r/STYLE CJMI PEREECTIQH Kantoorbediende POORTER - Mient Wintermeik te koop, Fa. JON BOTTEMANNE Jaren plezier! STRIJKSTER. net Persoon Rechtszaken Adoedentiêu £erst kilkm NET MEISJE. Paradijs Eilanden 1 te laëe nl; Han duurder. f'dko°Pe^avan spercieboonen en sny- <^5 aanlïod v t meer De prjJzen 0 M- .liezen besteed Snyboonen, iok g0^ cmeliik te Broek op Langen de TnS worden, stegen van 26 *rdenfXn«ken niet bevordert. De den Sang at tegen zeer uiteenloopende andijvie laa hand. De gemiddelde prijs prijzen van 8q 0 9,0 per 100 struik, is ongeveer j bloemkool wisselen De Prt-Too wordt van 11 tot 5 ook fnnstuks' betaald, dan weer maakt per 10° de beste hoogstens 11. men voor ngst van de peen en de HEILOO WIERINGERWAARD iiet fruitteelt-demonstratie- bedrijf te schellinkhout. KOEDIJK SCHOORL Alkmaarsche Politierechter johannes jacobus krijns, trijntje kuiper, christiaan pieter kruk, bekwame Banketbakkers- bediende. fff* 'V net Kamermeisje en Werkmeisje. een flinke Dienstbode, N.R.V. AFD. ALKMAAR Hawaiï Laat 182 AÏkmaar.Tel.2598 Voor alle verlichting Kwaliteit, binnenwerk en afwerking bepalen den levensduur van elkkleedingstuk.Onze reputatie danken wij aan het feit, dat elk stuk onze afdeeling „Contróle" passeert. U kunt bij ons alles rustig komen bekijken zonder eenigen koop- dwang. Een goede raad! Wacht niet, thans doet 'Jw gulden wonderen! AMSTERDAM RQHERQAM r»sTE BLAP_ bo°ne" lor aanmerkelijk gestegen. Te ,iin l»erd ^?,de noteerden wy voor de i^fXnen tot maximum 24 per loiste slaboon partijen werden dijk ve m f 30 P€r tot maXimÜrinpen van de aardappelen is Inden°Sèr?n« te bespeuren. Ze bly- t*W Versïdkoop. De handel in poot- ven ^lefis traag- Er wordt, naar van aardapPe fn verkiaard wordt, nogal on- tuinderszijae hetgeen een goe- 0ver fit ook niet te roemen. Peen bracht bietelVkïeSÏbieten tot 2 en 2.30. Groote bieten noteerden vanaf 0.80. Jaarvergadering v.v.v. rie Maandagavond in de Rustende Jager hnuden vergadering was door 18 leden gêhouden notulen gaf de secretaris ïrvv een resumé van de ingekomen stuk- De jaarverslagen van de secretarissen k 1 VVV. en sportgebouw werden goed- vaf rH Voor den eersten keer had de se- 'officieuze cijfers van het aantal "Wingasten en hieruit bleek, dat 655 per- hier hun vacantie hebben doorge- S De rekening van den penningmees- ♦Ir VV.V. sloot in ontvangsten en uitgaven „e.t 593.57, voordeelig saldo f 34.04; die den penningmeester Sportgebouw met f 1146.90, voordeelig saldo 51.46. De be- „,™tmg V.V.V. werd vastgesteld op f 549.04 en van het Sportgebouw op f 1090.82. Bij de bestuursverkiezing zeide de voor zitter dat een nieuw rooster is vastgesteld en hierin treden de bestuursleden om de 2 jaar af (voorheen 3 jaar) en dit is in over eenstemming met de statuten. Nadat dit was goedgekeurd, werden de heeren Jac. Lake- man en G. Smits herkozen (de laatste by loting) en gekozen de heer C. ten Bruggen- cate. Een bestuursvoorstel om (by vacatures) het aantal bestuursleden in te krimpen van 7 op 5 werd zeer uitvoerig besproken. Ook kwam naar voren de gespannen verhouding van den voorzitter en secretaris Sportge bouw. De vergadering kreeg dien indruk tosr de krasse uitlating van den voorzitter, doch de bestuursleden Lakeman en v. Tricht zeiden zeer nadrukkelijk, dat er alleen in den boezem van het bestuur een meenings- verschil is over berichtgeving van nieuws in de couranten. Met grooten nadruk ver klaarden beide heeren, dat het geheele be stuur bewondering heeft voor het vele werk door beide secretarissen verricht. Niettemin gaven de heeren van Rossum, Eekhoff en Kostelijk in overweging om het geheele be stuur en bloc te laten aftreden en het aan tal bestuursleden op 5 terug te brengen. Daar dit voorstel niet op de agenda stond, werd het aangehouden om het bestuur zich te laten beraden. Maar uit de verdere dis cussie bleek, dat eenige heeren alsdan een vergadering zullen aanvragen. De rond vraag kwam door het late uur te vervallen. Holl. Mij. v. Landbouw. Maandagavond vergaderde de afd. Wie- ringerwaard van de Holl. Mij. van Land bouw in het lokaal van den heer R. Breed onder leiding van den heer P. Visser Az. Aanwezig waren 27 leden. Bij de opening besprak de voorzitter met een enkel woord de positie van den Land bouw sinds de laatste zeven jaar. Onder de ingekomen stukken, welke voor het meerendeel voor kennisgeving werden aangenomen, was o.m. een circulaire van de Volkshoogeschool met verzoek lid of dona teur te worden. Het bestuur gaf in over weging als lid toe te treden als zijnde een zeer nuttige instelling. In de plaats van drie aftredende bestuurs leden, n.1. de heeren C. Waiboer, Daan Kaan en K. Koster (niet herkiesbaar) werden ge kozen de heeren Dirk Kaan, C. Schenk en V. de Wit. Het bestuur stelde voor wederom een praatavond te houden met den heer Lienesh en verder den heer de Vries uit te noodigen een lezing te houden over voedermiddelen. Sommige leden waren van oordeel, dat een lezing over dat onderwerp zeer weinig zin heeft. De heer C. Rezelman gaf eenige toe lichting over het mengsel van voedermid delen. Een voorstel tot opheffing der aan- koopvereeniging werd na toelichting door den penningmeester met algemeene stemmen aangenomen. Het batig saldo, zijnde ongeveer 30, zal in de kas der afdeeling worden gestort. Bij de behandeling van den beschrijvings brief werd o.m. besloten, dat de afgevaar digde in plaats van het aftredende hoofdbe stuurslid den heer D. Staal te Diemen de candidatuur K. de Vries te IJpolder zal steunen. De heer Rademaker wilde namens de af deeling Wieringerwaard een schrijven bij het hoofdbestuur indienen, waarin wordt aangedrongen op hoogere richtprijzen in het bijzonder de melkprijzen, terwijl verder in overweging zal worden gegeven om alle wol maar te verbranden, indien niet méér zal worden betaald. Tevens zal het Hoofdbe stuur worden geadviseerd om méér samen werking te zoeken bij de hooge instanties en wanneer die niet willen luisteren naar de raadgevingen van het H.B., dient het overleg te worden verbroken. De voorzitter zou dit schrijven zoodanig willen stellen, dat er een billyke lijn worde getrokken voor de graanprijzen. Verder werd in principe besloten de con tributie met 50 te verhoogen, opdat van de H. M. v. L. meer kracht kan uitgaan. Men zendt ons vanwege het fruitteelt- demonstratiebedrijf van den econ.-technolo- gischen dienst in deze provincie het volgen de verslag over de maand Sept.: Een groot deel der vruchten is geplukt. De kwaliteit was, zoowel wat betreft de appe len als de peren, ^oed te noemen. Schurft komt slechts sporadisch voor, waardoor dus het fruit voor bewaring gedurende korteren of langeren tijd, al naar de betreffende variëteit en den marktprijs dit noodzakelijk maken, geschikt is. De marktwaarde is dit jaar, in verband met den grooten oogst, niet hoog. Voor handperen als b.v. Beurré Hardy en Bonne Louise d'Avranches enz. is nog een vrij behoorlijke prijs te maken. De oogst der late pruimen was dit jaar ook overvloedig. Voor Reine Victoria was gedu rende het laatste gedeelte van den oogst nog een vry goede prijs te maken. Takbreuk kwam ondanks het dunnen en stutten der boomen toch nog een enkelen keer voor. De wonden werden in dit geval zoo spoedig mogelijk met verf ingesmeerd en de gebro ken takken na het plukken verwijderd, waarbij de zaagwonden opnieuw werden ingesmeerd met verf, om 'oodglans te voor komen. In de maand October wordt het laatste fruit geplukt. Dit fruit is voor een groot deel bewaarfruit en wordt dan ook opgeslagen om in den loop van den winter te worden geveild. Als het fruit geplukt is, zal de noodige zorg aan de greppels en slooten worden be steed, ten einde een goede afwatering in den komenden winter mogelyk te maken. Ontslag genomen als raadslid. Het gemeenteraadslid mevrouw Otto Bierman heeft wegens familieomstandighe den haar ontslag ingediend als zoodanig. De afgetredene had zitting voor de s.d.a.p. Haar opvolger op de lijst is K. Mol die, naar wij vernamen, de benoeming zal aan vaarden. Jb. Boldewijn. t Gister ontsliep hier in den ouderdom van 65 jaar de heer Jb. Boldewijn, die in Juni LL afscheid nam als gemeente-ontvan ger, nadat hy al een paar maanden met ziekteverlof was geweest. Met het verscheiden van den heer Bolde wijn is iemand heen gegaan, die in het best van zijn leven veel voor het organisatie leven in de gemeente heeft gedaan en hy was vooral in de mobilisatie jaren 1914'18 als secretaris van de tuinbouwvereeniging De West een vraagbaak was voor velen, zoowel op het gebied van het tuinbouwleven en de toen optredende bepalingen ter be perking alsook voor de toen gemobiliseerden die hij altijd met raad en daad bijstond. Tevens heeft de overledene vele jaren zit ting gehad in het bestuur der boerenleen bank en een korte poos telde de gemeente raad hem oyder zijn leden. De gemeente verliest in hem wel een van haar beste burgers. Afscheidsavond. In 't militair tehuis aan den Laanweg te Schoorl werd gisteravond een afscheids avond gegeven, daar de meeste militairen deze week naar elders vertrekken. Ds. Ruys sprak over den Reispsalm (Ps. 121) over een krachtig, wakend, veilig en volkomen ge leide. De clou van den avond was het in het Friesch voordragen door de heer G. Doe- ven uit Alkmaar, hetgeen bij de Friesche mannen buitengewoon in den smaak viel. Ook de voordracht van den militair Houks- ma over „Jezus en óe herberg" ontroerde zeer. Er werd bij gezongen. De heer F. Helsdingen gaf verschillende aardige vertoo ningen met prijzen van een zakje tabak. Aan het einde der goedgeslaagde samen komst, het gebouw was stampvol, dankte korporaal Damsma den heer en mevr. Ruys er den heer en mevr. v. Os voor alles wat zy voor de militairen geestelijk en stoffelijk gedaan hadden, zoo ook de medewerkers aan dezen avond. Allen zouden aan Schoor! een prettige herinnering houden, ook van de behandeling hier van de burgerij ondervon den. Zeer voldaan ging men huiswaarts. SPIONNEN VEROORDEELD. Drie mannen voor de Rotterdamsche rechtbank. Drie mannen hebben voor de rechtbank te Rotterdam terechtgestaan wegens spionnage aldus het Hbld. Tegen een scheepsbevrach ter is drie jaren, tegen diens zoon, een monteur-vliegtuigbouwer bij Koolhoven en tegen een fotograaf, eveneens daar werk zaam, twee jaren gevangenisstraf geëischt. De zaak is met gesloten deuren behandeld. De feitelijke zaak is van weinig belang. De opzet tot het ontvreemden van zaken, die geheim gehouden moeten worden en de aan bieding daarvan aan een vreemden staat is echter bij het onderzoek gebleken. De foto graaf had foto's aangeboden in de overtui ging daarmee fabrieksgeheimen te verkoo- pen Voor de meeste van deze foto's wa ren er echter in het geheel geen koopers omdat het doodgewone reclamefoto's waren, die overal te zien waren. Andere foto's zyn voor 25 cent per stuk verkocht. De mannen zitten reeds geruimen tijd in voorarrest. Zitting van Maandag 16 October. Baldadig na gebruik van alcohol. Twee jongemannen uit Hoorn kwamen Maandagmiddag tegelijk bij den Alkmaar- schen politierechter op het matje. Het waren de vischventer v. d. B., 19 jaar oud en de loj-werkman V., 23 jaar oud. Beiden waren in den nacht van 18 op 19 Juli j.L in Hoorn met een kastelein, die alle borrels en biertjes betaalde, aan het pierewaaien geweest en tenslotte was de drank dezen jongelieden zoozeer naar het hoofd gestegen, dat de jong ste tegen een vitrine van een der plaatselijke bladen een trap gaf, waardoor het slot werd beschadigd. Daarna werd verderop een fietsrek, dat voor een kapperswinkel stond, in elkaar getrapt. De oudste kroop, om de reeks heldenfeiten de kroon op het hoofd te zetten, onder het hek van het stadhuis door om van de burgemeesterskamer een waar devol glas- in lood-raampje stuk te slaan. De jongste bekende tegenover den rechter zijn euveldaden zonder mankeeren, maar de oudste beweerde zich niets te kunnen her inneren van het stuk slaan van het raampje. De 18-jarige S., die mee op stap was ge weest en die nu als getuige werd gehoord, wist, hoewel hij tegenover de politie heel nauwkeurige verklaringen had afgelegd, zich plotseling van dat raampje ook niets meer te herinneren. Hij mocht dan den eed als een bagatel beschouwen, de officier deed dat allerminst. Die keek heel dreigend en verzocht den jon geman voor een paar oogenblikken op te sluiten en „even goed na te denken". De rechter willigde dat verzoek in en S. ging zoolang achter slot en grendel om te overpeinzen, welke leelyke gevolgen een meineed met zich kan meebrengen en of het maar niet beter zou zijn een goed geheugen te hebben. Na een poosje (men had een paar andere zaakjes intusschen afgedaan), werd S. nog maals voor het hekje geroepen. Terwijl da officier onheilspellend keek, zei S., dat hij er inderdaad van wist, dat V. het raampje in het stadhuis had stuk geslagen. Nadat hem het gevaarlijke van een meineed nog eens onder het oog was ge bracht, mocht hij gaan zitten. Het bleek, dat hy wel eenigszins door V. beïnvloed was geweest. De officier, mr. v. d. Feen de Lille, vor derde tegen v. d. B. 20 of 10 dagen en tegen V., die al twee veroordeelingen achter den rug had en zijn daad had gepleegd, een maand na een veroordeeling tot drie maan den gevangenisstraf, één maand gevangenis straf. V. vond dat erg veel. Hij zei steeds een verschoppeling te zyn geweest, slecht opge- Heden overleed, geheel onverwacht, mijn lieve Man in den ouderdom van ruim 65 jaar. A. KRIJNS— HOGETOORN. Amsterdam-Z., 15 Oct. 1939. P. C. Hooftstraat 96 boven. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der rouw kamers P. C. Hooftstraat 183. Bezoekuren van 922 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 18 October a.s. tegen 11.30 uur °P de Algemeene Begraaf plaats te Alkmaar. Vertrek; Van Eeghenlaan 20 te 10 uur. Heden overleed te Borgen (N.H.) ten huize van de fam. HHINKER, Mevr. van wijlen den Heer v.STAM, in den ouderdom van bijna 80 jaar. Namens de familie, A. KUDDERS, ex. tost, «De Rusthoeve", Purmerend. pRen' 14 October 1939. Pnnsesselaan 6. D« teraardebestelling zal 18^08 lle^en a-8, W'oensdag beo- fJer' °P de Oemeente- Z*** t. Alkmaar, het t ^','i6 uur" Vertrek van sterfhuis nam. half twee. Hiermede betuigen wij, ook namens wederzydsche ouders, onzen hartelyken dank voor de groote belangstelling, bij ons huwelijk ondervonden. C. D. DE BOER. G. DE BOER—SNEEBOER. Hoorn, Drieboomlaan 62. Met deze betuigen wij onzen innigen dank aan allen die een zoo groot blijk van belangstelling gaven by het smartelijk verlies van onzen innig geliefden Zoon en Broeder in het bijzonder voor de liefderijke behandeling van Doktoren en Zus ters van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. P. KRUK. J. C. KRUK en Verloofde. Heiloo, October 1939. Zandersloot E 37. Wegens ziekte van onze strijkster vragen wij tydelyk Direct in dienst te treden. Hoogloon. H. ECKMANN, Oudegracht 285. Gevraagd een Adres: ANTON BRUIN, Verdronkenoord 123. Gevraagd een flinke Banketbakkerij KOKKES. Gevraagd een voor wijk en bestelwerk bij F. Valk (Verkade's artikelen) Payglop 16. gevraagd op Handelskantoor. Accuraat en goed kunnende typen. Brieven letter B 364 Bureau van dit Blad. Hótel in provincieplaats N.H. vraagt Intern. Opgaaf van verlangd salaris en getuigschriften. Brieven onder letter A 362 Bureau v. d. blad. Mevr. BROEKMEIJER, Pieterde Hooghstraat 39, Heemstede, vraagt V- Kantoor RUNDVEE-FQKKERIJ Kamer No. 9, LANDBOUWHUIS, vraagt een Soll. schriftelijk met opgave van verlangd salaris. DOOR VERSTANDIGE FAMILIE GEVRAAGD: smakelijk, goedkoop, voedzaam en toch licht verteerbaar eten voor de wintermaanden. Antwoord: STOKVISCH! Vraagt receptenboekje en/of Inlich tingen: Prop. Bur. voor Stokvisch, L, Heerengr. 226, A'dam-C. looft DUIZEND GULDEN uit aan dengene die kan aan- toonen dat de lasterpraatjes betreffende de inbeslag neming van suiker te zijnen huize op waarheid berusten. vlak bij Alkmaar. P. BLOM, Hoeverpad 52, Alkmaar. DONDERDAG 19 OCTOBER avond over Spreker de Heer G. PILGER. Entrée leden f 0.25niet-leden f 0.40 jeugd-leden f 0.15. Aanv. 8 uur. Hotel 't GULDEN VLIES". SALON-, SCHEMER-, GANG-, SLAAPK.LAMPEN, KRONEN, LEESLAMPEN, LANTAARNS. Kwaliteit en afwerking stukken beter in alle opzichten. Vooi advertenties gelieve men zich uitsluitend te wenden tot de Administratie, Tel. 3320. UIBECHJ

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3