Sport PERSSTEMMEN. TWEEDE BLAD DE VERDEDIGING DER BELGISCHE KUST. De Belgische bladen melden, dat de ge- heele Belgische kust in staat van verdedi ging gebracht is. Er zijn stukken geschut en luchtdoelbattcrijen opgesteld, in het bij zonder bij de drie zeehavens, Zeebrugge, Oostende en Nieuwpoort. Verder zijn er in- fanteriestellingen aangelegd. Deze stel lingen hebben in hoofdzaak ten doel de landing van troepen te verhinderen. WARSCHAU ZATERDAGAVOND NOG IN POOLSCHE HANDEN. Uit Londen werd Zaterdagavond de ont vangst van een officieel Poolsch bericht ver meld waarin werd medegedeeld, dat War schau Zaterdag om 11 uur zich nog in handen van het Poolsche leger bevond. VERSTERKING VAN HET PANAMA KANAAL. Het departement van oorlog meldt, dat twee regimenten infanterie in totaal 2700 man 19 October naar Panama zullen ver trekken ter versterking der verdediging van het kanaak EEN RADIOREDE VAN DEN POOLSCHEN AMBASSADEUR. De Poolsche ambassadeur te Londen, Raczynski, heeft Zaterdagavond een radio rede gehouden tot de Britsche luisteraars, waarin hij o.a. heeft gezegd, dat Duitsch- land de Polen in de ochtenduren heeft aan gevallen. Deze dag zal in de geschiedenis gebrandmerkt worden als de dag van schande voor de brute aanvallers en als het begin van een nieuw hoofdstuk in de ge schiedenis van Europa. Na den dapperen strijd van het Poolsche leger tegen de overweldigers te hebben beschreven ver klaarde de ambassadeur, dat de weerstand niet is gebroken; de strijd gaat voort. Zoo veel naties helpen Polen omdat er nooit een duidelijker geval van een niet uitgelokten aanval is geweest. Door tegenstand te bie den heeft Polen een nieuw blad opgeslagen in de Europeesche geschiedenis, want Po len is het eerste land, dat tegenstand heeft durven bieden aan een aanval van Hitier. Deze moedige daad was een groote dienst, bewezen aan alle vrije landen ter wereld. DE „FRANKFURTER ZEITUNG" OVER DE AFGELOOPEN WEEK. Onder het opschrift „balans van een week" geeft de „Frankfurter Zei- t u n g" een overzicht van den strategi- schen en politieken toestand een week na het uitbreken der vijandelijkheden. Het blad stelt daarbij het volgende vast. 1 Het Duitsch volk van thans leeft welis waar niet in den roes van geestdrift, die in de eerste oorlogsmaanden van 1914 heerschte doch het staat met open oog voor zijn lot en heeft alles gedaan om zich met de grootste inspanning te handhaven. Er bestaat er geen tragische tegenstelling tusschen politieke en militaire leiding. Het is niet mogelijk het binnenlandsche front mo reel te ondermijnen. Er is slechts de staal harde wil den strij te voeren en nooit te capituleeren. 2 Er is geen oorlog aan twee fronten in den stijl van den wereldoorlog. 3 Rusland staat niet, zooals in 1914, aan de zijde der tegenstanders van Duitschland. Italië, dat nauw met Duitschland is verbon den, maar dat niet tot hulp met de wapenen is uitgenoodigd, heeft een buitengewoon be langrijke taak op zich genomen bij de be grenzing der oorlogszone. 4 Bij de begrenzing der oorlogszone komt, wat Duitschland betreft, de constructieve begrenzing der oorlogsdoelen. Deze richten zich allereerst uitsluitend op Polen. Tegenover het westen heeft Duitschland geen oorlogsdoelen en tegenover de neutra len heeft het zich geen ander doel gesteld dan de neutralen zelf: de strictste handha ving van echte neutraliteit. DE FRANSCHE PERS OVER DE REDE VAN GOERING. In de „P e t i t P a r i s i e n" schrijft Lucien Bourgues: „de meest opmerkelijke kant van deze re devoering is wellicht, dat Goering tot zijn DuitscHe toehoorders sprak alsof de oorlog aan het westelijk front nog niet was begon nen. Dit bewijst, dat de Duitschers achter het front er nog ontwetend van zijn, dat het Fransche leger zich een zegevierenden weg baant tusschen Moezel en Rijn. Hitier had de keuze tusschen vrede of oorlog. Hij zal haar hebben tot het einde, tot de algeheele vernietiging van het monsterachtige derde rijk. Aldus het eenige antwoord dat gegeven wordt op de dwaze en heiligschennende uit- noodiging van zijn kroonprins". In het hoofdartikel van de „O e v r e" wordt gezegd: „de waarheid die uit iedere regel van Görings redevoering spreekt, is, dat de nationaal-socialistische leiders met bezorgdheid den oorlog tegen Engeland en Frankrijk beschouwen, vooral den oorlog van het nieuwe type, die hun wordt opge legd door de Maginot-linie. Het vooruitzicht op de te wachten moeilijkheden zou hen tot een dergelijke wijsheid brengen? Heel goed. Laten zij dan Polen evacueeren en eerst dan zullen vreedzame verklaringen beteekenis hebben. Afgelegd op het oogenblik waarop de Duitsche legers oprukken op Poolsch ge bied, doen deze verklaringen zich voor als monsterlijk bedrog en wekken zij slechts afschuw. Het aanbod, dat ons gedaan wordt zou een beleediging beteekenen. K.N.G.V.-VAARDIGHEÏDSPROEVEN. Onze stedelijke muziektuin bood dezen Zondag een merkwaardigen aanblik. Een deel was gereserveerd voor een groep mili tairen, die daar gelegerd is, op de terrassen heerschte een gezellige drukte doordat vele militairen van diversen rang en graad, hier 'n trefpunt voor echtgenoote en familieleden vonden, terwijl de eigenlijke tuin met de muzieknis in gebruik genomen was door een bescheiden schare van turners en turn sters. De aanwezigheid van deze laatste bedrij vige groep vond haar oorzaak in het feit, dat het bestuur van den turnkring Alkmaar en Omstreken van het Koninklijk Neder- landsch Gymnastiek Verbond deze fraaie gelegenheid uitgekozen had, om de examens voor het Bondsvaardigheidsdiploma af te nemen. Dit vaardigheidsdiploma is een typische K.N.G.V.-instelling en omvat dan ook een serie voorgeschreven oefenstof aan verschil lende toestellen en voor vrije oefeningen, terwijl hier facultatief nog wandelen en zwemmen bijkomen. Het K.N.G.V. kent een vaardigheidsdiploma toe v. athletiek en één voor gymnastiek, terwijl men de diploma's naar de eischen verdeelt in diploma's voor adspiranten (Jongens en meisjes) en le en 2e graad dames en heeren. Voor het athle- tiekdiploma bleek er in deze omgeving niet voldoende belangstelling te zijn, zoodat dit examen niet afgenomen is; voor het gym- nastiekdiploma hadden echter een kleine 200 adspiranten en dames en heerenleden ingeschreven. Het beloofde dus een interes santen dag van turnsport te worden; doch wij werden in onze verwachtingen teleur gesteld: zoowel bij de adspiranten in de morgenuren, als bij de leden tijdens den middag, bleek het grootste deel thuisgeble ven te zijn De mobilisatiemaatregelen ble ken hier voornamelijk de oorzaak van te zijn: vele turnvereenigingen konden na de vacantie niet meer beginnen, doordat zoo wel in als buiten Alkmaar, op de gymnas tieklokalen beslag is gelegd. (Waar wij juist nu zoo'n behoefte aan prettige aflei ding en ontspanning hebben, valt het des te meer te betreuren dat de lichamelijke oefe ning op de scholen en de sportbeoefening in vereenigings- en clubverband zoo lam ge legd is.) De voorgeschreven oefenstof kon dus niet worden ingestudeerd. Het Kringbestuur begreep dit volkomen; zoo zag men dan ook, dat er bij verschillen de oefeningen eerst een paar maal „proef" gedraaid werd, alvorens men een cijfer gaf; door de geringe opkomst was dit ook moge lijk. Wil men echter eenige waarde toekennen aan een vaardigheidsdiploma, dan moeten de examens ook volgens de eischen afgeno men worden; wij meenen echter te mogen opmerken, dat men „door de omstandighe den" wat te veel door de vingers heeft ge keken, want, enkele goede prestaties uitge zonderd, werd er over het algemeen bedroe vend gewerkt. Vooral de meisjesadspiranten werkten slordig, terwijl het hoogrek werken als nieuw (en door ons verfoeid) toestel voor dames niets goeds liet zien, zelfs niet bij de eerste graad! En toch is het aantal onvoldoende waardeeringen zeer gering en waren er tenslotte slechts 4 candidaten, die afgewezen moesten worden (voor wie ook de facultatieve onderdeelen zwemmen en wandelen van geen beteekenis zijn). Uiter aard 'is een cijferwaardeering en het ont breken van een reëele maatstaf, een moeilijk punt bij diploma-examens. Vergelijken wij dan ook de uitslagen van de examens uit de verschillende deelen van ons land, dan valt 't op, dat er in den eenen turnkring niemand afgewezen werd, terwijl er in diverse krin gen meer candidaten afgewezen werden, dan er slaagden! En dat bij gelijke oefenstof. Natuurlijk viel er wel goeds te bewonde ren. Vooral het ringenzwaaien van de le gr. dames was van allen goed, terwijl enkelen ook een aardige brugoefening lieten zien. Paard en rek viel tegen, terwijl de vrije oef. niet voldoende beheerscht werd om vlot uitgevoerd te kunnen worden. Het drietal aanwezige heeren werkte ma tig; zij wisten echter later, toen zij voor de bezoekers van den theetuin (want speciaal turnpubliek was er vrijwel niet) een toegift gaven, in den vorm van ringzwaaien en grondacrobatiek, de belangstelling van ve len te trekken. Dames le gr.: T. Stek, Tr. Stek, N. Madde- rom, A. Poeze, G. Muntjewerf (allen van Turnlust, Alkmaar), G. Doorn, R. Doorn, (D.O.S., Castricum) en A. Kramer (De Halter). Dames, 2e gr.: J. de Vet, Jansen van Jorksveld, van Houten (Turnlust, Alkmaar), G. Mink, C. Postuma, G. Swan (DASKO, Warmenhuizen), T. de Vet, T. Stijn (Voor waarts, Koedijk), J. Visser, G. de Groot (DOS). Afgewezen 2. Heeren, le gr.: M. Barsingerhorn (Voor waarts, Koedijk), A. Wassink (De Halter), P. Staassen (Turnlust, Alkmaar). Adspiranten, meisjes: G. Stolte, I. Tiem- stra, i! Schröder, T. Gorter, L. v. Leeuwen (D.Ó.S.), S. Wagenaar (Turnlust, Oterleek), T. Mink, M. de Geus, J. Dekker (D.A.SK.O.) A. de Vries, G. Pereboom, K. v. d. Molen (U.D.I., Hensbroek) Jongens Jb: Del ver, C. Donia, Jn. Swan, Jb. Swan (D.A.S.K.O.) F. Leeuw, G. Veen- stra, H. Leeuw. G Koeman, D. Hopman (D.O. S.), H. Dekker, A. van Ham (Turnlust, Oter leek), P. Mulder (Voorwaarts, Koedijk), J. Krul, A. Brouwer (Voorw., Stompetoren), v. d. Horst, J. Narold (Turnlust, Alkmaar). Afgewezen 2. Totabl geslaagd: 49. Afgewezen 4. B. BRUINVIS. Voetbal NOODCOMPETITIE VAN DEN K.N.V.B. In het Westen een afdeeling Noord en Zuid. Het bestuur van den Koninklijken Neder- landschen Voetbalbond kwam j.1. Zaterdag te den Haag in vergadering bijeen, ten einde de richtlijnen, volgens welke de nood-com petitie als gevolg van de tijdsomstandighe den zal worden gespeeld, vast te stellen. De indeeling van de eerste-klasse-elftallen, die men onderstaand ziet, had het volgende re sultaat: in het Noorden, Oosten en Zuiden blijft alles bij het oude, zooals dat oorspron kelijk was vastgesteld, het Westen krijgt een geografische indeeling. Er komt een Noordelijke afdeeling van de westelijke eerste-klassers en een zuidelijke. Twee Haagsche teams zullen uitkomen in de zui- delijke groep, één in de noordelijke Deze verdeeling geschiedt volgens onderling overleg; mochten de drie Haagsche veree- nigingen niet tot een overeenkomst komen dan beslist het lot. De indeeling van de eerste klassers. Afdeeling I: D.W.S., Blauw-Wit, Ajax, Stormvogels, K.F.C., Haarlem, V.S.V., '1 Gooi, D.O.S., één Haagsche eerste klasser. Afdeeling II: Sparta, C.V.V., Hermes-D V.S., Xerxes, Feijenoord, R.F.C., D.H.C., D. F.C., twee Haagsche eerste klassers. Afdeeling III: N.E.C., A.G.O.V.V., He- racles, Enschede, Go Ahead, Tubantia, Wa- geningen, Quick, Hengelo en Enschedesche Boys. Afdeeling IV: Eindhoven, M.V.V., N.A.C., P.S.V., Willem II, Juliana, Longa, B.V.V., Roermond, N.O.A.D., Limburgia en Hel mond. Afdeeling V: Achilles, G.V.A.V., Heeren veen, Sneek, H.S.C., Leeuwarden, Be Quick, Velocitas, Veendam en W.V.V. Door het uitbreken van het internatio nale gewapende conflict is niet alleen de Europeesche sport geheel uit het lood gesla gen, doch ook binnen onze grenzen heeft de mobilisatie de sportorganisatie geheel ont wricht en lamgelegd. Langzaam aan zal de nationale sport zich wat aanpassen en her stellen en het in het leven roepen van nood-competities door den K.N.V.B., den Hockeybond, den Korfbalbond en andere lichamen wijst er wel op, dat men zich niet zonder meer overgeeft aan de fatale gevol gen van den rampspoed buiten onze gren zen. Zoo juist heeft de K.N.V.B. het loffe lijke besluit genomen een nood-competitie in te stellen, een voetbaltornooi dus zonder promotie en degradatie, maar wel met kam pioenstitels als einddoel. Dit voetbaltornooi, waarin de clubs zich kunnen geven aan het spel öm het spel en waarbij de dreiging van het grijnzende de gradatiespook verdwenen is, zal een hoog tepunt worden van den somberen winter, die ons, naar het er allen schijn van heeft, staat te wachten, aldus de Tel. De sport en het voetbalspel in het bijzon der wacht de mooie taak om op de Zondag middagen wat vertier te brengen, een pret tige afwisseling van het zorgelijke leven van allen dag. En de sport zal zich deze gelegenheid niet laten ontsnappen. De voetballers zullen weten, dat zich rond de lijnen duizenden toeschouwers zullen scharen, wien het al leen te doen is om wat vreugde, wat aflei ding, om de gedachten een paar uren op an dere zaken te concentreeren dan leger-bul- letins, radio-meldingen en oorlogsgesprek- ken. Zoo ooit dan zal in dezen tijd duidelijk v/orden dat de taak van de sport in onze huidige maatschappij belangrijk genoeg is om er niet misprijzend over te spreken. Dat ook de voetballers de diepere beteekenis hiervan mogen begrijpen. Zij zullen dat doen als de wedstrijden van de noodcompe- titie waarin zij spelen, uitblinken door waar achtige sportiviteit en kameraadschap. On danks den nood der tijden, ja juist daar door krijgt de sport een prachtige gelegen heid zich van haar beste zijde te doen ken nen. PIM MULIER BESCHERMHEER VAN H.F.C. K. J. J. Lotsy eere-voorzitter, De jaarvergadering van H.F.C. droeg in verband met het zestigjarig bestaan een bij zonder karakter. De vergadering bood het beschermheerschap aan den heer W. J. H. Muiier, den stichter van de club, die vele jaren het eere-voorzitterschap bekleedde. Tot eerevoorzitter werd benoemd de heer K. J. J. Lotsy, die in moeilijke jaren de club flinken steun heeft verleend. De vergade ring benoemde voorts tot eerelid jhr. dr. J. C. Mollerus, die reeds vele jaren het secre tariaat waarneemt en tot lid van verdienste den heer B. Onderwater, tot voor kort be stuurslid, die zich wegens verhuizing naar elders heeft moeten terugtrekken. FEIJENOORD WINT DEN ZILVEREN BAL VAN A.D.O. Een prachtige wedstrijd, die de Rotter dammers een 21-zege opleverde. De Zilveren Bal-finale is gistermiddag een volwaardig eerste klasse-spel geweest, dat Feijenoord met 21 na inspanning van alle krachten van den „Balbezitter" A.D.O. heeft gewonnen, nadat de rust met 20 in het voordeel van Feijenoord was ingegaan, aldus de Tel. Ruim vijftienduizend toe schouwers hebben den strijd bijgewoond en allen zullen wel de hoop hebben uitgespro ken, dat het peil van de nood-competitie, die gisteren door den K.N.V.B. is vastge steld, van hetzelfde gehalte zal zijn als het op Spangen opgedischte. Eerste klasse-spel en dat ondanks vele invallers in beide ploegen. Dit spreekt toch wel van vele ontdekkingen, die men in de toekomst zal doen, wanneer de gedwongen toestand jongeren, vroeger dan zij zelf ver wacht hadden, de gelegenheid zal bieden, voor het voetlicht te treden. Indien de mo bilisatie lang duurt, dan zullen er velen van de huidige cracks reeds lang vergeten zijn en dan zullen in hun plaats vele jongelui met aanleg, die wellicht nimmer zouden zijn uitverkoren, uitblinken. Dit was het, wat zich gistermiddag aan ons opdrong, toen wij het spel der finalisten volgden. Want A.D.O. telde niet minder dan 6 inval lers en Feijenoord drie en de sterksten, o.a. Vente, van Heel, Westhoven enz. ontbraken, zender dat iemand het gemis voelde, behal ve wellicht in de Feijenoord-gelederen dat van Vente. Frisch, frank en vrij was het spel der beide elftallen, gesteund door den wil, de kans te benutten, het gestelde ver trouwen niet te beschamen en het geheel leidde tot vele voortreffelijke staaltjes voet bal. GROOTE OVERWINNING VAN ZWALUWEN-TEAM. Een Zwaluwen-elftal, dat gistermiddag ter gelegenheid van de opening der nieuwe Excelsior-terreinen een wedstrijd speelde tegen de Rotterdamsche club, won met niet minder dan 90. Vooral den Harder, de na tionale linksbuiten, die op de linksbinnen plaats speelde, blonk uit en scoorde 4 doel punten. Ook Mijnders speelde een goeden wedstrijd evenals de doelman der Zwalu wen, Scholtens, de reserve-keeper van Feijenoord. Eenige van de geredden van Hr. Ms. mijnenveger „Willem van Ewijck" te den Helder. AJAX WINT HET TORNOOI VAN H. F. C. De uitslagen van de wedstrijden, welke ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van H.F.C. zijn gehouden, luiden: HaarlemH.F.C. 5 Ajax—H.V.V. 1—0 Verliezersronde: H.F.C.—H.V.V. 0—1 AjaxHaarlem (ruststand 20) 21 OM DEN GRONINGER DAGBLAD BEKER. Halve eindstrijd: G.V.A.V.H.S.C. VeendamG.R.C. Eindstrijd: G.V.A.V.V eendam 2—1 2—0 5—2 Zwemmen 10 0 METER BORSTCRAWL VAN WILLY DEN OUDEN VERBETERD? Een onwaarschijnlijke prestatie van Dorothy Evans. Uit de Amerikaansche hoofdstad komt het onwaarschijnlijke bericht, dat Dorothy Evans het wereldrecord op de 100 meter borstcrawl, dat sinds 27 Februari 1936 in het bezit is van onze landgenoote Willy den Ouden, met 1 min. 4.6 sec., zou verbeterd hebben door over dezen afstand een tijd van 1 min. 2.8 sec. te noteeren. Deze tijd, aange nomen, dat hij juist is, zal vermoedelijk ge maakt zijn op een baan, welke niet aan de noodzakelijke eischen voor een recordver betering voldeed. Dorothy Evans bezette tij dens de in Juli gehouden kampioenschappen van Amerika met een tijd van 1 min. 9.7 sec. de vierde plaats. Hockey VEEL INSCHRIJVINGEN VOOR DEN HOCKEYDAG. Het aantal inschrijvingen voor den hockeydag van den Koninklijken Neder- landschen Hockeybond is, de omstandighe den in aanmerking genomen, zoo groot, dat besloten is de voorronden in verschillende steden te handhaven. Op het oogenblik zijn 42 elftallen ingeschreven en om andere clubs nog de gelegenheid te geven deel te nemen is bepaald, dat de voorronden een week later, dus op 24 September worden gespeeld en de hockeydag op 1 Oct. te Am sterdam. Het bestuur van den K.N.H.B. stelt zich voor de competitie op 8 October te laten aanvangen. Omtrent den vorm, waarin deze competitie zal worden gespeeld, zal binnen kort een beslissing vallen. Wielrennen. R. V. ALCMARIA. Eef Bos clubkampioen. Gisteren heeft Alcmaria harr clubkam pioenschap sprint laten verrijden. Was de opkomst van de renners groot, niet min der was dit het geval bij het publiek. Dit was voor de renners een aanmoediging om den strijd zoo fel mogelijk te maken. We hebben dan ook verschillende mooie sprints gezien, zoowel in de hoogere klas se als bij de lagere. In de A-klas wist P. Evers beslag te leggen op de eerste plaats; Jn. Pronk werd tweede. Doch hier moet aan toegevoegd worden, dat Jan lang niet goed was, daar hij de heele week nog bedlegerig was geweest, maar hij wil de toch zijn titel van het vorig jaar ver dedigen. Jn. Groot is derde geworden, want ook hij is geen sprinter. In de B-klas wist Eef Bos op overduidelijke wijze winnaar te worden, doch ook in Lammert Ekkers die tweede is, zien we weer een goede kracht tegemoet. Voor de derde plaats hadden we drie renners met gelijke punten, n.1. Glas, Westei en Pool. Daar kregen we toen nog een rit extra voor. Die nam Pool voor zijn rekening, en hij wist daarmee de derde plaats te bemachtigen. In de C-klas was de strijd ook nogal fel, daar ook hier verschillende renners tegen elkaar opwegen. Het is tenslotte Groot gelukt om kampioen van zijn klas te worden. Kemps werd tweede, doch heeft zich ook goed van zijn taak gekwe ten, daar ook hij wegens een ongeluk al een paar weken niet gefietst had Ward Visser werd dérde, doch ook dit is geen slecht resultaat, daar hij maar twee pun ten ten achter was op den winnaar Dan de Junioren. Kwam in de meeste wedstrijden Kees Meijer als overwinnaar uit den strijd, dezen keer waren de rollen eens omgekeerd en heeft P. de Boer het kampioenschap van Meijer afgesnoept Daarna kregen we de drie kampioenen tegen elkaar. Ieder was nu benieuwd hoe Eef Bos zich tegenover P. Evers zou we ren. Eef heeft dit op een faire manier gedaan, en wist beslag te leggen 0p den titel van algemeen clubkampioen. De uitslagen zijn: A-klas: I. 'p. Evers 3 p.; 2. Jn. Pronk 2 p.; 3. Jn. Groot 1 n 4. C. Kuilboer 0 p. B-klas: 1. E. Bos 9 p.; 2. L. Ekkers 8 p.; 3. Pool 7 p.; 4. W. Westen 6 p.; 5 Jn. Glas 5 p.; 6. K. Koche 4 p.; 7. R. Band 3 p.; 8. Jn. Schouten 2 p. C-klas: 1. Groot 9 p.; 2. Kemps 8 p.- 3. W. Visser 7 p.; 4. Wiemeert 6 p.; 5. (j| Schouten 5 p.; 6. P. Schot 4p.; 7. Waye- ring 3 p.; De Boer, Langeberg en Koene ieder 1 p. Junioren: 1. P. de Boer 3 p.; 2. C. Meijer 2 p.; 3. Vreuling 1 p.; 4. Koster 0 p. A t h le t i e k. FRAAIE ZEGE VAN DEN BELG MOSTERT DIE WEDEROM IN FINLAND WINT. Tijdens internationale atletiekwedstrij den te Tampere kwamen de Finnen Pekuri en Kurki, de Zweed Jonsson en de Belg Mostert aan den start van het nummer 3000 M. De afstand werd door de athleten in zeer snel tempo afgelegd. Mostert won na een flinken eindspurt met ruim 1.5 sec. voorsprong op Pekuri, in 8 min. 19.2 sec. Pekuri werd tweede in 8 min. 20.8 sec., Kurki derde in 8 min. 21 sec., terwijl Jons son met een tijd van 8 min. 22.8 sec. de vierde plaats bezette. De strijd van Mostert beteekent een nieuw Belgisch record. Schaken. DE MATCH EUWELAND AU GAAT DOOR. Het bestuur van den koninklijken Ned. schaakbond heeft in beginsel besloten de match tusschen Euwe en Landau om het kampioenschap van Nederland te laten doorgaan. Het ligt in de bedoeling, dat van de tien partijen, waaruit de ontmoeting zal bestaan, er 6 te Amsterdam worden ge speeld, 2 in Rotterdam en 2 in den Haag. Wanneer de match zal beginnen, is nog niet bekend, maar men hoopt voor half De cember den tweekamp te kunnen beëindi gen. GAAN DE SPELEN TE HELSINKI DOOR? Het organisatiecomité voor de twaalfde Olympische Spelen is gisteren bijeengeko men om nogmaals over het al dan niet doorgaan der spelen te beraadslagen. Het comité heeft echter nog geen defini tief besluit genomen en zal eerst nog be sprekingen voeren met de Finsche regee ring en het gemeentebestuur van Helsinski. Wel werd besloten, dat diegenen in' Fin land, die reeds in het bezit van toegangs kaarten zijn, deze vergoed krijgen, indien de spelen geen doorgang zullen vinden. Wat de verkoop van kaarten in het buiten land betreft, hier zullen de reeds vroeger vastgestelde bepalingen blijven gelden. Paarden. DRAVERIJEN TE GRONINGEN. De uitslagen van de draverijen, welke heden in het Stadspark te Groningen zijn gehouden, luiden: Jeugd-prijs, draverij 4e klasse voor 3-ja- rige paarden, afstand 1620 m.: 1- Darale (eig. mevrouw J. Oosting), k.m. tijd 1 min. 43 sec.; 2. Draisine Scott (eig. mevr. J- Oosting). September-prijs, handicap-draverij klasse, afstand 2400 m.: 1. Mac Gregor (eig. K. Makken), k.m. tijd 1 min. 26,4 sec., Frances May (eig. B. de Vries); 3. Break# way Scott (eig. G. J. van der Elshout). Beatrix-prijs, kampioenschap heerrijders, r op de vlakke baan, afstand 1450 m.. Echillais (eig. stal Gruno), tijd 1 min. 3 s op een halslengte; 2. Alcala (eig. "f" mens); 3. Hanuman (eig. M. de Kadt). Kampioenschap Nederlandsche Paaj" heat draverij, afstand 1660 m.: eerste 1. Ciamphie Scott (eig. H. B. van der ve k.m. tijd 1 min. 27.2 sec.; tweede heat. Young Ooststar (eig. E. G. in het k.m. tend 1 min. 26.3 sec.; derde hea Crack (eig. G. J. van der Elshout). Beslissende heat: 1. Crack, k.m. tijd 26.6 sec.; 2. Young Ooststar; 3. CiamP Scott. af- Najaars-prijs, prijzendraverij 4e ^laS® iaU stand 1800 meter: eerste serie: l. j K W (eig. J. Korver), k.m. tijd 1 m sec.; 2. Beatrix B (eig. Js. Bijkerk). u Tweede serie: 1. C. Albatross 'orjt Bolt), k.m. tijd 1 min. 33 sec.; 2. Bon (eig. D. F. Olivier). afstand Irene-prijs, ren op de vlakke baan, j 2400 meter: 1. Father Christmas (el8- ^ve Frowein), tijd 2 min. 46 sec. op een lengte, 2. Arabe (eig. R. E. Sie™enL'raVerij Zesde heerrijdersprijs, handic P" W* le klasse, afstand 2300 meter: 1. Axworthy (eig. stal Good Luck), yries) min. 27.2 sec.; 2. Guard (eig. B. de 3. Mac Gregor (eig. K. Makken)» Invoerprijsverschil rogge en,r°^jat het Wij vernemen van bevoegde zij e> eJneA invoerprijsverschil op rogge en r sep' voor het tijdvak van 10 tot en me wy- temfcer 1939, behoudens tusschentijas ziging, is vastgesteld op 4,85 Per

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8