Aqmda MKfflm ^Buitenland Jiunst w Wetenschap Glimlachje. 48,8 sBaIslot g» 1!M9,20t» 35 SS S TWEEDE BLAD. Bioscopen. Harmonie-Theater, half 8, hoofdnummer De Spooktrein (rom.-sens. Holl. film); hoofd rollen Jan Musch, Fientje de la Mar, Louis Borel, Cissy van Bennekom e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theatcr, half 8, hoofdnummer Andy Hardy wordt verliefd (hum.); hoofd rollen Mickey Rooney, Judy Garland, Lewis Stone en Ann Rutherford. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer De twee zusters Kleh (rom.-dram.); hoofdrollen Corinne Luchaire en Anny Ducaux. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Fer- nandel als rebel (kom.); hoofdrol Fernandel. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Woensdag 11 October. 8 uur, café Renses te Stompetoren, blin- denavond, film en zang. Kolven. DE NATIONALE KOLFWEDSTRIJDEN VAN DEN NEDERLANDSCHEN KOLFBOND TE HOOGKARSPEL. De Nederlandsche Kolfbond houdt vanaf Zaterdag in de kolfbaan van café Bantam te Hoogkarspel de nationale kolf wedstrijden. Een 250-tal kolvers heeft zich voor deel name aan deze wedstrijden laten inschrij ven. Zaterdag hebben reeds een aantal spelers, vnl. uit de Streek, eenige partijen geslagen. De prestaties waren dien dag nog niet best. Hooge partijen kwamen slechts zelden voor. Nadat 's Zondagsmorgens de wedstrijden waren voortgezet, werden de wedstrijden 's middags officieel geopend. De voorzitter van de kolfclub „Onderling Genoegen" te Hoogkarspel, de heer Van dei- Kuur, heeft het hoofdbestuur, met aan het hoofd burgemeester Schrijnder van Groote broek, welkom geheeten. Het gemeentebe stuur, dat vertegenwoordigd was door bur gemeester Middelhoff en wethouder Stapel, werd eveneens hartelijk verwelkomd. De voorzitter van den Ned. Kolfbond, bur gemeester Schrijnder van Grootebroek, heeft allereerst het bestuur van Onderling Ge noegen zijn hulde betuigd voor de wijze, waarop dit de kolvers in de gelegenheid heeft gesteld, hier in de Streek, den nationalen wedstrijd te kunnen spelen. Vervolgens sprak hij eenige hartelijke waardeerende woorden ter nagedachtenis van degenen, die den bond zyn ontvallen in het afgeloopen jaar. In de eerste plaats her dacht spr. dr. G. C. van Balen Blanken, den eere-voorzitter van den bond, wien de Ne derlandsche Kolfbond zijn roem heeft te danken. Voorts sprak hij woorden ter nage dachtenis van wijlen den heer A. Kist, den penningmeester van den bond, en wijlen den heer Klokke pit Utrecht, die nog eenigen tijd vice-voorzitter van den bond is geweest. De aanwezigen hoorden deze woorden staande aan. De wedstrijden. Het corps van Hoogkarspel, de ontvan gende vereeniging, had een goed begin ge maakt met een score van 141 in de eerste serie, doch het verknoeide zijn kans weer, door in de tweede serie slechts 104 punten te slaan. Niettemin staat de heer K. de Vries, de korpskolver van deze vereeniging, met 92 punten heel hoog. Recht Door van Alkmaar heeft het ook goed gedaan. De heer J. Goet heeft in twee series een aantal van 98 punten geslagen, waarmede hij aan den kop staat. Ook de andere korpskolvers van deze vereeniging hebben een goede score gemaakt, zoodat Recht Door bij het einde van de tweede serie 273 punten heeft verworven. De Zaankanters hebben zich niet onbetuigd gelaten. De sajetkolvers van T.O.G.I.D.O. uit Krommenie sloegen een goed figuur door in de eerste serie 126 punten te maken. W. Teeling, van Zaanstreek te Koog aan de Zaan, heeft een goede score; met 96 punten staat hij op de tweede plaats. Ook de heer P. Schuddeboom heeft zich goed gehouden. Hij heeft 93 punten. Hij maakt bovendien een goede kans voor de tienenprijs, met 4 tienen. Sta Vast van De Streek is in de eerste serie niet erg fortuinlijk geweest met het resultaat van den heer Desmeth. Deze be haalde slechts 34 punten. De beide anderen, de heeren C. J. van Kleef en Th. Roosje hadden ieder 52 punten, zoodat, wanneer der Dritte im Bunde een weinig beter had ge slagen, men een uitstekend resultaat zou heb ben behaald. Bij het verzenden van dit verslag was de hoogste score in de eerste serie voor gummi gemaakt door de beide heeren van Sta Vast. Voor sajet was dit de heer D. Blaauboer van Barsingerhorn te Barsingerhorn, met 53 punten. Later sloeg hij nog 54 punten daar mede den kop nemend in den personeelen wedstrijd. De hoogste tweede serie staat thans op naam van den heer J. Goet te Alkmaar met 52 punten. De nationale wedstrijden van den Neder- landschen Kolfbond werden Maandagmor gen vroeg reeds voortgezet. De officieele ontvangst ten raadhuize geschiedde om twaalf uur. De burgemeester van Hoogkarspel, de heer Middelhoff, heeft een hartelijk welkomst woord gesproken tot het hoofdbestuur en de aanwezige leden van den Kolfbond, zijn verheugenis uitsprekende over het feit, dat de nationale wedstrijden dit jaar in zijn ge meente worden gehouden. De voorzitter, de heer J. A. Schrijnder, heeft geen gemakke lijke taak op zich genomen door den heer dr. Van Balen Blanken op te volgen, die op dit gebied een wereldvermaardheid heeft verworven. Spr. schetste de waarde van het kolfspel, ook uit het oogpunt van de folklore bezien. Spr. beëindigde zijn rede met het uitspreken van den wensch, dat de voorzitter, die de rechte man op de rechte plaats is, er in moge slagen, den bond tot grooter bloei te bren gen. en dat de NederL Kolfbond een parel moge blijven aan de kroon van de Neder landsche folklore. De voorzitter van den Ned. K. B., de heer J. A. Schrijnder, besprak in zijn antwoord de gewoonte, om elkaar kolfbrdeder te noe men. Spr. is wel de opvolger van dr. Van Balen Blanken, maar diens vervanger zai hij niet kunnen zijn. Namens de ontvangende vereeniging On derling Genoegen sprak de heer Van der Kuur hartelijke woorden van dank tot het gemeentebestuur voor de ondervonden mede werking. Ook de bondssecretaris, de heer De Ridder, sprak eenige hartelijke woorden en bracht o.m. hulde aan de deelnemers. In café Bantam werd 's middags om twee uur de algemeene vergadering gehouden. Na een korte openingsrede door den voor zitter werden twee voorstellen van dezelfde strekking behandeld, om te komen tot een wedstrijd in klassen. Het hoofdbestuur stelde voor, niet op deze voorstellen in te gaan, daar nog maar kort geleden was besloten, den aard der wedstrij den niet te veranderen in verband met de moeilijkheden, die er uit ontstaan kunnen. Na eenige besprekingen, waarbij de ver- eenigingen De Ridder St. Joris te Berkhout en De Roos te Binnen wij zend zich als voor stellers van de wijziging niet onbetuigd lieten, werd besloten, dit voorstel nog nader door de aangesloten vereenigingen te laten bezien. Het uitvoerig jaarverslag van den secre taris werd onder dankzegging aan den heer Ridder vastgesteld. Het financieel verslag van den penning meester gaf aan, dat er een saldo in kas was van 493,83. Het bezit van het fonds voor den wisselbeker was 35,45. De volgende wedstrijd zal te Krommenie worden gehouden in het clublokaal van de sociëteit Onder Ons. Als plaatsvervangster werd aangewezen „Ons Genoegen" te Noord- scharwoude. Ondertusschen waren de wedstrijden voortgezet. Het corps van Volharding te Oudkarspel stelde zich aan het hoofd van het klassement met 133 en 145. P. Gelder van Volharding kwam door een totaal van 107 gelijk met Blaauboer van Barsingerhorn. Mik Wis van Koog a. d. Zaan bracht het niet verder dan 122. Op Maat te Zuidscharwoude verbeterde haar positie door 147 in de tweede serie. Molenaar en Ruiter behaalde persoonlijk 95 en 92 p. C. Goet van N. Niedorp staat met 96 p. slechts 2 p. achter bij zijn vader J. Goet uit Alkmaar (98 p.) Vriendenkri.-g te Noordscharwoude maak te de hoogste eerste serie (144). Aan is Winst te Venhuizen maakte met 148 de hoogste twee serie. J. Knol kwam met 104 p. dicht achter Blaauboer en v. Gelder. C. J. v. Kleef van Sta Vast kwam op 98 p. P. Kist (Noord scharwoude) sloeg een eerste serie van 54. Stand korpswedstrijd (na den tweeden dag): Vriendenkring. Noordscharwoude, 283 p.; Volharding, Oudkarspel, 278 p.; Recht Door, Alkmaar, 273 p.; Aan is Winst, Venhuizen 270 p.; Sta Vast, Bovenkarspel-Grootebroek, 265 p.; Zaanstreek, Koog. 258 p.; Op Maat, Zuidscharwoude. 257 p.; De Vier Eenen, Spanbroek, 249 p.; Onderling Genoegen, Hoogkarspel, 245 p.; Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude, 235 p.; Barsingerhorn 233 p.; Togido, Krommenie, 233 p.; Over de helft, N. Niedorp, 221 p.; Kan tegen Verlies, Ven huizen, 218 p.; Onder Ons, Krommenie, 215 p.; Ons Genoegen, Kolhorn, 212p.; S.O.S., N. Niedorp, 211 p.; Ons Genoegen, Noord scharwoude, 197 p.; De Paalpikkers, Noord scharwoude 187 p. De stand in den persoonlijken wedstrijd blijkt reeds uit het bovenvermelde. BESPREKINGEN OVER DE REPATRIEERING VAN DUITSCHERS. Officieel wordt uit Berlijn medegedeeld, dat overeenkomstig de door den Führer aangekondigde maatregelen tot repatriee- ring van Duitschers besprekingen zijn ge opend tusschen de Duitsche regeering en de regeeringen van Estland en Letland, welke ten doel hebben deze repatrieering tot stand te brengen met handhaven van de vermogens. Uit Riga wordt gemeld: In verband met de aanstaande repatrieering van de Duit schers uit Letland heeft de leiding van de „Duitsche volksgemeenschap in Letland" een oproep gepubliceerd, waarin o.a. wordt gezegd, dat in verband met de uitgebreide repatrieeringsmaatregelen ook de ge noemde volksgroep zijn woonstede moet verlaten. Zij blikt met iro'.s terug op een opbouwend werk van vierhonderd jaar. Door het groote geheel van het volk wordt thans een nieuwe opgave gesteld. Aaneen gesloten zal de groep werken aan den we- dei opbouw en bevolking van het door Duitschland teruggekregen gebied in het Oosten. De verhuizing zal worden uitge voerd in nauwe samenwerking tusschen de Duitsche regeering en de regeering van Letland. De oogen van de volksgemeen schap in Letland zijn met trotsche ver wachting gericht op de historische taak. En manlief, hoeveel heb je vanavond met het pokerspel gewon nen? DE DUITSCHE MINDERHEDEN GAAN VERHUIZEN. De meerderheid der 16.000 Duitschers in Estland bereidt zich voor op vertrek naar Duitschland. Volgens geruchten wachten buiten de Estlandsche havens reeds Duit sche schepen om de Duitschers aan boord te nemen. Lutze, de leider der Duitsche gemeen schap, is per vliegtuig uit Berlijn terugge keerd en heeft onmiddellijk een vergade ring bijeengeroepen om den toestand uiteen te zetten. Gelijk is gemeld zullen de Sowjet-troepen Vrijdag een begin maken met het over schrijden van de Estlandsche grens om de garnizoensposten in te nemen op de vloot- en luchtbases die volgens het nieuwe Rus sischEstlandsche pact tot wederzij dschen bijstand aan de Sowjet zijn toegekend. Ge meld wordt, dat het laatste schip, dat de Duitschers uit Estland zal evacueeren vol gens Hitiers plan, ook Vrijdag zal vertrek ken. De Reuter-correspondenten in de drie Baltische staten melden, dat inderhaast voorbereidingen worden getroffen voor de evacuatie van Duitschers of afstammelingen van Duitschers. Volgens een bericht uit Riga zijn de bijna 50.000 Duitschers in Letland be gonnen hun koffers te pakken. Te Riga, Libau en Windau zijn Duitsche schepen aan gekomen. Terwijl de meeste jonge menschen bereid zijn terug te keeren naar Duitsch land, willen anderen, en vooral ouderen, hun haardsteden niet verlaten. In Littauen is men een week geleden met de voorbereidingen begonnen, aldus wordt uit Kaunas gemeli. Men gelooft, dat de evacuatie zal beginnen, zoodra de Duitsch Litausche onderhandelingen geëindigd zul len zyn. In Littauen, waar de Duitschers tot verschillende evangelische kerken be- hooren, is een aanzienlijk verzet tegen de evacuatie waar te nemen. Volgens een officieele Duitsche door de radio verspreide mededeeling zullen de Duitschers, die uit de Baltische landen wor den gerepatrieerd gevestigd worden in de „herstelde Duitsche provincies" in Polen. Radio Roma heeft een artikel van den prefect van Bolzano aangehaald, waarin wordt medegedeeld, dat de regelingen voor den uittocht der Duitschers uit Zuid-Tirol volgens het DuitschItaliaansche verdrag gereed gekomen zijn. Sommige Duitschers zijn reeds vertrokken, anderen vertrekken thans. Volgens de regelingen zijn alleen de Duitsche onderdanen verplicht te vertrek ken, terwijl zij, die in Alto Adige zijn ge boren vrij zijn in de keuze of zij willen weg gaan dan wel v. :l!en blijven. Voor hen zal geen dwang worden toegepast. GEHEIMZINNIG OORLOGSSCHIP BIJ AALANDSEILANDEN. Nabij de Aalands-eilanden is een geheim zinnig oorlogsschip waargenomen, dat de vrachtschepen onderzoekt en in zuidelijke richting vaart. Het zou de Duitsche schepen ongemoeid laten. GEVECHT OP DE NOORDZEE. De admiraliteit heeft medegedeeld, dat Zondagmiddag door den Britschen patrouille- dienst een vijandelijk vlooteskader ten Zuidwesten van Noorwegen werd gesigna leerd. De Britsche strijdkrachten trachtten tot een gevecht te komen, doch in de duister nis kon de vijand ontsnappen. Gister is het in het Noordoostelijke deel van de Noordzee herhaaldelijk tot een treffen tusschen Duit sche bombardementsvliegtuigen en Britsche kruisers en torpedobootjagers gekomen. Geen enkel Engelsch schip heeft schade op- geloopen. Het is niet bekend, of de Duit schers verliezen hebben geleden. VRIJDAG RUKKEN RUSSISCHE TROEPEN IN ESTLAND BINNEN. Vrijdag zullen de eerste Russische troe pen Estland binnenmarcheeren om zich naar de aan de Sovjet-Unie toegekende vloot- en luchtbases te begeven. NOODLANDING VAN DUITSCHE VLIEGTUIGEN. Gisteravond is op het Deensche eiland Fanoe een Duitsche militair vliegtuig ge daald. Een lid van de bemanning bleek ge wond te zijn en is een ziekenhuis opgenomen. De drie andere inzittenden zijn geïnter neerd. Men acht het mogelijk, dat het toestel bij een gevecht in de nabijheid getroffen is. doch bevestiging van dat vermoeden heeft men niet gekregen. Een Duitsche militair vliegtuig met vier inzittenden heeft gistermiddag om vijf uur een noodlanding gemaakt nabij Nymindegab aan de Westkust van Jutland, op 27 mijl ten Noorden van Esbjerg, zoo meldt een telegram uit Ringkobing, dat voorts mededeelt, dat de vliegers hun toestel hebben verbrand. Zij vertelden de politie, dat zij vertrokken wa ren van de Luneburger heide ten Zuiden van Hamburg „voor een vlucht over de Noordzee" en dat zij op hun terugreis gebrek aan benzine kregen. Zij zullen in Varde in Zuid-Jutland geïnterneerd worden. Een Duitsch militair lesvliegtuig heeft een noodlanding gemaakt op het Deensche eiland Laaland. De bestuurder, een korporaal, had in slecht weer den koers verloren en ten slotte wegens gebrek aan benzine een lan ding moeten maken. Hij is geïnterneerd, terwijl het toestel in beslag is genomen. BRAND IN EEN MIJNKABEL. Gisterochtend is in de steenkolenmijnen te Eysden-St. Barbara (Belgisch Limburg) brand ontstaan in een electrischen kabel tus schen de centrale en de hoofdschacht. Een dergelijk ongeval heeft zich in Juli van dit jaar voorgedaan, maar ditmaal zijn, dank zy de voorzorgsmaatregelen, twee kabels intact gebleven, zoodat de stroom niet ver broken werd. Voorzichtigheidshalve heeft men de nachtploeg niet laten afdalen. Er zijn geen slachtoffers te betreuren; wel is er eenige schade aangericht. BRUG DOOR ONTPLOFFING VERNIELD. Een der drie bruggen over het kanaal tus schen Widnau en Heerbrugg, in het Rijndal bij St. Gallen (Zw.) is gistermiddag door een ontploffing vernield. Twee militairen zijn daarbij om het leven gekomen. Neem direct 'n "AKKERTJE", want "AKKERTJES" zijn dan van groote waarde. Ze be strijden koorts en infectie. "AKKERTJES" verdrijven de ziektekiemen, door hun af leidende werking. Bovendien bevorderen "AKKERTJES" het transpireeren, onmisbaar bij het doeltreffend bestrijden jvan kou, koorts en griep. "AKKERTJES" stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat gevoelen. tegen hoofdpijn, pijnen, "nare dagen" Doos: 13 stuks -12 stuivers: 2 stuks - 2 stuivers. JAPANNEEZEN MELDEN SUCCESSEN. Uit Tokio wordt gemeld: Volgens de leger- afdeeling van het keizerlijk hoofdkwartier zijn bij de operaties van den laatsten tijd in de provincie Hoenan 28.650 Chineezen ge sneuveld en 2640 gevangen genomen. Stuk ken geschut, mortieren, machinegeweren en veel munitie zijn in handen der Japanneezen gevallen. Aan Japansche zijde sneuvelden 45 man, terwijl er 2000 gewonden zijn. EXECUTIES IN POLEN. In welingelichte kringen op het Vaticaan wordt medegedeeld, dat de heilige stoel thans inlichtingen heeft ontvangen uit het door het roode leger bezette deel van Polen. Deze inlichtingen bevestigen, dat massa-executies zijn uitgevoerd, waarvan vooral de grondeigenaars en de geestelijk heid het slachtoffer zijn geworden. WOENSDAG WEEKOVERZICHT VAN CHAMBERLAIN. Er wordt overleg gepleegd mei Frankrijk en de dominions, doch dit zal niet voor Woensdag kunnen worden :.fgesloten, aldus de diplomatieke correspondent van Reuter. Chamberlain zal dan zijn weekoverzicht geven in het Lagerhuis. De meening in parlementaire kringen komt geheel overeen met de gezaghebben de commentaren op dé Vrijdag door Hitier uitgesproken redevoering. DE ITALIAANSCHE PERS OVER DE VREDESCAMPAGNE. De Italiaansche pers bespreekt uitvoerig de vredescampagne. De corx-espondenten te Londen en Parijs schrijven dat de En- gelschen de verklaringen, welke worden toegeschreven aan Lloyd George en Ber- nard Shaw en waarin wordt aangespoord tot staken var, den oorlog, moe zijn. In gezaghebbende kringen te Rome betreurt men, dat de Britsche en Fransche pers af wijzend blijft staan tegenover de vredes voorstellen van Hitier. Man verklaart, dat de inhoud van de voorstellen verwaarloosd wordt, omdat zij afkomstig zijn van Hitier. In dezelfde kringen wordt er op gewezen, dat Hitier, die steeds gekant is geweest tegen meervoudige verdragen, thans voor stander is var, een algemeene overeen komst op een conferentie, hetgeen gelijk staat met het systeem van collectieve vei ligheid, omdat het een garant'e van alle onderteekenaars eischt. KERKCONCERT. In verband met gebruik van het kleine orgel bij het concert in de Groote Kerk gistermiddag en avond speelde de heer Brommer, de organist der kerk, werken van componisten die voor een orgel als dit het meest geschikt zijn. Dit kleine orgel heeft heldere stemmen waarmede zeer veel afwisseling in de klank is aan te brengen, getuige de voordracht van Frescobaldi's Toccata, waarmede de heer B. het concert opende. Deze componist leefde van 1583 tot 1643, was in Italië toentertijd de belangrijkste persoon op het gebied der muziek, schreef een zeer groot aantal orgel- en klavier werken en bekleedde den post van orga nist van de Sint Pieterskerk te Rome. Het Vrijzinnig koor begon met 't Alk- maarsche Victorielied woorden van dr. de Gelder, muziek van Coster door Jonker, de dirigent van het koor vierstem mig bewerkt, dat gevolgd werd door „Komt nu met zang", een Fransche melo die uit de 16e eeuw. Belangrijker prestatie gaf het koor in „Le Vendredi Saint", van Gounod, die hoofdzakelijk als opera componist beroemd is geworden, maar niettemin ook prachtige koorwerken ge schreven heeft waarvan het genoemde er een van is. Een effectvol koor dat keurig genuanceerd gezongen werd en met goed opgebouwde crescendo's. Nogmaals hoorde men van den heer Brommer een composi tie van Frescobaldi, „Fantasie Cromatica", in breede opvatting en een Fuga over Magnificat van Pachelbel (16531706) in streng tempo doorgevoerd. Zooals men dat van dezen organist gewend is werd alles nauwk-.urig en smaakvol uitgevoerd, even als de begeleiding der Valeriusliede'n, door mevr. To v. d. Sluys gezongen Het waren er vier: O, Nederland let op uw Saeck, Hoe groot o Heere, G'lyck t'eelgesteent en Gelukkig is het land. Mooi voorgedregen doch het hoogtepunt bereikte de sopraan zangeres met „Nocturne" van Cesar Franck en met „Berceuse" (een der meest bekende) en „De klare dag", beide van Diepenbrock In de eerste plaats waren het belang rijker bijdragen dan de Valeriusliederen en voorts kon de zangeres er haar (Niet officieel) Trekking fan DlHiag^o 5000.— 16477 193s Ho°W PrUltn°Ct0b« 1000.- 1814 3622 7460 747, m 400.- 8485 15246 16027 Ai7®3 200.- 9595 10880 I7<m 16234 100,- 3121 3904 6374 6127 ,1n 11928 15036 16644 18318 19779 J^01 «W ¥»_ii_«iu»9 2o^ 1099 1654 2398 3010 3667 4299 4876 5407 6231 7187 7809 8261 9015 9726 1267 1686 2409 3107 3691 4404 4887 5483 6485 7192 7912 8313 9016 9814 1936 2714 3234 3920 4736 5038 5788 6783 7528 8167 8451 9328 1599 2174 2745 3253 4012 4769 5054 5808 6752 7655 8200 8518 9508 1606 2280 2846 3382 4044 4795 5055 6102 6795 7661 8208 8754 9594 1607 X« 2970 3412 4220 4873 5304 «lij 7148 7804 9622 Prtt**n van f 7o^ 1271 1493 1584 "82 1791 2472 2686 3153 3186 3793 3888 4484 4594 4937 5012 5533 5569 6689 6760 7210 7358 8046 8112 8387 8426 9184 9217 9926 10078 10ÏH 10^ 10453 10833 10834 10895 10906 X "5 11163. 11171 11448 11457 11485 n£J 615 Ul06 12792 12807 12892 12979 13051 l3om 1334T 13363 13620 13635 13638 S, S 13919 13942 14071 14205 14389 14417 ÏÏ2 i38® 14629 14634 14639 14773 14937 4957 S l45« 15400 15528 15554 15581 15709 X SS 15*1 16122 16209 16252 16342 16385 16487 S 16819 16834 16862 17004 17062 17229 Sm 17382 17479 17644 17760 17943 17955 ,22 mg u»7u» urn ,«S B 2 g 18811 18909 18958 18964 19040 19356 19446 19469 19531 19662 19672 19700 9 02 19805 19958 20131 20208 20225 20228 20273 S 20439 20443 20493 20666 20740 20760 2076? SS! 20834 20986 21087 21325 21414 21429 21430 SS 21460 21530 21717 21762 21891 21962 Nieten 1169 1233 1265 1433 1456 1461 1562 1564 1566 1808 1852 1858 1952 2017 2044 1055 1167 1421 1431 1536 1655 1764 1797 1938 1946 2093 2109 2117 2238 2272 2475 2480 2724 2726 3016 3018 3274 3277 3420 3447 3621 3622 3780 4013 4111 4132 4254 4257 4458 4572 4596 4864 4886 5076 5158 5363 5409 5585 5587 5860 5980 6221 6301 6405 6425 6621 6695 6793 6813 6993 6995 7277 7299 7421 7516 7598 7604 7836 7866 7940 8009 8104 8109 8373 8423 8839 8850 9070 9124 9503 9512 9678 9688 9902 9906 1341 1484 1598 2155 2294 2499 2838 3119 3315 3450 3636 4021 4133 4285 4619 4920 5165 5435 5594 6035 6321 6450 6704 6838 7005 7304 7519 7623 7867 8010 8178 8521 8866 9185 9566 9761 9945 2181 2328 2602 2843 3141 3328 3460 3679 4038 4161 4317 4661 4968 5172 5439 5655 6055 6323 6454 6707 6850 7007 7327 7539 7645 7880 8011 8205 8564 8918 9284 9576 9773 9949 2191 2359 2641 2852 3143 3353 3493 3687 4080 4165 4344 4673 5016 5185 5444 5684 6086 6325 6494 6716 6899 7022 7338 7550 7787 7885 8033 8214 8693 8962 9302 9588 9789 2064 2214 2363 2657 2906 3220 3368 3528 3706 4085 4184 4348 4768 5028 5208 5541 5687 6143 6351 6515 6747 6900 7040 7377 7555 7797 7900 8044 8255 8706 9008 9361 9606 9791 1404 1497 1660 1904 2078 1409 1504 1752 1933 2220 2466 2676 2964 3224 3376 3530 3744 4098 4221 4374 477! 5035 5211 5552 5841 6195 6373 6534 6756 6906 7093 7387 7584 7822 7905 8049 8344 8766 9030 9447 9614 9840 2221 2470 2690 3011 3269 3411 3568 3764 4099 4241 4379 4819 5047 5291 5560 5855 6196 6398 6557 6786 6992 715! 7417 7587 7824 7915 8084 8369 8824 9032 9465 9615 9877 9969 9999 10002 10046 10062 10068 10O82 10134 10138 10208 10217 10238 10295 10317 10320 10322 10332 10361 10363 10378 10382 10390 10393 10409 10425 10438 10447 10448 10494 10513 10516 10521 10614 10719 10728 10751 10777 10788 10826 10827 10839 10886 10894 10918 10938 11039 11048 11082 11110 11164 11169 11193 11299 11312 11314 11348 11355 11397 11404 11412 11418 11422 11458 11464 11493 11498 11505 11534 11587 11605 11663 11778 11856 11859 11861 11876 11965 11989 12015 12026 12032 12061 12078 12090 12108 12130 12135 12162 12174 12260 12298 12314 12380 12381 12390 12406 12416 12461 12504 12511 12518 12557 12636 12645 12715 12743 12750 12787 12835 12840 12855 12872 12900 12932 12933 12939 12947 12968 13021 13064 13115 13117 13159 13171 13210 13216 13307 13324 13370 13384 13413 13427 13447 13455 13630 13641 13642 13669 13672 13681 13702 13723 13761 13797 13829 13872 13883 13902 13953 13958 13967 13979 13983 13997 14017 14025 14034 14043 14091 14103 14159 14329 14374 14380 14390 14407 14427 14473 14475 14559 14584 14590 14592 14602 14689 14720 14778 14798 14820 14869 14920 14970 14977 15006 15035 15044 15114 15141 15226 15307 15358 15435 15457 15462 1551 15567 15616 15624 15626 15666 15742 15759 15 15790 15837 15895 15929 15931 15939 15978 160 16075 16100 16118 16120 16127 16174 16182 16201 16202 16238 16262 16323 16372 16467 16475 16518 16594 16656 16665 16666 16696 16 16734 16779 16793 16796 16798 16800 16845 16 16883 16938 16972 16997 17107 17114 17159 17265 17306 17310 17342 17345 17348 17389 1 17421 17428 17447 17494 17539 17541 17553 17594 17615 17765 17780 17801 178o2 17855 17913 17937 17948 17967 17969 17978 1' 18101 18179 18242 18250 18253 18263 189 18308 18329 18368 18383 18406 18431 18 18489 18511 18521 18530 18531 18592 18874 18616 18694 18718 18728 18735 18746 18890 18963 19018 19030 19058 19-12 19 19258 19314 19329 19351 19352 19365 19380 19404 19422 19443 19451 19461 19491 "ól ig738 19606 19615 19618 19635 19652 19681 on„s 19759 20230 X SS SS SSè im s 5 S 21018 21019 21060 21065 21144 21 2153i 21259 21266 21281 21351 21353 21 21918 21584 21648 21685 21807 218-3 21859 21943 21959 21994 8637 ®et Verbetering 5e Klasse 13e HJ«' f70 m. z. 8637 groote zang- en v^'d'eerden ontplooien. Deze zange vieUgel Elsie Gewin op een t die kkelyke taak 19606 19615 raore 00183 20za° 19830 20003 20023 2003 20064 2083 20244 20259 20268 20295 20323 20^ ^757 20454 20466 20486 20502 20656 2070 20975 me]. geleid. Get-n gemaXKSi^ ^„voiid'S- begeleidingen zij alles beha de wyZe En daaron alle waardeeringkweet. waarop de pianiste zich va Hymne a. Het koor zong daarna ng sopraans de Kunst van Bonset, 11 gn klavi« door de reeds genoemde^ ResuUaat-,s begeleiding van mei. GeW "jking. Jon*® Uitstekend geslaagde ^'ideem ^Lgn- leiuing, rustig, maar g n fcedo delijke bewegingen die aa gen geen twijfelheten- staa"d dit Met het door alle aanwe s werd zongen eerste Wilh^gJ®, d concert, dat 's av0"dsifwas, dags veel minder bezocht JL

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8