TEGEN DE WET Silmüams "Rechtszaken Jiidscheiften VRAAG EN AANBOD 3)amcubciek Jeuitieieft WOENSDAGS en ZATERDAGS 35 cent per vi|i regels ii TWEEDE BLAD HET LIED VAN DE VRIJHEID. Victoria-theater. Onder groote belangstelling had gister avond de eerste voorstelling plaats van Nel- son Eddy's nieuwste film: Het lied van de vryheid, en gezien het behaalde succes zal deze film in de kermisweek een groote attractie blijken. Het is een werk vol actie van krachtige figuren met schitterende zang van Nelson Eddy. Het geeft den strijd te zien, die in 't begin der 19e eeuw gevoerd werd bij den aanleg van spoorwegen door de prairiën. Er waren toen meermalen avonturiers, die aan de oude voortrekkers hun land probeer den te ontnemen. Zoo ging het ook in Clover-City met Jim Knox. De vertegen woordigers van het gezag deden soms meer om er beter van te worden. Een der meest geachte inwoners was de oude Tom Logan. Die had zijn zoon Steve naar de groote stad laten gaan om voor advocaat te studeeren. En op de terugkomst van dien Steve wachtte men nu. Hij kwam juist op tijd, om al direct een brandaanslag op zijn vaders boerderij te verijdelen. Hij ziet direct de situatie, doch besluit Jim Knox op bijzon dere wijze te bestrijden. Hij veinst in woor den en daden het geheel eens te zijn met Jim. Dit bezorgt hem de minachting van de lieftallige Maggie en van zijn vader. Maar Steve houdt moedig voL Hevig is de strijd tusschen Steve en Knox, Mulligan, den Ier- schen ploegbaas, Underwood, den uitgever van een krant en rechter Bronson. Met zijn meesleepende zang in tal van fraaie num mers weet hy menige situatie te redden. Listig gaat hij te werk en met zijn prach tige lied van de vrijheid, weet hij ten slotte voor de inwoners de overwinning te behalen. Knox wordt uit Clover City verdreven, Maggie is trotsch op haar Steve en de vrije inwoners zullen zelf hun spoor lijn voltooien. Er zit een meesleepende vaart in deze film en Nelson Eddy toont zich niet alleen een uitmuntend zanger, maar ook een kranig en krachtig acteur, die voor Victor Mac Laglen een. prachttype als ploegbaas Milli- gar) en Edward Arnold (Knox) niet be vreesd is. De eenige vrouwelijke figuur te midden van al deze mannnen wordt bij zonder aantrekkelijk gespeeld door Vir- ginia Bruce, terwijl eenige opmerkelijke typen o.a. „de Makreel" van Charles Butter- worth bijzonder de aandacht verdienen. Een film, die ieder zal meesleepen en enthousiast zal stemmen. Het voorprogramma bracht diverse uit stekende journaals, een gekleurde natuur opname en een sportfilm over „Golf", waarin bekende spelers demonstreerden. In het Polygoon-Nieuws ook het bloemen corso te Bergen. MALLE GEVALLEN. Roxy-Theater. Ook in het Roxy-theater zal men deze week kunnen genieten van een met zorg gekozen programma, dat er bijzonder op ingericht is om de menschen in opgewekte stemming te brengen. Nu, het hoofdnummer, en de Hollandsche film „Malle Gevallen" (gemaakt naar het bekende boek van Hans Martin) is daartoe in de eerste plaats in staat. Het vroolijke spel van studenten en jonge meisjes amuseert kostelijk en de eene malle situatie volgt inderdaad op de andere. Het begin is al dadelijk goed ge vonden. Het ontwaken van de eeuwigen student Bram van Booren aan de voeten van 't Boerhaave-monument, dat juist bekeken wordt door een groep leuke meisjes onder leiding van hun leerares. Met twee vrien den Boy en Hans gaat hij de meisjes, die per autobus gekomen zijn, na. Kitty en Toos hebben de bijzondere aan dacht der jonge mannen. In den Haag wordt de kennismaking aangeknoopt en voortge zet en begint een reeks van dwaze avon turen, waarbij vooral „de Klit" een rol speelt Deze wordt er steeds tusschen ge nomen en als hij ten slotte wraak wil ne men, volgt er zelfs een duel. Natuurlijk volgt men ook de liefdesavon- turen tusschen de verschillende personen met belangstelling, en wie er ten slotte het beste afkomt, moet gij beslist gaan zien. Onze Hollandsche artisten hebben deze film dol komisch gespeeld. Johan Kaart, Louis de Bree, Louis Borel in de voornaam ste heerenrollen. Annie van Duin en Jopie Koopman als de charmante jonge dames. Wie deze Hollandsche film nog niet zag, zal zich in het Roxy-theater kostelijk amuseeren. Een uitgebreid en zeer goed verzorgd voorprogramma gaat aan het hoofdnummer vooraf. Het Polygyoon Nieuws met o.a. het bloe mencorso te Bergen, een goede muzikale film met zang en dans, een gezellig avondje bij een familie waar tal van artisten optre den o.a. een uitnemend danspaar, een aar dige teekenfilm van Porky en een vlotte musical-comedy, waarin het gaat om de studenten, die meer van „Swing" blijken te houden dan van hun colleges. Ook hierin een bekroond danspaar, dat in tegenstel ling met „Swing" een prachtige wals de monstreert. HET ZIT IN DE LUCHT. City Theater. De directie van het City Theater had voor de komende week geen beter hoofd nummer kunnen kiezen dan de inderdaad grandioze klucht „Het zit in de lucht". Luchtige ontspanning en uitbundige vroo- lijkheid mag er in de spannende dagen, die wij thans beleven, heusch wel bij. En in ruime mate vindt men deze vroolijkheid in de genoemde film, die een wereld succes is geworden voor den tot voor kort nog onbekenden Engelschen komiek George Formby. Plotseling is hij als hoofdvertolker in een film naar voren ge komen. Weken lang wordt de film in onze groote steden geprolongeerd en de naam George Formby is thans bij duizenden filmliefhebbers bekend. Daverende lach-salvo's klinken telkens weer op uit de dichtbezette zaal om de dwaze en komische avonturen van den jongeman, die op verrassende wijze in dienst en bij de luchtvaart-afdeeling komt. Hij brengt den Engelschen majoor tel kens en telkens weer tot wanhoop. Steeds wil hij zijn uiterste best doen om toch een goed soldaat te zijn, maar altijd is hij ongelukkig en de andere soldaten laten er hem ook steeds weer inloopen. Het is niet doenlijk zijn malle avonturen hier te gaan vertellen. Dit zou trouwens voor de velen, die deze film zullen gaan zien, niet aardig zijn. De luchtcapriolen aan het slot en die zeker worden uitgevoerd door een der beste vliegers zullen door de toe schouwers in ademlooze spanning worden gevolgd. Bijzonder is ook de wijze, waarop Formby met zijn banjo de succes-liedjes van deze film zingt. De populaire schlager „Het zit in de lucht", is een verdiend succes. Wie zich kostelijk wil amuseeren, mag deze film niet verzuimen. Hij zal zich een bezoek aan George Formby niet beklagen. Het voorprogramma bracht een mooi journaal een klucht van Edgar Kennedy en een gekleurde teekenfilm van Walt Disney. HUISELIJK DRAMA VOOR DE RECHTBANK. Twee jaar wegens poging tot doodslag geëischt. Een familiedrama, dat zich op 8 Mei j.1. in een woning in de Boomstraat te Am sterdam afspeelde, was oorzaak, dat giste ren een vrouw met haar twee zoons ge tuigden tegen den man, die terecht stond wegens poging tot moord. Verdachte, een 46-jarige petroleum- venter, leefde gescheiden van zijn vrouw en twee kinderen, die hun intrek in een woning in de Boomstraat hadden genomen. Op 8 Mei kwam verdachte „afrekenen" met zijn vrouw, zooals hij dit tegenover de rechtbank noemde. Zij woonde op de eerste verdieping en daar hij verwachtte niet op legale wijze binnen te kunnen komen, had hij een laddertje mee genomen. Hij klom op het balcon, verbrijzelde met een kleine houweel een ruit en stapte de kamer binnen, waar hij zijn vrouw mishandelde. Deze vluchtte naar de derde verdieping, doch op de trap gaf hij haar nog een paar slagen met het houweel. Toen kwam een buurman tus- schenbeide. De man poogde in zijn opwin ding zijn polsslagader door te snijden. Enkele oogenblikken later waren politie en G. G. D. ter plaatse. De vrouw was niet ernstig gewond en ook de opgewonden echtgenoot kon na verbonden te zijn naar zijn woning terug keeren. De vrouw vertelde omstandig wat ei dien ochtend in haar woning was gebeurd, verklaringen, die door de kindeien werden bevestigd. Verd. was onderzocht door den psychiater dr. S. P. Tammenoms Bakker, die hem ernstig debiel noemde, zoodat eigenlijk plaatsing in een krankzinnigen gesticht gewenscht zou zijn. Wegens poging tot doodslag, het subsi diair ten laste gelegde eischte de officier van justitie mr. Bosch twee ja a r ge vangenisstraf. POGING TOT MOORD OP ZIJN VROUW. Drie jaar gevangenisstraf gerequireerd. Drie jaar gevangenisstraf eischte gisteren de Amsterdamsche officier van justitie mr. Bosch tegen een dertigjarigen Amsterdam - schen ijzerwerker, die terecht stond voor de vacantiekamer der rechtbank wegens poging tot moord op zyn vrouw. De vtouw had haar man en kinderen al leen gelaten. Dinsdagmiddag 23 Mei kwam de ijzerwerker haar tegen in de stad en hij vroeg haar mee te gaan naar de echtelijke woning om te praten over de verdeeling van den inboedel. Na eenige aarzeling ging zy op zijn voorstel in. Nauwelijks was zij in de étage aan de Bloemstraat binnengegaan, of de ijzerwerker, die de deur achter haar had afgesloten, gaf haar met een knijptang een paar slagen op het hoofd, waarna hij haar bij den keel greep en met een scheer mes wonden aan den pols en armen toe bracht. De vrouw riep om hulp en op haar „moord"moord" geroep kwam de bo venbuurman naar beneden. Hij klopte, doch de yzerwerker riep hem toe: „ga maar weer weg, er is hier niets te doen, ze maakt im mers altijd zoo'n lawaai". Een buurvrouw, die ook op het ge schreeuw was afgekomen, kreeg een der gelijk antwoord. De buren waren er niet gerust op, dat er niets gebeurde temeer daar de vrouw opnieuw om hulp riep. Zij waarschuwden een agent en deze trapte de deur in. De man werd gearresteerd. De vrouw, die betrekkelijk licht gewond werd, was spoedig hersteld. De man, die zich wegens poging tot moord te verantwoorden had, beklaagde zich over het gedrag van zijn vrouw. Hij was plotse ling woedend geworden en hij had zich niet kunnen beheerschen. Van de vechtpartij herinnerde hy zich heel weinig meer, maar met klem ontkende hij desalniettemin een scheermes te hebben gebruikt. Zijn vrouw had het scheermes tegen hem gebruikt en zich daarbij gewond De officer van justitie, M. Bosch was van oordeel, dat in dit geval een strenge straf diende te worden opgelegd. Verdachte leefde reeds gescheiden van zijn vrouw en met opzet heeft hy haar in zijn woning gelokt met de bedoeling om haar te doo- den. De rechtbank zal 8 Aug. vonnis wijzen. Angenietje Speerstra door Wouter van Riesen. De grootste verdienste van dezen roman van Wouter van Riesen is wel de eenvoud waarmee hij in weinig woorden den tijd van een zeventig, tachtig jaar terug voor ons doet leven. En in dien tijd bewegen zich volkomen natuurlijk zijn menschen als Angenietje, het vitale, Hollandsche kind dat al net was als onze Hollandsche kinde ren van nu, haar broer Wouter, Heit, Neeltje en anderen. Wel vertoont dit boek soms eigenaardige fouten in opbouw en uitwerking van een gegeven, wel bezit onze Hollandsche litteratuur misschien romans waarin het streekkarakter juister is getrof fen, maar daarentegen zyn er stukken, als b.v. dat waarin de naaiwinkel van Freerkje wordt geteekend en het verhaal van de theevisite op Angenietjes initiatief, waarin de schrijver ons zoo laat genieten van zijn levende, geestige schildering van typen en omgeving, dat we hun deze fouten graag vergeven. Fijn is ook het slot, als Angenietje na een grooten innerlijken strijd, terwille van haar ouders besluit voorloopig van de lang-be- geerde reis naar Indië af te zien. In Het Kind, veertiendaagsch blad voor ouders en opvoeders beschrijft de redactie haar treurige ervaringen bij het begeleiden van een schoolreis. J. A. Seellenraad, Insp. van het onderwijs, schrijft over Jeugd en Sport en C. Graamans behandelt de Sport en Lichamelijke opvoeding. A. Hollema houdt een beschouwing over het „schoolge- bedt" als kindergebed en Thole Beishuizen bespreekt de genezings-magie bij kinderen. Ida J. Blok—Godfried vervolgt haar be schouwingen over de muziek in de jeugd beweging en M. Zwaagdijk die ovei oude vormen en klanken in het kinderspel en -lied. Van de verdere bijdragen noemen we nog de aardige schets „Balans uit her innering" door Jan Mens. CrwwfüHicafa» LEVERING ZWARE VARKENS. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat zij, die met haar con tracten gesloten hebben tot levering van zware varkens en die ontheffing van leveringsplicht of uitstel van levering wenschen te verkrijgen, zich tot de zaak voerders der Centrale dienen te wenden onder overlegging van het hun uitgereikte leveringsbewijs. 's-Gravenhage, 25 Augustus 1939. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend contant Dinsdags en Vrijdags Inzenden*. Billijk te koop gevraagd een in goeden staat verkeerende piano. Br. onder letter J 125 aan het Bur. v. d. Blad. Te koop z. g. a. n. dames- en heeren- rijwielen, jongens- en meisjesrijwielen, eiken leeftijd, billijke prijzen. Fa. S. en J. COERSEN, Rijwielhandel, Vrouwenstraat 12, tel. 3.6.2.6, Alkmaar. Te koop prima 2e hands dames- en heerenrijwielen en een prima transport fiets. J. BLOKLAND, Luttik-Oudorp b. d. vlotbrug. Te koop 2 gasstellen, z. g. a. n. en 13 meter tuinslang met ijzer. DAMWEG No. 37, Schoorldam. Baby-weegschaal, z. g. a. n., bidets- gemakskoffers, thermometers vanaf 15 ct. Koortsmeters vanaf 60 ct. De Hygiënische Artikelenwinkel „Hygiëna". ACHTERSTRAAT 45. Te koop Damesrijw. 15, Heerenrijwiel, laag model, 12 en 16. Jongensrijwiel 11 en 15, alles z. g. a. n. LIJTWEG 21, Bergen. Te koop gevraagd een kachel, geschikt voor broeikas. Asters Bloemenmagazijn, BLEEKERSLAAN 10. Te koop Magneet race-fiets 10; Mol- race-fiets 25, z.g.a.n.; Simplex Heeren- fiets 11; Werkfiets 4. Te bevragen bij JAAP SCHIPPER, Verdronkenoord 65. Aan de Dammers. In onze vorige rubriek gaven wij ter oplossing probleem 1607. Stand. Zw. 8 sch. op: 6, 7, 8, 9, 11, 24, 26, 30, en dam op 4. W. 10 sch. op: 17, 18, 19, 21, 22, 23, 33, 41, 43, 44. Oplossing. 1. 19—14 1. 9X20 2. 33—29 2. 24X33 3. 18—12 3. 4X18 4. 12X 1 4. 11X22 5. 1X50 5. 26X17 6- 50X11 6. 6X17 7. 4137 en wint. Zeer mooi. Uit de party. In een te Alkmaar gespoeld de volgende aardige positie Zw. 9 sch. op: 9, 12, 13, i6, 20 27 35. W. 9 sch. op: 23, 28, 29, 33, 36 *7 39, 44. 6'< 38 Wit was aan zet en ruilde af 38—32 maar de heer J. Strijbis r dat wit als volgt had moeten stxeW aan' 23-19 zw. 13X24. wit 28-22 18. wit 37—31 zw. 26X37. wit 38— 37X28. wit 33X4. zw. 24X33. - Zw. moet nu spelen 2024 zw. 24-30. Wit 15-29 en wit heeft ^l5 winstkans. De volgende variant is bv 1 aardig. Zw. 12F7 wH 3631 zw. 1621 29 23 zw. 21—26 wit 23—14 zw 2fiVan wit 2822 zw. 17X28 wit 14X41 30—34 wit 41—23 zw. 35-40 wit 44Y« zw. 34—39 wit 23—34 zw. 39X30 wit 35X24. Wlt In den stand, dien wij nu hieronder geven, mag zw. niet 31—36 spelen. Ziet direct waarom? Zw. 9 sch. op: 7, 8, 9, 13, 15, 19,20, 30, 31. W. 8 sch. op: 22, 32, 38, 40, 41, 43, 44,45, Wit speelt dan als volgt: 1. 43—39 1. 36X47 2. 40—34 2. 47X49 3. 39—34 3. 49X40 4. 45X II Interessant! Ter oplossing voor deze week Probleem 1608 van A. Roos, Alkmaar, Zw. 12 sch. op: 1, 3, 5, 9, 10, 13,19. 24, 28, 30, 35 en dam op 2. W. 12 sch. op: 12, 16, 25, 26, 27, 31, 34, 37, 38, 39, 44. In onze volgende rubriek geven wij oplossing. Harmonische Lichaams Ontwikkeling- Voor lichaam en geest! Naar het Engelsch van MARTIN PORLOCK. 2) „Wel verdraaid!" zei brigadier Guilfoit als het ware tegen zichzelf. Want er ge beurden rare dingen in Farnley. Hy was er niet zeker van, of hij dat prettig vond of niet. Doch één ding stond voor hem vast, namelijk dat op de manier, waarop hij dit zaakje aangepakt had, niets aan te merken viel. Tusschen de telefonische boodschap en het vertrek van de politieauto waren niet meer dan slechts enkele minuten verstre ken. Hij was bly, dat juist Brown vandaag dienst had. Een fijne vent, die Brown nummer I op de nominatie voor brigadier. Een goeie, bedaarde kerel. Brigadier Guil- foil hijgde van benauwdheid en wrong met moeite zijn logge lichaam in den stoel om, ten einde op de klok te kunnen kijken. Hij frommelde in den zak van zyn tuniek en haalde er een geel pakje uit. Met een air van gewichtige zelfverzekerdheid, dat al lesbehalve echt aandeed, stak hij een siga ret op. Inderdaad, hy was totaal van streek en probeerde dat niet te ontveinzenEn wat helpt beter in dergelijke omstandigheden om een man weer wat op te kikkeren dan een saffiaantje? n. De bocht in den rijweg van „Fairlawns" is meer dan rechthoekig en zeer gevaarlijk, maar Farrow wist een auto te besturen. De politieauto, welke op topsnelheid met ruim 100 kilometer per uur over het geasphal- teerde effen wegdek van Frenton Road ge- raced had, verminderde gelukkig nog net bijtijds haar vaart, kon wonder boven won der op het laatste oogenblik de scherpe zwenking maken en sloeg met een ver vaarlijken zwaai, welke Clintock achterin van de eene zijde naar de andere slingerde, de lange, kronkelende oprijlaan van „Fair lawns" in. Er stond geen andere auto voor het huis. Geen enkel licht scheen er te branden. De maan keek onbewogen op het vredige, on- oogelijke, deftige huis neer. Behalve het gedempte geraas van dgn motor verstoorde hoegenaamd geen klank de nachtelijke stil te. Brown stond reeds onderaan de stoep, welke via een zuilengalerij naar de buiten deur voerde, wipte zijn helm naar voren en krabde zich eens achter de ooren. „Da's raar!" zei Brown. „Verduiveld raar...!" Hij wendde zich tot Farrow. „Tom, jij slipt achterom en kijk goed uit je doppen. Clint jy blijft hier". Hij liep de zes lage treden op en onder zocht bij het schijnsel van zyn zaklantaarn de geheele massieve deur van onder tot boven. Aan den rechterhand was op halve hoogte een drukbel, welke hy met zijn hoekigen duim maar meteen probeerde Van ergens uit het huis kwam een gedempt aanhoudend gerinkel. Gedurende een ge- ruimen tijd gebeurde er niets, doch Brown hield met een onverstoorbare gelijkmoe digheid zijn duim op den drukknop. Het schellen hield zonder de minste onderbre king aan en scheen althans voor de ooren van degenen, die er naar moesten luisteren een integreerend deel van den nacht te zyn. Eindelijk dan ontwaarde hij een geel schijnsel, dat uit een dakvenster boven de portiek bleek te komen. Even later hoorde hij dit met veel gekletter ongeduldig open maken en iemand met 'n slaperige, nijdige stem allerlei onvriendelijke op- en aan merkingen maken aangaande nacht-rust, ordeverstoring, middernachtelijk uur etc. etc. Brown liet den knop los, daalde met twee treden tegelijk van de stoep af en liep snel naar het terras. Hij keek naar boven en zag uit het open raam een hoofd met een paar schouders steken. De ruwe, onvriendelijke op- en aanmerkingen werden ditmaal zoo mogelijk nog woedender herhaald. „Geen drukte, alstublieft", vermaande Brown met een gemoedelijk gezag. „Poli tie. Komt u maar liever eens naar bene den!" Het vensterraam werd hierop met zoo'n geweld dicht gesmakt, dat de ruiten ervan dreigden te springen. Eenige seconden later ging het licht uit en na verloop van een minuut of twee hoor de hij binnen iemand naar de deur loopen en met een knarsend geluid de grendel? terugschuiven. Een ketting rinkelde luid ruchtig tegen de deur. Brown liep de stoep weer op en net was hij boven, of de buitendeur ging open en een zee van licht flitste in de portiek aan. Hij zag een klein hoekig mannetje voor zich staan, onder wiens donkere kamer-ja pon nog net twee stukjes pijp van een ge streepte pyama uitstaken en iets van een paar knokelige enkels, welke op hun beurt weer boven een paar pantoffels uitstaken. Brown hield zich aan de aloude, tradi- tioneele formule en zei: „Wel, wat is hier aan de hand?" Het zoo wreed in zijn nachtrust gestoor de mannetje kon van woede haast niet uit zijn woorden komen. Wat bracht Brown er toe om hem te laten vertellen wat er aan de hand was? Waarom, vervolgde hy ein delijk in wat meer samenhangende be woordingen, moest de politie in het holst van den nacht het huis van een netten heer in rep en roer zetten? Wanneer hy dit aan sir John Morton vertelde, zou deze naar Brown meende te mogen opmaken zeer verontwaardigd zijn en terecht! En wan neer en sir John verontwaardigd was, het geen slechts zeer zelden voorkwam, daar hij een volmaakt gentleman was zag het er voor degenen, die zich zyn verontwaar diging op den hals hadden gehaald, niet ai te best uit. Brown haakte zijn duim uit zyn koppel riem los. Zyn rechterhand ging met een onzeker, verdacht gebaar naar den zak waarin hij zijn zware dienstrevolver had' Met ieder oogenblik werd het hem duide lijker, dat de politie van Farnley er lee lyk ingetippeld" was. Tenslotte slaagde hü er in den alle perken te buiten gaanden woordenstroom van het welsprekende man netje te stuiten. „Wie bent u eigenlijk?" vroeg h(j En on middellijk werd hem op schrillen nog steeds geërgerden toon te verstaan gegeven dat hij met Henry Bates sprak en dat Hen- ry Bates sir John's butler was. En niet pas een blauwen Maandag ook! Henry was, naar hy' vernam, geen tien doch reeds tien jaren in sir John s En in al dien tijd, dat hy by hem ge was, kon hy zich niet herinneren 0 iets schandaligs meegemaakt te he deze nachtelijke scène. En als de soms dacht En zoo voort en zoo „Alles goed en wel", zei Brown lyk. „Maar ik heb mijn plicht te één minuut over twaalven be~e zijn, die voorgaf de butler van sir J° mi;- de politie op om te waarschuwen, ^(mis dadigers zich gewapenderhand vaI? meester gemaakt hadden. Wij zU. en een kijkje gaan nemen. Zwaar*™» met een zelfverzekerde hou 1 ft jnner- geenszins de weerspiegeling van L j,y m«' lijken gemoedstoestand was, duw fiall neer Henry Bates op zij en stap van huize „Fairlawns" binnen. ri yarro" Het was kwart voor één, toe ieburea« auto voor den ingang van het P gr0w» tot stilstand bracht. Clintock achteriri stapten uit. Farrow reed dei au1 naar het inrijpad naast het bur z*ar.e liep de twee treden op, duw e geVolg deur open en stapte, door Chn naar binnen. 00 „Kijk, Brig, de zaak zit m z gon Brown. „Iemand heeftop 5 Hy hield ineens midden m naast I> keek grijnzend Clintock aa"' zyn ta" stond. Deze floot even tussch ha en een breede, gulle S'jm'ar^ rond, van oor tot oor over zijn ro derlijk gezicht. (wordt

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8