Publicaties 0>J1+ Agenda peecêecUfo bergen obdam heiloo egmond aan zee stompetoren st. pancras langendijk Verwachting: EERSTE BLAD Alkmaar, Woensdag. EXAMEN STENOGRAFIE EN MACHINESCHRIJVEN. Bij de examens voor stenografie en ma ch ineschrij ven, gehouden op 10 Oct. te Am sterdam, onder leiding van den ontwerper, den heer A. W. Groote, slaagden: voor kantoorstenografie, 130 lettergrepen per minuut, de dames G. Jekel te Heiloo en F. Bahnsen en T. Meeuwsen te Alkmaar; voor machineschrijven de dames T. de Jong met een snelheid van 239 letteraan- slagen per minuut, N. Luijting met 230, M. Noort te Alkmaar met 200, R. v. d. Berg te Alkmaar met 225, P. M. P. Dieleman te Alk maar met 252, W. Visser te Alkmaar met 184, M. Beenders te Broek op Langendijk met 178, J. de Waard aldaar met 235; voorts slaagden de heeren C. Veen met 230 aansl. per minuut; R. W. Lambers met 221, T. Papa met 205, allen te Alkmaar; W. Keu ring te Heiloo met 212 en W. Ie Mair, al daar met 272. APOTHEKERSEXAMEN. Mej. C. M. M. de Boer alhier is te Utrecht geslaagd voor examen apothekeres. DIERENBESCHERMING. Maandagavond is door een paar flinke jongens een mooi zwart poesje uit de Oude gracht opgehaald. Deze plm. 4 maanden oude git-zwarte poes is van zijn bad geheel hersteld en vraagt om eigenaar. Liefhebbers kunnen zich vervoegen van 6'/j7 uur bij den heer C. Verver, inspecteur Dierenbe scherming, Baanstraat. Van mevr. R. werd nog 2.50 ontvangen voor het te stichten dierenasyL 32STE ST. NICOLAASFEEST VAN DEN BOND VAN NED. ONDERWIJZERS. De commissie voor het St. Nicolaasfeest, bestaande uit de dames C. Helleman en A. E. Kooy en de heeren J. Blokker, L. de Waal, W. Strubbe en K. de Vries, is reeds met de vöorbereidende werkzaamheden voor het te houden St. Nicolaasfeest begonnen en thans zoover gevorderd, dat de bekende inzamellijsten, dit jaar geteekend door de heeren K. de Vries en L. de Waal, eerst daags weer de burgerij aangeboden zullen worden. Hoewel er den laatsten tijd veel van de offervaardigheid der ingezetenen gevergd is, hoopt en vertrouwt de commissie toch, dat de sympathie, reeds 31 jaar in toenemende mate voor het mooie Sinterklaasfeest ge toond, ook dezen 32sten keer in onverflauw de kracht aanwezig zal zijn en de Alkmaar- sche kindervrienden bewegen zal ook nu weer zoo diep mogelijk in den zak te tasten. Want ongeveer 2000 kinderen hopen op een prettig feest en daarvoor is heel wat geld noodig. Indien het vertrouwen der commissie in de mildheid der Alkmaarders niet beschaamd wordt, dan komt Sint Nicolaas op Maandag den 4den December zoo mogelijk per extra boot uit Spanje aan, om, gevolgd door de kinderen van de laagste klassen van alle openbare scholen, naar de Harmonie te gaan en aldaar met hen feest te vieren in de groote zaal en in de Dancing met de kleintjes van de kleuterscholen. Op den 9den en den 14den Dec. zullen dan de middelklassen en de hoogere leer jaren feestvieren. Ondanks den ijver van de dames en hee ren, die de commissie behulpzaam zyn met het aanbieden der lijsten, gebeurt het toch wel, dat zoo'n lijst een milden gever niet bereikt. Soms stuurde men dan zijn bijdrage per giro, maar meestal droeg men die af aan een der commissieleden of vond de penning meester een enveloppe met inhoud in de bus. Het spreekt van zelf, dat ook dit jaar iedere gave, die de commissie op deze wijze ontvangt, met dank aanvaard wordt. Het adres van den penningmeester is nog altijd: Lamoraalstraat 2 en zijn gironummer is 314551. De hoop uitsprekend, dat het 32ste feest niet minder prettig zal zijn dan het vorige en nog mededeelend, dat te zijnertijd nadere bijzonderheden vermeld zullen worden, tee kent namens de commissie J. BLOKKER, penningm. Lamoraalstraat 2. DE EXPORT VAN EIEREN. In het tijdvak 3 tot en met 9 Oct. zijn voor uitvoer goedgekeurd, naar Duitschland: 3412.800 versche Holl. kip- en 432.000 ver- sche HolL eendeieren. Naar Engeland: 10.273.200 versche Holl. kip- en 1.812.420 versche HolL eendeieren, 982.440 HolL koel huiseieren en 324.000 HolL geconserv. kip eieren. Naar andere landen: 637.570 versche Holl. kipeieren. Totaal verzonden 17.874.430 stuks eieren. TIENJARIG BESTAAN DER KINDER- VEREENIGING S.I.S. De Kindervereeniging S.I.S. hield op Maandag 3 Oct. haar jaarlijkschen feestdag in den muziektuin. Tevens werd dezen middag het 10-jarig bestaan der vereeni- ging herdacht. Om ongeveer half twee werdi van het pleintje in de Eikelenbergstraat afgemar cheerd onder de toonen van het muziek gezelschap van der Stok. Toen allen in den muziektuin aanwezig waren, werd het bestuur der vereeniging ontvangen met het zingen van het club lied. Hierna kwamen acht meisjes in 't wit, afgezet met de Alkmaarsche kleuren, naar voren om de vernieuwde vlag der vereeni ging aan het bestuur te overhandigen. De voorzitter der feestcommissie, de heer H. v. 't Veen, heette het bestuur met zijn dames en de kinderen met hun geleidsters hartelijk welkom en memoreerde de jaren die voorbij waren gegaan met de ups en downs. De vereeniging heette aanvankelijk buurtvereeniging, maar doordat vele leden mede door verhuizing buiten de buurt waren geraakt, is zij herdoopt in „Kinder vereeniging", zooals thans ook op de vlag is aangebracht. De voorzitter der vereeniging, de heer S. Jongkind, dankte de aanwezigen voor de moeite welke zij zich getroost hadden om dezen middag voor te bereiden en voor hetgeen de vereeniging was aangeboden. Hij zeide vast besloten te zijn op den inge slagen weg voort te gaan en wenschte den kinderen dezen middag veel plezier. Hierna nam de heer A. Kesselaar de leiding. Na een rondwandeling door den tuin, waarbij de kinderen werden getracteerd, wist hij de kinderen te amuseeren met spel, muziek en goochelkunst. Na verschil lende malen te zijn getracteerd, kwam nog te vroeg het einde van den middag. Bij het naar huis gaan kreeg elk kind nog een blijvende herinnering in den vorm van een gevulden beker met opschrift: „K'ndervereeniging S.I.S. Alkmaar 1929 1939." In optocht werd naar het pleintje in de Eikelenbergstraat gemarcheerd, waar na het zingen van „Lang zullen ze leven", de stoet werd ontbonden. De commissie kan op een alleszins ge slaagden feestmiddag terug zien. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1678 is opgenomen het'besluit van den Raad dier gemeente van 30 Juni 1938, 15 Decem ber 1938 en 3 Augustus 1939 waarbij is vast gesteld een Verordening op het heffen en invorderen van haven- en kaaigelden in de gemeente Alkmaar. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 11 October 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. De burgemeester' van ALKMAAR brengt mede namens zijn ambtgenoot van Egmond- binnen ter algemeene kennis, dat ingevolge vordering van den Opperbevelhebber van land- en zeemacht krachtens artikel 16 der Wet van 23 Mei 1899, S. 128, op Vrijdag 13 October 1939 des avonds van 7J4ll'/i uur de Hoeverweg van de aansluiting bij den Bergerweg in de gemeente Alkmaar tot Egmond aan den Hoef in de gemeente Eg- mondbinnen door het militair gezag zal wor den ingebruik genomen en mitsdien gesloten zal zijn voor alle verkeer. Alkmaar, 11 October 1939. De burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Kolven NATIONALE KOLFWEDSTRIJDEN TE HOOGKARSPEL. De nationale kolf wedstrijden in de kolfbaan van café Bantam te Hoogkarspel, zijn Dinsdag beëindigd. Deze laatste dag was er veel spanning, aangezien het nu om de prijzen ging en er tusschen de verschil lende leidende clubs en kolvers weinig verschil was. De hoogste serie in de derde ronde werd gemaakt door den heer J. Goet van Recht Door te Alkmaar, die niet minder dan 56 punten sloeg. De heer K. de Vries van Hoogkarspel, die in eigen baan speelde, be haalde een aantal van 55 punten. Deze prestaties werden met groote interesse door de kijkers om de baan gevolgd en toege juicht. Het was een uitstekend geslaagde wed strijddag. Tijdens den gehouden feestavond heeft de heer J. A. Schrijnder, voorzitter van den Nederlandschen Kolfbond de prijzen van dezen wedstrijd uitgereikt. De uitslag laten wij hier volgen: Korpswedstrijd, gummiballen: le pr. Vriendenkring te Noordscharwoude met de korpsspelers C. Langedijk Pzn., G. Deutc- kom en G. Hop, 432 pt. Tevens eersten eere- prijs, een zilveren wisselbeker. Sta Vast te Grootebroek-Bovenkarspel won dezen beker in 1938. 2e korpsprijs: Volharding te Oudkarspel, met de spelers P. Langedijk, P. Gelder en C. Vlug, 424 p. Sajetballen: le korpsprijs Mik Wis te Koog aan de Zaan met de spelers H. Ero, Joh. Dil en N. C. de Boer. Tevens eerste eereprijs een zilveren wisselbeker, welke het reeds tweemaal eerder gewonnen had; 2e korpsprijs: Togido te Krommenie, met de spelers Jac. Leguyt Mz., W. Gorter en J. G. van Tongeren, 363 p. Persoonlijke wedstrijd: le pr., kunstvoor werp benevens wisselbekcr, bestaande uit een zilveren molen. Gewonnen door P. Gel der van Volharding te Oudkarspel met 156 pt. Deze kolver speelde met gummi en heeft daardoor tevens den kampioenstitel voor gummi gewonnen. De kampioenstitel 1939 voor sajet werd veroverd door H. Ero, van Mik Wis te Koog aan de Zaan met 148 punten; 2e pr. J. Goet van Recht Door te Alkmaar, 154 pt.; 3e pr. K. Langedijk Pzn. van Vriendenkring te Noordscharwoude, 151 pt.; 4e pr. G. Deute- kom van Vriendenkring te Noordscharwou de, 150 pt.; 5e pr. H. Ero van Mik Wis te Koog aan de Zaan, 148 pt.; 6e pr. K. de Vries van Onderling Genoegen te Hoog karspel, 147 pt.; 7e pr. C. Goet van Over de Helft te Nieuwe Niedorp, 146 pt. Bioscopen. Harmonie-Theater, half 8, hoofdnummer De Spooktrein (rom.-sens. Holl. film); hoofd rollen Jan Musch, Fientje de la Mar, Louis Borel, Cissy van Bennekom e.a. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Andy Hardy wordt verliefd (hum.); hoofd rollen Mickey Rooney, Judy Garland, Lewis Stone en Ann Rutherford. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, half 8, hoofdnummer De twee zusters Kleh (rom. dram.); hoofdrollen Corinne Luchaire en Anny Ducaux. Toe gang boven 18 jaar. Roxy-theater, half 8 hoofdnummer Fer- nandel als rebel (kom.)'; hoofdrol Fernandel. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 11 October. 8 uur, café Renses te Stompetoren, blin- denavond, film en zang. Vrijdag 13 October. 5 uur, de Unie, vergadering Ned. Genoot schap tot zedelijke verbetering der gevan genen. 8 uur, 't Gulden Vlies, ledenvergadering kindervoeding. Wisselbeker voor den sajetkolver, die het hoogste aantal punten behaalt in den personeelen wedstrijd en niet voor een prijs in aanmerking komt: J. G. van Tongeren van Togido te Krommenie, 138 pt. Junioresprijs voor gummi: M. Maars van Vriendenkring te Noordscharwoude met 81 punten. Serieprijs voor het hoogste aantal punten voor sajet in le en 2e serie samen: D- Blaauboer te Barsingerhorn, 107 pt. Serieprijs voor het hoogste aantal punten in le en 2e serie met gummi: J. Knol van Aan is Winst van Venhuizen, 104 pt. Serieprijs voor de eerste serie: C. Plak- man van Volharding te Oudkarspel, 55 pt.; serieprijs 2e serie oJh. J. Smit, Onderling Genoegen te Hoogkarspel 54 pt. Ero-prijs, wisselprijs voor den gummi- of sajetkolver, die in de eerste en tweede serie dc meeste punten slaat en geen persoonlij ken prijs behaalt: D. Blaauboer van Bar singerhorn met 107 pt. Twaalvenprijs C. J. van Kleef, Sta Vast, Grootebroek, met 5 twaalven. Elvenprijs: P. Molenaar, Op Maat te Z.- Scliarwoude, met 5 elven. Tienenprijs: W. v. d. Zei, de Vier Eenen, Spanbroek, met 5 tienen. De hoofdbestuursprijs werd gewonnen door J. Schrieken van Onder Vrienden te Oudkarspel, 97 pt. De prijs voor den speler van Onderling Genoegen, die in le en 2e serie het hoogste aantal punten behaalde werd gewonnen door Joh. Buisman met 91 pt. In de plaats van wijlen den heer Jac. Houtenbos is door den burgemeester als lid van het steuncomité B benoemd de heer Nic. Smit. Commissie voor ontwikkeling en ontspanning voor militairen. In navolging van Bergen aan Zee heeft zich in Bergen-Binnen een militaire com missie voor ontwikkeling en ontspanning van het le depot-bataljon gevormd. Be schermheer hiervan is de bataljonscomman dant majoor F. A. Kanne. In het voorloopig bestuur hebben zitting de heeren E. J. Bul der, le luitenant, voorzitter; A. van der Meulen, 2e luitenant; C. van Woerden sergeant, secretaris en Jhr. P. Storm van 's Gravesande, dienstplichtige. De commissie zal zich bezig houden met het doen houden van cursussen op verschil lend gebied, het organiseeren van ontspan ningsavonden, het beoefenen van verschil lende soorten sport en het oprichten van 'n militair orkest. Bloedtransfusie. De burgemeester, de heer mr. H. D. A. van Reenen, heeft op uitnoodiging van de Centrale Bloedtransfusie-commissie van het Nederlandsche Roode Kruis het voorzitter schap aanvaard van een plaatselijk comité te Bergen voor bloedtransfusie. In dit comité hebben op verzoek van den burgemeester zitting genomen: voor het Roode Kruis, de heer G. van Terwisga, die de functie van secretaris zal vervullen; dokter A. H. van Gelder als vertegenwoor diger van den luchtbeschermingsdienst; de heer G. Taapken voor het Witte Kruis en dokter H. W. J. M. Poot voor het Wit-Gele Kruis. Het doel van dit instituut is allereerst om te komen tot registratie van personen, die bereid zijn hun bloed te geven voor gewon de soldaten en burgers. Verhooging werkverschaffings- loonen en steun gevraagd. Het bestuur van de afd. Bergen van de Troelstra-beweging verzond aan den raad een adres, waarin er op wordt gewezen dat tengevolge van de abnormale omstan digheden de eerste levensbehoeften der mate in prijs zijn gestegen, dat de loonen in de werkverschaffing en de steunuit- keering bij lange na niet toereikend zijn om de kosten van het levensonderhoud te dekken. Daarom wordt verzocht: le. Er bij de regeering op te willen aandringen, dat de werklooze arbeiders alhier zoodanigen toeslag op den steun en het werkverschaffingsloon ontvangen dat de grootere uitgaven voor levenson derhoud daarmede zijn gecompenseerd. 2e. In verband met het feit, dat zij reeds thans ernstig zijn gedupeerd en dus in alle deelen achterop zijn geraakt, als tegemoetkoming goedkoope cokes be schikbaar te willen doen stellen in een of andere opslagplaats binnen deze gemeen te, een maatregel, als b.v. ook te Alkmaar is genomen, en verder het beschikbare brandhout zooveel mo gelijk onder de werkloozen te doen uitdeelen. Het ongeval aan den Meerweg. In verband met het ongeval, dat de vorige week heeft plaats gehad, heeft de heer O. J. Verkerk het volgende adres tot den raad gericht: „Ondergeteekende, O. J. Verkerk, Meer weg 7, alhier, neemt de vrijheid er Uwen Raad op te wijzen dat door de toename van het auto-verkeer naar en van het vliegveld het verkeer voor voetgangers en wielrijders langs den Meerweg en de daarop uitkomende lanen zeer gevaarlijk is geworden. Behalve vele aanrijdingen die tenge volge hadden materieele schade en meer of minder ernstige verwondingen, heeft de vorige week een 16-jarige jongen bij een aanrijding op den hoek Lijtweg Meerweg het leven verloren. Het is ter voorkoming van meerdere vreeselijke ongelukken dat hij Uwen Raad verzoekt, zoo spoedig mogelijk maatrege len te nemen om de veiligheid aldaar te bevorderen". Wij kunnen hieraan toevoegen, dat reeds gisteren van gemeentewege een aan vang is gemaakt met het kappen van het uitzicht belemmerende houtgewas. Het komt ons echter noodzakelijk voor, dat dit ook geschiedt met het houtgewas, dat aan de hoeken der betreffende wegen op particulieren grond staat. De betreffende eigenaren verzekerden ons, dat zij, wan neer de gemeente daartoe zou willen over gaan, geen bezwaar hebben. Maatregelen om het zicht aan den Loudelsweg—hoek Bergerweg te verbeteren, zijn eveneens noodzakelijk. Vanaf huize „De Klomp" tot den Bergerweg voldoet deze weg, waaraan drie belangrijke onderwijs inrichtingen en een retraitehuis zijn gele gen en waarin thans troepen zijn gele gerd, absoluut niet. Twee auto's kunnen daar elkander ternauwernood passeeren, terwijl het uitzicht op den Bergerweg en Dorpsstraat door hooge hagen wordt be lemmerd. Machinist benoemd. Tot machinist van het stoomgemaal van den polder Obdam is wegens het overlijden van den heer D. van Schagen diens zoon, de heer S. van Schagen benoemd. Bazar onderhoud Witte Kerkje Dinsdagavond werd in de Rustende Jager de bazar welke wordt gehouden ten bate van het onderhoudsfonds van het Witte Kerkje en van de pastorie, geopend. In de smaakvol getooide tooneelzaab waar de nationale kleuren domineerden, wa ren de eerste plaatsen door vooraanstaanden uit de gemeente bezet. De voorzitter, ds. H. W. Bloemhoff, heette allen welkom, vooral den burgemeester en wethouder Akkerman. Het speet hem, dat hij wethouder Barnhoorn niet kon begroeten. De voorbereiding, aldus spreker, heeft veel van de werksters en werkers gevraagd, doch nu is het dan ook wat den opzet betreft voor elkaar. Met groote dank baarheid ggwaagde spreker van de gift van 60 van H. M. de koningin en van de spon tane medewerking van B. en W., alsmede van die van den heer C. Brouwer, eigenaar van de Rustende Jager. Na de officieele opening zong het her vormde kerkkoor een paar nummers, waar na onmiddellijk de dames en heeren in de weer waren om de vele bezoekers de zaal was tjokvol te vermaken bij de tal rijke attracties en voor het goede doel geld in het laad je te krijgen. De dames presenteerden een keurcollec- tie van handwerken, kortom er was variatie. De muziek zorgde voor een prettige stem ming. De wensch van den voorzitter, dat de bazar ook in financieel opzicht mag sla gen, zullen allen wel onderschrijven. Na 15 jaar z'n trouwring terug! De heer E. SI. vond in de Voorstraat een trouwring, die blijkens de initialen en den trouwdatum naar hij meende aan den heer L. te Egmond aan den Hoef toebehoorde. Zijn vermoeden bleek juist te zijn, maar wat merkwaardiger was, de heer L. bleek dezen ring reeds 15 jaar geleden verloren te hebben. Waar de ring op straat gevonden werd, ligt het vermoeden voor de hand, dat de heer E. SI. niet de eerste vinder was, maar wel een eerlijker vinder dan zyn voor ganger. Weinig animo om te varen. Onder de Egmondsche visschers blijkt nog weinig animo te zijn om weder ter vis- scherij te gaan, hetgeen, gezien de gevaren van mijnen en duikbooten en met de her innering aan den vorigen oorlog, ook wel be grijpelijk is. Tot nu toe is slechts één Eg mondsche visscher bereid gevonden om te varen. Deze is inmiddels reeds met de Ade lante naar zee vertrokken. Afscheid directeur „Voorwaarts". Dinsdagavond nam de heer J. Schuu ring afscheid van de leden der gymnastiek- vereeniging „Voorwaarts", van welke ver eeniging hij langen tijd directeur was. Alle klassen waren op het tooneel in café Kamsteeg bijeen, toen de voor zitter, de heer P. Vader, zyn afscheids woord sprak, waarin hij de groote verdiens ten van den vertrekkenden leeraar memo reerde. „Geen moeite was U te veel, veel zorg hebt Gij aan onze vereeniging besteed, wij zullen U gaarne als eerelid aan ons ver- binden", aldus de spreker. Namens allen bood hij eenige mooie souveniers aan, en eindigde met den wensch, dat het de fami lie te Velsen goed zou gaan. De heer F. G. Nol sprak namens den turnkring Alkmaar, het K. N. G. V., en als persoonlijk vriend eenige gevoelvolle woor den. Met dankbaarheid gewaagde hij van de moeilijke taak die de heer Schuuring op zijn schouders nam bij het aanvaarden van het directeurschap, en het goede verloop daarvan. Erkentelijk was spr. het gemeente- Geldig van hedenavond tot m ongeveer 19 uur: Betrokken wolkt, plaatselijk eenige regen f b«- matigen wind uit zuidelijke richtffi*' ter In het noordoosten, overige*.. ..,lack andering in temperatuur. ini? Vtr. Buitenlandsch weeroverzicht Het gebied van hoogen luchtri, steeds over Scandinavië liggcn j?k blÜft heeft zich echter weinig naar het kertl plaatst en ligt hedenmorgen over rV6r* Op IJsland en noord-Groenland is druk gestegen, nadat een depressfe t °ht" Noordelijke IJszee in oostelijke richt' getrokken. Het gisteren genoemde 3 13 front ligt nog steeds over ons land h3 iets naar het noorden opgeschoven 1* door in het midden de temperatuur steeg. Tengevolge hiervan was er heï morgen een verschil in temperatuur schen de Bilt en Groningen van zes JJ Dit front veroorzaakte ook nog waf£e regen de grootste hoeveelheid had vlie veld Twente (4 mm). De hooge druk w schen de Azoren en het Iberisch schiereiland trekt langzaam oostwaarts. Over Italië een vlak minimum gelegen. Dit veroorzaak? zwaren neerslag aan de oostkust van d' Adriatische Zee (tot bijna 40 mm toe) o? den Balkan is de luchtdruk gestegen' De wind is hier in kracht afgenomen en er viel minder neerslag. LICHT DP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.47 tot 5.48 uur licht op. bestuur van Oterleek, dat het groote gym- lokaal beschikbaar stelde, en zoo loyaal altijd medewerkte, waardoor de belangstelling van de burgers voor de lichamelijke ont wikkeling werd verhoogd. Spr. hoopte, dat de heer Schuuring steeds zijn belangstelling in den turnkring zou blijven toonen. Bewogen dankte de directeur ten slotte voor de goede woorden en blijken van sympathie en waardeering. Het was geen gemakkelijke taak, opvolger van den po- pulairen heer de Rie te zijn, doch spr. wist, dat hij steeds rechtvaardig was geweest en de leerlingen hadden hem over vele moei lijkheden heen geholpen. Thans drong diep het besef tot hem door, hoe zwaar het valt, het mooie opbouwende werk te verlaten, doch het leven riep hem naar een andere plaats. Met genoegen aanvaardde hij het eerelidmaatschap, steeds zal hy met plezier aan „Voorwaarts" terugdenken, en hij zag in den heer Nol een zeer geschikt plaats vervanger. „Moge „Voorwaarts" groeien en bloeien", was het slot van zijn rede, waar mede het officieele gedeelte geëindigd was. Benoemd. Benoemd tot tweede botermaker aan de melkinrichting O. V. V. aan de Lijn baansgracht te Amsterdam de heer H. Wan- sink, thans botermaker aan de zuivelfabriek „Neerlandia", alhier. Bellamy. Maandagavond werd in het lokaal van den heer Bouwstra een propagandaverga dering gehouden van de Int. Ver. Bellamy. Als spreker trad op de heer M. H. v. Stijl uit den Haag met als onderwerp „Mo bilisatie". In een gloedvolle rede schetste«J den huidigen toestand, waartoe he w systeem heeft moeten leiden. Hy ze uitvoerig uiteen. Thans heeft ditsys e gedaan. Wordt tegenwoordig het dlst"butai. stelsel al niet toegepast? Het particulier lm tiatief zal verdwijnen, ieder mens dezelfde rechten. Het geboren worden sterven is bij ieder hetzelfde, v'aa niet alles van een centraal punt uit? Door de oorlogstoestand gebeurt dit thans wilde Bellamy ook, het ruilsys e bben_ buitenland zal een plaats moe den De Bellamisten willen mobiliseeren a opbouw van een nieuwe maatschapPU- in geen eigenbelang op den voorgrond m treden, doch het belang van stellen Van de gelegenheid om vragente werd gretig gebruik gemaak't. a door spreker naar genoegen beantwoo t +p Broek op De heer P. Molenaar L feester Langendijk is benoemd tot mag Kruis, van de afd. Langendijk van Het ging iets hetcT Groen- Het verloop aan de Langen "rschillende tenveilingen was voor een jets É>f" koolsoorten iets gunstiger, jöu stegen de ringeren aanvoer dan gey begin va prijzen van de roode kool i lQ0 kg voo de week reeds tot Plm' de mooiste k°°0 de kleine sorteeringen. Voor per joO betaalde men Dinsdag ai jj'estal kg. De grootere kool noteer b grypen plm. 2 per 100 kg. Zootog pr«g hebben de tuinders van dewerd willen profiteeren. De asdag kond langzamerhand grooter. sp0orwa«oj* bij een aanvoer van ru:un ,]iaafd blU pryzen boven 4 rWffiT De fg en was de hoogste priJheeft oo f witte kool voor zuurkool vraag flinke stijging ondf ga^;loopen *eek ige dit artikel was in de afge dientengov duidend en de prijzen bQVen d tot een peil gestegen, e„ is 8 j wonen prijs_ in de laatste^ f 0O fj f De mooie witte kool „0{eerde v Minder mooie kwaliteit

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2