Agenda lüeec&ecicht SSucqexlLikz Stand Uededand Oveczee Qemeenteca^ JnQZZxmdeH Stukken Het algemeen MilitairTehuis De officiëeie opening. Verwachting: Buiteniandsch weeroverzicht. OBDAM ïuÏT«vmSr,OP de EERSTE BLAD Alkmaar, Donderdag. De vaderlandsche driekleur, wapperende van het perceel Nieuwesloot 47, kondigde gister aan, dat er iets bijzonders stond te ge beuren met dit gebouw, dat gedurende eenigen tijd onbewoond heeft gestaan. En inderdaad: in de laatste dagen is er hard ge werkt om het geschikt te maken voor de nieuwe bestemming welke er aan gegeven is, n.1. die van Algemeen Militair Tehuis. Daarvoor was niet weinig te verrichten en vele handen zijn er voor in de weer geweest: er is getimmerd en geschilderd; men heeft licht- en waterleidingen nagezien en waar noodig gerepareerd en een groot aantal lam pen gemonteerd; de stoffeerder is druk aan het werk geweest kortom van alle kanten heeft men zich ingespannen om zoo gauw mogelijk gereed te kunnen zijn. En dit is gelukt, al is dan ook nog niet alles totaal afgewerkt. Maar wat er is, mag gezien worden: be neden een flinke „gelagkamer", waarachter keuken, op de eerste verdieping een studie- en leeszaal en nog hooger eigenlijk op zolder, maar ook daar is alles netjes afge werkt een zaal voor lezingen en filmver- tooningen, en overal is het huiselijk en ge zellig ingericht. De opening. De opening van het gebouw geschiedde door den voorzitter, mr. Ledeboer, in laatst genoemde zaal, die geheel met genoodigden was gevuld. We merkten o.a. op verschillende militaire autoriteiten, o.w. generaal Hackstroh, in specteur van het wapen der infanterie, den garnizoens-commandant overste Honig, overste Baan commandant stafkwartier groep vesting Holland, de majoors van der Drift en van Baak en ka pitein jhr. Calkoen (commandanten van de drie depotbataijons) en majoors P. W. Groot en Heffner; voorts den burgemeester en mevr. van Kinschot, den gemeente-secre taris, weth. mr. de Groot, de besturen der andere militaire tehuizen hier ter stede, be stuursleden van het comité tot ontwikkeling en ontspanning van militairen, de predi kanten Klein Wassink, Warners en van der Woude, den off. van justitie mr. Hijmans, den subst.-off. van justitie mr. van der Feen de Lille en den hoofdredacteur der Alkm. Crt., velen hunner met hun dames. Na alle aanwezigen hartelijk welkom te hebben geheeten, beantwoordde mr. Lede boer de vraag: Waarom is een algemeen militair tehuis noodig naast die welke er van verschillende godsdienstige richting zijn gesticht en nu er bovendien ook al één bestaat, waarmee een sociaal doel wordt na gestreefd? Als voorzitter van de afd. van den Volksbond tegen drankmisbruik was het spr.'s ideaal geweest om een militair te huis te stichten en toen een jaar geleden hier tal van soldaten kwamen, waarvan spr. velen des avonds doelloos langs de straat zag sienteren, had hij daarover direct in de genoemde afdeeling gesproken en voorts had hij de zaak bepleit bij den burgemeester en predikanten en kerkbestu ren, die van meening waren, dat zij behalve de geestelijke en diaconale voor hun gemeenteleden ook nog een sociale roeping hadden te vervullen, alsmede bij ds. de Regt, den penningmeester van de vereeni- ging van vrijz. godsdienstigen voor mili tairen en militaire tehuizen en al dezen hadden de handen ineen geslagen. De Volksbond heeft het saldo van het militair tehuis, hetwelk 25 jaar geleden in Alkmaar bestond, voor de zaak gegeven en op advies van het afdeelingsbestuur is nu een stichting gevormd, die dit nieuwe algemeene mil. tehuis oprichtte, waarvan het doel is de handhaving en bevordering van het geeste lijk en zedelijk peil van de te Alkmaar en omgeving gelegerde militairen. Om dit doel te verwezenlijken dient in het tehuis de sfeer van saamhoorigheid te wor den aangekweekt, moet er een geest van on derling vertrouwen heerschen, zoodat de jongens zich hier thuis gevoelen. Hierom had het bestuur gemeend een „vader" en „moeder" te moeten aanstellen, die over de bezoekers moeten waken en tot wie dezen zich zullen kunnen wenden met vragen op allerlei gebied en met hun eventueele nooden. Een geschikt echtpaar meent het bestuur te hebben gevonden in den heer en mevr. Rasch. De heer R. is gepensionneerd ser geant-hofmeester der marine en heeft te Soerabaja een cantine voor onderofficieren geëxploiteerd, hij is dus geen vreemdeling op het terrein, waar hij nu werkzaam zal zijn. In het tehuis wordt aan militairen de ge legenheid gegeven na volbrachten dienst tijd uit te rusten, zich te vermaken met ver schillende spelen, zich bezig te houden met lectuur, hun correspondentie te voeren, enz. Bovendien zorgt het bestuur door het doen houden van lezingen in een afzonderlijke zaal voor geestelijke en maatschappelijke ont wikkeling van hen, die zulks verlangen. Doordat deze lezingen zich op allerlei gebied zullen bewegen, ook op verschillend gods dienstig terrein, ook op verschillend gods- meen mil. tehuis beschouwd zal kunnen worden als een bepaalde godsdienstige rich ting na te streven. Ook naast de pas gestichte militaire can tine heeft dit algemeen militair tehuis zeer zeker reden van bestaan. Moet toch de can tine meer als een groot militair koffiehuis worden beschouwd, het algemeen militair tehuis heeft behalve het scheppen van ge legenheid om tegen zeer matige pryzen dran ken en consumptie-artikelen te verkrijgen, een veel verdergaand doel en wel om in in- tiemen sfeer het geestelijk en zedelijk peil van den militair te handhaven en te bevor deren. Aan het einde van zijn betoog bracht mr. Ledeboer dank aan allen, die, op welke wijze ook, hadden meegewerkt aan de totstand koming en de inrichting van dit gebouw, ter wijl hij voorts opwekte om toe te treden als begunstiger 25 per jaar of 100 ineens) of als contribuant (minstens 1 per persoon of 5 voor een vereeniging per jaar). Een woord van generaal Hackstroh. GenSraal Hackstroh getuigde van zyn groote sympathie met de grondslagen, waarop dit algemeen militair tehuis is op gericht en was overtuigd dat zij de eenheid van ons volk zullen dienen. Misschien zal de ruimte, waarover men hier beschikt, nog wel eens te klein blijken te zijn. Overste Honig bracht dank voor het initiatief tot oprichting van dit tehuis. Hij stelde vast, dat een groot deel van enze soldaten spr. noemde het in militairen term de hoofdmacht niet uitgesproken religieus is aangelegd en dus zeker tot de bezoekers zal behooren. Kosten noch moeite zijn voor de totstandkoming van het tehuis gespaard, de oprichters heb ben er hun ziel in gelegd en daardoor zal het tegemoet komen aan veel wat de militai ren noodwendig missen. Dit zal een goede uitwerking hebben op den geest onder de militairen, van zoo groot belang vooral in het komende jaargetijde. Als middel tot bevor dering van het saamhoorigheidsgevoel heeft een algem. mil. tehuis groote waarde. Nadat in de benedenzaal den genoodigden een kop thee was aangeboden, werd het ge bouw spoedig weer in gereedheid gebracht voor de ontvangst van militairen, die men vanaf 6 uur hoopte te mogen verwachten. EEN MILITAIR CONCERT IN DE CANTINE. In de reusachtige militaire cantine op de Paardenmarkt waarin 1500 tot 2000 mili tairen een plaatsje kunnen vinden, waar zij een partijtje biljart kunnen spelen of zich op andere wijze kunnen vermaken, is gister avond door de militaire kapel een concert aan de militaire autoriteiten en vele genoo digden gegeven, terwijl de bevolking voor zoover er plaats was maar die plaats zal er niet veel geweest zijn daarbij werd toegelaten. Vele Alkmaarders hadden van de invitatie gebruik gemaakt en zij zullen zich den gang naar deze voorbeeldige cantine een schepping van majoor van der Drift niet beklaagd hebben. Natuurlijk waren de garnizoens-comman dant en vele officieren aanwezig, de burge meester, de secretaris, twee wethouders en nog vele andere Alkmaarsche invité's die van het militair concert hebben genoten. Door den kapelmeester Herm. Lureman waren een tweetal marschen gecomponeerd, namelijk een Overste Honig-marsch en een Burgemeester van Kinschot-marsch, welke beide met groot élan werden uitgevoerd en waarin trommels en hoorns naast de diverse muziekinstrumenten natuurlijk een groote rol speelden. Op het door den heer Landman belange loos zeer vergroote podium waarop de muzikanten hun plaats hadden ingenomen, heeft de burgemeester, mede namens den overste, den kapelmeester bedankt voor zijn keurige composities en hem een zilveren sigarettenkoker met toepasselijke inscriptie aangeboden, waarbij voor de -manschappen een kistje sigaren gepresenteerd werd. Voor de pauze werden nog „Officer of the Day" en „Colonel Bogey" uitgevoerd en daarna werd er een groote taptoe gegeven met medewerking van de tamboers en hoorn blazers van de Depot Bataljons. Na een feestmarsch van den bekenden kapelmeester Van der Glas volgden een taptoe door tam boers en hoornblazer en een keurig uitge voerde Russische taptoe met dankgebed, beide gearangeerd en gecomponeerd door C. Hoogendorp. Na een Manoeuvers-marsch werden twee coupletten van het Wilhelmus gespeeld, die natuurlijk door alle toehoorders staande werden aangehoord en toen was het pro gramma eigenlijk beëindigd, maar er volgde nog een alleraardigst naspel waarbij zang, muziek en trommels samenwerkten en di verse bekende melodieën ten gehoore wer den gebracht. Overste Honig heeft het korps, dat onder leiding van zijn dirigent den sergeant majoor P. de Rie een uitstekenden indruk maakte, voor de muzikale prestaties dank gezegd, alle aanwezigen hebben er drie „hoera" ip uitgebracht en wij zijn er van overtuigd, dat de Alkmaarsche belangstel lenden met genoegen op deze muzikale soi ree in de cantine zullen terugzien. CRISISORGANISATIE VOOR HET GOEDERENVERVOER. De minister' van binnenlandsche zaken heeft aan de burgemeesters, naar aanlei ding van een verzoek van den minister van waterstaat, een schrijven gericht, waarin wrdt medegedeeld dat het in verband met de buitengewone tijdsomstandigheden nood zakelijk is gebleken een crisisorganisatie te vormen voor regeling, waar noodig, van het goederenvervoer. Deze crisisorganisatie vormt een onderdeel van de rijksverkeers inspectie. Aan het bureau van den inspec teur-generaal van het verkeer is daartoe ingericht afdeeling 6 goederenvervoer, wel ke is gesteld onder leiding, van mr. K. Vonk. Het land is verdeeld in 10 districten waarvan het district Haarlem omvat de gebieden van de Kamers van Koop handel van Haarlem en omstreken, Am sterdam, Gooiland (gedeeltelijk), Zaandam, Hollandsch noorderkwartier en West-Fries land en de districten van de bevrachtings commissies te Haarlem, Amsterdam en Alkmaar. Tentoonstellingen. Tot 7 Oct. in den Bergenschen kunsthan del tentoonstelling van Italiaansche land schappen. Bioscopen. City-theater, half acht, hoofdnummer De pastoor van Kirchfeld (rom.); hoofdrol Hans Jaray en de Wiener Sangerknaben. (Gepro longeerd). Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, half acht, hoofdnummer Jongens met smerige gezichten (real.). hoofdrollen James Cagney, Pat O'Briën. Toegang boven 18 jaar. Harmonie-Theater, half 8, hoofdnummer De gier van de Jamaica (avonturen); hoofd rol Charles Laughlon. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Bruidegom in angst (hum.-rom.); hoofdrol len Heinz Rühmann, Hertl Kirchner, Christl Mardayn, Victor Janson, Paul Henckels. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 28 September. 7.30 uur, dansen in Het wapen van Heems kerk. Zaterdag 30 September. 7.30—12 uur, dansen in Het wapen van Heemskerk. HUWELIJKSZWENDEL. Door een alhier wonende weduwe was bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een drietal antiek zilveren geboorte lepels, een zilveren vork en een gouden col lier met hanger uit haar woning. Zij ver dacht een persoon, met wien zij sinds kort bad kennis gemaakt en die met haar over huwelijksplannen in bespreking was. Bij onderzoek bleek deze persoon onder val- schen naam en valsch adres met haar de kennismaking te hebben aangeknoopt. Het is de politie gelukt hem te Hilversum op te sporen, waarop hij is overgebracht naar Alkmaar. Het bleek de 42-jarige A. B. te zijn, woonachtig in Hilversum, gehuwd en vader van vijf kinderen. De ontvreemde voorwerpen zijn niet gevonden, terwijl ver dachte den diefstal ontkent. Terzake poging tot oplichting (huwelijkszwendel) zal echter een vervolging tegen hem worden ingesteld; de man blijkt er een gewoonte van te ma ken op huwelijksadvertenties te schrijven en onder valsche voorwendsels te trachten van zijn slachtoffers geld los te krijgen. UITLOKKING TOT DIEFSTAL. Door de politie is gisteren de 28-jarige L. van S. alhier aangehouden, wiens opsporing gevraagd werd door den commissaris van politie te Zeist, daar hij verdacht werd van uitolkking tot diefstal van autobanden. Hij is naar Zeist op 'transport gesteld. DE GEMEENTE BENADEELD. Dader aangehouden. Door de politie is te Zaandam zekere W. aangehouden als verdacht van verduiste ring van een groot bedrag aan geld ten na- deele der gemeente Alkmaar. Hij is naar Alkmaar overgebracht en na verhoor in het Huis van Bewaring ingesloten. OPGEPAST! Terzake niet nader te noemen handelin gen met een 7-jarig meisje is door de politie de 19-jarige L. alhier aangehouden. Proces verbaal is tegen verdachte, die bekend heeft, opgemaakt. ONBETROUWBAAR VERTEGEN WOORDIGER. Door de politie is proces-verbaal opge maakt wegens vermoedelijke verduistering van een bedrag van 115 door een verte genwoordiger eener stofzuigermaatschappij alhier, die dit geld van een klant had ont vangen, doch niet afgedragen. HERDENKING OUD-BRANDMEESTER W.VAN DER VEEN. Vanmorgen heeft ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Alkmaarsche brandweer een kranslegging plaats gehad op het graf van den oud-brandmeester W. v. d. Veen. Deze plechtigheid werd verricht door een deputatie van het korps „Kracht en Vlug heid", terwijl brandmeester Waiboer het woord voerde. RAADSVERGADERING. Het ligt. in de bedoeling van den burge meester om tegen Donderdag den 5 October 1939 een raadsvergadering te beleggen. LIJKVERBRANDING. De afdeeling Alkmaar van de vereeniging facult. lijkverbranding houdt a.s. Maandag in hotel De Nachtegaal een algemeene ver gadering, die van niet gering belang is, daar o.a. behandeld wordt de beschrijvings brief van de algem. vergadering der ver eeniging, die 14 Oct. in Den Haag wordt gehouden. SCHUILLOOPGRAVEN TE BERGEN. Nu de regeering het maken van schuil- loopgraven in werkverschaffing heeft goed gevonden, hebben B. en W. in Den Haag de goedkeuring aangevraagd voor het ma ken van 25 loopgraven, ten dienste van per sonen, die zich langs den weg bevinden en genoodzaakt zijn voor luchtaanvallen te vluchten. Iedere loopgraaf zal plaats bieden voor 10 personen. De totaalkosten zijn op 7000 geraamd. IN HET GULDEN VLIES. In het Gulden Vlies kan thans het ge wone leven weer z'n gang gaan. Tot de eersten die wat geboden wordt, behooren de liefhebbers en liefhebsters van den dans. Op Zondag 1 October wordt een groot Jazz-festijn gegeven, bij' welke gelegenheid The Jazz-Mixers zullen optreden. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Plaatselijk lichte nacht vorst, vooral in het zuidoosten, gedeeltelijk bewolkt, geen neerslag van beteekenis, iets zachter, zwakke tot matige noordelijke tot westelijke wind. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Faroer neemt in beteekenis af. Onder in vloed van een storing viel op de zuidpunt van Groenland 60 mm regen. In de Randsta ten is de luchtdruk gedaald, onder invloed van een storing, die uit Scandinavië kwam. In het noorden is de temperatuur gedaald, terwijl het in Zuidscandinavië zachter werd. Vooral in Denemarken steeg de temperatuur sterk, te Blaavanshuk zelfs 11 graden. In ons land is het tengevolge van een heldere nacht veel kouder geworden. In Twente was de temperatuur hedenmorgen gedaald tot twee graden onder het vriespunt. Aan de kust bleef het veel zachter, hier komen plaatselijk nog lichte buitjes voor. Bij Por tugal ligt een depressie, evenals bij Grieken land. Vooral in zuid-Italië is veel regen ge vallen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.28 tot 6.28 uur licht op. GERIDDERD. Bij K. B. van 8 Augustus 1939 is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau de heer F. H. Ringers, commandant van de Alkmaarsche Vrijwillige Brandweer. 25-JARIG AMBTSJUBILEUM. Heden herdenkt de heer A. Olgers den dag waarop hij voor 25 jaren werd aange steld als halknecht aan het gemeente slachthuis. De jubilaris en zijn echtgenoote werden hedenmorgen ontvangen in de can tine van de inrichting, die ter gelegenheid van dit feit feestelijk was versierd. De wethouder voor de bedrijven, de heer V. P. Keijsper, richtte zich als eerste spre ker tot den jubilaris, namens het gemeen tebestuur en bracht hem, onder aanbieding van de eere-penning, hulde voor hetgeen hij in een kwart eeuw in het belang der ge meente had verricht. De directeur der inrichting, de heer W. Voorthuysen, schetste den heer Olgers als een goed mensch met een edel kan^ter, die steeds bereid was datgene te doen wat zijn superieuren van hem verlangden. Namens het gezamenlijke personeel bood een collega van den jubilaris den heer Ol gers een cadeau aan, terwijl aan diens echt genoote bloemen werden overhandigd. De jubilaris dankte hierna al degenen die dezen dag voor hem tot een onvergetelijken hebben gemaakt. In intiemen kring werd dit feest verder ten huize van den jubilaris gevierd. DE OMROEPPROGRAMMA'S EN DE LUCHTBESCHERMINGSDIENST. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de burgemeesters een schrijven gericht van den volgenden inhoud: Met verwijzing naar mijn rondschrijven van 19 Mei j.1. heb ik de eer u mede te deelen, dat in verband met de buitenge wone omstandigheden in afwijking van het bepaalde, betrekking hebbende op het gebruik van de geleidingen welke bestemd zijn voor de doorgifte van de beide Neder- landsche omroepprogramma's, en behoeve van den luchtbeschermingsdienst het volgende wordt bepaald: a. de doorgifte van de beide Neder- landsche omroepprogramma'r moet te allen tijde onverkort en gelijktijdig wor den gehandhaafd; d.w.z. over de daarvoor oesternde geleidingen mogen uitsluitend de Nederlandsche programma's en mede- deelingen van regeeringswege worden doorgegeven, waaronder mededeelingen van den luchtwacht dient; b. ten behoeve van den luchtbescher mingsdienst, dus ook bij dringend of drei gend luchtgevaar en bij het houden van oefeningen, waarvoor door mij toestem ming is verleend, mag uitsluitend gebruik worden gemaakt ran de extra programma-mogelijkheden. Indien een radio-distributie-inrichting niet over extra programma-mogelijkheden beschikt, kan die inrichting derhalve niet in den luchtbeschermingsdierst worden ingeschakeld. Ten slotte deelt de minister nog mede, dat de overige in bovenaangehaald rond schrijven gegeven richtlijnen, tot nader order, van kracht blijven. DE SCHAPENMARKT. Door eenige schapenfokkers uit den om trek zal a.s. Zaterdag op de markt een aan tal gecontroleerde ramlammeren worden aangevoerd, teneinde te pogen de voorhe'en in de herfstmaanden zoo ruim voorziene schapenmarkt nieuw leven in te blazen. Het is te hopen, dat aanvoerders en koo- pers dit op prijs zullen weten te stellen. ALKMAAR. GEBOREN: Antoinetta C. d. v. Cornelia M. H. Swart en M. E. Mannes. ONDERTROUWD: Johannes G. Siegers en Reina Visser. GETROUWD: Petrus F. Merts en Antonia C. F. Tjeertes. Martinus Hartog en Johanna Slijker- man. Rut H. van der Helm en Niesje Everts. FOTOGRAAF GEARRESTEERD. Naar de „Javabode" verneemt, is een vroegere pers-fotograaf gearresteerd, die tij dens luchtkarteeringswerk foto's had geno men van defensiewerken in Australisch Nieuw-Guinea en deze den Japanschen con sul-generaal te Batavia had aangeboden. Deze zaak is nog verder in onderzoek. De raad dezer gemeente t dagavond te 8 uur in volta] kvvam tv voorzitterschap van ««ing Boer Wzn. bijeen. gemeester j0t% Medegedeeld werd, dat er personen in werkverschaffing m°menteel centrale werkverschaffing stf Jn' d>e in h Ingekomen was een vert' mer van Koophpandel inzJP V?n den fr. Besloten werd tot het aangaa„ rekening-courant-overeenkonJ Van een Bank van Ned. Gem. voor i o ,met de '39 tot een maximum van ion™1 °ec B. en W. wilHer» An 1._ '^0. en W. wilden de kassei!,, 0' vervallen. Dit bedrag t^SSS^ werkloosheidskosten, die de de Rijk voorschiet, te financieren !™eeiUe het vooral om de kostwinnersvereo^ 0ok enorme bedragen beloopt en ooi .g' di* weer door 't Rijk wordt verend rhand keeren. De rente zal nrf l uit te Een verzoek van hoogerhand o"*86"' ambtenarenreglement de bepaling men dat overwerk niet extra wordt°h "e' behoudens uitzondering, waarvoor S}4 rieele goedkeuring vereischt is WPr? ,Ste" goedgekeurd. d 2-h.st, De gemeenterekening 1938 werd nog vastgesteld in ontvang, t rts 76489.04, uitgaven 71674.46 batig i°P f 4814.58; kapitaaldienst f 47066.90, uitgaven 49852 23 n saldo 2785.33. nad«hg Rondvraar Een schriftelijke vraag was ingekomT aangaande de kostwinnersvergoedL n voorzitter zei, dat de kostwinnersvergoe! ding al heel wat stof heeft doen opwaaien Aan de hand van een bundel voorschS. ten wordt ten gemeentehuize de vergoedhl berekend en vervolgens naar de corS ris der koningin als advies verzonden Sommige aanvragers geven, zeidê dg voorzitter, opzettelijk veel te hoog of veel te laag inkomsten op. De uitkeering voor 't onderhoud van den dienstplichtige in den militairen dienst wordt van de kostwin- nersvergoeding ingehouden. De heer H. P. de Wijs achtte het een noodzakelijkheid, dat de kostwinnersver. goeding minstens zooveel bedraagt, dat er een plaatsvervanger in bedrijf of zaak van betaald kan worden. PRIJSOPDRIJVINGEN. Geachte redactie, Eenigszins geprikkeld door Uw z.g. gerust stellende mededeeling van de Ned. Dag bladpers: „Doe gewoon, koop gewoon, dan gaat alles ook gewoon", waarin men o.m. zegt dat prijsopdrijvingen niet zullen voor komen, zou ik gaarne willen weten hoe het verklaard moet worden, dat van onder staande artikelen de prijzen inmiddels wél zijn opgedreven: zachtezeep; slangenzeep; scheerzeep; rijst; kippenvoer; duivenvoer; zangzaad; papierenzakken; vetvrij papier; closetpapier; petroleum; gesmolten vet; kaas; slaolie; boterolie; vermicelli; peper munt; cacao; chocoladereepen; chocolade hagelslag; koffie; jam; siroop; pinda's; pin dakaas; rozijnen; krenten; peper; nootmus kaat; kaneel; schoensmeer; wrijfwas en garen. U bij voorbaat dankend voor de plaatsing. Een winkelier. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Bij de veiling, te Akersloot gehouden op 27 September 1939 ten overstaan van notaris J. de Groot te Alkmaar, zijn in bod gebracht: 1. Huis met kapberg enz. groot 37 A. 70 c.A. te Akersloot a.d. Startingerweg op 2200.— 2. Weiland en tuingrond groot 30 A. 10 c.A. achter sub 1. op 3. Weiland en tuingrond „De Roode Ven" groot c.a. 1 H.A. 50 A. in de Kleine Limmerpol- der op 4. Weiland „De Roode Ven" groot c.a. 1 H.A. 82 A. 30 c.A. in de Kleine Limmerpolder op 5. Weiland groot 3 H.A. 97 A. 90 c.A. in de Groot Limmerpol der op Totaal"/ 14652-80 De afslag en combinatiën blijven hepaa op Woensdag 4 October 1939 te 1 FJF te we tijd) in het café van J. van Akersloot. - 1110.- 3000.— 3846,53 4496.27 WERKT MEE! Rgdt niet zonder een rij-^^^^ Rijdt voorloopig niet voor niets, Rijdt bij voorkeur zonder auto. Rijdt voorloopig weer per Rijdt thans evenmin per mot Rijdt niet zoo U anders rijdt, Rijdt niet als een roekelooze, Rijdt met èxtra rij-beleid. De regeering voelt n?g 8 Voor een algeheel verbod -" n< Maar wanneer U doórbl^ Gaan de auto'sac 't Gaat hier om benzine-sp Elke liter is één ,jden En U dient door nietten Het belang van 't alge Moet U rijden? flangzaa»> n'fl StÜ^' Want ook dat scheelt nog z0 Minder litertjes benz'n'uk! Minder kans op voeten Promoveert Uw beld weg, Tot Uw „motor' op den U hebt (als de schoenzool^,,. Minder kans op „moto v pHfLlA" (Nadruk verboden).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2