TEGEN DE WET j JieuiCletcm Jladia i derde blad Naar het Engelsch van MARTIN PORLOCK. kostwinnersvergoeding dienst plichtigen roode-kruis- compagnieen. de huur- en vennootschaps belasting. ongeluk met doodelijken afloop. te utref' fNp"ber- «2 ECONOMISCHE MAATREGELEN DER REGEERING. De distributie en de hotel- en restaurantbedrijven. De minister van economische zaken vestigt er de aandacht op dat hotels, restaurants, café's, koffiehuizen, sociëtei ten en cantines, waaronder kunnen worden begrepen huishoudelijke diensten van groote instellingen en koffiekamers van openbare gebouwen en van groote kanto ren, zoo spoedig mogelijk een enquête formulier behooren aan te vragen aan het distributiekantoor hunner gemeente. Deze enquête-formulieren moeten binnen den kortst mogelijken termijn en in ieder ge val vóór 14 September a.s. nauwkeurig ingevuld en onderteekend wederom bij1 deze distributiekantoren worden ingele verd. In het eigen belang van genoemde be drijven en diensten wordt aangeraden zich omgaand ter zake te wenden tot het ge meentelijk distributiekantoor, aangezien het invullen en inzenden van de enquête formulieren de voorwaarde is, waarop zij in het bezit van distributiegoederen zullen kunnen komen, wanneer tot distributie zou worden overgegaan. Bouwmaterialenbeschikking. De minister van economische zaken maakt bekend, dat de directeur van het rijksbureau voor bouwmaterialen krach tens de hem bij de bouwmaterialenbe schikking 1939 no. 1 verleende bevoegd heden heeft bepaald, dat: 1. Alle producenten en importeurs van, alsmede alle handelaren in bouwmateria len in den zin van genoemde beschikking zich bij het rijksbureau moeten laten in schrijven. 2. Alle producenten en importeurs van, alsmede alle handelaren in cement en kalk, daaronder begrepen gemengde bedrijven en inkoopcombinaties, aan het rijksbureau opgave moeten doen van alle voorraden cement en kalk. Voor zoover men niet in het bezit is van de noodige formulieren, moeten deze worden aangevraagd bij het rijksbureau voor bouwmaterialen, Keizersgracht 11-13, Amsterdam-C., telefoon 45316. Beschikbaarstelling zware varkens. De minister van economische zaken maakt bekend, dat de Nederlandsche vee houderijcentrale bevroren zware varkens ter beschikking stelt van afnemers in het binnenland, bij afneming van minstens 15 varkens. De bedoeling van dezen maatregel is, de prijzen van varkensvleesch op het juiste peil te houden. Belanghebbenden moeten zich recht streeks met deze centrale in verbinding stellen, telefoon interlocaal J. J., locaal 392310, toestel 137. De varkens kunnen in drie gewichtsklas sen geleverd worden, nl. tot 120 kg., van 120 tot 140 kg. en boven 140 kg., ze zijn zonder kop en pooten en zonder reuzel in gevroren. Het behoud van onze scheepsruimte. Bij beschikking van den minister van economische zaken is bepaald: 1. Het is verboden op eenigerlei wijze te bewerken of ertoe mede te werken, dat een Nederlandse^ zeeschip zonder door of namens den minister van economische za ken verleende vergunning a. zijn hoedanigheid van Nederlandsch zeeschip verliest; b. in eigendom, in gebruik of ter be schikking wordt overgedragen, voor zoo ver betreft overdracht aan niet-Neder- landers of naar het buitenland. 2. De directeur van het rijksbureau zeescheepvaart te 's-Gravenhage wordt gemachtigd, namens den minister van economische zaken een vergunning als bovenbedoeld, te verleenen, 3. Deze beschikking treedt in werking met ingang van den dag, volgende op dien der dagteekening, onderscheidenlijk der eerste dagteekening, van de Nederlandsche Staatscourant, waarin zij is geplaatst. Vervoerverbod van hooi. De minister van economische zaken heeft bekend gemaakt, dat met ingang van Maandag 11 September 1939 het vervoe ren of doen vervoeren van alle soorten hooi, in grootere hoeveelheden dan 100 kg. verboden is. In uitzonderingsgevallen kan de provin ciale voedselcommissaris in het gebied, waar degene, die dat product wenscht te vervoeren, gevestigd is, voor dat verbod dispensatie verleenen. 15) De dansvloer stroomde nu leeg. De dans paren wrongen zich in allerlei bochten om hun respectieve tafels weer te bereiken. Van de breede trap, welke naar de cock tail-bar leidde, kwam, aangekondigd door een plotselinge stilte, een Zeer Belangrijk Persoon, die een dame van een rustige, doch opmerkelijke schoonheid aan zijn arm had. Hij werd onder aan de trap ontvangen door den maitre d'hotel, die door jaren lange ervaring er al aan gewend was den Zeer Belangrijken Persoon te bejegenen op een wijze, welke slechts weinig verschilde van de wijze, waarop hy met alle gasten omging. Met een indrukwekkende plecht statigheid ging hij hem voor naar een ta feltje in een afgelegen hoek. Door de stilte sijpelde langzaam hier en daar gefluister, dat echter al heel spoedig weer tot het oude oorverdoovende rumoer aanzwol. Aan een vierpersoons-tafel aan den rand van den dansvloer zei een vrouw tegen de twee mannen naast en de vrouw tegenover haar: Uitvoermonopolie voor visch. Het ligt in het voornemen met ingang van Dinsdag 12 September 1939, de Ne derlandsche visscherijcentrale aan te wijzen als monopolie-houdster voor een aantal soorten visch (zeevisch, haring, mosselen, oesters, consumtie-garnalen, en visch- conserven.) Dit houdt in, dat de uitvoer van deze producten slechts zal zijn toegestaan, in dien daarvoor een' machtiging tot uitvoer is afgegeven. Afgifte een er machtiging tot uitvoer geschiedt door of namens de Nederlandsch visscherijcentrale en wel slechts nadat de betreffende exporteur met die centrale of een door haar gemachtigde een monopolie-overeenkomst voor het be treffende artikel heeft afgesloten. Slechts met een exporteur, die zich bij de Neder landsche visscherij-centrale heeft doen organiseeren, kunnen monopolie-overeen komsten worden afgesloten. VERMIST MEISJE VERMIST EN WEER TERUGGEVONDEN. Zaterdagochtend heeft een zestienjarig meisje uit Hillegersberg, nadat zij van haar moeder een standje had gekregen, zonder bepaalde bestemming de ouderlijke woning verlaten met het plan voorloopig niet terug te keeren. De ernstig ongeruste ouders waarschuwden Zondag de politie, terwijl tevens per radio haar signalement werd verspreid. Spoedig bleek dit succes te hebben. Wandelaars op den verkeersweg Tilburg-Breda zagen een meisje op de fiets passeeren, wier signalement klopte met het omgeroepene en terstond werd de politie gewaarschuwd, zoodat de vader nog in den loop van den middag in de ge legenheid was zijn avontuurlijke dochter van het politiebureau te Tilburg af te ha len. Het bleek dat zij Zaterdag van Hille gersberg via Utrecht, Apeldoorn en Beek bergen naar Nijmegen was gefietst, waar zij in een hotel den nacht doorbracht. Zon dagmorgen heeft zij de reis door Brabant voortgezet, doch de radio maakte spoedig een einde aan haar „uitstapje". HULPACTIE RAMP „WILLEM VAN EWIJCK". Marine-rampenfonds 19141919 op de bres voor slachtoffers en nabestaanden. Op ongekend wreede wijze is enkele dagen geleden de koninklijke Nederland sche marine door een ramp getroffen. In slechts luttele seconden verdween ter hoogte van Terschelling H. M.'s mijnen veger „Willem van Ewijck" in de diepte, welke catastrophe het leven kostte aan niet minder dan dertig opvarenden. In den lande gingen stemmen op om de slachtoffers en nabestaanden daarvan op eenigerlei wijze te steunen. Welnu: Nederland bezit een instelling, ten doel hebbende het verleenen van steun aan het militair marine-personeel en hun nagelaten betrekkingen bij rampen, het bekende Marine-rampenfonds 19141919, in Den Helder. Dit fonds stelt zich ook thans weder ten doel het in ontvangst nemen van gelden ten bate der slachtoffers en hun nabe staanden. Het hoopt en verwacht, dat de giften rijkelijk en spoedig zullen vloeien. Men storte zijn gift op girorekening 113397 in Den Helder ten name van het Marine-rampenfonds of bij de Rotterdam- sche bankvereeniging aldaar. Penning meester van het fonds is de heer S. Ko ning, directeur N.V. drukkerij en uitg. v.h. C. de Boer Jr., den Helder. OEFENGELEGENHEID VOOR DE TROEPENONDERDEELEN. De opperbevelhebber van land- en zee macht heeft ter algemeene kennis gebracht dat door hem, ter verkrijging van voldoen de goede oefengelegenheid voor de troe- penonderdeelen onder de bevelen der hier onder genoemde militaire autoriteiten, voor het geheele gezagsgebied is besloten tot het doen uitvoeren van de tot dat doel noodzakelijke ingebruiknemingen, als be doeld in art. 16 der wet van den 23sten Mei 1899 (Staatsblad no. 28) (oorlogswet) en dat door hem aan de volgende militaire autoriteiten, onderscheidenlijk ieder voor wat betreft de verkrijging van voldoende oefengelegenheid voor de troepenonder- deelen onder haar bevel, te weten: den in specteur der infanterie, den waarnemend inspecteur der cavalerie en der wielrijders, den waarnemend inspecteur der artillerie, de uitvoering is opgedragen van de inge bruiknemingen. 't Kan me niets schelen ik vind hem lief!" „Ik dacht niet, dat je me gezien had", zei plotseling een stem in haar oor. Zij draaide zich met een ruk om. „Nick!" riep zij uit. „Dar-ling!" Zij was een zeer knappe vrouw. Ferdie Kruhn en zijn Zestien Luitenants lieten de eerste luidruchtige maten van Let Me Kiss You and Die weersthallen. De vrouw aan het uiteinde van de tafel stond op en een der twee mannen volgde haar. Zij verloren zich in deij maalstroom der dansende paren. Nicholas liet zich in den stoel van den man vallen. Een oogenblik lang keek de vrouw aan het hoofd van de tafel hem glimlachend aan, tot zij zich met een schrik ineens de voorschriften der etiquette her innerde en wendde zich toen tot haar met gezel. „Ik geloof niet", zei zij, „dat de heeren elkaar kennenMeneer Revel Kapi tein Hm-a". Nicholas knikte en glimlachte. Kapitein Hm-a glimlachte alleen. De gastvrouw schonk Nicholas een glas champagne in, waar deze meteen van dronk. Kapitein Hm-a maakte een paar beleefde :fllelUfen'-Welke even onverstaanbaar waien als zijn naam van de lippen der gast vrouw had geklonken, excuseerde zich en was verdwenen. De vrouw slaakte een zucht van opluch- ting. „Nick zei zij, „ik ben erg boos op De regeeringspersdienst meldt: Aan den werkelijken dienst van de bui tengewone dienstplichtigen, die thans in gevolge hun vrijwillige verbintenis by een mobiele transportcolonne van het Neder landsche Roode Kruis zijn opgekomen, kan recht op kostwinnersvergoeding worden ontleend op den voet van de dienstplichti gen geldende bepalingen. Tot het verkrijgen van zoodanige vergoe ding dienen belanghebbenden aanvraag te doen bij den burgemeester van de gemeen te, waar zij wonen (bureau voor militaire zaken van de gemeente-secretarie). Adres aan den minister. De contact-commissie uit vertegenwoor digers van de vereeniging van directeuren van hypotheekbanken, de Nederlandsche Vereeniging ter bevordering van het le vensverzekeringswezen, de Broederschap der notarissen in Nederland, den Ned. Bond van huis- en grondeigenaren en bouwon dernemers, en den Ned. bond van bouw ondernemers, heeft met betrekking tot het wetsontwerp tot heffing van een nationale inkomsten- en winstbelasting en wel spe ciaal tot het onderdeel huur- en vennoot schapsbelasting, een adres aan den minis ter van financiën gericht. Hierin wordt o.m. betoogd, dat de gedachte, in het ont werp tot uitdrukking komend, als zoude bij exploitaties van onroerend goed het totaal der volgens het ontwerp onder het begrip „onkosten" vallende lasten op ge middeld 20 te stellen zijn, aanmerkelijk te laag is. Hieruit volgt h.i. dat de bepaling van ar tikel 15, welke restitutie van belasting eerst mogelijk maakt, indien die onkosten de 30 hebben overtroffen, groote onbil lijkheden tengevolge moet hebben. Tenslotte verzoekt de commissie den minister indien dit ontwerp wet mocht worden, het daarheen te leiden, dat de dividend- en tantièmebelasting zeer spoe dig komt te vervallen, althans hare wer king worde beperkt tot gereserveerde win sten, welke in de toekomst nog zullen worden uitgekeerd. REGELEN VAN DEN GOEDEREN- INVOER. Uitgebracht is het eindverslag van de commissie van rapporteurs der Eerste Ka mer over het inmiddels aangenomen ont werp houdende rpgelen met betrekking tot den invoer van goederen in tijden van oor log, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden. Bij de overweging van dit wetsontwerp in de afdeelingen verklaarde men algemeen, zich met strekking en inhoud ervan te kun nen vereenigen. Verscheidene leden wenschten met name te betoogen, dat het door de regeering thans gekozen stelsel de voorkeur verdient boven dat, hetwelk in de jaren 19141918 was aan vaard. Enkele leden duchtten, dat in de commissie van advies, bedoeld in artikel 7, het ambte- narenelement te sterk zou zijn vertegen woordigd. Zij drongen aan op een behoor lijke vertegenwoordiging daarin van het bedrijfslev'en. Verscheidene leden, die met erkentelijk heid kennis hadden genomen van 's minis ters toezegging in de Tweede Kamer, dat met het bedrijfsleven nauw contact zou worden gehouden door de bedoelde commis sie, bepleitten alsnog opneming daarin van vertegenwoordigers der arbeiders- en per soneelsorganisaties en der coöperaties. MOTORRIJDER TEGEN GEPARKEERDE AUTO. Enkele oogenblikken later overleden. Gisternacht is op den rijksstraatweg te Nieuwerbrug a. d. Rijn een motorrijder met duopassagier in volle vaart tegen een geparkeerd staande militaire auto gebotst. De motorijder liep een schedelbasis- fractuur op en overleed eenige oogenblik ken later, de duorijder, de 34-jarige R. V. uit Waddinxveen kreeg ernstige wonden aan het gelaat. Hij is, evenals het stoffelijk overschot, naar het r.-k. ziekenhuis te Woerden vervoerd. De motorrijder, de 34-jarige J. van 't W. was gehuwd en vader van twee kinderen. je!" Zij zag er evenwel in het geheel niet boos uit. Integendeel! Zij was een zeer knappe vrouw. „Uitgesloten!" zei Nicholas. Zij schudde het hoofd. „Dat is heelemaal niet uitgesloten het is een feit. Waarom ben je gisteravond niet op mijn partijtje gekomen, jij slechte man? Hebben je be loften dan nooit eenige waarde?" „Maar zeer zelden", zei Nicholas. „Je bent verschrikkelijk!" „Best mogeljjk", zei Nicholas. „Maar je hebt het mis in dit geval". De zeer knappe vrouw staarde hem ver baasd aan en leek, zoo mogelijk, knapper dan ooit. „Ik begrijp je niet", zei zij met een paar oogen, Welke dat duidelijk bevestigden. „Het is toch zoo eenvoudig. Ik ben op je partijtje geweest. Ik heb mij er kostelijk geamuseerd. Het was een van die gedist.." „Maar Nick!" viel zij hem in de rede. De verbaasde uidrukking in haar bruine oogen verdween toen deze zijn zwarte oogen ontmoetten. „O, ik begrijp het al"'. „Ik heb mij kostelijk op je partijtje ge amuseerd", herhaalde Nicholas. „En ik ben erg blij je vanavond hier aan te treffen, want ik voel, dat ik je mijn verontschul diging moet aanbieden". Zij haalde haar blanke schouders op. ..Maar waarvoor dan? Ik weet zeker, dat jij je zeer correct gedragen hebt zooals je dat trouwens altijd doet". „Ik dacht, dat ik misschien een beetje te Gistermiddag is de 34-jarige gehuwde metselaar H. K„ wonende te Groningen, door tot nu toe onbekende oorzaak aan den Heersensingel te Groningen met zijn motor rijwiel tegen een boom gebotst. De man werd van den motor geslingerd en liep onder meer een schedelbasisfractuur op. In levensgevaarlijken toestand is hij naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, waar hij in den afgeloopen nacht is over leden. Het motorrijwiel werd ernstig be schadigd. DOODELIJKE BOTSING TE I EN HAAG. Zaterdagavond is op den hoek van de Boekhorststraat en de lerderinnestraat te Den Haag een motorrijder, de 25-jarige F. H. K. uit de Daendelsstraat door een auto aangereden en vrijwel op slag gedood. DOOR TRUCK OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond beging de 28-jarige land bouwersknecht A. Veenstra, in dienst bij den heer Schaap te Terkaple, de onvoor zichtigheid, achte reen met stro obeladen truck met oplegger te gaan loopen. Toen deze achteruit het erf opreed. Waarschijn lijk is hij gestruikeld en gevallen, waardoor hij werd overreden. De man werd zoo eri- stig gewond, dat hij spoedig na het ongeval overleed. Het slachtoffer, dat neg even bij bewustzijn is geweest, verklaarde, dat het ongeluk aan eigen schuld was te wijten. VOEDER VOOR PLUIMVEE EN ENKELE ANDERE DIERGROEPEN. De minister van economische zaken maakt het volgende bekend: Er is reeds medegedeeld, dat pluimvee houders, die een vervoervergunning voor voeder noodig hebben, zich daarvoor moeten wenden tot de plaatselijke bureauhouders van de provinciale voedselcommissarissen. Deze kunnen dan aan de hand van vast gestelde voedemormen de gevraagde ver- voervergunningen afgeven. De bedrijven, waar de hoenders en eenden in hoofdzaak of geheel worden gehouden om te voorzien in de eigen behoefte aan eieren, alsmede de bedrijven met minder dan 25 stuks pluimvee vallen echter buiten deze regeling. Het ligt in de bedoeling voor deze categorieën eveneens een regeling te treffen. Degenen, die als georganiseerde zijn aan gesloten bij een provinciale landbouwcrisis organisatie zullen binnenkort in de gele genheid worden gesteld, de vervoervergun ning bij den plaatselijken bureauhouder aan te vragen. Ten behoeve van de kleine pluim veehouders, die niet zijn aangesloten bij een provinciale landbouwcrisisorganisatie zal de gelegenheid worden opengesteld via een plaatselijke vereeniging van pluimvee houders een aanvrage te doen. Deze vereeni- gingen moeten gezamenlijk voor haar leden aanvragen. Voor inlichtingen omtrent zulke collectieve aanvragen kan men zich wenden tot den heer P. J. Wijk, districtsassistent bij den rijksvoorlichtingsdienst voor de pluim veeteelt, Spelderholt 9, Beekbergen, die tevens is belast met de uitvoering der rege ling. De vereenigingen van houders van post duiven, siergevogelte (sportrassen van hoenders, eenden, sierduiven enz.) en konij nen kunnen eveneens een gezamenlijke aanvrage doen voor hare leden. De vereeni gingen zelf zullen voor de distributie van het voer onder de leden moeten zorg dra gen. Er worden besprekingen gevoerd om te komen tot een regeling van de voorziening van zaden en andere voerders voor zang- en kleine siervogels. Ds. EKERING AFGETREDEN. Naar aanleiding van geruchten over het aftreden van den predi- kant-N.S.B.-raadslid ds. mr. W. C. Ekering, deelde men het Hbld. van de zijde van de AVRO mede, dat inderdaad ds. mr. Ekering is afgetreden als leider van de morgenwij dingen bij de AVRO en dat hij is vervangen door ds. J. C. Koningsbergen. De reden van zijn aftreden is gelegen in een conflict met het bestuur. Dit conflict aldus deze mededeeling heeft echter niets te maken met ds. Ekering's politieke over tuiging. lang gebleven was", zei Nicholas. „Als je dat gedaan hebt is het mij in ieder geval niet opgevallen, my dear". „Erg lief van je, dat te zeggen. Ja, en het vreemdste van alles is, dat ik er geen flauw idee van had, dat het al zoo laat was. Ik merkte dat pas toen ik buiten kwam en toevallig op mijn horloge keek. Jij wel?" Opnieuw werden een paar blanke schou ders opgehaald. „Nee, ik ook niet". „Het was half drie", zei Nicholas. „Ja, als ik mij goed bedenk was het zoo laat. Ik herinnerd mij nu, dat ik net op de klok keek toen je wegging. De muziek verstomde en de laatste to nen van Let Me Kiss You and Die stierven weg. Weer volgde er een hartelijk applaus Meteen zetten de Zestien Luitenants enhun dirigent de eerste maten van Shotgun Wedding in. Réve^ WSj danSen?" vroeg Nicholas IV. Door het kleine, getraliede venstertje hoog in den muur kwam een straal van maanlicht, welke een zilveren vlek op den wand projecteerde. De smalle krib, welke daar tegenaan stond, bleef echter in volko men duisternis gehuld. Buiten weergalmden ergens drie slagen van een groote torenklok. De holle echo's van den laatsten slag stierven dreunend weg en opnieuw viel er een dikke kille stilte, als een grauwe mist. Dinsdag 12 Senten,!, HILVERSUM, 1875 (AVRO-uitz.) 8.- Orgels! Ber. 8.17 Gr.pl. 9— 8.15 Omroeporkesi en solist (opn.) 10._ M ding. 10.15 Gewijde muziek f nwiJ- 10.30 Voor de vrouw. i0 35 gr'pl) 11.— Causerie: De vrouw wereldbeeld. Qr.pl, ei het wereldbeeld. 11.10 Huish Wp',net 11.35 Avro-Aeolian-orkest ken- (12.15 Ber.) 12.20 Orgelspel Avro-Amus.-orkest en solist TZ Viool en piano. 2.- Omroep^0 2.50 Hersengymnastiek. 3 2n T ,f' Cantor's ensemble en grpl "y Kinderkoor. 5.- Kinderhaiw 5.30 Omroeporkest en gr.nl Ber.) 7.— Het Haagsche strijkkwar tet. 7.35 Gr.pl. 7.45 De «ejJS&ï journaal, mededeelingen. 8.20 Cau serie: De bewegelijke wereld. 835 Avro-Amus.-orkest en solist. 9__ Radiotooneel. 9.40 De Twilight Scs renaders en solist. 10.30 Hersen gymnastiek (opn.) llANP-ber Hierna Zigeunermuziek. 11,35 12.Dansmuziek (gr.pl.) HILVERSUM, 301,5 M. (KRO-uitzl 8.9.15 Gr.pL (8.15 Ber.) 10.— gr pi. 11.30 Godsd. halfuur, 12,Ber! 12.15 KRO-melodisten en solist. 1._! Gr.pl. 1.20 KRO-orkest. 2Vróu- wenuurtje. 3.Gr.pl. 5KRO- melodisten en solist. (5.45—6.05 Felicitatiebezoek en 6.30 Ber.) 6.35 Sporthalfuur. 7.Ber. 7.15 Huwe lijksprocessen: Schandaal of laster, causerie. 7.35 Gr.pL 8.— ANP-ber,! medeeelingen. 8.15 KRO-orkest. 9._! Gr.pl. 9.15 KRO-orkest. 10.— Sport- praatje. 10.10 Gr.pl. 10.30 ANP-ber. 10.40 L. Claritz en zijn orkest. U._ 12.Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. Geen opgave ontvangen. RADIO PARIS, 1648 M. 9.— en 9.30 Gr.pl. 12.35 Zang. 1.05 De Stafmu- ziek van de Garde Républicaine. 2.10 Gr.pL 3.35 Pianovoordr. 3.50 Zang. 5.05 Fluitvoordr. 5.25 Het Derveaux-orkest, 6.35 Vioolvoordr. 6.50 Pianovoordr. 7.20 Het Can- trelle-orkest. 8.25 Gr.pL 8.35 Zang. 8.50 Het Löwenguth-kwartet en solisten. 10.0511.40 RadiotooneeL KEULEN, 456 M. 6.50 en 7.35 Gr.pL 8.509.50 Omroepschrammel- ensemble en solist. 12.20 en 1.35 Omroeporkest en solist. 2.30 Popu lair concert. 4.20 Kleinorkest en so list. 5.50 Koorconcert. 6.55 Zang met pianobegeleiding. 7.30 Gr.pL 8.50 en 11.— H. Hagestedt's dansorkest en solisten. 12.203.20 Nachtconcert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, 1.30, 5.20, 6.50 en 7.20 Gr.pL 8.20 Omroeporkest. 9.20 Omroep orkest, het versterkte Omroepkoor en gr.pl. 10.30—11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Radio-orkest. 1,50 —2.20 Gr.pL 5.20 Omroepdansorkest. 6.35 Zang. 7.35 Gr.pL 8.20 Radio orkest en soliste. 9.35 Carillon-con cert. 9.50 Radioorkest. 10.30—11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Omroeporkest. 9.20 Politiek dagbladoverz. 9.35 Populair solis tenconcert. 10.20 Ber. 10.40 Hobo, viola da gamba en cembalo. 11.05 Ber. 11.20—12.20 Zie Keulen om 11.—. Doodelijk ongeluk in staatsmijn Hendrik. - Zaterdag is in de ondergrondsche werken van staatsmijn Hendrik de 25-jarige houwer J. H. Weyers uit Rumpen, die dienst deed als locomotief-machinist, bij een wissel tus- schen zijn locomotief en den wand van den steengang bekneld geraakt. Hij werd zoo ernstig gewond, dat hij spoedig daarop over leed. Jongen verdronken. - Zaterdagmiddag is het 5-jarig zoontje van het gezin J. B. aan den Frieschen straatweg te Groningen bij het spelen in de nabijheid van de ouder lijke woning in een balkgat geraakt en ver dronken. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Er bewoog zich iets in de cel. De kri kraakte onder de plotselinge verplaatsing van een zwaar lichaam. Christopher Vayle zette zich neer op ae rand van zijn ongwoon rustbed. De steenen vloer deed aan zijn naakte voeten kil a Hij plaatste zijn ellebogen op zijn knieen rustte met zyn kin op zyn handen. staarde naar het helder verlichte pad, de maan door zijn cel had aangelegd, oogen welke alles zagen, behalve wat vo hen was. V. Dienzelfden morgen belde sir Rector Frensham om half twaalf zijn huis op Scotland Yard uit. Porter, die hem aan toestel in de hal te woord stond, was e taal van ondersterboven. Het was nog gebeurd, dat de stem van sir Hector direct doorkwam, wanneer er van Sc0 er Yard opgebeld werd. Het was altijd m Scott of een van diens ondergeschik e de verbinding tusschen sir Hector en huis tot stand brachten. por. Deze inbreuk op de traditie maak ter doodnerveus. Hij voeilde, hoe zyn meten correctheid, welke hem an tfon te gauw in den steek liet, hem thans 8 begeven, want sir Hector's stem er geprikkelds en dringends, dat orcjen nog nooit in gehoord had en de volgden elkaar met zoo'n snelhei ^an Porter ze ellendig genoeg me eens moest laten herhalen. (Wordt vervol'

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10