zoo nauwkeurig mogelijke repro ductie van het oude stationsgebouw reep® de aankomst van de reizigers in beeld gebracht en thans moest hier nog maar het binnenrijden van een trein gefilmd worden, een trein met smokkelaars, die door de politie in den val gelokt worden omdat men de wagens op dood spoor rijden. Op het laatste oogenblik bemerken de bandieten dat zij vast zullen loopen en dan wordt de locomotief achteruit gezet en rijdt men opnieuw over den wissel. Dat alles is op het doek misschien een kwestie van een honderd vijftig meter film, een tafreeltje dat slechts weinige oogenblikken de aandacht der bezoekers vraagt, maar wie vannacht op het station Heerhugowaard zaten, hebben een indruk gekregen van de moeite en kosten welke er aan het opnemen van een film zijn verbonden. De spoorwegen werken mede. Dank zij de medewerking van de spoor wegen, waarover de productieleider, de heer Rudolf Meyer ons zijn groote waar deering betuigde, was er vannacht op het anders stikdonkere perronnetje een in specteur van de N. S. Er was een stations chef de heer Peters die ambtshalve als regisseur van het spoorwegmateriaal optrad, er waren 'n machinist en een sto ker, er waren diverse rangeerders in volle actie en er was, last not least, een locomo tief, die in de spooktreinfilm groote rookwolken moet uitblazen en als een vuurspuwend gevaarte langs het perron moet stuiven. Dat was de representatie van de spoor wegen, maar van de zijde van de Cinetone was de opkomst nog heel wat grooter. De heer Meyer had zijn heelen staf meege bracht, er waren geluidsauto's en wagens om stroom en spanning te geven, er waren reusachtige zoeklichten, die ter weerzijden van de rails werden opgesteld, er waren camera-mannen en assistent-camera mannen, er waren boeven en assistent-boe- ven, die men uit de bevolking gerequireerd had en er waren allerlei andere filmem- ployé's die allemaal de een of andere taak hadden, hetzij dat zij water over de rails moesten strooien of koppen koffie tooveren om de dorstige filmmenschen naar behoo- ren te kunnen bedienen. Overal lagen kabels, dikke en dunne en elke kabel moest zoo nu en dan weer eens gecontroleerd worden. Er was een tele foonlijn achter het station gelegd en er gingen onophoudelijk bevelen naar een verren wagen als er spanning of geen spanning voor de camera verwacht werd. Het dorp was wakker. De burgemeester van Heer-Hugowaard was met den secretaris op het perron aan wezig en tal van dorpelingen, die voor de eerste en waarschijnlijk ook de laatste maal in dit alleiaaxdigste koolcentrum een filmopname konden bewonderen hadden hun bed in den steek gelaten en zaten op alles wat plat was en geen gevaar liep onder den voorbij stoomenden trein te geraken. Wie dezen gigantischen nachtelijken arbeid aanschouwt, wie nagaat hoeveel kosten en moeite aan een stukje film van 150 Meter zijn verbonden, krijgt eenigs- zins een indruk van het zware leven van allen, die bij de filmstudio's zijn betrokken. Daar kent men vaak geen dag en geen nacht, daar is het werken en hard werken en telkens weer opnieuw dezelfde scène draaien, totdat ten slotte geen enkel foutje het filmbeeld kan verstoren. Waar waren de boeven? De boeven onder leiding van een gentleman-boef bleken door een of andere onbekende oorzaak niet tijdig in Heerhugowaard gearriveerd te zijn, maar omdat er op de wereld overal boeven zijn te vinden, had men ijlings drie reservisten onder de bevolking opgeroepen. Drie mannen, die al op bed lagen, kregen plotseling de heugelijke tijding, dat zij zich in groote waterlaarzen, met petten over het hoofd en rooie zakdoeken om den nek bij den productieleider moesten mel den en omdat het in Heerhugowaard niet alle nachten gebeurt, dat men onder het toeziend oog van de rij ksveldwacht geïn viteerd wordt om als boef op te treden, waren de Heerhugowaardsche reservisten min of meer zenuwachtig, wat trouwens meer voorkomt bij artisten, die voor de eerste maal voor de film spelen. Het was lang wachten op een trein, die nog van den Helder naar Alkmaar moest passeeren en welks reizigers bij het zien van al die zoeklichten en van de menschen- massa ongetwijfeld van meening waren, dat er minstens een autobus was aange reden en de spoorbaan nog afgezocht werd naar de brokstukken van de slachtoffers. Toen moesten een eindje ten Zuiden van het station de boomen van den overweg opnieuw worden gesloten om twee loco motieven in de richting Den Helder te laten passeeren, twee fluitende, stoom- uitblazende locomotieven, die als stukken van een echten spooktrein voorbijvlogen en eindelijk was dan alles zoo voor elkaar, dat de opnamen konden beginnen. Stilte Er werd een dringend verzoek om stilte gedaan, zoo dringend, dat zelfs een groepje Heerhugowaardsche schoonen haar lachbuien inslikten en daarna ging er een telefoontje naar den verren wagen om spanning voor de camera. Er kwam span ning en een mijnheer op de rails liet door de zoeklichten een zwart bordje beschij nen waarop hij met krijt genoteerd had, dat scène 252 D zou worden gedraaid. Het bord klapte dicht, de chef blies op zijn fluitje, met enkele handlampen werden signalen aan de locomotief gegeven en daar kwam het gevaarte in den nacht aanstuiven over de nat gemaakte rails omdat het in de film pas geregend had en alle keitjes tusschen de spoorstaven dus moesten glinsteren. De machinist gaf een demonstratie en wat een groote oude locomotief van onze spoorwegen aan stoom kan uitblazen, hoe zij daarbij zuchten en steunen en aan alle kanten in een witten damp kan gezet worden, dat alles werd door dezen van te voren geinstrueerden machinist vannacht meei dan duidelijk aan den volke vertoond. Met oorverdoovend geweld vloog de locomotief met vier goederenwagens voor bij en dat was voor de eerste opname, dus het zou nog wel eenige keeren meer moe ten gebeuren. Het was een boeflooze opname, want het bleek, dat de echte boeven nog niet gear riveerd waren en de reserve-boeven voel den zich nog geen filmsterren van den eeisten ïang en bleven daarom bescheiden op den achtergrond. Eerst laa. arriveerde er plotseling een wagen vol bandieten die bij de tweede opname op de locomotief gepoot werden. Het drietal uit de Waard dreigde tev°r geefs uit hun slaap te zijn gebaald, totdat op het laatste moment de productieleider besliste, dat zij maar in de opening van een goederenwagen moesten g£an zitten zoodat hun dorpsgenooten deze filmsoe Iers binnenkort toch in een Alkmaars theater kunnen bewonderen. Een romantische sfeer. Het is opmerkelijk met hoeveel ernst een dergelijke kleine scène wordt opge nomen en er is in het nachtelijk uur op het perron van een miniatuur-station netje ongetwijfeld een romantische sfeer als men al die zoeklichten ziet schijnen en al die camera-mannen in actie ziet. Hollandsch, Duitsch en Engelsch klon ken door elkaar, er waren artisten en technici van allerlei nationaliteiten, maar zij vormden als het ware één groote fami lie, zij begrepen elkaar en de sfeer waarin gewerkt werd was hier een van hartelijke kameraadschap. Voor de tweede maal werd tegen een uur of één alles in gereedheid gebracht om de locomotief te laten passeeren en al geluiden van dat gillende stoomwerktuig op het filmbeeld vast te leggen. In wolk van witten stoom kwam de mac nist voorbij stuiven, het zwarte Sevaa zuchtte en kreunde en uit den schoorsteen pijp kwam zoo'n regen van vonken spoten, dat het wel een vuurspuwen berg leek. „Is 't er zoo stoom genoeg?" vroeLpn machinist zelfvoldaan bij het terug1 U „Prachtig man", zei de heer Meye inderdaad, alles wat er aan geblaa gekreun en gezucht in zoo'n ouderwe Jumbo zit, had de machinist met ZU ker er uitgehaald en wanneer de P trein straks in alle Hollandsche tne» een sensatie zal worden, zal een zij het dan ook een klein deeltje, v eI1 succes ongetwijfeld aan een do ,^uW|€- Holiandschen stoker en aan den w ;e kielden meester op een locomotief danken. Vele inwoners van Heer-Hu8°''''| êI1 zijn vannacht niet naar bed 8®w]ijk'be de café's konden op burgemeesters vel den geheelen nacht open biy jn kooldorpje was voor een enkelen een Hollywoodje omgetooverd c jaCht iar een volgend e ken, een gebeurtenis waar tv-.. sore»** van dorpelingen nog lang over za Heerhugowaard bij nacht, ne jn- „Paris la nuit", maar het is toe teressant. filmde11' Hedenmorgen zouden al die schen hier terugkomen om de ^deri) de allerlaatste scène op een oud te gaan spelen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2