DISTRIBUTIE-MAATREGELEN Akkertje TEGEN DE WET hebben de instemming der Kamer. Kou gevat 'JeuilCetaii De Regeering door het uitbreken van den oorlog blijkbaar verrast. Rundveestapel dient op peil te blijven. Prijsopdrijving. Neem n Opschorting ontslag van dienstplichtigen. Voor onbepaalden tijd. Twee motorzeeschepen vermist. Eén zeer waarschijnlijk verloren. Het rijverbod op Zondag. Naar soepe-heid wordt gestreefd. Vrachtschip sinds enkele dagen vermist. Drie K.L.M.-toestellen naar Napels. Uitbreiding materieel Indië-route. ia^K.U, en '"geschakeld t,e w„ Naar het Engelscb van MARTIN PORLOCK. TWEEDE BLAD. Verschenen zijn het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer over het hoofdstuk Economische Zaken der Rijksbegrooting voor 1940 en het Voorloopig Verslag over de be grooting van het Landbouw-Crisis- fonds voor 1940. Het stemde velen leden tot voldoening, dat minister Steenberghe wederom met de leiding van het departement van economi sche zaken is belast. Enkele leden pleitten voor de instelling van een departement van landbouw. Tegen dit betoog werd aange voerd, dat het juist in een tijd als den on zen een groot voordeel is, wanneer alle economische belangen in een hand zijn. Van verschillende zijden verklaarde men, ondanks alle waardeering^ voor hetgeen de regeering heeft gedaan, te betreuren, dat zij blijkbaar toch nog door het uitbreken van den oorlog is verrast. Hierop wijzen, naar men meende, met name de onvoldoende voorraden aan noodzakelijke grondstoffen en verbruiksgoederen, waardoor aanstonds stagnatie en prijsstijgingen zijn ontstaan. Men wees op het tekort aan suiker, leder, metalen, katoen, garens, benzine en in het bijzonder veevoeder. Ten aanzien van in- en uitvoer werd op gemerkt, dat de regeering blijkbaar alle re gelingen op dit gebied onder haar directe bemoeiingen wenscht te nemen en te hou den. Hier zal dus een principieel verschil bestaan met hetgeen gold in den vorigen oorlog, toen de voorzieningen op dit terrein grootendeels in handen waren van de parti culiere lichamen N.O.T. en N.U.M. Gaarne zou men zien, dat de regeering uiteenzet, waarom zij thans een anderen weg wil bewandelen dan destijds gevolgd werd, naar veler meening bood de vroegere werk wijze in verschillende opzichten groote voordeelen. De bodemproductie. Met betrekking tot de bodemproductie werd de vraag gesteld, of de regeering wel licht van plan is het scheuren van weiland dwingend voor te schrijven ten einde den akkerbouw te bevorderen. Verscheidene leden vestigde er de aan dacht op, dat het werkverruimingsbedrijf in belangrijke mate zal kunnen bijdragen zoo wel tot verhooging van de agrarische pro ductie als tot bevordering van de industria lisatie. Inpoldering, ontginning van woeste gron den, bodemverbetering en ruilverkaveling zullen, zoo meenden vele leden, met nog meer kracht dan tot dusverre moeten wor den voortgezet. Verscheidene leden achtten het vooral noodig den rundveestapel op peil te houden. Daarentegen zullen, indien een tekort aan veevoeder mocht blijven bestaan, de var kens- en de pluimveehouderij ongetwijfeld moeten worden ingekrompen. Met de van rijkswege genomen distributiemaatregelen kon men zich over het algemeen vereenigen. Opgemerkt werd, dat de winkeliers hun voorraden op een toewijzing bij fabrikant of grossier moeten betrekken. Deze toewij zing, zoo meende men, zal deelbaar moeten zijn, opdat de detaillist zijn voorraden bij verschillende grossiers of fabrikanten kan bestellen. Eenige leden waren van oordeel, dat de regeeringsmaatregelen ter voorkoming van hamsteren jammerlijk mislukt zijn. Vele andere leden noemden deze voorstelling van zaken schromelijk overdreven. Verscheidene leden verzochten den mi nister overleg te willen plegen met zijn ambtegenoot van Waterstaat teneinde het verbod van rijden op Zondag te doen ver vangen door een distributie van benzine. Ook voor het beleid der regeering op het gebied der voorkoming van prijsopdrijving verklaarden zeer vele leden waardeering te koesten. Onderscheid zal moeten worden gemaakt, zoo meende men, tusschen prijsstijging en -opdrijving. Prijs stijging is in tal van gevallen onver mijdelijk. De vraag werd gesteld, of naar het oor deel der regeering een abnormale stijging van de rente ook onder strafbare prijs opdrijving kan worden begrepen. Vele leden wijdden afzonderlijke beschou wingen aan het prijspeil der landbouwpro ducten. Met de regeeringspolitiek op dit punt konden zij zich nl. zeer slecht vereeni gen. Zij achtten de prijzen, voor land- en tuinbouw practisch vastgelegd op het peil van voor Sept. jj. te laag. Van andere zijde werd tegen deze be schouwingen aangevoerd, dat oriënteering van de prijzen der Nederlandsche land bouwproducten op de abnormale notee ringen, welke thans op de wereldmarkt gelden, onredelijk en schadelijk zou zijn. Zeescheepvaart. Sommige leden wezen er op, dat het van groote beteekenis is de zeevracht voor de goederen, welke voor gebruik in Neder land, al dan niet voor rijksrekening, wor den aangevoerd, zoo laag mogelijk te hóu den. Zou het geen aanbeveling ver dienen, zoo werd gevraagd, een fonds voor nieuwen bouw te vor men, waaruit zoowel verliezen zouden kunnen worden aangevuld als een verjonging der vloot kun nen worden gefinancieerd? Sommige leden achtten het een groote onbillijkheid, dat krachtens de op 13 Sep tember 1938 tusschen Nederland en Duitschland gesloten overeenkomst met betrekking tot het betalingsverkeer 30 van de naar Nederland over te maken hu ren en pachten niet naar Nederland kan worden getransfereerd en dus slechts een zeer beperkte waarde heeft. Landbouwcrisisfonds. Onjuist achtten verscheidene leden het, dat op de begrooting van het Landbouw crisisfonds nog tal van bedragen voorko men, waarvan nu al met vrij groote ze kerheid kan worden gezegd, dat ze niet zullen worden uitgegeven. De stijging van het eindcijfer van dit be- grootingshoofdstuk, welke zich van jaar tot jaar voortzet, vervulde verscheidene leden met groote zorg. Vele andere leden achtten deze critiek onbillijk. Het is juist, dat de uitgaven van het departement in de laatste jaren voort durend zijn gestegen, doch dit was onver mijdelijk, omdat de werkzaamheden zich aldoor uitbreidden. Van verschillende zijden werd ook dit jaar de aandacht gevestigd op den ongun- stigen toestand van den middenstand, vooral voor de gemobiliseerden werden speciale maatregelen bepleit teneinde hen in staat te stellen hun zaken in stand te houden en in het bijzonder hun hypothe caire verplichtingen na te komen. Verder werd opgemerkt, dat de wette lijke regeling in zake het uitverkoopen blijkens de practijk op verschillende pun ten wijziging behoeft. Gevraagd werd, of de minister het niet wenschelijk acht hetzij de ondernemers- overeenkomstenwet zóó te wijzigen. dat ZÜ ook op het kleinbedrijf kan worden toege past. Vele leden betoogden, dat de voor den oogst 1939 vastgestelde' prijzen voor ver schillende akkerbouwproducten te laag zijn In het bijzonder golden de aangevoerde bezwaren den prijs van de rogge. Het verleenen van steun aan de kleine boeren zal, naar men meende, ongetwijfeld noodig blijven. Verbetering van deze steunregeling achtten verscheidene leden even urgent als verleden jaar. Zal met de uitgetrokken 2.500.000, zoo vroegen zij, kunnen worden volstaan? De teeltregeling voor Tuinbouwproduc ten zal naar de overtuiging van vele leden behouden moeten blijven. Verscheidene leden wenschten een radi cale herziening der steunpolitiek, ver scheidene andere leden bevalen een stel sel van minimum-prijzen aan. De aangekondigde inkrimping van de bloembollen-teelt met 50 pet. achtten vele leden te ver gaan. Verscheidene leden wijdden beschou wingen aan den noodtoestand in de vissche- rij. Zij vestigden er de aandacht op, dat zoowel de zee- als zoetwatervisscherij in groote moeilijkheden verkeeren. Gevraagd werd, welke maatregelen de regeering ge nomen heeft en nog denkt te nemen om al thans een gedeeltelijke hervatting van de trawlvisscherij en den binnenlandschen afzet van zoetwatervisch te bevorderen. Ingediend is een ontwerp van wet tot opschorting van ontslag aan dienstplichtigen. De memorie van toelichting luidt als volgt: Krachtens art. 3, eerste lid, der dienst plichtwet zou met ingang van 1 October 1939 ontslag uit den dienst plaats hebben van dienstplichtigen: a. voor zoover zij den rang van onder officier of dien van officier niet bekleeden, indien zij in 1939 40 jaar oud worden; b. voor zoover zij den rang van onder officier of dien van officier bekleeden, in dien zij in 1939 45 jaar oud worden. De buitengewone omstandig heden, op grond waarvan tot al- gemeene mobilisatie is overge gaan, hebben het raadzaam ge maakt, de sterkte van de land- en de zeemacht voorshands niet be langrijk te verminderen. In verband hiermede is gebruik gemaakt van de in art. 45, eerste lid, der dienstplichtwet neerge legde bevoegdheid om het ont slaan var% de hiervóór bedoelde dienstplichtigen tot nader order uit te stellen. De datum, met ingang waarvan het ont slag eerlang zal kunnen worden ver leend, hangt ten nauwste samen met de ontwikkeling van den internationalen po- litieken toestand. Het wordt daarom niet wenschelijk geacht, dezen datum thans reeds vast te leggen. Het te Gasselternijerveen thuisbehoorende motorzeeschip „Tegri", kapitein Eeftingh, dat thans meer dan vier weken onderweg is van Gothenburg naar Amsterdam, kan wel als verloren beschouwd worden. Het schip was o.m. geladen met ammunitie en is op 25 September uit Gothenburg vertrokken. Aan boord bevonden zich zeven personen. De „Tegri" was van het type der Groninger vloot en is gebouwd in 1938. Er heerscht verder ongerustheid over het motorschip „Safe", dat reeds veertien dagen onderweg is van Antwerpen naar Riga en waarvan sedert het vertrek niets meer is vernomen. De „Safe" was geladen met stukgoed. Het verbod om op Zondag gebruik te ma ken van motorrijtuigen geldt, zooals bekend is, alleen voor personenauto's. Het blijkt in de practijk echter niet zoo eenvoudig om nauwkeurig uit te maken wat onder een personenauto moet worden verstaan. Wa gens, die er uitzien als luxe-auto's worden wel degelijk in veel gevallen voor vracht vervoer gebruikt. Is de lading echter ter bestemder plaatse afgeleverd en rijdt de wagen leeg terug, dan blijkt uit niets meer, dat de rit gemaakt is voor vrachtvervoer en komt de bestuurder dus in aanmerking voor een bekeuring. Omgekeerd is het voorgeko men, dat menschen, die louter voor hun plezier reden, wat goederen achter In hun auto legden om te trachten op die manier de controleerende ambtenaren wijs te maken, dat zij „in vrachtvervoer" reden. Zoo doen zich tal van gevallen voor, die aanleiding geven tot min of meer ernstige moeilijkheden. De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. heeft de aandacht van den minister van economische zaken op deze moeilijkheden gevestigd, onder meer naar aanleiding van het ook in de couranten vermelde geval van iemand, die in zijn functie van agent voor verschillende dagbladen, op Zondagochtend couranten moet vervoeren en bezorgen, waarna hij noodwendig met een leegen wa gen terug moet rijden. De minister van economische za ken is bereid gebleken rekening te houden met de belangen van hen, die op deze wijze door het rijverbod worden gedupeerd en heeft den A. N. W. B. bericht, dat hij aan den minister van justitie en aan de bur gemeesters als hoofden der politie heeft verzocht eenige soepelheid te betrachten met betrekking tot het rijverbod op Zondag, in het bijzon der wat betreft de motorrijtuigen die niet dienen en niet zijn ingericht voor het vervoer van personen. Sedert 19 October heeft men niets meer vernomen van het vrachtschip „Onder neming" van den Hoogeveenschen motor- beurtdienst te Amsterdam, welk schip met een lading suiker van Rotterdam op weg naar Leeuwarden, op dien datum het laatst gezien is in de Oranjesluizen. Aan boord bevinden zich de schipper G. Bruinsslot en zijn gezin en een knecht. Het schip is 188 ton groot. Nadat reeds eenigen tijd geleden de principieele toestemming was verkregen van de Duitsche autoriteiten om drie K. L. M.-vliegtuigen over Duitsch gebied naar Napels te laten vliegen, is thans in overleg met de desbetreffende instanties de route vastgesteld. Het zullen de „Oehoe", de „Reiger" en de „Emoe" zijn, die in het begin van de volgende week naar het zuiden vertrekken. Zij moeten daarbij evenwel een omweg maken, Van Amsterdam gaat de tocht naar Kopenha gen, vandaar beoosten van Berlijn naar Weenen en vervolgens naar Venetië en via Rome naar Napels, De route is zoo gekozen, dat de vlieg tuigen zonder bijzondere voorzieningen kunnen worden overgebracht. Er zijn vol doende tusschenlandingen om het aan brengen van extra-benzinetanks onnoodig te maken. Zooals bekend, heeft de vlucht van de drie vliegtuigen tot doel uitbreiding van het materieel, dat in gebruik is op de Indië-route en om, wanneer eventueel besloten wordt tot een driemaal weke- lijkschen dienst op Indië, voldoende vliegtuigen beschikbaar te hebben in het beginpunt Napels. Nu de vliegtuigen inderdaad worden overgevlogen, zullen de plannen voor een eventueele tweede Zuid-Afrika-vlucht gemakkelijker te verwezenlijken zijn. Ineen nota aan de T\ N ae Regeering 0 a mlTeecie financiering Van een S d*t w d*«lt de vloot van de K L iM^ertliseerii?0r de ne"k0r,t daartoe LV6. u "gestrekt wr Uit het fonds Ida Maria heer bü het bestuur van 1? aath in b» sche Maatschappij tot reddinï't*011^' breukelingen te Rotterdam i«8 an s<% van 2685 beschikbaar **dra, Marinerampenfonds, bestemd aan het gelaten weduwen en weezen v i.de ns* hT Mamv b" t ramP€n overkom»0' die Gelder". W1JCk" en Hr. Ms ,vj EEN MAST OTHET LICHAAM Arbeidsongeval te it.» Gistermiddag is 0p het terrein Drinkwaterleiding in de Oude Pi» T* de Rotterdam een ernstig ongeluk "'3? te Eenige werklieden waren bezig met S lossen van grint uit een srhm gebruik werd gemaakt van een Tl'mT lange mast en een bak, die door een w lier werd opgehaald en neergelaten pT sehng bleef de bak in het grint steker wijl de motor doordraaide Tenw f" van de kracht, die daardoor werd oefend brak de mast. Deze kwam A op den 16-jangen P. Millenaar en den jarigen J D. Aartse: Zij werden gewond en naar het ziekenhuis aan den Coolsir gel overgebracht. A. kon na behandJd zyn huiswaarts keeren, M. is meteen hoofdwonde en een wervelfractuur ter ver pleging opgenomen. GENEESKUNDIGE VOORZIENING. Bij kon. besluit is op grond van de wet t. a. v. de geneeskundige voorziening het volgende bepaald. Een geneeskundige, die om eenigerlei reden zijn praktijk zelf niet of niet volle dig kan uitoefenen, mag zich daarin uit sluitend laten vervangen, hetzij met verplichting tot mededeeling aan den hoofd inspecteur door een of meer ge neeskundigen, die in de vervanging kun nen voorzien, terwijl zij daarnaast hun eigeu praktijk blijven waarnemen, hetzij door een geneeskundige, die daartoe is aangewezen door den hoofdinspecteur. De hoofdinspecteur kan de aanwijzing van een vervanger weigeren, wanneer in de vervanging'kan worden voorzien door geneeskundigen, die eigen practijk blijven waarnemen. Hij kan indien noodig een vervanger aanwijzen uil een register. In dit register kunnen enkele, met name ge noemde categorieën van geneeskundigen worden opgenomen. Het zich als geneeskundige ter uitoefe ning van een eigen praktkijk vestigen is slechts toegestaan aan hem, die al of niet voorwaardelijk van den hoofdinspecteur toestemming heeft verkregen om zich als zoodanig te vestigen. HORECAF PLEIT VOOR BENZINE-DISTRIBUTIE. De Nederlandsche Bond v. Werkgevers in hotel-, restaurant-, café- en aanverwante bedrijven „Horecaf", heeft zich met een adres tot den minister van economische zaken gewend, waarin hij wijst op groote schade, die het hotel-, cafe- restaurantbedrijf ondervindt van het ver bod tot autorijden op Zondag. P wordt voor de invoering van een ben distributie. 55) „Hé?riep Hector Frensham uit en zweeg toen ineens zoo plotseling, alsof er een hand op zijn mond gelegd werd. Hij draaide zich langzaam in zijn stoel om, om Connor aan te zien en ontmoette nu den blik van Connor. Zij keken verbijsterd als kinderen, die hun eigen oogen niet kunnen gelooven. Gedurende een oogenblik staarden zij elkaar zwijgend aan, terwijl de heer Re- vel, die zeer op zijn gemak zat, hen uit zijn leuningstoel rustig gade sloeg. Connor maakte aanstalten om op te staan. ,.Ja, ga maar", zei Hector Frensham. De deur ging geruischloos achter Con nor dicht. Hector Frensham keek zijn bezoeker recht in de oogen. „Je bent een buitengewone kerel", zei hij. „Denk er om, ik zeg niet dat je gelijk hebt. Maar ik geef toe, dat het een idee is en de hemel weet hoe hard we die op het oogenblik noodig hebben". Zijn mond vertrok zich tot een zuur glimlachje. „Voor Connor terugkomt zou je me een groot plezier doen, als je me eerst eens al je ideeën uiteen wilde zetten aangaande den man, dien we, gedwongen dou£ de pers, met den naam X aanduiden. Of geloof jij misschien niet dat het maar één persoon is?" „Ik ben er absoluut van overtuigd, dat het maar één man is", zei Nicholas Revel. Hector Frensham knikte. „Ik ook. Kom, vooruit nu! Vertel me nu eens precies wat je van hem denkt. Ik bedoel niet wat je denkt van de stappen, die we op het oogenblik doen, maar ik zou je meening over de heele geschiedenis wel eens wil-, len hooren. Wil je me dat genoegen doen?" De heer Revel haalde de schouders op en glimlachte alsof hij wilde zeggen: „Nog al de moeite waard!" „Volgens mij", ving hij aan. „is die X maar in één opzicht gek. Ongelukkig ge noeg voor u blijkt hij alleen maar gek te zijn waar het politieagenten betreft. Ik neem dit aan, omdat er klaarblijkelijk geen sprake van kan zijn, dat X uit per soonlijk winstbejag zou behandelen. Ook kan er geen sprake van zijn, dat hij uit wraak op haar zou handelen. Dit zou alleen dan mogelijk zijn, indien hij zijn slachtof fers uit één en dezelfde divisies koos Doch dit is niet het geval. Behalve in het eerste geval heeft hij zijn keuze over alle divisies in Londen laten vallen. Ik geloof dan ook, dat X als hij niet gepakt wordt al heel gauw genoeg zal krijgen van Londen en dan begint de heele geschiede nis weer van voren af aan in een andere groote stad. Bij voorbeeld in Glasgow. De voordeelen, die Londen biedt zijn natuur lijk duidelijk genoeg van het standpunt van X bekeken, bedoel ik. Londen is zoo groot en werkelijk, als je er goed over na denkt, zoo onvoldoende bewaakt. Een paar minuten geleden zei u zelf nog dat er niet aan te denken valt alle wijkenMaar laat ik terzake komen: X is volgens mij een man, wiens eenige afwijking is, dat hij politieagenten haat, niet als John Brown, Tom Smith en Harry Robinson, doch als politieagenten. Hij zou John Brown in uniform vermoorden, doch die zelfde John Brown al lag het er nog zoo dik op dat hij een „stille" was zou hem volkomen koud laten. „Een oogenblik", onderbrak Hector Frensham. „Een oogenblik. Je zegt daar bijna precies hetzelfde, wat ik als bij mij zelf gezegd heb. Maar ben je er voor je zelf heel zeker van dat X geen gek is, die tegen Orde en Wet rebelleert, een individu, die de tegenwoordige samenleving onderste boven wil werpen kortom: een ver dwaasde anarchist, een fanatiekeling, die een geraffineerde manier gevonden heeft om de regeering te ondermijnen, namelijk door het vertrouwen van het volk, dat de regeering by machte is haar dienaren te beschermen, 'n geduchten knauw te geven zooal niet te vernietigen. Toen ik voor het eerst tegenover deze zaak kwam te staan wat me tusschen twee haakjes al meer jaren dan weken geleden lykt huldigde ik dezelfde meening, die jij nu verkondigt. Den laatsten tijd echter houd ik het er meer voor, dat we met een anar chist te maken hebben". De heer Revel leunde achterover in zijn stoel en kruiste zijn beenen weer over el kaar. „Ik geloof, dat myn kijk de juiste is. Ik heb wel eens aan de andere mogelijk heid gedacht, maar heb dat idee moeten verwerpen. Want de man is of een uni formhater of een hater van Wet en Orde. Welnu, hij vermoordt alleen agenten in uniform en dan nog wel één voor één. Als deze gek zich door anarchistische motie ven liet leiden, zou hij met dit langzame uitputtingssysteem niet tevreden zijn. Ik geloof, dat ik gerust mag zeggen, dat anar chisten er altijd op uit zijn om in het groot te vernietigen. Hebt u ooit gehoord van anarchisten en vooral van ziekelijke fa natieke anarchisten die te werk gingen volgens het principe: de gestadige droppel holt den steen uit? Toch zeker niet en ik ook niet en niemand. Een anarchist neemt een hamer en slaat den steen tot gruis, dat is zijn methode! Als X een anarchist was, zou hij geen zandzakken, messen en revol vers gebruiken, maar dynamiet of iets dergelijks". „Jja", zei Hector Frensham aarzelend. „Ja, ik zou haast zeggen, dat je gelijk hebt". De toon, waarop hij dit zei, klonk wel heel anders dan dien hij tot nog toe tegen zijn bezoeker aangeslagen had. „Je bent nu al zoo ver gegaan, Revel, ga nu ook nog één stapje verder en vertel me wat voor een soort man die gek vol gens jou is. Of is dat te veel gevraagd?" Nicholas Revel schudde het hoofd. „Niet in het minst. Volgens mij is X ongeveer van middelbaren leeftijd, lichamelijk in behoorlijke conditie, sterk en vlug. Hij heeft een onopvallend voorkomen en is rustig in zijn manier van doen. Hij be schikt over heel wat geld, dat hij of zelf verdiend, of onlangs geërfd heeft. Waar schijnlijk heeft hij in Engeland in de ge vangenis gezeten en is hy eenigen tijd voor de oorlog uitbrak in Surrey woon achtig geweest. Ook vermoed ik, dat hij op het oogenblik in een groot, duur hotel ver blijf houdt. Misschien wel in meer dan één", Niet zoodra had hy de laatste ^oord® gezegd, of er werd op de deu^ gHector Connor kwam binnen en liep P Frensham toe. „eer, „Zoover ik heb kunnen na?aa"' d ge- zijn er drie of vier in de binnenstad ge weest en één vanmiddag. ErJja. paar mannen naar de verschrUendeje^^ mebureaux toe. Straks weten meer". «fel, R®" „H'm!" zei Hector Frensham. dat vel, Connor heeft kunnen er op beide tydstippen^sandw^^ rondgeloopen hebben. D t lyk nog niets. Maar tocb'** somber naar Hier zweeg hy en staa glimlachte het plafond. De heer Revei b Con. minzaam naar commissar njet be- nor, door wien zyn lachje ec" ver antwoord werd. Wel viel de wij#- kelijk verschil op te mei pjiet ds waarop Connor hem nu a 00gen een er in commissaris Conn ,omen was. vriendelijker uitdrukking duideüjke vu* maar de ingehouden, do^ kt voor een andigheid had nu Plaa. die aan verbUS- verdrietige verwondering, tering grensde. tar Frensham z'<\ Met moeite bracht Hec die hi) v°°r zelf er toe, de twee inann« zich had, weer in de oogen ^«r „Ga zitten, Connor juist over Revel en ik zyn het e^ gen man is, geworden, dat eh namelijk maar in één opzicht gek Qf miss<*> zyn haat tegen de zeg druk ik me beter uit, wan pok zijn haat tegen de unif fronSte J tie..." Hij zweeg weer vervüig wenkbrauwen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6