HOE DE TOESTAND ONTWIKKELT. ZICH KUKEN„KaorEN.,ClN«( %tilicaües Weee&eeüM engeland. duitschland. polen. amerika frankrijk zwitserland. japan canada. palestina. derde blad bomontploffing op station PERSSTEMMEN. Verwachting: Buitenlandsch weerovarzicht. IN POLEN. Gisteravond om kwart voor twaalf uur is in het goederendepot van het station Tarnos op de lijn KrakauLemberg een bom ontploft. Er zijn zeven dooden en verscheidene gewonden. Als verdacht bij deze zaak betrokken te zijn, zijn twee Duitschers Duitsche saatsburgers en een lid van de Duitsche minderheid gearresteerd. Nadere bijzonderheden. Volgens een bericht van het Poolsche telegraaf agentschap werd de ontploffing op het station te Tarnos veroorzaakt door een tijdbom, welke in een koffer in de ba gageruimte was achtergelaten. Ongeveer een derde gedeelte van het station werd beschadigd. Er zijn twee Duitschers in verband met de ontploffing gearresteerd. Zij kwamen uit Tozew aan de grens van Dantzig gelegen. Verklaard wordt, dat een hunner een on derdaan is van het Duitsche rijk. TERAARDEBESTELLING IN DANTZIG. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Dantzig: „Onder groote belangstelling van de Dantzigsche bevolking vond heden op het garnizoenskerkhof in Dantzig de bijzetting plaats van den door Poolsche grenssoldaten op Dantzigsch gebied doodgeschoten S.A, man en schutter van de landspolitie Josef Wessel. Onder de aanwezigen zag men gouwleider Forster, den commandant van de Dantzigsche landspolitie, generaal Eber- hardt, rijksminister Seiss Unquart en den president van den senaat Greiser. DE TOESTAND IN ITALIË. De dag is te Rome gister voorbijgegaan in een atmosfeer van gespannen verwach ting ten opzichte van het besluit der Brit- sche regeering. De koning van Italië is uit zijn vacantieverblijf in Santa Anna Di Val- deri nabij de Fransche grens vertrokken met onbekende bestemming. Gistermorgen is Mussolini op het balcon verschenen van het Palazzo Venezia voor een groote menig te geestdriftige betoogers. Alle voorberei dingen voor de verduistering van Rome zijn gereed. Terwijl het vliegen van alle civiele vlieg tuigen over Italië en zijn bezittingen thans verboden is, met uitzondering van de ge regelde luchtlijnen, zijn de Italiaansche luchtvaartdiensten naar Frankrijk en Polen geschorst, hoewel de lijnen naar andere lan den nog gehandhaafd zijn. Men constateert hier een volledige af wezigheid van iederen strijdlustigen of oorlogszuchtigen geest en den wensch naar vrede wordt van alle zijden uitge sproken. DE POSITIE VAN IERLAND. Uit Dublin wordt gemeld: Ten aanzien van de berichten, welke jn het buitenland de ronde doen ten opzichte van het stand punt van Ierland in geval van oorlog kan worden gemeld, dat geen enkele uitspraak is gedaan noch eenige verklaring is uitge geven door de Iersche regeering sedert het begin van de huidige crisis, waaruit zou kun nen blijken wat de Iersche houding zou zijn in geval van een Europeeschen oorlog. Men verwacht niet, dat een verklaring uitgege ven zal worden voordat het tot een oorlog komt. Mocht een oorlog uitbreken dan zou de Dail bijeengeroepen worden en zou de Valera een volledige verklaring afleggen. De „Europa" passeerde Southampton Het Duitsche schip „Europa" is gisteroch tend Southampton voorbij gevaren, het schip begaf zich onmiddellijk naar Bremen. Een veertigtal Engelschen en Amerikanen be vonden zich aan boord, zij wilden naar hun land terugkeeren. Hiertegenover staat, dat een gelijk aantal Duitschers te Southampton op het schip wachtten om mee naar Duitsch land te worden genomen. De vertegenwoordiger van de Nord Deut sche Lloyd te Southampton heeft medege- deeld, dat het schip ook niet te Cherbourg zou aanleggen en hij raadde den Duitschers te Southampton aan, zich tot de Duitsche ambassade te Londen te wenden. Gisterochtend is het laatste Duitsche schip, de „New York", dat nog in een Ame- rikaansche haven lag, naar Bremen ver trokken. De houding van Labour. Greenwood, die gister terugkeerde naar Downingstreet, vertrok na een half uur daar te zijn gebleven, weer en begaf zich rechtstreeks naar het bureau van den Whip voor het plegen van overleg. Vernomen werd, dat heden een bijeen komst zou worden gehouden van de parle mentaire Labour-oppositie, om 11 uur 15 gevolgd door een voltallige vergadering van de Labour-fractie om 13 uur 45. Distributie van vloeibare brand stoffen. Om ook op het gebied der vloeibare brandstoffen een rechtvaardige verdeeling der brandstoffen voor brandstof, voor ver gassing en voor dieselmotoren te verzeke ren, is vanaf 1 September voor personen auto's en vanaf 3 September voor vracht auto's en andere verbruiksinstanties leve ring van deze brandstof alleen nog toege staan tegen afgifte van kaarten. Geruchten over evacuatie uit Baden. Reizigers, die uit Duitschland in Zürich zijn aangekomen, hebben medegedeeld, dat de burgerbevolking uit Baden wordt ge ëvacueerd. De „Bremen" moet terugkeeren. Uit New-York wordt gemeld: Het Duit sche mailschip „Bremen" is bij het Ambro- selicht aangekomen. Medegedeeld wordt, dat het schip bevel heeft gekregen om zonder passagiers bin nen 24 uur koers te gaan zetten naar Duitschland. De „Bremen" opgehouden. Het Duitsche oceaanschip „Bremen", dat bevel had ontvangen zonder passagiers naar Duitschland terug te keeren, heeft dit ver trek moeten opschorten, daar de autoritei ten geweigerd hebben de uitklaringspapie- ren af te geven vóór het schip door de douane zal zijn geïnspecteerd. DE „THETIS" GELICHT. De gezonken duikboot „Thetis" is gister ochtend gelicht en over een afstand van 8J4 mijl naar de kust gesleept. MOBILISATIE IN ZWITSERLAND. De federale raad heeft besloten met in gang van heden alle militairen onder de wa penen te roepen tot het beschermen van de grenzen. DIPLOMATIEKE BESPREKINGEN IN VATICAANSTAD. Uit Vaticaanstad wordt gemeld: De nun tius in Hongarije, mgr. Rotta, is gister te Rome aangekomen. Hij werd onmiddellijk ontvangen door vooraanstaande personen van het staatssecretariaat. De kardinaal-staatssecretaris, mgr. Maglio- ne, bevindt zich niet te Rome, doch op zijn particuliere residentie, Casoria, waar hij met aandacht den internationalen toestand volgt. GEBAKKEN VISCH. Verkrijgbaar voor werkloozen, die in steunregeling of werkverschaffing zijn op genomen, Bonnen: iederen Donderdag aan het loket Keetkolkschool van 10—12^ .uur. Visch: volgende week Vrijdag eveneens aan de Keetkolkschool van 8)^uur. Ten hoogste 3 pond per gezin. Men wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn! De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken te Alkmaar, v. d. HEUVEL. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bu reau voor Sociale Zaken deelt aan belang hebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 30 Augustus tot en met Dinsdag 5 September 1939 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen bruine kleur; Vetbonnen rose kleur; Vleeschbonnen paars met roode streep. Alkmaar, 28 Augustus 1939. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. Poolsch protest te Berlijn Uit Warschau werd gemeld: Van gezag hebbende zijde wordt vernomen, dat de Poolsche regeering vandaag een officieel protest heeft overhandigd aan de Duitsche regeering inzake de Duitsche berichten over mishandeling van de Duitsche minderhe den In Polen. Russische troepen aan Poolsche grens teruggetrokken. Polen maakt, zoo zegt men, zich niet be zorgd over de houding van Rusland in ver band met het Duitsch-Russische verdrag Eenigen tijd geleden zijn, naar verluidt, de Russische troepen, die tevoren aan de Pool sche grens lagen, teruggetrokken naar het binnenland, Schepen uit Dantzig en Gdynia vertrokken. Uit de haven van Dantzig zijn de buiten landsche schepen en uit Gdynia de Duitsche en Italiaansche schepen vertrokken. Het luchtverkeer tusschen Berlijn en Warschau is gestaakt, terwijl de dienst Ko penhagenGdynia verdubbeld is. Amerikaansche schepen doen Duitsche havens niet aan. De scheepvaartcommissie heeft gister be kend gemaakt, dat de reeders van schepen der United States Lines en der American Scantic Line besloten hebben Duitsche ha vens niet aan te doen, Deze maatregel, die van tijdelijken aard is, is naar de commissie verklaard, genomen om het mogelijk te ma ken Amerikaansche burgers uit havens aan het Kanaal naar de Ver. Staten te transpor teeren. Arbeidersbeweging en oorlogsgevaar. Uit Washington wordt gemeld: De presi dent van den Amerikaanschen vakvereeni- gingsbond, William Green, heeft een brief doen toekomen aan Schevenels, secretaris generaal van het I.V.V., waarin hij de arbei ders der geheele wereld oproept „hun mo- reelen invloed aan te wenden om zich te keeren tegen den oorlog, die Europa be dreigt". Green zegt onder meer: „Het is on denkbaar, dat de Duitsche arbeiders hulp kunnen verleenen aan de oorlogsvoorberei dingen der nazi-leiders". Frankrijk sluit grens met Duitschland. Frankrijk heeft zijn grens met Duitsch land gesloten. Buitenlanders nemen dienst. Uit Valenciennes meldt Havas: Binnen enkele dagen hebben zich verscheidene honderden vreemdelingen, voornamelijk Po len en Italianen, gemeld bij het recrutee- ringsbureau te Valenciennes om dienst te nemen in het Fransche leger. Deze dienst neming is slechts geldig voor den duur van een eventueelen oorlog. Treinverkeer met Duitschland verbroken. Er zijn geen treinen uit Duitschland te Parijs meer aangekomen aan het Gare de 1'Est, terwyl ook aan het Gare du Nord het verkeer uit Duitschland is gestaakt. De Zwitsersche mobilisatie. Vanaf Dinsdagmorgen vijf uur zullen de Zwitsersche grenstroepen hun stelling be trekken. Er zijn 80.000 tot 100.000 man ge mobiliseerd. Gemeld wordt, dat deze gedeeltelijke mo bilisatie in geheel Zwitserland grooten in druk heeft gemaakt. Overal heerscht echter rust en orde, terwijl men toch den ernst van den toestand beseft. Radiorede van den Zwitserschen bondspresident. De Zwitsersche bondspresident heeft gis teravond een radiorede gericht tot het Zwit sersche volk, waarin hij de hoop uitsprak, dat het streven naar behoud van den vrede door succes bekroond moge worden. In ieder geval bestaat er nog steeds geen rechtstreeksche bedreiging van Zwitserland. Het nieuwe Japansche kabinet. Zal het vrede sluiten met China. Uit Tsjoengking wordt gemeld: In Chi- neesche kringen alhier wordt veelvuldig de meening uitgesproken, dat het nieuwe Ja pansche kabinet zal trachten vrede te slui ten met China. Men heeft den indruk, dat het aftreden van het kabinet-Hiranoema het logische gevolg is van het Duitsch-Russi sche nonagressiepact. Men denkt, dat het nieuwe kabinet een einde zal maken aan de anti-Britsche cam pagne in Japan en in het onder Japansche controle staande deel van China en dat het de grensversterkingen in Mandsjoekwo zal versterken met het oog op alle mogelijke gebeurlijkheden. De voorzorgsmaatregelen in Canada- De Canadeesche regeering zet in overleg met de regeering te Londen haar militaire voorzorgsmaatregelen voort. De bevolking staat haar daarbij terzijde. Zoo was het aantal aanvragen voor vrij willige dienstneming zóó groot, dat het ge tal vrijwilligers tot 10.000 beperkt moest worden. Op grond hiervan neemt men aan, dat het aantal Canadeezen, dat in het En- gelsche leger zou strijden, zeer aanzienlijk zou zijn, indien niet een speciaal Cana- deesch legercorps gevormd zou zijn. Palestijnsche Arabieren achter Engeland. Een delegatie van de Arabische verdedi gingspartij is in audiëntie ontvangen door den hoogen commissaris Carmichall. De de legatie sprak den trouw uit van de Palestijn sche Arabieren en hun bereidheid om Groot. Britannië te steunen in geval van nood. DUITSCHLAND. Een Duitsche beschouwing over den toestand. In Europa is heden de meest gespannen en gevaarlijke week van de geheele na-oorlogs periode ingetreden, aldus kenmerkt de Ber- lijnsche correspondent van het Hambur ger Fremdenblatt den toestand, die hij in zes punten samenvat: ten eerste: Terwijl in de verschillende hoofdsteden beraadslaagd wordt, heeft Po len zijn mobilisatie tot een maximum opge voerd. Het verschrikkelijke drijven tegen de volksduitschers gaat voort. Zoolang echter de terreur duurt, kan een werkelijke ont spanning niet intreden. Polen tracht bij wijze van spreken het bloedige uitvechten der problemen af te dwingen, het beschikt over een onbeperkte blanco volmacht van de westelijke mogendheden. ten tweede: Nooit, tijdens de geheele cri sis is eenigerlei concessie geëischt van Frankrijk of Engeland, hetgeen bewezen wordt door het antwoord schrijven van Hitier aan Daladier. ten derde: Engeland en Frankrijk bezit ten alleen de mogelijkheid om een oplossing tot stand te brengen, zooals die in genoemd schrijven geëischt wordt: Dantzig en de corridor terug naar Duitschland. ten vierde: Het dramatische contact tus schen Londen en Berlijn, een uitwisseling van opvattingen over den aard van de crisis. Duitschland verdedigt daarbij zyn levensbe langen en zijn recht op de afgescheiden ge bieden en menschen in Polen. ten vijfde: De politiek van Duitschland is vreedzaam. België, Zwitserland en Neder land is een 100 pCt. garantie gegeven van inachtneming hunner neutraliteit. De Scandinavische landen .Zuidslavië en andere landen, wille eveneens ver blijven van het dreigende conflict, Duitschland be grijpt, dat deze landen de behoefte hebben afzijdig te blijven van uiteenzettingen, die hen niet aangaan. ten zesde: De gebeurtenissen in Slowa kije, waar men de Slowaaksche gemeenten mist, die Polen eigenmachtig en in tegen spraak met de overeenkomst van München aan zich getrokken heeft. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ N.V. HERMS. COSTER ZN. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320. ITALIË Popoio d'Italia over den toestand. De Popoio d' Italia schrijft: Dat Europa zich thans geplaatst ziet tegenover het fatale alternatief van een vredelievende doch radicale herziening der verdragen afwel een herziening door middel van ge weld. Het is, volgens het blad, ongehoord, dat Engeland en Frankryk een nieuwen oorlog willen maken, niet om ideologieën, beginse len en zelfs niet grenzen te verdedigen, die niemand medebrengt, doch alleen om de dwalingen, welke zij hebben tot stand ge bracht, in stand te houden. Het blad besluit, dat de volken, die er 't slachtoffer van zyn geworden, bereid zyn zich het recht te verzekeren zelfs tegen de inmenging der Fransch-Britsche uitvoeren de macht. De Popoio Di Roma in beslag genomen. Uit Rome werd heden gemeld: Alle exem plaren van de Popoio Di Roma van vanoch tend zijn in beslag genomen, omdat op bui tengewoon alarmeerende wijze onder het geweldig opschrift „Oorlog" gevolgd door een vraagteeken, een artikel was afgedrukt, dat de geheele pagina van het blad vulde Het Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat „oorlog?", „de waanzinnige onverzettelijk heid van Groot-Britannië bereid de volken in het verderf te storten" en dergelijke op schriften in de ochtendbladen bewijzen, hoe ernstig men te Rome den toestand be schouwt en wien men voor de schuldige houdt. In lange berichten schilderen de och tendbladen het dramatische verloop van gis teren, van de beraadslagirgen van het En- gelsche kabinet tot aan de overhandiging van de Engelsche mededeeling aan den Füh- rer, en het onderhoud van Henderson met Hitier, dat anderhalf uur heeft geduurd. De ochtendbladen onthouden zich er van voorspellingen te doen, doch Popoio Di Roma verklaart, dat wanneer Londen ook verder volhardt in zijn tot nu toe aangenomen houding eigenlijk geen hoop meer bestaat op een vreedzame oplossing. Het woord zou dan nog slechts zijn aan de volken onder de wapenen. In dit verband trekken de Poolsche troe penbewegingen, waarvan het agressieve karakter niet meer te miskennen is, de bij zondere aandacht, aldus het blad. Messaggero legt er den nadruk op, dat wat ook moge geschieden, Duitschland op alles voorbereid is. ENGELAND. Na te hebben opgemerkt, dat Lebensraum niets anders is dan modern Duitsch voor „verovering", zegt de Times, dat indien de behandeling der Duitsche minderheden in Polen een werkelijke grief zou zijn, het een eenvoudige zaak zou zijn haar naar Duitsch land over te brengen. De uitwisseling van bevolkingen is een methode, welke politieke en rasgrenzen doet samenvallen. Deze methode is in andere deelen van Europa op de meest succesrijke wijze toegepast. Zij zou duurzaam deze bron voor grieven wegnemen maar, aldus de Times, misschien zou juist die overweging de oplossing onwelkom doen zij voor een regime, dat op grieven heeft gedreven en een of twee crises per jaar noodig heeft om zich in het land staande te houden. De N ewsChronicle brengt een overeenkomstig voorstel naar voren. Het blad zegt, dat indien Hitier bereid is te praten over een oplossing van het minder hedenprobleem door een methode van uit wisseling van bevolkingen, zooals met succes is geschied in het Grieksch-Turksche geval en thans in Zuid-Tirol wordt geprobeerd daarover zeker gesproken zou kunnen wor den als onderdeel van een algemeene rege ling. FRANKRIJK De pers levert commentaar op de bood schap van Daladier en het antwoord van Hitier. De bladen stellen de edele woorden van den minister-president tegenover de on verzettelijke houding van den rijkskanse lier, waarvan de argumenten weinig steek houdend zyn. Saint Brice schrijft in de Jo-urnal onder het opschrift „Tragische ironie' Hitier, die niet ophoudt den Duitschen hoogmoed op te wekken, vraagt aan Enge land en aan Frankryk hun eigen eer te ver raden, Hitier, die niet ophoudt, met dictaat aan de kaak te stellen, dat Duitschland is opgelegd na een nederlaag in een door Duitschland uitgelokten oorlog, maakt er aanspraak op Polen te onderwerpen aan een dictaat zonder oorlog. De publicatie van dat verpletterende document de door den Führer aan Daladier gerichte boodschap bewijst hoezeer men gelijk had, met te wach ten om antwoord te zenden van Engeland, dat pas gisteren is overgebracht en waardoor gelegenheid wordt gevonden een laatsten maal een dilemma, dat reeds zoo vaak is aangegeven, te stellen. Het gaat erom te kiezen eensdeels een vrede door samenwer king en een regeling van geschillen door vrijelijk aangegane overeenkomsten met eerbiediging van de rechten van alle mo gendheden, en vooral de zwakke- en anders- deels geweld en beslechting met kracht van wapenen. Vladimir d'Ormesson herinnert er in de F i g a i o aan, dat Hitier eenzijdig de over eenkomst van München heeft verbroken en dat een aan het rijk volkomen vreemd ras beroofd werd van de rechten in naam waar van het ryk had geëischt, dat het van de Sudeten werd afgescheiden. Ten aanzien van Polen heeft Hitler herhaalde malen plechtig het recht erkend van een natie van 33 millioen inwoners op een uitweg naar zee. Vormt de provincie Pommerellen deze uitweg soms niet? Marcel Pays blijft in de Excelsior de hoop uitspreken op een oplossing door de rede. Blum schrijft in de P o p u 1 a i r e' Hitler wyst een directe onderhandeling met Polen van de hand. Hij heeft dat gedaan in zijn antwoord aan Daladier. Hij zal dat vandana ongetwijfeld doen in zijn antwoord aan En geland. Er blijven nog andere door Roose- velt aan Duitschland en Polen voorgestelde procedures over. Er blijft nog hoop en er blijft vooral nog een conferentie tot een algemeene regeling, waarover president Roosevelt zich tot den koning van Italië heeft gewend om daartoe het initiatief te nemen. De koning en Mussolini hebben totnutoe het bewaard. Toch is, naar myn innigl^hn ging, aldus Blum, hun beroep het °ïertu>- dat het gemakkelijkste zal worden °eP en gemakkelijker zal worden ingev/frsta:,r' De publicatie van de briefwissel' schen Daladier en Hitler door de ng- tUs- propaganda wordt te Parijs hescho che een politiek gebaar, dat bedoeld u als Duitsche opvatting voor de openba ning te verdedigen. re mee. Wat de Fransche openbare meenin treft, deze was ingelicht over de o t be' ling van de Duitsche politiek van 7^*" maanden en zij weet de argumenten6 te rijkskanselier naar waarde te schatt an der twyfel neemt men met genoegen^011" van de hernieuwde verklaring, dat d n'S zen van Frankryk geëerbiedigd zullen8ren" den, doch het Fransche karakter van T*' provincies, welke in den oorlog tem él 5 nen zyn is nooit in twijfel gesWjW°n' Duitschland heeft geen enkel recht van H provincies af te zien of er niet van af? zien. m Verder merkt men op, dat de redevoer,', gen van den Führer en zijn boek u- Kampf" geen geruststellingen ziin Frankrijk. Wat Polen betreft, merkt men op dat verdrag van goede nabuurschap 'tussc^ Duitschland en Polen is geteekend en d t die geruststellend was voor Polen, zooli Duitschland elders de kaart van' Eun,118 wijzigde. Nu deze wijzigingen voltooid zij? is het verdrag eenzijdig door Duitschland opgezegd. Toen dit verdrag nog van kracht was, werden herhaalde malen verzekeringen gegeven over het recht van Polen op be. staan en nadruk werd er op gelegd, dat annexatie van Poolsch gebied niet in'over. eenstemming is met de nationaal socialis tische leer, terwijl ook werd gezegd, dat Polen een toegang tot de zee moet hébben De bewering, dat in Polen een groote Duitsche minderheid woont, wordt opgt. heven door het feit, dat ook in Duitschland een Poolsche minderheid woont, bovendien zijn 700.000 Duitschers Poolsch geworden en niet twee millioen, zooals Hitler heeft ge- zegd. Bovendien is het rassenbeginsel ver nield op den dag, dat de Duitsche troepen Praag binnenrukten. Betreffende de berichten over de mishan deling van Duitschers in Polen merkt men op, dat hier nooit melding van is gemaakt tijdens den duur van het verdrag. Opmerke lijk is, later dergelyke berichten werden verspreid, eerst over het Sudetenland en daarna over de Tsjechen. Hitler heeft thans Dantzig en den corridor opgeëischt en dus heeft hij zyn eischen van 28 April uitgebreid. Indien die van thans zouden worden ingewilligd, zou Polen van de zee afgesneden zijn, waardoor het over geleverd zou zyn aan alle pressie van zijn buren. De Duitsche politiek is een politiek van expansie en de inlijving van Oostenrijk en Tsjechische kunnen niet worden verklaard met een herstel van de schade, welk» Duitschland door het verdrag van Ver- sailles heeft geleden. Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Meest zwakke wind u» noordelijke tot oostelijke richtingen, helder tot licht of halfbewolkt in den nacht en morgen nevel of mist, droog weer, behou dens kans op onweer, vooral in het zuiden weinig verandering in temperatuur. Over vrijwel geheel west-Europa blijft e luchtdrukverdeeling zeer vlak en onreg matig. De weinig beteekenende maXinL' welke gisterenmorgen even ten oosten v ons land en zuid-Duitschland waren 8 waren gisterenavond reeds van de WW kaart verdwenen. Bijna overal in wes - midden-Europa is de luchtdruk da ei Vlakke minima in de onregelmatige l drukverdeeling geven aanleiding tot o ders, welke groote hoeveelheden Ij veroorzaken. Zoo viel in den nacht °P vliegveld Twente 17 mm regen. In oen nacht en vroegen ochtend kwam daar nevel of mist voor, Het geb)e hoogen luchtdruk over de Noorsche een weinig in beteekenis afgenomen- verre noordoosten is de wind over n meen uit noordelijke richtingen, de temperatuur daalde. In zuic* D« is het nog veel warmer dan norm oceaandepressie behoudt een gro° ^uSt strektheid. Zij reikt van de Spaans tot by IJsland en Groenland en IJsland vrij veel regen. In Ierland w<er neerslag gevallen. In de Alpen u boV{n zomersch warm. De nulisotherm hg 3500 meter hoogte. LICHT OP! andere Voor rywielen, motrrijtuigen gn, voertuigen van 20.29 tot 5.38 uur 1 ONZE POSTVLUCHïEN. Hedenmorgen is de Gier na* p0jjer, vertrokken met als gezagvoe:nd t]1 Aan boord van dit vliegtuig gn \tlft 351 kg briefpost, iyi kg pakketp kg vracht. gmo» Uitreis: Nandoe te Jodhpoer Singapore. en Tor*"' Thuisreis: Pelikaan te Jodhpo® valk te Athene.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10