De Dieren-Jamboree. ALGEMEENE BESCHOUWINGEN DER TWEEDE KAMER BEGONNEN. tandoouw. tijdelijke afwijking van de hooger onderwijswet. onder de wapenen blijven van dienstplichtigen. telefoonverkeer met dhitschland verbroken. PARLEMENT als onze postvluchten. door auto aangereden en gedood. wijziging wet koninklijke marinereserve. Anti s hebben bezwaren tegen s.d. ministers. Alle partijen pleiten voor wijziging van de leer- lingenschaal. besprekingen tusschen de „air france" en de k.l.m. betaling van gevorderde paarden. GEMENGD NIEUWS. V WeecAericfil 3 ve'e zakenverloven PeedS verleend. Voornamelijk voor d«n vernemen heeft het bureau N»ar „pn van het departement van ^en van het oogenblik af, dat de defenSlC voor het verleenen van zaken- rege>ing "aS afgekondigd, een menigte verloVe" ken behandeld, va" f,yn van deze week, van 23 Oc- In t viin reeds eenige honderden za- tober aver]eend( in hoofdzaak land- ^w-verloven. crHEPEN BEREIKEN ONS S LAND. afeel0open nacht is het s.s. „Johan I" de" _.an de Mij. Nederland te Amster- komen. He «ter K. aa" boorc-' a Werd gearresteerd, verdacht van witt" van de Mij. dï «anaekomen. Het schip had den hof dam 8 8 aan )300rd, die enkele maanden s.s. „Bree- afwezigheid zijn vrouw. "'cirmiddag arriveerde het J te Rotterdam, na een drie maanden. Het schip heeft enkele va" o aan in nood verkeerende 32 personen van .Kennebeck" aan Zfa assistentie aan in schepen verleend en at h«t Engelsche oheschip ,H ,d oenomen en te Londen aan wal gezet, met minder dan 6 weken was het schip te Londen opgehouden. Verschenen is het voorloopig verslag n de Tweede Kamer over het wetsont werp tot tijdelijke afwijking van enkele bepalingen der Hooger Onderwijswet, waarin tegemoet wordt gekomen aan de moeilijkheden van studenten, die wellicht binnenkort onder de wapenen zullen wor den geroepen. Dit streven vond algemeen waardeering. Enkele leden vroegen of het wellicht aanbeveling verdient, de studen ten zooveel mogelijk in de universiteits steden te legeren. Voorts werd door ver scheidene leden betoogd, dat de gemeen telijke universiteit te Amsterdam en de bizondere universiteiten kosten moeten maken door de terugbetaling van college gelden en dat deze door het rijk behoor den te worden gedragen. Andere leden konden zich hiermee niet vereenigen. Aan het verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot onder de wape nen blijven van dienstplichtigen is het volgende ontleend: Verscheidene leden hadden met ver wondering gezien, dat buitengewone dienstplichtigen onder de wapenen geroe pen zijn ten einde de wegen in behoorlij ken staat te houden. Zij meenden, dat werkzaamheden van dezen aard beter aan targers kunnen worden opgedragen en dat dit naar alle waarschijnlijkheid ook goedkooper zou uitkomen. Verscheidene leden stelden verder de vraag, of het noodig is de thans opgeroe- penen voor onbepaalden tijd in dienst te houden. Is het niet mogelijk hen na eeni- gen tijd door anderen te vervangen? Verscherping censuur. Diüt'Wi al'een het telefoonverkeer van Duitsch and met ons land, maar ook 't tele foonverkeer van Duitschland met de Scan dmavische landen, België en Zwitserland is sinds gistermiddag verbroken. Daar het telegrafisch verkeer evenals 't telexverkeer wel in stand gehouden wordt, neem men aan, dat de belemmeringen in de telefonische verbindingen verband hou den met een verscherpte censuur. GESTOOMDE AARDAPPELEN VEEVOEDER. Van bevoegde zijde vernemen wij het volgende: Zooals reeds eerder werd medegedeeld, is de minister van economische zaken voor nemens, maatregelen te treffen, waardoor van den aardappeloogst 1939 een hoeveel heid voor menschelijke consumptie en voor uitpoot veilig gesteld wordt. Bovendien blijft een belangrijke hoeveelheid voor veevoeder-doeleinden beschikbaar. Rauwe aardappelen zijn weliswaar een bruikbaar veevoeder, maar de gebruiksmo gelijkheden ervan zijn beperkt, terwijl dit laatste met gestoomde aardappelen niet het geval is. Reeds in 1938 werd een flin ke hoeveelheid gestoomde ingekuilde aardappelen met gunstig resultaat als vee- voeder aangewend. De veevoederpositie zal de behoefte aan Pr°duct vergrooten. Teneinde zeker te 21Jn, dat in de behoefte aan stoomers zoo veel mogelijk en tijdig voorzien kan wor den, tot ls aan een aantal fabrikanten opdracht aanmaak verstrekt. oöperaties en loonstoomers kunnen zich °or den aankoop tot deze fabrikanten enden. Nadere inlichtingen verstrekken ^ij'jkslandbouw- en de rijksveeteeltcon- De Positie der postvliegtuigen was gisteren: i reis: Pelikaan te Jodhpoer. te Medan!81 Nand°6 te Basraj Torenvalk Gistermiddag is wethouder D. van Leeu wen te Borne bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Hij kwam per fiets uit een zijweg van den Straatweg Borne-Almelo en w ude dezen Straatweg oversteken. Hij werd door een personenauto gegrepen en was onmiddellijk dood. Ingediend is een ontwerp van wet, waarin wijziging der wet voor de konink lijke marine-reserve wordt beoogd. Aan de memorie van toelichting ontleenen we: Ter aanvulling van een bij de Konink lijke Marine bestaand tekort aan be roepsofficieren is aan een aantal luite nants ter zee der Koninklijke Marine- reserve, die in het bezit waren van het diploma van eerste- of van tweede-stuur man voor de groote handelsvaart, ver gund om na zich daartoe vrijwillig te hebben verbonden voor onbepaalden tijd in werkelijken dienst te komen. Voor bevordering tot luitenant ter zee der 1ste klasse bij de Koninklijke Marine reserve wordt, op grond van het huidige artikel 19, tweede lid, onder meer het diploma van eerste-stuurman vereischt. Aangezien het evenwel voor de luitenants ter zee der 2de klasse, die op het tijdstip van het sluiten der verbintenis bovenge noemd niet in het bezit waren van zooda nig diploma, als regel niet meer mogelijk zal zijn dit alsnog gedurende hun verblijf in werkelijken dienst te verwerven, komt het gewenscht voor om voor deze officie ren, in stede van het bezit van het diplo ma van eerste-stuurman, het met gunsti- gen uitslag hebben afgelegd van een examen als eisch voor bevordering te stellen. Te dien einde is, in het voorgesteld artikel 19, tweede lid van dit wetsont werp, als eisch voor bevordering opgeno men, dat de betrokkene het eerste gedeelte van het examen voor luitenant ter zee der lste klasse bij de Koninklijke Marine reserve met gunstigen uitslag moet heb ben afgelegd. De Tweede Kamer is er vroeg bij dezen keer! Vangt het groote politieke debat ge woonlijk zoo omstreeks 7 of 10 November aan, dit jaar zijn de heeren al voor het einde van de maand October met elkaar slaags ge> raakt. Het schijnt de bedoeling te zijn dat er gedurende de begrotingsbehandeling tijd gereserveerd wordt voor de verwerking van wetsontwerpen, waarbij spoed is en, aangezien de tijden onzeker zijn, valt het van te voren niet uit te maken w a t behan deld zal moeten worden en, dientengevolge, ook niet hoeveel tijd het zal moeten kosten. Crediet voor de K.L.M, Nadat de spreektijorantsoeneering met de stemmen van c.p.n. en n.s.b. tegen was aan vaard, deed de Kamer, voordat de alge- meene beschouwingen over de Rijksbegro ting begonnen, een paar wetsontwerpen af, waarbij eenige haast was, nl. een wijziging van de zee- en luchtvaartverzekeringswet 1939, waarbij schepen van de internationale binnenvaart ook onder deze wet worden gebracht en vervolgens een aanvulling van de begrooting van het Verkeersfonds voor 1939, waarbij het Rijk garantie geeft voor Sinds eenige dagen heeft de K.L.M. be sprekingen gevoerd met den heer Marcel Charrier, vertegenwoordiger van de „Air France" die ten doel hebben de samen werking tusschen de Air France en de K.L.M. weer in haar ouden vorm te her stellen. Daarenboven zijn de maatregelen besproken, welke moeten voorafgaan aan de heropennig van een luchtverbinding tuss"hen Nederland en Frankrijk. Dit wil niet zeggen, dat een dergelijke verbinding reeds binnen korten tijd zal worden ge vestigd, doch men is overeengekomen zoo danige voorbereidingen te treffen, dat, in geval een vergunning wordt verleend, de exploitatie van ueze lijn onmiddellijk ter hand kan worden genomen. Van de Air France kan, zooals tijdens de besprekingen wederom bleek, de grootst mogelijke me dewerking worden verwacht. De Fransche maatschappij heeft haar bedrijf nog in werking weten te houden en op het oogen blik worden weer verschillende belang rijke diensten uitgevoerd. Zoo werkt de luchtverbinding met Algiers normaal, evenals de intercontinentale lijnen naar Zuid-Amerika en het Verre Oosten. In Europa worden diensten uitgevoerd van Parijs naar Marseille en naar Londen. Schriftelijk beantwoorde vragen. Op vragen van het Tweede Kamerlid Hilgenga (s.d.a.p.) betreffende de beta ling van voor de mobilisatie gevorderde paarden heeft de minister van defensie als volgt geantwoord: Uit ingewonnen ambtsberichten is gebleken, dat de com missarissen der koningin de gelden, be stemd voor de betaling van voor de mo bilisatie gevorderde paarden, met bekwa men spoed aan de burgemeesters hebben overgemaakt. Er zijn geen aanwijzingen, dat de betaling van deze gelden aan de belanghebbenden thans nog niet heeft plaats gevonden. Raad voor de luchtvaart. - Onder voor zitterschap van mr, dr. D. A. P. N. Koo.en heeft de raad voor de luchtvaart gister middag in het ministerie van waterstaat een openbaar onderzoek ingesteld naar het on geval, dat op 6 Juni j.1. nabij het luchtvaart terrein Schiphol is overkomen aan het vlieg tuig PH-AKN (Nachtegaal) en naar het on- gevl dat op 10 Juni j.L op het strand te Vlissingen is overkomen aan het vliegtuig PH-AJK (Krekeltje). Mond- en klauwzeer. - In de week 15 tot en met 31 Oct. 1939 zijn 92 runderen, 88 kalveren, 39 varkens en biggen, 1 schaap en 1 geit aan het mond- "en klauwzeer bezwe ken. Op heeterdaad betrapt. - Gisterochtend zag een wachtman op de terreinen van de Scheepsbouw Maatschappij aan den overkant van het IJ te Amsterdam twee mannen, die zich daar op verdachte wijze ophielden. Hij waarschuwde de politie, die twee mannen van respectievelijk 23 en 29 jaar aanhield. Zij bleken te hebben ingebroken in de af- deeling metaalwaren van de firma Becht en Dyserinck. Het kantoor was opengebroken en alles overhoop gehaald. In een vlet, waar mee zij naar de overzijde van het IJ waren geroeid, hadden zij reeds een schrijfma chine en een aantal electrische kachels ge laden. In hun bezit waren nog eenige kan toorbehoeften. De mannen zijn ingesloten. Uitpoot fabrieksaardappelen. - De mi nister van economische zaken heeft beslo ten dat, indien de omstandigheden niet ver anderen, voor den oogst 1940 uitpootvergun- nirigen voor fabrieksaardappelen kunnen worden uitgereikt voor een oppervlakte, welke ongeveer 1/3 grooter is dan in 1939 het geval was, zoodat de totaaluitpoot onge veer 36000 h.a. zal kunnen bedragen. Mocht vóór het volgend jaar blijken, dat de voorgenomen uibreiding niet kan worden toegestaan, dan zullen maatregelen worden getroffen, dat de telers geen nadeel onder vinden van het reserveeren van het voor die uitbreiding noodig geachte pootgoed. De boterheffing. - Het bedrag van de heffing en steunuitkeering op boter, is be houdens tusschentijdsche wijziging, voor de v eek van 26 October tot 2 November vastge steld op 80 cent per k.g. (onveranderd). De wilde staking te Amsterda,m. - In antwoord op het verzoek om een onderhout, dat het comité van actie inzake de wilde staking in de haven te Amsterdam tot de scheepvaart vereeniging „Noord" heeft ge richt, heeft deze laatste instantie geantwoord niet in verbinding te kunnen treden „met comité's van arbeiders, die, hoewel aan een collectieve arbeidsovereenkomst gebondeu, orde en regelmaat in het bedrijf verstoren !-■- WfFW, y, Tfij probeerde het en was verbaasd, dat het zo Makkelijk ging; maar een aap is ook niet een van de testen. Hij moest natuurlijk zorgen, dat zijn schoenen 1 naa" buiten staken, dus kroop hij voorzichtig verder. 246. Het ging makkelijk en het was ruim daarbinnen, dus Joko kroop steeds verder. Totdat hij heel, heel in de verte een flauw lichtje zag schemeren. Toen werd hij zo nieuwsgierig, dat hij het hele verstoppertje spelen yergat. een rekeningcourant-crediet, dat de K.L.M bij bankinstellingen wil aangaan; het gaat over een bedrag van 3 millioen. De heer Wijnkoop (comm.) zou het verkeerd achten als eventueele verliezen ten laste van het verkeersfonds zouden komen en hf wenschte de Nederlandsche industrie zoo veel mogelijk bij de leveranties van mate riaal te zien ingeschakeld. Dit laatste had minister Albarda reeds in de Memorie van Antwoord toegezegd- daaraan voegde hi. nog toe, dat over die inschakeling thans overleg wordt gepleegd en dat er goede hoop op een bevredigend resultaat is. Het wets ontwerp werd z. h. st. goedgekeurd. Anti's hebben bezwaren Daarna vingen de algemeene be schouwingen aan. Het was wel een merkwaardige omstandigheid, dat het ditmaal de anti-revolutionnairen Waren, die het eerst van wal staken! Gemeenlijk was het de leider van de soc.-dem. Kamerfractie, die als vertegenwoordiger van de grootste oppositie-party het debat opende. Nu deed de heer Schouten het voor de a.r.- fractie, waarin oud-minister de Wilde is teruggekeerd. Aangezien het een nogal op vallende verandering voor de a.r. was, be gon de heer Schouten dadelijk met te ver klaren, dat men uit dit het eerst-spreken niet moest afleiden, dat de a.r. zich als oppositie-partij wenschte te zien beschouwd. Integendeel, zooals verder uit het betoog van dezen afgevaardigde bleek, hoopt zij dit kabinet zooveel mogelijk te kunnen steunen hetgeen, uiteraard, van zijn voorstellen af hangt. Over de kabinetsformatie en bezet ting van de zetels was de heer Schouten allerminst te spreken. In de eerste plaats was er op 27 Juli sprake van een serieuze oppositie, waarin een duidelijke lijn op te merken viel. Een oppositie die gedreven werd door een gemeenschappelijken afkeer van het financiëele beleid van het kabinet- Colijn. Met dit gemeenschappelijke element had de formateur, jbr. -ie Geer, onvoldoende rekening gehouden, al onderschreef de heer Schouten niet den regel: „Wie breekt, be taalt". Niettemin hadden de r.k. uit hun houding bij het beslissende Kamerdebat hun consequenties bij de kabinetsformatie moe ten trekken. Doordat jhr. de Geer niet bij de oppositie behoorde, was de situatie er niet duidelijker op geworden. Het eenige wat duidelijk was, was dat de r.k. verheugd zijn dat de heer de Geer het initiatief genomen heeft om twee socialistische ministers in het kabinet te halen, aldus de anti-rev. afge vaardigde. En tegen de deelneming van socialisten aan de regeering had zijn partij irincipieele bezwaren, de personen van de ministers Albarda en van den Tempel moch ten dan ook èn wat bekwaamheid èn andere capaciteiten betreft boven allen twijfel ver heven zijn. Om die personen gaat het niet. maar om de beginselen. De anti-rev. bespeu ren in de sociaal-democratie nu eenmaal geen wezenlijke verandering en beschouwer haar nog altijd als een revolutionnaire be weging. Met den opzet van het financieele beleid van het kabinet kon de heer Schouten zich vereenigen; wel wenschte hij nader omtrent de plannen ten aanzien van de gemeenten te worden ingelicht. Ook ten aanzien van de leerlingenschaal zouden de anti's zichzelf blijven. Tweede in de rij der sprekers was de heer de Marchant et d'Ansembourg (n.s.b.), die het kabinet niet geschikt achtte om ons volk veilig door den oorlog heen te loodsen, ai zou zijn fractie, waar mogelijk, de regeering toch steunen. Maar in elk geval moesten de socialistische ministers eruit. Opnieuw roerde spr. de kwestie aan van het manifest van het I.V.V. Op het beleid van het kabinet had spr. zeer veel aan te merken. Zoo was z.i. de regeering niet voldoende op den oor log voorbereid geweest, waren er onvoldoen de voorraden gevormd, had zij prijsopdrij ving en hamsteren niet kunnen verhinderen en tracht zij nu door rijksbureaux te redder wat te redden valt. Slechts de versterking van de defensie en de militaire maatregelen vonden in zijn eogen genade. Met meer kracht zou de regeering tegen het lange vasthouden van onze handelsschepen in de Downs moeten optreden; desnoods zelf tot convoyeeren moeten overgaan. Liberalen wenschen bezuiniging. Het betoog van dr. Bierema (lib.) liep wat de kabinetsformatie betreft vrijwel parallel aan dat van den heer Schouten; het kabinet- de Geer klopt, de goede staatkundige ge bruiken in acht geromen, niet op het Ka mervotum van 27 Juli. Met betrekking tot den financieelen toestand bepleitte de libe rale afgevaardigde een krachtige besnoeiing op de Rijksdiensten; veel te veel legt de re geering den nadruk op de verzwaring van lasten. Hij bepleitte voorzichtigheid met be trekking tot den uitvoering van groote pro ductieve werken en meende, dat ons land het meest gebaat zou zijn met vergrooting van de bodemproductie, waartoe de uitvoe ring van cultuurtechnische werken zich het best leent. De ergste uitwassen van de leer lingenschaal moeten worden weggenomen en ook zal er iets voor de ouden van dagen dienen te geschieden, hetgeen ook het oor deel was van de heeren dr. Deckers (r.k.) en Drees (s.d.), die vervolgens het woord hebben gevoerd en zelfs met grooten nadruk deze belangen hebben bepleit. Dr. Deckers contra den heer Schouten. De leider van de r.k.-fractie ging diep in op de kabinetsformatie en keerde zich uiter- VERWACHTING: Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Krachtige tot matige noordoostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, geen regen van beteekenis, weinig verande ring in temperatuur. BUITENLANDSCh WEEROVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat gis teren over IJsland lag, verplaatste zich zuid oostwaarts en ligt thans bij de Faroer-eilan- den. Het nam in intensiteit af, doch breidt zich thans sterk over midden-Scandinavië uit. Tengevolge van het transport van war mere oceaanlucht langs de westzijde van dit gebied was de temperatuur op IJsland en Jan Mayen belangrijk gestegen. Een vrij diepe depressie verplaatst zich over de Noordelijke IJszee in oostelijke richting. De storing, welke gisteren in onze omgeving lag, trok in zuidoostelijke richting af. In zuidoost-Europa bevindt zich een uitgebreid gebied van lagen luchtdruk. Afzonderlijke depressiekernen liggen over de Golf van Genua en Roemenië. In dit heele gebied is overal véél regen gevallen. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Azoren neemt in beteekenis sf, STORMW AAP SCHU WINGSDIENST. Geseind van de Bilt vanochtend elf uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Hol land: „Weest op Uw hoede". LICHT OP1 Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.14 tot 6.16 uur licht op. aard voornamelijk tegen de voorstelling van zaken, zooals die door de anti-rev. wordt gegeven. Met beslistheid wierp hij het ver wijt van zich als zou hij op 27 Juli bedoeld hebben de persoon van dr. Colijn en de anti-rev. partij te treffen. Het ging er alleen om dat de Kamermeerderheid geen kabinet wilde hebben, dat in strijd was met de staatkundige opvattingen en dat niet vol doende waarborgen inhield voor een goede verzorging van 's lands belangen en niet klopte op de samenstelling van de Kamer. Het was in 's lands belang om niet da daden van het vijfde kabinet-Colijr. af te wachten; de kamermeerderheid heeft daar mede ook de goede staatkundige verhoudin gen gediend. Dr. Deckers ontkende dat de katholieke ministers (gelijk de heer Schou ten eveneens had gezegd) de oorzaak van de kabinetscrisis zijn geweest; immers zij wil den de werkloosheidspolitiek voortzetten, doch de anderen niet, hetgeen uit het be kende communiqué van 30 Juni is gebleken. De kath. fractie zal het kabinet-de Geer gaarne steunen. De heer Deckers vroeg nog eenige inlichtingen omtrent de plannen der regeering ten aanzien van de „veredeling" van de werkverschaffing en hoe zij aan de noodige gegevens voor de vaststelling van den omvang van de jeugdwerkloosheid wil komen, nu het desbetreffende ontwerp van minister Romme is ingetrokken. Verder drong hy erop aan, dat de regeering er voor zorg zal dragen, dat het loonpeil de kosten van het levensonderhoud volgt; hetgeen ook geldt voor de werkloozen en de kostwin nersvergoedingen voor militairen. Ook deze spr. had lof voor leger en vloot. Met betrekking tot de prijsbeweging was de meerderheid der sprekers gistermiddag van oordeel dat de regeering goed zal doen elke onzekerheid over wat prijsopdrijving of toelaatbare prijsverhooging is voor den handel' weg te nemen. Dr. Deckers zag in den betrekkelijk gunstigen economischen toestand van ons land bij het uitbreken van den oorlog een gevolg van de sedert 1930 gevolge actieve handelspolitiek en de in latere jaren getroffen ordeningmaatrege len. Een en ander moet geconserveerd blijven om aan verrassingen, welke zich na den oorlog kunnen voordoen, het hoofd te bieden. De rede van den heer Drees. De heer Drees, die den heer Albarda als leider der soc. dem. fractie is opgevolgd, betreurde dat het nieuwe kabinet niet da delijk met een regeeringsverklaring was verschenen, zoodat men de posities beter had kunnen bepalen, daar men gezien zou hebben, welke veranderingen in het regee- ringsprogram door den oorlogstoestand noodig was geworden. By de opmerkingen van dr. Deckers over den val van het vijf de kabinet-Colijn kon hij zich vrijwel aan sluiten, maar op die van den heer Schou ten, die in de socialisten nog altijd revo- lutionnairen en op z'n best, in de Neder landsche, opportunisten ziet, moest hij noo dig ingaan. Hij ontkende die aantijgingen beslist. Als hij ergens gezegd had, dat de socialisten in wezen, ondanks alle verande ringen van de laatste jaren, dezelfden zijn gebleven, derhalve revolutionnair, dan be doelde hij daarmede niets anders dan dat zij in democratische geregeerde landen omvormingen willen, maar langs den wet- telijken weg; in de landen, waar zij als partij verboden zijn of waar geen vrije meeninguiting bestaat, kunnen zij niet an ders dan den weg van verzet volgen. Hier interrumpeerde oud-minister de Wilde: „Wat heeft Troelstra dan in 1918 gedaan?" Waarop de heer Drees antwoordde: „In tal van geschriften is duidejjjk geworden, hoe groote bezwaren daartegen in socialis- tischen kring bestonden, en is ook de hou ding van Troelstra opgehelderd". Door de deelneming van socialisten aan dit kabinet (waarover de heer Drees zich oprecht, ook in 's lands belang verheugde, omdat de S. D. A. P. daardoor als „vol", wordt aangezien en een groote groep der bevolking mede verantwoordelijkheid gaat dragen) hadden de sociaal-democraten na tuurlijk wel eenige verantwoordelijkheid aanvaard, maar niet de partij zelve, omdat er geen parlementair kabinet is gevormd en er ook geen overleg met de fracties van te voren is geweest. Vandaag zou de heer Drees zijn rede voortzetten. Dan wachten ons ook rede voeringen van de heeren Tilanus (c. h.) en de Visser (comm.) en zullen de heeren Kersten (s. g.) en van Houten (c. d. u) niet meer uitgebleven zijn, zoodat we op den tweeden dag al aan de regeling zouden zijn toegekomen; voorwaar een unicum! Maar laten we nog even af wachten

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7