Alkmaarsche Courant Garage v. d. Kommer en Zone |i Stad m Omgevin Agenda 3Smgediike Stand JktAticaties Jnqezonden Stukken JCeck 6L School BENZINE-BEPERKING. KOOPT EEN RENAULT TOT t OCTOBER GRATIS. STOEP-DEBAT. Indien U zich thans, voor minstens drie maanden, abonneert, ontvangt U de EERSTE Rt in HET MOTORONGELUK TE DEN HELDER. De motorrijder die gisteravond door een personenauto is aangereden en gedood is de 27-jarige O. Bouma, uit 't Zand en niet zoo als gemeld uit Oudeschild. DE MAANDAGMARKT. De gespannen en onzekere toestand in de wereld had tot gevolg, dat de veemarkt van heden een levendig beeld toonde. Deze om standigheid kaïn wellicht op den duur meewerken aan haar opkomst als markt centrum. Ondanks 't feit, dat er op onze markt van wege de regeering rundvee opgekocht wordt voor de winterprovisie (invriezen) en daar door de vraag in vergelijking met 't vorig jaar nog weer is toegenomen, dekten vraag en aanbod op de koeienmarkt elkaar volkomen. Het marktbeeld van hedenmorgen was dan ook zeer levendig met iets vastere prijzen in alle soorten van eerste kwaliteit. Hiervoor werd tot 40 ets. bedongen, ook voor de nog maar matig bevleeschde dieren. Voor deze laatste lag evenals voor een behoorlijk rijpen stier de gemiddelde prijs dicht bij de 30 ets. Ook de graskalverenmarkt was levendig. Er werd voor prima kwaliteit tot 55 ets. per kg. betaald. Deze soort moet echter in onze provincie met een lantaarntje gezocht wor den en is ook voor de conservenfabrieken te duur. Deze toch betalen omstreeks 45-ets. vóór de kalveren, zooals Noordholland ze in doorsnee oplevert. Het aanbod van paarden is sterk vermin derd na de legervordering, ook van deze dieren is het prijsniveau gestegen. Het ligt in verhouding wel eenigermate boven dat der normale kiloprijs in vergelijking met de overige vleeschsoorten. Ondanks den grooten schapenaanvoer, die aanvankelijk de stemming terughoudend maakte, kan ook hier van een geheel ge ruimde markt gesproken worden. Werd voor een vrij rijp exemplaar weer tot 50 ets. be steed, de minder bevleeschde dieren werden tegen 44 ets. per K.G. verkocht. Het zou aanbeveling verdienen om, nu het autovervoer voor vee zooveel moeilijker is, een poging te wagen ook vette lammeren te doen markten en daarvoor koopers tot ons te lokken. De varkens, waarvan de aanvoer weer kleiner was dan de vraag, waren zeer wil lig. tot 31ets per pond ruig toe. Het is de vraag of de houders van varkens boven 100 K.G. wel goed beseffen wat hen ten opzichte van de voedervoorziening bo ven het hoofd hangt. De raadgevingen in de vaklitteratuur schijnen nog weinig au serieux genomen te worden. Alkmaar, Maandag. I twee patiënten bevonden opmerkten, dat het gemis aan stroomend water, stroozak ken en de vuile vloer, toch niet medewerk' ten tot het herstel van die zieke jonge man' nen, antwoordde dr. Rutten ons, dat wij er rekening mede moesten houden dat in alle militaire ziekenzaaltjes stroomatrassen worden gebruikt. Ook dr. Rutten had gaarne een betere omgeving. In mobilisatietijd, moest men echter wat beschikbaar was accepteeren. Hij achtte, voor lichte griepgevallen, het totaal niet ongeschikt. Met nadruk verzekerde hij ons, dat het publiek niet ongerust behoeft te zijn over de medische verzorging van de gemobiliseer den. HET VERTREK VAN DEN HEER BLAAUW. Naar wij vernemen heeft de heer A. H, P. Blaauw, die na zijn pensionneering naar Bergen is vertrokken, het voornemen zich metterwoon in Leidschendam te vestigen. Nu de heer Blaauw het directe contact met Alkmaar en omgeving gaat verliezen willen wij gaarne van de gelegenheid ge bruik maken zijn groote verdiensten voor onze stad nog even te memoreeren. Als directeur der voormalige Cadettenschool was de heer Blaauw die later tot den rang van majoor is bevorderd een zeer bekwaam en humaan chef aan wien zeer velen van zijn leerlingen een aangename herinnering zullen bewaren. In het ver eenigingsleven te Alkmaar was de heer Blaauw een bekend figuur, voornamelijk door zijn voorzitterschap der Ontzetver' eenigingen. Zijn jaarlijksche redevoeringen bij het beeld getuigden van zijn groote liefde voor Vorstin en Vaderland en hij heeft er steeds naar gestreefd de beteeke- nis van Alkmaars ontzet in het juiste licht den meest belangrijke historische gebeurte nissen te plaatsen. Wij spreken ook hier gaarne de hoop uit dat het dezen verdienstelijken oud stadgenoot in alle opzichten wèl moge gaan. DE VERPLEGING VAN ONZE ZIEKEN MILITAIREN. Van een stadgenoote, die een zieken sol daat in het militaire ziekenzaaltje aan de Oudegracht had bezocht, ontvingen wij een klacht, waarin zij, als moeder van twee ge mobiliseerde jongens, haar bezorgdheid uitsprak, over den primitieven toestand waarin zij dit ziekenzaaltje had bevonden. Met nadruk dringt zij er bij de betrokken autoriteiten op aan hierin verbetering te brengen. Wij hadden- heden met den behandelenden medicus Dr. Rutten over den inhoud van dit verontrustende stukje een onderhoud,. De dokter wees er op, dat men bij de beoordee ling er rekening mee moet houden, dat het mobilisatie is. Bovendien, aldus dr. Rutten, wordt dit zaaltje slechts gebruikt voor lichte griepgevallen. Toen wij na bezichtiging van het z.g. ziekenzaaltje, een laag vertrek van 45 M., waarin 6 kribben met stroozakken, een tafel en een stoel waren geplaatst en waarin zich OEFENING TRANSPORTCOLONNE ROODE KRUIS. Het was Zaterdagmiddag in de omge ving van het gemeentelijk slachthuis een ongewone bedrijvigheid. De transport colonne der afd. Alkmaar van het Ned Roode Kruis was opgeroepen voor het houden van oefeningen onder leiding van den heer H. C. Stoutjesdijk. Op een der weilanden in de nabijheid van het abat toir bevond zich een aantal „slachtoffers' met zeer ernstige verwondingen van di versen aard. Hiervoor hadden zich eenige padvinders beschikbaar gesteld. De transportcolonne werd op het ter rein van het abattoir geïnstalleerd en onmiddellijk na melding der z.g. onge vallen, trokken de'ploegen, voorzien van verbandmateriaal en brancards met groo ten spoed naar de plaatsen des onheils. Alvorens de patiënten te kunnen berei ken, moesten verschillende hindernissen „genomen" worden. Vervolgens werd de eerste hulp verleend en werden de slacht offers voor het vervoer gereed gemaakt. Op rustige en nauwgezette maar niette min doortastende wijze verrichtte ieder zijn taak. Het transport geschiedde over slooten, hekken en prikkeldraadversper ringen, hetgeen geen bezwaar was voor deze geroutineerde Roode Kruislieden. Zeer interessant was de proefneming met een nieuwe vinding van den heer Stoutjesdijk. Deze vinding behelst de noodzakelijke verlenging van de draag einden van een brancard bij het overste ken van een sloot, indien deze niet al te breed is en planken niet bij de hand zijn. Hiervoor worden vier stalen buizen gebe zigd van bizonderen vorm, die op iedere brancard kunnen worden geschoven. Men heeft dus voor een onbeperkt aantal brancards slechts twee paar buizen noo- dig. Een groote verbetering van zeer eenvoudige en vernuftige constructie, die spoedig ingang zal vinden. Op het terrein van het abattoir werden vervolgens een aantal gewonden ver zorgd, waarbij de situatie van de plaats van het ongeval een groote rol speelde. Echter werden ook hier alle moeilijk heden zonder bezwaar overwonnen. Het moge een zekere geruststelling zijn, dat in tijden van nood dit wakkere corps steeds paraat is om de vereischte hulp te bieden. De leden der transportcolonne vervullen hun taak geheel belangeloos, doch de aanvulling van verbandmiddelen, transportmateriaal en kleeding vergt regelmatig groote financieeie offers. Laat een ieder dit mooie werk, geheel ten dienste der menschheid, naar draagkracht steunen. De afd. Alkmaar zal dezer dagen een dringend beroep op allen doen. DIPLOMA ZWEMMEN IN DE OVERDEKTE. Onder groote belangstelling werden gistermiddag in de Overdekte examens af genomen voor het diploma van geoefend zwemmer. Er waren 55 candidaten die allen zijn geslaagd t.w.: Jongens: Jaap van der Korst, Joop Brandsma, Anton Middelhoff, Jos. Haker, Dirk van der Meulen, Sikko Parma, Her man Adams, Jan van de Pol, Kees Schaats- bergen, Jacob Vethaak, Dolf Boers, Jan Boers, Theo van Oeffeit, Bram Kommer, Joop Admiraal, Gerrit Bijleveld, Kees Klerk, Anton de Haas, Johan Marius Kloos, Jan Kroon, Gijs Kommer en de heer W. Lamberts, allen te Alkmaar, Klaas de Geus te Koedijk, Jan van Kempen te Midden-Beemster, Walter van Westen te Oudorp, Jan Losekoot te Castricum en Wim Glas te Heiloo. Meisjes: Tiny Koster, Willy Tasche, Nelly Visser, Greetje Brandsma, Lya Tes- selaar, Willy Kroon, Henny Sougé, Greta Sougé, Bregje van Ammers, Tiny Adolf, Tiny Rempt, Anneke Beijers, Nelly Kes- selaar, Greta Lijnbach, Ar.nie iuambrechts, Diny Nol en Anneke de Haas, allen te Alkmaar, Jannie Rus, Lily Fonopouse en Marie Igesz tc Heiloo en Liesje Losekoot te Castricum. Dames: Jane Boots, Trien Sieuwert- sen, Ans Verbeek en Annie Stelling allen te Alkmaar, Jannie Abbenes en Rie Hoebe te Heiloo en Rie Groothuizen te Koedijk. Bioscopen. Victoria-Theater, half acht, hoofdnummer Honolulu (rom.); hoofdrollen Eleanor Po- well, George Burns, Gratie Allen en Robert Young. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.30 uur hoofdnummer 't Zit in de lucht (kom.); hoofdrol George Formby. (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer De pastoor van Kirchfeld (rom.); hoofdrol Hans Jaray en de Wiener Sangerknaben. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Woensdag 20 September. 8.30 uur, Nieuwesloot 111, vergadering contribuanten Volksuniversiteit. Verbruik 1:14. Stalen carrosserie. Nog onveranderd in prijs: f 1250.- Ook het grotere type zuinig en goedkoop Vraagt demonstratie. ALKMAAR Breedstraat 32 Tel. 2232 HEILOO Tel. 4183 ZWEMCLUB „HOOFD BOVEN WATER". Diploma-zwemmen In de door den heer Punt geëxploiteerde zweminrichting aan den Heilooërdijk werd gister door de leerlingen der zwemclub „Hoofd boven water" gezwommen voor het verkrijgen van een diploma. In afwijking van de gewoonte om voor diploma-zwemmen alleen maar in een badpak te zwemmen, is door den heer Punt en zijn controleurs de eisch gesteld, dat voor het behalen van een diploma de leer lingen minstens 10 minuten met kleeren aan moeten kunnen zwemmen. Hiervan moet zeven minuten borst- en drie minuten op den rug worden gezwommen. Deze me thode heeft dit voordeel, dat, indien b.v, een kano midden in het kanaal zou om slaan, deze leerlingen ook gekleed den kant kunnen bereiken, omdat voor hun ge kleed zwemmen niet vreemd is. De volgen de leerlingen móchten er in slagen aan de gestelde eischen te voldoen: Dina Groot. Cornelis Bakker, Bernard Groot, Antonius Verhagen, Wije Veen, Cornelis Veel en Freek Zeegers. ALKMAARSCHE GYMNASTEN IN HEILOO. Nu Alkmaar vele van zijn gebouwen voor militaire doeleinden moest afstaan, zijn Vrijdag j.1. door Alkmaarsche gym nasten wekelijksche oefeningen in het Sportgebouw te Heiloo aangevangen. ALKMAAR, GEBOREN: Simon G., z. van Gerrit Hoogvorst en H. A Pool. Susanna M., d. van Jacob Verhage en J. M. Blokker. Irma J. L. M., d. van Laurent H. M. Muris en M. I. Peeters. Margaretha D. S., d. van Johannes W. Fre- deriks en C. C. Schouten. Cornelia M., d van Gerardus M. Eeken en M. C. Nuijens. Jannie A., d. van Johan P. Horst en A. G. Ebels. Willem, z. van Franciscus van Wanrooij en M. J. Langras. OVERLEDEN: Jan Admiraal, wedr. van D. van der Zee, 90 jaar. Voor week-abonnementen geldt deze bepaling niet. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van de Stich ting „Alkmaarsch Algemeen Militair Tehuis", alhier, om een verlof B. ver lof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel NIEUWESLOOT nr. 47. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof in dienen. Alkmaar, 18 September 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. 8 OCTOBERVIERING? Geachte Redactie, Volgens uw courant van 16 Sept. j.1. zal er dit jaar in Leiden geen ontzetfeest gehou den worden; doch niettegenstaande dat goede voorbeeld, overweegt Alkmaar om op 8 Oct. a.s. wél te feesten. Mij dunkt, nu de huidige oorlog zich steeds meer ontwikkelt tot een wereldcatastrophe, waarin ook Nederland in afzienbaren tijd kan betrokken worden en verder gezien de vreeselijke menschenslachting om ons heen, plus de economische ellende in eigen land en stad, vindt ondergeteekende het onmensche- lijk om thans nog over feestvieren te denken. Het stuitende van dergelijke feesten is, dat men den oorlog in de naïeve massa sug gereert, door hem feestelijk te herdenken. En als men zulks thans nog doet, bewyst, dat men ongevoelig is voor de huidige oor logsellende én voor den éénen, waren Vrede. Met dank voor de plaatsing. HUMANITAS. „Dat heb ik voorspeld", zei een meneer met een hard hoedje en hy tikte met zyn nagels tegen het glas waarachter wij ons laatste bulletin hadden gehangen. „Wahebbu voorspeld?", vroeg een werk man op z'n Zondagsch. „Dat de Russen in troebel water zouden visschen en dat ze ook nog een stukje van Polen willen hebben, vóór het te laat is". „Dahebbu dan zeker in de krant van gis teren geleze". „Neen", zei de meneer, „dat dacht ik". „Zoo, dochuda. En hebbe ze soms geen gelaik, meneer?". „Hoe bedoelt U?" „Azze ze bondgenoote benne, dan magge ze toch zeker wel meedeele". „En dan motte ze zeker die arme Pole van twee kante in de rug valle", zei een snib bige juffrouw. Hebbie nie geleze, datte ze vrouwe en kindere met mosterdgas bom- bardeere, die barbare?" De werkman ging breeduit voor het ma gere vrouwtje staan. „Hebbie 't soms gezien?" „Neeë, maar 't sting toch in de krante". „De krante", zei de werkman en hij spoog een bruine straal in de richting van den Voordam, „de krante, die kunnen meer ver- telle. Ik heb een zwager in Moskou en weedu wat ie overlaatst schreef?" „Nou wadan?" informeerde de juffrouw. „De Russe, da benne de vredelievenste mensche van de wereld". „Dat ziet U", viel de meneer met het hoed je in en hij tikte weer met zijn nagels tegen het glas. „Dat ziet U, ze vallen de Polen van achter aan". „Nou, 't ken ook wel krantengeklets weze", verzekerde de werkman en hij haal de zyn schouders op. „Maar hier staat 't toch". „Ze motte wat voor de rame hangen", zei de werkman, „da begrijpu toch. De mensche stane hier nie voor niks". „En dacht U, dat ze dan maar wat beden ken?", vroeg de meneer verontwaardigd en hij zette zijn bril recht om het laatste nieuws nog eens over te lezen. „Dan mot U strakkies de radio maar eens hoore", zei de juffrouw. „Och mensch", zei de werkman, die krygt z'n berichies toch zeker ook van de krante". „Is 't dan soms nie waar?" „Ik zei U der is wa zegge", zei de werk man. „Dachu nou, dat Hitier zoo stom zou wese om de buit voor z'n aige ooge te late wegkape?" „Neeë, dat zei die wel niet". „O, zoo en datie nog oorlog met Turky'e wil en met België en met Roemenië en met ons". fte „Met ons zeker niet", zei d „Juist, en da zoudie dan tnl 3üffrouw kraige, niewaar?" n zeker u „Tja", zei de juffrouw en z» tot een dikken soldaat, die hBf uetl(3<k zu groote aandacht stond te lezen Jl „Wat dienke jullie d'r van"' „Ikke?", vroeg de soldaat ver, v „Ja, de milletaire". rschi*ikt. „Wy denke niet", zei de M denken wel, maar we spreke d'r ',0f We „Dat's verstandig", knikte de ~6t VW het hoedje. Wil je rooke, soldaat?'6"661 „Nou asjeblief", zei de landsverd*,- beet de punt van de aangeboden -lg6r- Hij stak er den brand in blies dik? SIgaar af ken tegen de ramen. e r°okwok „Waar kom U heelemaal vand= sant?", vroeg de juffrouw. ser- „Van Bovencarspel", zei de solN* „O, en wat dienke ze daar? zn 7 at' nog buite blijve?" UWe we „Vast wel", zei de soldaat uit r, carspel. B°ven, „Gelukkig, ziedu, want een van mij is afgekeurd en dan zourt gget gekeurd motte worre". Weer „Juist", zei de soldaat. „En dan zoudie misschien nog motte en ze moeder is puur gek van al d' 5 minkte laike. Hebbu da nie selew?» Ver" „Nee", zei de soldaat. „Walesu dan?" „We hebbe de Prins in de school Panorama. Dat brenge de padvinder,» 6 lo„Maar U weedoch zeker wel, dat d'r'oor, „Anders sting ik hier niet", zei de sol daat. „Chamberlaln"verklaarde de m»* met het hoedje. 6 menee» „Klets".... viel de werkman in. „Hitier, meneer...." „Nee, meneer....'" „Ja, meneer „Uchhh, Uchhh!" loeide de claxon van een auto, die er niet door kon. 1 „Mot ik je over je teene raaie?", info», meerde de chauffeur. „Je ken de Engelsche ziekte kraige" *«i de werkman. Toen de auto voorbij was stond alleen da soldaat nog breed uit naast den werkman en hij las nog eens nauwkeurig het laatste bulletin over. „Wadienku d'r van, korporaal?" „Ik bin geen korporaal". „Wabennu dan?" „Ik bin neutraal", zei de soldaat. „Maar U gelooft toch ook wel Hitier...." Toen stapte de soldaat van den stoep om« dat hij op het Waagplein gemakkelijke? neutraal kon blyven. dat Op 17 Sept. had in buitengewone vergadering van den kerkeraad de over dracht plaats van het consulentschap voor Oterleek. Ds. Heep nam afscheid wegens gezondheidsredenen en droeg zijn functie over aan ds. Brinkerink van Grootscher mer. Tot tijdelijk hoofd aan de chr. nat. school aan den Basserweg te Heerhugo- waard is benoemd de heer H. Bosch te Hilversum. DS. PRINS VAN WIJNGAARDEN. Bevestiging en intrede. Gister is dan eindelijk de predikants vacature bij de herv. gemeente, ontstaan door het overlijden van wijlen ds. Baar, weder vervuld door de overkomst van ds. Prins van Wijngaarden uit Bergen op Zoom. In de morgengodsdienstoefening had de be vestiging plaats door zijn ouderen vriend, ds. Werner, em.-pred. De Groote Kerk was voor deze gelegenheid gesierd met een paar bossen roode dahlia's, terwijl een andere attractie was, dat het gerestaureerde kleine orgel thans voor het eerst den zang der ge meente begeleidde. Dit bleek wel een heele verbetering te zijn. Na het votum, lezing van Psalm 84 en ge bed wees ds. Werner de zeer talrijk opgeko men gemeente op het belang van deze dag vcor haar, maar ook voor den nieuwen pre dikant, die hier een grooteren werkkring zal vinden dan hij tot dusver had en waarvoor spr. hem Gods besten zegen wenschte, terwijl hij de gemeente verzocht den nieuwen leeraar vriendelijk en welwillend te ontvangen, Daarna hield spr. een predicatie over de roeping der kerk en de taak van den predi kant in dezen tijd, naar aanleiding van het woord van Joh. 4 35 „Heft uw oogen op en aanschouwt de velden, zij zijn wit om te oogsten". Aan de hand van uitspraken van schrij vers als Gustav Frenssen en Björnson con stateerde spr., dat men 'n 40-tal jaren geleden de vraag stelde wat de kerk nog zou kunnen brengen, nu men leefde in den tijd van grooten vooruitgang op het gebied van de techniek. Men leefde als zonder God en vroeg zich af hoelang de godsdienst „het nog zou houden". Thans is het anders en wij vragen ons af hoelang de wereld nog zonder gods dienst zal zijn. De wereld is naderbij de kerk gekomen en toch: hoe durft een predikant elke week van het heilige spreken, terwijl hij weet dat er van het heilige in onze dagen zoo weinig terecht komt? Alleen als hy overtuigd is van Gods macht, grooter dan die van alle machtheb bers in de wereld, kan hij zijn taak vervul len met geloof, lust en roeping. En de kerk mag niet zwijgen, ook nu niet, nu ons hart droef is, als we denken aan de verdwazing van den oorlog. Wat de menschen ook doen, toch zal men erop moeten vertrouwen, dat we leven in Gods wereld en dat Zijn wetten daar zullen heerschen. Dit is de boodschap, die Jezus aan Zijn discipelen gaf en daarmee aan de kerk, ook voor onze tyden. Zelden had de wereld een zoo groote behoefte aan levend christendom al thans, nu de roep van millioenen klinkt om vrede en gerechtigheid. De kerk zal de waarheden moeten blijven verkondigen, dat alle menschen kinderen zijn van één Vader, dat de menschenziel heilig is en het evangelie rijk. De wereld is vol van hen, die geen raad meer weten met God en ev. luth. predikant hier en met zich zeiven, maar Gods kerk is en blijft, als wij Gods liefde slechts in dq wereld willen brengen. De bevestiging; Hierna ging spr. over tot de bevestiging van den nieuwen predikant in zijn dienst» werk. De gemeente zoo zei spr. tot ds, Prins van Wijngaarden omgeeft u net hartelijkheid en vertrouwen en bidt dat61 u kracht mag geven om haar te helpen, Si hebt uw taak in uw vorige gemeente ernstig opgevat en zult dat ongetwijfeld ook his! doen. Daartoe moge God u sterken. Nadat op de gestelde vragen helder en duidelijk het „Ja ik, van ganscher harte" had geklonken, verklaarde ds. Werner zijn jongeren vriend bevestigd en werd dezen staande toegezongen de zegenbede uit Gez. 263 1. Een persoonlijk woord. Ds. Werner sprak hierop een persoonlijk woord tot den nieuwen predikant, voor wien spr. een hechte vriendschap voelde, gegrond vest op wederzijdsch vertrouwen. Hij had hem leeren kennen als een spontaan en ge- loovig mensch, wiens wekelijksche bezoeken hem een vreugde waren. Dat spr. het huwe lijk van ds. P. v. W. had mogen inzegenen en hem had mogen bevestigen ook in Bergen op Zoom, was hem een groote voldoenm» geweest en gaarne had hij toestemmend ge* antwoord op de vraag om hem ook ui maar tot het ambt in te leiden. Spr. wijdde hierna eenige beschouwing® aan den toestand te Alkmaar van een - tigtal jaren geleden, toen spr. negen jaren predikant was te Stompe Toen was hier nog geen vrijzinnig P kant. Gij moogt, zoo ging spr. voor vruchten plukken van het werk der p van toen, maar uw arbeid zal ook zwa want de Noordhollanders zijn ,,ra, spontaan als de Gelderlanders en o banters, in wier midden gij tot c|us.. men. gewerkt, maar onthoudt wel, da z shen zijn die ge zult houden, als ge maal gewonnen hebt. had Spr. wist, d.t het ds. P. V. gekost Bergen op Zoom te v ybaar hij wist ook, dat in Alkmaar spr, werk is te verrichten. Met vreu,g constateeren, dat de preeken van zjjn goed doorwrocht zijn en dat U woord staat. beeft be* De gemeente, vervolgde spr., gn voor* hoefte aan uw woord, maar wi jujS. al met u spreken. Weet dat ge js teren naar haar nooden en w gemeeI1'e' hand om hulp te brengen. En en luister naar zijn woord, kom van ge- toon uw belangstelling: 'nu de ^e' loof, liefde en hartelykhei nieu#en Zoo wordt dit verbond van •bed predikant tot zegen. gei De dienst werd besloten jltanh zang van Gez. 94. „red'1"11 Intrede van den nieuv njëU* Des middags om half 3 ^nte naar we leeraar zich aan de g daaraf leiding van Joh. 6 66 en eengaan? ,e JL.. Wilt nr,k ei niet nee«e de woorden: „Wilt ook gij Deze dienst, wederom Groote Kerk, werd ook belangsteHe door een groot aantal k ds. ^lein hen'- Evenals 's morgens wa^ a"^en 0$* C="h =TVd«..705s,i5^; me» geleld> en kanten uit de omgeving stede.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2