Agenda ^eecfleeicfa KIJKENisKOOPENBUCLOECK AMSTERDAMSCHE BEURS S5 feSSBtf Qemeeniecadett £aatste AeticfUm SCHERMERHORN Verwachtinq: Buitenlandsch weeroverzicht Oslo EERSTE BLAD Alkmaar, Dinsdag. AANGEREDEN. Hedenmorgen werd de ongeveer 20-jarige mej. J. v. d. Berg, die uit de Ridderstraat linksaf de Laat wilde opfietsen door een auto van de fa. Jacobse aangereden. Het meisje is, na door in de buurt gelegerde militairen te zijn verbonden, naar liet Cen traal Ziekenhuis vervoerd. De verwondin gen bleken niet van ernstigen aard. Het meisje kon daarom vervolgens naar huis terugkeeren. Het ongeluk ontstond doordat een auto, geparkeerd aan den linkerkant van den weg in de nabijheid van den hoek, het uitzicht belemmerde. ONTSPANNING EN ONTWIKKELING VAN MILITAIREN. Blijkens een advertentie in dit blad roept het Alkmaarsche Comité „Ontspanning en Ontwikkeling van de militairen" dames bo ven 18 jaar, die op Zaterdag 7 October a.s. bij de inzameling van gelden ten behoeve van het werk van dit Comité, behulpzaam willen zijn, op, om morgenavond ten 8 ure in het Stadhuis, te willen verschijnen. Daar het Comité ernaar streeft het ontwikke- lings- en ontspanningswerk zoodanig te or- ganiseeren, dat het aan alle militairen, zon der onderscheid van politiek of geloofsover tuiging, ten goede zal kunnen komen, hoopt het Comité, dat zeer vele dames aan dezen oproep gevolg zullen geven. TYPOGRAFEN FILMAVOND. De afd. Alkmaar van den Algem. Nederl. Typografenbond hield gisteravond voor een volle zaal in café De Graanhandel een pro- paganda-filmavond, uitgaande van de Commissie tot Bevordering van de Vak studie. De heer J. Bekelaar sprak een kort opningswoord. Muzikale medewerking werd verleend door John. Koch en Bram Blan ken. Allereerst werd een prachtige kleuren film gedraaid, waarin het ontluikende leven in de Meimaand werd weergegeven, daar na werd in een klucht getiteld „Pastei", op komische wijze gedemonstreerd hoe het vak niet in praktijk moet worden ge bracht. Verder werd een uitgebreid programma van A. N. T. B.-flitsen op het doek gebracht hetgeen den toeschouwers een beeld gaf van de omvangrijkheid en belangrijkheid der taak, die de vakbond vervult zoowel in het maatschappelijk leven als het bedrijfsleven. In de pauze werd het woord gevoerd door den hoofdbestuurder H. Korte Jr., die in een korte, doch duidelijke toespraak de moeilijkheden schetste, waarin organisaties zijn geplaatst door de militaire maatrege len. Spreker deelde mede, dat op korten termijn met den minister van socialen za ken maatregelen waren getroffen, om een nieuwen stroom van werkloosheid tegen te gaan, en waardoor aan de slachtoffers een suppletie-uitkeering kon worden verstrekt. In zyn sluitingswoord hoopte de heer Bekelaar, dat er van dezen avond veel pro paganda zou uitgaan opdat nog vele nieuwe leden zich zouden aanmelden bij de afd. Alkmaar van den „Alnetybo". Hij bracht verder een woord van dank aan spreker en musici. GESLAAGD. Voor het op 11 Sept. j.L gehouden examen slaagde voor het diploma typen vanwege het Ned. Handelsinstituut mej. G. Bremmers te Castricum, met een snelheid van 262 lettergrepen in 5 minuten foutvrij. OPENBARE SCHUILGELEGENHEDEN IN ZAANDAM. Nu men in Alkmaar pro- en contra beschouwingen houdt over de noodzakelijk heid om openbare schuilgelegenheden te maken is het zeker interessant eens na te gaan wat het naburige Zaandam op dit ge bied van plan is. Volgens een bericht aan de TeL zijn B. en W. van Zaandam van oordeel, dat slechts dan de luchtbescherming tot haar recht zal kunnen komen, wanneer ook de zelfbeheer- sching tot in details verzorgd is, en de gan- sche burgerij haar medewerking verleent. Een groep bewoners van den Westzanerdijk. die voor het tot stand brengen van een ge meenschappelijke schuilloopgraaf de handen ineen hadden geslagen, verklaarde zich be reid zelf het werk uit te voeren, wanneer de gemeente de noodige materialen beschik baar stelde. Het gemeentebestuur voelde er alles voor om hiervan een systeem te ma ken. Volgens een schatting zou de beschikbaar stelling van materialen voor dit doel de ge meente op 70.000 komen te staan. Na enkele besprekingen met het departe ment van binnenlandsche zaken ontving het gemeentebestuur van den minister bericht, dat hij geen bezwaar heeft, met dien ver stande echter, dat dit als voorschot zal moe ten worden beschouwd, en mitsdien van de betrokkenen zou moeten worden terugge vorderd. In overleg met het departement is daarop de volgende regeling uitgewerkt: In de Bouwverordening wordt een bepaling opge nomen, waarby aan eigenaren van wonin gen en andere gebouwen de verplichting wordt opgelegd voor een behoorlijke schuil- gelegenheid te zorgen. Hierdoor zou de basis gelegd zijn voor de heffing van een z.g. baatbelasting. Deze baatbelasting ten laste der huis eigenaren willen B. en W. zien en daar mee billijken als een soort premie voor verzekering tegen molest-risico. Volgens een voorloopige schatting zal voor arbeidswonin- gen slechts 2.50 per jaar gedurende een periode van tien jaren betaald moeten wor den. B. en W. vragen thans de noodige credie- ten. OPBRENGST COLLECTE ROODE KRUIS. De collecte, die Zaterdag J.l. ten bate van het Roode Kruis werd gehouden, heeft netto 407.21 opgebracht. FOKVEEDAG. De oorlog heeft aan veie feestplannen in September een einde gemaakt en ook de groote jaarlijksche landbouwdag in Alkmaar heeft daarvan helaas de gevolgen moeten ondervinden. Zonder de traditioneele verloting, de feestelijke opening, de expositie in de koren beurs en het vuurwerk, wat alles voor dit jaar moest worden afgeschreven, blijkt er alleen nog de fokveedag over, welke morgen zal worden gehouden. Van het programma, dat reeds gereed ge maakt werd nog voor men wisi dat de land- bouwdag maar zoo klein van omvang zou zijn, komen het vet vee, het wolvee en de varkens in aanmerking, welk vee morgen op het Waagplein en in de Marktstraat zal geëxposeerd worden. Het vet vee omvat vette koeien (afgewis seld en niet afgewisseld), vette schotten, dikbillen en vette kalveren. Het wolvee: beste, fijnste vette schapen en beste, fijnste cverhouders. Type Texelsch: rammen geboren in 1936 of vroeger, rammen geboren in 1937 en geboren in 1938, ram- lammeren (3 tallen) van één vaderdier ge boren in 1939, ooien met hare in 1939 gebo ren lammeren, ooien (viertallen) geboren in 1937 of vroeger, ooien van 1938 en viertallen van één vaderdier geboren in 1939. Voor de varkens: beeren geboren in 1937 of vroeger, beeren, geboren na 31 December 1937 en vóór 1 October 1938, beeren, gebo ren na 30 Sept. 1938 doch niet jonger dan 6 maanden, drachtige zeugen, geboren vóór 1 Sept. 1937 en drachtige zeugen geboren na 31 Aug. 1937 doch voor 1 Jan. 1939, zeu gen, geb. vóór 1 Sept. 1937 en zeugen geb. na 31 Aug. 1937 doch vóór 1 Sept. 1938 met biggen en jonge fokvarkens. ESPERANTO-CURSUS. De Federatie van Arbeiders-Esperantisten wekt ieder op zoo mogelijk esperanto te leeren. Zij richt zich met het volgende schrijven tot iedereen die voor esperanto interesse heeft. Nu de winter voor de deur staat, de-lange avonden weer in aantocht zijn, gaan velen met zichzelf te rade, hoe zij dezen tijd zullen benutten. Vergunt ons u het zoeken lichter te maken en u met een goeden raad van dienst te zijn. Indien u hem opvolgt zult gij er nimmer spijt van hebben. Volgt dezen winter een esperanto-cursus. Espe ranto is de internationale taal, die niet moeilijk te leeren is, ook niet voor hen, die slechts lager onderwijs genoten. De een voud van het esperanto blijkt bij vergelij king met welke nationale taal ook. Boven dien wordt esperanto in alle deelen van de wereld gesproken, terwijl een nationale taal slechts een beperkt gebied omvat. Velen, die de taal leerden, correspondee- ren nu met China, Zweden, Brazilië, ja, waar al niet mee. De esperantist bezit een rijkdom, die an deren missen. Voor hem staat de wereld open: hij kan correspondeeren en spreken met alle volken. Naast haar practische waarde heeft ie taal een ideëele beteekenis. Het is een middel om de volken te ver binden en het bevordert de vredesgedachte. DE H.L.O.-EXAMENS. Het wandelen bracht geen uitvallers. De H. L. O.-examens te Alkmaar zijn be gonnen met het onderdeel „wandelen". Dit onderdeel is bedoeld als proef van uithou dingsvermogen, zoodat voor de verschillen de leeftijdsgroepen ook diverse afstanden zijn vastgesteld met een beperkten tijds duur. Zoowel op Zaterdag als op Zondag kon de proef worden afgelegd; de meeste candidaten bleken den Zaterdagmiddag uitgekozen te hebben, vooral de militairen, die met hun aantal van ruim 80, een be langrijk percentage van het totaal aantal deelnemers vormen. Het was dan ook Zaterdagmiddag om 2 uur bij den muziektuin een gezellige druk te. Weldra werden de deelnemers naar de leefijdsgroepen opgesteld: de militaren in model formatie met luitenant of sergeant en er achter de burgerdeelnemers. Vele be kenden waren er bij die burgers, trouwe H. L. O.-candidaten, reeds behangen met het speldje, 4e of 3e, ja zelfs le graad. Maar- wie wij misten, dat waren de leden van het Alkmaarsche politiecorps, het corps, dat de eerste maal 40 deelnemers opleverde en juist in den laatsten tijd met diverse jonge krachten uitgebreid is. Ook dit jaar werd weer de bekende route gevolgd: langs den Singel naar het Noord- hollandsch Kanaal, waarlangs in de rich ting Koedijk gewandeld werd. Hier gingen de groepen voor 15 en 20 K.M. linksaf naar Bergen, de deelnemers voor 25 en 30 K. M. marcheerden recht door naar Schoorldam om dan via Bregtdorp, Schoorl en Bergen naar Alkmaar te kunnen terugkeeren. Er werd flink getippeld, in verschillend tem po en natuurlijk werd een flink lied ge zongen ook. Ruim 7 uur zagen wij de 4e compagnie van het 21e depot bataljon in fanteristen de stad binnen komen. Toen zij het eindpunt naderden, hoorden wij het moedig gezongen klaaglied: „It is a long way, to Ben Van Doorén,Door de ver anderde eischen moesten dit jaar ook de jeugdgroepen meewandelen, 15 K. M. was hun afstand, zoodat zij met de ouden één ploeg vormden. Wie zich ook goed geweerd ebben, dat zijn de leden van het Roode Kruis; onvermoeid volgden zij op de fiets de wandelaars en verzorgden dan hier, dan daar een slachtoffer; het meeste werk had den zy natuurlijk bij het eindpunt, wanneer men de blaren pas goed gaat voelen. En natuurlijk hebben wjj een speciaal woord Tentoonstellingen. Tot 7 Oct. in den Bergenschen kunsthan del tentoonstelling van Italiaansche land schappen. Bioscopen. City-theater, half acht, hoofdnummer De pastoor van Kirchfeld (rom.); hoofdrol Hans Jaray en de Wiener Sangerknaben. (Gepro longeerd). Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half acht, hoofdnummer Jongens met smerige gezichten (real), hoofdrollen James Cagnëy, Pat O'Brien. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-Theater, half 8, hoofdnummer De gier van de Jamaica (avonturen); hoofd rol Charles Laughlon. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Bruidegom in angst (hum.-rom.); hoofdrol len Heinz Rühmann, Hertl Kirchner, Christ.1 Mardayn, Victor Janson, Paul Henckels. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie. matinee. Dinsdag 26 September. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Gebr. Kalkoen" door de tooneelvereeniging Vriendenkring. Woensdag 27 September. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Gebr. Kalkoen" door de tooneelvereeniging Vriendenkring. van lof voor de dames over; zij zullen vele mannen ten voorbeeld geweest zijn en hen tegelijk ook tot volhouden hebben geprik keld. Wij schreven over de ploeg voor 20 K. M., doch het is gebleken, dat die afstand niet geloopen is: alle dames, die hiervoor in aanmerking kwamen, liepen de 25 K. M. mee! Het totaal aantal deelnemers voor den Zondag bedroeg slechts 25; wanneer nu alle candidaten, die 's Zaterdags kunnen, ook a.s. Zaterdag hun athletiekproeven afleggen kan het misschien nog gebeuren, dat comi té-leden en personeel den Zondagmorgen thuis kunnen blijven. Maar eerst krijgen wij nog het onderdeel „wielrijden" op morgenavond. Maandag vergaderde de raad dezer ge meente in voltallige zitting onder voorzitter schap van burgemeester Meindersma. Van de ingekomen stukken vermelden we de goedkeuring van de gemeentebegrooting en de begrooting -'an het G.E.B., dienstjaar 1939. Van de inspectie van den rijksdienst voor werkverschaffing in Noordholland was bericht gekomen, dat ingevolge een plaats gehad hebbende conferentie van de burge meesters van de gemeenten Ursem, Scher- merhorn, de Rijp en Graft een samenwer king zal plaats hebben inzake de werk verschaffing, ingaande 1 Nov. a.s. voor den tijd van 7 maanden onder toezicht der Ned. Heidemaatschappij met een dagelijksch toe zicht van een uitvoerder dier maatschappij, die als loon zal ontvangen 28 a 30 per week, waarvan deze gemeente heeft te be talen 25 proc. Aan de Heidemaatschappij is verschuldigd 6 proc., wat kan worden ver haald op particuliere werkgevers. Werd z. h. st. goedgevonden. Dijkgraaf en heemraden van den Eilands polder berichtten, dat geen bijdrage kan worden verleend voor de kosten van ver hooging der Dorpsstraat. Besloten werd voor ophooging en bestrating 2000 te besteden, waarvan 750 uit de gewone middelen en 1200 door een leening, af te lossen in 5 jaar. De heer Oostwouder bracht namens de daartoe benoemde commissie rapport uit over het nazien der rekeningen. Wat betreft de gemeente-rekening had spr. de volgende opmerkingen: Zij heeft eenige ongedekte posten en: voor gebouwen is niet besteel het bedrag wat op de begrooting is geplaatst en wat door den opzichter noodig is geoor deeld. De voorzitter zeide met de opmer kingen van de commissie rekening te zullen houden. De gemeenterekening gaf aan als ont vangsten gewone dienst 74612.40, uitgaven 76316.16, nadeelig saldo 1703.76; kapitaal- dienst ontvangsten en uitgaven 122774.79; de rekening van het G.E.B. gewone dienst ontvangsten en uitgaven 6865.22, kapitaal- dienst 668.75; de rekening van het burger lijk armbestuur ontvangsten 5546.53, uit gaven 5732.23, nadëelig saldo 185.70. Z. h. st. werden de rekeningen voorloopig vast gesteld tot genoemde bedragen. Bespreking omslag gemeentewerkman. De heer Oostwouder zeide deze situatie niet te begrijpen. Toen de gemeente werkman 65 jaar werd, is hem verzocht aan te blijven tot 1942, zoolang het G.E.B. aan de gemeente is. Nu toch een anderen lijnwer- ker zou moeten worden aangesteld, heeft het geen zin hem nu ontslag te verleenen. Ook de heer de Groot was deze mee ning toegedaan. Nu de school door vrouwe lijke hulp wordt schoongemaakt, wordt de werkman hiervan ontlast en kunnen andere werkzaamheden beter door hem worden uit gevoerd. Spr. wees op de heg in den tuin van het hoofd der school. De lieer Barendregt had gedacht,dat B. en W. met cijfers zouden komen, waaruit zou blijken dat ontslag voor de gemeente voordeeliger zou zyn. Op voorstel van den heer Mantel werd tot aanhouding besloten, om concrete voor stellen te hooren van B. en W. Rondvraag. De heer Oostwouder vroeg, waarom B. en W. geen paal hebben geplaatst aan het dijkje om het autorijden aldaar te verhin deren. De voorzitter antwoordde dat deze toch stukgereden zou worden. Door B. en W. is een waarschuwingsbord geplaatst, dat telkens uit den grond wordt getrokken. Hierna sluiting der vergadering. Ongecorrigeerd.) SLACHTOFFER EXPLOSIE TE HILLEGOM OVERLEDEN. De 31-jarige G. de Groot, knecht der firma R. te Hillegom, die bij de explosie van een benzinebrander in de smederij van den heer Franssen te Hillegom Don derdag j.l. ernstig werd gewond, is van morgen in de Mariastichting te Haarlem aan de opgeloopen verwondingen over leden. Het slachtoffer was ongehuwd. INBRAAK IN KLEEDINGMAGAZIJN. Inbreker liep agent met pak costuums in de armen, doch wist te ontvluchten. Vannacht is ingebroken in twee belen dende perceelen op den Nieuwendijk te Amsterdam, n.L het kledingmagazijn van de firma P. van den Brul en de Passage bioscoop. Zooais men zich zal herinneren is in deze gebouwen in het af geloopen jaar herhaaldelijk ingebroken en tenslotte werd een Duitsche kleermaker aangehouden, die thans terzake van diefstallen van kleeding- stukken veilig achter slot en grendel zit. Vanochtend tegen zes uur surveilleerde een agent van het bureau Warmoesstraat op den Nieuwendijk, toen hem een man met een groot pak bij zich als het ware in de armen liep. Deze man bezat echter zooveel tegenwoordigheid van geest, den politieman het pak voor de voeten te werpen zoodat deze al direct een achterstand op den ont vluchtende had. De agent zette de achter volging in, greep een fiets en zette er een fiksche spurt in. Spoedig kwam er ook as sistentie van andere agenten, doch de vluch teling was ontkomen en een onderzoek in de buurt leverde geen resultaat meer op. Het pak bleek een aantal heerencostuums te bevatten. In den loop van den ochtend ontdekte men inmiddels bij de firma van den Brul den diefstal: op den vloer bij de rekken van heerencostuums lagen zestien leege beugels. Deze costuums vertegenwoordigden een waarde van ongeveer achthonderd gulden. Het is echter zeer wel mogelijk, dat er nog andere goederen zijn weggenomen, daar de voorraad met het oog op het winterseizoen zeer groot is en pas aangevuld. Eveneens was een bezoek gebracht aan de belendende Passagebioscoop. In dit geval echter zonder succes. OPTREDEN DER BRITSCHE LUCHTMACHT. Het ministerie van luchtvaart maakt be kend: De koninklijke luchtstrijdkrachten hebben opnieuw met succes verkennings vluchten boven west- en noord-west- Duitschland uitgevoerd. De aanvallen van de vijandelijke luchtmacht werden afgesla gen en onze vliegtuigen zijn veilig in hun basis teruggekeerd. Ook gisteravond werden verkennings vluchten boven Duitschland uitgevoerd, waarbij strooibiljetten werden uitgeworpen. Al onze vliegtuigen zijn behouden geland. HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN SIEGFRIED FREUD GECREMEERD. Het stoffelijk overschot van Siegfried Freud is vandaag in Goldesgreen te Londen gecremeerd. Er was geen godsdienstige plechtigheid, doch den overledene werd hulde gebracht door dr. Ernest Jones, den president van de internationale vereeniging voor psychoanalyse, en den Oostenrijkschen schrijver Stefan Zweig. Tot de ongeveer 150 aanwezigen behoor den vele Oostenryksche vluchtelingen. Er werden verder opgemerkt prinses Marie van Griekenland en Denemarken en pro minente leerlingen van Freud. Jones zeide: Freud is overleden, omringd door menschen die hem een goed hart toe droegen, in een land, dat hem meer hoffe lijkheid en eer heeft bewezen dan zijn eigen land en dat hij zelf zeer hoog heeft gewaardeerd. VRIJDAGMIDDAG SPREEKT DALADIER. Vrijdagmiddag om half vier zal de commis sie voor buitenlandsche zaken bijeenkomen om kennis te nemen van de uiteenzetting van den minister-president Daladier. PROTESTANTSCHE KIESVEREENIGING TE OUDE-NIEDORP. De heer van Zoonen verdedigt het beleid van de prot. fractie. Maandagavond vergaderde de protestant- sche kiesvereeniging ten lokale van den heer Mijts te Verlaat. 17 leden waren aan wezig. Na opening door den voorzitter, den heer S. Klaver, worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Hierna brengt de penning meester, de heer G. de Heer financieel verslag uit over het afgeloopen boekjaar. De verkiezingen van dit jaar blijken be langrijke offers te hebben gevraagd van de vereeniging, waardoor thans een kastekort aanwezig is. Waar echter 1 jaar contributie nog moet worden opgehaald en tegelijker tijd de bijdrage voor 1940 zal worden geïnd, kan aan dit tekort het hoofd worden geboden. Hierna verkreeg de heer van Zoonen het woord voor een uitvoerige uiteenzetting over de verscherpte verhouding in den raad ontstaan door het feit, dat de r.k., in strijd met de traditie, ook den protestanschen wet houderszetel aan zich hadden getrokken, met als gevolg, dat spr. bezwaar heeft ge maakt tegen de verkiezing van denhr. Kolk man, die den protestantschen wethouders zetel bezette, wegens het feit, dat hy leve ranties aan de gemeente doet, hetgeen aan raadsleden is verboden. Besloten werd met het voeren van oppo sitie door te gaan. Zes verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ N.V. HERMS. COSTER ZN ALKMAARSCHE COURANT. TEL 3320* CORRESPONDENTIE. Damclub alhier. Uw mededeeling is een advertentie. Red. Alkm. Crt, Geldig van hedenavond tot mor„ ongeveer 19 uur: Zwaar tot halfh., v°n<l kele regenbuien, iets kouder mati 'en- delijk krachtige noordwï?^ noordoostelijke wind. J,Je tot By de Noorsche kust heeft zich een depressie ontwikkeld, die in di n nemend in zuidelijke richting is ,toe" Hedenmorgen lag de kern over DP etl' ken. Thans stijgen de barometers in het"18^ den van Scandinavië weer flink Cn ZU'" opnieuw koude luchtmassa's naar het™0^611 getransporteerd, welke spoedig ons len bereiken. In noord-Scandinavië L 2U!' Poolzee daalt de luchtdruk. In deze ving passeert een nieuwe storing He?66' daar aanzienlijk kouder geworden Bii n iand houdt het gebied van hoogen luchtdruk stand. Ook daar is de temperatuur gedaain In onze omgeving is het wat zachter gewnr' den en vielen enkele regenbuien. Groningen" meldt met 5 mm de grootste hoeveelheid regen. Over Italië en het Iberisch schier eiland blijft de luchtdruk relatief bZ" Evenals dat in de omgeving van de Azoren' het geval is. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.32 tot 6.24 uur licht op. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bu reau voor Sociale Zaken deelt aan belang hebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 27 September tot en met Dinsdag 3 October 1939 de volgende kleu- ren bons geldig zijn: Margarinebonnen oranje kleur; Vetbonnen blauwe kleur; Gehaktbonnen wit met roode streep. v. d. HEUVEL. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Dinsdag 26 September 1939. Vor.lt. STAATSLEENINGEN. 33'A Nederl. 1938 84 3 Ned.-lndië 1937 82t/16 5)4 Duitschl. '30 m. verkl. 9% BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Miv CerL v. 250 Koloniale Bank 105i/4 83 163 115 28 V, 63 3411/, 551/s 127V, §433/4 26% 69V, SVie 39Vi# 33S/16 17'/, 21% 4'/g 58V, 7i/8 386 210 21S SS'A 65 100 280 300 58V, 341/4 128/18 1015/16 2013/4 1593/4 U31/4 1261/4 108 48/, 1173/4 II6I/4 I21 123V, 110 153 1231/, 25'/4 115/6 12% 13VS 30 415/I6 x) ex- 7.45-3.00 84 IO1/4-V, 101'/, 82 162'/, 110 Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel. Cities Service 1 General Motors Kennecott Copper 1 Nortb Americao Rayon Republic Steel Standard Brands Steel cbmm U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. i Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. 1 Kon. Petr. Perlak Phillips Oil 1 Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac. «-cOUpO» §Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. 3,/, f Prolongatie vorige koers WISSELKOERSEN AM' OFFICIEEL. Vorige koers 1.88'/a 7.51 74.75 4.26 233/,.5/i 340 953/,-Vs 13b'/, 44 261/18 68'/, 5 39 323/, 17 21 H/w 4% 57'/, 63/, 3861/, 210 218 94 Vr'/t 66 2761/, 294j-5i 34V, 11% 105/g 199*200 .4 3% 115 114 119J-20 113 152 124 25 a llVs- 13{*% 141/, New-York Londen Berlijn Brussel (Belga) 31.80 44.85 42.70 Kopenhagen Stockholm hed«n 1.88 7.51 75.-- 4.26 3L85 42.47 36.45 44.75 42.80 -

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2