LOGISCH DAT TRiUMPH ENORM STIJGT EN 'N TRIOMF IN SMAAK! 'T IS DE BESTE l? SIGARET JCetk ói School Weee&ecidit pM&licaties tRjucqectiike Stwd BEKENDMAKING. am8enome° Zie verder Buitenland pag. i 3e blad. PETTEN, geen dienst, Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht alkmaarsche courant. EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. DRUKTE IN DE STAD. De vele militairen, die bij vóór-mobili satie ten spoedigste naar hun standplaat sen moesten vertrekken, hebben gister in groote spanning hun oproeping afgewacht en nauwelijks was deze om 6 uur in den vooravond bekend geworden of honderden staken zich in hun uniform met en zon der motgaatjes namen afscheid van hun familie en trokken naar het station of meldden zich aan de kazerne vanwaar autp - vrachten vol militairen naar onbekende bestemming werden gezonden. Overal stonden de menschen met ernsti ge gezichten de groote gemeentelijke biljet ten te lezen waarin de burgemeester al het personeel bij de vóór-mobilisatie betrokken oproept om zich met spoed in werkelijken. dienst te begeven. En inmiddels zijn vele gemeente-gebou wen en ook particuliere inrichtingen door defensie in beslag genomen, een omstan digheid waarover wij, om begrijpelijke re denen, niet veel meer zullen schrijven. Het was door al die spannende gebeur tenissen gisteravond druk in de stad. Zeer velen hadden zich op straat begeven, in de hoop iets bijzonders te zullen aanschouwen. De burgerwacht zorgde voor eenige sen satie. Voor het stadhuis, voor het kantoor van de Ned. Bank, voor 't Postkantoor en wellicht nog voor eenige andere gebouwen, liepen burgerwachters in uniform op en neer. Zij hadden blijkbaar de wacht betrok ken en stapten met een geladen geweer en een groote bajonet er boven op als echte schildwachten over het trottoir. Een man van de P. T. T. trachtte tever geefs zijn kantoor binnen te komen en slaagde er pas in den jeugdigen schildwacht te passeeren nadat hij op de emblemen op zijn dienstpet had gewezen, waaruit duide lijk bleek, dat hij daar thuis behoorde en geen verdachte spion was. Een telefoon-juffrouw werd op straat aan een soort verhoor onderworpen en de belangstellende menigte op het trottoir aan den overkant vroeg zich met groote ver wondering af „wat dat nou eigenlijk te be- teekenen had". Vreesde men, alleen omdat de vóór- mobilisatie was afgekondigd, een aanslag van de een of andere volksgroep uit onze rustige burgerij op onze openbare gebou wen? Wij zullen er maar niet te veel over zeg gen, want ook van ons zal men natuurlijk en terecht kunnen verwachten, dat wij in deze dagen van spanning allereerst „het gezag" zullen hooghouden. Laten wij inmiddels hopen, dat het mi litair cachet dat ook onze stedelijke samen leving heeft gekregen, binnen afzienbaren tijd zal kunnen verdwijnen en dat de drei gende onweerswolken spoedig afgedreven zullen zijn. DE KAASMARKT. Ondanks de voormobilisatie, kenmerkte de markt zich heden door een druk bezoek van vacantiegangers. Aan de opgewekte stem ming en de drukke bedrijvigheid viel op te merken, dat het Nederlandsche volk geen slachtoffer zal worden van den z.g. zenuwen oorlog, die thans in Europa wordt gevoerd. Ofschoon in Bergen aan Zee de groote hotel-pensions in verband met de voor mobilisatie gerequireerd werden, hetgeen ook in Bergen-Binnen met een paar groote gelegenheden het geval was, vertoeven er in dit vacantieoord nog duizenden gasten, waarvan een groot deel ook thans de kaas markt bezocht. De kaashompjes in het Waaggebouw venden weer gereeden aftrek, Met de tochten naar de „Duizend Eilanden" wil het, ondanks de daarvoor door de V. V. V. krachtig gevoerde reclame, nog maar niet vlotten. Men schept maar niet zoo een toeristencentrum. Hoofdzaak is, dat zij die er kwamen, hoogst bevredigd terug keerden en daarom zeggen wij maar met Buziau: „Er zit wat in". Het bewegen van de duizenden vacantie gangers door onze binnenstad, wees er op: dat in steeds meer straten een kleinhandel ontstaat, die verband houdt met het toe risme. j Het bezoek aan ons gemeente-museum was heden zelfs hooger dan in vorige weken, De mooie binnenplaats van ons stadhuis werd algemeen bewonderd. Vooral de ten toonstelling „Oud-Bergen" in het museum verdient een ruime belangstelling. Verschillende bezoekers, die in het buiten land tal van musea en kasteelen bezochten verzekerden, dat het hier geëxposeerde kan wedijveren met hetgeen elders geboden schrijven ze zonder de geringste aar zeling. Wij zijn geen aanhangers van deze regeering, maar laat niemand in het buitenland denken, dat Labour ge willig zou toestemmen in eenigerlei verdere daad van agressie. Men moet de wereld laten weten, dat de Britsche Labourpartij in deze houding te gen de agressie onwrikbaar staat. Labour verafschuwt de agressie en gelooft dat al leen door het voorkomen van of weerstand bieden aan agressie de beschaving en de or delijke betrekkingen tusschen naties ge handhaafd kunnen worden. Ik leg hier den nadruk op, aldus Greenwood, omdat ik' het ondubbelzinnig duidelijk wil maken voor hen, die overzee wonen, dat wanneer de tijd mocht komen, waarop deze politiek in de praktijk moet worden gebracht, de vijand geen oneenig volk tegenover zich zal vinden. De eensgezindheid te dien aanzien zal volledig zijn en de kwestie zal met voor zienigheid en standvastigheid onder oogen gezien worden. Maar zelfs in dit late sta dium behoort, wanneer de gevreesde ge beurtenis afgewend kan worden en ik hoop nog steeds, dat er invloeden in Duitschland mogen zijn, machtig genoeg om te antwoor den op den oproep tot vrede, iedere denk baren stap gedaan te worden om die gebeur tenis af te wenden. Tenslotte zeide hij: Wij gevoelen geen vijandschap jegens het Duitsche volk (toejuichingen). De oorlog zou voor hen even rampspoedig zijn als voor ons. Wij zouden willen, dat men wist, dat Groot-Britannië, terwijl het den weg van den vrede inslaat met andere naties op den grondslag van een vreedzame, rechtvaardige regeling van openstaande kwesties van al lerlei aard Engeland niet zal opmarcheeren met den agressor en wetsovertreder. De agressor moet weten, dat naar onze opvat ting de vrijheid evenals de vrede ondeel baar is en dit is de les, die vandaag uit dit Huis moet komen voor een eventueelen agressor. Na Greenwood sprak Sinclair. Hij zeide o.m.: Nu de regeering haar koers heeft vastgesteld, zou ieder aanwijzing voor een aarzeling of eenigheid een aanmoediging vormen voor de vijanden van den vrede in Duitschland. De bekende pacifist Lansbury drong aan op gevolggeven aan de oproepen van Smuts en koning Leopold en op het nemen van concrete stappen voor het totstandbrengen van een conferentie van de betrokken man nen. Maxston zeide, dat de onafhankelijke ar beiderspartij allen steun zou verleenen voor een groote nieuwe wereldcampagne voor de wereldbeschaving, maar dat Chamberlain voor het voeren van oorlog van deze partij geen steun kreeg. Eden zeide, dat de verklaring van Cham berlain uitdrukking had gegeven aan de gevoelens van het Engelsche volk. Het ern stigste gevaar voor een oorlog ligt op het oogenblik in het geloof van het Duitsche Volk, dat welke actie de Duitsche regeering ook moge ondernemen tegen Polen, daar geen oorlog uit zou voortvloeien met Enge land of Frankrijk, Eden sprak de meening uit, dat de Duitsche regeering een hoogst ernstige misrekening heeft gemaakt door een pact met Rusland te onderteekenen. En geland is niet teruggekomen op zijn belofte aan Polen. Wedgwood drong er op aan het kabinet te versterken door opneming van diegenen wier reputatie in Europa in vele opzichten grooter is dan die van de regeering, zoo als zij thans is samengesteld. Niets zou de Duitschers meer overtuigen, dat het Enge land ernst is. Ook de liberaal Mander drong aan op versterking van het kabinet. De communist Gallacher zeide, dat zijn partij in de eerste gelederen zou blijven staan van den strijd tegen fascistische aanvallen van binnen of van buiten welke ook de conse quenties mogen zijn. Het volmachtenonderwerp in behandeling. Het ontwerp op defensievolmachten is in eerste lezing door het Lagerhuis behan deld dat terstond overging tot behandeling in tweede lezing. Hoare zeide, dat de gevraagde volmach ten niet alleen even essentieel zijn als in 1914, maar vele malen essentieeier dan toentertijd. Het is van wezenlijk belang, zoo zeide hij, dat wij vandaag af deze volmach ten tot onze beschikking hebben, welke zeer breed, zeer drastisch en zeer omvattend zijn. In een toestand van dezen aard mag geen gat opengelaten worden. De gevraag de bevoegdheden zijn ook buigzaam. Het ontwerp geeft de regeering volmachten om regelingen te treffen welke aangepast kun nen worden aan verschillende soorten ge varen. De volmachten zullen op gematigde wijze, verdraagzaam en met gezond ver stand worden toegepast. De vrijheid van het individu zal niet worden aangetast. Het ont werp is beperkt tot den tijd van twaalf maanden en zal dan verlengd moeten wor den door Hooger- en Lagerhuis. Het ligt niet in het voornemen deze crisisvolmach ten voor doeleinden van vredestijd te ge bruiken. Er zal geen censuur worden inge voerd, tenzij het land inderdaad in vijande lijkheden gewikkeld wordt. In tweede lezing werd het wetsont werp, naar Havas meldt, zonder hoof delijke stemming aangenomen. Het Lagerhuis heeft het volmachten- ontwerp in de derde lezing aangenomen en doorgezonden naar het Hoogerhuis. De parlementaire correspondent van Reu ter verneemt, dat voorloopig de 31ste Aug. is uitgekozen als datum voor de volgende bijeenkomst van het parlement. Zoo noodig zal het parlement eerder bij eenkomen. Ook Hoogerhuis neemt volmachten- ontwerp aan. Ook het Hoogerhuis heeft het volmach- Het ontwerp is thans door beide huizen goedgekeurd. Het volmachtenontwerp is ook door den kon mg goedgekeurd. wordt. Voor 10 cent is de tentoonstelling toegankelijk. Mogen ook onze stadgenooten hiervan nota nemen. Op het kermisterrein wordt alles voor de kermis van morgen in gereedheid gebracht. Hoe de kermis zal worden, hangt er van af, hoe de toestand zich in de komende dagen zal ontwikkolen. De handel was heden normaal. Hoewel verwacht kan worden, dat de prijs van het consumptieartikel kaas omhoog zou gaan, aangezien 19141918 wel geleerd heeft, dat bij een oorlog de vraag naar levensmiddelen stijgt, was de prijs heden gelijk aan dien van de vorige week, n.L slechts f 16 tegen f 22 in dezelfde week van het vorig jaar, toen de aanvoer 5000 kg. hooger was. De aanvoer bedroeg heden 83000 kg. De handel was heden echter goed, met het gevolg, dat de gemiddelde prijs 0.50 hooger was. BIDSTOND IN DE KAPELKERK. In verband met de tijdsomstandigheden heet de kerkeraad der herv. gemeente al hier voor hedenavond half 9 in de Kapel kerk een bidstond belegd, waar als voor gangers zullen optreden ds. van Dop en ds. Warners. Voor ieder is deze dienst vrij toe gankelijk. FEESTVIERING 31 AUGUSTUS AFGELAST. De besturen der beide Oranjevereenigin- gen, gisteravond in spoedvergadering bij een, hebben gemeend in den geest van hare leden te handelen door de volgende beslui ten te nemen: 1. In verband met de kostbare voorbe reidingen, welke de deelnemers aan het bloemencorso zullen moeten maken, ach ten de besturen de huidige omstandigheden van dien aard, dat het wenschelijk is het bloemencorso op 31 Augustus niet te laten doorgaan. Alle deelnemers werden hiermede direct in kennis gesteld. 2. De feestavond in den muziektuin voor de leden van de christelijke Oranjevereni ging op 31 Augustus wordt onder deze om standigheden eveneens afgelast. 3. Omtrent het al of niet doorgaan van de overige feestelijkheden acht men het ge- wenscht de ontwikkeling der omstandighe den af te wachten. Hierover zal eventueel een nadere bekendmaking volgen. BENOEMD. Naar wij vernemen is mr. Q. Rovers, adj.-commies-redacteur ter secretarie, met ingang van een nader te bepalen datum in gelijken rang benoemd aan de juridische afdeeling van het stadhuis te Alkmaar, het geen een mooie prestatie inhoudt. Voor deze functie hadden zich, naar men ons mededeelde, 110 sollicitanten, meeren- deels juristen, aangemeld. Behalve de betrekking van adj.-commies- redacteur bekleedt mr. Rovers thans de functies van administrateur-kassier van den gemeentelijken woningdienst, boekhouder kassier van het woningbedrijf en waarne mend gemeente-ontvanger. OPDRACHT ONDERHOUD AMSTERDAMSCHE WATERLEIDING. Aan den heer C. de Wit alhier is .bij on- derhandsche overeenkomst opgedragen het onderhoud der gem. waterleidingen te Am sterdam in de winplaats der piassen-water leiding, in de gemeenten Nieuwesluis, Loe- nen Breukelen en Oud-Loosdrecht. TABARIN. Cabaret-dancing. Deze dancing, ondergebracht in de groote tent naast de Overdekte, versierd met een schat van bloemen en verlicht door 500 lampen, brengt deze kermis iets geheel nieuws voor Alkmaar. De Tabarin brengt in de dancing een groote band van tien man, de bekende Grasshoppers, onder leiding van Jac. Perez, welke band juist in Nederland terug is van een tournee door Zwitserland. Deze band brengt naast first-class dansmuziek een geweldige show. In het cabaret treden op het phenome- nale danspaar The Rettichini's, geassisteerd door hun zoon in zijn diverse creaties. The Rettichini's traden dezen winter met zeer groot succes op in het specialiteiten-pro gramma van het theater Carré en daarna bij Tuschinski. Zeer zeker een zeer speciaal programma voor de Alkmaarsche kermis. TEGEN DE WET. Wij beginnen heden met een nieuwe feuilleton, getiteld „Tegen de Wet" en ver taald naar de Engelsche uitgave van Martin Porlock. In het Londensche politiekorps, die uitste kende organisatie, die dag en nacht waakt voor het welzijn van de millioenen burgers, die aan haar zorgen zijn toevertrouwd, ge beuren zonderlinge, ja, angstwekkende dingen. Het begon in een klein forensen stadje, op eenige kilometers van de we reldstad gelegen, maar snel sloeg het over naar Londen zelf waar de eene gebeurtenis na de andere de bevolking meer en meer gaat veronrusten. De politie voelt zich machteloos, de kranten maken er zich meester van en verwijten den politie-auto- riteiten ernstige tekortkomingen, het par lement bemoeit er zich mee en de regeering krijgt eenige harde noten te kraken Wat is er dan gebeurd? Een epidemie van moorden schijnt de stad te terroriseeren, zonder dat van den dader of daders een spoor wordt gevonden. Moorden zijn steeds een onsociaal verschijnsel, zij ondermijnen de samenleving en tasten de menschheid aan in de grondvesten van haar bestaan. De maatschappij heeft paar organisatie om de samenleving daartegen te beschermen, hoe» veel te erger is het dan, wanneer deze epi demie juist deze organisatie treft, zondei dat zij iets daartegen doen kan. Een politieman wordt onder geheimzin nige omstandigheden vermoord. Andere slachtoffers volgen en de politie weet geen enkele van deze misdaden tegen leden van haar eigen korps te verhinderen. De bevol king geraakt in een paniekstemming, nu blijkt, hoe kwetsbaar de organisatie is waaraan zij haar veiligheid heeft toever trouwd. Inmiddels wordt alles in het werK gesteld, om een einde aan deze zich steeds uitbreidende serie van ernstige misdrijven te maken. Scotland Yard werkt met koorts achtigen ijver, doch aanvankelijk zonder eenig resultaat. Tenslotte gelukt het, de hand te leggen op den man, wiens waandenkbeelden de oorzaak zijn van deze geheimzinnige ter reur. Maar niet, dan nadat vele uitmunten de politie-mannen daaraan ten offer zijn gevallen. Hoe dat gebeurt, leest men in ons nieuwe feuilleton, dat het getrouwe en spannende relaas vormt van het zoeken naar dezen zonderling. CENTRALE WERKPLAATS voor jeugdige werkloozen van 14 t/m 25 jaar In de week van 17 tot en met 23 Augustus werden mede door bemiddeling van de Ar beidsbeurs geplaatst: 2 kantoorbedienden 1 bankwerker. In de Centrale Werkplaats bestaat gelegen heid om tijdens werkloosheid arbeid te ver richten in hun vak voor: kantoorbedienden, magazijnbedienden, timmerlieden, metse laars, schilders, bankwerkers, electriciens, instrumentmakers, monteurs, teekenaars. CARPENTER GENERAAL VAN HET LEGER DES HEILS. De hooge raad van het Leger des Heils heeft commissaris George Carpentier uit Canada benoemd tot generaal. De laatste stemmingscijfers luiden: Car pentier 35, Catherine BramwellBooth 8, Albert Osborn 6 stemmen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 27 AUGUSTUS 1939. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Pattist, van Den Haag. Kapelkerk, 10.30 uur, ds. van Dop; 5 uur, ds. Warners (onderwerp Daniël 2). Remonstrantsch Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, (Oudegracht), 10.30 uur, ds. v. d. Woude (extra coll. syn, fonds, verb. pred.-tract.) Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. von Meyen- feldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond, 8 u., dienst. Vrij. Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 en 7.15 uur ds. Ruys, onderwerp: „Veilig in oorlogsgevaar" en 's avonds rede over H. M de koningin. Donderdagavond 8 uur, vrou wensamenkomst. Ned. Chr. Gemeenschapsbonds in Waakt en Bidt aan de Laat; 3 uur jongeliedensa- menkomst; van Maandag 28 Aug. tot Zon dag 3 Sept. eiken avond 8.30 uur open luchtsamenkomst aan de Breedstraat. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek no. 40; 7.30 uur v.m. bidstond, 10 uur heiligingsdienst, 3.30 uur openlucht samenkomst bij den Kattenberg, 8 uur ver lossingssamenkomst; deze diensten worden geleid door zuster Kreijkamp, van A'dam; Maandag 2.30 uur gezinsbond; verder eiken avond 8 uur anti-kermis-actie o. 1. v. kapi- teine N. Dijksmans. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat no. S; 10 uur heiligingsdienst, onderwerp: „Han delingen 26 19; 8 uur anti-kermissamen- komst, onderwerp „Ontwaakt, gij, die slaapt Dinsdagavond, Donderdagavond, Vrijdagavond van 7 y.9 y? uur straatzang in verband met de kermisweek; Alles on der leiding van kapiteins Schiltkamp. UIT DE OMGEVING. BERGEN AAN ZEE, Liturgische dienst, v.m. 10.45 uur, ds. J. J. Creutzberg te Nij megen. BERGEN, 10 uur, ds. van der Kieboom. Ger. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, as. Warners, van Alkmaar. BURGERVLOTBRUG, Doopsgezinde ge meente, 10.30 uur, ds. v. d. Veen. BURGERBRUG, geen dienst. DRIEHUIZEN, geen dienst. DIRKSHORN, 10.30 uur, ds. de Leeuw. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roobol. EGMONDBINNENav. 7 uur, ds. Rasch EGMOND AAN DEN HOEF, 31 Aug (Koninginnedag), 9 uur, ds. Rasch (zang)' EENIGENBURG, geen dienst. g GROET, geen vroegdienst wegens vaca turebeurten. GROOTSCHERMER, 10 uur, ds. Brinke- rink. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff, onder werp: „De golven van den tijd" Nederl herv. evang. Vereeniging, a. d Kerklaan, 10 uur, ds. v. d. Heide, van Broek op Langendijk. KOEnm?0WAARD' 3 Uur' ds' Boeke- KOEDIJK, geen opgaaf ontvangen LIMMEN, 2 uur, ds. Warners NOORDSCHARWOUDE, 10.30 uur ds Rasch NIEUWE NIEDORP, Doopsgezinde ge meente, 10.30 uur, mej. Knot, prop. Heem stede. NIEUWE NIEDORP, geen dienst OUDESLUIS, 10.30 u. ds. Witkop OOSTGRAFTDIJK, 10 uur, ds. Loysen (doop); coll. voor de Generale Kas. OUDE NIEDORP, av. 8 uur, ds. Boeke OUDORP, geen dienst. OUDKARSPEL, geen dienst. Geldig van hedenavond tot morgen» ongeveer 19 uur: Helder tot licht oï ha^f000 wolkt, droog, warm weer behoudens b<>~ kans op onweer, zwakke tot matigen wbT^ oostelijke richtingen. Het gebied van hoogen luchtdruk dat s over Scandinavië rond de Oostzee en 11 de Noordzee uitstrekt, breidde zich na °?r noorden uit en nam notr arhet noorden uit en nam nog aanzienlijk teekenis toe. In het zuidwestelijke deel het echter in beteekenis af ten nain storingen, welke ten westen van Ierland311 noordelijke richtingen trekken. ln het heele hooge druk gebied heerscht fraai ?e~ tig zomerweer, waarin de temperatuur toenam en ver boven normaal is, slecht zuid-Zweden trad plaatselijk onweer n* terwijl in Engeland veel ochtendnevel?' mist wordt gemeld. m Over Frankrijk, het Alpengebied Itair en z.w.-Duitschland is de luchtdruk gedaald Er kwamen in dit gebied onweders vo terwijl plaatselijk veel neerslag viel z°r' meldt Clermont 56 mm, Dyon 35 mm q° temperatuur nam in dit gebied slechts'wei* nig af. In België en het zuiden van ons land kwam gisteren onweders voor, terwijl hedenochtend Yarmouth 33 mm neersla» nag onweer meldt. De depressie over IJs land verplaatste zich in n.o.-richting M vulde daarbij iets op. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.37 tot 5.28 uur licht op. SCHAGEN, geref. kerk, 9.30 uur en 5 u ds. Tollenaar, van Den Helder. SCHOORL, 10.30 uur, ds. Boeke. Evangelisatie, bosch achter „de Roode Leeuw", 4 uur, hagepreek, tijdrede, ds. Ruys. SINT PANCRAS, geen opgaaf ontvangen. STOMPETOREN, 10.30 uur, ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer A. var Ginkel, van Bloemendaal. ST. MAARTENSBRUG, geen dienst. SCHAGERBRUG, geen dienst. SCHAGEN, 10 uur, de heer Korndörffer. URSEM, 10.30 uur, ds. de Pree. VEENHUIZEN, geen dienst. WARMENHUIZEN, 10.30 uur, ds. Krop. WESTGRAFTDIJK, dienst te Oost- Graf td ijk. WINKEL, geen dienst. ZUIDSCHARWOUDE, 10.30 uur, mej. D. van Vliet. ZUIDSCHERMER, geen dienst. De BURGEMEESTER van ALKMAAR breng ter algemeene kennis, dat hij heden op grond van artikel 220 der gemeentewet heeft vastgesteld het volgende Algemeene Voorschrift van Politie voor de Gemeente Alkmaar. Artikel 1. Het is den houders van voor het publiek toegankelijke localiteiten, waar ingevolge een vergunning of een verlof A krachtens de Drankwet (S. 1931, nr. 476) alcoholhou dende drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, wordt verkocht, verboden op heden alcoholhoudende dranken te verkoopen, e verstrekken of te doen verstrekken. Artikel 2. Dit algemeene voorschrift van politie onverwijld worden afgekondigd ter plan s waar zulks behoort en zal terstond ter ken nis gebracht worden van den Conuwssa der Koningin in de Provincie Noordholl en zoo spoedig mogelijk ter kennis van gemeenteraad. Alkmaar, 25 Augustus 1939. De burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHO^ ALKMAAR. GEBOREN: René C. P., z. van René H. J- va" van en A. L. M. Overhaus. Maria J. Jacobus Q. Kroon en C. M. Beste»3»- Q Comelis B., z. van Cornelis J. K°»lCrtinUS J. Braak. Jietske M., d. van Al e van Laar en A. Kootje. Pieter A-> Cornelis Idema en W. A. L. van R»» ONDERTROUWD: tfnev. - Georg Temming en Wilhelm»3 .jg jj- Christoffer A. M. Dauve en jf, H. Gerdes. Adolf Pathuis en Schoonbeek. Albertus P. Bakker M. van Berkum. OVERLEDEN: n J3"' Petrus A. Fransen, wedr. van 'j^eule0' sen, 84 jaar. Floris A. van de gehuwd met G. Zwaan, 63 jaar. Zes verschillende persen st. in voor UW DRUKWERK- z!i DRUKKERIJ N.V. HERMS. 0,

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2