'n SIGARET VAN KLASSE EN VAN SMAAK pbüAa n l: UMPH DE BESTE IS SIGARET n Agmda middenstanders schr/Ttei opleid, i/oo/- h £uchtvaact 10eec&eticht Buitenlandsch weeroverzicht jMQ&umdeH Stukken JCeck ói Schoot Verzet Uw klok. fyovinciaal Tliauos SCHOORL HEILOO EGMOND AAN ZEE bd EERSTF BLAD Alkmaar, Zaterdag. AANRIJDING. Gistermiddag, omstreeks 5 uur, is de 33-jarige mevrouw B., alhier, toen zij met haar rijwiel aan de hand op de Nieuwe- sloot liep, aangereden door een groenten- wagen, bestuurd door den 29-jarigen G. uit deze gemeente. Doordat de groenten- wagen te hoog was opgeladen en de be stuurder lette op het verkeer achter hem, merkte hij mevrouw B. niet op, met het bovengenoemde gevolg. Mevrouw B. kwam door deze aanrijding te vallen en liep schaafwonden op aan knie en ellebogen. Op medisch advies werd ze per auto huiswaarts gevoerd. De politie maakte proces-verbaal op. EEN PRACHTIG SOCIAAL WERK. Reeds eerder hebben wij melding ge maakt van de vorming van een comité voor de juiste verdeeling van het overschot aan voeding uit de diverse keuken' van de hier gelegerde militairen. Dit comité, waar bij verschillende organisaties op het je- bied der weldadigheid zijn aangesloten, staat onder auspiciën van de 'ereeniging Kindervoeding, die op haar terrein gedu rende haar bijna 25-jarig bestaan de sporen reeds verdiend heeft en zeer zeker de noodige leiding kan geven, opdat het te verstrekken voedsel dèar komt waar het noodig is. Wij hebben Donderdagavond eens een bezoek gebracht aan het lokaal van de handelsschool op den hoek van de Doelen straat, waar de uitdeeling geschiedt. Waren de klanten van Kindervoeding tot dusver kinderen, die in het middaguur kwamen eten van wat de kok had gekookt, thans zijn het grootendeels volwassenen, die, gewapend met pannetje of emmertje, het voedsel komen halen voor het geheele ge zin, zoodat er méér monden worden ge voed dan tot heden de vereeniging moge lijk was. Om 7 uur waren verschillende dames en heeren aanwezig om behulpzaam te zijn bij het opscheppen van het eten, opdat de uitdeeling een vlot verloop kon hebben. Dat voedsel werd per vrachtauto in groote gamellen aangebracht, afgehaald aan de 19 militaire keukens in onze stad. Hieryoor heeft de chauffeur eiken dag circa drie volle uren noodig. De gamellen bevatten Donderdagavond aardappelen, soep, grauwe erwten, karnemelkpap (gort), haver moutpap. andijvie stamppo. en idem appels, alles uitstekend en smakelijk be reid met voldoende vet en vleesch, terwijl er bovendien nog voor de aardappelen een flinke voorraad saus was, welke door Kin dervoeding nog werd vergroot, zoodat men niet zuinig behoefde te zijn. Men had ons al verteld, dat telkenmale vóór den aanvang der uitdeeling onder de gegadigden een groot gedrang bestaat om toch maar bij de eersten te behooren, die worden binnengelaten en 't was nu niet anders, hoewel geen vrees behoefde te be staan dat er te kort zou wezen, terwijl bovendien de 115 liefhebbers (vertegen woordigende zeker wel 600 eters) in iets meer dan een kwartier tijds allen hun porties hadden ontvangen, waaraan voor de groote gezinnen nog een broodje werd toegevoegd. Die porties (bepaald door het aantal personen waaruit het gezin bestaat) zijn heusch niet klein en we zijn overtuigd, dat het aldus verstrekte middagmaal voor alle gezinnen voldoende is. Laten we hier nog aan toevoegen, dat de menschen zelf een keus kunnen doen uit de aanwezige voeding. Wie, zooals wij thans, zulk een uit deeling heeft meegemaakt, heeft respect voor hen, die belangloos meehelpen aldus nood te lenigen en voor hen, die alles op den thans gevolgden voet hebben georga niseerd. Natuurlijk brengt een en ander nog vrij groote kosten mee, al krijgt men dan nu ook de voeding op zich zelf gratis. Die onkosten zijn vrijwel gelijk aan wat Kindervoeding gewoonlijk uitgaf voor haar zegenrijk werk, maar een niet te on derschatten voordeel is, dat men nu voor hetzelfde bedrag véél méér menschen aan een goeden, voedzamen maaltijd kan hel pen. Waarmee wij willen zeggen, dat men het beroep op steun voor Kindervoeding niet mag afwijzen onder het motto: „Zij krijgt nu alles voor niemendal." Integendeel, ook nu is steun onmisbaar. DE POSTFANFARE. Daar de feesten der 8 Oct. vereeniging zich beperken tot overdag, en het P. T. T.- personeel door drukke werkzaamheden geen vrijheid van dienst heeft, zal dit jaar door de Postfanfare aan deze feestelijk heden niet worden deelgenomen. DE EERSTE TRAWLER NAAR ZEE. Nadat de visscherij ruim een maand stil gelegen heeft, is thans de eerste trawler weder van IJmuiden uit gevaren. Het is de Adelante van de Maatschappij De Daad, die het eerst na het uitbreken van den oorlog de visscherij weer gaat uitoefenen. 8 OCTOBERFEEST IN HET GULDEN VLIES. Maandagavond zal in het Gulden Vlies de groote feestavond worden gehouden, ge organiseerd door de directie om het Alk- maar's Ontzet in gepaste vroolijkheid te vieren. Muziek, zang en dans staan op het programma, terwijl drie orkesten de stem ming er in zullen houden. Dat belooft wat. 's Middags is er gezellige bijeenkomst van vier uur tot half zeven. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. In het Centraal Ziekenhuis is vandaag overleden o'e 16-jarige Christiaan Pieter Kruk. Zooals men weet, werd hij in het be gin der week op den hoek LijtwegMeer weg te Bergen aangereden c'/ r een van het vliegveld komende auto. Bioscopen. Harmonie-Theater, half 8, hoofdnummer De Spooktrein (rom.-sens. Holl. film); hoofd rollen Jan Musch, Fientje de la Mar, Louis Borel, Cissy van Bennekom e.a. Toegang boven 14 jaar. Zaterdag- en Zondagavond voorstellingen om 7.15 en 9.45 uur. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Andy Hardy wordt verliefd (hum.)-, hoofd rollen Mickey Rooney, Judy Garland, Lewis Stone en Ann Rutherford. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer De twee zusters Kleh (rom.-dram.); hoofdrollen Corinne Luchaire en Anny Ducaux. Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Zondagavond twee voorstellingen, 7.30 en 9.45 uur. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theatcr, half 8, hoofdnummer Fer- nandel als rebel (kom.)'; hoofdrol Fernandel. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen; Zondagav. twee voorstellin gen, nl. 7.30 en 9.45 uur. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Maandag 9 October. 4 en 8 uur, in de Groote Kerk, concerten vrijz.-herv. zangkoor m. m. v. To v. d. Sluys. Feestavond in 't Gulden Vlies; drie orkes ten. V. l. M. C. M. de Smedt, R.K., Stati onsweg 15, van Merxem (België). P. A. v. d. Valk, R.K., letterkundige, en gezin, Lyceumstr. 55, van Haarlem. J. H. Hoogakker, H.A.Z., ainobekleeder, Dijkgraafst. 56, van Den Helder. G. Bakhuis, N.H., handelsreiziger, Brouwer straat 31, van Leiden. J. Hakker, wed. van W. H. Wijchers, N.H., z.b., van Ever- dingenstraat 18, van Bergen. J. Kamst, N.H., dienstbode, K. v. 't Veerstr. 77, van Egmond aan Zee. J. Riemersma, N.H., timmerman-uitvoerder en echtgen., D.G., en kind ,N.H., B. Bottemannestraat 76, van Bergen. W. E. Benckhuijsen, Ger. k., leerl. verpleegster, Wilhelminalaan 11, v. Bergen o/Z. J. G. Loijer, R.K., broeder onderwijzer, Nassaulaan 30, van Rotter dam. J. van Zalinge, N.H., groenten- handelaar, Laat 61, van Heiloo. J. G. Haker, R.K., z.b., en echtgen., Leeuwerik kade 3, van 's-Gravenhage. P. Boekei, R.K. ,db., Baanpad 35, van Bi.ssum. H. Pannekeet, R.K., kapper, Stationsstraat 61, van Schager.. D. van Lingen, N.Hmo lenaarsknecht, Heiligland z, van Renkum. E. van der Laan, N.H., bedr.leider, en ge zin, van Emmen naar Jan v. Scorelkade 42. A. van Wieringen, R.K., koopman in lom pen, van Beverwijk naar Oudegracht 114. M. J. A. Leenart, R.K., kinderjuffr., van Wa- geningen naar Comansstr. 37. Th. C. Wil denburg, R.K., tuinderskn., van Amsterdam naar Fr. Halsstr. 8. G. Hoogeboom, R.K., z. b., van Harenkarspel naar Landstr. 52; M. N. Pranger, N.H., stoker-mach., en echtg., geen, van Barsingerhorn naar Oosterburger straat 8. A. de Ruijter de Wildt, geen, z. b., van Berlijn naar Laat 199. J. Kruijer, geen, z. b., en gezin, van Aalsmeer naar B. Bottemannestr. 4. P. J. Chabot, R.K., bouwkundig teekenaar, en echtg., geen, van Haarlem naar Westerweg 106a. Al r.FHmr Uinnr, LAAT GEEN VREEMDE BINNEN! Toen Vrijdagmorgen de meteropne- mer van het Alkmaarsch gasbedrijf zich vervoegde bij den heer J. Gr. aan den Stationsweg te Heiloo, werd hem medege deeld, dat dezer dagen een heer zich had aangemeld om den gas- en waterstand op te nemen. Mijnheer had waarschijnlijk de bedoeling om de inrichting van het huis op te nemen. Zooals men zal begrijpen, was niemand uitgestuurd voor onderzoek. Men zal goed doen de ongewenschte „opne- mers" buiten de deur te houden en onmid dellijk de politie te waarschuwen. De laat ste zal dan zonder twijfel haar maatregelen nemen. DE OEFENINGEN VAN TURNLUST GAAN GEWOON DOOR. Direct nadat in verband met de defensie maatregelen beslag was gelegd op de turn- lokalen, waardoor natuurlijk ook de Alk- maarsche gymnastiekvereeniging Turnlust zonder oefenlokaal was gekomen, heeft het bestuur dezer vereeniging maatregelen ge troffen, zoodat Turnlust, zonder onderbre king haar repetities regelmatig kon voort zetten in het gymn. lokaal van mevr. van Sluis aan de Spo-.rstraat. Een lokaal dat weliswaar door de betrekkelijk geringe af metingen niet aan alle eischen van de groote Turnlust-afdeelingen kan voldoen, doch waardoor de gezelligheid niets heeft gele den. Wel zijn enkele splitsingen en omzet tingen noodig gebleken, waardoor een wijzi ging in de lesuren heeft plaats gehad. Van groot belang is natuurlijk, dat aan het parool van het Turnlust-bestuur, om het leven zooveel mogelijk zijn gewonen gang te laten gaan, wordt beantwoord, al vraagt dit van de vereeniging groote finan- ciëele offers. Een in dit nummer voorkomende adver tentie geeft de than geldende lesuren van Turnlust aan. BEROEP VERWORPEN. Autobusdienst DirkshornOudkarspel Bij K.B. van 28 September 1939 is onge grond verklaard het beroep, ingesteld door mevr. de wed. J. SpaansDekker te Haren karspel, tegen de beschikking van de corrv missie, bedoeld in artikel 5 van het Regle ment Autovervoer Personen, van 23 Septem ber 1938, no. 538, waarbij de aan de N.V. Hollandsche Autobus Onderneming (H A. B.O.) te Alkmaar verleende vergunning voor de uitoefening van een autobusdienst tusschen Schagen en Dirkshorn, over Sint- Maarten en Stroet, is uitgebreid met het traject DirkshornOudkarspel. ZONDAGSSCHOOL „LAAT DE KINDERKENS TOT MIJ KOMEN". De Zondagsschool Doelenstraat wordt voor- loopig gehouden in de Kapelkerk. Verder in het lokaal bij de Groote Kerk. Voor na dere plaatsen en tijden zie men de adver tentie in dit blad. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 8 October zal de apotheek van „Apotheek Wanna Ritsevoort", Ritsevoort 5, geopend zijn. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. VERTROKKEN PERSONEN. M. A. Gieling, R.K., db., va Comanstr 37, naar Obdam. D. L. de Jonge, N.H., monteur P.T.T., en echtg. en kinderen, van R. Vischerstraat 9, naar Lisse. H. J. Oussoren, N.H., z.b., van B. :?ottemanne- straat 5-, naar Uithoorn. D. Asma, Ger.k d.b., van Wilhelminal. 11 n. St. Maarten, C. F. Romijn, N.H., z.b., van Spoorstr 45, naar Amsterdam. M. A. Verver, R.K., db., van Huigbrouwerstr. 4a, naar Den Helder. J. E. Eikema, N.H., z.b. wed. D. H. Prins, van R. Visscherstr. 10 naar Beverwijk. A. M. Bruin, Ger.k. kant.bed., van P. Krugerstr. 9 naar Am sterdam. M. Bruin, Ger.k., onderwijze res, van P. Krugerstr. 9 naar Boskoop. C. M. van de Kamer, R.K., kantoorbed. van Laat 101 naar Heiloo. A. Stolp, N.H. van J. v. Scorelkade 55, naar Westzaan. A. M. Maas, wed. A. T. Dolmans, R.K., z.b. van Nassauplein 11 naar Arnhem. C. C. Dekker, R.K., db., van Regulierslaan 18 naar Schagen. - C. Rootjes, echtgen. B. van Ederen R..K., van Oudegracht 120 naar Zaandam. S. B. Wölcken, wed. W. J. D Maas, geen, z.b., en docht., v. F. Verschuir- str. 3 n. Den Helder. S. J. Rempt, D G. uitvoerder en echtgen. en kinderen, van R. Vischerstraat 14 naar Sneek. W. W. van Brouwershaven, N.H., inspecteur PEN, en echtg. en kind, van Westerweg 116a naar Amsterdam. IJtje Kokkes. echtgen., I. P. van Tuin, D.G., van Cobdenstraat 7, naar Bussum. M. J. Vink, R.K., z.b., van Van Everdingenstraat 18 naar Gennep. J. van Leeuwen, Ger. Gem., db., van Kiaan'buurt 4 naar Warmond. J. Have- laar, N.H., z.b., van Landstraat 70 naar Castricum. F. Blaauw, N.H., z.b., van C. W. Bruinstraat 3 naar Castricum M. Niele, R.K., van Snaarmanslaan 38 naar Udenhout. J. Goudsblom, geen, winkel- Jüffr., van Langestraat 88 naar Heerhu- gowaard. J. Levering, R.K., kant.bed., van Bergerweg 2 naar Bergen. C. Troost, N.H., tuinman, van Boezemsingel 9 naar Bergen. W. Elzinga, N.H., fabr.arb., van B. Bottemannestr. 24 naar Den'Helder. F. Mienis, N.H., fabr.arb., en echtgen. en kinderen, R.K., van Kwakelpad 20 naar Bergen. A. M. van den Bosch, R.K., slagersbed., van Ritsevoort 26 naar Ber gen. J. Siykerman^ geen, z.b., van Sta tionsstraat 6 naar Heemskerk. A. C. F. Tjeertes, R.K., van Geest 40 naar Zaan dam. R. Akkerman, geen, db., van Noor derkade 27 naar Heerenveen. A. B. Bosscher, Rem., z.b., van Jul. van Stol berglaan 20 naar Amsterdam. INGEKOMEN PERSONEN. J. Brander, N.H., ass. huishouding, Wil helminalaan 11, van Gouda. W. P. Slootbeek, R.K., kruideniersbed., Laat 223, van Lisse. J. Zuurbier, R.K., dienstb., Kerkplein 9, van Heerhugowaard. T. M. Admiraal, R.K., verpleegster, Van Everdingenstr. 18. van Limmen. G. Booij, echtg. van E. de Boer, N.H., huis houdster, Geestersingel 21, van Uithoorn. S. Steenbeek, D.G., huishoudster, K. v. 't Veerstr. 31, van Sneek. J. Zonneveld, R.K., huiskn., Langestr. 70, van Bever wijk. A. Visser en gezin, N.H., contro leur le kl. P. T. T., Lyceumstr. 23, van Soerabaya N.I. J. Hakkaart, geen, en gezin, sergeant le kl. Luchtv. brig., Ger. Doustraat 22, van Haarlemmermeer. J. van Dam. geen, winkelbed., Houttil 54, van Amsterdam. P. Kieft, N.H., en ge zin, arbeider, Laat 39, v. Z.- en N.-Scher- mer. M. Melker, R.K., dienstb., Laat 142, v. Egmond-binnen. I. A. Miché, N.H., dienstb., Egmonderstr. 4, van Heiloo. J. W. D. Meihuizen, Geen, en gezin, kapitein Luchtd. art., Westerweg 90, Eg- mond aan Zee. G. Kuijper, wed. v. D. Sougé, N.H., z. b., Roemer Visscherstr. 24, van Heiloo. A. van der Helm, N.H., dagdienstb., Snaarmanslaan 53, v. Amster dam. J. Zwarthoed, R.K., straatmaker, en gezin, Bierkade 10, van Edam. M. A. Jansen, R.K., dienstb., Lombardsteeg 19, van N.-Niedorp. J.'Koning, geen, ass. landmeter, Fr. Halsstr. 24, van Maracaibo (Ven.). J. J. Keijzer, R.K., landbouwer, Westdijk 15, v. Beverwijk. A. G. de Vries, Ger., z. b., J. v. Scorelkade 43, van Amsterdam. J. Andringa, D.G., leerl verpleegster, Wilhelminaan 11, van Hel- lendoorn. G. Appelman, R.K., dienstb., Spoorstr. 18, v. H.-Hugowaard. F. A. Voogel, geen, opticien, Oudegracht 291, van Amsterdam B. J. van Adrichem, R.K., religieuze, v. Everdingenstr. 18, van Bergen. E. C. Tiet, R.K., dienstb. Ver dronkenoord 56, van Heiloo. S. Slegt, geen, arb. wegenbouw, en echtg., Omval, van O.-Niedorp. G. Bosman, Ger. K., z. b., Gashouderstr. 18. van Zuilen. P, Juijn, leerl. verpl., Wilhelminalaan 11, v. Zutphen. J. p de Jong, Ger. K., grond werker, Jaagpad 34, van Barsingerhorn. C. Sterk, N.H., leerl. verpl., Wilhelmina laan 11, van 's-Gravenhage. J. P. Koopman, R.K., bloemist, Lindegr. 43a, van Schagen. W. T. J. Hieltjes, geen, molenaar, en gezin, Boezemsingel 2, van St.-Pancras. M. G. Duin, geen, dienstb., Geestersingel 47, van Haarlem. E. L. Katoen, N.H., chauffeur, Stuartstraat 83, van Leeuwarden. J. J. Klaver, R.K., kweeker, en echtg., Westdijk 17, van Or- sett (Gr.-Britt.). P. Visser, R.K., koopman, Compagniestr. 3, van Amsterdam. J. de Jong, geen, landarbeider, en gezin, Von delstr. 6, van Enkhuizen. C. Rood, R.K., dienstb., van Everdingenstr. 7, van Haar lem. J. H. Pruyssers, Ger. K., chauf feur, en echtg., Ger. Doustr. 5, van Berlijn. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was giste ren, uitreis; Gier te Basrah, Pelikaan te Bangkok; thuisreis: Nandoe te Athene, To renvalk te Rangoon. Verwachting: Geldig van hedenavond tot morren,, ongeveer 19 uur: Betrokken tot V°nd halfbewolkt, aanvankelijk plaatselijk regen, iets kouder, meest matige wi!,J s® oostelijke richtingen. d n't Het gebied van hoogen luchtdruk Oost-Groenland, de Noordelijke IJszee Noord-Scandinavie, is nog belangrijk in h* teekenis en omvang toegenomen. Het breidrf zich in Zuidelijke en Oostelijke richting „if Langs de Zuidoost kant van dit hooge druk gebied worden weer koudere luchtmassa's in de richting van ons land aangevoerd De depressie, welke bij de zuidpunt van Groen land ligt, vulde verder op. Haar storines' front trekt over IJsland en geeft daar veel regen. Zoo viel te Vestmanoer 32 mm. Ach ter dit front is over zuidwest IJsland de luchtdruk belangrijk gestegen. Het maximum, dat gisteren bij de Azoren lag, verplaatste zich in Oostelijke richting daarbij in beteekenis afnemend. Noord-Italië en de Adriatische Zee blijft de luchtdruk nog betrekkelijk laag. Onder invloed van dit maximum valt over Honga rije voortdurend veel regen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.55 tot 6.41 uur licht op. KOSTWINNERSVERGOEDING. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zou ik een kleine plaatsruimte van u vragen voor het volgende: Als vrouw van een gemobiliseerde kom ik in aanmerking voor kostwinnersvergoe ding, welke gehaald dient te worden bij den gemeente-ontvanger in de Breedstraat. Nu is mijn vraag deze, zou daar geen ander gebouw beschikbaar voor zijn? Het gaat toch niet, nu het kouder begint te worden, een kwartier, soms langer bui ten te staan, meerendeels nog met kleine kinderen. Wij vrouwen offeren toch al zoo veel. De man weg, en soms financieel zeer gedu peerd, en dan ook nog buiten staan ten aan- schouwe van Jan Publiek. Mag hier spoedig een einde aan komen. Met dank voor de plaatsing, EEN MOBILISATIE-SLACHTOFFER. DEMPT DEN PUT VOOR DAT HET KALF VERDRINKT. Mijnheer de Redacteur, Gisteravond om kwart voor tien is er op den hoek VoordamZijdam weer eens een motorrijder in het water gereden. Op dit m.i. gevaarlijke punt zijn al meer dere menschen het slachtoffer geworden van de onvoldoende veiligheidsmaatregelen van het gemeentebestuur. Naar ik meen heeft een der raadsleden dit meermalen onder de aandacht gebracht van het gemeentebestuur, met het gevolg, dat als eenige, m.i. onvoldoende, maatregel het onderstuk van de daar staande lantaarn rood-wit geschilderd is. Een ijzeren of hou ten hek, zooals dit op meerdere gevaarlijke punten is geplaatst is zeker te duur? In dezen tijd worden duizenden guldens uitgegeven voor bescherming van men- schenlevens en het is mij een raadsel, dat het gemeentebestuur in Alkmaar niet over gaat tot het nemen van deze zoo weinig kostende beveiliging of telt hier in Alkmaar een menschenleven niet mee? Met dank voor de plaatsing, ALKMAARDER. Dcor het bestuur der St. Ursulaschool te Bergen is als kweekelinge met akte be noemd mej. J. B. F. H. Huysmans onder wijzeres te Oudenbosch. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 8 OCTOBER. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. van Dop. Vrije Evang. gem., Geesterweg la, 10.15 uur, de heer A. Visser (niet ds. Ruys) van IJmuiden;7 uur 's avonds de heer Everaars van Beverwijk. (Verbeterde opgaaf). Consistorie Groote Kerk, Donderdagav. 12 Oct., 8 uur, bijbellezing ds. Warners. SCHOORL, evangelisatie Laanweg (bij den heer v. Os), 10.1" uur, ds. Ruys, av. uur dezelfde. (Verbeterde opgaaf). STOOMVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Hoyd. Tosari (J.O.L.) 4 Oct. van Los Angelos. Brastagi (J.N.L.) 5 Oct. v.m. te New York. Palembang (J.N.L.) 5 Oct. pass Asuncion. Bantam (J.N.L.) 6 Oct. 17 uur van Sabang. Buitenzorg, uitreis, 6 Oct. 10 uur van Suez. Stoomvaart-Mij. Nederland. Johan de Witt, thuisreis, 7 Oct. te Amst. Japara (J.N.L.) 6 Oct. van New York. Tajandoen, thuisreis, 6 Oct. te Londen. Soemba (J.N.L.) 6 Oct. te Savannah, Wij wijzen er nog even op, dat vannacht de zomertijd eindigt. Men dient dus bij het naar bed gaan hedenavond de uurwerken een uur achteruit te zetten. Geslaagd- De heer J. J. Slot, alhier, is te den Haag geslaagd voor het machinisten-diploma a. Facultatieve lijkverbranding. Donderdag hield de afd. Heiloo^an vereeniging voor facultatieve lykv«rb«n ding een ledenvergadering. De hoofdschotel was bespreking beschrijvingsbriefvoo algemeene vergadering en ^en0®", gaange. vaardigde. Als afgevaardigde ajs wezen de voorzitter, de heer L. p^ plaatsvervanger de secretaris Vierkant. Voor het examen van helpster andi<ja- Nederlandsche Roode Kruis zljn efendb«id ten geslaagd. Het bewijs van S wor. als helpster 3de klasse kon u BrestiCzker, den aan de dames J. Lansen, R, M. A. Jielof, J. van Groningen, Vegter, Westra, A. Polstra, L. Lamme - G. Boonstra, M. T. Molenaar, Bur. Smit, J. Voorthuis, L. de Groot. ml> ken, Ch. Stemman, J. Hoogkami immerman G. van Duin, W. Zenmker, bewijs en J. Woof. Door aanvaarding v Z1CD van geoefendheid, hebben deze p gedurende twee jaar v je trede11, in dienst van het Roode Kruis BROEK OP LANGEND^ zelfde verloop gehad alsi werd Van de aangevoerde party enkele verkocht, OUDKARSPEL Naar wij vernemen, z'jrklooZer ™eC in deze gemeente geen past"0®' VoorloopigjSeUwe%ast^rban<J De bouw van een n .g in ver - de herv. gemeente algen voorW* met de tijdsomstandighe uitgesteld.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2