MEUMATIEK De Holl. Maatschappij vari Landbouw. De 150ste algemeene vergadering te Amsterdam. De voedselvoorziening in oorlogstijd. Pas op! Fr is een R in de maand de R *an Voedselrege'ing voor honden. De oog3houden schepen in de Downs. Een Engelsche uiteenzetting. rdeT.rege"'n8,°u"»®'-»£2 Begin October 199.103 werkloozen. Het spreekverbod voor buitenlanders. Overlred ng te Nijmegen. Verzekering ongevallenwet niet voor oorlogsrisico. Wetswijziging omstreeks half December. Duitsch militair vliegtuig getand. De bemanning geïnterneerd. TWEEDE BLAD. Woensdag is te Amsterdam de 150ste alge meene vergadering gehouden van de Hol- Jandsche Maatschappij van Landbouw. De voorziter, de heer F. den Hartog, con stateerde in zijn openingsrede, dat de regee ring gelijk heeft gehad toen zij in 1931 begon maatregelen te treffen ter voorkoming van een algemeene ineenstorting van de samen leving ten plattelande. Het is onze dure plicht onze volle mede werking te verleenen aan de oplossing van het vraagstuk van de voedselvoorziening, maar wij vragen prijzen, waarbij de nood zakelijke productiekosten worden vergoed en waarnevens voor den boer een redelijke belooning openblijft. Spr. oefende critiek op de prijsregeling voor den oogst van 1940 en waarschuwde tegen overdreven optimisme met betrekking tot de productieprijzen in de naaste toekomst, Spr. deelde voorts mede, dat op initiatief van den heer A. van Wijnen de instelling van een provincialen gezondheidsdienst voor het vee in Zuid-Holland ter hand is genomen, welke van groote beteekenis moet worden geacht. Het rapport der commissie voor akker bouw en veehouderij is gereed gekomen. De voorzitter besprak vervolgens het rapport der commissie van het K.N.L.C., het onbe vredigend verloop van de veeprijzen en stond stil bij de vraag hoe de verschillende bedrijfsgroepen tegenover den nieuwen toe stand staan. Vooruitzichten over het akkerbouw- en het gemengd bedrijf. Vastgesteld kan worden, dat het zuivere akkerbouwbedrijf tengevolge van de stijging der wereldmarktprijzen en in meerdere mate nog tengevolge van de, bij gebrek aan invoer van buitenaf, gestegen behoefte aan eigen producten in het binnenland, met meer zekerheid omringd is, dan tot voor kort het geval was. Dit geldt ook, zij het niet in zoo sterke mate, voor het gemengde bedrijf. Voor dè. veehouders zijn de perspectieven niet zoo hoopgevend. Allereerst zullen waarschijnlijk groote moeilijkheden worden ondervonden, in verband met het tekort aan veevoeder, terwijl voorts de prijzen, welke voor de ver schillende veehouderproducten zullen zijn te maken, mede zullen worden beheerscht door de mogelijkheden, welke de export biedt. Bedenkt men daarbij, dat door gebrek aan krachtvoeder de productie vrij sterk zal stijgen, dan moet men wel de conclusie trek ken, dat er voor de veehouders voorshands geen reden tot enthousiasme bestaat. Vermelding verdient dat voor de schapen houderij op Texexl een bijslagregeling werd in het leven geroepen, terwijl bovendien door uitkoopen in het voorjaar eenige steun aan de lammerenmarkt werd gegeven. Er wordt voor geijverd, dat aan de lagere landbouwschool te Purmerend parallelklas sen mogen worden ingevoerd. De voedselvoorziening. Na behandeling der huishoudelijke punten hield ir. T. P. Huisman, voedselcommissaris voor de provincie Zuidholland, een inleidng over de voedselvoorziening in oorlogstijd. Spr. wees er op, dat in den oorlog 1914 1918 het Nederlandsche volk een beroep op den boerenstand heeft gedaan tot het leveren van koren. De toestand in 1918 was ten aan zien van de voedselvoorziening zeer ernstig geworden. Hoe zal het echter thans gaan met de voedselvoorziening van ons land, indien wij tusschen de strijdende partijen in de verdrukking komen en de invoer voor het grootste gedeelte achterwege zal blijven? Spr. herinnerde eraan, dat sinds den vorigen oorlog onze bevolking met 37 pet. is toege nomen, terwijl de cultuurgrond slechts met 14 pet. in oppervlakte is vergroot. Wij zijn voor de broodvoorziening voor 65 pet. op invoer aangewezen. Maar door de voorzorgsmaatregelen van de regeering be hoeven wij ons voorloopig over deze 65 pet. geen zorg te maken. Hierdoor blijft ook de roggeprojiuctie van eigen land practisch volledig voor de vee voeding beschikbaar en heeft de regeering meer voor de bevoorrading van veevoeder gedaan dan in het algemeen wordt aange nomen. Ook de aardappelen en peulvruchten geven ons geen zorg, daar wij hiervan meer dan voldoende verbouwen. De meening is zeer verbreid, dat onze zwakste positie ligt bij den invoer van krachtvoedermiddelen en van grondstoffen voor de oliebereiding enz. waaruit de eiwit rijke krachtvoeders als bijproduct afkomstig zijn. Dit inzicht is inderdaad juist, want 70 pet. van de krachtvoedermiddelen is van invoer afkomstig en als de rogge door gebrek van invoer van tarwe voor menschelijke con sumptie moet worden bestemd zou een nog grooter percentage van het benoodigae krachtvoer van overzee moeten worden be trokken. Dit ziet er zeer emstig uit, doch wij doen goed niet alleen naar het krachtvoer maar naar al het voeder van ons vee te kijken en de belangrijkheid van den invoer naar du totaal af te wegen. Indien geen invoer van krachtvoeder plaats vindt en de rogge voor menschelijke consumptie moet worden beschikbaar ge steld, zal men volgens spr. taxatie bij gelijk blijvende inlandsche productie, de rundvee houderij met 11 a 12 pet. moeten inkrimpen, de varkenshouderij met 55 pet. en de pluim veehouderij met 80 en 85 pet. De export van varkensvleesch (bacon) en eieren zal dan niet alleen volledig moeten vervallen, doch het Nederlandsche volk zou zijn consumptie aan varkensvleesch en spek met 25 pet. en van eieren met 50 pet. moeten inkrimpen. De boterexport is grooter dan de verla ging, welke in die omstandigheden de pro ductie waarschijnlijk zou ondergaan, doch doordat de margarine-grondstoffen voor 100 pet. van invoer afkomstig zijn en dus op volledig achterwege blijven daarvan in het ernstigste geval moet worden gerekend, zou de volledige boterexpórt hier moeten blijven en noodig zijn om in het tekort van oliën en margarine en andere vetten te voorzien. Er zou dan nog een tekort aan vet overblijven. In deze omstandigheden van minder vleesca, eieren en vet zullen de overschotten van kaas en melkproducten de onontbeerlijke aanvulling moeten verschaffen. Spr. legde er den nadruk op, dat het kunst mestprobleem in zijn vollen omvang eigen lijk veel belangrijker is dan de invoer van krachtvoedermiddelen daar de kunstmest- voorziening niet alleen beslissend is voor 75 pet. déf totale veevoederbehoefte, afkomstig van eigen land, doch ook voor de productie van suikerbieten, consumptieaardappelen, peulvruchten en vooral tuinbouwgewassen, rechtstreeks bestemd voor menschelijke con sumptie. Een gebrek aan kunstmest zal de productie veel sterker doen dalen dan zal overeenkomen met het volledig achterwege blijven van den invoer van krachtvoeder middelen. Indien wij ons ten deze op het ergste zou den moeten instellen, zou de akkerbouw sterk moeten worden uitgebreid en de vee teelt sterk moeten worden ingekrompen en zouden wij ons in zekere mate op vegetarisch dieet moeten instellen. Zoolang echter eenige invoer blijft be staan, is het noodig voor de vet- en eiwit voorziening vooral op een intensiveering van den voederbouw ter behoeve van het rund vee en de varkens aan te sturen. Een ander distributiesysteem voor varkens. Spr. deelde mede, dat half November een ander systeem van distributie voor varkens zal worden ingevoerd. Hij achtte het niet billijk, dat het pluim vee het eerst of het meest beperkt moét worden. Ook de toewijzingen voor rundvee zijn gebaseerd op zelfvoorziening. Een kleine uitzondering werd gemaakt voor de con sumptiemei kbedrij ven, die in verband met de melkvoorziening een iets ruimere toe wijzing hebben ontvangen. In de stalperiode zal dit verschil wel wat worden teruggebracht. De veevoederdistributii. Als tweede inleider over hetzelfde onder werp sprak vervolgens de heer dr. J. Gras huis. Deze begon met er op te wijzen, dat de voorraden bij de afkondiging van de mobi lisatie en het daarmede gelijktijdig in wer king treden van de veevoederdistributie ge heel normaal waren. De aanvoer uit het buitenland -begon eciv ter direct te stagneeren, waardoor tekorten zouden kunnen optreden. De maatregelen, die genomen zijn, bestaan voornamelijk uit het distribueeren van de verschillende voederatikelen in den vorm van mengvoeders met behulp van een bon nenstelsel, waarbij voer wordt toegewezen naar het aantal dieren. De vorm van mengvoeders werd gekozen om te komen tot een zoo billijk mogelijke verdeeling van de beschikbare grondstoffen. Hiervoor was het noodzakelijk, dat de zelf- verbouwde granen door de verbouwers wor den ingeleverd. Alle mengvoederfabrikanten zijn verplicht de mengvoeders volgens vaste voorschriften te vervaardigen. Een strenge controle op het gebruik van de juiste grondstoffen en op de naleving van de voorschriften moet een goeden gang van zaken waarborgen. Niet- naleving zal streng worden gestraft. In verband met de eigenlijke distributie merkte spr. op, dat een flinke bezuiniging op de voeders geboden is, wil men niet spoedig gedwongen zijn tot een drastische afslach ting van een groot gedeelte van den vee stapel over te gaan. Het streven is er op gericht de voeding te stuwen in de richting van zelfvoorziening van het bedrijf door verbouw van ruw- voeders. Onderafdeelingen als werkgevers organisaties. In de ochtendvergadering is uitvoerig van gedachten gewisseld over een voorstel van het hoofdbestuur tot wijziging der statu ten in verband met de behartiging der weik- geversbelangen. Het hoofdbestuur is van opvatting, dat, hoewel het principieel misschien juister ware om afzonderlijke werkgeversorganisaties te stichten, in de praktijk niet gebleken is, dat dit in de meeste plaatsen van het werkge bied wenschelijk moet worden geacht, juist met het oog op het standpunt, dat de confes- sioneele organisaties in deze innemen. Ook de omstandigheden, dat men meer malen kan lezen, daé de onderscheidene af- deelingen van de maatschappij collectieve arbeidscontracten afsluiten, doet het verlan gen omkomen om hiertoe ook den noodzake- lijken rechtsgrond te scheppen. In verband hiermede stelde het hoofdbe stuur een wetswijziging voor, waarbij de mogelijkheid wordt geschapen de afdeelin- gen van de maatschappij als werkgevers organisaties te laten optreden. Voorts zullen de afdeelingeit in een der gelijk geval in de gelegenheid worden ge steld om door middel van een besluit der algemeene vergadering van de afdeeling, onder goedkeuring van het hoofdbestuur, een contributieverhooging in te stellen, ten einde de noodzakelijke kosten, welke de be hartiging der werkgeversbelangen met zich mede brengen, te kunnen betalen. Na re- en dupliek werd de voorgestelde wijziging met 129 tegen 18 stemmen goedge keurd. k Rillerig weer, nog wel geen winter, maar alles zoo klem en kil en in Uw ledematen weer dat gevreesde stramme gevoel van rheumatische pijnen-op-komstWaar om wéér willoos die pijnen te doorstaan, heel den langen winter door? Neem nu Uw maatregelen: doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts. DAirmee be strijdt ge Uw rheumatiek in den oorsprong. Want de aansporende werking van Kru schen Salts op lever, nieren en ingewanden hergeeft deze organen hun oude energie en kracht. Méér en beter dan nu, zullen ze Uw bloed zuiveren van overtollig, schade lijk zuur, dat zich anders ophoopt in weefsels en gewrichten en dat de oorzaak is van Uw kwaal. Tienduizenden bracht Kruschen uitkomst: waarom zoudt gij dan blijven lijden? Neem ook Kruschen Salts, hoe eerder, hoe beter. L V. te Rotterdam schrijft: Met deze wil ik U mijn waardeering be tuigen voor Kruschen Salts, daar ik al langen tijd lijdende was aan Ischias en niets afdoende hielp, totdat ik aan Kruscher Salts begonnen ben en daarmee prachtig resultaat heb behaald. Zoo wil ik U langs dezen weg allen lof toeroepen voor Kruschen Salts. In de hoop, dat er nog velen baat bij mogen vinden, dank ik U. Ook gy zult bij Kruschen Salts baat vin den; ook gij zult bij een regelmatig gebruik den weldadigen invloed ondervinden van de beroemde dagelijksche dosis. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabrikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. De minister van economische zaken maakt het volgende bekend: Houders van honden, die voorheen hon denbrood aan hun dieren verstrekten, zijn ook thans in de gelegenheid een bepaalde hoeveelheid hondenbrood te betrekken. Ofschoon vleeschafval, dierlijke organen e.d. alsmede groenten nog 'vrij kunnen wor den aangeschaft, ligt hét in de bedoeling voor degenen, die méér dan drie honden houden, behalve hondënbfood ook voeder- rijst beschikbaar te stellen, indien zij daar aan behoefte hebben. Verder komen voor het verkrijgen van voedeérijst in aanmer king: 1. Honden in kennels,t door den raad van beheer op kynologisch gebied in Nederland geregistreerd 2. Hpnden in kennels',/ waarvan de pups door den genoemden 'raad van beheer wor den geregistreerd en in de stamboeken op genomen. 3. Politiediensthonden, waaronder ook begrepen zijn de diensthonden van de jachtopzieners, voor zoover deze als zoo danig ingeschreven staan bij den burge meester, den commissaris van politie, bij de brigadecommandanten van de mare- chaussee's of rijksveldwacht. 4. Geleidehonden voor. blinden. 5. Honden in instituten voor het africh ten tot geleidehond voor blinden. 6. Honden in officieele of semi-officieele asyls. De onder 3 vermelde houders van dienst honden gelieven zich gezamenlijk door be middeling van den burgemeester, commis saris van politie of dëh brigadecomman dant op te geven. Opgaven dienen te worden gedaan onder vermelding van ras (kruising) bij het rijksbureau voedselvoorziening in oorlogs tijd, afd. veevoederdistributie, sectie bij zondere diergroepen, P. J. Wijk Pzn., 't Spelderholt 22 te Beekbergen, waar tevens nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. RANTSOENEERING SPREEKTIJD TWEEDE KAMER. Evenals in het vorige jaar, is de spreek tijd bij de algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting thans (voor 1940) be paald voor de: r.k. fractie op ten hoogste l'A uur; soc.-dem. fractie op ten hoogste 1 lA uur; anti-rev. fractie op ten hoogste 1 uur en 10 min.; chr.-hist. fractie op ten hoogste 1 uur; vrijz.-dem. fractie op ten hoogste 50 min.; lib. staatsp. fractie op ten hoogste 40 min.; nat.-soc. beweging fractie op ten hoogste 40 min.; comm. partij fractie op ten hoogste 35 min.; staatk. geref. partij fractie op ten hoogste 30 min.; chr.-dem. unie fractie op ten hoogste 30 min. De maximum-duur der replieken is, even als verleden jaar, gesteld op resp. 55, 55, 40, 35, 30, 20, 20, 20, 15 en 15 minuten. Het hoofdbestuur werd gemachtigd mi- nisterieele goedkeuring aan te vragen. Nieuwe leden in het hoofdbestuur. In de vacatures, ontstaan door het per 31 December 1939 aftroden van de heeren D. Staal te Diemen, A. N. Vaandrager te Rot terdam, H. Brinkman Jzn. en Joh. de Lijster te IJselmonde, werden resp. benoemd tot leden van het hoofdbestuur de heeren Jh. Posch te Stompetoren, F. J. Parlevliet te Nieuwenhoorn, G. den Hartog te Weesper- karspel en W. L. Labrijn te Hillegersberg. De heer P. W. van Houten te Dordrecht werd herbenoemd als commissaris der on derlinge brandverzekering voor de leden der maatschappij. Het jaarverslag werd onder dankzegging goedgekeurd. De algemeene voorjaarvergadering zal het volgende jaar in Mei te Amsterdam worden gehouden. In verband met het langdurige oponthoud van Nederlandsche schepen by Duins heb ben de Britsche marine- en contrabande- controle-autoriteiten op verzoek van het A. N.P. een uiteenzetting gegeven van de oor zaken van dit langdurige oponthoud. In antwoord op onze vragen werd de vol gende uiteenzetting ontvangen: Een gezaghebbend woordvoerder heeft uiteengezet, dat in sommige gevallen d«j contrabande-commissie het noodzakelijk acht een garantie te vragen van deii ge adresseerde van de goederen of van de re geering van het neutrale land, dat noch de goederen, noch de producten, welke hier van worden gemaakt of het equivalent hier van zal worden uitgevoerd naag Dultsch- land. Ten einde vertraging te voorkbmen hebben sommige scheepvaart-maatschap pijen de belofte gegeven, dat indien haar schepen toestemming krijgen door te varen, zij de goederen waaromtrent twijfel bestaat zullen vasthouden tot een beslissing is geno men, zooals ook in den vorigen oorlog is gedaan. Andere maatschappijen doen dit niet en indien hun schepen toestemming krijgen door te varen, dan bestaat geen ga- rentie, dat de contrabande niet zal worden doorgevoerd naar Duitschland. Inderdaad heeft een schip dat onlangs zonder goede garantie toestemming kreeg om door te varen ten einde lang oponthoud te voorko men een lading vervoerd, welke naar be kend is, later werd doorgevoerd naar Duitschland. Toestand zal verbeteren. Men hoopt evenwel, dat van nu de toestand bPter gevolge van een 0Vel w ke met sornmige scheen?0"151- M getroffen en pieren zoo spoedig m ScheePsPa 1»' bl„nen»,rcn !va7®«ik wateren vooruit eUI1 6«*h, z°nden a, rde» In vele gevallen zal h-. toriteiten d?cht°°Hd2a,kelijk onderzoek n°g6% mak dachte deel van de lartit naar hot k'a het schip werkelijk in S te stellen Vet' aankomt. Men hoopt <L voornaamste reden tot li 1 ^teem n Nederlandsche scheepsefe 0ok v*n J nemen. ^ei6enaars We1 ie Men hoopt in de toekomt 8 treffen waarbij de «Hfe tl gehouden schepen onmid£ v*« «,'J worden gezet en toestemmi aaa reis voort te zetten on h 8 krÜgen h? wijze. Men hoopt, dat dit Nederland aal vvordon g Iedere vertraging en iel, eerd' niettegenstaande deze nnoi! ongen>ak, s,. mijden, toch ontstaat! r* te schouwd als een betreuren! nden b*. zakelijkheid in de poging te lTv'8* nood' goederen van essentieel belan! n°^en' d« bereiken. g Duitschland De economist Sir Willlam o in de „Times" o.m.: „Het is nie* zeP lijk, dat iets, wat wij door de blokif?°hljn' nen doen het voor de n,'Lu?kkade kun. onmogelijk zou maken do h»ÜL 5egeering behoorlijk te voed™, I»afn een voldoende hoeveelheid van rio u bronnen aan werkkrachten ,Ulp' geld besteedt. Indien Slit zü het Duitsehe volk door h« A De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling deelt de volgende resultaten mede van de verzameling door het Centraal Bu reau voor de statistiek van de voorloopige gegevens over de week van 9 t.m. 14 Octo ber 1939. Arbeidsbemiddeling. Op 14 Oct. 1939 waren by de or ganen der openbare arbeidsbemid deling ingeschreven 263.727 werk zoekenden (245.459 mannen en 18.268 vrouwen). Hiervan waren 199.103 (186.525 mannen en 12.578 vrouwen) werk loos en waren 47.198 personen door overheidshulp tewerkgesteld by pultur-technische en- administratief daarmede gelijkgestelde werken. Blijkbaar waren er dus 17.426 personen als werkzoekenden ingeschreven, die in het vrije bedrijf werkten, doch ander werk zochten. Werkloosheidsverzekering. In de week van 9 tot en met 14 Oct. 1939 waren bij" gesubsidieerde vereenigingen met werkloozenkas aangesloten 587.925 per sonen, waaronder 75.442 landarbeiders. Van de 512.483 verzekerden buiten de landarbeiders was het werkloosheidsper centage 18.0 (in de vorige verslagweek van 25 tot en met 30 Sept. 1939 was dit percen tage eveneens 18.0). In de overeenkomstige verslagweek van October was het werkloosheidspercentage in de laatste jaren als volgt (in het tijdvak van Mei tot en met November worden bij de berekening van de percentages de land arbeiders buiten beschouwing gelaten: 1932 26.6, 1933 24.3. 1934 26.2. 1935 30.3, 1936 30.3, 1937 23.6, 1938 22.2, 1939 18.0. Het Eerste Kamerlid Vorrink (S.D.A.P.) heeft den minister van justitie de volgende vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van het bericht in de „National Zeitung", or gaan van de N. S. D. A. P. te Essen, van 18 October 1939, waarin verslag wordt ge daan van een avondbijeenkomst in het „Oranjehotel" te Nijmegen van de aldaar gevestigde Duitsehe kolonie, waaraan vol gens het verslag een aantal personen uit het Duitsehe en Nederlandsche openbare en industrieële leven deelnam, en heeft de minister in het bijzonder kennis genomen van het verslag van de rede van generaal- direktor dr. Vögler over de weerstands kracht van de Duitsehe volkshuishouding in den tegenwoordigen oorlog? Is de minister van oordeel dat het hou den van een dergelijke redevoering, die blijkens het verslag zich ook bezighield met het trekken van vergelijkingen tus schen Duitschland en de democratische staten voor wat hun respectieve oorlogs kansen betreft, in overeenstemming is te brengen met het geldende spreekverbod voor buitenlanders? Zoo ja. is de minister dan bereid zijn oordeel te dezen nader toe te lichten? Zoo neen, hoe is dan een dergelijke over treding van het bestaande veibod mogelijk geweest en welke maatregelen denkt de minister te nemen, ten einde herhaling te voorkomen? WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN. Gisteimiddag is de 55-jarige wielrijder van der Horst uit Moergestel, die van een zijweg komende, den rijksweg Tilburg Eindhoven wilde oprijden, door een perso nenauto, welke uit de richting Moergestel kwam, gegrepen. De man werd aan den lin kerkant van den weg neergesmakt en bleef daar ernstig gewond liggen. Per Roode Kruis-auto werd het slacht offer met een gebroken been in hoogst ern- stigen toestand naar een ziekenhuis ver voerd. De regceringspersdienst meldt: De aan dacht van belanghebbenden wordt erop vestigd, dat ingevolge een onlangs door dè Eerste Kamer der Staten-Generaal aance- nomen wijziging der ongevallenwetten, da arbeiders in de verzekeringsplichtige bedrij ven na het inwerkingtreden van die wets wijziging niet verzekerd zullen zijn tegen geldelijke gevolgen van ongevallen, hun bij hun arbeid overkomen als gevolg van een oorlogsgewelddadigheid (als b.v. bominslag, mijnootploffing). Indien werkgevers de bij' hen in dienst zijnde arbeiders tegen gelde lijke gevolgen van zoodanige ongevallen willen zien verzekerd, zullen zy langs den weg van particuliere verzekering die voor ziening moeten treffen. Het is de bedoeling de wetswijziging om streeks half December a.s. in werking te doen treden. Tot de keuze van dat tijdstip heeft o.m. medegewerkt de overweging, dat dewerkgevers, die ten behoeve van hun arbeiders, een voorziening, als vorenbedoeld, willen treffen, aldus de gelegenheid krij gen tijdig met die voorziening gereed te zyn. De regeerings persdienst meldt: Gistermiddag omstreeks vijf uur heeft een Duitsch militair vliegtuig bij Usquert in de provincie Gronin gen, tengevolge van motorpech een noodlanding moeten maken. De uit drie personen bestaande bemanning is geïnterneerd. DOODELIJK ONGELUK TE NOORDWIJKERHOUT. Op den Heerenweg te Noordwykerhou' is gistermiddag de 59-jarige mej. E- v Graven door een autobus uit Haarlem overreden en op slag gedood. Het slachtoffer stak den ryweg over on middellijk nadat een vrachtauto was g passeerd. Uit de tegenovergestelde r ting naderde op hetzelfde momen bus, waarvan de bestuurder niet meer kon voorkomen. VAN EEN HOoiiSSERoGEVW Gisteravond is de 38"iange '^"jjolder c van Mil te Maasland van een de gevallen en gedood. 0m z®s u zijn vrouw man niet aan tafel versehe n - dacht aanvankelijk dat hy g negen „iet werkte, doch toen hy o bleek, thuis was, ging men hem sta^0ider dat Mil door een luik van stempel' Zeg meneer Mulde U zelf al die e'eren" kippen wiUen Ja, mevrouw, de het niet doen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6