Agenda koedijk langendijk grootschermer heerhugowaard voorzorg. stom petoren texel uitgeest philia. toen het fXt slc EERSTF ri ut Alkmaar, Dinsdag. DE VORDERING VAN AUTO'S EN PAARDEN. Hedenmorgen om zeven uur heerschte er op het Waagplein een ongewone drukte. Zy die n.1. een aanschrijving hadden gekregen om hun auto ter beschikking van de leger- autoriteiten te stellen, moesten op dat uur present zijn, terwijl de wagens die geschikt werden bevonden naar Bergen moesten worden vervoerd, waar eveneens een vorde ring van auto's plaats had. Alkmaar moest een 70-tal vrachtauto's inleveren, terwijl Bergen met 12 stuks kon volstaan. De wagens moesten zich in de Kerkelaan opstellen en in volgorde door de Komlaan en de Hoflaan inrijden, waar door deskun- J dige tegenover de villa van den heer Bos Eyssen de auto's werden getaxeerd. De wagens werden nauwkeurig op het rij en remvermogen beoordeeld. Onafhankelijk van elkander stelden twee militaire auto deskundigen de waarde vast, waarna hun taxaties naar een opgesteld houten bureau tje werden gebracht, waar het gemiddelde als prijs wordt vastgesteld. De eigenaar ontvangt dan een bewijs en kan daarmede naar huis gaan, terwijl mili taire chauffeurs de auto's naar de aangege ven plaatsen vervoeren. Dat dit moeilijkheden voor het bedrijfs leven tengevolge heeft zal men begrijpen wanneer men verneemt, dat van de melk fabriek te Bergen drie vrachtauto's werden opgevorderd en de wasscherij de Lelie zijn eenigen bestelwagen moest afstaan. Ook de Alkmaar Packet zag drie bedrijfsauto's in beslag genomen. Nood breekt evenwel wet en onze bevolking begrijpt dit ten volle. Van protesten, die trouwens niets zouden uit werken, was dan ook geen sprake. Onze militairen traden rustig en correct op. Het omvangrijke werk vorderde, zooals zich laat begrijpen, veel tijd, zoodat men om half tien pas gereed was met de invorde ring van de auto's uit Bergen en men des middags gereed kwam met het innemen van de wagens uit Alkmaar. In Bergen, waar nog veel gasten vertoe ven, heerschte door een en ander een druk te van je welste. Nu de mobilisatie is afgekomen, zijn gis teravond ook alle scholen ontruimd. Voor de voormobilisatie waren in de hotels te Bergen aan Zee in de Rustende Jager, het pensionaat en het Oranje-Hotel Donderdag reeds militairen ondergebracht, terwijl de manschappen van het militaire vliegveld gehuisvest werden in de omgeving van de Doorntjes. Heden kwam echter het groote kwantum. In Bergen aan Zee waren ook de villa's ge- requireerd. Op de terreinen van hotel Nas- sau-Bergen staan de groote kookketels op gesteld. Vooral voor de hotels-pensions in Bergen aan Zee, die ondanks het prachtige weer in de tweede helft van Augustus hon derden gasten weg moesten zenden, betee- kent de mobilisatie een groote bedrijfs schade. Er wordt evenwel op vertrouwd, dat j DE DRUKTE OP HET STATION. Het station was hedenmorgen al vroeg door de militairen gereserveerd en de eeni- ge hurgers, die op het perron werden toe gelaten, waren journalisten, die daar een kijkje kwamen nemen. De perrons waren vol grijs-groene mili tairen van alle rangen. Wanneer er 'n trein aankwam, bracht deze honderden lands verdedigers met koffertjes, rieten mandjes en pakjes aan, benevens talrijke jonge mannen in burger, die blijkbaar hun uni formen nog op hun standplaats moesten krijgen. En als er een trein zou vertrekken, was die in een oogenblik gevuld met militairen uit Alkmaar en omgeving. Overal op de perrons waren borden ge plaatst met kennisgeving waar de ver schillende onderdeelen zich moesten mel den. Het was een voortdurend geloop en gedraaf van sergeanten en korporaals, die hun mannetjes bij elkaar zochten. Bij de H. A. B. O.-remise, alsmede bij de bloemenklok zaten militairen aan lange tafels de namen der zich daar aanmelden de soldaten te noteeren, en zoo nu en dan trok er dan een inderhaast geformeerde groep, half burgers, half militairen, onder geleide van een sergeant stadwaarts om naar hun kwartieren te marcheeren. Werden er in de vroege morgenuren nog vrouwen, die hun mannen, broers of ver loofden 'wegbrachten, op de perrons toe gelaten, later moest daaraan door de overgroote drukte een einde gemaakt worden De leden der Vrijwillige burgerwacht hadden in den omtrek van het station de straten afgezet en zorgden er voor, dat de militaire maatregelen door het verkeer niet werden gehinderd. In het algemeen verliep alles in groote orde. Hartroerende tooneelen deden zich niet voor en wij kregen den indruk, dat de bevolking de toekomst rustig en met meer zelfvertrouwen tegemoet zag dan bij de mobilisatie in 1914. SCHOUWBURG-LOGE DOELENVELD De voorstelling, die gisteravond in de Schouwburg-loge Dassi zou gegeven worden van Bob Peters' groote kermisrevue, kon geen doorgang vinden, omdat de artisten van het gezelschap niet gekomen waren. Er was voor hen geen reisgelegenheid om Alkmaar te bereiken. Zij, die kwamen in de verwach ting iets moois te zien, kregen aan de cassa hun geld terug en gingen huiswaarts. Ook hedenavond vindt geen voorstelling plaats. EEN HUWELIJKSVOLTREKKING IN DEN LATEN AVOND. Ook al vanwege de bijzondere omstan digheden werd Maandagavond te Uitgeest om 10 uur het huwelijk voltrokken tus- schen den heer H. J. L. Acquoij en mej. P. C. van Roon. Aanvankelijk was als dag van huwelijk het Rijk, bij het vaststellen van de vergoe-1 vastgesteld Donderdag 7 September, doch ding, hiermede rekening zal houden en in e eer Acquoij opgeroepen is als ieder "geval beluisterden wij maar één ge luid: „Wij hebben er al deze narigheid gaarne voor over, wanneer Nederland maar buiten den oorlog blijft". De paarden. „Wat zijn er nog een paarden". Dit con cludeerde men algemeen toen men het groot aantal paarden zag, dat in den Alk- maarschen Hout en in Bergen voor de op, vordering werden aangevoerd. Een 600 paarden werden op dezelfde wijze als de auto's opgevorderd. De goedgekeurde wer den op den Bergerweg opgesteld en naar de verzamelplaats op de Harddraverslaan ver voerd, waar men den geheelen middag bezig was de opgevorderde dieren te rangschik ken. In de levensmiddelenwinkels was het gis ter zeerdruk met de bediening van men- schen die groote inkoopen kwamen doen, dat het hooren en bezorgen bij de rustige klanten achterwege bleef. Dit leidt tot noo delooze ontwrichting en daarom is 't goed, dat de regeering te dien aanzien de betref fende bepalingen heeft afgekondigd. Met verontwaardiging namen wij kennis van de handeling van een groote onderne ming, die in normale tijden haar producten bij het Nederlandsche publiek plaatst en nu, tengevolge van bedrijsstagnatie, perso neel, dat reeds jaren in dienst was, met een dag opzegging op straat zette. Wij hopen, dat deze onderneming alsnog op dit besluit terugkomt. Mocht dit niet het geval zijn, dan verdienen zij gerangschikt te worden onder die lieden, die oud-minister Colijn terecht „onvaderlandsche schobbers" noemde. GEMEENTEBUREAUX OP 31 AUG. GEOPEND. Burgemeester en Wethouders hebben in verband met de huidige omstandigheden en in vervolging van hetgeen voor het Rijk is vastgesteld, nader besloten, dat de gemeen telijke bureaux op 31 Aug. e.k., nu de ver jaardag van H.M. de Koningin niet zal wor den gevierd, geopend zullen zijn. Het ophalen van vuil door den dienst der Gemeente-reiniging zal onveranderd plaats hebben. GESLAAGD. Bij het vanwege de Nederlandsche Che mische Vereeniging gehouden analisten examen, 2e gedeelte, is geslaagd mej. A. M. Huijser te Heiloo. De candidate is opgeleid aan het labora torium van den Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar. EEN ZILVEREN JUBILEUM. Men verzoekt ons te melden, dat de heer Torenbeek, ijscofabrikant alhier, het feit herdenkt, dat hij 25 jaar op de Alkmaarsche kermis verschijnt. dienstplichtig soldaat en reeds bruidegom was, wenschte hij toch eerst nog in het hu welijksbootje te stappen alvorens zich in werkelijken dienst te begeven. Hij wendde zich in dezen tot den officier van justitie te Alkmaar om dispensatie van den termijn van afkondiging, hetgeen hij verkreeg, met als gevolg dat hij nog denzelfden dag in het huwelijk trad. Onder zeer groote belangstelling van de bevolking werd door den ambtenaar van den burgerlijken stand, waartoe de burgemeester in dezen fungeerde, het huwelijk voltrokken, hetwelk het eerste huwelijk in deze gemeente is dat op zulk laat avonduur is voltrokken. EEN MIDDERNACHTELIJK HUWELIJK Men schrijft ons uit Heerhugowaard: Ook Heerhugowaard heeft zijn sensaties. Stonden wij een week geleden heel gedul dig in den regen den „Spooktrein" af te wachten in het middernachtelijk uur gisteravond zaten wij te middernacht geven, in het huwelijk te willen tre den voordat „hij" aan het moblisa- tiebevel gevolg zou moeten geven Het verzoek, hiertoe aan het raadhuis ge daan, was ingewilligd. De in allerijl ont boden familie was trouw opgekomen en een groote groep belangstellenden waren aanwezig. De burgemeester fungeerde als ambtenaar van den burgerlijken stand en sprak het paar na de voltrekking van het huwelijk hartelijk toe. Hij hoopte, dat man en vrouw spoedig weer bij elkaar mogen zijn, opdat ook dit huwelijk later mag be wijzen door liefde en trouw gedragen te zyn, het eenige fudament waarop moet worden gebouwd. Hiermede was deze middernacht-echte lijke verbintenis geëindigd. Van de gele genheid tot felicitatie werd een druk ge bruik gemaakt. AANBESTEDING OPHOOGING ENZ. TERREIN „VOLKSTUINTJES. Namens B. en W. werd gistermiddag ten stadhuize aanbesteed het ophoogen, riolee- ren en bestraten van het terrein „Volks tuintjes" aan den Friescheweg. Er "waren hiervoor zeven inschrijvingsbiljetten inge komen, n.1.: N. V. Aannemingmaatschappij De Moei en Hermes te Alkmaar J. Dikkeboom en Waterlander te Oudehaske (Fr.) G. van de Kuyt te Alkmaar J. J. de Groot te Oudorp Fa. Jb. de Nijs te Castricum Gebr. Min te Bergen R. Holman en Zonen te Alkmaar i0)<JU Gister hebben we per abuis medegedeeld dat het ophoogen van het kazerneterrein was aanbesteed; dit zal op 11 Sept. geschie den.) 11280 11336 11600 11600 12900 12940 13750 Tentoonstellingen. Bergen. Tentoonstelling van schilderijen van Kees Boendermaker. Kunstzaal Boen dermaker, «Loudelsweg. Tot en met 3 Sept., Langestraat 87, ten toonstelling Nap's Teekeninstituut. Victoria-theater, 7,30 en 9.45 u., hoofdn. Het lied van de vrijheid (avont.); hoofd rollen Nelson Eddy, Victor McLaglen en Virgina Bruce. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.30 en 9.45 u., hoofdn. Malle gevallen (Holl. amus.-film), hoofdrollen Joh. Kaart, Louis de Bree, Fie Carelsen, Annie van Duyn, e.a. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 7.30 en 9.45 uur, hoofdnum mer Het zit in de lucht (kom.); hoofdrol George Formby. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. KERMIS-AGENDA. TOONEEL. Schouwburg Dassi, Doelenveld, Woensdag, Donderdag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag, telkens 's av. om 8.15 uur, opvoering van 'n Huis vol herrie, klucht in drie bedrijven (met Harry Boda, Jan Nooy. Clara Visscher, Beppie Boda, Johan Kaart en anderen. CABARET. Café Aart Martin, eiken dag o. 1. v, conferencier-humorist Tonny Leonardi; af gewisseld door accordeon- en pianospel van Johnny Crawford. 't Gulden Vlies, Maandagav. 8.15 uur, cabaret-revue „Dat heeft Heintje weer gedaan", met Henriëtte Davids. Cabaret-dancing T a b a r i n naast de Overdekte, eiken dag. Het wapen van Haarlem eiken dag; musicale verzorging door The Musicmakers o.l.v. D. Ottink. Wapen van Heemskerk Breedstraat, tot en met Vrijdag iederen avond 8 uur, radiogezelschap „De Lach", MUZIEK EN DANS. Hotel Proot, eiken dag Hongaarsch ensemble Sandor Kövesy. Café Klinkhamer, Magdalenenstraat, eiken dag dansen. Café Klaas G r o o t, van Dijk's Volen- dammers, eiken dag. Cafe Central, alle dagen Sunny-Band o.l.v. G. van Twuijver; in de dancing Siem Spruit and his Band. STEDELIJK MUSEUM GESLOTEN, Het Stedelijk Museum zal vanaf heden tot nadere aankondiging gesloten zijn. DE TWEE TIPPELAARS TERUG. De bekende wandelaar P. M. van Wijk Sr. uit Hoorn en zijn wandelvriend ds Goedhart van Holwerd (Frl.), zijn j.1 Zaterdagavond van hun wandeltocht naar Luxemburg (Dommeldange) te Hoorn teruggekeerd. Beide heeren hebben den tocht in goeden welstand ten einde ge bracht. Zij roemden zeer de schoone pun ten, waar deze internationale wandelweg van ruim 500 K.M. hen heeft gebracht, al moesten er tal van vermoeiende hellingen en sterk stijgende paden voor beklommen worden. Over de aanduiding van den weg is het laatste woord nog niet gesproken Vaak bleek die best en duidelijk in orde, maar ook, meer dan eens, liet die veel te wenschen over. De heeren zijn dan ook nog al eens aan 't dwalen geraakt. De heer Goedhart heeft op dit punt tal van aanteekeningen verzameld. Wie er over mocht denken, dezen wandeltocht ook eens te doen, geheel of gedeeltelijk, wende zich vooraf tot hem. Hij stelt zijn aantee keningen gaarne voor mede-wandelaars ter beschikking. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 16 TOT 23 AUGUSTUS 1939. Nieuwe zaken: Den Helder: Bouw- en aannemersbedrijf P. C. Tuin, Buitenhaven 32, bouwen van huizen, enz. Lunchroom „Formosa", Spoorstraat 36, lunchroom, enz. Wijzigingen: Alkmaar: Fa. J. G. J. Kueter en Zn., Laat 138, loodgietersbedrijf enz., rechtsvorm ge wijzigd. Bestuurswijzigingen: Alkmaar: N.V. Autocentrale, Kanaalka de 55. Castricum: N.V. Stoomzuivelfabriek „De Holland", Breedeweg. Den Helder: Coöp. Dorschvereeniging „Samenwerking" W.A., Julianadorp, van Foreestweg 2. Opheffingen: Alkmaar: Veehouders Onderlinge in liq., verzekering van vee tegen ziekte mond- en klauwzeer. BEZICHTIGING „HUIZE VOORHOUT". Het voornemen bestaat ter gelegenheid van het in gebruik nemen van „Huize Voor hout", het nieuwe rusthuis aan den Kenne- merstraatweg, medio September a.s. de ge bouwen voor belangstellenden ter bezichti ging open te stellen. De opbrengst van de te innen entrée- gelden zal bestemd worden voor het werk der commissie van samenwerking voor bij zondere nooden alhier. Een dames-comité is gevormd om de rege ling der bezichtiging op zich te nemen. Data en uren der bezichtiging worden na der medegedeeld. VERHOOGING RENTEVOET, Het Bijkantoor van de Ned. Bank deelt ons mede, dat met ingang van heden de rentevoet met 1 pet, is verhoogd als volgt: Wisseldisconto 3 promissendisconto 3Vi .Rente voor beleeningg van effecten 3 'A Rente voor beleening van goederen 3 'A Rente voor voorschotten in rekening courant eveneens 3J4 pet. DE ADMINISTRATIE IN HET VERNIEUWDE GEBOUW. Onze administratie is heden weer ver huisd van Voordam 10 naar het vernieuwde gebouw op Voordam 9. Men gelieve winkel en administratie en de voor de redactie en bestemde stuk ken weer aan het oude adres Voordam te bezorgen Aanbesteding Gister heeft ten gemeentehuize de aan besteding plaats gehad voor het bouwen van een huis voor een groot gezin inplaats van een bestaande woning, die afgebroken moet worden. De uitslag van deze aanbesteding, waarvoor de begrooting 2700 was, is: G. de Groot te Alkmaar 2976; D. Veul te Scha gerbrug 3500; Th. v. d. Aar te Limmen 2667; B. Boots te Oudorp 2800; M. Mole naar te Koedijk/ 2772; K. Klaver Molenaar te Koedijk f 2760; G. Roosloot te Bergen 3848; Glorie te Limmen 2644; F. v Plas te Broek op Langendijk 2940; C. d Geus te Broek op Langendijk 2681; K. Wes ter te Koedijk 2691; F. Hes te Koedijk 2807 en P. Oostwouder te Koedijk 2900 Voor schilderwerk enz. werd als volgt in geschreven: D. Veul te Schagerbrug 280 Th. v. d. Aar te Limmen 185; T. van Door man te Broek op Langendijk 210; B. Boots te Oudorp 225; W. Wagenmaker te Koedijk 220; C. Friedt te Bergen 180; J. Tamis te Koedijk 174; J. Renoy te Burgerbrug 190; J. v. d. Graft te St. Pancras 193; F. Kunst te St. Pancras 25; A. Baken te Oudorp 117,50; N. Stolp te Schoorldam 240. De gunning werd nog aangehouden. Tuinbouwcursus Door de tuinbouwvereeniging de West zal weer bij genoegzame deelneming een tuinbouwcursus organiseeren, waarvan het hoofd der openbare school, de heer Stuffers, de leiding zal hebben. Nu er door de overheid is bepaald, dat men, om een eigen bedrijf te mogen opzet ten in den tuinbouw, in het bezit moet zijn van een diploma van het met vrucht bezoe ken van een algemeenen tuinbouwcursus is dit wel een aansporing voor jongelieden om dezen cursus te bezoeken. Geen feest op Donderdag a.s, Het Oranje-comité besloot met het oog op de tijdsomstandigheden alle feestelijkhe den op Donderdag 31 Augustus af te lasten, Bestuurslid banne, De heer C. Spaan Wz. is bij enkele candidaatstelling herkozen als lid van het bestuur der banne Koedijk. Eerste Hulp bij Ongelukken Maandagavond was in hotel „De Burg" een vergadering belegd om te komen tot de oprichting van een afdeeling r. k. E. H. B O. Aanwezig waren pastoor Th. J. van Noord, eenige heeren waarvan een groep een demonsratie zouden geven en een veer tigtal dames. De heer B. J. Wilmink deelde de aanwezigen mede, dat de vergadering tot zijn grooten spijt geen doorgang kon vinden, daar de leider van dezen avond we gens de afgekondigde mobilisatie niet aan wezig kon zijn, zoodat de vergadering werd verdaagd totdat de omstandigheden gun stiger zullen zijn geworden. Ter verbetering van een eerder bericht zij hier vermeld, dat de afd. van de Ned. Ver. E. H. B. O. slechts vier r. k. leden telt, zoodat het verlies, dat deze vereen, zou lij den, als alle r. k. leden bedankten, niet zoo erg groot zou zijn. Schoolreisje. Vrijdag 25 Aug. had het jaarlijksch schoolreisje plaats met als bestemming Wijk aan Zee. Het was niet toevallig dat deze plaats gekozen was, daar de leerlingen van de scholen in Wijk aan Zee correspondeeren met de jeugd hier. Om 9 uur vertrokken de bussen, nagewuifd door ouders en vrienden en om 10 uur precies was Wijk aan Zee be reikt. Daar stonden de vriendinnetjes en vriendjes al vol verlangen op den uitkyk. De ontvangst was allerhartelijkst. Tezamen werd een duinwandeling ondernomen. Het schitterende weer maakte dit een ware prachttocht. Tegen het heetst van de dag was het strand bereikt. Een heerlijk verfris- schend bad was nu welkom en den geheelen middag bleven allen in het zeewater. Tijd om nog naar een speeltuin te gaan was er niet meer want het warme weer was oor zaak dat ieder maar het liefst in zee bleef. Eerst werd een boterham gegeten met een glaasje ranja en toen ging de tocht na een hartelijk afscheid via den Duinweg langs de kust naar Bergen en den Alkmaarschen Hout. Nog een ijsje en toen naar huis, waar ieder in de beste stemming en zeer voldaan aankwam. Luchtbeschermingsoefeningen. 1 De verduisteringsproeven welke giste renavond gedurende anderhalf uur zouden worden gehouden, waren inmiddels per radio weer afgelast by monde van onzen burgemeester, die om 16.45 uur den pre- cairen toestand besprak, waarin de bevol king was geplaatst door het bevel tot al geheele mobilisatie. Het besluit dezen avond geen verduisteringsproeven te nemen was genomen om hen, die op het mobili- satiebevel moesten vertrekken, nog een rus tigen avond thuis te doen doorbrengen of in de gelegenheid te stellen hun zaken naar behooren te regelen. De oefeningen echter der leden van den luchtbeschermingsd. hadden als aangekon digd plaats en wel aan den Hondenweg en den Donkerenweg. Een en ander geschiedde met medewerking van de Vrijwillige Burger wacht en de afd. E.H.B.O. De inzet was het alarmsignaal per sirene en hoorn, waarop Een beroep op onze burgers In hun qualiteit: soldaat, Nederland vóelt de verplichtin Het beseft waarom het gaat S' In een tijd van rust en vrede'"' Dénkt men daar zoo weinig' aa Dat wordt ènders als er naties Dreigend en vijandig staan. Duizendtallen jonge mannen Trekken uit hun huisgezin, Stappen uit het burgerpakje De grijs-groene kleeding in.. Duizendtallen jonge mannen Zien hun scherp-omlynde taak Nederland wil weer neutraal zijn En 't heeft als wachtwoord: Waakt Zeer verscheiden zijn de offers - Somtijds groot en soms ook klein Niet verscheiden is de leuze- Blijven willen wat we zy'nj Duizendtallen jonge mannen Trekken ergens naar de grens Om den vrede te bewaren, Neêrlands diep-gevoelden wensch! In dit uur van voorzorg-treffen Bij het Europeesch gedruisch, Wenschen wy die duizendtallen: Goede Reis en Spoedig [Thuis; (Nadruk verboden). de verschillende deelnemers naar het een. trale punt togen, om zoo noodig hier of daar hulp te verleenen. Verschillende demon- straties en oefeningen werden gehouden o.a. voor gevallen van brand, waarbij dé brandweer zich zeer verdienstelijk maakte Doch ook de E.H.B.O. liet zich in dit geval van de goede zijde zien. Verschillende „gewonden" werden behandeld en par auto-ambulance naar oude raadhuis ver voerd 't welk zoogenaamd als ziekenhuis of lazeret was ingericht. Verder werd ver- ondersteld dat de verkeersbrug Medemblik- Alkmaar door een bom was uiteengeslagen, de V.B. was hier paraat om het verkeer om te leiden, terwijl de leden van den bescher- mingsdienst het opruimingswerk verrichtten. Ook hier werd snel en nuttig gewerkt. Wij kregen den indruk dat wy op een paraten luchtbeschermingsdienst kunnen re kenen. Een en ander stond onder leiding van het hoofd van den dienst, den heer Termaat. Verschillende autoriteiten waren aanwezig, o.a. de burgemeester, de doktoren enz. enz. Wegmisbruikers. Aan den stillen kant van de Noorder vaart wandelde een moeder met haar zoon in zijn invalide-wagentje. Uit de richting Schermerhorn kwam een troepje wielren ners op racekarretjes, die in onbesuisds vaart de vrouw aanreden, waardoor zij op den grond viel en haar been zoodanig be zeerde, dat het geheel opzwol en geneeskun digen hulp moest worden ingeroepen. Ook het ventje kreeg een krachtigen duw. Het wordt zoo langzamerhand tijd, dat de politie streng gaat optreden tegen de weg gebruikers, die zelfs aan den stillen, bree- den kant, door hun onbeschaafde houding, onnoodig ongelukken veroorzaken. De meeste gasten vertrokken- Als gevolg van de vóór-mobilisatie wa ren de vorige week reeds vele gasten eer- der vertrokken dan hun voornemen was, vooral veel kampeerders verlieten Texel, daar onder hen veel personen waren, dia hun dienstplicht moesten vervullen. Zater dag vertrok weer een groot deel vreemdelingen van Texel omdat de vacan- ties ten einde spoeden, en gister na de kondiging der mobilisatie, was het met laatsten bootdienst weer een groote uittoc Toch zijn nog gasten op Texel gebleven, is het seizen ook zoo goed als teneinde, zomer is voor Texel dit jaar zeer gans geweest, er zijn méér gasten geweest ooit te voren. Vooral in de maand Augus was het hier zeer vol. Oefening E-®1®' De afd. Uitgeest van de E.HBA ropa- tialen enz* «au men geoeienu uk» e- ujtge- waarbij dan steeds van de geda De afd. Uitgeest van de Maandagavond wederom een oefen s gehouden, doch een met een roeer maien gandistische strekking. Reeds "1V® had men geoefend met gasmas -e waarbij dan steeds van de gedac ge. gaan was dat men een luchtaam a had met al de gevolgen van dien.^1 heeft men na den vermeenden j,et een rondgang door een gedeelte dorp gemaakt, waarbij de he.Iperop waren van gasmaskers, de ?e1hraI)carden draagbaren en voorts een rij wie zoii alles wat er zoo bijbehoort. Het wjoCh te zien niet bepaald een prettige wel een die zeer goed bewees je buf- thans den vollen steun van de sen zi gerij moet hebben en men a g ®oe min of meer hiermede op de stellen. 2UIDSCHARWOu°£ Sleutelbeen P oebroW' Sleutelbeen H. jarig zoontje van den -gekomen, dat gebroken- ^0 ,cfeest«n aan den niet door. yan def' Oranjefeest, ter viei i ^erd^ n prinses Irene, dat zou worden ge^c,u 00rds<iï*fyl; Oranjefeesten te i cn Broek °P Het driejarig W. alhier is, toen - zoodanig neergekomen, telbeen heeft gebroker Oranjefeesten nnnM nSfit fl nflf gaan Het Or boorte van prinses Augustus zou J evens de Oran. de, Oudkarspel zyn afgelast.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2