«i/Haar-»-sa JmüIUioh TEGEN DE WET De „Gressholm" liep op een mijn. De kapitein vertelt. Opbrengst rijk^midde'en. In September f 1 millioen boven de raming. Eind September 203.498 werkloozen. Werkloosheid neemt toe. Auto botst op trailer. Defensie vraagt opnieuw f 100 millioen. Eerste 30 oorlogsdagen kostten f 37 millioen. TWEEDE BLAD. Drama s op zee in dezen lijd zijn aan de orde van den dag. Nu eens zijn schepen een dankbare prooi onderzeebooten, die hen met onfeilba j zekerheid torpedeeren, dan weer loopen zij op mijnen, welker ge varen, vooral bij duisternis, dikwijls niet zijn te omzeilen, ook al worden de meest zorgvuldige veiligheidsmaatregelen geno men. Dat ondervond ook de bemanning van een klein Noorsch stoomscheep- je van ruim 600 bruto registerton, de „Gressholm" dat Vrijdagavond niet ver van de Engelsche kust op een mijn is geloopen en is gezon ken. Aan boord van dit scheepje, dat geladen was met cellulose, van Stavanger op weg was naar Ant werpen, bevonden zich in totaal elf opvarenden. Acht werden gered, drie verdronken. De geredden werden opgepikt door het Finsche s.s. „Emmi", dat gistermiddag in de Amsterdamsche haven is gearriveerd. De kapitein over het gebeurde. De kapitein vertelde dat zijn schip de vo rige week van Stavanger via Christiansond naar Antwerpen was vertrokken. Om de mijnenvelden heen, dicht langs de Engel sche kust, had hij gepoogd de gevaren zoo- veel mogelijk te vermijden. Edoch, Vrijdag' avond, tien minuten over zeven raakte het voorschip een mijn het gebeurde nabij de plaats, waar in vredestijd het Engelsche lichtschip „Smuthknoll" ligt, 35 mijl ten noordoosten van Great Yarmouth. Met een geweldige explosfè zoo vertelde hij vloog het voorschip in de lucht. Wij allen dachten, dat het schip onmiddellijk in het diepe zou verdwijnen. Daarom streken wij zoo vlug mogelijk twee reddingsbooten. Be trekkelijk zonder veel moeite konden wij hierin overstappen. Wij zagen dat wij met ons achten waren, drie matrozen misten wij. Wij hebben ze nooit weer gezien. De kapitein vertelde verder, dat hij en de anderen groot geluk hadden gehad. Want in de buurt voer ook de „Emmi". De af stand zal niet verder dan zes mijl zijn ge weest. Aan boord van dit schip had men de ramp zien gebeuren. Men had gezien, dat het voorschip met een ontzettende explosie in de lucht was gevlogen en onmiddellijk had de kapitein den steven gewend om zoo mogelijk "hulp te bieden. Dat viel niet mee. Het was pikdonker en er woei een harde wind. Toch was de kapitein er in geslaagd de twee ronddobberende reddingssloepjes te vinden en de schipbreukelingen aan boord te nemen We hebben niets mee kunnen nemen, al dus de kapitein, daar was geen tijd meer voor. We konden alleen aan eigen lijf be houd denken, meer niet het voorschip was direct in de golven verdwenen. We hebben nog tot den volgenden morgen in de omge ving gewacht, we hoopten de drie vermiste matrozen nog te vinden, al was deze hoop zeer gering. Zaterdagmorgen, bij het aan breken van den dag. hebben we het achter schip van de „Gressholm" nog een klein eindje boven water zien drijven. Het duur de echter niet lang meer of ook dit was onder de oppervlakte van het water ver dwenen. De drie vermiste matrozen hebben we niet kunnen vinden. Zij moeten waar schijnlijk door de explosie in het water zijn geslingerd en verdronken. De kapitein was zeer tevreden over de be handeling, die hij en de andere schipbreu kelingen aan boord van het Finsche stoom schip hebben ondervonden. De geredden zijn naar summier verhoor door den Fin- schen consul en de vreemdelingenpolitie in het Zeemanshuis te Amsterdam opgenomen. Het ligt in het voornemen eerst naar Rot terdam te gaan om den Noorschen consul- generaal verslag uit te brengen, om vervol gens zoo spoedig mogelijk naar Noorwegen te kunnen vertrekken. De Rijksmiddelen Drachten in September 37.82 millioen op tegen 38.18 millioen in Augustus 1938 en 36.81 millioen als 1/12 der raming. In de eerste negen maanden van 1939 bedroegen de totale ontvangsten 349.2 mil lioen (v. j. 330.5 millioen), bij 331.2 millioen als 9/12 der raming. Wat de kohierbelasting betreft, was einde September in totaal 122.37 millioen op kohier ge bracht tegen 109.54 einde Sep tember 1938. De directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt de volgende resultaten mede van de verzameling door het centraal bureau voor de statistiek van de voorloopige gegevens over de week van 25 tot en met 30 Septem ber 1939. Arbeidsbemiddeling. Op 30 September 1939 waren bij de organen der openbare arbeids bemiddeling ingeschreven 267.769 werkzoekenden (249.067 mannen en 18.702 vrouwen). Hiervan waren 203.498 (190.484 mannen en 13.014 vrouwen) werk loos en waren 47.230 personen door overheidshulp tewerkgesteld bij cultuurtechnische en administratief daarmede gelijkgestelde werken. Blijkbaar waren er dus 17.041 personen als werkzoekende ingeschreven, die in het vrije bedrijl werkten, doch ander werk zochten. Werkloosheidsverzekering. In de week van 25 tot en met 30 Septem ber 1939 waren bij gesubsidieerde vereeni- gingen met werkloozenkas aangesloten 588.350 personen, waaronder 75.744 landar beiders. Van de 512.606 verzekerden buiten de landarbeiders was het werkloosheidsper centage 18.0 (in de vorige verslagweek van 4 tot en mei 9 September 1939 was dit per centage 17.4). In de overeenkomstige verslagweek van September was het werkloosheidspercenta ge in de laatste jaren als volgt (in het tijd vak van Mei tot en met November worden bij" de berekening van de percentages de landarbeiders buiten beschouwing gelaten): 1932 26.7; 1933 24.1; 1934 25.6; 1935 30.2; 1936 30.7; 1937 23.5; 1938 21.9; 1939 18.0. ACTIES IN HET KLEEDINGBEDRIJF TE AMSTERDAM. Dreigende conflicten. De bond van arbeiders in de kledingin dustrie deelt mede: De staking, welke door de samenwerken de bonden in de kleedingindustrie bij de N.V. Frischmann voor a.s. Maandag is aan gezegd, heeft thans ook de aandacht van den rijksbemiddelaar, mr. dr. S. de Vries Czn., die zich reeds omtrent den stand van zaken heeft laten inlichten. In den loop van deze week kunnen besprekingen verwacht worden. Intusschen wordt eveneens een ac tie gevoerd bij de N.V. Emka, tricotagefa- briek in de Boerhaavestraat, waarbij onge veer honderd meisjes betrokken zijn. Hier is in verband met de zéér lage loonen, een eisch tot loonverhooging gesteld van 15 pet. bij wijze van overgang en is, evenals bij de N.V. Frischmann, de afsluiting van een ar beidsovereenkomst aan de orde gesteld. In een Dinsdagavond te houden perso neelsvergadering zal de wijze, waarop de actie zal worden voortgezet, een punt van bespreking uitmaken. Één doode, één ernstig gewonde. Gisteravond is op den Vughterstraatweg, onder de gemeente 's-Hertogenbosch, een ernstig ongeluk gebeurd, waarvan twee personen het slachtoffer werden. Een hun ner werd op slag gedood. Omtrent de toedracht van dit ongeluk wordt gemeld, dat ter plaatse kort tevoren een minder ernstig verkeersongeluk zich voor deed. Daardoor kwam het, dat een tractor met oplegger langs den weg stond geparkeerd onder een lantaarn. Uit de richting van de stad nu naderde een per sonenauto, waarvan de bestuurder blijk baar de stilstaande vrachtauto niet had opgemerkt, zoodat door de groote vaart waarmede hij op dat oogenblik reed, zijn wagen met een geweldigen klap tegen deze opbotste. De gevolgen waren ontzet tend. De rijdende auto werd volkomen opengescheurd en de bestuurder, de heer van A. uit Vught, slingerde uit den wagen en bleef zwaar gewond liggen. Nog nood- lottiger werd deze aanrijding voor den naast hem zittenden heer de Boer, aanne mer, wonende te Amsterdam, die op slag werd gedood. Hij werd naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch overgebracht. De zwaar gehavende auto is door de politie in beslag genomen. TWEE AUTO'S KORT NA ELKAAR GESLIPT. Neg- v-arig meisje ernstig gewond. Kort na elkaar zijn gisteravond twee auto's op den rijksweg LeeuwardenFrane- ker, ter hoogte van Dronrijp, geslipt. Om streeks zes uur sloeg een personenauto, r i geslipt te zijn, over den kop, met het gevolg, dat het negenjarig dochtertje van de familie Siderius uit Schingen (gem. Menalduma- deel) dat juist op de fiets passeerde, werd getroffen en met fiets en al in de berm- sloot werd geworpen. Zij liep een ernstige schedelbasisfractuur op, en werd naar de ouderlijke woning vervoerd. De autobestuur der, de eenige inzittende, bleef ongedeerd. De wagen van een automobilist, die het on geluk zag gebeuren, en teneinde hulp te ver- leenen zijn auto aan den kant van den weg had gezet, werd een oogenblik later aange reden door een auto, welke eveneens slipte. Dit voertuig kwam op de opgebroken tram baan terecht. Beide auto's werden zwaar be schadigd. De inzittenden kregen geen letsel. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging en verhooging van het achtste hoofdstuk (defensie) der rijksbegrooting voor 1939 (buiten gewoon crediet) met een bedrag van 100 millioen. Aan de toelichting ontleenen wij het vol gende: Tijdens het aanhangig maken van het wetsontwerp tot wijziging en verhooging van het achtste hoofdstuk der rijksbegroo ting voor het dienstjaar 1938 met een bui tengewoon crediet van een honderd millioen gulden, welke crediet bü de wet van 30 Sept. 1938 werd toegestaan, kon er van een becijfering van de buitengewone uiifaven die het gevolg zouden zijn van den plotse ling ontstanen toestand, geen sprake zijn. Zooals reeds in de memorie van toelich ting, behoorend bij de inmiddels tot wet verheven suppletoire begrooting voor het dienstjaar 1939 werd medegedeeld, is het mogelijk gebleken de uitgaven in Septem ber 1938 tot een bedrag van ongeveer 3 millioen te beperken. Het restant ad 97 millioen werd bij koninklijk besluit van 24 Juni 1939 toegevoegd aan de defensiebe- grooting voor het dienstjaar 1939. Inmiddels staan dén minister van defensie meerdere gegevens ten dienste om althans eenigermate den omvang te kunnen over zien van de geldelijke gevolgen der in April j.1. genomen bijzondere maatregelen. De uitgaven, gedaan en nog te doen door de verschillende onderdeelen, belast met de kust- en grensbeveiliging, zullen einde Sep tember 1939 een bedrag van rond f 21 mil lioen beloopen. Hierboven u uitgaven, welke een rJ", koi*en n rechtstreeks door den i,8 2iJn Lg k en ""nister de uuuf Q0n -un v ue ambtsvoorganger gegeven n'ster en als den bouw van veldversterkingen en en bo ringen van de kustver, !fkeli^e fing van intendancegoederen'nvg' uitzending van het 1939 <ÏE> 200. lere le. nen en a.eptebommen, enzn*" Op het tijdstip van de ofi z.g. vóórmobilisatie was T°ndiging H buitengewone crediet nno Ve van k*! millioen beschikbaar. °n8eveer j De geldelijke gevolMn afkondigen van de Z h«< a«n »or niet In hun te overzien. Wel kan word. zegd, dat ten behoeve Van l voet van oorlog brengen en Va legering en de verpleging Van verschillende onderdeelen gemobiliseerde weermacht yl eerste 30 dagen gerekend worti een totaal bedrag aan uitgaven 7' ongeveer j 37 millioen. Dit bedrag moet worden met de benoodigde bedragen ming van noodzakelijke .oorraden e/T kosten, welke overigens idp e seerden toestand voortvloeien,' dragen en kosten thans nog n et e" fers zijn te brengen. Het U=dt echïr twijfel, dat de h:erbo,ongenoemd fï millioen binnen korten tijd zull.n J j2 bruik,. Derhalve rijn fensie en van financiën van oordeel thans het tijdstip is aangekeken voor H. indiening van een wetsontwerp tot verhol ging van het buitengewoc crediet met el' bedrag van wederom 100 millioen. dat ERNSTIGE AANRIJDING IN DEN IJPOLDER. Eén doode, één gewonde. Gisteravond gebeurde op den Middenweg in den grooten IJpolder een ernstig ongeluk, waarbij de 65 jarige landarbeider A. Blok uit Hontenisse, het leven verloor. Zijn 54- jarige collega S. Verhoeven uit Hulst werd ernstig gewond. De mannen, die tijdelijk werkzaam zijn in den grooten IJpolder, lie ren op den grasberm langs den weg. Een auto. bestuurd door een arts, die thans in militai ren dienst is, moest uitwijken voor een tegen- ügrer. Hij zag de beide mannen op den gras berm niet tijdig en zoowel Blok als Verhoe ven werden overreden. De dokter reed met een snelheid van circa vijftig kilometer en verklaarde verblind te zijn geweest door den tegenligger, een militaire auto, die later aangehouden kon worden, zoodat de juistheid van de verklaring kon worden gecontroleerd. De dokter behandelde onmiddellijk de beide gewonden, het bleek, dat B. een schedelbasis fractuur had opgeloopen, tengevolge waar van hij enkele oogenblikken later overleed. V. moest met een gecompliceerde onderbeen fractuur naar het Wilhelminagasthuis wor den gebracht. De auto van den arts is in beslag genomen. MILITAIR DOOR TRAM GEGREPEN EN ERNSTIG GEWOND. Gisteren is bij Rhenen een militair, de K., uit Kesteren, die te Rhenen op bezoek was geweest, door een tram van de Nederland- sche buurtspoorwegmaatschappij gegrepen. Met ernstige verwondingen is hij naar het ziekenhuis de Lichtenberg te Amersfoort overgebracht. Men vreest voor zijn leven. 5500 LITER GEHAMSTERDEN PETROLEUM IN BESLAG GENOMEN. Op grond van artikel 10 van de hamster- wet is door den burgemeester van Ulrum bij een ingezetene 5500 liter petroleum in beslag genomen. KONINKLIJKE MARECHAUSSEE BESTAAT 125 JAAR. Het wapen der koninklijke marechaussée zal op 26 October a.s. zjn 125-jarig bestaan herdenken. „II sera établi un corps de marechaussée, destine a maintenir 1'ordre, a assurer 1'exe- cution des lois, et a veiller a la sureté des frontieres et grandes routes". Aldus luidde het koninklijk besluit van 26 October 1814, waarbij koning Willem I de marechaussée oprichtte. Op 26 October a.s. zal het dus 125 jaar geleden zijn, dat dit wapen in het leven werd geroepen. Aanvankelijk vond men de marechaussée uitsluitend in België en in het zuiden van de provincie Limburg. Vier jaar later, bij koninklijk besluit van 3 April 1818 werd besloten het korps te vermeerderen met één compagnie in de provincie noord-Bra bant. Omstreeks 1890 onderging de koninklijke marechaussée een belangrijke uitbreiding. Reeds geruimen tijd waren er ernstige klachten over ongeregeldheden in de noor delijke provinciën, waar toen nog geen ma rechaussée was gestationneerd. Pogingen om daarin verbetering te brengen door het détacheeren van afdeelingen mareéhaussée. cavalerie en infanterie leidden niet tot een gunstig resutlaat. De regeering nam toen 't besluit in de provincies Gelderland, Over ijssel, Drente, Groningen en Friesland bri gades marechaussée te vestigen. In 1889 werd het wapen met een 3e divisie uitge breid, welke divisie in 1894 werd gesplitst, zoodat sedert dien tijd de koninklijke ma rechaussée bestaat uit 4 divisies, gelegerd in Noordbrabant, Zeeland, Limburg, Gel derland, Overijssel, Drente en Friesland en Groningen. In 1912 werd besloten tot het vestigen van een aantal brigades om de groote steden in noord- en zuid-Holland, in 1913 werd een depot opgericht voor de opleiding der ma rechaussée; het africhten van paarden, enz. De totale sterkte van het wapen is thans 25 officieren en 1229 onderofficieren en mare- chaussée's. Ongeveer de helft van het per soneel is bereden. De marecbausseé heeft een militaire en een politioneele taak. Zij doet dienst bij de strategische beveiliging, bij de voorberei ding van de mobilisatie en bij de militaire en politioneele grensbewaking. 101-jarige te Smllde. - De heer J. van der Velde te Smilde hoopt Maandag 23 Oc tober a.s. zijn lOlsten verjaardag te her denken. THANS DAGELIJKS BRIEFPOST Per" VLIEGMACHINE NAAR ENGELAND Door het herstel van den K.L.M -dienst tusschen Amsterdam (Schiphol) en Enge- land (Shoreham) wordt thans weder da gelijksch briefpost naar Engeland ge zonden. Het vliegtuig vertrekt te 1.30 ui* 's middags van Schiphol naar Engeland. De laatste buslichting voor de met dit vlieg tuig mede te geven post geschiedt te 11.35 uur Amsterdam C.S. Met deze verzendgelegenheid worden alle voor Engeland bestemde of via Enge land te verzender, brieven en briefkaarten medegegeven, alsmede alle andere stukken voor deze bestemmingen, voor zoover deze voorzien zijn van een aanwijzing „per luchtpost, per avion" en voor deze wijze van verzending voldoende zijn gefran keerd. 1400 LITER PETROLEUM GEHAMSTERD. Voorraden in beslag genomen. De crisisopsporingsdienst heeft gister in samenwerking met de gemeentepolitie van Baflo bij eenige inwoners van Groningen een hoeveelheid van 1400 liter geham sterde petroleum in beslag genomen. Glimlachje. U denkt toch niet, dat ik het met opzet heb gedaan? Naar het Engelsch van MARTIN PORLOCK. 47) Connor staarde hem verwonderd aan. „Maar dat is toch zoo klaar als een klontje om des te gemakkelijker de politie te kunnen vertellen, wat gedaan moet wor den! En als hij eenmaal weet, wat de politie doet, dan weet hij precies wat hij niet moet doen!" „U Lent er van overtuigd, dat Revel X is!" zei Christopher Vayle. Connor schudde het hoofd. „Dat beweert u zelf!" Zijn stem klonk boos. „Maar u vroeg me, sir Christopher, waarom ik dien meneer Nicholas zooveel aandacht waardig keur. Misschien heb ik toch al wel te veel gezegd". Hij zweeg plotseling en om zijn sa mengeknepen liggen kwam een harde trek. Hij keek nu niet meer naar Christopher, doch staarde langs hem heen naar het ven- ster. Christopher stond op. Zelfs in dit groote, kale vertrek scheen zijn enorme gestalte, zooals dat overal het geval was waar hij ging. de afmetingen van zijn omgeving tot minimale proporties terug te brengen. Voor den eersten keer tijdens dit onderhoud of eigenlijk voor den eersten keer op dezen dag glimlachte hij. De ouwelijke trekken, die zich den laatsten tijd op zijn gezicht af- teekenden, werder. als het ware door zijn glimlach weggevaagd. Hij liep naar de tafel en ging op den rand ervan zitten. Hij liet zijn Deen heen en weer zwaaien en keek op Connor neer. „U hoeft heelemaal niet boos op me te zijn", zei hij. „Daar is absoluut geen reden voor! Toen ik u zei, dat u er van overtuigd was, dat Revel niemand anders dan X kon zijn, was dit evenzeer een bewering als een herhaling van mijr. vraag. Maar hoe het ook zij, ik neem het terug". Zijn starre blik bleef net zoolang op Con nor gevestigd, tot deze hem aankeek. „Ik zou u zeer dankbaar zijn, als u wilde doorgaan", zei Christopher Vayle. Er heerschte een oogenblik stilte. Connor begon te lachen. „Neemt u me niet kwalijk, sir Christopher maar we hebben het tegenwoordig allemaal een beetje met de zenuwen te kwaad. Ik had geen reden om u „O, dat is al lang in orde!" zei Chris topher glimlachend. „Gaat u maar door!" Connor nam een potlood op en begon er mee te spelen. Zijn blik was nu niet meer op Christopher gericht. Hij begon te spre ken, aarzelde, begon opnieuw en verviel plotseling weer in zijn zwijgen van daar even. „Er is maar één ding", zei hij eindelijk, „en dat is werkelijk het punt waar ik het zooeven op aanstuurde hij sprak nu heel langzaam. Elk van zijn woorden scheen zorgvuldig gewikt en gewogen voor hij het uitsprak. „Het lijdt geen twijfel, vermoed ik, sir Christopher, dat mejuffrouw Frensham dien meneer Nicholas Revel van tijd tot tijd ont moet?" „Hoegenaamd niet", zei Christopher. „Alleen?" vroeg Connor en keek daarbij zijn bezoeker scherp aan. Christopher Vayle staarde met een harde uitdrukking in zijn oogen voor zich uit. Hij haalde nauwelijks merkbaar de schouders op en liep naar het venster, waar hij met waarschijnlijk niets-ziende oogen op het zonovergoten Embankment neerkeek. „Ja", zei hij, zonder zich om te wenden. „Af en toe". Connor stond op en liep eveneens naar het venster. Naar normalen maatstaf zou men hem flink van postuur gevonden heb ben, doch met Christopher vergeleken leek hij onbeduidend. „Af en toe is nog te vaak", zei Connor zacht en op een toon, die wel zeer van zijn gebruikelijke manier van spreken verschil de. „Ik spreek nu als een vriend. Of mis schien druk ik mij beter uit, wanneer ik zeg: ik spreek als een normaal, rechtscha pen denkend man tegen iemand, die door een of ander mogelijk gevaër bedreigd wordt. Af en toe is te vaak, sir Christopher. Eén enkele keer zou al wel eens te vaak kunnen zijn Chr'stopher draaide zich met een ruk om. Hij streek over zijn voorhoofd en deed zijn mond open, doch bedwong zich. Connor hief zijn hand op. „Luistert u nu eens goed naar me!" zei hij. „Wanneer ik u vertel') heb, wat ik u nu ga vertellen, zult u weer zeggen, dat naar mijn overtuiging de heer Nicholas Re vel en X dezelfde personen zijn. Zeg het niet Denk het zelfs niet. Ik weet niets! Maar wat ik u vertellen ga niet in mijn ófficieele hoedanigheid, doch zooals ik u reeds gezegd heb als mensch tegen een door mogelijk gevaar bedreigd medemensch is dit: Zelfs na de meest nauwgezette na sporingen hebben wij niet kunnen uitma ken,, waar de heer RevelHier zweeg hij even, doch ging onmiddellijk door, toen hij merkte, dat Christopher hem in de rede wilde vallen „zich op de uren bevond, dat de verschillende moorden gepleegd werden". Hij sprak nu nog langzamer en legde op elk zijner woorden, die elkander met korte tusschenpoozen volgden, een si- nisteren nadruk. „U begrijpt wat ik zeggen wil. Ieder van de zeven vermoorde agenten is omstreeks een bepaalden tijd gedood. Welnu, wij heb ben niet kunnen nagaan, waar de heer Ni cholas Revel zich ook maar op één van die zeven tijdstippen opgehouden heeft". „Ik begrijp u", zei Christopher en zweeg. Een telefoon begon schril te rinkelen. Connor liep terug naar de tafel en nam een der drie toestellen op en sprak. Hij leg de den hoorn weer neer en wendde zich tot zijn bezoeker. „Het spijt me", verontschuldigde hij zich, „maar de eerste commissaris heeft me noo- dig". Chiistopher kwam nu van het venster vandaan en nam zijn hoed van een stoJ de deur. Hil dre.ide rich om e» naast zich staan. Hij weif Connor biik, toen stak hij zijn hand ui warm drukte. verteld „Ik zal onthouden wat u t van. hebt", zei Christopher. „He P y wilt zelf, dat ik u zeer dankbaa. 'bljjf hou- toch zeker, dat ik u op de hoogte W den, niet waar?" h00gte van „Als er iets is om me op rimmigen te houden" zei Connor met eens gen trek om zijn mond, welke glimlach weghad. prsten c°m" Na zijn onderhoud met d.®n connor weer missaris, kwam commissaris hoed in zijn werkkamer teru* t weg<a*"' van den kapstok en wilde hetwall<< toen zijn oog op eenb'ief) niet op voor hij daareven de kamer zijn vloeiblad gelegen st0nd Nog geen drie minuten M» hem. HU chercheur Al bert Hal1 ows hieid in i* was bleeker dan gewoonlijk gen lang*er niet al te vaste rech e pakje- .„jj pig, in bruin papier g aanvan Hallows deed zijn v naarnl8te Qe. erg zenuwachtig, doe zelfbeheersch'n* en verstreek met meer - Conno Wl)jt durende het heele jeijjk al Z!J psk' woord. Toen Hallows ei^^ r jjj^. verschoten had, wee HallöWS je en stak zijn hand uit- digde het lange pakket. W.ril

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6