LAATSTE BERICHTEN. Duitsche troepen gereed voor den afmarsch? AMSTERDAMSCHE BEURS Jkovwdaat Tlieuws 3l m bed& Alarmeerend bericht in de Times. Nederlandsche militaire maatregelen. verkeersongeluk op naarderstraatweg. diefstallen in tiel en omgeving opgehelderd. boerderij afgebrand. een meisje van acht maanden ontving den luchtdoop. OUDORP UITGEEST BERGEN stoomvaartlijnen! -» officieel. 91 TWEEDE BLAD 4 (ONGECORRIGEERD). Londen, 22 Aug. (Havas). De correspondent van de Times te Berlijn meldt, dat Duitschland de laatste mili taire voorbereidingen treft aan de Pool- sche grenzen en hij voorziet, dat reeds vanavond of morgen de troepen gereed zullen zijn om zich op marsch te be geven. Hij schrijft d.d. gisteren, dat den gehee- len afgeloopen nacht Berlijn het tooneel is geweest van een groote militaire bedrijvig heid en dat de hoofdstad thans een talrijker garnizoen heeft dan ooit in den wereld oorlog. Het bestaat uit reservetroepen en regimenten, die op weg zijn naar het Oos ten. Soldaten zijn in scholen en andere openbare gebouwen ondergebracht en zelfs openbare gelegenheden zijn gerequireerd. Militaire waarnemers en tal van buitenlan ders zijn van meening, dat deze week beslis send zou kunnen zijn. Men gelooft in Duitschland, dat het Fool- sche leger in zeer weinig tijd zou kunnen worden overweldigd en buiten gevecht wor den gesteld. Men berekent, dat aleer de diplomatieke betrekkingen zijn verbroken, ultimatums zijn afgeleverd en ontvangen en de afkeer der democratieën voor den oorlog zal zijn overwonnen, het verzet van Polen zal zijn overwonnen. Het zou dan volgens tal van Duitsche vooraanstaande personen mogelijk zijn Engeland en Frankrijk te be wijzen, dat iedere hulp aan hun bondgenoot tot niets zou dienen en dat het, daar Duitschland hun niets vraagt, tijd zou zijn over vrede te spreken". Deze redeneering, hoe vreemd zij ook schijnt, werd onlangs door gezaghebbende personen gevolgd en de correspondent van de Times betwijfelt niet of zij wordt van hoogerhand erkend. De Daily Express geeft overeenkomstige inlichtingen en zet uiteen, dat men te Ber lijn van meening is, dat het Duitsche leger in vijf dagen zou kunnen opmarcheeren tot de grens van 1914, waar verdedigingswer ken zouden worden opgericht. Na dezen bliksemoorlog zou men de Westersche mo gendheden tegemoet treden. DUITSCHE VOLK STOND PERPLEX. Berlijn, 22 Aug. (Reuter). Zelden heeft een natie meer perplex gestaan dan vanochtend het Duitsche volk, toen het de bladen zag, waarin op in het oog springende wijze melding werd gemaakt van de a.s. af sluiting van een Russisch-Duitsch pact. Een verwonderlijk feit is, dat het nieuws zonder commentaar wordt gepubliceerd, al dus Reuter, en dat de lezers met geen woord een verklaring vinden voor den ommekeer. Politieke kringen zijn in hun schik met het verdrag en hoewel zij zich ten volle bewust zijn van zijn sensationeelen aard, zijn zij geneigd te gnuiven over het feit, dat de ge beurtenissen de omsingelaars hebben over vallen. Een woordvoerder heeft tegenover Reu ter verklaard, dat men thans zeer benieuwd is, wat zij zullen doen. Den Duitschen stap toelichtende zeide hij, dat het niet-aanvals- pact ten slotte niet zoo buitengewoon is, daar het slechts natuurlijk was, dat wii al les zouden doen om de omsingeling te door breken. Het verschil tusschen onze actie, aldus de zegsman, en die van Groot-Britan- nië is, dat wij met Moskou niet een pact tegen Groot-Britannië sluiten, terwijl En geland bezig was een tegen ons te sluiten. INDRUK VAN DE DAILY EXPRESS. Londen, 22 Aug. (Reuter). De Daily Express schrijft na betoogd te hebben, dat het pact met Rusland vooraf had moeten zijn gegaan door beloften aan Polen, dat de daad is geschied en dat de verplichting jegens de Polen niet is aangetast door het aangekondigde bezoek van von Ribbentrop. De toestand moet nog niet als kritiek worden beschouwd daar er een groote stap ligt tusschen een oorlog met woorden en een oorlog met de wapens. Hitier, aldus besluit de Daily Express, is een scherpzinnig en ge slepen politicus, en hij heeft thans de keuze een tweede Bismarck of een tweede keizer Wilhelm te worden. SIMON EN HALIFAX BIJ CHAMBERLAIN. Londen, 22 Aug. (Reuter). Simon en Halifax hebben vanochtend een bezoek ge bracht aan Chamberlain. VON RIBBENTROP NAAR KONINGSBERGEN. Berlijn, 22 Aug. (Havas). Von Ribbentrop zal hedenmiddag per vlieg tuig naar Koningsbergen vertrekken. Het toestel zal te Koningsbergen dalen, vanwaar de minister morgen naar Mos kou zal gaan. Staatssecretaris Gaus, de rechtsge leerde van de Wilhelmstrasse, vergezelt von Ribbentrop. Hij zal medewerken aan de definitieve opstelling van het pact. Schmidt, de particuliere tolk van Hitier, chef van de persafdeeling van het ministerie van buitenlandsche za ken, legatiesecretaris Hewel en legatie- raad Ruttelmayer maken eveneens deel uit van de missie. Duitsche politieke kringen geven te verstaan, dat de onderhandelingen over de plechtige onderteekening van het pact zeer snel zullen worden gevoerd, daar alle kwesties langs diplomatieken weg zijn geregeld. Athene, Atheensche RESERVEPERSONEEL 01 GEROEPEN. 22 Aug. (Havas). Het telegraafagentschap publiceert een communiqué van het ministerie van oorlog, waarin wordt gezegd, dat alle reser ve-officieren en adjudanten van de lichtin gen 1395 en 1936 van alle wapens en dienst vakken met ingang van 26 Aug. voor een oefening onder de wapenen moeten komen JAPAN BEDUCHT? Berlijn, 22 Aug. (Havas). Het be richt inzake het Duitsch-Russisch verdrag heeft in Japansche kringen te Berlijn zeer levendige verrassing en verbazing gewekt, De Japansche ambassadeur te Berlijn, Oshima, die veel heeft gedaan voor een toe treding van Japan tot het Duitsch-Italiaan- sche militaire verdrag, en volgens Havas geen gelegenheid laat voorbijgaan om zijn nat.-soc. sympathieën te betuigen, werd midden in den nacht gewaarschuwd. Hij heeft direct in de ambassade een conferen tie belegd met zijn voornaamste medewer kers. Na afloop van de conferentie werd een lang telegram naar Tokio gezonden. In de kringen van de Japansche ambassade is men volgens Havas beducht voor de toe komst van het anti-Komintern-verdrag. HERLEVING DER KOMINTERN? Tokio, 22 Aug. (Reuter). In goed op de hoogte zijnde kringen te Peiping ver wacht men volgens een bericht van Domei een herleving van de bedrijvigheid der Komintern in het Verre Oosten, in het bij zonder in China. Men oppert de gedachte, dat de Sovjet-Unie, bevrijd van de Duitsche dreiging in Europa, een krachtige houding in het Verre Oosten zal aannemen. Een niet-aanvalspact, aldus zegt men, zal zeer zeker een Duitsche putsch in de Oekrai- ne voor het oogenblik tegenhouden en de militaire strijdkrachten der Sovjets vrijma ken voor krachtige activiteit in hQt Verre Oosten. Naar Havas hieraan toevoegt weigeren Japansche officieele kringen commentaar te leveren op het bericht, dat een Duitsch- Russisch pact zal worden gesloten. Welingelichte der regeering nastaande kringen bepalen zich er toe te zeggen, dat „men niet kan voorspellen". Men deelt ech ter mede, dat een aantal besprekingen van hooge ambtenaren en leden van het kabi- niet zal worden gehouden om den nieuwen toestand onder het oog te zien. DE GEVONDEN KINDERI 'KJES TE DEIL. De rechtbank te Utrecht behandelde veertien dagen geleden in een besloten zitting de zaak tegen den 48-jarigen ar beider M. i' en de 37-jarige weduwe W. C. B., beiden woonachtig te Deil, wien ten laste was gelegd het verhelen van Ie geboorte of het overlijden van een pasge boren kind. Zooals bekend, stelde het parket uit Utrecht eenigen tijd geleden op verzoek van den burgemeester van Deil een on derzoek in ten huize van den arbeider M. B., waarbij onder een schaafbank een kistje werd aangetroffen, dat de over blijfselen bevatte van een pasgeboren kind. Later werden ook nog op het achter de woning gelegen erf in den grond de overblijfselen van een tweede kind opge spoord. De rechtbank deed heden uitspraak en veroordeelde den arbeider conform den eisch van den officier van justitie tot zes maanden gevangenisstraf. De 37-jarige weduwe, de moeder der beide kinderen, werd veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf. De eisch luidde vier maan den. BOEFJES OP HET PAD. De vader, een bekend recidivist, ingesloten. Zaterdagavond stonden twee twaalf jarige knaapjes bij het stalletje van een appelkoopvrouw op het Dapperplein te Amsterdam. Het was hun echter niet om een appel te doen, maar om het geld, dat in de tasch van de koopvrouw was ge borgen. Op het moment, dat de vrouw haar aan dacht bij een praatje met een klant had, sloegen de boefjes hun slag en namen de tasch van de kar. Zij haalden de porte- monnaie met zeventig gulden er uit en legden de tasch daarna even ongemerkt weer op haar oude plaats terug. Toen slenterden ze met een onschuldig gezicht weg. Korten tijd later ontdekte de koopvrouw den diefstal uit haar tasch en zij deed aangifte bij het bureau Linnaeusstraat. De politie, die haar klanten in deze buurt kent, hield eenige uren later één der jochies in de Javastraat aan. Hij had het kleingeld, drie gulden, op zak. Het groote geld had zijn kameraad, bekende hij. Gisteren hield de politie ook dezen jongen aan en deze deelde mede, dat hij al het geld aan zijn vader had gegeven, die er kleeren, schoe nen en allerlei andere nuttige zaken voor had gekocht. Gisteravond kwam deze vader, die een zeer goede bekende van de politie is, eens op het bureau naar zoonlief informeeren. De man, die wist op welke wijze het kind aan het geld was gekomen, werd meteen ingesloten. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 6 uur is van Schiphol de Uil naar Indië vertrokken met als ge zagvoerder de heer van Dijk. Aan boord bevond zich 333.5 k.g. briefpost, 16 7 kg pakketpost en 187.8 k.g. vracht. Elf' passa giers hebben geboekt. De Gier wordt op de thuisreis vanmiddag tusschen half drie en drie uur op Schiphol verwacht. De Regeeringsperdienst meldt. De regeering heeft in de ontwikke ling der internationale verhoudingen in het buitenland aanleiding gevon den om bij w(jze van voorzorgsmaat regel de klein verloven, welke aan personeel, behoorende tot de onder- deelen belast met de grens- en kust- beveiliging en de luchtverdediging, tot nader order in te trekken. Op 16 October 1937 gebeurde op den Naarderstraatweg tusschen Bussum en Hil versum een ernstig verkeersongeluk, waar bij een bakker uit Hilversum het leven ver loor. Op den straatweg stond aan de rechter zijde, gerekend vanaf de richting Bussum, een auto geparkeerd. Een tweede auto, ko mende uit Bussum wilde passeeren, doch verzuimde bij dit passeeren de linker rich ting-aanwijzer uit te steken. Achter deze passeerende auto reed met een tamelijk groote snelheid een derde auto, die de tweede voorbij wilde rijden, juist op het oogenblik, dat deze de stilstaande auto pas seerde en uitweek. De derde automobilist G. gaf geen signaal om te kennen te geven, dat hij wilde passeeren. De tweede automobilist vergewiste er zich niet van, dat er een auto vlak achter hem reed. De automobilist G. moest door de onverwachte manoeuvre van zijn voorrijder sterk naar links uitwijken Hij kwam op het rijwielpad terecht, waar hij in botsing kwam met den wielrijder van B. uit Hilversum. Deze werd ernstig gewond en overleed korten tijd na het ongeluk. De automobilist G. stond terecht, verdacht van veroorzaken van dood door schuld. De rechtbank veroordeelde hem tot een maand hechtenis. Vandaag stond hij in hooger beroep te recht voor het gerechtshof te Amsterdam. De procureur-generaal mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten was van oordeel, dat verdachte wel schuldig was aan dit onge luk, dat hij dus terecht was veroordeeld door de rechtbank, maar z.i. was de straf te hoog. Immers ook de andere automobilist heeft niet juist gehandeld, omdat hij niet aangaf, dat hij naar links uitweek en een stilstaande auto passeerde. Verd. week al te veel links uit, zoodat hij op het rijwielpad terecht kwam, met het noodlottige gevolg, dat een wielrijder werd gedood. Spr. vor derde zeven dagen hechtenis. De verdediger hield een uitvoerig betoog, waarin hij vrijspraak bepleitte. Pleiter voer de aan, dat z.i. de schuld lag bij den vóór verd. rijdenden automobilist. DE SPOORTREIN VAN HONDERD JAAR GELEDEN. Rijdt door Amsterdams straten. Gisteren arriveerde in alle stilte de eer ste Nederlandsche trein, dateerend uit 1839 van Uithoorn, waar hij sedert zijn filmde buut was gestationneerd, aan het Weesper- poorstation te Amsterdam. Keurig afgedekt onder zwarte zeilen hebben de ouderwet- sche wagentjes met hun locomotief „De Arend" den nacht op het stationsemplace ment doorgebracht. Vanmorgen werden zij echter uit hun rust opgeschrikt en het zal voorloopig ook wel hard werken worden, want de wagens zijn naar Amsterdam over gebracht om tijdens de spoorwegtentoon stelling de bezoekers rond te rijden. Het transport van het Weesperstation naar het Frederiksplein baarde niet veel zorgen. Om ongeveer half elf reed een groote trailer het emplacement op en in korten tijd had een rijdende bok het keurig groen gelakte eerste klasse rijtuig van den platten goederenwagen, waarop hij gearri veerd was, op de trailer overgebracht. Een korte rit door de stad, waarbij het trans port in het drukke verkeer groote aandacht trok, volgde en met eenig passen en meten stond het wagentje spoedig op de reeds klaar gelegde rail. In den loop van den dag volgen de beide andere passagierswagens, de tender en „De Arend" en als alles vlot gaat hoopt men reeds vanavond een proef rit rond het terrein te maken. DE INBRAAK BIJ JHR. DEDEL. Nog geenszins opgehelderd. De oplossing van de inbraak bij jhr. C. Dedel in huize Schaepenburgh te 's Grave- land, waarbij zevenhonderd gulden werd ge stolen, blijkt eenigszins troebel te zijn. Zooals elders gemeld, heeft een Jordaner, de 25-jarige diamantslijper H., zich bij een rechercheur van het bureau Marnixstraat te Amsterdam aangediend met de mededee- ling, dat hij de dader van deze inbraak wa3. Hij zou nog twee medeplichtigen hebben en hij noemde de namen van twee zeer beken de recidivisten uit de Jordaansche onder wereld Br. en B. Hij zou deze zaak hebben verraden, omdat de verdeeling van den buit niet naar zijn zin was geweest en zijn kame raden hem zijns inziens hadden bedrogen. H. en de beide later aangehouden Br. en B. werden op transport gesteld naar Bus sum, waar de drie mannen aan een verhoor weden onderworpen. De beide „verraden" mannen konden echter op voldoende wijze hun alibi bewijzen en moesten daarom we gens gebrek aan bewijs op vrije voeten wor den gesteld. Bovendien trok H. zijn verklaringen om trent deze mannen, dat zij zyn medeplichti gen bij de inbraak zouden zyn geweest, tij dens dit verhoor te Bussum weer in. Hij wenschte echter niet te vertellen, wie dan wél zyn medeplichtigen bij deze inbraak waren geweest en waarom hij dan eigenlijk deze zaak op deze wijze aan het rollen had gebracht, daar deed hy thans geheel het zwijgen toe, zoodat het voor de politie een raadsel is, waarom de man zichzelf heeft aangegeven. H. blijft in arrest en wordt vandaag weer op transport naar Amsterdam gesteld om als verdacht van de inbraak bij jhr. Dedel voor den officier van justitie te worden ge leid. Minderjarige jongens hadden „bijverdiensten". De politie te Tiel heeft, in samenwerking met de politie van Geldermalsen, een goede vangst gedaan. Sedert geruimen tijd werden in Tiel en omliggende gemeenten diefstallen gepleegd, welke niet tot klaarheid konden worden gebracht. Vooral rywielmerken, gouden en zilveren ringen en dergelijke kleine voorwerpen verdwenen op geheim zinnige wijze, zonder dat een spoor van de daders bekend werd. Zaterdagavond J.I. werd de politie te Geldermalsen gewaar schuwd door een goudsmid, dat een jonge man, die al eerder in den winkel was ge weest, een ring te koop aanbood. De winkelier vertrouwde de zaak niet heelemaal en het ingestelde onderzoek naar de herkomst van den ring had tot gevolg, dat de jongeman, de 18-jarige K., leerling van de H. B. S. te Tiel, werd gearresteerd. Het verdere spoor leidde naar Tiel en nog dienzelfden avond volgde de arrestatie van den 17-jarigen touwhandelaar v. d. B. en den 19-jarigen zoon van den caféhouder F., beiden woonachtig te Tiel. Ofschoon het onderzoek nog niet ge ëindigd is, staat thans reeds met zekerheid vast, dat deze jongens, mogelijk in samen werking met nog anderen, verschillende diefstallen hebben gepleegd en een goed leventje leidden van de opbrengst van den verkoop der gestolen waren. Bliksem ingeslagen. Gisteravond is tijdens een hevig onweer boven Alphen aan den Rijn de bliksem ge slagen in de kapitale boerderij van de fam. A. Heenk aan den Woubrugscheweg. Het duurde geruimen tijd, vóór de brandweer kon worden gealarmeerd. Toen de drie mo terspuiten ter plaatse verschen-n, viel aan blusschen niet meer te denken. De geheele boerderij brandde tot den grond toe af, ter wijl de inboedel en een groot aantal gereed schappen verloren gingen. Slechts een var kensstal en een klein gedeelte van den stal bleef voor het vuur gespaard. Alleen van Berlijn naar Londen per K.L.m. De beambte op Tempelhof, het Berlijnsche vliegveld, zal even verbaasd gekeken heb ben, toen hij voor de route BerlijnLonden een passagiere moest boeken vanacht maanden oud. „En wie gaat er mee?" „Niemand". Het meisje reist alleen. In derdaad een vooruitstrevende en moderne baby, die er de voorkeur aan gaf alleen per vliegtuig naar Londen te reizen. Hiermede is door de ouders, die hun kind te Londen opwachtten, blijk gegeven hoe zeer men vertrouwen heeft in de luchtvaart als ver keersmiddel. Gekoesterd door de zorgen van een der stewardessen, is het meisje welvarend in Londen gearriveerd om daar toevertrouwd te worden aan de armen van haar moeder, die de kleine nu zooveel uren eerder bij zich had dan anders het geval zou zijn ge weest. En dat alles dank zy het wonder van den modernen tijdhet vliegtuig. Negen sollicitanten. Voor de betrekking van schoolschoon- maker aan de nieuwe O.-L.-school in deze gemeente hebben zich 9 sollicitanten aan gemeld. Brand in een riethoop. In den nacht van Zondag op Maandag was brand ontstaan in een riethoop op het Mollenveld, toebehoorende aan den heer Van der Eng alhier. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Daar het geen gevaar opleverde liet men de riethoop rustig smeulen, doch Maandag in den namiddag was het vuur nog steeds niet gebluscht waarom men dan ook voor alle zekerheid er met de brandspuit op uit trok en het vuur doofde. Ingekomen personen over Juli 1939. G. j. Overeem, N.H., z.b., St. van Surck- laan 10 van Middelharnis. J. J. E. ter Wiel, R.K., kapster, Stationstr. 1, van Wog- num. f. P. Keijzer wed. van J. van Rijn, N.H., z.b., Bergerweg 2, van Soest. E. van Wachem, N.H., Breelaan 6, van Soerabaja N.I. A. Rood geh. met J. Snel, R.K., z.b., J. Oldenburglaan 48, van Bovenkarspel. T. Roos, N.H., dienstbode, Oude Prinsweg 27, van Callantsoog. j. Speur, N.H., kap per, Wilhelminalaan 3, van Egmond-Binnen u. Schuurman, N.H., dienstb., eeuwige laan 24, van Opmeer. K. Lohman geh. met J. A. Hesseling, z.b., Tuindorpweg 10, van Haarlem. M. Mol, D.G., z.b., Meerweg 24, van Giethoorn. - A. j. Ebmeyer, geen, z.b., Noordlaan 34, van Zwitserland. A Mees ter, geen, revue artist, Meerweg 23 van Amsterdam - W. A. van Doorninck.' N.H., z.b., C. S. Adama v. Scheltemaw. 2 's-Gra- venhage. - N. Groot, geen, dienstbode, Komlaan 15, van Heiloo. C. Smit RK kapper, Ruïnelaan 2, van Sint Pancras -11 J W. Vergeer, R K., dienstbode, Dorpsstraat 15 van Montfoort. - A. Bakker, geen bak ker, Molenstraat 14 van N.Niedoro P Slot, N.H., bakker Dr. v. Peltlaan il van Beemster. - J. Schagen, N.H., kantoorbe diende, Loudelsweg 8 van Alkmaar j P. Koopman N.H. timmerman, Prinso.sc- laan 28 van Amsterdam. g. Schokker man, N.H., koopman in groenten, Dorosstr 86 van Alkmaar. M. Bloetjes, R k d b Groeneweg 30 van Alkmaar. _1 X kmi' G.K., dienstbode, Oude Heerenweg 79 van Haarlem. A. Ursem, R.K., kapper, Karei de Grootelaan 20 van Edam. j T R.K., bakker, Loudelsweg 6 van n H karspel. E. Kos, geen, dienstbode ï.Vf'* laan 12 van Schagen. A. m V. R.K., dienstbode, Prinsesselaan gen. H. Maas, N.H., slager, Bred Schj' van Bussum. J. Tiessen, N.H., die*U K. de Grootelaan 1 van Wieringer~ H, B. Vetman, geen, dienstb., Dr. van p f' aan 1 Jw ■».»—--™ w - u4, Velt) p li 14 van Nieuwe Niedorp. m. m.fr gaard, R.K.. z.b., Kogendyk 47 van s A. Ch. Doffer, R.K., los arb >1 manweg 22 van Hoorn. M' p.JV N.H., dienstbode, Elzenlaan 2 van v a"> J. G. Schulting, N.H., onderwijze*06^ nelaan 27 van Purmerend. K. Stok H„ leeraar aardrijkskunde, Wilhelm' 16 van Batavia. 2 personen inJt3'3"11 in het Pensionaat. 5 K0®eti Kon. Ned. Stoomb. Mij. Achilles 21 Aug. te en v. Catania n Mee Ajax 21 Aug. te Kopenhagen. Kltla Bodegraven 22 Aug. te Amsterdam. Douro 19 Aug. te Cristobal. Euterpe 21 Aug. te Kopenhagen. Hercules 21 Aug. te Catacolo. Hermes 21 Aug. v. Valencia n. Algiers Iris 22 Aug. te Amsterdam. Nereus 22 Aug. te Amsterdam. Oberon 21 Aug. te Piraeus. Orestes 20 Aug. v. Balboa n. Buenaventüra Perseus 21 Aug. n.m. Brunsbuettel gepass Pygmalion 20 Aug. te Izmir. Stella 20 Aug. 20 u. Ouessant gepass. Trajanus 21 Aug. te en v. Charleston Bristol. Stoomv. Mij. Nederland. Siantar J. N. L. te Boston 20 Aug. Marnix van St. Aldegonde uitr. 20 Aug te Sabang. Joh. de Witt thuisr. 20 Aug. v. Sabang. Poelau Bras uitr. 21 Aug. te Batavia. Bengkalis S. J. P. L. 19 Aug. te Soerabaja Simaloer, in ballast, v. IJmuiden 21 Aug Joh. v. Oldenbarnevelt huisr. 23 Aug. ver- wacht te IJmuiden 8 uur en te Amster dam 12 uur. HollandAmerika Lijn. Dinteldijk 21 Aug. 12 u. te San Francisco, Veendam 21 Aug. n.m. van Plymouth. Volendam 21 Aug. n.m. te New York. Nieuw Amsterdam te Rotterdam verwacht 22 Aug. 4.15 uur n.m. Kon. Holl. Lloyd. Zaanland thuisr. 21 Aug. 3 uur v.m. van Montevideo. Westland uitr. 20 Aug. 20 u. te Montevideo. Rotterdamsche Lloyd. Siantar J. N. L. 20 Aug. v.m. te Boston. Brastagi J. N. L. 20 Aug. v. Batavia. Palembang J. N. L. 22 Aug. te Tjilatjap. Kota Agoeng thuisr. 21 Aug. v. Singapore. Sitoe Bondo thusr. 22 Aug. v. Belawan. OPGAVE VAN NOORDHOLLAND6CH LANDBOUWCBEDIET N.V. van Dinsdag 22 Augustus 1939, Vor.W. 93 91'/» 171/1. 130 993/, 159»/. 105 33t/. 761/, 532 187/16 41% 25 1« 11%. 4% 331/m 2'/. 380»/, 187 209 82'/. STAATSLEENINGEN. 3314 Nederl 1938 3 Ned.-lndië 1937 SU DuitschL '30 m. verkL BANKINSTELLINGEN. Amiterd. Baak Handel Mij. C»rt v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR OND. BINNENL. AIO. Kunstzijde Unie Calvé Delft CerL 1 1 Ned-rL Ford 343 Lever Bros124'/» Philips ttIoimL Gem. Bezit 187% INDUSTR OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bthleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Nortb American Rayon Republic Stee) Standard Brands Steel comrr. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordlsche Petr. 1 Kon Petr. Perlak 1 Phillips Oil SI 'II (J.iion Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oud» Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Illi-ois Central Southern Pacilic Southern Railw. Union Pacilic 65 100 272Vs 283% 57% 24 7% 7% 2.45-3.C0 93»/. 91'/. 17-% 96V.-7 154 100 32-% 76'/, 338 123 186B lS'/i, 40-% 4 3I%2 24% 12'/, II 5 32H* 183 203 79'/» 64 100 270 281'/, 57 7% 7'% 122»/, 110 »l 2'/u 94 69 98 IOC/, 111 178 137 18»/, 8-V16 8% 71 t 3 Can. Pac. tExclaim. «Exdividend. coUpoO SNoteering per 50. heden 1 p Prolongatie vorige koers WISSELKOERSEN AM»1 Vorige koers 18P/, 126'/, 111% 84 2'/is 95'/, 70 1001/8 107 t 11) 182 139»/, 19'/, 8%« 9>ht 11% 72 3 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 1.86 8.72/4 74.75 4.93 31.66 42.10 38.95 45.— 43.85 86"/" 73 1. 4 M'l' 31,60 42.15 39 02# 45.10, 43.92)»

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8