Periodieke verloven voor de gemobiliseerden. t I i y Tweemaal twee of eenmaal vier dagen verlof per maand. tweede blad. Binnenland DE LANDMACHT. DE MARINE. EXTRA TREINEN. Menschensmokkel over onze grenzen. Auto van wegberm gestort v'elrijdster tegen motorrijwiel. dr. colijn aanvaardt benoeming niet. verslag postcheque girodienst 1938. „Groenlo" opgebracht naa Middlesbrough. drijvende mijnen aangetroffen. de algemeene vorderings- wet 1939. de luchtmail vo' 1 nederlandsch-indie. lichtsein onbewaakten overweq De regeeringspersdienst meldt, dat een regeling is getroffen voor de perio dieke verloven. Deze komt hierop neer dat het personeel der landmacht, een enkele categorie uitgezonderd, in elke kalendermaand twee maal twee dagen verlof kan krijgen. Het personeel der marine krijgt drie dagen per drie weken of vier dagen per vier weken. Er zullen extra treinen worden ingelegd, waarmede de betrokkenen voor rjjks rekening zullen kunnen reizen. De regeling treedt Zondag in werking. Voor het personeel behoorende tot de Koninklijke landmacht geldt de volgende regeling: 1. Indien en zoo lang de omstandigheden zulks gedoogen, kan, ingaande 17 Septem ber 1939, aan het militair personeel behou dens dat bedoeld in punt 2, naar onder staande regeling periodiek verlof worden verleend. 2. Deze regeling geldt niet voor personeel, dat voor het volbrengen van de eerste oefe ning korter dan 6 maanden in werkelijken dienst is. 3. De regeling v^n het verleenen van de verloven wordt opgedragen aan de comman danten van compagnieën, eskadrons, batte rijen en overeenkomstige oorlogBonder- deelen. Twee maal twee dagen per maand. 4. In elke kalenderm aand kan aan ieder der betrokkenen tweemaal twee dagen verlof worden verleend, met dien verstan de, dat nimmer meer dan 1/7 deel van het betrokken oorlogsonderdeel met periodiek verlof afwezig mag zijn; slechts in de avonduren zal het percentage afwezigen, als gevolg van het gestelde in punt 6, gedurende enkele uren grooter mogen zijn. Voor wat betreft de officieren en dienstdoende officieren, behoorende tot de luchtverdedigingsorganen, geldt deze regeling slechts voor zoo ver de dienst zulks toelaat. Indien de betrokkene op grooten afstand van zijn garnizoen woont, kan in stede van tweemaal twee dagen per kalendermaand een maal vier dagen per kalen dermaand periodiek verlof worden verleend. Zon- en feestdagen gelijk. 5. Bij het vaststellen van een regeling voor het toekmnen van periodiek verlof moet er rekening mede worden gehouden, dat zoowel werkdagen als zon- en feestdagen aan elkaar gelijk zijn. Indien derhalve de laatste verlofdag bijv. op Zaterdag valt, mag aan den betrokkene den daaraan volgenden Zon dag geen verlof worden verleend. Geen z.g. eerste gelegenheid. 6. Degenen, aan wie verlof wordt ver leend, mogen in den avond vóór den eersten verlofdag vertrekken op zoodanig tijdstip, dat zij hun woonplaats nog kunnen berei ken; zij moeten zich in den avond van den laatsten verlof weder bij hun oorlogsonder deel melden. Het verleenen van z.g. eerste reisgelegenheid is niet toegestaan. 7. De commandanten van de oorlogsonder- deelen, die aan daarvoor in aanmerking komend personeel ingevolge het bepaalde in deze regeling periodiek verlof verleenen, dragen zorg voor het doen aanleggen van een lijst waarin al het betrokken personeel is vermeld en waarin nauwkeurig aanteeke- ning omtrent de verleende verloven moet worden gehouden. Deze lijst moet bij het oorlogsonderdeel worden bewaard. De volgorde. 8. Bij het vaststellen van de volg orde waarin aan het personeel perio diek verlof moet worden verleend, moeten de betrokken commandan- ten er rekening mede houden, dat moet worden begonnen met het ver leenen van dat verlof aan het oudste personeel en daarvan in de eerste plaats de gehuwden met de zwaarste gezinsomstandigheden. 9. Indien de omstandigheden zulks noodig maken, zullen allen aan wie periodiek ver lof is verleend, door middel van de radio worden teruggeroepen. Heeft zoodanige op roeping plaats, dan zijn allen die zich op dat tijdstip met periodiek verlof bevinden, ver plicht onverwijld naar hun standplaats terug te keeren. Bovendien zal hieraan door het aanplakken van kennisgevingen in de ge meenten bekendheid worden gegeven. Vervoer voor rijksrekening. 10. Voor elk periodiek verlof wordt zoo- wel voor de heen- als voor de terugreis ver- voer voor rijksrekening verleend. De com mandanten zullen hiertoe, tot het tijdstip waarop vanwege het departement van defen sie de vereischte bewijzen zullen worden toegezonden, aan betrokkenen een eenvou- digen verlofpas, waarop de reis kan worden gedaan, verstrekken; de verlofpas moet zijn voorzien van de handteekening van den be trokken comp.-, batterij-, eskadron, detache- ments- of overeenkomstigen commandant. Tot zoover de regeling, die uitsluitend vooj de landmacht geldt. Voor het marinepersoneel zal naar gelang van de omstandigheden drie dagen per drie weken of vier dagen per vier weken verlof worden ver leend. Mochten de omstandigheden een andere regeling noodzakelijk maken, dan zijn de betrokken marineautoriteiten gemachtigd om een andere regeling naar denzelfden maatstaf vast te stellen. Overigens gelden voor het marineperso neel dezelfde bepalingen als voor het perso neel van de landmacht zijn vastgesteld. Voor het vervoer naar hun woonplaatsen van de militairen, die met periodiek verlof vertrekken, zullen met ingang van 16 Sep tember vanaf des namiddags 16 uur voor zooveel noodig extra-treinen worden inge legd. Ingaande Maandag 18 September zul len bovendien in de avonduren extra-trei nen worden ingelegd voor het vervoer van de verlofgangers naar hun corpsen. Het is de Roermondsche politie gelukt, deels in samenwerking met de marechaussée, een complot te ontdekken, dat een smokkelhandel in menschen dreef. Een tweetal gevallen kon tot opheldering ge bracht worden. In het eerste geval waren betrokken een zekere P. uit Roermond en B. uit Maas- niel. Zij stonden reeds lang onder ver denking en werden nauwkeurig gescha duwd. De zaak kwam eerst goed aan 't rol len, toen n.en de hand wist te leggen op drie Poolsche Joden, die men des morgens om half zes aantrof op ae Kappellerlaan te Roermond. Zij werden meegenomen naar het politiebureau en aar. een lang durig verhoor onderworpen. Tijdens hun ondervraging dischten zij de ireest fan tastische verhalen op, maar eindelijk be kenden zij, over de Duitsche giens te zijn gesmokkeld. De heele affaire was geleid door zekere vrouw B. uit Eysden. Deze had zich met een der slachtoffers te Duisburg in verbinding gesteld. Er werden afspraken gemaakt voor een vlucht naar Nederland. Het eerste slachtoffer Jet nog eenige lotgenooten uit Berlijn overkomen. Toen het zoover in orde was gemaakt, doken ook P. en B. in Duisburg op. Er werd overeen gekomen, dat zij de vluchtelingen voor 500 R.M. per persoon via Nederland naar België zouden bren gen. Er moest 200 R.M. /ooruit betaald worden. Van Duisburg trokken zij naar München-Gladbach. Daar zouden de twee Nederlanders aan het station staai. en ge zamenlijk zou men verder reizen naar Dalheim aan de grens. Het gezelschap miste echter een trein, doch te voet be reikte men 's avonds de grens. Daar stond een der Nederlanders reeds te wachten om de gesmokkelde menschen in ontvangst te nemen. Hij bespeurde echter onraad en verdween. De vluchtelingen gingen toen te voet verder en overschreden bij Vlodrop de grens. Zij liepen des nachts door naar Roermond. Hier werden zij den volgenden ochtend aangehouden. Na de bekentenis der Polen werden P. en B. opgespoord, aan een verhoor onder worpen en met de Polen geconfronteerd. Een van hen bleef ontkennen, doch de ander viel al spoedig door de mand. In het tweede geval maakte een zekere J. B. gebruik van een vervalscht bewijs van Nederlanderschap van zekeren D. uit Roermond, om daarmee een Duitschen Jood eveneens via Nederland r.aar België te smokkelen. Met dit bewijs trok D., een slagersknecht en niet-Nederlander, naar Krefeld, waar hij het „bewijs van Neder landerschap" aan den vluchteling over handigde. Vluchteling en slagersknecht spoorden samen naar de grens. De over tocht gelukte. Aan deze zijde van de grens stond eveneens een slagersknecht te wach ten, die den vluchteling overnam en naar België wilde brengen, maar beiden werden opgepikt en ingesloten. Voor hun bemoeiin gen zouden de beide slagersknechts 350 R M. ontvangen van J. B„ doch zij kwamen er zonder een cent af. Tegen D. is proces verbaal opgemaakt. ge- het verwon- 1 doode, 3 licht gewonden. Gisteravond is op den Amstcrdamscheweg te Arnhem een ernstig auto-ongeluk beurd, waarbij een bejaarde heer om leven kwam en drie dames üc' dingen opliepen. Een auto, bestuurd door een dame uit Driebergen, wilde een vrachtauto voorbij rijden, juist op het moment, dat een tegen ligger naderde. Zij week naar rechts uit, doch hierbij sloeg de wagen van den berm van den weg en kwam terecht tegen de gaas afzetting van het pompstation van de Arn- hemsche Waterleiding Maatschappij- De auto ging door het gaas heen. De vier inzittenden vielen er uit. Een van hen, de bejaarde heer Homoet uit Drieber gen, kwam tegen een boom terecht en was op slag dood. De overige drie inzittenden, allen dames, liepen slechts lichte kwetsuren op. JONGEN GEKNELD GERAAKT EN GEDOOD. In de buurtschap Pandelaar onder Gemert waren gistermiddag vier schooljongens ach ter op een sleeperswagen geklommen, waar op twee giertonnen, elk met een inhoud van 500 liter, stonden. In een bocht kwamen de beide tonnen in beweging. De elfjarige J. Sterken uit Gemert geraakte ertusschen bekneld en werd op slag gedood. De overige drie jongens bleven on gedeerd. Bestuurder motor en duorijder ernstig gewond. Gistermiddag is in de Asselschestraat te Apeldoorn een wielrijdster, die per rijwiel een zijstraat wilde inrijden en daartoe niet tijdig genoeg de richtingverandering had aangegeven, door een motorrijder die met zeer groote snelheid reed, gegrepen. De wielrijdster, zekere mej. Zwiers, kon na verbonden te zijn, naar huis vervoerd worden. De motorrijder en zij., duorijder waren er erger aan toe. De eerste werd in ernstigen toestand naar het Julianazieken- huis vervoerd, terwijl de laatste eveneens in vrij ernstigen toestand naar het r.-k. ziekenhuis te Apeldoorn werd overge bracht. TWEE MOTORFIETSEN IN BOTSING. In de Oosterparkstraat te Amsterdam zijn gisteravond twee motorrijders in botsing gekomen. Een van beiden, een 33-jarige Am sterdammer, moest in zorgwekkenden toe stand naar het Onze Lieve Vrouwe gasthuis worden overgebracht. DOODELIJK ONGELUK TE GEMERT. Gisteravond is onder de buurtschap Pan delaar bij Gemert het 11-jarig zoontje van den arbeider Th. Sterke, dat meereed op een militairen, met paarden bespannen wa gen waarmede vaten drinkwater vervoerd werden, van den wagen gevallen doordat de paarden plotseling aantrokken. Nood- lottigerwijs viel ook een der 600 k.g. zware vaten van den wagen en kwam op het kind terecht dat op slag dood was. Het stoffelijk overschot is naar het Liefdegesticht ter plaatse vervoerd. EN ver van N„ar wij vernemen zal dr. H. Colijn zijn benoeming tot lid der Tweede Kamer in de vacature-Botterweg niet aanvaarden, _f",®€zlen hih zooals destijds reeds ge- de EèrIt°°KamerS te n8m0n in zalAm,°£t°Ter I3" den heer Botterweg zal nu tot Tweede Kamerlid worden be noemd de oud-minister t- J. A. de Wilde 3n flnancien HA Wij ontleenen aan bovenvermeld slag, uitgebracht aan den minister binnenlandsche zaken: De onzekerheid, welke vermoedelijk voornamelijk ten gevolge van de politieke omstandigheden in Europa en in het Verre Oosten, in economisch opzicht ook in het jaar 1938 is blijven voortduren, heeft op de ontwikkeling van het postchèque- en giroverkeer haar invloed in geen enkel opzicht doen gelden. De snelle groei, welke de laatste jaren in het door den dienst afgewikkelde ver keer viel waar te nemen, heeft zich in het afgeloopen jaar wederom in sterke mate vertoond. De sterke stijging van het algemeen saldo-tegoed, welke in 1937 was te con- stateeren, is in het jaar 1938 nog over troffen. Er moge te dezer plaatse aan worden herinnerd, dat het op 16 Januari 1938 twintig jaar was geleden, dat de post chèque- en girodienst zijn werkzaamheden aanving. Het mag als een opmerkelijk ver schijnsel worder beschouwd, dat de dienst na een dergelijke periode, zoowel wat het getal der deelnemers als den omvang van het bedrijf betreft, nog steeds aan een uitbreiding onderhevig is waarvan het intensiteit geen neiging tot vermindering laat zien. Hieruit kan worden afgeleid dat de grens van de ontwikkelingsmogelijkheid nog niet is genaderd en in de eerstkomen de jaren ook niet zal worden bereikt. 't Aantal postrekeningen, bij den aanvang van het verslagjaar 312164 beloopende, vermeerderde met 33194 nieuwe rekenin gen, daalde wegens opheffing met 7346 rekeningen, per saldo uitmakende een toe neming van 25848, zoodat het jaar met 33P012 rekeningen werd oesloten. De geldelijke omzet is in 1938 met 8.9 gestegen en bereikte daarmede een hoogte van ruim 18.627.000.000—, dit is gemid deld meer dan 61 millioen gulden per dag. De vermeerdering van het aantal verrich te boekingen beliep 11.3 In totaal von den ruim 101.948.000 boekingen plaats of gemiddeld 334.258 per werkdag. De geldelijke uitkomsten stonden in 1938 bij die van 1937 ten achter. Een voorloopige berekening geeft een resultaat, dat ongeveer 650.000 ongun stiger is dan dat van 1937. Naar wij vernemen, is het stoomschip „Groenlo" van de Stoomvaart Maatschap pij „Noordzee" te Amsterdam, dat in den nacht van 5 op 4 September door de En gelschen is aangehouden en naar Rams gate werd opgebracht, thans op weg naar Middlesbrough. Daar zal het schip op last van de Engelsche autoriteiten de lading moeten lossen. van CRISIS PAPIERCOMMISSIE Samensmelting bestaande commissies, De vertegenwoordigers van de federatie der werkgeversorganisaties in het boek- drukkersbedrijf, Nederlandsche uitgevers bond, Nederlandsche bond van steendrukke rijen, Nederlandsche bond van boekbinders patroons, Nederlandsche periodieke pers, Nederlandsche vereeniging van papieren- zakkenfabrikanten, en vereeniging van car- tonnagefabrikanten in Nederland, hebben Maandagmiddag vergaderd en het volgende telegram gezonden aan den minister economische zaken: „Papiergroothandel berichtte heden aan papierverbruikers, dat in navolging van pa pierfabrikanten van alle loopende en nieuwe orders de prijs door verkoopers eenzijdig nader zal worden vastgesteld en herzien op moment der levering. Deze onhoudbare en onredelijke bepaling schept zooveel onze kerheid, dat groote verwarring bij verbrui kers is ontstaan. Verzoeken uwe excellentie maatregelen te nemen opdat rust spoedig weerkeere en prijsverhooging van loopende orders niet wordt toegestaan en ,van de nieuwe orders alleen voor zoover aange toond wordt dat niet uit bestaande voorra den kan worder geleverd en dat kostprijs- verhoogende factoren aanwezig zijn, een en ander in overeenstemming met de jongst leden Vrijdag namens uwe eencellentie aan ons ten departemente versterkte verkla ringen". In deze vergadering werd voorts beslo ten, dat de industrieele papiercommissie, uitgaande van de samenwerkende grafische indusirieele bonden en de crisis papier commissie, uitgaande van de samenwerken de uitgeversbonden worden vereeniging tot één crisis Dapiercommissie, waarin dus alle hier bovengenoemde organisaties zijn ver tegenwoordigd. CENTRALE VAN NEDERLANDSCH OVERHEIDSPERSONEEL (C.N.O.P.) Het Bestuur van de Centrale van Neder landsch Overheidspersoneel (C.N.O.P.) heeft in de op 9 September gehoudqn vergadering langdurig beraadslaagd over de positie van het Overheidspersoneel, in verband met de ingetreden mobilisatie. Het Bestuur stelt vast. dat de Overheids dienaren in dit voor het geheele Nederland sche volk zoo moeilijk tijdsgewricht ten volle de groote verantwoordelijkheid besef fen, die in deze dagen op hen rust en dat bij een ieder, werkzaam in Overheidsdienst de vaste wil aanwezig is om onder de meest moeilijke omstandigheden zijn taak met nauwgezetheid te vervullen. Het Bestuur, ten volle de moeilijkheden erkennende, waarmede Landsregeering en andere overheden in deze zware tijden heb ben te kampen, ziet niet voorbij de bezwa ren, waarvoor het. Overheidspersoneel, al dan niet in militairen dienst, zich ziet ge plaatst. Bij voortduring blijfi de Centrale op de bres om die moeilijkheden, welke via de aangesloten organisaties te harer kennis komen, tot oplossing te brengen middels het regelmatig contact, dat de Centrale met de Landsregeering en de verschillende regee- ringsinstanties onderhoudt. PAARDENBESCHIKKING 1939. Verschenen is de paardenbeschikking 1939, die gebaseerd is op de paardenwet 1939 en een nadere uitwerking is van het paardenbesluit 1939. In deze beschikking wordt o.m. bepaald, dat het bedrag, uitgetrokken voor de paar denfokkerij op de rijksbegrooting, als volgt wordt verdeeld: 1. voor iedere provincie wordt een gelijk basisbedrag vastgesteld; 2. het restant van het beschikbaar bedrag wordt verdeeld over alle provincies, in evenredigheid van het aantal in het afge loopen jaar in die provincies gedane dek kingen, die in aanmerking zijn gekomen voor afgifte van een dekbewijs; 3. de aldus per provincie beschikbare som wordt verdeeld over de in die provincie werkzame stamboekvereenigingen en wel: 50 ten honderd er van in verhouding van het aantal dekkingen door hengsten, welke voor dekking zijn goedgekeurd, voor zoover deze dekkingen merriën betreffen, waarvan de houders binnen die provincie zijn geves tigd; 50 ten honderd er van in verhouding van het aantal veulens, door die stamboekver eenigingen in een stamboek ingeschreven, waarvan het werkgebied geheel of gedeelte lijk binnen die provincie is gelegen. De inspecteur-generaal voor de scheep vaart maakt bekend, clat drijvende mijnen zijn aangetroffen langs de Noordzeekust, op de Oosterschelde en in de Waddenzee. Gisteren is uitgegeven staatsblad no. 685, bevattende het besluit van 6 September 1939, houdende uitvoering van artikel 4, le lid der algemeene vorderingswet 1939. Blijkens dit K.B. kunnen vanwege den minister van economische zaken hem vor- algemeene vorde ringswet 1939 te doen. Een dergelijke mach tiging zal geen langeren looptijd mogen hebben dan een maand. De gemachtigden zullen slechts goederen ter beschikking in gebruik mogen vorderen voor ten hoogste één maand. 6 personen worden aangewezen om namens hem deringen krachtens de Daar er nog steeds eenig uitzicht bestaat dat de luchtmail voor Indië, weer met het vliegtuig zal kunnen worden verzonden wordt de sedert Zaterdag j.1. ontvangen' luchtpostmail niet met het mailschip Dem- po, dat Woensdag 13 trekt medegegeven. dezer naar Indië ver- ORANJE VASTLICHTi VOORZICHTIG. SKIN DEFECT. ROOD flikkerlicht STOPI TREIN NADERTI ROOD WIT flikkerlicht veilig j uom mm. De onbewaakte overwegen in ons land worden geleidelijk voorzien van automati sche lichtseinen. Hierboven een afbeelding van een dergelijk sein, waarop de juiste be- teekenis van de diverse lichtseinen is aan gegeven. OOK DRIJVENDE MIJNEN Bij NOORDZEEKUST EN OP OOSTER- SCHELDE. De inspecteur-generaal voor de scheep, vaart maakt bekend, dat drijvende mijnen zijn aangetroffen langs de Noordzeekust, op de Oosterschelde en in de Waddenzee. Donderdag 14 September. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (AVRO-uitz.) 8.— Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Het Om roeporkest. (11.—11.20 Deel) 12.15 Ber. 12.17 Orgelspel. 12.35 Gr.pl. I.15 Bert van Dinteren's ensemble. (2.2.20 Deel.) 3.Orgel, zang en saxofoon. 4.Voor zieken en thuis zittenden. 4.30 Gr.pl. 5.Jeugd- halfuur. 5.30 Gr.pl. 5.45 Avro- Airius.-orkest en soliste. (6.25 Ber.) 6.30 Sportpr. 7.Cabaretprogr. 7.40 Interview. 8.ANP-ber., radio journaal, mededeelingen. 8.25 Het Omroeporkest en solist. 9.15 Radio- tooneel. 9.30 Het Omroeporkest. 10.Avro-Musette-ensemble en soliste. 10.30 Gr.pl. 11.ANP-ber., hierna tot 12.Mao Marco's orkest. HILVERSUM, 301,5 M. (8.—9.15 en II.—2— KRO, de NCRV van 10.— 12.— en 2.—12.—8—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber. 10.Gr.pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 Het KRO- orkest. 1.— Gr.pL 1.20 Het KRO- orkest. 2.Hardwerkuur. 3.— Viool en piano en gr.pL 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Gr.pl. 5.Handen arbeid voor de jeugd. 5.305.55 en 6.Marcando-ensemble. (6.30 Ber.) 6.45 C.N.V.-kwartier. 7.Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45 Gr.pl. 7.50 Causerie namens de vereeniging voor perso neel in dienst der Nederlandsche spoorwegen tot bestrijding der tu berculose. 8.ANP- en herh. SOS- ber. 8.15 Rep. 9.15 Gr.pl. 10—ANP- ber., act. halfuur. 10.30 Orgelcon cert. 11.15 Gr.platen. 11.50-12. Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. Geen opgave ontvangen. RADIO PARIS, 1648 M. 9—, 9.30, 10.25, 11.05, 11.25 en 12.30 Gr.pl. 12.35 Hoornvoordr. 1.05 E. R°y® orkest. 2.10 Gr.pl. 2.35 Zang. 3.05 Gr.pl. 3.50 Piar.ovoordr. 4.35 Zang en deel. 5.10 Trio-concert en zang. 6.05 Radiotooneel. 6.05 Radiotoo- neel. 7.20 Het Bailly-orkest. 8.50— 11.50 Opera-i'itz. - KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pl. 7.W Het Omroeporkest. 8.509.50 He Omroeporkest. 10.2010.50 Vol liederenconcert. 12.20 Herm. Baf?e' stedt's orkest. 1.35 Vervolg en fünf fidelen Musikanten" en s® 1 ten. 2.30—3.20 Populair concert. 4.zy Weensch Philharm. orkest. 5.20 w. pl. 5.30 Het Omroepkleinorkest. b.o Gr.pl. 7.30 en 8.50 Kleinorkest. 1M Radiotooneel met muziek. Viool en piano. 11.35 Zie Deu_s landsender om 11.20. 12.20—3.2 pulair concert. w BRUSSEL, 322 en 484 M. 3Z2 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Hat roeporkest. 1.50, 2.20, 5.20, 7.20 Gr.pl. 8.20 Het OmroeporK en gr.pl. 9.20 Het OmroepsymP orkest. 10.10 en 10.30—1L ,'i0. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Het Ra orkest. 1.502.20, 5.20, 6.35 en Gr.pl. 8.20 en 9.35 Het Radl°' j\ pl 10.30—11.20 Verzoekconcert (gr-H deutschlandsender, j 8.35 Het Omroepkleinorkest, n Bund-kwartet, de „Schram ben" en solisten. 10.20 Ber. Gr.pl. 11.05 Ber. l 10.20 Ber. 11.2012.20 Omroepkleinorkest en solisten

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6